[ampioenschappen in sportzaal de meent Badmintonstrijdverrassende uitslagen start nieuwe seizoen uitgesteld i.v.m. toestand banen Geen woorden maar daden bij Lookhorst ormingskamp tennisjeugd i34l4hs oorbij SPGTCr §#DMUIMtSfEl^ eindelijk Sport- en spelmiddag in het Roda-clubhuis PAVILJOEN VERKEERT IN SLECHTE TOESTAND IOCKEK Zaterdag 4 won toernooi van Roda mm* Leusder Krant - Sport DONDERDAG 8 MAART 1979 21 LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag werden in sportzaal de Meent de on derlinge kampioenschappen van de badmintonclub Leusden afgewerkt. De vele toeschouwers konden ge nieten van diverse spannende par tijen met de nodige verrassende uit- slagen. In het herendubbelspel A .werd zaterdagochtend de grote sen satie het uitschakelen van de kam pioen 1976, 1977 en 1978 in de artfinale. Tjeerd van Bekkum was iet 4-15 en 7-15 kansloos tegen Rob Haan, die op zijn beurt in de halve indstrljd met 10-15 en 7-15 zijn ieerdere vond in Cliff Edwards, laar ook Edwards redde het niet. loop de Koning, die achtereenvol gens had afgerekend met John ter Weijden (15-13 en 15-8) en Jaap angbroek (tweemaal 15-8), klopte lem vrij gemakkelijk met 15-7 en 15-5 en werd voor de eerste maal clubkampioen. In de B-groep wonnen Henk Wesse- ling, Anne de Vries en Arij de Koning de kwartfinales, terwijl Edwald van de Plaats uit een vrije ronde zover kwam. Edwald verloor in de halve eindstrijd van Henk (15-6, 9-15 en 6-15) en Arij won van Anne (18-14 en 15-6). De fi nale werd met 15-7 en 15-12 een zege voor Ewald. Het damesenkel-A had in Joyce van Bruynsvoort (evenals in de twee voorgaande jaren) een duidelijke kampioene. Na van Marianne Snijders te hebben gewonnen (11-4 en 11-0) klopte zij Hedwig Kappers (die Marjan de Haan met 11-2 en 11-4 had uitge schakeld) resoluut met 11 -2 en 11 -5 in de finale. Ria Albers greep in de dames B-groep de titel na winst op Teunie van Aken (11-6 en 11-1) in de met twee maal 11-2 van Carolien Magnus ge wonnen finale. Eerder had Carolien met 2-11, 12-9 en 11-6 Suzanne Krielen uitgeschakeld. De herendubbel was een spannende zaak. Hier wonnen uiteindelijk John ter Weijden/Hans Snijders (na 15-8 en 15- 11 in de halve eindstrijd tegen Kees Wezenaar/Cliff Edwards) de finale met 7-15 en tweemaal 15-11 tegen Joop de Koning/Dik Tichelaar, die eerder Peter van Nijkerk en Rob Haaxma met 15-7 en 15-2 elimineerden. In het dames- dubbel klopten Marjan de Haan/Su- zanne Kriels met 13-15,15-10 en 15-13 de combinatie Hedwig Kappers/Jaike Keuring en Joyce van Bruynsvoort/An- neke Vriens versloegen met 14-17,15- 11 en 15-10 de sterk tegenstribbelende Ria Albers en Yvonne Marsman. De fi nale werd met 15-7 en 15-8 een duide lijke zeqe voor Marian en Suzanne. In de ene halve finale van het ge- mengd-dubbel-A verloren Maaike v d. Hoeven en Gijs Kuil met 6-15 en 8-15 van Joyce van Bruynsvoort en Dick v. d Hoeven en in de andere Ria Albers en Joop de Koning met 15-6. 4-15 en 14- 17 van Peggy Jansen en Rob de Haan Deze laatste combinatie won de eind strijd met 15-2 en 15-8 tegen Maaike en Gijs. Tenslotte hetgemengddubbel-B. Dat werd met 15-1 en 18-13 gewonnen door Teunie van Aken en Henk Wesse- ling (na winst op Fenneke Tigchelaar en Gerrit Bolk) tegen Jaike Jeuring en An ne de Vries, die eerder sterker waren dan Clazien Drachman en Ewald v d Plaats. De titelstrijd werd besloten met een feestje in ..Bavoort". waar rond 21.00 uur Rob de Haan de door de Bondsspaarbank te Leusden be schikbaar gestelde prijzen aan de win naars overhandigde. Anne de Vries had als dank van allen een beste fles wijn voor de uitstekende organisatie van het tournooi door Rob de Haan, Peter van Nijkerk en Gijs Kuil en het feest duurde voort tot in de vroege uurtjes van zondag Uiterste concentratie tijdens de clubkampioenschappen van de B.C. Leus den LEUSDEN/CENTRUM - Dat tennis in Leusden nog altijd een zomerse ongelegenheid is, bleek uit de op- omst van slechts een 30-tal Lock- orsters op de verleden week Woensdag gehouden algemene ver- dering. De overige 730 leden heb- n wel wat gemist, want de praat- ond in de Johanneshoeve kreeg n zeer levendig staartje, of nog ter gezegd een fikse staart. J Voorzitter M. de Boer begon met de nthutsende mededeling, dat het ieuwe seizoen beslist niet op 1 april zal egmnen. Het poollandschap op het jnnispark verhindert het tijdig gereed laken van de banen Ook het penings-beltournooi. gepland op 7 en april, moet worden uitgesteld. De (tij- deiijk te plaatsen) blaashal is letterlijk jan de baan Meer en meer wordt Duidelijk, dat de realisering van een de finitieve tennishal zeer nabij is, hoewel niemand exact schijnt te weten, waar Hie accommodatie een plaats krijgt Het nt wel in de bedoeling, dat de drie leusdense tennisclubs een gezamelijk standpunt zullen innemen i.z het huren van ruimte in die hal. Gedrieén wil men ook de gemeente onder druk zetten om de tennisparken zo spoedig mogelijk bespeelbaar te maken. De vergadering verliep zeer voor- nog een telegram naar de gemeente". Wat is het geval? Het paviljoen staat weliswaar niet op instorten, maar ver keert toch in een abominabele toe stand. Het lekt als een mand (dat doet het trouwens al jaren, met alle gevolgen spoedig., tot aan de rondvraag, die evenals de overige 10 agendapunten, een uur in beslag nam. Desondanks handelde die in hoofdzaak over één on derwerp en met name de (ondanks de nog steeds lage temperaturen) bran dende kwestie rond het clubhuis, de meningen liepen uiteen van Jaat het bestuur maar betijen" tot .vanavond van dien) en van het sanitaire gedeelte is vrijwel niets te gebruiken. Het achter stallig onderhoud en de reparaties wor den door Lockhorst geraamd op een bedrag tussen de 40 en 45 mille. Pot voor de gemeente' De onderhandelingen i.z. de eigen domsoverdracht van het paviljoen tus sen de gemeente en de tennisclub du ren reeds geruime tijd, mede in verband met de kosten van het achterstallig on derhoud (wie zal dat betalen?) Hieraan annex is tevens de vraag of tot herstel dient worden overgegaan dan wel een geheel nieuw clubhuis gebouwd wordt. Voor een nog steeds groeiende vereni ging met thans bijna 800 leden is het oude paviljoen veel te klein. Er moet iets worden gedaan en i.v.m. het naderende seizoen en de steeds groter wordende schade. Liever vandaag nog dan mor gen. Een deel van de vergadering vindt de mooie woorden van het bestuur niet meer voldoende en vraagt met klem om daden Deze groep ontlokte de voor- zitterlijke uitspraak: ,.Het bestuur ga randeert, dat vóór het begin van het nieuwe seizoen de narigheden, hoe dan ook, zijn verholpen!" WONDERTJE De eerste daden hebben reeds geleid tot een klein wonder. Daags na de vergadering is voorzitter De Boer bij burgemeester Rademaker op visite geweest om spijkers met koppen te slaan. Dat is kennelijk ge lukt, want onmiddellijk zijn maatre gelen getroffen om verder verval (en een hogere schade) de voorkomen. De „huisbaas" (de Sportstichting beheert het paviljoen, zolang het nog gemeentelijk eigendom is) zal in overleg met de gemeentelijke afde ling „onderhoud gebouwen" al het mogelijke doen om het dak te her stellen. Het zal wel enige weken kun nen duren voordat kan worden be gonnen. Het weer en de ambtelijke molens moeten meewerken, maar ondertussen wordt de tijd van de „bestuurlijke garantie" steeds kor ter. AMERSFOORT - Ron Tim- |ermans (Woudenberg), Glenn van «f (Amersfoort) en Hans Over- gen (Dieren) organiseren in de de week van de a.s. grote va- )tie - om precies te zijn van 8 t/m juli - voor de eerste maal een Tiingskamp voor 40 jeugdige hnisspelers en -speelsters uit de jgio Amersfoort en 20 uit Dieren en geving. Het kamp is bedoeld voor gens en meisjes van 12 t/m 16 br met minimaal 2 jaar tenniserva- I en desondanks nog niet direct horend tot de z.g. getalenteerde ^nlsjeugd (voor die groep bestaan ds diverse trainingsmogelijkhe- |De plaats van handeling is een uitge- eid sportcomplex in een mooie om geving te Dieren (bij Arnhem) en daar krijgen de deelnemers de beschikking over 3 4 gravelbanen, een groot sportveld, een openluchtzwembad, een splinternieuwe sporthal, een recre atiezaal en een fantastisch mooi bos. De gemeente Dieren en diverse plaat selijke sportclubs verlenen alle mede werking. WAAROM ZO'N KAMP? De organisatoren, die op sportief, re creatief. medisch, administratief en materieel gebied bijgestaan worden door Barry Schutten (Dieren). Ca- sandra Offermans (Woudenberg) en de keistedelingen Sandra de Jong. Peter Weerman en Arie Groenestein, zijn van mening, dat ..compleet" tennis zoveel facetten heeft, dat je er een ..leven lang" plezier aan kunt beleven Om dat volledige tennis te bereiken wordt op het kamp niet alleen aandacht besteed aan technische-, tactische-, mentale en conditietraining, maar evenzeer aan het gedrag op de baan. baanonderhoud en het verzorgen van tennisbenodigd- heden (w.o. het bespannen van rac kets!). De combinatie met een groep ..vreem de" (lees Dierense) kinderen doet veel positiefs verwachten, vooral in het re creatieve gedeelte van het gevarieerde programma. Bij e^n goede onderlinge samenwerking, hetgeen ook betekent, dat iedereen zijn of haar verantwoor delijkheid kent, zal het kamp kunnen uitgroeien tot een bijzonder plezierige belevenis. Naast de medewerking van de reeds eerder genoemde personen en instan ties heeft ook die van een sportzaak aan de Leusderweg en een bowlingbe- drijf aan de Lavendelstraat het mogelijk gemaakt, dat de kosten van de geheel verzorgde kampweek slechts 100.- bedragen (inclusief het overnachten in tenten en het bijbehorende doe-het- zelf-werk VOORLICHTINGSAVOND A.s vrijdag (9 maart) wordt i.z. dit vormingskamp een voorlichtingsavond gehouden in het paviljoen van de A T V. t Stort (Dorresteinseweg. Amersfoort) Aanvang 19.30 uur. Alle nog gewenste informaties zijn daar te verkrijgen Op die avond begint ook de inschrijving van de deelnemers. Voorinschrijving is niet mogelijk en hogdt u er rekening mee, dat de inschrijving pas definitief is. wanneer de honderd piek zijn betaald! 4. Ares 11 11 5. Doetinchem 11 10 6 Drienerlo 11 10 7. Leusden 11 10 8. Pr Wilhelmina 11 9 9. Quick 11 7 10. Goor 11 4 EUSDEN/CENTRUM - De ijs- tiode lijkt nu wel voorbij en indien "fcszlns mogelijk wordt in het ko- nde weekeinde - na 15 weken - de hpetitie hervat. Naar verluid heeft en 1 regelmatig getraind en dat wel eens kunnen betekenen, dat eusdenaren hun positie In de slijke 2e klasse kunnen behou- Er zijn nog 7 wedstrijden te Men. Ondertussen zou afgelopen andag de bouw van het clubhuis Jhet Valleikanaal weer zijn hervat. r herinnering nog even de ranglijst J15 weken geleden: I Apeldoorn 11 18 [Deventer 11 17 Arnhem 11 14 Programma (met tussen haakjes het resultaat van de wedstrijden uit de eerste competitiehelft): PW.-Deventer (1-2) Ares-Leusden (1-1) Quick - Goor (2-2) Arnhem - Apeldoorn (1-2) Doetichem - Drienerlo (2-0) Aangenomen mag worden, dat Apel doorn en Deventer hun wedstrijden winnen Wanneer Doetinchem- Drienerlo uitloopt op een draw (zeer goed mogeli|k) komt Leusden op de 4e plaats als in Apeldoorn van Ares gewonnen Het achterhoedegevecht tussen Quick en Goor betekent bij een Nijmeegse zege vrijwel zeker het einde van het Goorse 2e klasserschap Donderdag 8 maart: 20.00 uur- herenvolley WA 2-Avanti in de Koppel 21.30 uur, damesvolley Wilhelmina 2-Avanti in de Koppel Vrijdag 9 maart: 19.00 uur indoorspringwedstrijden met paarden bij Nimmerdor in de ma nege a. d. Vlooswijkseweg. 20.00 uur: alf vergadering Impala gym en handbal) in het Ros Beyaart. Zaterdag 10 maart: 11.00 uur: Nimmerdor-ponyspring- wedstrijden a. d. Vlooswijkseweg. 14.45 uur damesvolley Leos-NVC in de Meent fê.15 uur: herenvolley Leos-BG&SV in de Meent. 15 00 uur voetbal Roda-Lopik op het Buiningpark. Zondag 11 maart: 11 35 uur dameshandbal EMM 2- Impala te Hilversum 14.55 uur: herenhandbal SDO-lmpala te Bussum. 14.30 uur hockey Ares-Leusden te Apeldoorn 14 30 uur: voetbal Roda-Domstad op het Buiningpark. 14 30 uur: voetbal Lelystad-Achter veld te Lelystad Woensdag 14 maart: 14.00 uur schoolschaaktournooi op het Buiningpark bij SVL. 21.30 uur: waterpolo Haaien- Duinkikkers in het sportfondsenbad. „Zo vergeet ik de brief niet op de post te doen." LEUSDEN/ACHTERVELD - Zal het nu eindelijk zover zijn, dat dè voetbal voor de Leusdense clubs in het komende weekend weer gaat rollen? Lang, heel lang geleden werd ook competitievoetbal gespeeld en wij hebben diep in ons archief moe ten duiken om te weten te komen, dat Roda-zondag op 26 november vopr het laatst aan de bak was. Toen werd met 0-0 de winst gedeeld met Ams- vorde. Roda's zaterdagploeg kwam een dag eerder (25 november: 2-2 te gen PVDV) aan haar slotpartij en de S.V. Achterveld staakte de strijd te gen de weergoden na de 1 -0 zege op Amsvorde op 19 november. Meer dan drie maanden zonder echt voetbal! Dat gebeurt in de zomer niet eens. De laatste nederlagen van onze standaardteams liggen nog verder in het verleden. Die van Hoda-zondag en Achterveld vonden plaats op de 12e november De jongens van vader De Gans legden met 2-3 tegen Nederhorst het loodje en de Baasboys trokken met 1 -3 tegen KVVA aan het kortste einde De Ruitenbergformatie verloor voor het laatst op 4 november: de 2-4 ..vergis sing.' tegen Brederodes Het program- •ma voor het komende weekeinde luidt. 1e klasse B (zaterdag) VVJ-Brederodes (0-3) Argorv-PVDV (0-1) Roda'46-Lopik (1-1) Friftboys-PUEM (1-1) Vitesse-Eminent Boys (4-2) Ter herinnering nog even de kop van de ranglijst: PVDV 10 16 18-10 Roda'46 10 13 21-15 Lopik" 10 13 14- 8 PUEM 10 13 14-10 Vitesse 10 13 19-18 Om de afstand tot de leiders niet nog groter te laten worden moet Roda per sé de niet gemakkelijke wedstrijd tegen Lopik winnen. Wij zijn zeer benieuwd welke ploegen de ijstijd het beste zijn doorgekomen. 1e klasse A (zondag): DSO (U)-KWA (3-1) DWSM-Ministerpark (1-1) Roda-Domstad (2-5) Veensche Boys-EMM (1-2) Lelystad-Achterveld (1-2) Nederhorst-Amsvorde (1-3) Hier is Roda, ondanks de 6 punten achterstand op de koplopers, nog steeds niet uitgeschakeld. De ploegen staan nog maar op de helf van de competitie Voor Roda is het tegen de Utrechters altijd kwaad kersen eten geweest, laat staan voetballen, maar wie weet. wie het beste heeft overwin terd? Lelystad-Achterveld is de ont moeting tussen de twee staartclubs. Op papier - SVA heeft een wedstrijd min der evenveel punten - zijn de Baasboys licht favoriet! hoewel het op de bodem van de vroegere Zuiderzee niet mee zal vallen. BAARN - In de sporthal „de Trits" te Baarn werd zaterdag een zaalvoetbaltoernooi gespeeld door de zaterdag- en zondagselecties van Roda '46. De trainers M. Ruitenberg en J. de Gans hadden uit hun spelers vier teams gevormd, die in twee poules elk driemaal in actie kwamen. Om de derde en vierde plaats speel den de als tweede in hun poule geëin digde teams Zondag B en Zondag C met 4-1 als resultaat De finale werd be twist tussen zaterdag 4 en Zaterdag 1 De uitslag werd 1 -1maar door 'n beter doelgemiddelde werd ,,het vierde" win naar van het toernooi. Zowel de spelers als de trainers waren bijzonder tevre den over het optreden in een grotere zaal dan de tijdens de afgelopen ijs- periode mogelijk was in de Leusdense gymnastieklokalen Jêf f w tSf' Prijzen voor de winnaars. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag hield Roda'46 in haar clubhuis een sport- en spelmiddag, die door de grote opkomst bijzonder geslaagd is. Het bestuur en de actualiteiten- commissie hadden er hun handjes aan vol. De contactmiddag - voetbal was dit weekend nog niet mogelijk - trok bepaald niet alleen de jeugd naar het Burg. Buiningpark. On danks het succes hopen de organi satoren dat a.s. zaterdag en zondag „gewoon" kan worden gesport. Wat uitslagen waren, dat de pupillen Maarten en Harro Verhoeve en Tommy Vermeulen, de junioren Hans Kocks. Cees van de Wolfshaar en Benny Tol boom en de senioren Jos Wijnands. Renger Rakhorst en Hans Elshof de tafeltennisprijzen hebben gewonnen. Voor de flippercompetitie kwamen Kees van Daatselaar, Hans van der Last en Ricky Buunk op het denkbeel dige één-twee-drie-schavotje. De sjoelwinnaars waten Shandy de Haan (groep 4-5 jaar), Willem Morkin 6-7 jaar) Tommy Vermeulen (8-9 jaar), Robbert Schimmel (10-12 jaar). Evert Jan Reemst (13-15 jaar) en Willem van de Berg bij de senioren. Maarten Ver hoeve won ook de dartcompetitie met Andries Wiertz op zijn hielen en Sebine Roos kreeg de poedelprijs Het resul taat bij de klaverjassers was tenslotte: 1. Wim Oskam 5219 pnt. 2. C van Veenendaal 5218 pnt. 3. Rien Osnabrugge 5042 pnt 4. Hans Elshof 4889 pnt. 5. Wim van de Berg 4852 pnt. A Japenga kreeg de poedel met 3668 pnt. Er werd. zonder prijzen, ook nog ge damd en geschaakt.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 21