Grote overwinning waterpolo-Haaien Zwolse ruiters wonnen veteranenwedstrijd BILJARTRESULTATEN VAN BVL EN BV'75 Beker met/zonder deksel in Achterveld gebleven Botsing door gladheid Achterveld tweede op Kreatieve Dag K.P.J. Veel vorstschade aan plantsoenen en gazons Klaverjas- avond van DWS een succes Kisters trainer Achterveld Poggenpohl badkamerkomfort is niet afhankelijk van de ruimte. TEGEN LANTAARNDRAGER DE KWAKEL NIMMERDOR 40-PLUS MET VIER ONDERDELEN BRIDGECLUB ZORGDE VOOR AFWISSELING „Forma-Concepta" Leusder Krant - Sport DONDERDAG 8 MAART 1979 22 AMERSFOORT - Verleden week woensdag kwamen de Haaien in het sportfondsenband tegen rode lan taarndrager de Kwakel uit Utrecht tot een grote overwinning. De Leusden- se selectie was aangevuld met de Jeugdspelers André van Harten, Ca- rel Venema en Theo de Rijk, die een zeer goede wedstrijd hebben ge speeld. Perfecte mandekking door de Haaien gaf de Kwakel weinig kansen. Na de openingstreffer van Harry Abbing kwa men de bezoekers middels een straf- worp op 1-1 Jack van Broekhoven antwoordde met 2 doelpunten en in de tweede periode was een Kwakelaar zo vriendelijk om de bal in zijn eigen doel te tikken (4-1waarna Harry Abbing (zeer productief in dit treffen) weer tweemaal kon scoren. In de derde periode scho ten Jan Wanrooy en Harry Abbing ieder tweemaal raak. waarmee de 10-1 voor sprong werd bereikt. Ook in het vierde kwart van de wed strijd gingen de Haaien vrolijk verder met treffers van Wim v d. Klashorst en Carel Venema. waarna doelman Henk Rey een steekje liet vallen en Wim v.d. Klashorst de eindstand op 13-2 kon brengen. Binnen 5 dagen komen de Haaien nu driemaal in actie. Op 10 maart tegen Potvis in Huizen, op 11 maart (de beslissende klap?) in Wor- merveer tegen De Ham en op 14 maart in Amersfoort tegen de Duinkikkers uit Soest. Hoeveel van de 6 daarin te behalen puntjes worden een prooi van de Haai en? De top van de ranglijst is thans: 1. de Ham 23 uit 14 2. de Haaien 22 uit 13 3. Swaenen 19 uit 14 4. Wilskracht 16 uit 13 5. Olympus 15 uit 12 LEUSDEN - Driemaal is scheeps recht. Blijkbaar ook voor de ruiter- sportllefhebbers. De voor de derde maal vastgestelde veteranen In- doorspringwedstrijd van de LRV Nimmerdor - ook bekend als Nim- merdor 40-plus - vond zaterdag eindelijk doorgang. Het was niet overmatig druk, maar bijzonder ge zellig in de manege aan de Vloos- wijkseweg. wethouder G. van Woudenberg en zijn echtgenote be hoorden tot de toeschouwers. Het hippische gebeuren bestond uit vier onderdelen en wat de hoofdprijzen betreft, werd het een volledig Zwolse aangelegenheid. In het B-springen om de B. Verbeekprijs werden mevr. Van Doorn op Volkom en de heer J. v. d. Kolk op Lola. beiden uit Zwolle, ex- aequo winnaars De Leusdenaar F. van Heugten op Caruco werd 4e en de heer H Hoogendoorn uit Stoutenburg op Nimbus 6e Het L-springen om de G. van Ma-, nenprijs werd gewonnen door de heer H. van Raalte (Zwolle) op Marechal. De Nijkerker G. v. d. Pol werd 2e op Danny en Krokant bracht de heer H Hoogen doorn op de 3e plaats. Het M/Z-sprin- gen om de Jan Zwanprijs werd een ze ge voor de Zwolse ruiter T. Bonhof op Woudloper en het progressief spring- parcours (BIM-handicap) om de H. Hoogendoornprijs werd bijna gewon nen door de Stoutenburger zelf. Mevr Van Doorn met Volkom (ja. uit Zwolle) was hem net iets te vlug af. Met Krokant werd Hoogendoorn 2e en met Nimbus 6e. Op Meikoningin werd de heer H. Schimmel uit Ter- schuur (volgens het programma uit Achterveld) 3e De eerstvolgende in- doorspringwedstrijden van Nimmerdor zijn: op 9 maart (paarden), op 10 maart (pony's), op 23 maart (pony's) en op 24 maart (paarden). LEUSDEN/CENTRUM - De jongste uitslagen van de BV Leusden waren: de Poedel - Leusden 1. 2-5; KOT 1 - Leusden 2, 4-5; Leusden 2 Lin deboom 14-3. Programma 13 maart; Leusderkwar- tier 1 - Leusden 1Leusden 2 - B'67 (19.30 uur). Op 5. 6, 8 en 9 maart is Barneveld (VVV) het terrein van de strijd i.z. de tinale 1 e klasse libre-klein met onder de deelnemers W. J. Morsink uit Leusden. BV '75 De uitslagen van BV '75 waren- (sen.) Neptunus3-BV '75 2,7-2; (jun.) BV '75 1 - 't Gooi 17-0; (jun.) BV '75 2 - Neptunus 15-2. Programma 8 maart (jun.) BV '751 - WV 1 (18.30 uur); (sen.) BV'75 1 - Princesse 3 (19.30 uur) In 's Hertogenbosch speelde Cor Kisteman van BV '75 om het Neder lands jeugdkampioenschap 2e klasse libre. Hoewel Cor als enige de latere titelhouder versloeg, kwam hij helaas niet hoger dan de 4e plaats op de rang lijst. VOETBAL. De KNVB heeft nega tief gereageerd op het verzoek van en kele clubs om de geschorste spelers vanwege de lange winterstop genade voor recht te geven. Terecht vindt de bond, dat ook de niet-geschorste'spe lers al weken geen activiteit konden ontplooien. VOETBAL. Het verzoek van de KNVB-afdeling Utrecht om niet in mei maar in juni eventuele toernooien te or ganiseren (wegens het vertraagde competitieverloop) betekent in feite: geen toernooien. Welke club mag in juni nog op het veld? VOETBAL. Hennie Baas gaat (na 6 jaar Achterveld te hebben getraind) aan het einde van het lopende seizoen over naar Scherpenzeel. waar hij oefenmeester wordt van het zon dagteam (4e klasse KNVB). BADMINTON. Leusden 1 speel de thuis tegen AMCA (Amersfoort) de laatste wedstrijd van de competitie 1978-1979. Het werd met 2-8 geen lest-best, maar de ploeg blijft deson danks in de 3e klasse. WATERPOLO. In Vianen speelde polo De Haaien 3 zich (zonder reser ves) tegen IJsselduikers 2 naar een niet-onverdienstelijk 8-8 gelijkspel. Gezellig contact was troef tijdens de strijd om de beker met/zonder deksel. ACHTERVELD - De s.v. Avanti or ganiseerde In d'Oude Peerdestal zaterdagmiddag de „wedstrliden" om de sportstichtingsbeker met/ zonder deksel (en zonder een af vaardiging van de Sportstichting!). Na een zeer geanimeerd verloop van dit contact tussen de sportclub bestuurders werd de uitslag 1 de Eemelaar. Achterveld 1307 pnt. 2 S.V Achterveld 1259 pnt. 3 Roda'46, Leusden 1205 pnt. 4 Schietvereniging Leusdenl 120 pnt. 5 Hockeclub Leusden 1047 pnt 6. Schaakvereniging Leusden 1002 pnt. 7. LZ PC de Haaien, Leusden 898 pnt. 8 Volleybalclub Leos, Leusden 725 pnt. Dit resultaat betekent niet alleen de tweede zege van de Eemelaar (ook in 1976 won de tennisclub), maar ook dat de Achtervelders deontmoeting in 1980 mogen organiseren! LEUSDEN - In de vroege morgen van de eerste maart maakte een uit Barneveld afkomstige bestuurster van een lelijke Eend ten gevolge van de gladheid een fikse schuiver in een van de bochten van de Asschatter- weg. De auto raakte daarbij op de andere weghelft verzeild. De Leusdense bestuurder van een uit de richting Achterveld komende per sonenauto zag geen kans de plotseling op zijn rijbaan opdoemende Lelijke Eend te ontwijken, waardoor beide au to's met elkaar in botsing kwamen. De auto van de Barneveldse auto mobiliste was na de botsing total loss. De schade aan de wagen van de Leusdenaar was gering. Bij de aanrijding liep de Barneveldse automobiliste een wond aan het hoofd op. ACHTERVELD - Maandagavond werd door de activiteitencommissie een klaverjasavond georganiseerd voor de leden en donateurs van de muziekvereniging D.W.S. Er werd door 60 deelnemers aan deze avond deelgenomen, die werd gehouden in D 'Ouwe Peerdestal. De heer Jans sen van de activiteitencommissie verwelkomde de aanwezigen harte lijk en wenste allen een heel prettige en sportieve kaartavond toe. Om on geveer 23.30 uur kon de uitslag be kend worden gemaakt. De gelukkige prijswinnaars waren. 1. W. Hilverts 4885 2. mevr v. d. Heuvel-Vosk. 4858 3. M. Boersen 4785 4. E. Wouters 4783 5. T. Blom 4723 6 B. Horst 4692 ■7. A. Wouters-Berg 4679 8 mevr. Prinsen-Tolboom 4677 9. mevr. R. Vos-Voskuilen 4675 10. J. v. d. Heuvel 4663 11. B. Zwarts 4625 12. mevr. Prinssen-Tijmensen 4623 13. J. van Rossum 4619 14. Cees Blom 4611 15. mevr. M. v. Dalen-Voskuilen 4577 16. E. Tolboom 4566 17. Hr van Bemmel 4548 18. mevr. v. d. Rossum-de Blank.4535 19. W J. Prinssen 4528 20. André Smal 4477 De poedelprijs was voor de heer A. van Hamersveld met 2469 punten. Na de prijsuitreiking dankte de heer Janssen allen voor de mede werking en de gezelligheid, die er deze avond was geweest. Het was de eerste maal, dat er door deze activl- telts-commissie een dergelijke kaartavond werd georganiseerd. ACHTERVELD - Op de kreatieve dag van de K.P.J. kring N.O., welke werd gehouden te Hoogland, be haalde de Achterveldse afdeling een mooie tweede plaats. Door 20 Ach terveldse leden werd een to neelstukje opgevoerd getiteld „Sterren kijken thuis". Het betrof een interview van een film ster thuis met zijn familieleden. Na af loop van het interview speelde de film ster nog een stukje uit zijn laatste film „griesmeel pudding" Het opgevoerde stuk sloeg bij de ongeveer 300 aanwe zigen geweldig aan. De uitslag van de toneelstukken was 1de Zoefbillies. 2 Achterveld. 3 Hoogland en 4 Eemnes. Door het behalen van deze tweede plaats mag Achterveld op 18 maart meedoen aan de Provinciale Kreatieve Dag te Bunnik Ook bij het improvisa- liegedeelte behaalde Achterveld een Iweede plaats, achter Leusden die eerste werd Derde werd Hoogland en vierde Eemnes. Daar de Zoefbillies geen K.P.J. vereniging is gaan deze niet mee naar Provinciale Improvisatie dag, maar wordt deze plaats ingeno men door Hoogland Na afloop van de Kreatieve Dag was er nog gezellig dan sen Het was weer een echte gezellige en succesvolle K.P.J avond. Zaterdag 10 maart zal in de zaal bij Rien Coenders weer een K.P.J. dans avond zijn. Deze avond is alleen toe gankelijk voor leden van de K.P.J. kring. Introducees mogen wel worden mee gebracht LEUSDEN - Donderdag 1 maart werden er bij wijze van afwisseling op de clubavond van de Bridgeclub Leusden zowel een paren- als een vierlallenwedstrljd gespeeld. Bij de viertallen waren de uitslagen: de heren Albers-vos en het echtpaar Schutrups wonnen met 17-3 van de heren Dijkgraaf jr en de heren Bennink- Dijkgraaf sr. Mevr. v.d. Kallen, de heer Schuil en de heren ten Raa en Lablans wonnen met 20-4 van het echtpaar Kruseman en het echtpaar Smink Het echtpaar Luijendijk, echtpaar Ze venboom wonnen met 20-4 van het echtpaar Velthuis en mevr. Witte-hr. v.d. Poll. Het echtpaar de Roode en de dames v. Leus-Blasé wonnen met 17-3 van de echtparen Boermans en Versluis. Bij de parenwedstrijd waren de hoogst geklasseerden: 1. mevr. Daalen - hr Elsackers, 64,3%; 2. echtpaarv.d Hoogen, 56,3%;3. de dames Frederikse - Verheij, 54%; 4 de dames Baede - Salomons. 51,6% ACHTERVELD - Bekend is, dat Hennie Baas na het lopende seizoen de S.V. Achterveld gaat verlaten. De club van voorzitter Legdeur heeft bereids een opvolger gevonden. Het SVA-be- stuur koestert hoge verwachtingen van de heer P M J. Kisters uit Ede, want hij is het, die de Achterveld-selectie met ingang van het komende voetbaljaar onder zijn hoede zal krijgen. Kisters, op dit moment jeugdtrainer bij de V.V. Ede, is in het bezit van een D-licentie LEUSDEN - Zoals iedereen om zich heen kan waarnemen, hebben veel planten en struiken ernstig te Ifjden gehad van de strenge koude gedurende de afgelopen winter. Vooral wintergroene struiken heb ben het zwaar te verduren gehad: ten opzichte van bladverliezende plan ten zijn zij *s winters toch al in het nadeel, omdat ze ook bij vorst vocht blijven verdampen, terwijl hun wor tels geen vocht uit de bevroren grond kunnen opnemen. Voor wat de gemeentelijke plantsoenen betreft zal de schade de komende zomer worden opgenomen; met name gaat het er dan om een overzicht te krij gen van de planten en struiken die zijn doodgegaan en dus vervangen moeten worden. Behalve de beplanting heeft ook het gras veel te lijden gehad van het stren ge winterweer. Op veel plaatsen zijn de gazons geel geworden en dat kan bete kenen dat het gras is doodgevroren. Voor een goed herstel van de gazons is het belangrijk dat er de komende tijd zo min mogelijk op wordt gelopen en ge speeld. Het rijden met fietsen of auto's op het gras is uiteraard geheel taboe. De schade die daardoor ontstaat is al leen door het opnieuw aanleggen van het grasveld te herstellen. Dit brengt hoge kosten met zich mee en boven dien is zo'n vernield grasveld geduren de langere tijd onbruikbaar voor sport en spel. Daarom het dringende verzoek van de afdeling Plantsoenen, de openbare gazons voorlopig zo veel mogelijk te ontzien. Als iedereen daar aan mee werkt zal de schade beperkt kunnen blijven en des te eerder zal er ook weer volop op de grasvelden gespeeld kun nen worden. ki Met Poggenpohl wordt uw bad kamer mooier en moderner, gerie felijker en gezelliger Waarbij het vele komfort vooral wordt bepaald door een optimaal gebruik van de inbouw- meubelen Dat geldt ook voor beperkte ruimtes. Een Poggenpohl badkamer biedt plaats voor alles Geen overbodig geloop meer De inbouwmeubelen zijn van wand tot wand inpasbaar. De fraaie wastafels rusten in een blad uit één stuk. Dus geen naden En dat met alle snufjes die het verblijf in een Poggenpohl badkamer zo prettig maken U kiest uit verschillende uitvoeringen en kleuren In kunststof Keuken/badkamerstudio of hout, 13 verschillende uitvoeringen. Een Poggenpohl badkamer: niet alleen om te baden, maar ook om u te verzor gen en te ontspannen En wij van Forma Concepta luisteren naar uw wensen Bekijken de inbouwmogelijkheden. Maken gratis ontwerp. Daarna beslist u pas douche oude situatie rommel-/ logeer kamer 1 1 O O - nieuwe situatie i Een ongebruikte slaap-, rommel of logeer kamer kan worden bijgetrokken om uw badkamer tot een ruim verblijf te maken Amersfoort: Lieve Vrouwenstraat 12-14 (achter de Lange Jan) Tel (033) 117 03 Amsterdam: Chr Huygensplein 34-36 (bij de Middenweg) Tel (020) 9318 59. Hilversum: Groest 36 Tel (035) 110 76 IS Ie F aar 9 D.Of

Leusder Krant | 1979 | | pagina 22