rins Pier ging weer naar school Provincie Utrecht beslist over woonwagens BEZOEK BIJ KLIM OP EN RAKKERTJES RATEN OVER PATATKRAAM, IETS EN VOETPADBRUG EN URG. BUINING-SPORTPARK NOTULEN MET RAMP EN RANDGEBIEDEN AADSCOMMISSIE OW en R0 KOMT BIJEEN: K Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 1 MAART 1979 ■P EUSDEN/CENTRUM - Als een |rt bijscholing voor groot car- |al was prins Pier vrijdagmiddag zijn adjudant en twee Raad van Jers.sonder toezicht van Gouden |mp-voorzitter Georg Dietrich i een uur op bezoek bij de geza- falijk carnaval vierende scholen fa-op en de Rakkertjes. Om half e begon daar de pret - veel leuker [i rekenen of taal, werd ons verze en midden onder een to- Jlstukje, dat prompt afgebroken d, arriveerde om 14.30 uur, akelig Icies op tijd volgens Leusdense krippen, het prinselijke gezel- ïap. Het schoolhoofd - heeft u ooit een Iter gezien in een clownspak en met gele pruik op? - heette de Gouden Impers hartelijk welkom. „Nooit eer- I in mijn 18-jarige periode als school ed aldus zuster Imelda, ,.heb ik i hoog gezelschap op visite gehad. Daar maken we nu eens wat moois van". Daar kreeg ze evenwel geen gele genheid voor, want de prins nam on middellijk het praatijzer over en bracht dank aan het oudercomité en het on dermijnend personeel (dat verstonden wij althans, hoewel onderwijzend per soneel zal zijn bedoeld, maar de ge luidsinstallatie was niet bepaald duide lijk!) voor de volle medewerking aan het slagen van het feest. Alle pakweg 160 leerlingen - er waren geen zieken op die dag - waren ..keurig" verkleed en prins' Pier had het spul in een mum van tijd in een polonaise 'Het moeten uitste kende leerlingen zijn. daar aan de Zon nedauw. want iedereen was volledig op de hoogte met cte,£llernieuwste car navalsschlagers tot en met de „Bloemkole" van bekketrekker Van Duin. VOORKEUR OLOWNS VOOR De grootste carnavalgekken (de vijf Gouden Klompers) traden op als jury voor het bepalen van de beste verkle ding. Daar ilas eigenlijk geen beginnen aan en dat bleek al uit de voorkeur voor clowns. Zowel bij de kleintjes als bij de groteren kwam een vijftal kinderen in aanmerking voor een als verkeersbord vermomde lolly en evenveel kregen een echte prinselijke onderscheiding. Bij de kleintjes waren dat oma Ilse. blauwe clown Wendy, beer Edwin, majorette Sigrid en oom agent Bart, resp rode clown Francois, de jarige rode kruis- zuster Aronde en haar niet'jarige col lega Marishka, alsmede Romein Joost *sn nog een clown, die opkeek als je Monique riep. In de oudere groep gin gen de verkeersborden naar nog een clown met de naam Monique (een zus van de eerder genoemde Wendy), to venaar Alfons, baby Astrid. zigeunerin Miriam en badman Luc en de medaljes naar Raoul (van boven clown en van onder eskimo, aldus de prins), beer Ali ce, clown Jeroen (die al een onder scheiding bezat van de concurrerende Leutbroekers), Volendamse Hester en Indiaanse Pauline (ook al een zus van Wendy). „PLAK" Zuster Imelda en mevr. Wilma Dunnewijk (als dank aan de hele oudercommissie) kregen een echt prinsheerlijke plak in „echt" zilver, met op aanraden van adjudant Fo- kert een camavalskus-in-drieën: één van links, één van rechts en één middenvoor. Alle kinderen hadden weldra een driehoek limonade te pakken plus een (verse!) oliebol, of iets, wat daar veel van weg had. rtie EUSDEN - Op dinsdag 6 maart komt de raadscommissie enbare Werken en Ruimtelijke Jening onder voorzitterschap van thouder J. Wagenaar in openbare gadering bijeen in het gemeente voorlichtingscentrum aan de arteweg (16A). De bijeenkomst int om acht uur en de volgende derwerpen staan op het pro- amma: MATKRAAM Jachten over hinder rond de pa- (raam aan de Hamersveldseweg rden door B. en W niet van de hand wezen, maar het overgaan tot het in- llen van een hinderwetprocedure ht het college niet zinvol. Omdat de sbetreffende kraam omstreeks 1 juli ontruimd dient te zijn. zou een der- ijke procedure nauwelijks op gang n gekomen op het moment dat dit erbodig is geworden. B. en W. zeg- n toe beter op naleving van de door gemeente gestelde eisen te zullen jzien Over de toekomstplannen met trekking tot perceel Hamersveldse- ig 70 zullen in de commissieverga- iring van dinsdag nadere mededelin- m worden gedaan. |ETS- VOETPADBRUG \LLEIKANAAL Naar aanleiding van een desbetref- ide vraag van de heer Pekelharing DA), waarin verzocht werd de moge- ,^'J<heid te bekijken van aanleg van een fiets- en voetbrug over het Valleikanaal naast de huidige brug deelt het college mee, dat dit onmogelijk is. gezien het feit dat gs ook goedkeuring heeft ont houden aan dit deel van het bestem mingsplan „Buitengebied-Oost", waarin werd voorzien van een vrijlig- gend fietspad langs de Asschatterweg en brug Het wachten is ook in dit geval op de uitspraak van de Kroon. Maar dat kan nog wel enkele jaartjes duren, mer ken B. en W. op. BEZWAARSCHRIFTEN SPORTCOMPLEX Er zijn zeven bezwaarschriften bin nengekomen tegen het ter visie geleg de ontwerp-bestemmingsplan sport complex „Burgemeester Buiningpark". Alle bezwaarschriften, zo stellen B. en W. voor, dienen ongegrond te worden verklaard, met uitzondering van een deel van een bezwaarschrift, waarin bezwaar werd aangetekend tegen de opgenomen bouwhoogte. GROENSTROOK GROENHOUTEN De bestaande oude bebouwing langs de westzijde van de Hamersveldseweg tussen Noorderinslag en Centrumweg is opgenomen in het bestemmingsplan Groenhouten. Die strook is bestemd voor openbaar groen volgende de huidige bestemming. Omdat de ideeën rond een stadsoark fwaarvan deze groenstrook een onderdeel zou moeten zijn) sterk zijn gewijzigd, stellen B. en W. voor om deze bestemming op te heffen Dat kan alleen als een voorbereidingsbesluit wordt genomen B en w. bereiden namelijk een plan voor, waarin de bestaande bebouwing zal worden gehandhaafd en waarin mogelijkheden worden geschapen voor andere bestemmingen. VRAGEN STELLEN Uiteraard is het mogelijk voor be langstellenden om vragen te stellen over de te behandelen onderwerpen, waartoe ook een kredietaanvraag voor de enquête openbaar vervoeren en mededelingen over de te houden verkeersavond behoren. Vragen, waarvoor een nader onderzoek noodzakelijk zou kunnen zijn, ont vangt de commissie graag schrifte lijk, maar het is ook mogelijk om vlak voor het begin van de vergadering nog vragen in te leveren of de wens te kennen te geven opmerkingen te willen maken naar aanleiding van één der onderwerpen. Schriftelijke vragen vooraf kunnen worden inge diend (liefst een dag voor de verga dering) bij de ambtelijk medewerker van de commissie Openbare Werken en R.O., de heer T. v. d. Brink, ge meentehuis, Leusden-centrum. '9jHOOL- fhfAVqA, IK AJOV AL Zo i/AAk cfEi/je/wv r-TE *2^- DAOTIECHE^ TE hfAKSJV LEUSDEN - Het originele „mas- kerboerenkoolkarnavalmetworst" georganiseerd door Blijhof zaterdag 24 februari was een groot succes. 75 kinderen, de meesten verkleed, plakten, knipten en frutselden de leukste maskers in elkaar. De grote papieren zak, die als ondergrond dienst deed werd veranaerd in een masker. Maar van alle papieren- zakkenmaskers was er niet één qe- lijk. Nadat alle maskers klaar waren mocht iedereen naar buiten om een dansje in de tuin te maken. Het weer hielp niet mee, het was guur en koud, maar het blijkt dat kinderen daar toch weinig last van hebben, want de meesten deden mee of gingen ge woon wat spelen. Na dit buiten- gebeuren geurde het binnen al naar boerenkool zodat iedereen al gauw aan de warme hap zat. Het boerenkool met worst-carnaval van de speel- en recreatievereniging Blijhof werd een enorm succes. Erg veel kinderen hebben zich vorige week zaterdagmorgen bezig gehouden met het maken van allerlei leuke carnavals attributen. om daarna een lekkere boerenkool met worst-maaltijd te veror beren. UTRECHT - Met algemene stem men hebben provinciale staten van Utrecht het woonwagenplan goedgekeurd, zodat Utrecht nu. als derde provincie in Nederland, een dergelijk plan heeft. Omdat uit de praktijk is gebleken, dat grote centra vaak problemen ople veren en de integratie met de zoge naamde burgerbevolking niet wordt be vorderd, wil het Rijk overgaan tot het inrichten van kleinere kampen. Men denkt hierbij aan centra aan minimaal drie tot maximaal vijftien standplaatsen dicht bij de bebouwde kom op zo'n 800 meter afstand van de gemeentelijke voorzieningen. De provincie geeft in haar plan aan hoeveel standplaatsen er per regio gerealiseerd moeten worden waarna het de taak van de gemeenten zal zijn om voor 1 januari 1980 met een vestigingsplan te komen. In 1985 hoopt men klaar te zijn met de realisering van de centra. Alleen het kamp in Zeist met zijn 110 standplaatsen willen de Staten tegen de richtlijnen van de minister in hand haven, omdat uit hoorzittingen en en quêtes is gebleken dat de bewoners daar erg tevreden zijn. In het plan wordt de problematiek van de zigeuners overigens niet behandeld. Hiervoor komt een apart Rijksbeleid ONTROLES Maandag 19 februari moest de be urder van een auto worden bekeurd, idat hij reed met een auto waarvan de aat lek was. Een motorfietser ging op bon. omdat hij reed zonder rijbewijs Avonds moesten op de Kruising oene Zoom-Burgemeester de aufortweg 8 bestuurders van auto's rden bekeurd, omdat zij zich niet ilden aan de voorgeschreven rijrich- Eén bromfietser kreeg een bon tje. omdat hij een fietser voorttrok, n bromfiets werd uit het verkeer ge- men, omdat hij door de eigenaar was levoerd. 'p de kruising van de Lockhorster- *g met de Heiligenbergerweg gingen zelfde avond 3 automobilisten op de n voor het rijden door rood licht, en op kruising van de Groene Zoom met de irgemeester de Beaufortweg moest nsfderom een automobilist worden be- urd, omdat hij zich niet aan de voor schreven rijrichting stoorde. In de buurt van de Gorzen worden jelmatig auto's geparkeerd op de Jenstrook Dit fout parkeren nam een ^gelijke vorm aan. dat de politie •est besluiten over te gaan tot meer ïzicht ter plaatse Op woensdag 21 )ruari stonden er weer zeer vele au- s op de groenstrook De politie plakte ri larschuwmgsbonnen op de voorruit, nl maakt het publiek er op attent, dat de Igende keer van fout parkeren er on- moepelijk processen-verbaal zullen 'gen Op woensdag 21 februari hield de litie kontrole op de kruising Groene )om - Burgemeester de Beaufortweg 'n personenauto volgde niet de voor geschreven rijrichting. De bestuurder ging op de bon. Verscheidene fietsers en bromfietsers kregen een waarschu wing, omdat ze reden zonder verlich ting. De bestuurder van een personen auto reed met ongelijke verlichting op zijn auto, en kon dit door een zoge naamde transaktie regelen. De be stuurders van twee personenauto's werden bekeurd, omdat ze door rood licht reden. De bestuurder van een bromfiets kreeg een bekeuring, omdat de uitlaan van zijn karretje te veel la waai maakte. De bestuurder van een vrachtwagen werd bekeurd, omdat hij in het bezit bleek te zijn van een ver ouderde tachograaf. Op de Asschatterweg bij het win kelcentrum ging de bestuurder van een personenauto op de bon. omdat hij zijn wagen parkeerde op de strook, die ge reserveerd is voor invalide parkeerders. Eveneens op woensdag 21 februari deelde de politie op de kruising van de Burgemeester de Beaufortweg en de Heiligenbergerweg bekeuringen uit aan het langzaamrijdend verkeer, dat zich vaak zéér ongedisciplineerd opstelt ten aanzien van de geldende verkeersre gels. Er waren totaal 16 bekeuringen, 8 fietsers en bromfietsers volgden het fietspad niet. 7 Fietsers en bromfietsers reden op het linkerfietspad, terwijl ze aan de andere wegzijde moesten rij den. 1 Fietser kreeg een bon, omdat hij het rode verkeerslicht negeerde. Elders ging er tijdens deze Leusden se politiekontrole nog de bestuurder van een auto op de bon, omdat hij par keerde, waar dit niet was toegestaan. Om 22 00 uur moest de politie in de dikke mist de bestuurders van 3 fietsen bekeuren, omdat zij zelfs onder deze omstandigheden het waagden om zon der verlichting op de fietsen te rijden. Verscheidene fietsers kregen een waarschuwing. Donderdag 22 februari kreeg de eigenaar van een op de Walstro op het trottoir geparkeerd staande auto een proces-verbaal. Er vielen eveneens weer een flink aantal bekeuringen op de kruising Groene Zoom-Burgemeester de Beaufortweg, omdat de bestuurders van auto's zich niet hielden aan de voorgeschreven rijrichting. Op de Lockhorsterweg moest de bestuurder van een vrachtwagen worden bekeurd, omdat zijn vrachtwagen zwaarder was dan het op deze kwetsbare weg voor geschreven maximum aantal tonnen Bij een verkeerskontrole op vrijdag 23 februari werden op de kruising Groene Zoom - Burgemeester de Beaufortweg weer een vijftal be stuurders van auto's bekeurd, die rechtdoor of linksaf reden, terwijl recht saf was voorgeschreven. Zaterdag 24 februari gingen een groot aantal foutparkeerders op de bon, die op de Torenakkerweg aan de ver keerde zijde van de weg hun auto had den neergezet. Eén bestuurder van een auto liep een bekeuring op. omdat hij zijn wagen neerzette op de plek, die bestemd is voor invalide parkeerders. ATTENTIE De parkeersituatie op de Torenak kerweg is sinds kort gewijzigd. De poli tie verzoekt het Leusdense publiek hiervan goede nota te nemen. Men kan van de nieuwe verkeersborden aflezen aan welke zijde van de weg men kan parkeren. De politie zal aan deze voor geschreven parkeersituatie strikt de hand gaan houden. Maandag 26 februari moest de politie op de Bavoortseweg de bestuurder van een bromfiets bekeuren, omdat hij zon der verlichting 's avonds op de rijbaan reed. Diezelfde avond bekeurde de politie op de Heiligenbergerweg de bestuurder van een auto. omdat deze aan zijn auto slechts één koplamp verlichting voerde, voerde. Drie fietsers gingen op de bon, omdat zij zonder verlichting reden. Op de Arn- hemseweg tenslotte kreeg de be stuurder van een auto een proces-ver baal, omdat zijn auto slechts één kop- licht voerde AANRIJDING Woensdag 21 februari vond er op de Emelaarseweg in Stoutenburg een aanrijding plaats ten gevolge van de gladheid. Een personenauto, bestuurd door de heer D. de G. uit Stoutenburg geraakte door de gladheid in de berm. en verzeilde in een slip. Uit tegenge stelde richting naderde op dat moment de vrachtwagen, bestuurd door de heer H. B uit Stoutenburg. De auto van de heer De G. reed tegen de vrachtwagen aan Er ontstond gelukkig alleen materiële schade. AANRIJDING TUSSEN FIETSER EN BROMFIET SER Donderdag 22 februari reden op het fietspad van de Arnhemseweg een fietser en een bromfietser frontaal op elkaar De bromfietser, J E v. V uit Amersfoort was bezig twee fietsers in te halen toen uit tegengestelde richting de fietser G J. F uit Leusden-zuid hem tegemoet kwam Een botsing bleef niet uit. Gelukkig werden de beide weg gebruikers niet gewond. Het frame van de fiets raakte ontzet. Het voorwiel van de bromfiets raakte verbogen REE DOODGEREDEN Op de Asschatterweg ter hoogte van de Zandwijkermolen trof de politie langs de weg een doodgereden ree aan. Het is nog niet bekend wie de ree heeft aan gereden. Mogelijk meldt de eigenaar van de auto zich nog bij de politie. Gendt. Met een breekijzer werd de nis- senhut opgengebroken. Er werden zeer kostbare gereedschappen ontvreemd. Bij het ter perse gaan van deze editie was het totaalbedrag der ontvreemde apparaten nog niet vastgesteld. De re cherche heeft de zaak in onderzoek. Gestolen werden een boormachine, een compressor, een las-travo, een schuurmachine, diverse snijbranders en een cargo. De inbraak moet gepleegd zijn in de nacht van woensdag 21 op donderdag 22 februari. ACCU ONTVREEMD Vermoedelijk in dezelfde nacht van woensdag 21 op donderdag 22 februari werd uit de bedrijfsauto van de heer J. ten B. uit Leusden de accu gestolen. De auto stond geparkeerd op het terrein achter de PTT in Leusden-centrum. AUTO UIT VERKEER GENOMEN Vrijdag 23 februari moest de Leusdense politie een auto uit het ver keer nemen, daar deze in een dermate slechte technische toestand verkeerde, dat verdere deelname aan het verkeer niet langer verantwoord was. Tegen de bestuurder werd proces-verbaal op gemaakt KOP-STAART-BOTSING Op vrijdag 23 februari meldde de heer L. uit Leusden aan de politie, dat een bestuurster van een auto met de koplampen van haar wagen was aan gereden tegen de uitlaat van de auto van de heer L. Beide onderdelen wer den door deze geringe aanraking be schadigd. WIE HEEFT DAMHERT GE ZIEN? Op dinsdag 27 februari meldde de eigenaar van twee damherten, dat er een damhert van zijn terrein aan de Arnhemseweg was verdwenen. Het dier was ontsnapt door een qat in de omheining Het betreft hier een jonge bok, dié nog geen gewei heeft. Aan de Leusdense inwoners, die het damhert mochten zien, wordt verzocht dit bij de politie te melden. INBRAAK Op de Olmenlaan vond op don derdag 22 februari een inbraak plaats in een nissenhut van de bouwfirma Van (Van één onzer redakteuren) LEUSDEN - „Het verschil is soms niet zo groot" merkte bur gemeester Rademaker op, toen mevrouw Van Ameron (VVD), verwijzend naar de notulen van de vorige raadsvergadering, stel de dat zij destijds niet over ramp gebieden - zoals de notulen wil den doen geloven - maar over randgebieden gesproken had, en de notulen graag in dat opzicht veranderd wilde zien. Die notulen van die vorige raadsleden waren overigens ook op andere punten goed voor op- en aanmerkingen. Zo zei de heer Bloemhof (Progressief Leusden) bij de weergave van het debat over de kavelprijzen in Langenbeek node de stemverklaring van wethouder Mandemaker te missen Die stem verklaring. bestaande uit het citeren in het toonaangevende blad Bank en Gemeente afgedrukt artikel over grondkosten en grondprijzen, wilde de heer Bloemhof alsnog in de no tulen opgenomen zien. Dat kon, liet burgemeester Rademaker weten, maar dan diende de wethouder daar wel zélf even om te vragen, wat wet houder Mandemaker dan ook prompt deed. Hem werd de verze kering gegeven, dat het destijds door hem geciteerde aan de notulen zou worden toegevoegd. Het was de liberaal Bergsma die in aansluiting daarop verzocht om in die notulen duidelijk aan te geven, dat het be wuste citaat afkomstig was uit een artikel van ene meneer Blersch. en het hier niet de zienswijze van het blad Bank en Gemeente betrof, het geen. volgens hem, nog al verschil maakte. Ook andere raadsleden wilden hier en daar wat in de notulen recht gezet hebben, wat uiteindelijk bur gemeester Rademaker deed op merken. te hopen, dat al die opmer kingen goed genoeg genotuleerd waren, om in de nieuwe notulen verwerkt te kunnen worden

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11