Verbouwing St. Jozefschool stagneert door de langdurige vorst-periode Zeskamp, dansen en fietsen op en rond Koninginnedag Zeer geslaagde film avond St. Joseph Lustrumviering peuterspeelzaal DEELNEMERS CURSUS TOILETTEREN KREGEN DIPLOMA UITGEREIKT I Wij bouwen feilloos in. VERNIELINGEN MAKEN KOSTEN HOGER o-c>> Klaverjassen in Sportpark Achterveldse met auto tegen boom 'n Poggenpohl keuken. poggenpohl AMBC gaat vergaderen „Forma-Concepta" Uitslag van KPJ- klaverjasavond Frühschoppen KPO-lezing over Lapland Ons Genoegen Keuken/badkamerstudio Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 15 FEBRUARI ACHTERVELD - De verbouwing van de oude St. Jozefschool tot jeugdcentrum stagneert. De vorst heeft hier wel heel wat roet in het eten gegooid. Het lag in de bedoeling om het te verbouwen gedeelte tegen Pasen In gebruik te kunnen nemen. Dit zal nu zeker niet gaan. Er was nog maar juist een begin met de verbouwing gemaakt toen men van wege de vorst moest stoppen. Van het jongeren-centrum zullen straks de mu ziekschool in Achterveld, de K P. J de Pico en de T.O.P. en de niet georgani- seerden gebruik gaan maken Er zijn inmiddels door de genoemde vereni gingen samen met de Stichting Jonge ren Contact al verschillende vergade ringen geweest betreffende de inrich ting en het gebruik als alles klaar zal zijn. Inmiddels is er ook in samen werking met de Stichting Jongeren Contact een beheersraad in gesteld. Er zullen, voordat het gebouw klaar zal zijn. nog verschillende vergaderingen worden belegd. De Achterveldse wens, dat er een jongen-centrum moest komen zal uiteindelijk in vervulling gaan. Heel erg jammer is wel, dat de kosten door vernielende jeugd weer zijn geste gen. Enkele weken geleden zijn er weer enkele vandalen binnen ge weest, die voor een kapitaal hebben vernield. Dit is zeker niet in het voor deel van de verenigingen, die van het gebouw gebruik zullen gaan maken. De kans is groot dat door de ge pleegde vernielingen de kosten om hoog zullen gaan en dat tengevolge daarvan ook de huren ook niet ge ring zullen zijn. Het is zelfs niet uit gesloten dat de vernielers behoren tot een van de groepen, die van het gebouw gebruik zullen gaan maken. Dit is echter een veronderstelling. Dinsdagmorgen werd het gebouw bezichtigd door vertegenwoordigers van de gemeente, een vertegenwoordi ger van het SOCCLE en enkele be stuursleden van deelnemende vereni gingen, waaronder ook de ongeorgani seerden Er komt in het eerste lokaal een flinke hobby-ruimte In het 2e lokaal komt ook nog een hobbyruimte, waarbij tevens een bergruimte en de keuken De derde ruimte is bestemd als bar- ruimte, die door een schuifwand ge scheiden zal worden van het 4e lokaal dat bestemd zal zijn voor de jeugdver enigingen. Ook komt er in de andere ruimte een vergaderlokaal, waarvan el ke vereniging gebruik zal kunnen ma ken. Zoals de plannen er nu voor liggen zal deze vergaderruimte gezellig en leuk worden ingericht. Als alles gereali seerd zal zijn zal het alles bij elkaar een heel mooi geheel zijn, waarbij de jeugd, zowel de georganiseerden als de on georganiseerden, zeker gebaat zul len zijn. De plannen voor dit geheel zijn uitgewerkt door de gemeentelijk bouwkundige de heer Knipscheer. Deze heeft de tekeningen gemaakt en hetgeen er zo op hem afkwam in het geheel verwerkt. Dit alles zal ze ker tot een zeer gunstig resultaat lei den. Het overige gedeelte van de oude school is inmiddels geheel gesloopt. Dit gedeelte kon vanwege de zeer slechte toestand waarin het verkeer de niet meer verbouwd worden. Jammer is wel, dat hierbij een van de lokalen waarin indertijd de overeen komst betreffende de voedsel- 9 dropping werd gesloten ookm loodje moest leggen. Het puin lei middels al zo goed als geheen geruimd. i ACHTERVELD - In verband met de viering van de 70e verjaardag van H.M. de Koningin heeft het feestco mité een uitgebreid programma in elkaar gezet. Het programma is over twee dagen verdeeld. Zondagmor gen 29 april is er een fietstocht, waaraan iedereen kan deelnemen. Tijdens deze fietstocht zullen er ook enkele opdrachten uitgevoerd moe ten worden. De start en finish zijn bij Rien Coenders. De aanvang van de ze fietstocht is om 10.00 uur. Zondagavond zal weer de traditio nele lampion-optocht worden gehou den. Er zullen deze avond extra prijzen beschikbaar worden gesteld voor de mooiste en origineelste zelf gemaakte lampion Maandag 30 april staat er heel wat op het programma. Om 7.00 uur zal weer de reveille worden gehouden. Na de reveille zal om 8.00 uur de muziekver eniging DWS een rondgang door het dorp maken. Voor de liefhebbers van puzzelritten is er om 9.00 uur een puzzelrit, die wordt georganiseerd door de AMBC Achterveld. De start is bij hotel De Ros kam Tevens zal er om 9.00 uur in Ons Gebouw een film worden gedraaid. De ze film is toegankelijk voor de jeugd van 6-10 jaar. Voor de jeugd boven de 10 jaar zal er om 9.00 uur een vossenjacht zijn. De start en finish hiervan is ook bij Ons Gebouw In de middaguren zal er een zeskamp worden gehouden op het Kerstenssportprak. Deze zeskamp komt dit jaar in de plaats voor het mini voetbal. De groepen die aan deze zeskamp willen meedoen, moeten bestaan uit 3 dames en 4 heren. Elke groep zal ook een coach moeten hebben. De zes kamp zal bestaan uit de volgende on derdelen: bekers overbrengen, schotlopen, kruiwagenrace, ski lopen, mastklimmen, flessen prikken, touw trekken en wip konten. De ploegen die aan deze zeskamp willen deelnemen kunnen zich tot en met 15 april opgeven bij de secretaris van het feestcomité Wim van Midde laar, Jan van Arkelweg 31tel. 03425- 2001 Zodra de opgaaf de ploegen ontvan gen is zullen de reglementen betreffen de deze zeskamp aan de coach worden toegezonden. Daarom bij opgaaf van de ploegen wel graag de naam en het adres van de coach vermelden. De dag zal worden besloten met dansen In Ons Gebouw voor de jeugd vanaf 12 jaar. De muzikale me dewerking zal worden verleend door Oebl Doebi. Tevens zal er die avond ook nog kunnen worden gekaart in D'Ouwe Peerde stal. Er zal geschut- en geklaverjast kunnen worden. De aanvang van het dansen en van het kaarten is 20.00 uur. ACHTERVELD - Door de bewoners commissie werd donderdagavond weer een ontspanningsavond georganiseerd voor de bewoners van Huize St. Joseph en de bewoners van Sinecura Er zou deze avond een film worden vertoond Om 19.30 uur opende mevr. Nolle deze avond met een hartelijk welkom aan de aanwezigen. De recreatiezaal van het huis was geheel gevuld. Ze was blij dat de directeur, de heer Hilhorts. ook aan wezig was ondanks het feit dat hij zich niet geheel fit voelde. Ook sprak zij een hartelijk welkom tegen de heer Kerkhof, die ondanks het feit dat deze rust moest houden, toch met zijn echtgenote aan wezig was. Een bijzonder woord van welkom richtte zij tot de heer Pieterse en zijn echtgenote uit Utrecht, die weer bereid was gevonden om deze film avond te willen verzorgen. Nadat mevr Noliet in het kort de inhoud van de film had uitgelegd, werd gestart met de vertoning van de film. Tot grote verras sing van de aanwezigen was het de film „Der Vögelhandler" Uit de reacties kon worden opge maakt, dat volop van deze film werd genoten. Na het eind van de film werd gevraagd of er nog belangstelling be stond voor een korte film van ongeveer 20 minuten. Mogelijk dat men dit liever niet meer had en dat men naar de ka mers wilde Liever nog een film dan naar bed. De heer Pieterse vertoonde nog een zeer mooie natuurfilm van een reis langs de Moezel. Het applaus be wees wel, dat men van de beide films echt had genoten. Met een dankwoord aan de heer Pieterse werd deze avond besloten ACHTERVELD - Vorige week werd door de KPJ een klaverjasavond georganiseerd De tegenstanders deze avond waren de leden van de schiet vereniging Ons Genoegen. De KPJ wist deze avond de wedstrijd te winnen met een verschil van zes punten. Het "ge middelde van de KPJ was 4169 punten tegen dat van de schietvereniging 4163 punten. De uitslag was: 1. Piet Bokkers, 4910 pnt.2 Ben Voskuilen. 4740 pnt3. Margret van Druten.4731 pnt.; 4. Jan Burgwal, 4725 pnt.; 5 Frans van Dalen, 4725 pnt.; 6 Gijs Ruitenbeek. 4706 pnt7. Klaas v. d. Heuvel, 4618 pnt8 Ab Vlug, 4615 pnt., 9. Wim Wittebrood, 4587 pnt.; 10. Jo v. Hamersveld, 4578 pnt.; 11Addy Burgwal, 4566 pnt12. Dick Bolt, 4540 pnt.; 13 André Steenbeek, 4518 pnt.; 14. Arie Wouters, 4513 pnt. De poedelpnjs bij de KPJ was voor Lia van Ruitenbeek met 3319 punten en bij de schietvereniging voor Peter Smink met 3599 punten. Er werd deze avond wel fanatiek, doch zeer sportief gespeeld ACHTERVELD - Zondag 18 feruari zal er weer Früschoppen zijn in ,,'dOuwe Peerdestal" Aanvang 11.30 uur. De muzikale medewerking zal ook deze morgen weer worden verleend door de Hinterfelder Musikanten. Kin deren zonder geleide worden niet toe gelaten. Het belooft weer een echt ge zellig Früschoppen te worden mogelijk ook nu weer met verrassingen. ACHTERVELD - Dinsdag 20 fe bruari komen de leden van de KPO weer bij elkaar in de zaai van café Buitenlust. Deze avond zal mevrouw Brokken de aanwezigen het een en ander vertellen en laten zien over het leven van de bevolking in Lapland. Daar het weer een interessante avond belooft te worden, hoopt het be stuur op een grote ledenopkomst De aanvang van deze avond is om 20.00 uur. VOCr- om?l ACHTERVELD - Zondag 18 febru ari zal de peuterspeelzaal Klein Duimpje het eerste lustrum vieren. Op die datum is het vijf jaar geleden dat met de peuterspeelzaal werd be gonnen. Geruime tijd had men on derdak in een kamertje en de kelder van Ons Gebouw. Uiteindelijk kwam het zover dat het voormalig Wit-Gele Kruisgebouw beschikbaar kwam. Met een groot aantal vrijwïii werd laatstgenoemd gebouwtje maal opgeknapt, zodat het v< beoogde doel bruikbaar was De peuterspeelzaal is moi nog steeds ondergebracht in d' bouwtje. Ook voor de peuterspee is de teruggang bij de geboorte vc kinderen goed merkbaar. Werd ej start met vier ochtenden in de wi aantal is teruggebracht naar drie gens in de week en wel de dii donderdag- en vrijdagmorgen. Het ligt in de bedoeling om dit ee lustrum niet ongemerkt voorbij te. gaan. Er zal op een leuke wijze re peuters de genoemde morgens worden gevierd. Dat zal dan zijno;^ 22 en 23 februari. ACHTERVELD - Op 7 september 1978 werd er In de manege De Kla- veet gestart met een tolletteercursus voor paarden. Gestart werd met 22 leerlingen. In de loop van de cursus lieten twee leerlingen het verder af weten. De cursisten kregen onder richt betreffende het Inwendige (ge raamte) van het paard, het uitwen dige (aftekening, gebreken, kleur, beenstanden enz.) van het paard, het monsteren ofwel het voorbrengen van het paard voor een keuring en het eigenlijke toiletteren, de opmaak van het paard, bestaande uit knippen, scheren, vlechten van manen, poet sen enz. De heer A. Klarenbeek uit Bilthoven, die de leiding van deze cursus had, wist al die onderdelen op een zeer deskun dige wijze op de cursisten over te bren gen. Het resultaat was dan ook dat alle 20 cursisten op 16 december 1978 slaagden. De diploma's werden op 8 februari aan de geslaagden uitgereikt door Baron Van Boetzelaar. toezicht houder van het landbouwonderwijs. De diploma-uitreiking vond, net als de ge hele cursus, in de manege De Klaveet plaats. Door deze manege waren de 3" Rfl 9b CBR P9V9f paarden tijdens deze cursus geheel belangeloos beschikbaar gesteld. Het was niet alleen een heel leerzame cur sus voor de cursisten doch ook voor degenen die tijdens deze cursus daarbij aanwezig waren. De navolgende cur sisten slaagden: Manege De Klaveet, Leusden: mej. R. Doornebal en mej. M. Jansen.M delijke rijvereniging De Singels den/Achterveld: mevr. K. E de\t mevr. T. van Dort, mevr A. Steent! dhr. D. Forma en hr. J. van Dijk FIS den-fokvereniging De Pouwd Woudenberg: dhr. J G. Lagerwéjif Th. Blom. dhr. Voskuijlen, mevr.Gij Beek, dhr. G. Pauli, dhr G vanfll doorn, dhr. J. van Vulpen, dhr. G If huizen, dhr. A. Meerveld; dhr Gij Woudenberg, dhr Th. Aarsen.dhrJ Klumptènaar en dhr. G van Ee. R kuije uitreiking van de diploma'svl er nog gezellig gefonduet in hesH taurant van De Klaveet. U Indien er nog belangstelling voor het volgen van een dergelijke'1 sus. zowel als vereniging of indivdN dan kan er contact worden opgercl met mevr. M. van Weegen, Manec^ Klaveet, Postweg 1, Leusden 03425-1337. ACHTERVELD - Maandag 19 fe bruari zal de vijfde ronde worden ge- _$oeeld van de door de SV Achterveld georganiseerde klaverjasconvjl tie. De kaartavond, waaraan a> de leden en donateurs kunnen o nemen, zal aanvangen om 20.0C" en plaatsvinden in de kantine o; Kerstens-sportpark. Er zal zowel geschut- als gem jast kunnen worden Ook zullen fl avond weer een aantal leuke pnjzn winnen zijn. ACHTERVELD - Aan de onderlin ge schietwedstrijd van Ons Genoe gen werd door slechts dertien leden deelgenomen. Ook deze avond wist weer een van de schutters hef van 50 punten te behalen De uitslag was: 1W. Voskuilei pnt.; 2 B. Voskuilen, 49 pnt., 3 t Lagerweij, 49 pnt 4 J E vanHan veld,46pnt.;5. F. Koenen,46pnt.:!. Vlug, 45 pnt.; 7. A. van Daatselaa pnt. it ACHTERVELD - Met een hersen schudding werd zaterdagmiddag mevrouw G.v.B. uit Achterveld op genomen in het St. Elisabethzieken- huis in Amersfoort, nadat zij om streeks twee uur met haar auto tegen een boom op de Hessenweg was gereden. De politie, die mevrouw Van B. nog niet heeft kunnen horen, leidt uit een reconstructie af, dat de wagen van de Achterveldse door een haar passeren de auto is gesneden of aangereden, en als gevolg daarvan tegen de boom be landde. Getuigen van het ongeval worden verzocht zich in verbinding te stellen met de rijkspolitie van Leusden, evenzo de eventuele automobilist, die de auto van mevrouw Van B aanreed of sneed. ACHTERVELD - Maandag 19 feb ruari jal de Auto Motor en Bromfiets Club Achterveld haar jaarvergade ring houden. Deze vergadering, die zal worden gehouden In D'Ouwe Peerdestal. zal aanvangen om 20.00 uur. De agenda bestaat uit negen punten, zijnde: 1. opening 2. notulen - jaarverslag 3. verslag penningmeester 4. verslag kascommissie 5. bestuursverkiezing 6. verkiezing kascommissie 7. mededelingen 8 rondvraag 9. sluiting. Gezien de belangrijkheid van deze vergadering, vooral voor wat betreft de bestuursverkiezing en het in het ko mende seizoen uitkomen in de toer- klasse met eigen reglement, hoopt het bestuur op een grote opkomst. GEVONDEN/VERLOREN ACHTERVELD - Bij de politie te Achterveld, tel. 03425-1607 is aan ko men lopen een zwarte hond, middel grote bastaard. Als verloren werden bij de politie opgegeven een bril en een suède handschoen Een feilloze inbouw vinden wij een voorwaarde bij de aanschaf van een Poggenpohl keuken Stuk werk dat deskundig moet worden gedaan Door vaklieden. Aan de hand van een speciale inbouwtekening Die weer gemaakt wordt op basis van het ontwerp, dat u eerst is voorgelegd Dat doen we gratis Zoals we zoveel tot onze service rekenen Wij van Forma Concepta nemen royaal de tijd om naar uw wensen te luisteren U te adviseren Over het model Kleur Kunststof of hout Enzovoorts Tot in elk detail We nemen de maten op En leveren de Poggenpohl keuken zelf af. Op het afgesproken tijdstip Comfort, kwaliteit en door dacht design zijn kenmerkend voor een Poggenpohl Dat maakt 'm zo waardevol En de prijs zo'redelijk. U heeft wensen, wij de mensen. Showrooms maandag t/m zaterdag geopend van 9.00 tot 17 00 uur Amersfoort: Lieve Vrouwestraat 12-14 (achter de Lange Jan), telefoon (033) 11703 Amsterdam: Chr plein 34-36 (bij de Middenweg), telefoon (020) 931859 Hilversum: Groest 36. telefoon (035) 11076 Badkamerstudio alleen Hilversum 1e etage. Huygens-

Leusder Krant | 1979 | | pagina 12