Voortzetting van disco-avonden licht op woningbouw voor Achtervelders lestuursuitbreiding bij fokvereniging in het spel bij anden in Achterveld? UITREIKING DIPLOMA'S VERKEERSCURSUS VVN Vergadering ABTB kring Utrecht UT IMPASSE NA GESPREK MET GEDEPUTEERDE in eerste instantie bouw van 35 huizen ONTSPANNINGSAVOND IN HUIZE S. JOSEPH Leusder Krant KPO-lezing over activiteiten van Emmaüsgangers °JEE BRANDEN IN ÉÉN NACHT FOTO-KOPIE NODIG? eusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 15 MAART 1979 15 ACHTERVELD - Woensdag 7 maart was er voor de bewoners van huize St. Joseph en de bewoners van Sinecura door de bewoners com missie weer een ontspanningsavond georganiseerd. Ook voor deze avond bleek er van de zijde van de bewo ners veel belangstelling te zijn. De recreatie-zaal was weer geheel gevuld De avond werd door een kort woord door mevrouw Noliet geopend. Zij was blij, dat er weer zoveel belang stelling was. en hoopte dat alle aanwe zigen zouden genieten van hetgeen er deze avond gebracht werd. Het was Peter van den Ancker die ditmaal een one man show bracht. De ze show lag geheel in het muzikale vlak. De heer van den Ancker had een orgel met volledige installatie, een trompet, een accordeon en een gitaar meege bracht. Met deze instrumenten bracht hij een heel mooi muzikaal programma. Diverse van de door hem gespeelde melodieën werden door de aanwezigen meegezongen Werd er niet meege zongen, dat werd er vol aandacht ge luisterd. Dat hetgeen de heer Van den Ancker deze avond had gebracht wel in de smaak was gevallen, bleek wel uit het daverend applaus dat hij na afloop in ontvangst mocht nemen Rozendaallaan 9 Leusden-C ACHTERVELD - De disco-avon den in Ons Gebouw blijken zo suc cesvol zijn, dat besloten is om hier mee door te gaan. Oeby Doeby heeft nu reeds vier disco-avonden georganiseerd, welke werden ge houden in Ons Gebouw. Tijdens de ze avonden bleek steeds ongeveer een 100-tal danslustlgen aanwezig te zijn. Op grond daarvan heeft Oeby Doeby besloten om met deze avon den door te gaan. Jammer genoeg moest de versiering de eerste avond worden gemist daar deze niet op tijd kon worden afgeleverd. Ook dit probleem is nu opgelost De zaal is nu steeds versierd met netten en parachutes De Oeby Doeby mensen hopen dat de opkomst zo blijft, zodat men met de ze disco-avonden kan blijven door gaan. De eerst volgende disco-avond is op zaterdag 17 maart. Deze avond is alleen toegankelijk voor jongeren ouder dan 15 jaar. Zaterdag 24 maart zal er weer een discoavond worden gehouden die toe gankelijk is voor alle leeftijden. Dege nen die deze disco-avonden willen be zoeken, doch nog niet in het bezit zijn van een pasje, kunnen dit als nog krij gen aan de ingang van de zaal. ACHTERVELD - Donderdagavond 22 maart zal door de afdeling Leus den van de vereniging Veilig Verkeer Nederland, een bijeenkomst worden gehouden in D'Ouwe Peerdestal te Achterveld. Achterveld ressorteert onder de afdeling Leusden. Tijdens deze bijeenkomst zullen door de burgemeester van Leusden de di ploma's worden uitgereikt aan de deelnemers van de verkeerscursus die in Achterveld werd gehouden. Het lag in de bedoeling van de afde ling Leusden om zowel in Leusden als in Achterveld een cursus te geven. Jammer genoeg bleek er in Leusden, ondanks de gedane bekendmakingen, geen animo voor te bestaan. Slechts één deelneemster had zich gemeld. De cursus in Achterveld kon wel doorgaan wegens voldoende deelna me. Ook de deelneemster die zich voor Leusden had opgegeven volgde daar de cursus De bijeenkomst op donderdagavond 22 maart zal aanvangen om 20.00 uur De leden van de afdeling zowel uit Leusden als Achterveld zijn met een introducé van harte welkom Het bestuur heeft voor deze avond behalve de diploma-uitreiking ook nog enkele andere activiteiten georgani seerd Het bestuur hoopt, dat er deze avond een grote opkomst zal zijn ACHTERVELD - Woensdag 21 maart zal dealgemene ledenvergade ring van de Kring Utrecht van de A.B.T.B. worden gehouden in de zaal Ossendrijver. Plein 25 te Houten. Niet alleen de leden van de plaatse- j lijke afdelingen zijn op deze verga dering welkom, doch ook de echt genotes. Het officiële gedeelte van deze avond behelst slechts vijf punten. Opening door de voorzitter, notulen van de vori ge algemene ledenvergadering, inge komen stukken en mededelingen, een inleiding door de heer G. v d. Gun, voorzitter van de Sociale Commissie van het Europese Parlement, over het onderwerp ..Het Europa van morgen in het kader van de Europese verkiezing in juni 1979 Na deze inleiding is er gelegenheid voor discussie. Een ontspanningsprogramma volgt na de pauze. Er zal dan volop gelegen heid zijn voor een gezellig dansje en om de kennissenkring weer wat uit te brei den. De muziek wordt deze avond ver zorgd door het kwintet ,,The Memory Combo" uit Tiel. Het bestuur van de Achterveidse afdeling van de A.B.T.B hoopt dat een groot aantal leden met hun echtgenotes aanwezig zuilen zijn. ACHTERVELD - Dinsdag 20 maart zal de voorlaatste K.P.O. bijeen komst zijn in het kader van het win- terprogramma. Deze bijeenkomst zal worden gehouden in de zaal van café Buitenlust, en aanvangen om 20.00 uur. Daar Emmaüsgangers elk jaar ook Achterveld bezoeken om haar ge bruikte kleding e d. op te halen waren een aantal K.P.O dames wel be nieuwd, wat er nu met die spullen wordt gedaan. Dinsdagavond krijgen zij daar antwoord op Dan komt er iemand van de Emmaüsgangers vertellen wat er zoal met de kleding wordt gedaan die door hen in verschillende plaatsen wordt opgehaald. Ook zal dan worden verteld over het werk dat zij verder doen. Nu de weersomstandigheden heel wat gunstiger zi|n dan enkele we ken geleden hoopt het bestuur op een grote opkomst van de leden Melkproductiecontrole met al zijn gege vens is een onmisbaar hulpmiddel voor een doelmatige bedrijfsvoering Uit het jaarverslag bleek dat de gemiddelde produktie over de perio de 1977/1978 was: 3221 koeien, leef tijd 4.04, 5528 kg melk met 4.02% vet en 3.36% eiwit. Vermeldenswaard is nog dat de koe Gerritje van Aart Voorburg, de pro ductie van 125000 kg. melk is ge passeerd. Deze koe is 21 jaar oud. ISDEN - Het gesprek tussen uteerde Schapenk en een ienwoordiging van het Jon- (ontakt Achterveld over de gbouwproblematlek in Ach- j is zo positief verlopen, dat eester Rademaker, die sa- net wethouder Wagenaar bij iderhoud in Utrecht aanwezig als persoonlijke mening uit- ct, dat begin volgend jaar reeds >bouw van zo'n 35 woningen in rveld kan worden begonnen, et die bouw te kunnen begin- il, zo werd door gedeputeerde enk duidelijk gemaakt, Leus- lart moeten zetten achter het ien van het globale bestem- plan Achterveld, globale bestemmingsplan zal en in de bouw van in totaal 206 ien, per groepje van steeds 40 woningen zullen aparte annen worden opgesteld, realisatie van het eerste m, voor de bouw van de begrepen woningen is de reeds eigendom van de ge- e, heeft gedeputeerde enk het licht thans min of meer en gezet. rwaarde voor de bouw van de- toekomstige woningen in A veld zal zijn, dat de noodzaak uw ervan voor de eigen bevol- ran Achterveld kan worden oond. IjJlie noodzaak tot bouw voor de i ïgezetenen is de laatste tijd met gehamerd door het Jongeren- Achterveld. O m. tijdens een aan wethouder Wagenaar zette lerenkontakt destijds al uiteen, iouw van woningen een levens- larde is voor de Achterveidse ischap. Pasgetrouwden worden Is gevolg van het niet voorhan- van woninqen. qedwongen zich buiten Achterveld te vestigen met alle nadelige gevolgen van dien, zoals te rugloop in het aantal kinderen dat kleuter- en basisscholen bezoekt, een teruggang in het verenigingsleven, en een somber toekomst perspectief voor de plaatselijke middenstand. Namens het Jongerenkontakt bracht woordvoerder Henri Schouten ook tij dens het vorige week woensdag aan gedeputeerde Schapenk gebrachte bezoek de vergrijzing van Achterveld te sprake. De daaruit voortvloeiende pro blematiek voor de middenstand werd verwoord door de heerj. Coenen. Wet houder Wagenaar gaf daarna een overzicht van de gang van zaken rond de woningbouwproblemen in Achter veld. en gaf vervolgens aan, hoe de gemeente Leusden uit die problemen denkt te komen door de bouw van ruim tweehonderd woningen in de periode tussen nu en 1990. Over dat aantal is men bij G.S. in het verleden niet zo enthousiast geweest. Een dergelijke uitbreiding zag men als minder gewenst, en niet in overeen stemming ook met het Streekplan Utrecht-Oost. Gedeputeerde Schapenk zegde thans toe. aan reali sering van de woningbouw te willen meewerken, zo lang de noodzaak tot het bouwen van die woningen voor de eigen bevolking van Achterveld maar kan worden aangetoond. AANGEMOEDIGD Tijdens een vorige week donderdag gehouden persconferentie op het ge meentehuis van Leusden, een bijeen komst tijdens welke verslag werd ge daan van het onderhoud in Utrecht, deelde burgemeester Rademaker mee. dat vooralsnog het aantonen van die wenselijkheid van nieuwbouw voor in gezetenen van Achterveld geen enkel probleem vormt Doordat de afgelopen zes jaar niets in Achterveld is gebouwd, is het aantal aanvragen voor een wo ning opgelopen tot negentig Het betreft hier 48 aanvragen door aanstaande echtparen, 17 aanvragen van ingeze tenen die geen eigen woonwoorziening hebben, en 25 aanvragen van Achter velders die bij gebrek aan huisves tingsmogelijkheden in het eigen dorp naar Leusden zijn uitgeweken, maar wat graag naar Achterveld willen terug keren. Uitgaande van zo'n vijftien nieuwe aanvragen per jaar zullen tot 1990 in totaal zo'n tweehonderd nieuwe wonin gen voor de eigen bevolking van Ach terveld nodig zijn, een aantal, dat door een stap voor stap procedure die voor ziet in de bouw van zo n dertig tot vee rtig woningen per twee jaar, gehaald zal kunnen worden. Burgemeester Rademaker over het gesprek in Utrecht: ,,We voelen ons er door aangemoedigd om het bestem mingsplan en het eerste vlekkenplan voor de bouw van 35 woningen in te dienen. De deur daarvoor is door de provincie tijdens het onderhoud duide lijk opengezet. Door het gesprek is een bestuurlijke weg gevonden om uit de impasse te geraken waarin we verzeild waren". V.l.n.r. de heren Coenen en Schouten, die deel uit maakten van de Achterveidse deputatie die een onderhoud had met gedeputeerde Schapenk, rechts burgemeester Rademaker, die de Achterveidse afgevaardiging namens het gemeen tebestuur van Leusden vergezelde. ZEER TE SPREKEN Woordvoerder Schouten van het Jongerenkontakt Achterveld gaf als zijn mening, het onderhoud met ge deputeerde Schapenk positiever te hebben gevonden dan hij voor mo gelijk had gehouden. Zeer te spreken toonde hij zich voorts over de in de bouw aan te brengen fasering, waar door uitbreiding van het woningbe stand geleidelijk zal plaats hebben, waardoor het eenvoudiger zal zijn om aanpassing van het voorzienin genpakket gelijke tred met die uit breiding te doen houden. De bouw van twee maal honderd woningen in het verleden had, zo stelde hij, des tijds de nodige problemen met zich meegebracht, niet alleen ten aanzien van het aanwezige voorzienin genpakket, maar ook met betrekking tot de inpassing van de vele nieuwe inwoners in de leefgemeenschap van Achterveld. J.6Ï13 dc ?vtrv, TERVELD - Dinsdag 6 maart Ie fok en controlevèreniglng eld e.o. haar jaarvergade- lorzitter opende deze vergade- iet een hartelijk welkom aan nwezigen. In het bijzonder Ikomde hij de nieuwe leden die n lid waren geweest van de lingen Leusden en Stouten- In het afgelopen jaar werden ide goed gezonde verenigin- «.jeheven. tiens het beëindigen van de werk- yfeden van controleur en stam ouder A van Lierop, moest de jniging Stoutenburg maatrege- Door het bestuur werd aan voorgesteld om de vereniging Stoutenburg op te heffen en om lid te worden van de vereniging Achterveld Vrijwel alle leden stemden hier mee in, zodat een en anoer reeds binnen en kele weken kon worden gerealiseerd. Ook de vereniging Leusden verdween. Door het plotseling overlijden van de controleur - stamboekhouder W. J. Donselaar moest ook de Leusdense vereniging maatregelen nemen. Het Leusdense bestuur stelde leden voor, dit na overleg met de verenigingen Achterveld en Woudenberg, om de ver eniging onder te brengen bij Wouden berg en Achterveld. Ook hier gingen alle leden met dit voorstel accoord, zo dat omstreeks half juni 1978 de Leusdense vereniging ophield te be staan. fijdens zijn openingswoord memo reerde de voorzitter ook nog het overlij den van het lid W van Burgsteden. De heer van Burgsteden was de laatste nog in leven zijnde oprichter van de vereniging. Mededelingen waren er niet, zodat dit punt vlug afgehandeld was. De notulen werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De be spreking en vaststellen van het finan ciële verslag leverde ook geen moeilijk heden op. De kascommissie had finan ciële gang van zaken in orde bevonden. Voor het aftredend lid van de kas commissie de heer Th. Blom werd ge kozen de heer J Kooloos. BESTUURSVERKIEZING Ook op het jaarverslag van de con troleur kwamen geen op- of aanmer kingen In verband met de toetreding van een aantal leden van de verenigin gen Stoutenburg en Leusden werd voorgesteld het bestuur uit te breiden met twee leden, en zo het aantal be stuursleden van 5 op 7 te brengen. De vergadering ging hier geheel mee ac coord. Eerst vond de gewone bestuursver kiezing plaats. Aftredend waren L. R Huurdeman en G. A. van Zandbrink die zich herkiesbaar hadden gesteld. Be halve de aftredende bestuursleden had het bestuur ook nog als kandidaten voorgesteld de heren H. van Middelaar en H. van Roomen Fz. De beide aftre dende bestuursleden werden echter herkozen. Hierna volgde de verkiezing van de twee bestuursleden in verband met de uitbreiding van het bestuur. Als kan didaten waren voor Stoutenburg ge steld de heren B. van Oosterom en G J v d. Weg en voor Leusden de heren E A v d Bremen en N. V. Brouwer. Voor Stoutenburg werd gekozen de heer B v Oosterom en voor Leusden de heer E. A. v.d. Bremen. De heer G. A. van Zandbrink bracht hierna een gedetailleerd verslag van de bondsvergadering Door de heer Wolters werden enige films en een aantal dia's vertoond. Ook waren er noq een aantal dia's bij van oud-Achterveld, wat met name voor de oudere Achtervelders heel aantrekke lijk was. OVERZICHT De vergadering werd na de rondv raag gesloten met een dankwoord aan allen die deze vergadering hadden wil len bezoeken en voor inbreng tijdens deze vergadering. Tijdens deze vergadering werd er nog een overzicht gegeven over de afgelo pen 60 jaar Het overschakelen van het oude systeem naar het nieuwe sys teem. waarbij ook de computer betrok ken is. Deze verstrekte gegevens die via het nieuwe systeem verstrekt wor den, zijn heel belangrijk voor de be drijfsvoering o m. de koppeling melk- controlep. de krachtvoeders, het ad vies. Hierdoor is er een produktiever- hoging mogelijk geworden, hetgeen de laatste vier jaar wel is gebleken De produktie is qesteqen met 500 kg. melk Dit middengedeelte ging geheel ver loren. De asbest platen waarmee het schuurgedeelte was bedekt, sprongen stuk door de grote hitte. Dit springen maakte zo een hels lawaai dat de om wonenden op vrij grote afstand van de plaats van de brand in hun slaap wer den opgeschrikt. Donderdagmorgen om ongeveer 5.30 uur brak brand uit in de opslag plaats voor hooi bij de veehouder van Laar, eveneens wonende aan de Hes senweg Een op dat moment passe rende inwoner uit Stoutenburg, de heer v. d. K ondekte de brand. Hij probeer de in eerste instantie de familie van Laar te waarschuwen. Toen dit niet lukte, begaf hij zich terstond naar de heer van Nimwegen commandant van de plaatselijke brandweer Na deze gewaarschuwd te hebben ging hij weer terug naar de familie van Laar, die in middels al op de hoogte was Door het tijdig ontdekken van de brand bleef de schade vrij beperkt. Ook nu weer wist de brandweer, die spoedig ter plaatse was, erger te voorkomen Een gedeelte van het nog aanwezige hooi ging door de brand verloren Na het uithalen van het hooi bleek dit zo door de rook te zijn aangetast dat dit voor veevoeder niet meer geschikt is. Uit het door de plaatselijke politie inge stelde onderzoek is de oorzaak van de beide branden niet gevonden zodat vermoed wordt, dat van brandstichting sprake is. VERVELD - Vorige week bra- rén nacht twee branden uit in veld. De eerste brand was dagavond om ongeveer 23.30 >etrof het middelste gedeelte varkensschuur van de heer Boersen aan de Hessenweg. Het gelukte de heer Boersen om zijn auto die in dat gedeelte gestald stond tij dig in veiligheid te brengen. In het gedeelte van de schuur dat is uitge brand was een hoeveelheid stro. hooi en varkensvoer opgeslagen. Stro en voer gingen geheel verloren. De Achterveidse brand weer, die zeer vlug ter plaatse was wist de brand te beperken tot het midden gedeelte. ndweer bij het bestrijden van de brand in de schuur van Boersen aan de Hessenweg.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 15