Jarnaval voor bejaarden besloot feestelijkheden Van Nimwegen aan kop in Hessenkar-toernooi trijd om bokaal Druk bezochte bazar Herv. Vrouwenvereniging fcimes chterveld onnen aalvoetbal UNS GIJS OOK NOG OP HET IJS ACTIEF er uitstapje ankzij fraaie Etalage s.v. Achterveld eusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 8 MAART 1979 :H ERVELD - Als afsluiting van aval vond dinsdagavond 27 ia het bejaardencarnaval ts i Ons Gebouw. Toen Prins jp de Zesde voorafgegaan e Hofkapel en de dans- ek s de zaal binnen kwam, ge el )or zijn Raad van Elf en hun es was de zaal zo goed als ge- ge uld. Prins Gijs verwelkomde aai vezigen en vond het zeer fijn oveel aanwezig waren. Een :ia welkom tot de pastoor met ie )lg. Hij wenste allen een heel ig avond toe, waarna een ge- je olonaise volgde. polonaise kreeg men een op- van het Hooglandse ac- joi >rkest. dat zeer goed in de el Hierna werd de prins op het podium ontboden waar hij op een stoel moest plaats nemen. Voor het voetlicht verschenen de Drie Jackets, gevormd door Ruud van Lierop met zijn echt genote en Johan van Dalen. Deze zon gen een uit een aantal coupletten be staand lied dat geheel op de prins was gemaakt. Het refrein werd door allen heel goed meegezongen Een dave rend applaus beloonde dit optreden, waarna het weer de beurt was aan de Hofkapel, die al heel spoedig de stemming er wist in te brengen. Als intermezzo werd de pastoor bij de prins geroepen. Als dank voor de verleende medewerking in ver band met het afzagen van enkele tak ken die een belemmering zouden zijn geweest voor de carnavalsoptocht, kreeg de pastoor een fruitschaal aan geboden. Deze dankte voor de attentie en zei het fruit met het kerkbestuur te zullen delen daar hij alleen met hun medewerking toestemming had kunnen verlenen. Voor de tweede maal kreeg men een optreden van het genoemde ac cordeonorkest dat ook nu weer met een hartelijk applaus werd beloond. Dit op treden werd gevolgd door een con ference van Ab Hofstee. Deze was toe vallig in Achterveld en had vernomen dat er een bejaardencarnaval werd ge vierd. Hij was ook even binnen komen kijken en vond het er zo gezellig dat hij geheel belangeloos op het podium ver scheen en ongeveer 20 minuten de aanwezigen verraste met een optre den. Dit optreden bracht de lachspieren wel in beweging. Een daverend applaus was dan ook zijn beloning. Ook deze avond was er weer een aantal prijzen beschikbaar voor de mooiste en origineelste kostuums. Veel van bejaarden hadden toch de moed opgebracht om verkleed te verschijnen. De prijzen werden door de prins uitge reikt. Deze prijzen kwamen bij de vol gende personen terecht. Paren: oud en jong, de heer en mevrouw G. Steen beek sr.. Enkelingen: mevr. G. Blom met Kant aan mijn broek; 2. mevr. Smink als Eskimo, 3. mevr. Putker als Mexicaanse. 4. de heer J Blom als Ve- luwse boer en 5. mevr. Born met haar Bloemkolen Enkele dames van de Raad van Elf lieten zich ook niet onbe tuigd. De dames Enters. Van Lierop en v. d. Wetering brachten een stukje met de titel ..onze tante Ka". De rol van tante werd gespeeld door de heer Van Lierop die dit op een zeer voortreffelijke wijze deed. Ook dit optreden bracht de lach spieren weer danig in beweging Hierna volgde weer een polonaise om de spieren weer wat los te maken. Weini gen bleven er tijdens de polonaises zit ten. De polonaise was nog maar juist af gelopen of er verscheen een Veluwse boer op het toneel vergezeld door twee vrouwen, beide echtgenote van de boer. De een had een baby op de arm terwijl de andere zo te zien in verwach ting was. Op zijn Veluws werd door de boer zo het een en ander voorgedra gen. waarbij hij tot slot de veeverlos- kundige De Vette waarschuwde dat hij wel eik ogenblik geroepen zou kunnen worden Ook hier weer grote hilariteit. Deze rollen werden gespeeld door de heren Jan Voorburg. Jan v. d. Pol en Jan van de Wetering. het liedje Kant aan me broek brachten. Uit het applaus bleek wel hoe dit in de smaak was gevallen Zo was het inmid dels weer tijd om de avond te beëindi gen. De tijd was omgevlogen. De prins dankte allen voor de gezel ligheid die zij ook deze avond weer ge bracht hadden. Ik vind het fijn dat allen zo hebben meegewerkt. Het zijn voor mij onvergetelijke dagen geweest en ze hebben ook een diepe indruk op mij gemaakt. Het zijn dank zij ieders me dewerking op welke wijze dan ook da gen geweest die ik nimmer zal verge ten. OP HET IJS Voordat prins Gijs Puup de Zesde naar het bejaardencarnaval was geko men was hij reeds eerder op die avond in touw geweest Op de ijsbaan bij het Zwaantje werd die avond op het ijs ook carnaval gevierd doch dan wel op de schaats. Toen de prins met zijn ad judant om ongeveer 18.45 uur bij de ijsbaan verscheen waren er al heel wat gekostumeerden aan het schaatsen. Ook de prins en zijn adjudant bonden de schaatsen onder waarna alle aan wezigen zich achter de prins en zijn adjudant aansloten. Ook hier zat de stemming er al heel spoedig in Tijdens het rijden van de rondjes, verscheen mevrouw Verhoef op het ijs en schonk een ieder die dit wilde een beker heerlij ke warme chocolademelk. Tot ieders verrassing verscheen ook de Hofkapel nog ter plaatse. Toen was het feest he lemaal volmaakt. Dank zij de onderlinge samenwerking van de jeugd die daar nog steeds was wezen schaatsen was het nog mogelijk op die avond daar nog schaatsen te kunnen rijden Elke avond na afloop werd de hele vijver schoon gemaakt. Het leeuwenaandeel komt wel voor rekening van Ruud Verhoef, die voor de verlichting, de muziek en het verdere onderhoud van de ijsbaan zorgde. Heel wat keteltjes water heeft hij naar de ijsbaan gedragen om hier mede de ontstane scheuren te vullen zodat deze scheuren de volgende dag weer dicht gevroren waren Hoewel de prins in verband met het bejaardencarnaval weg moest, bleven de overigen nog geruime tijd in hun car navalskostuums genieten van het schaatsen rijden. De carnavalsdagen werden aldoende afgesloten met een fijn feest voor de bejaarden en met een soort happening op het ijs. Het is weer een carnaval geweest waarop de car navalsvereniging met plezier kan te rugzien. Geen problemen en geen moeilijkheden, doch alleen veel plezier en een gezellig feest voor iedereen en met elkaar. ONDERSCHEIDING tei iming zat er goed in tijdens het bejaardencarnaval. Een onderscheiding werd er ook de ze avond nog uitgereikt. Het was me vrouw Wouters-Kuier die enkele weken geleden 80 jaar was geworden die de eer te beurt viel. Zij werd onderscheiden met de orde van de Puupekoppen Tot slot van de avond kreeg men nog een optreden van enkele dames van de Raad van Elf die op zeer orginele wiize Carnavalsviering voor bejaarden. ACHTERVELD - Vrijdag 2 maart vond de zesde ronde plaats van het Hessenkar klaverjastoernooi. Er waren déze avond 32 deelnemers. De uitslag was: 1. mevr. v.d. Brom 4798 2. mevr. Houtveen-Blom 4672 3. J van Rossum 4658 4. J. Voorneveld 4536 5. mevr. Vos-Voskuilen 4377 6. G. Horst 4251 7. D. v.d. Burgwal 4245 8. mevr. Boersen 4163 9. Leny Smit 4150 10. P. van Nimwegen 4114 11. D Bijl 4062 12. W. Tolboom 4055 13. mevr. van Bekkum-Kerstens 4050 14. A. van Druten 4024 15. M Boersen 3931 16. mevr. van Druten-Westerlaak3922 De stand na deze zes ronden is mo menteel' 1. mevr. Houtv*en-Blom 27020 2. D. v.d. Burgwal 25534 3. J. Hak 25333 4. mevr. Tolboom-Kaas 25233 Deze personen kunnen in de laatste ronde niet meer meespelen voor een plaats in de voorste gelederen omdat zii hun zes wedstrijden hebben gespeeld. Daar de volgende personen nog 1 ron de kunnen spelen, kan er in de kop groep zeker nog een wijziging komen. Deze spelers zijn: 1 P. van Nimwegen 22357 2. W. de Jong 22320 3. Fr. Kerkhof 21779 4. J van Rossum 21777 5. mevr van Rossum 21578 6. G. Druif 21474 7. mevr. van de Burgwal-Smit 21383 8. J Hoefkkens 21256 De laatste ronde zal worden gespeeld op vrijdag 6 april. Junioren: Amsvorde A1 - Achterveld A1 16.15 Achterveld A2 - Soest A4 16.15 CJVV B1 - Achterveld B1 16 15 Achterveld B2 - Soest B4 15.00 KVVA C1 - Achterveld C1 16 15 Achterveld C2 - Hoogland C2 13.45 Hoevelaken C5 - Achterveld C3 12.30 Pupillen: Achterveld D1 - Hoevelaken D1 13.00 Roda D2 - Achterveld D2 11 00 Amf. Boys D5 - Achterveld D3 12.00 Achterveld E1 - Amf. Boys E1 13.00 VVZA E4 - Achterveld E2 13 00 WZA F3 - Achterveld F1 11 00 Zondag 11 maart: Lelystad 1 - Achterveld 1 14 30 Veense Boys 2 - Achterveld 2 12 00 Achterveld 3 - NSC 2 12.00 NSC 3 - Achterveld 4 12 00 Achterveld 5 - HVC 5 14 30 Amersf Boys 7 - Achterveld 7 4 30 Dames: Zeist - Achterveld 10.30 De stand van de deelnemers voor de finale welke op donderdag 22 maart zal worden gehouden ziet er als volgt uit: aantal punten MTERVELD - Door de schiet- nig ng Ons Genoegen werd een onderlinge schietwedstrijd )uden waaraan door 20 Jtter8 werd deelgenomen. Te- w ïrd ook de laatste maal ge iten om in aanmerking te kunnen en roor de finale om de Joh. v. d. iel-bokaal. ui:slag van de onderlinge wed- wes: aantal punten 49 B Voskuilen W Voskuilen W. J. Lagerweij H. J. van Nimwegen K. .onkman G Tolboom 48 48 48 48 48 7. T. Vos 8. A. van Daatselaar 9. J. van Rossum 10. A Vlug, 11. J. Voorburg Gz. 12. J. van Nimwegen 13. F. Koenen 14 J E. van Hamersveld 15. W. v. d. Kletersteeg 16. J. J. van Hamersveld 17. H. J van Ruitenbeek 18. P. Smink 19. H Hols 20. J. Pepping In de stand voor de Joh. v 47 47 46 46 45 45 44 44 42 41 40 40 40 39 d. Hengel is een enkele wijziging gekomen. A. Vlug die enkele weken de lijstaanvoer der was is nu met ruime voorsprong gepasseerd door G. J. Lagerweij. ACHTERVELD - Schilder-be- anger Cees Blom van de Hes- enweg gaat samen met zijn chtgenote eind april rondkijken Canada (Toronto) en Amerika New York). Het verre uitstapje Is et gevolg van Bloms deelname an een landelijke etalagewed- L Ijd, waarbij het erom ging, een ieuwe behangcollectie zo aan trekkelijk mogelijk te presente ren. De behangcollectie wordt uitge bracht onder de naam Fanfare en Blom, zelf een actief lid van de mu ziekvereniging D.W.S., had geen enkele moeite met het uitwerken van dit muzikale thema In de etala ge van zijn zaak deed hij het behang vergezeld gaan van tal van attribu ten die met fanfarekorpsen van doen hebben. De inzet van Blom was niet tever geefs. Hij lefde met zijn aktiviteiten beslag op een van de in totaal twintig te winnen prijzen. Die prijs :een ge heel verzorgde reis naar Toronto en New York voor hem, terwijl zijn vrouw voor de helft van de kosten mee mag. 1W. J. Lagerweij 2. A. Vlug 3. W. Voskuilen 4 J. van Rossum 5. K Jonkman 6 J. Voorburg Gz 7. P. van Nimwegen 8. T Vos 9. J E van Hamersveld 10 H Hols 11W. Wittebrood 12. H. van Ruitenbeek 13. G. Tolboom 14 J. van Nimwegen 15. B. Voskuilen 16. A. van Daatselaar 17. P Smink 18. H. J. van Nimwegen 19. F. Koenen 20 W. v. d. Kletersteeg 21. J. Pepping 22 J J. van Hamersveld Naam raden van de pop - tijdens de drukbezochte bazar van de Nederland se Vrouwenvereniging ten bate van de Chr. school. ve 'HTERVELD - Daar het zich vori- eek liet aanzien dat er afgelopen ag nog niet gevoetbald zou wor- iWerd door het Achterveldse dames een uitnodiging aangenomen om dag 3 maart een partijtje dames w 'oetbal te komen spelen in Rhe- nen. Hoewel de Achterveldse dames geen ervaring hebben in zaalvoetbal, werd deze wedstrijd met 3-7 door hen gewonnen. De doelpunten werden ge scoord door L. Kerkhof 4x, M. Hak 2x en J. van Dijk 1 x Zeker geen slecht resul taat. De damesploeg waartegen werd gespeeld had al heel wat ervaring in zaalvoetbal. Het was voor deze tegen partij dan ook de eerste maal in dit seizoen dat zij een nederlaag moest in casseren. Als a.s. zondag gevoetbald zal worden dan moeten de Achterveldse dames een uitwedstrijd spelen tegen Zeist. Deze wedstrijd zal dan beginnen om 10.30 uur. Veel drukte op de bazar. ACHTERVELD - De op donderdag 1 maart door de Ned. Herv. vrouwen vereniging gehouden bazar Is weer een groot succes geworden. De ba zar werd weer gehouden in de christelijke basisschool aan de W. van Amersfoortstraat. In de middag tussen 15.00 en 17.00 uur was er volop gelegenheid om vervaardigde handwerken te kopen en tevens was er in deze tijd ook volop gelegenheid voor de jeugd om deze bazar te be zoeken. Er was voor de jeugd van alles te beleven zoals ballengooien rad van avontuur, sjoelen, grabbelton enz. De bazar werd in de middag niét alleen door heel veel jeugd bezocht, maar ook al heel wat ouderen waren present. Vanaf 19.00 uur was de bazar weer geopend. Al spoedig na deze opening was er al heel wat publiek aanwezig, die aan alle aanwezige atracties meedeed. Het was vanaf het begin tot aan de sluitingstijd een heel gezellige drukte Niet alleen het rad van avontuur had veel belangstelling, maar ook het raden van het gewicht van een krentebrood, het raden van de verjaardag van een pop en nog veel van deze dingen meer brachten wel hun geld op. Na afloop bleek dat ook deze bazar weer een even groot succes was geweest als die van voorgaande jaren. De bruto op brengst was 3450,-. De netto op brengst zal geheel ten goede komen aan de christelijke basis school. Bij de trekking van diverse verlotingen bleken de navolgende personen de gelukkige winnaars te zijn; De bruine sprei was voor mevr. W Lagerweij uit Leusden; een witte sprei was voor Nieta Lokhorst terwijl mevr. Lagerweij en Bertha Blo- tenburg elk met een mooie pop naar huis gingen. Het tafellaken was voor J Blok. Ria Blotenburg kwam in het bezit van het krentebrood Het totaal gewicht van dit brood was 6750 gram. Dit ge wicht werd niet precies geraden, maar mej. Blotenburg was er dichtbij. De handwerkgoederen, de taarten en nog veel andere artikelen waren goed van de hand gegaan. Het hoofd van de christelijke school, de heer Kamphorst, die bij het begin de bazar had geopend, dankte aan het eind van de avond alle medewerksters en medewerkers voor het slagen van deze bazar Ook dankte hij verder ie dereen die had meegewerkt op welke wijze dan ook. voor het behaalde suc ces.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 13