opkomst voor ergadering Con Amore Geslaagden EHBO-examen GOLFBREKER OP ZOEK NAAR MEDEWERKERS ROUWENRAAD WIL VROUWELIJKE MBTENAAR BURGERLIJKE STAND NCVB-jaarvergadering deels in dichtvorm Voor uitzendingen in St. Joseph Vanavond ledenvergadering van Blijhof DONDERDAG 15 MAART 1979 17 HTERVELD - Donderdagavond aart hield de hervormde dvereniging Con Amore de jaar- ladering. De grote zaal van Ons ouw waarin deze vergadering i gehouden, bleek bij de aan- zo goed als geheel gevuld te met belangstellenden. Niet al- was de jeugd goed vertegen- rdigd, doch ook een groot aantal >ren was present. De avond werd >end met een gezamenlijk ge- j, waarna de heer B. Kamphorst ging in gebed. Na het gebed elkomde de heer Kamphorst de /ezigen. Hij was heel blij dat er grote opkomst was. Z'n grote mst van de ouderen werk heel uierend voor de jeugd, erna volgde een schriftlezing. De Kamphorst hield vervolgens na aanleiding van deze schriftlezing een korte inleiding. De heer Kamphorst ..De tocht van het volk Israël door de woestijn naar het beloofde land kunnen wij vergelijken met onze tocht door het leven. Ook wij komen voor problemen te staan en veel moeilijkheden moeten wij overwinnen voor we het beloofde land kunnen binnen gaan. Een strijd bare jeugd met woord en daad hebben wij nodig. Doch wij kunnen dit niet al leen We hebben hierbij niet alleen Gods hulp nodig, doch dok de hulp van de ouders. Werken door middel van de kerk en de jeugdverenigingen. Elkaar accepteren hoe we ook zijn. Zo kunnen we de ons opgelegde weg bewandelen en zullen deze dan ook tot een goed einde brengen." Door de heer D. van Engelenburg werd hierna een dia-serie vertoond welke door hem was gemaakt tijdens zijn reis door Israël. Een heel mooie serie waarbij plaatsen die in de Bijbel reeds genoemd werden tijdens het le ven van Christus Na het zingen van een psalm werd het jaarverslag door een aantal leden op rijm voorgedragen. Dit was eens heel iets anders dan het voorlezen van een dergelijk verslag. Het jaarverslag werd gevolgd door gitaarspel door twee leden van de ver eniging. Hoewel nog niet zo heel lang op les. durfden deze twee dames het toch aan om voor het aanwezige pu bliek enkele leuke liedjes ten gehore te brengen. In de pauze werden de loten verkocht voor de verloting die aan het eind van de avond zou plaats vinden. Door een aantal leden van de vereni ging werd na de pauze een viertal stuk jes voorgedragen die de lachspieren wel in beweging brachten De titels waren Het maken van een strandbroek via een televisie naailes. De naailes ging echter niet door doch wel het ma ken van heel iets anders. Het sta tionsloket Het geklets van de reiziger die een kaartje naar een bepaalde plaats wilde hebben bracht de loket beambte wel tot wanhoop. Ruiling van behang De man die een dag tevoren gekocht behang kwam ruilen, omdat zijn vrouw het niet mooi vond. kon er op den duur ook helemaal niet meer uit komen. De verkoop van de eerste aardbeien. De beide aarbeientelers meenden een goede prijs voor hun waar te kunnen ontvangen Toen zij ze echter aan elkaar verkochten, bleken geen van beiden iets verdiend te heb ben. Deze kleine toneelstukjes werden afgewisseld door gitaarspel door de belde eerder genoemde dames. Na het gezamenlijk zingen van een ge zang, dankte de heer Kamphorst al len voor hun aanwezigheid waarna hij deze jaarvergadering sloot met een dankgebed. Na de sluiting volg de nog de prijsuitreiking van de ver loting. Men was echt niet karig ge weest met de prijzen, zodat er veel van de aanwezigen met een prijs huiswaarts keerden. LOREN imlietsplaatje nr RHW 372. Mevr. an Valkengoed-van Esveld, Ha- veldseweg 125, Leusden-Cen- ren: Bruine meisjesschoenenrnel i. maat 29. op schoolplein bij de kkertjes. Van de Meel. Zonne- ihol 5, Leusden-C. ONDEN/VERLOREN de politie te Achterveld, tel. 5-1607. zijn de navolgende voor in als gevonden/verloren opge- inden ine jongensfiets; 1 groene dames 1 rode autoped; 1 stel nieuwe n met lederen riem. ren: enfiets; 1 voetbalschoen; 1paar e dames glacé's; 1 wit konijn met oren. rayonscommandant van de lolitie te Achterveld verzoekt hier- bewoners van Achterveld en nburg beleefd om gevonden of en voorwerpen wel ter kennis van litie te brengen. Dit heeft tot ge- at er veel gevonden voorwerpen politie komen te liggen die het in zeker nog waard zijn AAR DOOR KAN ENDE BETONMALLEN scheidene inwoners van de nieuwe wijken in Leusden. Akker- en Beverhoeve, stelden de politie ervan in kennis, dat verschillende zware beton- mallen op het bouwterrein op vallen stonden. De oorzaak van dit kantelen was. dat de grond onder de mallen zacht geworden was door het dooien. De politie stelde een onderzoek in, en het bleek dat twee mallen reeds waren gekanteld. De brandweer heeft in sa menwerking met de aannemersfirma maatregelen genomen om verdere on gelukken te voorkomen. Door de attentheid van de bewoners deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. AUTO OPEN GEBROKEN Op de Appelweg werd op zondag 4 maart een geparkeerde auto openge broken. De auto was het eigendom van de heer G. P. uit Zeist Uit de auto werd een tas met inhoud ontvreemd, met kas cheques, een girobetaalpas en een paspoort. RUIT INGEGOOID Bij mevrouw D. te Leusden werd op maandag 5 maart een ruit ingegooid. De politie is bezig een onderzoek in te stellen naar de daders. AANRIJDING Op de Asschatterweg vond op dins dag 6 maart een aanrijding plaats tus sen twee auto's. De auto van de heer J. T. uit Barneveld gleed dóór, en reed tegen de auto van de heer J G. uit Leusden: Er ontstond alleen materiële schade. EENZIJDIG ONGELUK Woensdag 7 maart vond op de Hes senweg een eenzijdig ongeluk plaats De heer H. B. uit Amersfoort raakte door onbekende oorzaak van de weg. Bij na der onderzoek door de politie bleek, dat de man te veel had gedronken. Hem werd een bloedproef afgenomen. Hij kreeg een proces-verbaal aangezegd terzake van het rijden onder invloed van sterke drank KONTROLE OP VRACHT WAGENS Woensdag 7 maart hield de politie een kontrole op de technische staat van de vrachtwagens. Verschillende vracht wagens werden aangehouden en er werd gekontroleerd of ze aan de techni sche eisen voldeden Eén wagen was rij technisch in een zodanig slechte staat dat hij uit het verkeer moest worden genomen Tegen de eigenaar werd proces-verbaal opgemaakt BRANDJE Bij de tankwerkplaats brak op woensdag 7 maart een brandje uit. Bij komst van de Leusdense politie en de brandweer bleek het brandje door de brandpiket van de werkplaats zelf al te zijn geblust. Het brandje was ontstaan in een kist met oude lappen poetska toen Er ontstond verder geen schade. KETTINGBOTSING Op de Doornseweg vond op vrijdag 9 maart een kettingbotsing plaats, waar bij drie auto's waren betrokken. De be stuurder J. te R. uit Meppel bemerkte te laat dat de vóór hem rijdende auto af remde, en remde te laat. zodat hij tegen de achterzijde van de auto van de heer A. N. C. te Bussum aanreed. Be stuurder A. N. C. reed daarbij tegen de auto van de heer H. de B uit Gouda aan De oorzaak van de kettingbotsing was. dat bestuurder H de B. stil hield voor het rode verkeerslicht. Er ontstond alleen materiële schade. SKATEBOARD OVERLAST De firma Pon wees de politie er an dermaal op. dat het rijden met de skate boards op haar terrein niet is toege staan. en vroeg de politie hierop toe zicht te willen houden. Het levert gevaar op voor de kinde ren, omdat er regelmatig op het terrein auto's komen aanrijden Op een be paalde plaats, waar het uitzicht niet goed is, is het skateboard-rijden voor de kinderen zelfs héél gevaarlijk. Bo vendien is het terrein van Pon privéter- rein, en mag door de kinderen eigenlijk niet betreden worden LOSLOPENDE HONDEN In de afgelopen week kwamen er ook weer veel klachten bij de politie binnen over loslopende honden. Twee eige naars van loslopende honden werden bekeurd. In de komende weken zal de politie een verscherpt toezicht houden, ook gezien in het licht van de vele aanrijdin gen die er plaats vinden met loslopende honden. ACHTER VELD - Zaterdag 10 maart was het 24 jaar geleden dat de ver eniging Ziekenomroep. De Golf breker werd opgericht. De Golfbre ker verzorgt nu al 24 jaar program ma's voor zieken en bejaarden in zowel ziekenhuizen als bejaarden tehuizen. De leden van de vereniging maken radio programma's voor zie ken en bejaarden om hen ontspan ning te brengen en om hen tevens te laten meeleven met al hetgeen er in de regio gebeurt. Dit werk wordt door de leden van de vereniging geheel op basis van vrijwilligheid gedaan. De programma's worden inmiddels •gebracht in de ziekenhuizen De Lich tenberg en St. Elisabeth te Amersfoort, in de bejaardencentra De Liendert en De Koperhorst te Amersfoort, 't Ha- mersveld te Leusden en De Haven te Bunschoten-Spakenburg Ook in de verpleegtehuizen De Lichtenberg en St Elisabeth te Amersfoort wordt een pro gramma verzorgd. In de praktijk is gebleken, dat de pa tiënten van de ziekenhuizen, en de be woners van de verpleeg- en bejaarden tehuizen deze programma's niet meer kunnen missen Niet alleen dat zij dankzij De Golfbreker op de hoogte blijven van al het nieuws dat in hun onmiddellijke omgeving plaats vindt, doch ook het brengen van een aangevraagd plaatje op verjaarda gen en tijdens het verblijf in het zieken huis wordt zeer op prijs gesteld Gezien het succes betreffende het werk van de Golfbreker ligt het in de bedoeling om ook voor Huize St. Joseph in Achterveld een dergelijk programma te gaan ver zorgen. Doch dit is alleen te realiseren als er in Achterveld vrijwilligers gene gen zijn om hieraan mee te werken Een mannelijk en een vrouwelijke mede werker om de programma's samen te stellen zijn van harte welkom, doch ook iemand met een technische knobbel, die de hiervoor bestemde apparatuur kan bedienen is nodig. Mensen die bereid zijn om de bewo ners van St. Joseph uit hun isolement te halen, kunnen telefonisch contact op nemen met de studio van De Golf breker. Nieuwstraat 10 te Amersfoort tel 033-17772 LEUSDEN - De EHBO-cursus van de afdeling Leusden van de EHBO- vereniging is vorige week afgesloten met het afnemen van examens. Bij die examens waren aanwezig dr De Lange uit Barneveld en kader-in structeur Van Heiningen uit Hoeve laken. De examens werden afgeno men in het schoolgebouw De Heerd. Het diploma werd behaald door: W v.d. Hulst; Boogmans; G.J. v.d. Meulen-Rooyackers; EY Hessel; W.J.M. v.d. Kar-Sanders; R. Boer- sen-Koelewijn. A.R.A.M. Meyer- Beekman; B. Lier- Kamp; A.W.J. v.d. Jagt;' M. Stalenhoef; M.C. Robles de Medina; J.F.H. Kuipers, R.M. v Rens- sen; T.A. Schimmel; L. Schimmel; A. de Kom; C. de Kom; R. v. Koningsveld; W. ter Maten; T.G v Harten-v. Oosterom, S. Knoppen; G.J. v.d. Berg; D. Mulder- Kroon; M.T. v.d Kar; F. Robles de Me dina; C.M.T. Hoogenraad-Aalbers; J v.d. Veen; E. Scholten; E. Rupp; F.A. Berends en W. v.d. Berg. De geslaagden werden opgeleid door dr E.H. Verhagen, drW v.d. Berg en de heer H. Windhouwer. LEUSDEN - De Speel- en Rekre- atievereniging ..Blijhof' houdt don derdag 15 maart haar jaarlijkse leden vergadering. Een grote opkomst van de leden van deze vereniging wordt bij zonder op prijs gesteld gezien het be langrijkste agendapunt: de op handen zijnde bouwaktiviteiten. De vergadering begint om 20.15 uur in het clubgebouw aardde Ansfriduslaan 49. Na afloop is er, onder het genot van een glaasje, gelegenheid voor een ge zellig samenzijn. Mond-op-mond-beademing: één van de onderdelen van het in De Heerd afgenomen EHBO-examen. l.öfti USDEN - De Vrouwenraad Iden vergaderde op woensdag- ind 7 maart in „Groot Krak- dens deze vergadering werd de uitgesproken, dat het ge- itebestuur ook een vrouwelijke enaar van de burgerlijke stand telt. Daartoe zal door de wenraad een brief naar b en w en gezonden, waarin het één en r naar voren zal worden ge- DEDELINGEN dagelijks bestuur van de wenraad Leusden heeft d.d. 15 ja- 1979 een brief doen toekomen et college van b en w van Leusden t een afschrift aan alle fraktie- itters - betreffende de instelling een Vrouwen Adviescommissie Je Woningbouw. Deze brief bleef 'nbeantwoord UW deed een konsept aan de ente Leusden toekomen betref- het aanwerven van vrijwilligsters bestrijding van de gevolgen van fi vredestijd voordoende rampen. 1 gemeente werd dit formulier ge lid De (door de gemeente zonder ennis aan de UW gewijzigde) zin verdient aanbeveling" enzovoorts te komen te vervallen, zondag 11 maart begint om uur de Teleac-kursus 'wenwijzer Deze kursus wordt 'en in acht uitzendingen, die een ur duren. De onderwerpen zijn: ingen, samenwonen, trouwen, cheiding, leren en verder leren, werken, werken en wonen. Be- lellenden voor de kursus en het lorende boek kunnen zich melden *en envelop zonder postzegel te naar Vrouwenwijzer. Antwoord er 33 in Utrecht. Het boek kost 5 met 2,75 verzendkosten, leer Groenman van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek wil in samen werking met de Vrouwenraad een bij eenkomst organiseren met een schrijf ster. die boeken over vrouwen schrijft. Mevrouw Donia vraagt de aanwezigen in de volgende vergadering met sug gesties hiervoor te komen. Mevrouw Blom heeft de heer Groenman gezegd, dat de Vrouwenraad in principe bereid is aan deze bijeenkomst in 1980 mee te werken. INGEKOMEN STUKKEN Het Educatief Plan Leusden kan geen doorgang vinden, omdat er geen subsidie aanwezig is. De verenigingen, die méé-deden, worden ingedeeld in het subsidieverdelingsplan. Het Edu- katief Plan heeft enkele aanbevelingen gedaan ten behoeve van de organisatie en opbouw van bepaalde zaken. Evelien Blom heeft iemand uit de achterban bereid gevonden de ten toonstelling te bezoeken van de Ne derlandse Vereniging van Slecht horenden in Amersfoort. De Oranjevereniging Leusden vraagt of de Vrouwenorganisaties mee willen doen aan een optocht en een zeskamp. Er wordt een enquête gehouden ten behoeve van de sociale kaart Leusden. EVALUATIE GEZAMENLIJKE OCHTENDEN N Ondanks het niet zeer talrijke bezoek aan de gezamenlijke ochtenden, de bij eenkomsten die door de Vrouwenraad Leusden worden georganiseerd voor alle leden van de Leusdense vrouwen organisaties, besluiten de aanwezigen dóór te gaan met deze bijeenkomsten van goed nivo (China, het Europese parlement, jeugdpsychologie). Tevreden is men ook met de georga^ niseerde kursussen. Aan Connie Giesbergen zal worden gevraagd of zij een vervolg wil geven op de kursus ,,Het gesprek als hulpverlening", en of zij haar nieuwe kursus „Vergader- en discussietechniek" eveneens in Leus den wil komen geven. Men kan zich ter zijner tijd hiervoor aanmelden bij de penningmeesteres, mevrouw Zuidema. Moeders van jonge kinderen, die aan de kursus willen deelnemen kunnen dit bij mevrouw Zuidema melden De Vrouwenraad zal zien of er door de or ganisaties maatregelen kunnen worden genomen ter opvang van de kinderen. JAARVERSLAG Na enige diskussie en geringe tekst- aanvullingen gaan de aanwezigen ak koord met het jaarverslag 1978. VERSLAG „KNELPUNTEN IN DE BEJAARDENZORG'' Mevrouw Wijnen, die verslag zou uit brengen over de in november 1978 door haar bijgewoonde landelijke dag ..Knelpunten in de bejaardenzorg" had de notulen hiervan nog niet ontvangen en achtte het niet zinnig om zonder dé ze over het onderwerp te praten KOLLEKTES De kollektes. in Leusden blijken niet (meer) ondergebracht te zijn bij de di verse verenigingen, zoals mogelijker wijs van oudsher het geval is geweest. Dit naar aanleiding van een verzoek van het Asthmafohds ter benoeming van een kollekte-Wganisatrice. Het blijkt, dat de UW de rheumakollekte behartigt, dat het Kankerfonds- en de Nierstichtingskollekten bij plaatselijke comité's zijn ondergebracht, en dat voor Leusden-zuid mevrouw De Knijff vijf jaar de kollekte voor de reklasserinq l en drie jaar de kollekte voor de Kin derbescherming heeft georganiseerd. Het dagelijks bestuur van de Vrouwenraad zal samen met mevrouw De Knijff de mogelijkheden onder ogen zien om alle officiële kollektes bij een der vrouwenverenigingen onder te brengen Algemeen ismen van mening, dat men eventueel nog wél kollektanten zal kunnen vinden, maar dat het vinden van organisatrices minder goed moge lijk is. FINANCIEEL VERSLAG Op voorstel van de penningmeeste res wordt de kontributie over 1979, die de diverse vrouwenverenigingen in de kas inbrengen, verhoogd tot 25,- per jaar. De aangesloten verenigingen, die financieel in staat zijn dit bedrag te be talen. worden verzocht 25,- over te maken op rekening 33.59.24.492 bij de Rabobank ten name van de Vrouwen raad Leusden POLITIEKE SCHOLING In de vorige vergadering van de Vrouwenraad Leusden werd besloten om met vrouwen uit Leusden deel te nemen aan de twee laatste avonden van de politieke scholingskursus. georganiseerd door de Vrouwenraad Amersfoort Het betreft: op woensdag 25 april om 20.00 uur in het Doopsge zind Centrum, Stadsring 137, Amers foort, de avond van het Politiek Forum rond het probleem „Rechten van min derjarigen". Uitgenodigd zijn vertegen woordigers van CDA, VVD. PvdA en PPR En op woensdag 9 mei om 20.00 uur in het Stadhuis van Amersfoort de Europamarkt, waarvoor alle politieke partijen zijn uitgenodigd, die meedoen aan de Europese verkiezingen De kosten van de eerstgenoemde avond bedragen 5.-. Voorafgaand aan deze beide avon den organiseert.de Vrouwenraad Leus den op dinsdagavond 17 april om 20.00 uur de bijeenkomst: „Is politiek een mannenzaak? Kom nou!" in „Groot Krakhorst" Mevrouw Venzelaar-de Boer, gedeputeerde der provincie Utrecht, is als spreekster voor deze avond uitgenodigd. De Leusdense vrouwenverenigingen zullen deze drie bijeenkomsten onder de aandacht van hun leden brengen. AMBTENAAR BURGERLIJKE STAND Daar er geen vrouwelijke ambtena ren van de burgerlijke stand in Leusden werkzaam zijn, en de gemeente Leus den een oproep plaatste ter aanwerving van ambtenaren voor de burgerlijke stand, zal de Vrouwenraad Leusden een brief laten uitgaan om de gemeente Leusden erop opmerkzaam te ma ken,dat ook vrouwen voor deze „funk- tie" in aanmerking kunnen komen. VIDO-KURSUS Vanuit het Vrouwenkafee Leusden zijn diverse gespreksgroepen gestart: assertiviteitsgroep, fortgroep. Als ge spreksgroep voor vrouwen tussen de 40 en 60 jaar start ook een Vido-groep op woensdag 14 maart om 9.30 uur bij mevrouw Van der Vlist, Landweg 76. Wie daarvoor belangstelling heeft, kan zich bij haar melden. Vido is: Vrouwen In De Overgang. Op 14 maart zal wor den bezien hóe men met de Vido-groep verder zal gaan: in kursus- of qesoreks- vorm De Vrouwenraad Amersfoort heeft gevraagd om enige Leusdense assistentie bij de opbouw van de Euro- pa-markt in het Amersfoortse Raad huis. Mevrouw De Knijff vraagt vrijwil ligsters zich bij haar te melden: telefoon 40273. VOLGENDE BIJEENKOMST VROUWENRAAD De Vrouwenraad Leusden komt weer bijeen op woensdagochtend 16 mei om 9 30 uur in „Groot Krakhorst" Te 11.45 uur sluit mevrouw Donia de vergadering LEUSDEN - De jaarvergadering van de NCVB Leusden Centrum, 12 maart in de Marcuskerk. werd gehouden in aanwezigheid van praktisch alle leden 56). Na samen enkele psalmen ge zongen te hebben en gebed, werden de leden en gasten welkom geheten door de presidente mevrouw Kuiper. Zij deed nog enkele mededelingen en toen was het woord aan mevrouw Van Dijk, secretaresse, die de twee vorige notulen voorlas en het jaarverslag Het jaarverslag was op rijm gemaakt en een klein stukje hieruit ging als volgt: „Ook aan het einde van dit seizoen willen we weer kijken wat er zoal was te doen verschillende onderwerpen kwamen aan de beurt wij hopen dat u ons programma goed hebt gekeurd de jaarvergadering is nu niet meer in mei want de maand januari houden wij daarvoor vrij." Het jaarverslag zal aan de bond worden toegestuurd, die voor het beste verslag op rijm een prijs uitlooft. Hierna werd het financieel jaarver- slaa aoedqekeurd, waaruit bleek, dat met de weinige middelen die de NCVB heeft er toch veel avonden worden georganiseerd De kascommissie die ook verslag op rijm gaf, kreeg ook een hartelijk applaus. Het tweede deel van de avond was in ontspannende sfeer Er konden kleine kadootjes gewonnen worden die de le den zelf meegenomen hadden Tot slot en met groot succes werd het toneelstuk „de levende etalagepop" opgevoerd door een toneelgroepje uit het Leusderkwartier De dames brach ten dit op voortreffelijke wijze. Dit was dan ook duidelijk te merken aan het pu- bliek dat zich uitstekend amuseerde. Na het toneelgezelschap bedankt te hebben en als afsluiting van de avond enkele psalmen gezongen te hebben, wenste mevrouw Kuiper iedereen een wel thuis.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 17