1 Jeugdraad denkt aan speciale werkgroepen Adoptie-groep zaterdag met stand bij de Rozendaal Jeugdraad stuurt brief aan gemeenteraadsleden Geslaagde senioren avond bij Pon werktekenaai vlakdrukmonteui OiUl TER ONTLASTING VAN HET DAGELIJKS BESTUUR AMNESTY INTERNATIONAL OVER AMBULANT FUNKTIONARIS vs<^ L0MANS B.V. SffipeRMS PEUGEOT305 'T COMFORT VAN DE STILTL Te koop: Nankman Mak. O.G. B.V. Elektro technisch installatie bureau Bovee Amersfoort B.V. Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 15 FEBRUAR11979 LEUSDEN - Globaal Is vorige week donderdag tijdens de toen gehouden vergadering het door de Jeugdraad opgestelde ontwerp-werkprogram- ma voor dit jaar doorgesproken. Het werkprogramma voorziet in het in het leven roepen van een aantal werkgroepen, dat zich met ver schillende projekten zal gaan bezig houden om daarmee het thans voor een teveel aan taken gestelde dage lijks bestuur van de Jeugdraad wat te ontlasten. Voor de bemanning van de ver schillende werkgroepen wordt ge mikt op vrijwilligers uit de ver schillende jeugd- en jongerenor ganisaties, en op mensen van bui ten-af, die in de werkgroepen zitting willen nemen op titel van belang en/ of kundigheid. Tijdens de volgende maand door de Jeugdraad te houden vergadering hoopt men over voldoende namen van kandidaten voor deze werkgroe pen te beschikken. Dan ook wil men I tot een prioriteitsstelling komen: welke werkgroepen dienen in ieder geval gestalte te krijgen, welke kun nen voorlopig nog even wachten? In het door bestuurslid Wil Berents ter vergadering toegelichte ontwerp- werkplan wordt in eerste instantie uit gegaan van acht werkgroepen Moge lijk dat daar een negende werkgroep bij zal komen, die zich in het bijzonder zal gaan belasten met de begeleiding van het welzijnsplan, tot het komen waar van door de gemeente inmiddels de eerste aanzetten zijn gedaan. Wellicht ook, dat deze begeleiding wordt toege voegd aan de adviesgroep financiën toe te vertrouwen taak van advisering van de jeugd- en jongerenorganisaties bij financiële kwesties. Genoemde werkgroep wil men samenstellen uit penningmeesters van jeugd- en jon gerenorganisaties en uit financiële des kundigen van buiten het jeugd- en jon gerenwerk afkomstig. Het inventariseren van al hetgeen op het gebied van jeuqd- en ionqerenwerk aan aktiviteiten wordt ontplooid, wil de Jeugdraad toeschuiven naar een werk groep programma-overleg. De werk groep, te formeren uit vertegenwoordi gers van bestaande organisaties voor het jeugd- en jongerenwerk, dient er voor te zorgen, dat wat aktiviteiten be treft, er steeds voor alle leeftijdsgroe pen wel wat te beleven valt en dat er daarbij steeds keus is uit zowel vor- mings- als rekreatieve aktiviteiten De werkgroep akkommodatie werd door de ter vergadering aanwezigen als zeer wenselijk gezien Men hoopt voor deze werkgroep, die zich zal verdiepen in zaken als bouw, verbouw, inrichting en beheer van jeugd- en jongerenak- kommodaties, deskundigen op het ge bied van bouwkundige aspecten en ju ridische elementen te kunnen aantrek ken Ook voor het organiseren van thema dagen, tijdens welke inzicht zal worden gegeven in aktuele problemen, wordt een werkgroep voorgesteld. De leden van die werkgroep dienen te beschik ken over vindingrijkheid, organisa tietalent en over deskundiheid in be paalde onderwerpen Een andere werkgroep zal de nog aan te stellen ambulant functionaris dienen te begeleiden. Deze bege leidingsgroep denkt men te vormen uit vertegenwoordigers van de Jeugdraad en uit mensen uit het bestaande jeugd- en jongerenwerk. Als taak voor de werkgroep kontak ten met nieuwe wijken, gaan de ge dachten uit naar mensen die de in de nieuwe wijken levende wensen ten aanzien van aktiviteiten voor jeugd- en jongerenwerk willen nagaan en willen bepalen welke mogelijkheden er in die wijken zijn. Met het oog op het in het leven roepen van een dergelijke werk groep zal in ieder geval alvast kontakt worden ogenomen met eigenaren- verenigingen Voor het dagelijks besturen van de Jeugdraad wordt aan een werkgroep gedacht die de werkzaamheden van de Jeugdraad zal coördineren, kontakten zal onderhouden met het plaatselijk jeugd- en jongerenwerk, de financiën zal beheren, de administratie gaat voeren en vergaderingen zal voorbe reiden en leiden. Ter bestudering van de problematiek van de jongerenhuisvesting staat de Jeugdraad eveneens een aparte werk groep voor ogen. De komende tijd zullen de jeugd- en jongerenverenigingen trachten kandidaten voor de verschillende werkgroepen te werven. Wie tot een werkgroep wil toetreden kan zich ook zelf melden. Dat aanmelden kan gebeuren bij mevrouw Janny Vun- derink, Van Boetselaar van Ooster- houtlaan 32, Leusden-centrum, tel. 40376. LEUSDEN - Zaterdag 17 februari a.s. zal de adoptiegroep Roemenië van de Leusdense afdeling van Amnesty International door middel van een stand bij het winkelcentrum „Rozendaal" aandacht vragen voor de situatie van politieke gevangenen in Roemenië. Op 20 november 1978 had het Inter nationaal Secretariaat in Londen reeds een beroep gedaan op de Roemeense president Ceausescu om alle personen die in strijd met de mensenrechten ge vangen zitten, vrij te laten Het gaat daarbij met name om activisten voor de mensenrechten, vakbondsleden, poli tieke dissidenten, en mensen die tot godsdienstige en etnische minderhe den behoren en die om hun overtuiging in gevangenissen, werkkampen en psychiatrische inrichtingen zijn opge sloten. Amnesty International heeft na een onderzoek van anderhalf jaar duidelijke aanwijzingen dat andersdenkenden onder dwang worden opgesloten in psychiatrische inrichtingen. In die in richtingen is van verschillende soorten „behandeling" sprake, maar volgens Amnesty International staat vast dat er misbruik gemaakt wordt van sterke ver dovende middelen die worden gebruikt op geestelijk gezonde mensen. Sinds 1976 worden vermeende tegenstan ders van de regering ook in dwangarbeidskampen opgesloten, on der omstandigheden die weinig van ge vangenisstraf verschillen, zo zegt Am nesty International. De Roemeense autoriteiten rechtvaardigen dit „werk" om haar „heropvoedende" waarde. In Roemenië vindt ook mishandeling van politieke arrestanten plaats Am nesty International zegt dat hiel Securitate (veiligheidsdienst) er sers van de sportclub „Dynanx trokken zijn. „Dynamo" staat auspiciën van het ministerie va/ nenlandse Zaken. In aansluiting op dit beroep vj Internationaal Secretariaat zal q de Leusdense adoptie-groep va nesty International zaterdag 17fe van half 11 tot 16.00 uur bij wink trum Rozendaal staan met e6n vol informatie, die de situatie v onderdrukte Roemenen aan N brengt. (Van één onzer redakteuren) LEUSDEN - De Jeugdraad Leus den heeft, conform de tijdens het in december gehouden besloten be raad met vertegenwoordigers van de verschillende raadsfracties ge maakte afspraak de raadsleden vori ge week een brief doen toekomen, met daarin voorwaarden die zij stelt voor het geval de aan te stellen am bulant functionaris ten behoeve van het jeugd- en jongerenwerk in dienst komt van de gemeente. Overigens maakt de Jeugdraad in de brief duidelijk, dat zij met het for muleren van die voorwaarden geenszins terugkomt op haar eerder genomen standpunt. Een standpunt, dat ook de alle jeugd- en jongeren organisaties in Leusden steeds is ingenomen, en neerkomt op het in dienst stellen van de bewuste func tionaris bij de Jeugdraad. In de brief, tot het opstellen waarvan de Jeugdraad reeds in haar vergade ring van begin januari besloot, zegt de Jeugdraad nog steeds van mening te zijn, dat een dienstverband van een ambulant functionaris bij de gemeente voor de Jeugdraad nauwelijks werk baar te maken is Gewezen wordt daar bij op het juridisch niet mogelijk zijn van het overdragen van de eindverant woordelijkheid en op het in een con flictsituatie altijd mogelijk zijn, dat de gemeente een voor het jeugd- en jon gerenwerk ongunstige beslissing neemt. Bovendien zegt het bestuur van de Jeugdraad te denken, dat bij een dienstverband bij de gemeente en een inhoudelijke inbreng van de Jeugdraad, de aan te stellen functionaris gemakke lijk „tussen de wal en het schip" kan raken, en steeds „de kool en de geit" zal moeten sparen. Daardoor zal vol gens de Jeugdraad van een optimaal functioneren van de functionaris geen sprake zijn. „De angst bestaat", aldus de tekst van de brief, „dat dit reeds in een sollicitatieprocedure tot problemen zal leiden, zodat niet de voor het jeugd- en jongerenwerk meest geschikte kan didaat gekozen kan worden." VOORWAARDEN Eerder in de brief maakt het bestuur van de Jeugdraad de voorwaarden be kend die vervuld zouden moeten wor den wil de Jeugdraad een dienstver band van een ambulant functionaris bij de gemeente kunnen accepteren als, zoals dat in de brief heet „een situatie die voor het jeugd- en jongerenwerk werkbaar kan zijn. Als voorwaarden worden genoemd: a) De Jeugdraad moet volledige zeg genschap hebben over de tijdsindeling van de functionaris, b) de inhoud van de uitoefening van de functie moet kunnen worden bepaald door de Jeugdraad, c) de bureauruimte van de functionaris moet liggen buiten het gemeentehuis, en d) de functionaris moet kunnen opko men voor de specifieke belangen van (het) jeugd- en jongeren(werk), zonder dat hij/zij daarmee het verwijt kan krij gen, dat hij/zij daarmee geen oog heeft voor het algemeen belang. De verzonden brief kwam afgelopen donderdag ter sprake tijdens de toen gehouden vergadering van de Jeugdraad. Gevraagd werd, hoe het nu zat met de brief van de gemeente waarin deze op haar beurt, voorwaar den bekend zou maken voor in dienststelling van de bewuste functio naris bij de Jeugdraad. Het namens de gemeente aan de Jeugdraad toege voegde raadslid Jan Konijnenbelt deel de in antwoord op die vraag mee, dat die brief van de gemeente gereed is en, naar zijn mening, binnenkort eveneens aan de raadsleden zal worden toege zonden, opdat zij van beide standpun ten kennis kunnen nemen, en mede op grond daarvan straks een beslissing zullen kunnen nemen MONOPOLY Dat opnieuw uitvoerig over de kwes tie van de ambulant functionaris werd gesproken, bracht Henri Schouten van de Stichting Jontjerenkontakt tot de uit spraak: „Vergaderingen van de Jeugdraad lijken wel spelletjes Mono poly; 't is steeds weer: ga teruq naar af' Terug naar af, want ook nu werd ter vergadering weer uitvoerig teruggegre pen op „oud zeer" uit het verleden, be trekking hebbend op de gang van zaken rond het aanstellen van een ambulant functionaris in het bijzonder en de ver houding Jeugdraad/gemeente in het algemeen. Mede naar aanleiding van de notulen maakte Arie Hoogendoorn het bestuur van de Jeugdraad het ver wijt, te weinig persoonlijk contact met de gemeentelijke afdeling welzijn en verantwoordelijk wethouder gezocht te hebben. Dat verwijt, werd door voorzit ter Geert Cloosterman van de Jeugdraad als niet juist zijnde van tafel geveegd. Na veel heen en weer gepraat werd uiteindelijk besloten in den vervol ge toch meer aan dat persoonlijke con tact te gaan doen, o m door eens in het kwartaal als Jeugdraad met de afdeling welzijn te gaan praten. ADVIES VERWACHT Tijdens de maandagavond gehou den vergadering van de commissie welzijn bevestigde wethouder Van Woudenberg het gereedkomen van de gemeentelijke brief over de ambulant functionaris (een schrijven waarin de gemeente de voorwaarden noemt waaronder genoemde functionaris eventueel bij de Jeugdraad in dienst zou kunnen treden). De brief, zo werd meegedeeld, zal zo spoedig mogelijk aan raadsleden en Jeugdraad worden toegestuurd. De wethouder zei te verwachten daarna een advies inzake de hele kwestie te krijgen van de raadsleden die destijds het informele gesprek met de Jeugdraad hadden. Dat advies, geba seerd op zowel het gemeentelijke stuk als dat van de Jeugdraad, zal dan in een vergadering van de commissie welzijn besproken gaan worden „Ze gaan toch wel te ve. het bezuinigen, Jan." „Juffrouw, u vergeet uw hondje." LEUSDEN - Donderdag 8 februari kwamen ca. 130 dames en hi naar de firma Pon, die weer haar zaal beschikbaar had gesteld, aam Bavoortseweg. Daar had de U.V.V., afdeling Leusden, een gezell' avond georganiseerd. Voor alle bejaarden van Leusden en Achtervi De bezoekers werden gastvrij onthaald met een kopje koffie en plu cake. Om 8 uur opende de voorzitster van de U.V.V.-Leusden, mevrouw G.ïl deze avond. Zij verwelkomde de aanwezigen en gaf daarna de microfj over aan de heer Hagenbeek uit Nunspeet. Heer Hagenbeek vertelde bij de vertoonde dia's over de4 jaargetijde: de Veluwe De dia's waren schitterend en het daarbij gehouden praatje* boeiend Na afloop dankte mevrouw R. Geomini de heer Hagenbeek v-J zijn uiteenzetting en overhandigde hem een boeket bloemen. Na de pauze ging men over tot bingo. Dit werd uitstekend geleid doen heren Van Drie en Kramer Diverse mooie prijzen werden door de deet, mers in de wacht gesleept, hetzelfde gold voor de loterij. Omstreeks elf uur dankte mevrouw Vrij de heren Van Drie en Kramef tevens de heer Kostanje. die het bingo-apparaat aan de U.V.V. heefti schonken, voor hun medewerking en gaf als dank aan de drie heren si flesje wijn. Na de aanwezigen bedankt te hebben voor hun komst em dames en heren een welkom thuis te wensen besloot mevrouw Vrij da geslaagde avond Een dankwoord aan de firma Pon voor haar gastvrij^ werd door mevrouw Vrij niet vergeten g Tot f 200.000,-: Putten Jac. Catsstraat. Hoekhuis m/garage. Putten, Pr. Hendrikweg. Hoekhuis met op stallen. 415 m2 grond. Geen vrije vestiging. Putten, Van Lennepstraat. Recent gebouwd hoekhuis m/garage, 430 m! grond. Geen vrije vestiging. Putten, graaf Wichmanstraat. 2 onder 1 kap m/garage. 260 m2 grond. Geen vrije vestiging. Tot f 300.000,-: Putten, Bruno Fabriciusstraat. 2 onder 1 kap, ca. 700 m2. Uitstekende ligging. Incl. zomer huisje. Putten, Van Lennepstraat. Tussenwoning m/garage en schuur. Ruim gebouwd woon huis. Keuken kompleet ingericht. Voorthuizen, De Steenkamp. Riante tussen woning m/garage. Open haard, luxe keuken, 4 slaapkamers. Nijkerk, Duifhuis. Riant hoekhuis m/garage. Uitstekende ligging, prima staat van onder houd. Putten, Kerkstraat. 2 onder 1 kap. Goede staat van onderhoud. Ruim opgezette wo ning. Putten, Bilderdijkstraat. Hoekhuis m/garage. 242 m2 grond. Open haard, 4 slaapkamers. Tot f 400.000,-: Nijkerk, Havenstraat. Ruime helft van 2 on der 1 kap. Luxe gebouwd woonhuis m/gara ge. Uitst. st. v. onderh. Putten, Sprielderweg. Luxe helft van dubbele villa m/garage. 370 m2 grond. Ruim voorzien van slaapkamers. Tot f 500.000,-: Putten, Lage Engweg. Vrijstaand woonhuis met ca. 120 m2 bedrijfsruimte, grote garage. 1500 m2 grond. Bevat tevens klein kantoortje. Putten, Jac. Catsstraat. Vrijstaand woonhuis m/garage. 500 m2 grond. Mooi aangelegde tuin. Bameveld. Verbouwde boerderij op 7000 m2 grasland. Bevat dubbele garage, werkruimte, 3 paardestallen. Vrije ligging met snelle ver binding naar autoweg. Alle inlichtingen verstrekt: Kerkstraat 13, Putten. Tel. 03418-3829/6300. Na afspraak bezichtiging ook mogelijk op zaterdag. Voor deskundige belastingadviezen en probleemloze oplossingen van administratieve verwerkingen. Verzorging boekhoudingen, administraties, alle aangiften belastingen, teruggaaf, verminderen, enz. enz. Adviesbureau Hoogland. De Boskamp 50, tel. 033-19644. Kastanjelaan 3 Leusden Telefoon 40544 Volop Jeans Jackets Hessenweg 72 Stoutenburg 033-40844 Wij zoeken een voor de afdeling vormvoorbereiding van onze screendrukkerij. Heeft u belangstelling belt of schrijft u aan onderstaand adres. nederlandse screendruk industrie b.v amsterdamseweg 59 amersfoort tel 033-1960 Als u uit uw kennissenkring een abonnee voor de Leusder Krant opgeeft, ontvangt u, zowel als de nieuwe abonnee van ons gratis Het Leusder Krant Zwanenbordspel Bovendien ontvangt de nieuwe abonnee de krant 1 maand gratis. (Het abonnementsgeld bedraagt voor een heel jaar slechts f28.-) GEEF ALS ABONNEE EEN NIEUWE ABONNEE OP! HHWIHHHHHHHIfflHIWaiBSgaS SSdBÖH Abonnee",'d, Leusde' WK**„abonnee»00'" de kien* i m»ano w ftSSSSS-* Mres:ook van o0?°enbot<)- P,a3<S" we abonnee o0"a"eUsde. *ra°'Zv< js wefkotn- ohOfO- us II TT" -«vin". n Hij is voorzien van een- sublieme motorophang en geluidsisolatie, waai door hij weinig lawaai maakt, 'n Zeer completi en comfortabele wager in 3 uitvoeringen: GR, en SR. De lichtmetalen jj motor (74 DIN pk in de SR) met voorwielaandrm ving is economisch int' verbruik en goed voor een top van rond de 15m km/u. De SR te levererjj met Grand Contort pak^ Peugeot 305, vanaf f 15.995,- Berkenweg 3 Neonweg 12 Amersfoort Tel. 033-13846 Openingstijden ma t/m vrij: 9.00-17.30 za: 10.00-16.30 uur. Koopavond geopend n t- sl I II r: J 9 ■I ■r K II a rc tij m >r IC

Leusder Krant | 1979 | | pagina 16