STOKT Schooljeugd legde beslag op zwemdiploma in Bavoort jeld-kombinatie met nieuwe sbaan lijkt de oplossing onderdste korfbaldoelpunt Antilopen Haaien gaan op 23 febr. vergaderen iirALA-HANDBAL IN HOGE NOOD Burgemeesters LEUSDENAREN WAREN OP VOGELWERELDTENTOONSTELLING Bridgeclub Leusden eusder Krant - Sport DON PER DAG 15 FEBRUAR11979 17 LEUSDEN/CENTRUM - Zo. dat heb ben wij dan langzamerhand wel weer gehad. Een ouderwets wintertje met niet alleen een tikkeltje vorst, maar ook een vlokje sneeuw en een druppeltje ijzel. Wij hebben allemaal (misschien is allemaal iets overdreven) keurig onze stoep sneeuw- en ijsvrij gemaakt om tenminste de voordeur te kunnen be reiken. Arm-, been- en rugspieren en wie weet. wat nog meer, zijn in bewe ging geweest en weldra behoort ook het vorstverlet van de veldsporters weer tot het verleden. Hocky komt, buiten bezwaar van de weergoden, op 4 maart weer op gang en de voetbal- winterstop duurde ook wat langer dan de geplande armzalige twee weekein den in december. He t sneeu wruimen in de achter ons liggende weken heeft duidelijk bevestigd, dat de doorsnee- Leusdenaar meer dan gemiddeld sportief is. Dat wist ons gemeentebestuur ken nelijk al jaren geleden. Toen de oor spronkelijke sportparken in Leusden en Achterveld niet meer aan de steeds groeiende behoeften konden voldoen, werd aan het Valleikanaal naarstig aan de realisatie van een derde accommo datie begonnen en heel in de verte lonkt zelfs al een vierde complex Het sportpark aan de Bavoortseweg draagt de naam van ex-burgemeester Buining, maar het complex noordelijk van de woonwijk de Wetering heeft of ficieel nog geen naam. Officieus mag u kiezen uit Sportpark aan het Vall eika naal, Valleisportpark of gewoon maar Valleipark. Waarom niet na het Bur gemeester Buiningpark een Bur gemeester Van der Postpark en in de toekomst een Burgemeester Radema- kerpark? Deze namen passen ook uitstekend bij het Achterveldse Kerstenssport- park. Ik zal de laatste zijn. die tegen spreekt dat Kerstens geen echte bur gemeester was. Achterveld moest zich zonder zo'n functionaris behelpen, toevallig had Kerstens wel minstens evenveel in de (sportieve) melk te brokken in dat deel van de gemeente. Buining en Kerstens, resp. Van der Post en Rademaker vormen ook een mooi opklimmende reeks van één- via twee- maardrieklankige namen. U weet het nog wel, maar in de toekomst kun nen uw kindskinderen aan de lengte van de naam meteen ook de ouderdom van het park zien Hoe korter de naam, deste ouder het sportpark! PC. SJÏÏRj Donderdag 15 februari: 20.15 uur: damesvolley Pugna-Leos en herenvolley Pugna-Leos te Lely stad. Zaterdag 17 februari: 13 15 uur damesvolley Avanti-Wil- helmina in de Meent 14.15 uur: herenvolleyAvanti-SVV2 in de Meent. Zondag 18 februari: 10.00 uur: badminton Kantjils - Leus den te Wageningen 14.45 uur: herenhandbal Nederhorst - Impala te Breukelen. 15.10 uur: dameshandbal Impala - BHC 2 in de Koppel. Maandag 19 februari: 20.00 uur: 5e kaartavond SV Achter veld in de SVA-kantine. Dinsdag 20 februari: 19 00 tot 23.00 uur voortzetting kam pioenschappen badmintonclub Leus den in de Meent. LEUSDEN/CENTRUM - Op vrijdag 23 februari vindt de (eerder uitgestelde) algemene ledenvergadering van de LZ &PC de Haaien plaats in het Ros Beijaart. De zaal gaat open om 20 00 uur en de praatavond begint een halfuur later. De agenda bevat 14 punten, w o. een voorstel om de contributie tot 40.- te verhogen (punt 6). de be stuursverkiezing (punt 9) en de bespre king van het subsidiebeleid in Leusden fpunt 12). Voorzitter Jac. Dokter en vi- ce-voorzittér A Chr. Fieseler zijn aftre dend, maar beiden stellen zich her kiesbaar. 'M »n EUSDEN/CENTRUM - Een al 1117 jaar In Leusden bedreven tak sport verkeert momenteel in ho- dfnood. Niet figuurlijk, want dan '(j het plasje zo weggewerkt, maar ïrlijk en die toestand heeft toe- Ig ook met plassen te maken. Met ljwen (en de bijbehorende onge- £ii(ken), die bij de geringste regen- n het handbaiveld, of wat daar voor *irgaat, op het Burgemeester ningpark onbespeelbaar maken, handbalbond heeft het moeras ikeurd als speelveld en Impala er slechts met dispensatie ge- ik van maken omdat de club rstig op zoek Is naar een oplos- Bij het handbalbestuur leeft wel gedachte, dat ook de gemeente het stuk gront t.z.t. nodig heeft c een herindeling van het sport- k) uitkijkt naar een andere plaats vestiging, doch men hoort of ziet ir niets van eventuele plannen, andbal werd in Leusden geïntrodu- rd door een 25-tal leden van de tijds bestaande Sportvereniging nersveld. die als sectie van de multi- ïniging in september 1962 de idbalvereniging Hamersveld in het leven hebben geroepen. Een jaar later werd het clubje zelfstandig, maar het ledental was te gering om het spul goed aan het draaien te houden. Op 1 januari 1969 werd een fusie aangegaan met de op 30 januari 1968 opgerichte v v.l.o.s. Impala en die situatie duurt tot op dit moment voort. Snuffelend in ons archief vonden wij een interessant aankno pingspunt om de handbalproblemen nog eens onder aandacht te brengen van onze gemeentebestuurders Niemand minder dan het geachte raadslid G. G. van Tiel is successieve lijk secretaris, (waarnemend) voorzitter en penningmeester geweest van de handbalclub Hamersveld Het is ons helaas niet bekend, of hij daaraan een lidmaatschap van verdienste heeft overgehouden (vroeger waren de clubs niet zo royaal in die richting), maar ook als dat niet het geval is, zou hij zich voor Impala-handbal „onsterfelijk" maken, wanneer hij in de eerstvolgende raadsvergadering de handbalproble men bij B. en W. op tafel wil leggen. El VAN COLUMBUS Het clubbestuur heeft verleden jaar het idee gelanceerd om het grasveldje (nou ja, het gras was vóór de huidige ijsperiode al goeddeels verdwenen) achter sportzaal de Meent te verharden en zo in te richten, dat het behalve voor Impala-handbal (m.i.v. 1981 zijn ver harde handbalvelden verplicht) ook be nut kan worden door de bewoners van de wijk Groenhouten (tennis, volley, badminton, enz.). Hoewel wij een ho gere overheidsdienaar ooit de woorden „groengekleurd asfalt" hebben horen noemen, lijkt het idee onuitvoerbaar. Officieel heeft Impala nog steeds niets gehoofd, maar men staart zich ook niet blind op het gezegde „geen bericht is goed bericht" Als de nood het hoogst is, komt de redding nabij en uit een gesprekje met een niet-ambtelijke, maar desondanks ook in gemeentelijke kringen erkende sportpersoonlijkheid constateerden wij, dat hij het Ei van Columbus opnieuw heeft gevonden. Zijn idee is een ware vondst en kost de gemeente zelfs geen vierkante meter grond! Wat is het ge val? Zeer waarschijnlijk wordt nog dit jaar een aanvang gemaakt met de realisatie van de definitieve 400-meter ijsbaan voor Zwanenburg. Het mid denterrein daarvan lijkt uitstekend ge schikt om er een handbaiveld op aan te leggen. Er moet toch wel een vorst bestendige soort asfalt bestaan als je denkt aan de bergwegen in de Alpen. Een paar cm. ijs op dat handbaiveld geeft reeds een pracht van een kunst rijdersijsbaan en de hardrijders kun nen terecht op de 400 meter daar om heen. De combinatie van handbal en schaatsen, is zeer geschikt Veld- handbal wordt gespeeld in twee perio den en wel in de maanden augustus, september en oktober de eerste en in april, mei en juni de tweede competitie helft. Een bijkomend voordeel is, dat de gemeente voor belde gebruikende verenigingen slechts één was- en toiletgelegenheid hoeft te bouwen en desgewenst kunnen de twee clubs samen een eventuele kantine realiseren. Eigen Inbreng van beide zijden lijkt mogelijk. Wij weten uiter aard niet, wat Zwanenburg hiervan denkt, maar zeker Is, dat Handbal- Impala met een dikke 100 leden, waarvan het merendeel jeugd, er goed mee geholpen zou zijn. Het eventueel opdoeken van de hand balclub en het overstappen van de meest enthousiaste leden naar een Amersfoortse club is slechts een verplaatsing van de moeilijkheden en derhalve geen acceptabele op lossing. Zeker niet voor een ge meente als Leusden, die landelijk een goede bekendheid geniet op sportgebied. Wij kunnen ons niet voorstellen, dat zo'n gemeente de handballers in hun interlockje laat staan! LEUSDEN/CENTRUM - Van 27 januari tot 4 februari hield de Confédération Ornlthologique Mondial (de wereldbond van vogelhouders) In Breda de 27e vogelwereldtentoonstelllng. De organisatie was In handen van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers en de opening werd verricht door H.K.H. prinses Margriet. De allereerste wereldtentoonstelling vond In 1953 plaats te Utrecht. Na Helmond (1958) en Rotterdam (1958 en 1973) haalde Breda voor de 5e maal dit evenement binnen onze landsgrenzen. Circa 10.000 vogels (harzers, waterslagers, tlmbrados, kleur- en postuurkanaries, exoten, par kieten, enz.) van deelnemers uit een 20-tal landen in Europa (ook van achter het ijzeren gordijn) en Noord- en Zuid-Amerika waren ingebracht. Ook een drietal leden van de Leusdense vereniging de Vogelvrienden hebben aan de expositie deelgenomen. De heren M. v.d. Helde, A. Ruarus en Chr. van Dorst zonden samen 8 vogels In. Hoewel bij voorbaat kansloos In dit wereldgeweld pleit hun deelname voor hun liefhebberij. Ruarus bereikte met een spits- staartamadine van de Leusdenaren het hoogste puntental: mei 90 viel hij evenwel net naast de prijzen. Alle deelnemers ontvingen een herinnering in de vorm van een medaille of een vaantje. LEUSDEN - De bridgeclub Leus den startte op donderdag 8 februari met het derde deel van de onderlinge parencompetitie. Er werd gespeeld in een A- en een B-groep, die beide 16 paren tellen. Boven het gemiddel de eindigden in de A-groep: 1de heren Dijkgraaf jr. en De Jonge, ƒ5,82. de heren Lablans en Ten Raa, 65%; 3 de heren Albers en Vos. 57,5%; 4 mevr Reijnen en de heer Sweep, 55.8%; 5. echtpaar Smink. 55,4%; 6. echtpaar Schutrups, 52% In de B-groep: 1 echtpaard Velt huis, 71,7%; 2. echtpaar Kruseman, 60%; 3. echtpaar Luijendijk. 56,7%; 4. dames Donkers en Goud, 55,4%; 5. dames Baede en Salomons. 53,8%; 6. echtpaar De Roode, 53,3%; 7. echt paar Beintema, 52%. Deze uitslagen geven uiteraard ook tevens de stand in beide groepen weer. ren, Sandra Overbeek, Brigitte M. Schoenmaker, Vivanda I. van Beers, Simone v. d. Salm, Henriëtte v. d. Pijpekamp, Petra Borgman, Martijn J. den Ouden. Diploma C: Jan Pieter Oskam, Joyce van Kalleveen, Frank Konijnenbelt, Mare Steman. DE VALLEI Diploma A: Erna Visser, Gertjan Lee- ne, Marianne Mannee, Els Schonewille, Tom Koekoek. Diploma B: Baron, Hendriksen, v. Zoeren, Wieringa, Algoe, Toes, Razen- berg, Ruitenbeek, Samson Bremer, Sa lomons, Marian Nagelkerke, Corine Westerhof, Erik-Paul Boersma, Pieter v. d. Glas, Robert v. d. Moer, Stefan v. Zijderveld, Arietta Mulder, Marijse Niekerk. Diploma C: Paulien Meiling, Tom Lemstra. DE HEERD Diploma A: Leonieke Warmenhoven. Diploma B: Kimmo Strijker, Marike Zeemna, Bart Warmenhoven, Annema- rie Zondervan, Daphne de Looze, Ce leste Megens, Janneke Baede, Petrous- ka Rijswijk, Paul Ockersen, Alrik Val- kenhoef, Mariëtte Hogenbijl, Femke Loning, Natalie van Lippenvelde, Mi chael van Wijngaarden, Charlotte van de Wall Bake, Damian van Oort- merssen, Viola van der Hoeven. Diploma C: Thorn Wuts, Sander de Wildt. MONTESSORISCHOOL Diploma B: Katja de Vries, Dorien van der Heide, Rebecca Stemerding, Ineke Godefrooij, Arianne Pattavina, Daniel Opsteegh, Chantal Mot. HAMERSVELD Diploma A: Saskia Lodder, Lydia Rietveld, Nanneke Knoop, Anita van Donselaar, Ronald Ton. Diploma B: Ellen van Dop, Christiaan Kooman, Wim v. d. Biezen, Gerard Pon, Audrey Pelupessy, Ronald Roest, Bobby Mastenbroek, Ernst-Jan Acher- man, Carlo Kielstra, Robert Jansen. GEREFORMEERDE BASISCHOOL ROZENGAARDE Diploma C: Marco van Roosendaal, Tino van Garderen, Selma ten Brinke, Marga van Harten. LOYSDEN Diploma A: Nico Willigenburg, Jan Oskam, Daniël v. d. Woerdt, Rudi Hoefakker, Mariëlle v. d. Ven. Diploma B: Peter Apeldoorn, Kees de Jonge, Viola v. Daalen, Jolanda de Jonge, Peter Schipper, Edwin Wouden berg, Ronald Abbring. ST. JOZEFSCHOOL Diploma A: Natascha v. Dijk, Richard Voskuilen, Marco Kalshoven, Jerry van Nimwegen, Gert van Daatselaar, André Ossendrijver, Freddie Steenbeek, Johan Tolboom, Timo van Valkengoed, Ar- noud Vons, Corinna Schreuder, Judith van Dijk, Janet Steenbeek, Jolanda Burgsteden, Nella van Ginkel. Diploma B: Annemarie Smit, Gerdien Voorneveld, Bertha Blotenburg, Alfred van Donselaar, Melissa C. H. Prinsen, Bertie Schimmel, Astrid van Dijk, Ellen Smit, Mathilde Luykx. Diploma C: Joke v. d. Ven, Ginëtte Rutte, Edwin Snijders, Rolf van Dru- ten. ONZE WERELD Diploma A: Rudie van Daatselaar, Jeroen de Jong, Constance Blom, Jo landa v. d. Geer, Johnnie Tolboom, Gonnie Boersen, Rian v. d. Berg, Linda v. Burgsteden, Hans v. d. Heuvel. Ingrid Smink, Anneke Noach, Erik van Marwijk, Fredo v. Lierop. Diploma B: Joop Steenkamp, Frank van Dijk, Gerwin van Marwijk, Moni que Kerkhof, Judith Prinsen. Diploma C: G. B. G. Vos, W. M. van Dijk. HET STARTBLOK Diploma A: Denise Stevens, Caroline Ochse, Karen Schols. Diploma B: Eveline van Dorp, Laressa Baan, Annemieke Coenders, Yvette Rijnbeek, Erwin Hermans. Diploma C: Jeroen Bos, Erik Brink. KINDERLAND Diploma B: Rico ter Haar, Rudy Herder, Jasper Hundepool, Carin Kre- ber, Daniëlle de Jong, Brigitte Swik- kels, Charlotte Roesink, Robbert Bod, Christel van Ruitenbeek, Sven Clein. KLIM-OP Diploma A: Guus Uppelschoten, Maro Tijmensen, Erian Blom, Annemiek Tol boom, Martin van Daatselaar, Edward Matray, Coen Berg, Marian van Roode, Carolien Hilhorst. Diploma B: Geert Jan Blom, Erwin van Beek, Ellen Blom, Theo Kooy, Johnny Vrijhoef, Saskia Wijne, Pauline van Heugten, Ingrid Blaas, Juliette Voeten, Bas van den Bos, John Houtveen, Sigrid Jacobs, Sander Verhoeve. Diploma C: Marc van der Ven, Hans Blom, Joost Hoksbergen, Marike We- senaar, Esther van Loencn. DE ROSSENBERG Diploma A: Monique Veldkamp, Anré Tolboom, Nathalie Heidendahl, Henny Veldkamp. Diploma B: Hendrik-Jan Tolboom, Mark Tolboom, Tonny van Eyden, Maikel Herder, Lizette de Ridder, Huib van Maanen. Diploma C: Emile Hoekstra, Eric van Maanen, Astrid van Dijk, Esther Malmberg, Wendy Bosboom, Marjo lein Schimmel, Hélène van Leeuwen, Erik van Daatselaar. LEUSDEN Bij het diplomazwem- men in het zwembad Bavoort behaalden de navolgende leerlingen het zo fel begeerde diploma. DE HOBBIT Diploma A: Monique Liefferink. .r Diploma B: Ralph ten Kate, Bert Zan- tinga, Ralf Kemps, Floris van Hall, Sweder Hormann, Marcel Martens, Pepijn Beun, Suzanne van Dijck, Rem- ko v. Leest, Jolanda Koopman, Jorg Altenburg, Saskia Mey, Sandrien Bek- ker, Annemieke Philippo, Barbara We ber, Shirine Reichert, Rozemarijn de Jong. Diploma C: Annemiek Louw, Ralph Gerber, Menno Brandt, Holger Wage naar, Markwin Out, Anje v. Went, Pauline Ankerman, Walter Urbach. DE BONGERD Diploma A: Marc van Olderen, Daniël le Boon, Wendela de Buck, Claudia Euwes, Sicco de Roos, Lotte v. d. Tol, Mike Companjen, Pascal Wilhelm. Diploma B: Tanya Werkman, Igor Pesie, Irene Heeroma, Marian Heero ma, Edwin v. Breda, Joris Brinkhorst, Marije Jansen, Paul Kuypers, Ugonia Kruzeman, Mare Veldhuyzen, Camiel v. d. Breul, Nancy Wetters. Diploma A: Raymond Hueting, Arjan van der Meer. Diploma B: Mark van Doorn, Isis van der Hout, Jan Evert Jansen, Iris Duym, Chris Past. Diploma C: Riwka Bakker, Erik W. Berg, Iskander Roos, Chris C. Dide- rich. DE WEGWIJZER Diploma A: Arietta v. d. Laan, Wanda Lam, Margith v. Houten, Jeanette v. Winterswijk. Diploma B: Yvonne Lam, Tim v. d. Poll, Henk Weishaupt, Mariëtte v. Mil, Mandy Raayen, Robert-Jan Sunder- man, Nathalie van Hooff. Diploma C: Corstiaan Klijn, Ramon van Zoeren, Dorine v. Mil, Peter Terpstra, Chester Marsman, Rob Boel- laard. 'T PALET Diploma A: Paul Schwencke, Natasja Mets, Francis Hoksbergen, Jorgen v. Amerongen. Diploma B: Marcel Oosterhof, Ben Mets, Barbara v. d. Linden, Vinette Fokker, David Ubels, Thomas Hoelen, Rieke Walet, Gerrie Kruithof, Patricia Kooy, Katnika v. d. Jagt, Chantal Hoogenboom, Sandy Houtveen, Anouska Dillema, Anna-Christa Witte, Mirjam de Wilde, Arnand Hol, Anne- lieke Jacobs. GROENHORST Diploma A: Ellen Hendrikse, Eeko Bijkerk, Els Steman. Diploma B: Monique v. d. Sloot, Linda Palyama, Kitty Walter, Eelco van Nor- tjei k ^AMERSFOORT - Door zaterdag Ie Koppel de wedstrijd tegen ocidenberg te winnen, heeft An- ^en bet 2e klasserschap veilig eld. Voor Woudenberg beteken- mft resultaat het verloren gaan van sfLIaatste kampioenskans. In de ?iute wedstrijdhelf C hadden de ensdenaren reeds een licht over- j dot j Een doorbraakpoging van Graafland liep uit op een straf- d, die door Frans ter Maten benut Woudenberg kwam met een indstreffer weer langszij. Ex- HMjdenbergspeelster Anita van Buren bracht met een doorloopbal Antilopen weer op voorsprong en even later scoorde Rob Geutjes voor de Leusdenaren de 3e wed strijdtreffer, die tevens het 100e competitiedoelpunt betekende! De ruststand werd 5-3 uit een straf- worp van Frans ter Maten, een af standsschot van Rob Geultjes en twee Woudenberger treffers, zodat de zuiderburen nog alle kans hadden om terug te komen en dat gebeurde ook. Voor de Leusdenaren verliep het spel na de bereikte 5-5 stand gelukkig weer beter. Weliswaar kreeg een doelpunt van Anita van Buren prompt een Woudenbergse treffer als antwoord, maar in de laatste 10 minuten forceerde Antilopen definitief de beslissing. Gert Graafland reageerde goed op een foutieve worp van een Woudenberger en speelde de bal naar de vrijstaande Frans ter Maten, die de aanval doeltreffend kon afwerken Even later herhaalde Frans dit grapje en zo won nen de Leusdenaren het spannende treffer met 8-6 A s zaterdag speelt Antilopen al weer de laatste zaalwed- stnjd van dit seizoen tegen degrada- tiecandidaat Odik.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 17