chterveld komende tijd weer Puupenkoppenland GIJS PUUP VI KRIJGT HET VOOR HET ZEGGEN Bert van Hamersveld debuteerde in wereldkampioenschappen bobslee idmaatschap KNMV oor AMBC opgezegd Ouders aan het musiceren in Hummeltjeshonk Etalage vol „fanfare" fIJZIGING IN ROUTE VAN OPTOCHT OORTAAN RITTEN ONDER EIGEN REGLEMENT Bazar van Vrouwen vereniging Welfare-pasjes uitgereikt aan deelneemsters handwerkcursus Witte wereld: indrukwekkende natuurfilm -Ö55V3 i DONDERDAG 22 FEBRUAR11979 11 ACHTERVELD - Vanaf vrijdag- bnd zal de naam Achterveld voor [achtereen volgende dagen weer kden gewijzigd in Puupen- hpenland waarover prins Gijs Lp de Zesde dan de scepter zal Eaien, daarin bijgestaan door zijn fad van Elf. Prins Gijs Puup de fade verwacht die avond alle Puu- i en Puupinnen in het 100 gram ouw om samen het groot car- Lal te vieren. Het belooft een echte falavond te worden. ns deze avond zal voor de zesde |al de krentenpuup worden uitgereikt een verdienstelijk Achtervelder. dat is. zal deze avond wel blijken. |muziek zal verzorgd worden door de ds Los Donjons en Fox Fox. De Ikapel zal ook deze avond natuurlijk |t ontbreken. Dit zal dan het begin zijn de enkele dagen durende car- ^alsroes. aterdagavond zal de prins met zijn Jolg aanwezig zijn in café Buitenlust Jidagmiddag om 13.30 uur start dan jiaf het Kersten-sportpark de grote navalsoptocht. Deze optocht zal haal niet alleen worden begeleid rde muziekvereniging D.W.S. doch bal ook nog een ander uit 70 leden fataand, muziekkorps aan mee wer- Na de optocht wordt een groots jer-carnaval gehouden in het 100 m gebouw. Kinderen die niet aan de ocht deelnemen, kunnen reeds van te voren naar het gebouw gaan waar zij door de dames van de leden van de Raad van Elf zullen worden opgevan gen De entree bedraagt 1.50. Ook zal er deze zondagmiddag een band aanwezig zijn in café Buitenlust. bij Rien Coenders. Zondagavond is de prins met zijn ge volg aanwezig in hotel De Roskam. Voor de jongens en meisjes in de leeftijd van 13 t/m 17 jaar wordt maan dagavond het tiener-carnaval gehou den. De aanvang is om 20.00 uur, terwijl de zaal reeds om 19.30 open zal gaan. bij de heer Van Wegen, Sine Cura 5, tel 1929. De prins en de Raad van Elf zul len er dan zeker voor zorgen dat men gehaald en thuisgebracht wordt. OPTOCHT In de reeds eerder in de krant om schreven route is een kleine wijziging gekomen. De route is nu als volgt: Ker sten Sportpark Hessenweg, Jan van Arkelweg, W. van Amersfoortstraat, Verjaegde Ruyterweg, Jan van Ar- Voor de leukste en origineelste cos- tuums zullen prijzen beschikbaar zijn. Dezelfde avond zal er ook in D'Ouwe Peerdestal een band aanwezig zijn, zo dat ook hier nog carnaval gevierd kan worden. Het carnaval wordt besloten met het bejaardencarnaval op dinsdag avond. Ook dit belooft weer een groots festijn te worden. Bejaarden die deze avond met vervoersproblemen zitten, kunnen zich opgeven bij Gees Hilverts. W. van Amersfoortstraat 2, tel 1990 en keiweg, Pater Stormstraat, van Ol- denbarneveltstraat, W. van Amers foortstraat, Jan van Arkelweg, Pater Stormstraat, Hessenweg met als eind punt het Coöperatieplein. De bezitters van auto's die langs genoemde route wonen worden evenals degenen die naar de optocht komen kijken wel ver zocht hun voertuig langs de route zoda nig te parkeren, dat de optocht van hun voertuigen geen hinder ondervindt. De carnavalsvereniging zal zeer dankbaar zijn voor de in deze te verlenen mede werking. De wagens en eventuele groepen worden verzocht via de Jan van Arkelweg en Klettersteeg naar het vertrekpunt te komen en zich daar dan aan de rechterzijde van de weg op te stellen. Het opstellen en begeleiden van de optocht is in handen van de heren W. Meinten. D. Bijl, A van Roozendaal en F. Kerkhof. Deze heren zijn herkenbaar aan een rode armband De gehele op tocht zal worden beoordeeld door een jury bestaande uit H Ossendrijver, mevr. A. Bijl-Bockstael, mevr. T. van Urk-Wijntjes W. v. d. Kletersteeg en B Voskuilen. De jury, die herkenbaar is aan een oranje armband, zal beoorde len wie in aanmerking komt voor een 1e, 2e of 3e prijs. De wisselbeker blijft echter alleen beschikbaar voor die Achterveldse wagen, groep of indivi dueel die het hoogste aantal punten behaald. Kinderen die wel in de optocht mee lopen, en daarna naar het kindercar naval gaan, kunnen daar eventueel ook nog in de prijzen vallen. Als zij hun car navalskleding aanhouden worden zij ook met de andere op het kindercar naval aanwezigen weer door een jury bekeken en beoordeeld. Prins Gijs Puup VI gaat een drukke tijd tegemoet. art 39 ACHTERVELD - Vrijwel geen tenlander weet Achterveld op de dkaart te vinden. Menige Neder- der trouwens ook niet en toch ift een jeugdige inwoner van dat van de gemeenfëTês cf e n"hef lopen weekeinde in Königssee nomen aan de wereld- ipioenschappen tweepersoons- ee. Voor de 24-jarige Bert van nersveld - juist, de bekende Al- atleet - en zijn 19-jarige piloot Geurts uit Utrecht was deelne- n nu nog belangrijker dan winnen, jongelui bedrijven hun sport nog r enkele maanden en dan mag je het wereldgeweld zeker niet op fi hoge klassering rekenen. De de- lerende ploeg, die in de vooraf- nde training bijna uit de baan ►og van enthousiasme, heeft in de )sleewereld een geweldige indruk maakt. Dat mag ook blijken uit de itaties om in diverse landen te nen trainen. foe Bert van Hamersveld aan de tot Dr kort in Nederland alleen maar door ludio Sport" en aanverwante of con- rerende TV-uitzendingen bekende 3sleesport is gekomen, vertelde hij maandagavond. Vooropgesteld >et worden, dat het een kostbare ort is, maar desondanks puur ama- irisme. Dat was dan ook de oorzaak i het feit, dat de Nederlandse ploeg ïdagavond na het door de wereld- nd F.I.B.T. gegeven diner (dat pikten heren vanzelfsprekend nog even mee!) weer naar huis ging. iedere dag langer onderweg kost weer een smak geld en daarover beschikt de Bobslee- bond Nederland (BSBN) nog maar in zeer beperkte mate VRIJWILLIGERS De bekende TV-sportcommentator Frans Henrichs heeft in de eerste helft van vorig jaar eens vrijwilligers ge vraagd onder de Nederlandse sport beoefenaren voor het vormen van een paar bobsleeteams en daarop reageer den een man of 30. Bij nadere be schouwing van de mogelijkheden (en de eventuele risico's) bleef daarvan niet meer dan de helft over. Er kwam in 1978 een Nederlandse Bobsleebond tot stand (in het oprichten van sportbonden zijn de Nederlanders kampioenen) en Frans Henrichs is daarvan op dit mo ment niet alleen de grote bezieler maar ook voorzitter Via een tweetal spon sors kreeg de BSBN de beschikking over twee (tussen de 8 en 10.000 gul den kostende) sleeën en één daarvan wordt bemand door Geurts en Van Ha mersveld (de andere door Jan van Oostrum en Han Minjon) De jongelui zijn driftig aan het trainen gegaan en hebben inmiddels ervaring opgedaan in een drietal kleinere wed strijden in Oostenrijk en Zwitserland. Het is gebruikelijk, dat het bobslee seizoen wordt afgesloten met het we reldkampioenschap. Nederland (lees Frans Henrichs en zijn maats) schreef natuurlijk ook in en met een 8-mans- ploeg (4 coureurs en een reserverijder, 2 mecaniciëns en meneer de bonds voorzitter) toog men naar Königssee. Wij zullen u maar niet vertellen dat de oudere" bobsleelanden met heel wat meer mankracht en materiaal aan de start verschenen. Zover zijn ze bij ons nog niet. De slee plus bemanning mag 385 ki logram wegen. Geurts en Van Hamers veld zijn niet alleen figuurlijk maar ook letterlijk kleintjes in de bobsleewereld en er is wel eens gevraagd om Anton Geesink mee te laten rijden (een zwaarder gewicht geeft een hogere snelheid), maar de Utrechtse reus, hoewel fervent supporter, weigerde pertinent. Wij vertelden terloops reeds van het bijna uit de ban vliegen bij de training (er worden snelheden van ruim 100 km/uur gemaakt), doch Geurts en Van Hamersveld herstelden zich keu rig. mede als gevolg van een rotsvast onderling vertrouwen. Het is dan ook duidelijk de bedoe ling, dat de combinatie intact blijft (overigens blijft Bert in de zomer maanden de atletieksport trouw) en dat er zeer hard zal worden getraind voor het komende seizoen. Een deelname aan de a.s. Olympische Spelen in Lake Placid zit er helaas nog niet in. De BSBN is nog zo pril, dat ze nog niet is aangesloten bij het Nederlands Olympisch Comité. Maar dat komt t.z.t. allemaal best in orde, zo werd ons verzekerd. ACHTERVELD - Maandagavond id de jaarvergadering van de Auto "tor en Bromfiets Club Achterveld, A.M.B.C., plaats. Blijkbaar trekt i feestavond meer dan een jaar- fgadering, want er waren slechts 5 bestuursleden aanwezig, één stuurslid was met kennisgeving vezig, en vijf leden present. Met hartelijk welkom opende de Borzitter Lorist de vergadering. Hij opte, hoewel er maar weinig leden nwezig waren, dat het toch een en nuttige vergadering zou rden. )e notulen van de vorige vergadering Brden voorgelezen en onveranderd edgekeurd Uit het jaarverslag bleek I de vereniging een actief jaar achter rug had. Behalve een kaart- en een istavond werden er door de A.M.B.C. 5 ritten georganiseerd. In 1978 na- Jn er 52 personen deel aan de ritten in A klasse. 84 in de B klasse en 104 in C klasse. Uit het verslag van de pen- ïgmeester bleek, dat de financiën van de veremging er niet al te ongunstig voor stonden. De heer van Uhm deelde namens de kaskommissie mede dat de boeken waren gecontroleerd en geheel in orde bevonden waren. De periodiek aftredende bestuursle den hadden zich met uitzondering van de heer C. van 't Klooster herkiesbaar gesteld. De bestuursleden die zich her kiesbaar stelden, werden met algeme ne stemmen herkozen. Daar de aan wezige leden zich niet beschikbaar stelden voor een bestuursfunctie moest de aanvulling van het bestuur wegens vertrek van de heer van 't Klooster tot later worden uitgesteld. De voorzitter bracht het scheidende be stuurslid dank voor het vele werk dat hij voor de vereniging had verricht. De heer P. van Uhm. die bedankte als lid van de kascommissie, werd opve- volgd door de heer C. van 't Klooster. De kascommissie bestaat nu uit de heer W. Meinten, H Schopping en C. van 't Klooster. Daar door de heer van Uhm tijdens de vorige jaarvergadering een wis selbeker had beschikbaar gesteld voor de kaartavonden welke werd gehouden tussen de leden van de A.M.B.C. en de leden van de Tour de Junior werd be sloten de kaartavond, twee in totaal, te houden in oktober 1979 en januari 1980 De wisselbeker kwam het vorige seizoen in het bezit van de A.M.B.C. Door de heer Meinten werd medege deeld dat er voor de Tourrit op 1 juli door de Tour de Junior twee bekers be schikbaar werden gesteld In het nieuwe seizoen zullen er zes ritten gereden worden. RITTEN IN SPORT- EN TOURKLASSE De voorzitter deelde nog mee, dat de vereniging had bedankt voor het lid maatschap van de K.N.M.V. Daar er van de K.N.M.V. weinig steun onder vonden werd en er ook in de toekomst volgens de voorzitter van deze K.N.M.V. weinig te verwachten was, zag men het nut er niet van in, om nog langer lid te blijven. De A.M.B.C. gaat nu onder een eigen reglement ritten organiseren ,,We houden het nu alleen op gezelligheids- en puzzelritten", aldus de voorzitter. Het ligt in de bedoeling dat er nu ritten worden georganiseerd in de sport en in de tourklasse Van de rondvraag werd slechts door twee leden gebruik gemaakt. Naar aanleiding van een gestelde vraag werd nog even gediscussieerd over het be houden van de A B. en C klasse, of om voortaan alleen te rijden in de sport en tourklasse. Na afwerking van de rondvraag werd de vergadering door de voorzitter ge sloten met dank aan de aanwezigen voor hun inbreng, zodat deze vergade ring ondanks het zeer geringe bezoek toch nog levendig was geweest ACHTERVELD - In de Johannes Hoeve te Leusden werd aan een aantal medewerksters van Zonnebloem uit Leusden en Achterveld een hand werkcursus gegeven. Tijdens deze cursus, die werd gegeven door mevrouw P. Pietersen uit Baarn, werd de deelnemende medewerksters een aantal handwerktechnieken bijge bracht, die gebruikt kunnen worden op de handwerkmorgen. bij zieken en thuis-zittenden. Op dinsdag 13 februari werd aan on derstaande personen het Welfare pasje uitgereikt. Dit waren uit Leusden mevr. M van Doorn - Vermeulen, me vrouw M Th Elsshof - Corneilje, mevr A. Groenhog - Schut en mevr. A. Horst - Swinkels en uit Achterveld mevr. L. Smit. mevr. L. Wijntjes - Van Door. mevr W Blotenburq - Meinten, mevr. E. Tolboom - Kaas en mevr. A Blan- kestein - Schuur. ACHTERVELD - Dinsdagavond, 13 februari, werd er een ouderavond gehouden voor de ouders van de kleuters die Hummeltjeshonk be zoeken. Deze ouderavond was ge heel anders dan men normaal ge wend was. De bijeenkomst stond geheel in het teken van de muziek, en werd verzorgd door de heer B. Eer den, als muziekconsulent verbon den aan de Onderwijs Adviesdienst te Amersfoort. De kinderen die Hummeltjeshonk bezoeken hadden van te voren al een werkweek gehad betreffende muziek: het op hun manier maken van mu ziekinstrumenten en het op muziek je te leren bewegen. De hierover thuis ver telde verhalen, hadden blijkbaar zo op de ouders ingewerkt, dat er deze avond een groot aantal ouders, waaronder ditmaal veel vaders, kwamen opdagen. Eerst werd er een half uurtje gebab beld over muziekinstrumenten, waarna door de ouders met inmiddels ge reedstaand materiaal zelf een mu ziekinstrument gemaakt kon worden Het was een gezaag en getimmer van jewelste. Hoewel men veel ouders kon horen denken ,,mij krijgen ze zo gek niet om daar op te gaan spelen", bleek dat toch iedereen op het zelf gemaakte in strument speelde. Er werd niet alleen gezamenlijk op de instrumenten ge speeld, doch later werd er ook nog ge zamenlijk gezongen. Dit alles kwam niet alleen door het enthousiasme van de ouders, doch zeker ook door de be kwame leiding van de heer Eerden De ouders waren allemaal zeer en thousiast en iedereen was er van over tuigd, dat het een zeer geslaagde avond was. Naar aanleiding van deze avond werd er zelfs door ouders inlich tingen gevraagd hoe er samen met hun kind muziek kon worden gemaakt Een ouderavond die zeer nuttig is geweest en zeker resultaat zal hebben. ACHTERVELD - Gezien het suc ces van voorgaande jaren zal ook dit jaar de Ned. Herv. Vrouwenvereni ging weer een bazar organiseren. Deze bazar zal op 1 maart worden gehouden in de christelijke basis school aan de Walter van Amers foortstraat. 's Middags zal de bazar geopend zijn van 15.00-17.00 uur. In die tijd zal er volop gelegenheid zijn om een grote verscheidenheid aan vervaardigde handwerken te kopen. Ook zal er deze middag voor de kin deren volop gelegenheid zijn om deel te nemen aan verschillende attracties zoals grabbelton, ballengooien enz. Om 19.00 uur zal de bazar weer geopend zijn. Het rad van avontuur is dan ook weer in bedrijf. Ook de sjoelbakken en nog meerdere spelen zullen er zijn. ledereen die belangstel ling hiervoor heeft, is van harte welkom De opbrengst van deze bazar zal wor den besteed voor de school ACHTERVELD - Maandagavond was er weer een ontspanningsavond voor de bewoners van huize St. Jo seph en de bewoners van Sinecure. Er werd deze avond een film ver toond van Walt Disney, getiteld de Witte Wildernis. De avond werd geopend door de voorzitster van de bewonerscommis sie. mevrouw Noliet Ze sprak een har telijk welkom tot de aanwezigen, en hoopte dat allen flink zouden genieten van de film Hierna gaf de heer Zadoks uit Am- sterdag. die de film zou vertonen, een korte toelichting op de film. Het betrof een film die een indruk gaf van de geweldige pracht van zowel de Noord- als de Zuidpool was gemaakt Uit de reacties van de aanwezigen bleek wel dat allen heel erg van deze film hadden genoten. Mevrouw Noliet dankte de heer Zadoks voor de verto ning van deze grandioze film. ACHTERVELD - Dat niet de muziek alleen een rol speelt in het leven van mensen en de gemeenschap, doch ook inspirerend werkt op de ontwer pers en leveranciers van behang blijkt Mochten er mensen zijn, die thuis graag wat hulp willen hebben bij het handwerken, dan kunnen zij zich mel den bij mevr. R Oude Egberink tel033- 42301 te Leusden en bij mevr. A Vos - van Marwijk, tel 03425-1241 te Achter veld. wel uit het feit dat een behangprodu- cent zijn nieuwe collectie voor het seizoen 1979-1980 heeft uitgebracht onder de naam Fanfare. Aan het uit brengen van de nieuwe collectie kop pelde de bewuste firma een etalage wedstrijd. De Achterveldse schilder- behanger C. Blom, lid van de Achter veldse muziekvereniging, haakte op die wedstrijd in. Hij richtte zijn etalage geheel in in het teken van de fanfare. Een etalagepop werd gestoken in een uniform zoals dat wordt gedragen door de leden van de Achterveldse mu ziekvereniging. In de etalage voorts tal van muziekinstrumenten met daarom heen het kleurige Fanfare-behang. Behalve op het nieuwe behang wordt op deze manier ook flink de aandacht gevestigd op DWS, dat er best nog leden bi/ kan hebben.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11