ostduivenhouders ierden feest e voetbalclubs hebben 't moeilijk Knappe stunt van handbalheren TCL1 op de goede weg Biljart activiteiten B.V. '75 faterpolo-Haaien blijven op kop Leusdenaren deden mee aan Jaargangzwemmen iploma-zwemmen Leusden Badminton-winst van Leusden op Barneveld iadminton-winst van .eusden op Barneveld SCHAAKRESULTATEN SV LEUSDEN NTER, WINTER, WINTER.... Knol passeerde Kool bij het klaverjassen Krant - Sport DONDERDAG 15 FEBRUAR11979 19 ISDEN/CENTRUM - Vrijdag- I hield de postduivenhouders- Iglng Leusden haar jaarlijkse ivond. Geen van de 28 leden afwezig geweest zijn, want met .s.) echtgenotes en een paar eurs telden wij circa 60 be- f8. Voorzitter H. Bartels begon ond om 20.30 uur met in zijn imstwoord een drieledige ver- g van de ruime opkomst. De <ing van de in het afgelopen an gewonnen vlieg- en ten- itellingsprijzen Is uiteraard een trekpleister. als de duiven ten opzichte van de s willen de dames van de duiven- irs ook wel eens pronkend voor de )men en het resultaat was te zien feest. Voorts gaan op een avond ize de eerste gedachten en ge- <en al weer uit naar het nieuwe )n. Vervelend en onsportief vond 3r Bartels dé vooral in de nieuwe ense woonwijken opererende roepjes tegen het houden van liven. Enerzijds omdat het zeker 3 georganiseerde duivenliefheb- jn, die eventuele overlast veroor- aan omwonenden en voorts ge het feit, dat die acties de nde animo van de jeugd voor het houden van en zorgen voor dieren (w.o. postduiven) ondermijnen. Als een rode draad liep door de avond de dansmuziek van het Trio Huib Fremou. Diverse prijsuitreikingen, het Rad van Avontuur, een loterijtje op ba sis van een entreenummer en bingo onder leiding van het duo W. Vrijhoef en G. Hoefakker gaven de muzikanten re gelmatig wat tijd voor een pilsje. Zonder moeite werd het slot van het feest pas ver in de kleine zaterdagse uurtjes be reikt. Uit de veelheid van de uitgereikte prijzen "deden wij slechts een greep. Generalen van dit jaar in het onaange wezen kampioenschap werden H. Lambrechts (8053 pnt.), G. Valkengoed (7809), A. van Dusschoten (7696), G. Dieters (75'90) en W. Vrijhoef (7282). Met 1711 punten voor één duif op meerdere vluchten (ruim 300 meer dan nummer 2) werd H. Lambrechts ook Duifkampioen, maar de Leusdense wisselbeker kwam voor een jaar in de prijzenkast van secretaris W. Vrijhoef. Voorzitter Bartels, inmiddels goed in geburgerd in deze oorspronkelijk voor hem vreemde tak van sport, heeft er langzamerhand vrede mee gekregen, dat de duiven de prestaties leveren, maar de duivenhouders met de prijzen gaan strijken. Ons leken echter de echtgenotes de grote winnaars. Zij im mers waren het, die de gewonnen prij zen uitzochten. Interessant in dit ver band is ook, hoe in Belgiè (het duive- melkersland bij uitstek) het gezonde en ongevaarlijke van deze sport wordt ver klaard:,, Vermits de duivenhouder niet zelf voor de prijzen hoeft te vliegen!". LEUSDEN/CENTRUM - De senio ren speelden verleden week de navol gende partijen in de huiscompetitie van de schaakvereniging Leusden: A. Coenen - J. Mosterd 1 -0 W v.d. Harst - N. Loning 0-1 F. Westerbeek - L. Bogaard 1 -0 A Rietveld - J v.d. Weijden 0-1 J v. Santen - L. de Rijke V2-V2 P. Karis - H. Struiwig 1 -0 K. Linse - C. Veenendaal 0-1 mevr. E. Hooijer - W. v. Moosel 0-1 E. Halkes - H. v. Egdom 1 -0 P. Lorié - J. v.d. Tang V2-V2 Th Zaal - J. boemaars 0-1 Top van de ranglijst (na 17 ronden): J. v.d. Weijden 848 pt. B. Uneken 739 pt. J.M. Agterberg 715 pt. S. van Dokkum 654 pt. J. van Santen 634 pt. L. de Rijke 623 pt. All. Tonneman 610 pt. J.A.M. Boemaars 602 pt. H. Kroes 591 pt. J. de Jager 571 pt. JEUGDCOMPETITIE De resultaten in de jeugdcompetitie waren: R. Zelle - P. de Jager V2-V2; H. Vosse- beld-R. Berg 1/2-1/2;TTiom Wuts-G.te Winkel 1 -0; R. Louwen - P. Tijssen V2- V2. R Boraman - R Schimmel 1 -0: M v. Peski - R. Bunt 0-1J. Brongers - E. Hooggreef 1-0; R. Staal - H. Parson 0-1 :R. Bontekoe-M. letswaard 0-1 E van Klaveren - R. van Beek 1-0;R.vd, Moer - J. Holterman 1 -0; M. Graas - P Lens 1 -0; W. v.d. Harst - E. Kruyning 1 -O; J. de Jager - F. Sonder 1 -0; A. v.d. Tol - A. Adema 0-1P. Esko - M. Pon 1-0; E. staal - P. Kruyning V2-V2; G. Fröberg-M. Baron 'k-'k; N. de Wijze- T. Bloemhof 0-1B. Warmenhoven - Thijs Wuts 0-1; V. Gautier - P. Lips V2-V2; E. Berg - P, Sonder 0-1L. de Wijze - P. Huis in 't Veld 1 -0; C. Diede- rich - Jer. Roseboom 1-0. Hier heeft Rogier Zelle met 1500 punten de leiding, gevolgd door Harry Vosse- beld (1354), Gertjan Fröberg_ (1229). Maurice Baron (1203), Radboud Berg (1120), enz. BONDSCOMPETITIE Het tweede tiental, dat in het vorige seizoen een half bordpunt tekort kwam voor promotie, doet het tot nu toe weer goed. Op 6 februari werd met ruim ver schil van VOGA 1 (Hilversum) gewon nen. Met 7-2 werd afgebroken. De Ja ger, Agterberg, Van Dokkum, Kroes en Uneken wonnen hun partij en Visser, Bunt, v.d. Wetering en Valkenburg speelden remise Sieswerda staat slecht, maar gaat toch uitspelen in de hoop op remise. JSDEN/CENTRUM - Al een I voetballoze weekeinden ma- het reilen en zeilen van de alclubs tot een moeilijke zaak n bedoelen wij bepaald niet al- het beroeps voetbal. Ook de jurvereniglngen beleven geen kkelijke tijden, ondanks het dat voetballoosheid ogen- illjk minder werk betekent. Ogenschijnlijk, want het werk is al leen maar anders. Er moet zaal ruimte worden gevonden voor de trainingen, die doorgang moeten vinden, want voetbalvorstverlet is nu eenmaal geen blijvende zaak. De heer A. v. d. Beek, zondag-sec retaris van Roda '46, lichtte een klein deel van de sluier op. De medewerking van het gemeentebestuur is, gezien de zeer beperkte zaalruimte in Leusden, voorbeeldig en met veel passen en meten en onderling overleg werden toch nog een paar uurtjes vrijgemaakt voor de voetbaltraining. Zo zijn de za terdag- en zondag-senioren wekelijks in het weekend met hun trainers actief in de gymzaal aan de Prinses Mar grietlaan in Zuid. Voor de jeugd zijn op zaterdag een paar uren beschikbaar in de gymzalen aan de Lijsterbeslaan en in Akkerhoeve. De ruimten zijn welis waar niet bijster geschikt voor zaalvoet bal, maar alles is beter dan niets. Op merkelijk is grote belangstelling van de spelers voor deze indoortraining. Ze willen actief blijven, dat is duidelijk en zo snel mogelijk de onderbroken competities hervatten Deze vorstperiode duurt wel erg lang - venvacht wordt, dat de velden nog wel minstens twee drie weken onbe speelbaar zullen zijn - en leuke onder brekingen van de verplichtewerkloos heid" zijn natuurlijk ook de tafeltennis- competitie van trainer Ruitenberg, de boslopen in Den Treek en contactavon den, zoals verleden week voor de za terdag- en zondagselectie in het club huis met de echtgenotes, maar dat blij ven slechts hulpmiddelen. Gelukkig is de vereniging, die over voldoende me dewerkers beschikt om de zaak aan het rollen te houden. Een flinke dooiperiode zou ook voor hen zeer welkom zijn. De Enkhuizer Almanak heeft het gelukkig niet altijd bij het juiste einde, maar voorlopig ziet men daar echter pas een werkelijke weersverbetering vanaf 5 maart JSDEN - Hoewel de standenlijs- de tafeltenniscompetitie niet ge- ;ompleet zijn (in de 1 e week vielen wat wedstrijden uit vanwege de eid). was toch wel duidelijk ge- )n dat Barneveld 2 met 4 punten wedstrijden een tegenstander was ekening mee te houden. Maar el gesterkt door de 10-0 zege op land 2 vorige week reisden onze Jense tafeltennissers vol goede I naar Barneveld. Al heel snel werd ilijk dat het optimisme niet ten on- 5 was geweest. Ad van den Broek, spelend de laatste tijd, met 3 winningen en Piet van de Bree en Jan Caspers met elk 2 zeges zorgden voor een klinkende 8-2 uitslag waar mee voorlopig de eerste plaats in de 3e klasse A wordt bezet. Het 2e team, dat de kompetitie zo verrassend begon met een 0-10 ne derlaag tegen Hoogland 1, bewees weer helemaal terug te zijn door het Amersfoortse TRS 5 met 9-1 terug te wijzen. Vooral het herstelde zelf vertrouwen van Max Muller was duide lijk waarneembaar voor de weinige toe schouwers van dit zeer aantrekkelijke duel. TTCL 3, na twee weken kompetitie noq zonder verliespunten, heeft het in Woudenberg niet kunnen redden tegen SMASH 2. Invaller Burger Oskamp en de voor het eerst weer aanwezige Arie de Kluyver wisten elk voor één winst punt te zorgen, maar aanvoerder Derek de Schipper leed zijn eerste nederlaag in deze kompetitie. De 4-6 nederlaag opent echter nog voldoende per- spektieven voor de return in Leusden. Het pas gepromoveerde 4e team, Gerard van Gelder, Ron Meijer en Ru- dolf Drager, heeft het nog erg moeilijk in de 4e klasse B. Na de nederlagen tegen het Amersfoortse Over 't Net 3 en het Utrechtse Iduna 14 was de reis deze week naar Putten waar het 2e team van TVP eveneens nog zonder winstpunten was Na een hele avond spelen was nog niet uitgemaakt wie nu de sterkste was, 5-5 dus TTCL 5 is natuurlijk met grote stap pen op weg terug naar de 4e klasse waaruit het in december zo ongelukkig degradeerde. Tot nu toe zijn het alle maal stappen van 10-0 en deze week werd Hoevelaken 4 daarvan het slacht offer. Het 6e team uit Leusden tenslotte boekte deze week haar eerste overwin ning. Maarsbergen 5, dat ook nog niet aan scoren was toegekomen, werd door Henk Nieuwenburg en zijn teamgenoten resoluut met 8-2 terug gewezen. Gezien de resultaten van Hoogland 4, de tegenstander van ko mende week, moet het mogelijk zijn de stijgende lijn voort te zetten. LEUSDEN/CENTRUM - Verleden week zaterdag heeft John Kramer zich een goede uitgangspositie verschaft door de drie eerste partijen (van totaal zes) libre-klein, die moeten leiden tot promotiè van 1e naar de jeugdhoofdklasse, te winnen. Naast die winst was ook het gemiddelde belang rijk. Vereist was 7.25 caramboles per beurt en met zijn 11,16 staat Kramer er dus zeer goed voor. Zaterdag aan staande wordt het karwei afgemaakt in AMERSFOORT - Wat niemand verwacht had (Impala zelf misschien ook niet?) gebeurde zondag. Het eerste herenteam van Impala-hand bal, dat destijds de uitwedstrijd te gen Sport Vereent met 8-19 verloren had, nam nu revanche op de ploeg, die nog maar eenmaal een nederlaag in deze competitie heeft geleden. De Leusdenaren versloegen in een ui termate spannend duel de inmiddels koploper geworden domstedelin- gen! Bovendien werkten zij zichzelf door deze zege uit de degradatiezone. Theo Prinsen trok zich weinig aan van de Utrechtse reputatie en scoorde zeer snel Nogmaals Prinsen en Daan Bluel brachten na de gelijkmaker de stand op 3-1, maar Sport Vereent kwam op nieuw op gelijke hoogte. De Impala's schakelden over naar een hogere ver snelling en zetten regelmatig met snelle aanvallen de Utrechtse verdedigina onder druk. Nier zonder resultaat, want Ron Kersten, Theo Prinsen en Daan Bluel (2x) brachten de thuisclub op 7-3. SV kwam iets terug, doch via een treffer van Timo Herder kwam de rust met 8-4 voor de Leusdense formatie Gerard Voskuilen gaf een bijzonder mooi antwoord op twee Utrechtse doelpunten en na die 9-6'Stand werden de bezoekers regelmatig sterker. De treffer van Herman Brouwer gaf nog enig respijt, maar ondertussen kwam Sport Vereent met 10-9 weer bijna langszij. Het pleit voor Impala, dat de spelers de rust in de ploeg konden be waren. Daan Bluel scoorde zelfs nog 11-9 voordat de Utrechters hun 10e treffer konden plaatsen. Twee minuten voor afloop van het zeer slopende duel kreeg Impala nog een strafworp te ne men, maar (mogelijk door de te grote spanning) de schutter faalde. Dat bleek echter niet zo erg, want met inzet van alle nog restende krachten gaf Impala de 11-10 winst niet meer uit handen. Hilversum. Take Schonewille gaat het komende weekeinde naar 's Hertogen bosch voor promotie spelen in de spel- soort kader 38/2 (min. gemiddelde is 7,00). Hij zit op dit moment in de jeugd- 3e klasse. De laatste bondscompeti- tiewedstrijden hadden als resultaat: (sen.) B '67 -BV '75 (1) 4-5 Gun.) BV '75 (2) - 't Gooi (2) 7-0 Programma senioren: 15/219.30 uur: BV '75 2 - Lindeboom 4 Programma junioren: 15/2 18.30 uur BV 75 - 't Gooi 1 17/2 10.00 uur: BV 75 2 - VVV 1 Voorts wordt gespeeld: BV '75 1 - Neptunus 1 ERSFOORT/LEUSDEN - Nadat In deze ijstijd de belangrijke polowedstrijd de Ham-de in (nummer 2 tegen nummer 1) de gladheid onderweg moest en uitgesteld, ontving de dense koploper verleden week ner 3 van de ranglijst: de Swae- 1 knie-blessure hield Jan Wan- Duiten het water en in zijn plaats de Theo de Rijk. De Haaien gin- lirect fanatiek in de aanval, doch verkeerd plaatsen en slecht schieten resulteerde in een nagatieve score. Swaenen kwam uit een feilloos geno men strafworp op voorsprong. Daar zou het voor de gasten echter bij blijven. De thuisclub reageerde meteen en via een doortikkertje bracht Jack van Broekho ven de partijen op gelijke hoogte. Ook in de tweede periode bleven de Leusde naren goed in beweging, doch slechts eenmaal kon Harry Abbing voor zijn formatie scoren. Dezelfde speler zorgde in het derde kwart van de wedstrijd met een prach tige afstandstreffer voor 3-1De Haai en bleven doorgaan en kwamen via een bekeken boogbal van Hans van Mourik en een doelpunt van Wim van de Klas- horst met 5-1 op fluweel. Ook Haaien- keeper Henk Rey deed nog een duit in het zakje door een strafworp te stop pen. Het laatste kwart zou goeddeels de Rey-periode worden De door het succes overmoedig ge worden Haaien gaven de Swaenen on nodig veel kansen, maar keer op keer kon Rey de gevaarlijke schoten van de Swaenenaanvallers houden. Tenslotte wisten Jack van Broekhoven, Teun van Spriel en Wim van de Klashorst de eindstand op 8-1 te bepalen. De eerstvolgende thuiswedstrijd van de Haaien wordt op 28 februari (aanvang 21 30 uur) gespeeld in het sportfond- senbad tegen de Kwakel uit Utrecht. De rode lantaarndrager, maar pas op voor onderschatting. De stand aan de top van de 4e klasse is thans: 1de Haaien 2. de Ham 3. de Swaenen 4. Wilskracht 5. Olympus 20 uit 12. 19 uit 12. 17 uit 13. 16 uit 12. 15 uit 12. VEENENDAAL - Zaterdagmiddag werden in het daartoe niet zo ge schikte Valleibad door de KNZB- kring Utrecht jaargangwedstrijden gehouden voor kinderen, geboren in 1966 of later. Zo n 180 deelnemers, circa 25 begeleiders en wat sup porters van de 16 deelnemende ver enigingen bevolkten het Veenen- daalse bad, dat in feite slechts plaats biedt aan pakweg 150 bezoekers. Voorts zijn de keerpunten door slechte markering onduidelijk, waardoor het naderen daarvan voor zichtig dient te geschieden, hetgeen ten koste gaat van de tijd. Geen om standigheden om bepaald goede tij den te verwachten. De resultaten van de 15 Leusdena ren waren: 100m. vrijeslag jongens 1970: Ramon van Zoeren 1.46.2 100m. rugslag meisjes 1969: Esther Hulst 1.38.0 100m. schoolslag meisjes 1968: 1968: Erica Exterkate 1.50.2 Jeanette Mater 1.53.5 100m. schoolslag jongens 1968: Tonny Wesseloo 1.26.2 100m. rugslag meisjes 1967: Arlet den Ouden 1.32.0 Annemiek Tukker 1.33.8 Marieke Woldman 1.35.3 100m. vlinderslag jongens 1967: Jan Kreikamp 1.36.9 100m. schoolslag meisjes 1966: Luciënne van Ruitenbeek 1.39.9 Karina van Holst Pellekaan 1.40.5 Renate de Wit 1.41.1 Gonnie Snijder 141.7 100m. vrijeslag jongens 1966: Matijn van Went 1.13.2 Marcel Fieseler 1.16.6 USDEN - Dezer dagen werd in zwembad Bavoort afgezwom- voor de zwemdiploma's A en B. olgende kandidaten slaagden: )loma A: Michella de Koning, y van de Hoek, Robert Jan Lang- Reyer Hendrik Brons, Michiel lerman, Henny Kleijer, Marieke Engel, Woukeline Top, Jvonne Chris- tiaan Hey, Gert Jan Smal, René van Garderen, Cecilia Bezembinder, Claudia Bezembinder, Jan Dirk Lake- man, Herman Jozef Cornelissen, Reina Hussel; Mario Kalfshoven, Maurice van der Linden, Mariëlle de Smit, Marco v. d. Berg, Sabien Binkhorst, Willemijn Buchwaldt, Etienne van Werkhoven, Sander Velthuysen, Claudia van de Horst, Jankees Sneeuw, René van Aken, Wenke Heyblok, Robin v d. Boogaard, Annemarie Nap, Marcel Tessels, Dennis F. J. Snijders, Claudia Maria Bor, Johan Hagenbeuk, Frank Kooyman, Thomas Reineke, Tommy Herder, Paul v. d., Grift, Anique Ho- vingh, Chantal Martini. Diploma B: Edwin Veenendaal, Klaas van Bentum, Hendrik van Be- ntum, Harald Dik, Onno v Boxtel, Je roen Hendrikx, Martine Smit, Nando Pille, Manja Jekel, Sacha Moesker, Alexander v. d, Lely, Ahita van Andel, Aard de Kruyff, Willem Maarten Wa- gensveld, Eelco Jan de Ridder, Helmi Hacking, Caren v d. Wijngaard, Esther Eggenkamp, Claradien Scheltens, Elly Huizenga, Paul Ockerse, Ab Doornik, Willem van Doornik, Irene de Mooy, Leonardus Sneeuw, Eef van Ruler. K0GLAND - Door de uitwedstrijd 1 SVH 2 gelijk te spelen, behield /eede team van de badmintonclub Leusden de 2 punten voorsprong op de Hooglanders. A.s. zaterdag speelt Leusden 2 de laatste wedstrijd teqen Sjeve Sjuttel uit Bunsjoten. Een gelijk spel is voldoende voor een Leusdens kampioenschap en promotie naar de 3e klasse, op welke hoogte Leusden 1 thans ook speelt. Jaap Langbroek, Pe ter van Nijkerk en Henny Kreuger ver loren hun enkelspel Marianne Snijders zorgde echter voor 3—1. Marjan de Haan/Jaap Langbroek wonnen en Ma rianne Sijnders/Peter van Nijkerk ver loren de gemengd dubbels, zodat uit eindelijk niet meer dan een gelijkspel mogelijk was. Het werd inderdaad 4-4. dankzij de winnende Leusdense dub bels Jaap Langbroek/Peter van Nij kerk en Marjan de Haan/Marianne Snij ders. LEUSDEN/CENTRUM - Na de wedstrijden Badge-Leusden te Scherpenzeel (4-4) en Leusden- Eagles 2 (2-6), waarvan wij de ver slagen te laat ontvingen voor een plaatsje in de krant, was Leusden zaterdag gastheer voor Barneveld 1 Dat is in de Meent een bijzoftder spannende aangelegenheid gewor den, die pas in de allerlaatste partij werd beslist. Na enkele weken met een gekneusde rib uit de running te zijn geweest, beet Rob de Haan weer het spits af. Het ging nog niet zo best en hij verloor het eerste enkelspel met 15-8, 11-15 en 4-15. Joop de Koning won de tweede herenenkel met 15-11 en 18-17. Ook de beide damesenkels werden een Leusden se zege. Joyce van Bruynsvoort had daarvoor drie games nodig (10-11, 11-9 en 11-0), maar Anneke Zuer won moeiteloos met 11-2 en 11-4. Hiermee was halverwege de wed strijd 3-1 de uitzichtvolle tussenstand. Barneveld gaf zich echter niet gewon nen Het eerste gemengddubbel van Els van Leest en Rob de Haan ging met 15—17, iz-ifci en 7-15 voor Leusden verloren. De stand werd 4-2 via Anneke Zuer en Joop de Koning, die geen pro blemen hadden met het tweede Bar- neveldse mixeddubbel (15-5 en 15- 12). Dat kon niet gezegd worden van het herendubbel Rob de Haan/Joop de Koning. Hun nederlaag (9-15 en 13- 15) bracht Barneveld tot 4-3 terug. De beslissing omtrent een gelijkspel of wat anders lag in handen van Joyce van Bruynsvoort en Els van Leest Zij lieten de supporters niet lang in onzekerheid en wonnen vrij gemakkelijk met 15-3 en 15-11zodat Leusden 1 de wedstrijd afsloot met een 5-3 overwinning. LEUSDEN/CENTRUM -In de jong ste ronde van de onderlinge competitie van de klaverjasclub Leusden Troef passeerde de heer Knol de leider van de voorgaande weken. De secretaris van de kaartclub (telf. 44289) staat thans op kop. De uitslagen waren: 1. Hr. Knol 6126 pnt. 2. Hr v.d. Berg 5415 pnt 3. Hr. v. Egdom 5280 pnt 4. Hr. Veerbeek 5064 pnt. 5. Hr Grimberg 4943 pnt. Top van de ranglijst: 1. Hr. Knol 2. Hr. Kool 3. Mw. Kleefstra 4. Hr. v.d. Berg 5. Mw. v. Egdom 35.057 pnt. 33.234 pnt. 32.465 pnt. 32 461 pnt. 32.440 pnt.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 19