in tijdelijk onderkomen? GROENPLAN DE MEENT Alternatief wijkpark wordt uitgevoerd DEFINITIEVE RUIMTE MOGELIJK IN HET HOOFDWINKELCENTRUM aan evenementen voor hinderen van 10-14 jaar groot M ALVAST BEGIN TE KUNNEN MAKEN Beceptie jubileum K. Brouwer ESLAAGDE TIENERAVOND 13 IMITATIES KWAMEN PRIMA UIT DE VERF Leuscier Krant - plaatselijk nieuws yosL 113 DONDERDAG 15 FEBRUAR11979 Vragen waar de commissieleden een antwoord op wilden hebben betroffen de aard van de voorzieningen (wordt er nu wel of geen logopedische hulp ge boden, hoe zit het met de school- tandheelkundige hulp, en mogelijke ge volgen ten aanzien van andere aange gane gemeenschappelijke regelingen Mevrouw Van Ameron (WD) plaatste vraagtekens waar het de financiële consequenties van het voorstel betrof Vragen die volgens wethouder Van Woudenberg echter een zaak waren voor de commissie financiën. Mevrouw Verduin (Prog. Leusden) noemde deelname aan de regionale dienst een goede zaak. ,,Als kleine ge meente kunnen we zelf nooit en te nimmer zo'n volledig voorzieningen pakket bieden". PLANADVIESGROEP Tijdens de behandeling van het re glement planadviesgroep, "n groep ter voorbereiding van het gemeentelijk welzijnsplan, maakte de heer Offereins (SGP/GPV) bezwaar tegen het aantal raadsleden dat volgens het reglement in die adviesgroep zitting zou dienen te nemen. Dat reglement staat toetreding van drie raadsleden tot de planadvies groep toe De heer Offereins pleitte voor toetreding van vijf raadsleden, op dat daardoor ook de eenmansfrakties zich zouden kunnen doen vertegen woordigen. Bij voorstellen voor andere werkgroepen en commissies werd vol gens hem met die eenmansfrakties ook nimmer rekening gehouden waar het die vertegenwoordiging betrof. En dat, zo zei hij, in tegenspraak tot gemaakte afspraken rond het programma Samen op weg. Wethouder Van Woudenberg zegde toe met de opmerking van de heer Offereins rekening te houden. PJGU Bij de rondvraag attendeerde me vrouw Verduin op het na het vertrek van de bilbiotheek in Leusden-zuid leegkomen van de thans door de bil biotheek gebruikte onderkomen aan de Ooievaarshorsterweg. Ze liet de wethouder weten, dat de PJGU in dat onderkomen geïnteresseerd is. Wethouder Van Woudenberg zei steeds in de veronderstelling ver keerd te hebben, dat de PJGU niets voor het gebouw voelde, maar dat zij, als zij inderdaad geïntersseerd is, best voor die behuizing in aanmer king kan komen. LEUSDEN - Op de eind vorig jaar gehouden expositie over de inrich ting van het gebied rond de Meent in Groenhouten konden bezoekers hun voorkeur voor een van de drie ge toonde ontwerpen op een enquête formulier kenbaar maken. Van deze mogelijkheid hebben 36 personen gebruik gemaakt: hiervan kozen er 3 voor het alternatief „avontuurlijke speelplaats", 6 voor het alternatief „speelweide" en 28 voor het alter natief „wijkpark". B.en W. hebben besloten het laatsgenoemde ont werp te doen uitvoeren. Dit ontwerp is gericht op verschillende leeftijds groepen, biedt gevarieerde speel- mogelijkheden, maar ook gelegen heid tot wandelen en wordt voorts gekenmerkt door een enigszins be sloten karakter, wat er toe bijdraagt dat er weinig overlast voor de direct omwonenden is te verwachten. Tussen Landweg en Dissel komt een doorgaande wandelroute, het pad tus sen Haverland en Vlasland wordt door getrokken naar de Landweg en tussen Vlasland en Landweg zal een fiets- en voetgangersroute worden aangelegd. De doorgang van Korenschoof naar de aangrenzende schoolpleinen zal wor den afgesloten. De bedoeling daarvan is op dit pleintje een eind te maken aan de parkeeroverlast tijdens het aan- en uitgaan van de scholen Ter com pensatie zal een parkeerterreintje voor 10 auto's worden aangelegd aan de noordzijde van het park, te bereiken via Vlasland. Bovendien zal er langs de Landweg, ten zuiden van de Tabaks- schuur een parkeerstrook voor 5 auto's worden gemaakt. In de maanden maart en april zal de aanleg plaatsvinden, met een uitloop naar mei voor wat betreft de aanleg van de gazons. Het hierboven genoemde enquête formulier bood tevens de mogelijkheid een mening te geven over handhaving dan wel verplaatsing van de Tabaks- schuur. Slechts 8 inzenders spraken zich uit voor handhaving, terwijl 28 het wenselijk achtten een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om de Ta- baksschuur naar elders te verplaatsen. B en W hebben thans aan de Dienst Gemeentewerken verzocht over even tuele verplaatsing nader advies uit te brengen. LEUSDEN - Dinsdag 20 febru ari is gemeentesecretaris K. F. E. Brouwer 40 jaar in dienst van de gemeente Leusden. Ter gelegen heid van dit jubileum wordt op maandag 19 februari een buiten gewone raadsvergadering ge houden in het Gereformeerde Dienstencentrum aan de Burg. de Beaufortweg. Deze raadsvergadering wordt ge volgd door een receptie van 17.15 tot 18.15 uur, eveneens in het Ge reformeerde Dienstencentrum. ledereen die van de gelegenheid gebruik wil maken de heer Brouwer en zijn echtgenote persoonlijk met dit 40-jarig jubileum geluk te wen sen. is daar van harte welkom. btm GEZONDHEIDSDIENST Het ter advies aan de commissie wel zijn voorgelegde rapport van de amb telijke werkgroep m.b.t de districts gezondheidsdienst Eomland onder vond van de zijde van de commissiele den nauwelijks moeilijkheden. Op grond van dat rapport stelt het college van b. en w. in zijn pre-advies de raad voor, om in principe te besluiten om medewerking te verlenen aan de tot standkoming van een dergelijke ge zondheidsdienst. Werd in het verle den voorgesteld bij het operatio- neel-zijn van die gezondheidsdienst slechts van een gedeelte van het totale voorzieningenpakket gebruik te maken, thans verdient het volgens het college aanbeveling om van alle voorzieningen die geboden zullen worden, gebruik te maken. één onzer redakteuren) ^EUSDEN - Wethouder Van ^^idenberg vroeg en kreeg maan- avond van de leden van de com- sle welzijn groen licht voor wat AN toft het uitkijken naar een tijdelijk I23 erkomen dat voorlopig dienst kunnen gaan doen als ruimte USdr een open jeugd- en jongeren- trum. Die tijdelijke behuizing - r^jens de wethouder worden die de ste tijd nog al eens aangeboden gens hem soms zelfs voor niets ilemendal) - zou dan dienen ter «rbrugging van de tijd die nog Hoeid zal zijn met het realiseren een definitief onderkomen. Nu 'Aanvankelijk voor het open jeugd- Dngerenwerk bestemde boerderij den-Krakhorst zeer waarschljn- zal worden gesloopt (kosten van >ouw zijn blijkens een onderzoek i.uate hoog dat beter voor kan worden gekozen) zei Wethouder te vrezen, dat daar- r te lang zou moeten worden ge- ht op een definitieve start van het n jeugd- en jongerenwerk, iplaats van mogelijke nieuwbouw een dergelijk jeugdcentrum op plaats van de boerderij, zei de houder, dat door de afdeling wei- momenteel gedacht wordt aan iGnisatie van een ervan In het jwe hoofdcentrum, fethouder Van Woudenberg zei het n jeugd- en jongerencentrum te i als een zaak die nu niet langer sr vooruitgeschoven diende te wor- J Reden, waarom hij met de idee :m alvast naar een tijdelijke behui- uit te zien. verigens werd ter vergadering lelijk gemaakt, dat sloop van Mid- -Krakhorst niet alleen wordt over- en op grond van de hoge kosten verbouw, maar ook omdat de rderij mankementen vertoont die of nauwelijks te herstellen zijn (on- andere optrekkend vocht vanuit de Jamenten) Bij het naar Midden- khorst ingestelde bouwkundig on- "poek, zo werd meegedeeld, is mede jBgaan van het destijds door de ^*gdraad in samenwerking met de ^Jiting Ruimte voor de jeugd opge- ^de rapport Rekening houdend met n dat rapport geuite wensen en ver zou verbouwen ongeveer een ton meer kosten dan nieuwbouw. ver de suggestie om, vooruitlopend jen permanent gebouw, te trachten De boerderij Midden-Krakhorst om te komen tot een tijdelijk onderko men, was met name commissielid- mevrouw Verduin (Prog. Leusden) zeer te spreken Ze sprak van een „héél po sitieve ontwikkeling". Waar dat tijdelijke gebouw neergezet zou moeten worden, kon wethouder Van Woudenberg op dit moment nog niet zeggen. Hij wees de mogelijkheid niet van de hand. dat dat op het na sloop van de boerderij vrijkomende grond van Midden-Krakhorst zou kunnen Overi gens liet hij weten, dat in eerste instan tie een aangelegenheid voor de com missie ruimtelijke ordening te vinden. Situering van een definitief open jon gerencentrum in het nieuwe hoofdcen trum was, zo zei hij, op dit moment nog slechts een „intern" idee. LEUSDEN - Ruim 100 kinderen van 10 tot 14 jaar waren vrijdag 9 februari aanwezig in de Til, op de tieneravond. Op het programma stond het optreden van diverse kin deren, die zich opgegeven hadden om een zanger, groep, of zangeres na te doen met aan het slot een quiz over de hedendaagse muziek. Door het grote aantal deelnemers gaat de quiz waarschijnlijk de volgende keer door, maar de optredens waren fantastisch. Er waren veel John Travolta's in de zaal, waarvan de een voor de ander niet onderdeed. Ook de Olivia's deden het op een uitstekende manier. Zelfs hele dansgroepen uit de film „Grease" wa ren aanwezig, bijgestaan door het pu bliek, dat luidkeels meezong, onder het genot van een glaasje limonade of ge woon niks. Het nummer van André van Duin „Bloemkolen" werd ook regelma tig opgevoerd, de ene versie was nog beter dan de andere. Buddy Holly kompleet met gitaar, bril en koortje bracht het nummer „Oh Boy" en het was duidelijk te zien, dat de jon gens er in geloofden. Er werden geen prijzen uitgeloot, omdat het zonder prij zen eigenlijk veel ongedwongener zon der rivaliteit gebracht wordt De Til, die voor de vierde keer in dit seizoen bij wijze van experiment een tieneravond organiseert, ziet het aantal kinderen steeds groter worden Voor deze leeftijd is er eigenlijk niets in Leus den op het gebied van popmuziek Voor de disko-avond zijn zij te jong. Er blijkt, gezien het aantal kinderen toch een duidelijke behoefte te zijn. De vrijwilligers in De Til (vijf perso nen) onderkennen nu al het probleem, dat wanneer de opkomst zo groot blijft (waarschijnlijk wordt het nog groter) zij het niet meer met vijf man aankunnen. Maar voor de kinderen, die aanwezig waren (wel of niet gekostumeerd) was het een groot succes. Om negen uur gingen zij naar huis na een avond van veel plezier.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 5