"ajorettekorps gaat naar concours WS stevent af op 45-jarig bestaan Kleuters namen afscheid van juffrouw Monique schiet 50 punten bijeen 1 vanti-volleybaldames aan kop in competitie Voskuilen NIEUW BLOED" NODIG VOOR KORPS EN DRUMBAND Vergadering van abtb Feestelijke bijeenkomst in hummeltjeshonk MEVR. HOUTVEEN AAN KOP KLAVERJAS-TOERNOOI eusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 8 FEBRUAR11979 15 Dur-t len. 343J ITERVELD - Woensdag 31 ja- hield de muziekvereniging naar jaarlijkse ledenvergade- Wlehalve de leden was er ook V ifvaardiging van de activi- jmmissle aanwezig. De verga- werd door de voorzitter, de lenifW. Wouters, met een wel- Kvoord geopend. Hij zei ver te zijn over de grote opkomst leden, en hij hoopte dat het zelllge doch ook een nuttige lering zou worden. Uit het ■rslag van de secretaris bleek vereniging weer een actief jaar de rug had. Buiten de deel maan het muziekconcours, waar ™reede plaats werd behaald, was 112 maal „uitgerukt" voor het ij B[en van serenades, het begelei- 3 «m optochten e.d. '"^financieel verslag gaf een duide- den-'rzicht van de financiële toestand i vereniging. Deze bleek wel ge- _e zijn. De kleine kapel, zijnde zo- boeren als de Tiroler kapel had den ook een zeer actief jaar achter de rug. Totaal was er het afgelopen jaar 37 maal opgetreden waarbij vijfmaal was opgetreden tijdens het Fruhschoppen. Door het optreden van de kleine kapel was het voor de overige leden van het muziekkorps wel iets rustiger gewor den. bestuurslid worden gekozen Uit een door het bestuur voorgesteld drietal werd Jos Hoefkens met een meerder heid van stemmen als bestuurslid ge kozen. Na deze verkiezing is het bestuur als volgt: W. Wouters, voorzitter, H. Jans sen, secretaris; W van' Hamersveld, afgelopen jaar Door deze commissie werd een rommelmarkt, een feest avond en een bingo-avond, een puz- zelrit en een St. Nicolaasfeest georga niseerd Medegedeeld werd dat er voor het komende jaar ook weer een aantal ac tiviteiten op het programma staan, w.o 99 Als punt vijf op de agenda stond ver meld de bestuursverkiezing. Daar mej L. Smit als bestuurslid aftrad, zij was secretaresse, en zich niet meer her kiesbaar stelde, moest er een nieuw penningmeester; J. van Bekkum en J. Hoefkens leden. Na de behandeling van de ingeko men stukken bracht een lid van de ac tiviteitscommissie verslag uit over het een kaartavond, een puzzelrit en de rommelmarkt. Het 45-jarig jubileum en het in verband daarmede te organise ren concours in 1980 kon slechts even ter sprake worden gebracht Het was nog niet mogelijk om hier verder op in te gaan, omdat eerst be richt van de bond moest worden afge wacht betreffende een datum waarop een eventueel concours kon worden gehouden. De jaarlijkse uitvoering zal, als alles goed verloopt, worden gehou den in de maand maart Behoudens deze uitvoering zal er ook nog een zo meravondconcert worden gegeven MAJORETTES Het majorettekorps zal dit jaar voor het eerst deelnemen aan een concours. Hiervoor wordt nu al druk gerepeteerd. Ook het fanfarekorps zal weer deelne men aan een concours. Tijdens deze vergadeing kwam er een negatief punt naar voren de daling van het aantal leden van 83 naar 78 Het werven van nieuwe leden werd dan ook uitvoerig besproken. Zowel het muziekkorps als de drumband kunnen wel wat nieuwe leden gebruiken. Vooral voor de drum band is versterking wel nodig. Het zou wel jammer zijn als de drumband we gens gebrek aan leden moest worden opgeheven, hoewel er toch jeugd ge noeg is in Achterveld. ledereen die belangstelling heeft om toe te treden als lid van het muziekkorps of van de drumband kan alle inlichtin gen krijgen bij de heer H. Janssen, tel. 03425-2052. ROMMELMARKT Daar het in de bedoeling ligt om ook dit jaar weer een rommelmarkt te organiseren, wordt door de activi teitscommissie uitgezien naar een loods of een schuur waarin de voor deze rommelmarkt opgehaalde goederen kunnen worden opgebor gen. Degenen die een dergelijke berg ruimte eventueel ter beschikking hebben worden vriendelijk verzocht hierover contact te willen opnemen met de heer H. Janssen, tel. 03425- 2052. Indien bergruimte zou kunnen worden gevonden, zou een groot probleem zijn opgelost. ACHTERVELD - Maandag 12 fe bruari zal in D'Ouwe Peerdestal van Hotel de Roskam te Achterveld de jaarvergadering van de ABTB, afde ling Achterveld worden gehouden. De vergadering begint om 20.00 uur. De heer C. J Smulders van de ABTB zal een inleiding houden over ,,De schaalvergroting van de landbouwcoö peratie". De heer Smulders is gespe cialiseerd in deze materie In de pauze zal een verloting worden gehouden. De agenda voor deze vergadering ziet er als volgt uit: 1. opening en mededelingen; 2. notulen van de vergadering van 25- 10-1978; 3. jaarverslag secretaris; 4. jaarverslag penningmeester; 5. verslag kascommissie; 6. benoeming nieuw lid kascommissie; 7. inleiding van de heer Smulders met discussie; 8. rondvraag; 9 sluiting. Gezien de inleiding die deze avond zal worden gehouden, rekent het be stuur op een grote opkomst ACHTERVELD - Vrijdag werd de vijfde ronde gespeeld van het Hes- senkar klaverjas-toernooi. Er waren deze avond 44 deelnemers. De navolgende deelnemers konden aan het eind van de avond een prijs in ontvangst nemen. 1. mevr. v. d. Burgwal-Smit, 4795 pnt2. mevr Van Rossum, 4762 pnt 3. J Ossendrijver, 4728 pnt., 4 E. Smink, 4686 pnt.; 5. W, Meinten. 4682 pnt6 W Kerkhof, 4663 pnt7 G. Druijf, 4644 pnt8 W. de Jong, 4604 pnt.; 9 D. v d Burgwal, 4553 pnt10. Peter Smink. 4538 pnt.; 11 mevr. Houtveen-Blom. 4511 pnt.; 12. P v. d. Hengel, 4470 pnt.; 13. Piet Smink, 4468 pnt14 P. van Nimwegen, 4450 pnt 15. J. Hoefkens. 4391 pnt., 16. J. Houtveen. 4380 pnt.; 17. mevr. Tol boom. 4377pnt.; 18. W. Vos,4367 pnt.; 19. C. van Marwijk, 4351 pnt.; 20 F. Kerkhof. 4332 pnt., 21W. van Wierin- gen, 4280 pnt22. J. van Rossum, 4210 pnt De stand na vijf ronden is nu 1 mevr. Houtveen-Blom. 22348 pnt 2. W de Jong. 22320 pnt.; 3. J. Hak. 21532 pnt 4 G. Druif. 21474 pnt.; 5. mevr Tolboom-Kaas. 21456, 6 mevr Burgwal-Smit, 21383 pnt., 7 D. v. d. Burgwal, 21289 pnt.; 8 J. Hoefkens. 21256 pnt.; 9. mevr. v. d. Burgwal- Lammers, 21190 pnt., 10. F. Smit, 21155 pnt. De zesde ronde zal worden gespeeld op vrijdag 2 maart. (fTERVELD - In verband met og steeds teruglopen van het kinderen dat de kleuterschool /kt, moest het aantal kleuter- ers van de kleuterschool neltjes Honk, na de grote Mvakantie, van drie terug wor- /ebracht naar twee. Degene die <t afvloeien was mevr. M. v. d. n-Tromp, beter bekend als juf- Monique. Omdat de te bezet en bij het kleuteronderwijs voor het opscheppen llg- ïij vast begonnen met sol- In de hoop na de grote akantie toch weer aan de kunnen gaan. Tot haar grote dng werd zij reeds met ingang uari benoemd te Hoogland, ischoolbestuur verleende haar ontslag zodat zij met ingang van %de datum in Hoogland aan het ngaan. In verband hiermee werd woensdag op Hummeltjes Honk af scheid genomen van juffrouw Monique. Bij haar komst aan de school werd zij verwelkomd door haar klas. Met haar echtgenoot moest zij plaats nemen op voor deze gelegenheid versierde stoe len terwijl de kleuters van de school rond haar plaats namen. Na een kort inleidend woord door de hoofdkleuter leidster juffrouw Anja kreeg de schei dende kleuterleidster een boekje waarin het hele programma dat die morgen zou worden afgewerkt in ver meld stond. Dit programma werd haar aangeboden onder het zingen van het liedje „kennen jullie juffrouw Monique". Na het bestuderen van het program ma werd er door de kleuters weer een liedje gezongen. Onder het zingen van dit liedje werden haar door alle kleuters namens hen en namens de ouders ge schenken aangeboden. Om even op adem te komen werden de kinderen hierna getracteerd. Nadat de tractate verorberd was zong haar eigen klas een afscheidsliedje. Van haar ei gen klas kreeg zij een heel leuk ca deautje, n.l. een grote pop die een schortje aan had, met daarop alle na men van de kinderen van de klas. Deze pop was gemaakt door de dames van de ouder-commissie Een geschenk dat door juffrouw Monique zeer op prijs werd gesteld. Ook door de overige klassen was een liedje ingestudeerd dat elk op zijn beurt bracht. Zelfs het carnavalslied „Grote bloemkolen" ont brak niet. Nadat het programma was afgewerkt werden de kinderen nogmaals getrak teerd. Tijdens deze tractatie werd haar door de oudercommissie een geschenk aangeboden. Hierna mochten de kinderen naar buiten om even hun overtollige energie te spuien. Nadat de kinderen weer bin- 19. F. Koenen 42 20. J. J. van Hamersveld 40 21. J. Pepping 40 STRIJD OM BOKAAL Aan de strijd om de J. v. d. Hengel- bokaal werd door 21 schutters deelge nomen Van nu af aan moeten de deel nemende schutters er wel rekening mee gaan houden, dat als zij meer dan 2 avonden missen onherroepelijk uit geschakeld zijn. Voor de bokaal is er nu drie avonden geschoten. Na deze derde avond is de stand nu: een avond: pnt. W. v. d. Kletersteeg 150 J. Blom 138 Fr. Koenen 131 twee avonden: J. van Rossum 366 W. Voskuilen 366 W J. Lagerweij 357 J. Voorburg Gz 350 T. Daatselaar 349 J v, Nimwegen 337 H. J. v. Ruitenbeek 335 H. Hols 333 K. Jonkman 332 A. v. Daatselaar 317 J. Pepping 283 drie avonden: A. Vlug 526 J. Kommer 512 G. Tolboom 497 T Vos 492 B Voskuilen 489 Jo van Hamersveld 489 W. Wittebrood 488 P Smink 465 Maarten Hammink scoorde met een formidabele linkse smash. nen waren geroepen, kregen de kin deren van juffrouw Monique een houten pin waarop weer iets eetbaars was ge prikt. Boven op het pinnetje was een rozetje aangebracht waarop door haar voor de kinderen van haar eigen klas was geschreven Bedankt voor de fijne dag ik, vond het fijn om jullie juf te zijn. Tot ziens" Voor de overige kinderen had zij er op geschreven: Bedankt voor de fijne dag en tot ziens RECEPTIE Juffrouw Monique en haar man temidden van de kleuters Door juffrouw Anja en juffrouw Ine ke werd haar een antieke koperen pan als afscheidsgeschenk aange boden, dit onder een woord van hartelijke dank voor de fijne col legialiteit die er steeds was geweest. Ook juffrouw Monique, die vanaf oktober 1974 op Hummeltjes Honk nad gewerkt liet zich tegenover haar collega's niet onbetuigd. Beiden kregen als dank voor de fijne vriend schap een halskettinkje, inmiddels was de tijd aangebroken voor de afscheidsreceptie waarvan door heel veel moeders gebruik werd gemaakt om onder het aanbieden van een geschenk afscheid van juf frouw Monique te nemen. De plaats van de vertrokken kleuterleidster wordt tijdelijk waargenomen door een tijdelijke hulp. 3 W. J Lagerweij 4 P. van Nimwegen 5. H. J. van Nimwegen 6. J. Kommer 7 T. Daatselaar 8. J. van Nimwegen 9. J. E. van Hamersveld 10 J. Voorburg 11. G. Tolboom 12. K Jonkman 13. A. Vlug 14. P. Smink 15. H Hols 16. T. Vos 17. W. Wittebrood 18 H. J. v. Ruitenbeek de set voor het eerst op voorsprong (1-5), maar de Achtervelders herstel den zich via 8-7 naar 15-7. Binnen een uur was het met Olympia gebeurd. Blokkend en aanvallend was Avanti veel en veel sterker, misschien ook dankzij de enorme aanmoedigingen vanaf de tribune, waar niet alleen de Achterveldse supporters maar ook vele (vooral jeugdige) Leusdenaren voor de nodiqe sfeer zorgden ACHTERVELD - Door de schiet vereniging Ons Genoegen werd de afgelopen week een onderlinge schietwedstrijd gehouden op de binnenbaan waaraan 21 schutters deelnamen doch ook werd er ge schoten voor de J. v. d. Hengel-bo- kaal. Bij de onderlinge wedstrijd wist een van de schutters weer het hoogste aantal punten van 50 bijeen te schieten. De uitslag van de onderlinge wed strijd was: pnt. 1B. Voskuilen 50 2. A. v. Daatselaar 49 ian Pfeifer (links) verraste twee Olympianen. spanning werd het tenslotte toch nog 3-0. Met de 3-0 winst van de vorige week op WA 2 werd Avanti 6 puntjes rijker en nog steeds ligt het lokkende kampioenschap binnen het bereik On dertussen is ook Dames 2 nog altijd ongeslagen koploopster De heren van Avanti (7e) kregen Olympia (3e) als tegenstander en in een bijzonder sterke partij werden de Soestenaren volledig van het veld ge speeld. Via 5-111-2 en 13-6 werd de eerste set met 15-8 gewonnen. Het weer vrijwel complete Avanti ging ver der en won ook de tweede set via 6-0 en 12-1 tot 15-9. Olympia kwam in de der- (TERVELD - Het blijft bijzon- annend in de 2e klasse van de (-volleybalcompetitie. Telkens /van koploopster gewisseld. (<s is SVH aan de leiding en dan weer het Achterveldse Avanti. Elke overwinning is van het grootste be lang. Avanti moest zaterdag probe ren de 3 punten tegen Surf 2 uit Hoevelaken te pakken. De Hoevela kense ploeg zit weliswaar niet in de kopgroep van de afdeling, maar staat bekend als het team, waar veel te genstanders al een puntje hebben moeten laten liggen. De Surf-dames hadden zich kenne lijk voorgenomen Avanti goed partij te geven. Helaas voor hen slaagde de op zet niet. De eerste twee sets waren snel voor Avanti. De derde verliep voor de Achterveldse dames veel moeizamer en slechts ten koste van de uiterste in-

Leusder Krant | 1979 | | pagina 15