Nationale boomfeestdag semeente, werk- en aktiegroepen lonen hun beleid, wensen en kritiek Jaargang nummer 11 tir ommissieleden: stel oorwaarden bij xo^'35' ubsidie-verlening Diskussie- avond op maandag 26 maart ni (JU BDU m 10TE VERKEERSEXPOSITIE OP MAANDAG 19 MAART: Ql Deze week in de Leusder Krant WOENSDAG 21 MAART O? 5* WOON KLASSE broekhuis wönen Adverteerders opgelet: extra editie Leusder Krant Leusder Krant m Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden De Léusder Krant: Zet wekelijks hele bomen op FOTO-KOPIE NODIG? Reimus&Snel Donderdag 15 maart - 11e jaargang no. 1 -1979 Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. PAGINA 3: - Werkgroep RO aanvaardt visie van gemeente niet Architectenwinkel geopend PAGINA 5: Diskussiepunten op verkeers-expositie Verkeersknelpunten in Leusden PAGINA 7: Blijhof en Lisiduna straks goed onder dak - Wel ot geen dorpshuis nastreven voor Zuid? Geen geld voor nieuwe en hogere subsidies Oranjevereniging haalt Top Pop naar Leusden PAGINA 9: - Tien jaar muziekschool Leusden: feestelijke aktiviteiten - Chr. basisschool in 2e fase wil met vier klassen starten PAGINA 11:. Spreiding leerlingen weer te discussie - SKL is voor verhuizing Blijhof II naar 2e fase PAGINA 15: Sportnieuws PAGINA 18: - Nieuws uit Achterveld PAGINA 21: - Loep op Leusden PAGINA 23: Kijk op de film: Sprankelende Goldie Hawn in„Foul Play" LEUSDEN - Op woensdag 21 maart wordt ook in Leusden weer de Nationale Boomfeestdag gevierd. De afdeling Plantsoenen van de Dienst Gemeentewerken, de werkgroep Mi lieu-educatie van het CML en de af deling Onderwijs hebben tezamen een programma opgesteld, waarvan een van de hoofdpunten het planten van 167 bomen en 960 struiken is. Dit zal gebeuren door de zesdeklassers en enkele vierde- en vijfdeklassers van een aantal plaatselijke basis scholen. Na het planten is er in de gemeente lijke expositieruimte aan de Zwarteweg een feestelijke bijeenkomst, waarbij ook burgemeester Rademaker en wet houder Van Woudenberg aanwezig zullen zijn Het uitreiken van een toe passelijke verrassing zal het slot van deze bijeenkomst vormen Als voorbereiding op de Boom feestdag is aan de deelnemende scholieren documentatie-materiaal uit gereikt. beschikbaar gesteld door Staatsbosbeheer en aangevuld met boom- en struikbeschrijvingen ver zorgd door de werkgroep Milieu-edu catie van het CML. Aan de scholen is gevraagd om tekeningen te maken met de bedoeling die op 21 maart te ex poseren. baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. (advertentie) Geef als abonnee een nieuwe abonnee op. en U, zowel als de nieuwe abonnee, ontvangt het prachtige LEUSDER KRANT ZWANENBORDSPEL van ons kado. Niet abonnees kunnen zich ook rechtstreeks opgeven. Leusder Krant Rozendaallaan 9 Leusden-C. tel. 033-41495 (gebruik voor opgave de bon elders in dit nummer) bij met misschien wel de mooiste kollektie stijlmeubelen Langstr. 53 Raadhuisplein 25 Barneveld fan de redaktie) EUSDEN - Op maandag 19 maart het hele hebben en houden van gemeentelijke verkeersbeleid de wand hangen", zoals wet- uder Wagenaar dat zo plastisch it uit te drukken. Dat betekent, dat iwoners van de gemeente Leus- op die dag in het gemeentelijke irlichtingscentrum aan de Zwar- in Leusden-Centrum terecht inen om niet alleen het gemeen de verkeersbeleid ten aanzien Leusden-Centrum, -Zuid, itenburg en Achterveld te bekij- maar ook kennis kan maken met eeën en wensen van de plaatse belangengroepen, die zich met verkeer in de gemeente bezig iden, te weten Veilig Verkeer Ne- ind, de Aktiegroep Veilig Over, ENWB, de Verkeersbrigade- ist, de werkgroepen Verkeers- gheid Achterveld en Veilig sden-Zuid, de groep Leusden de Rijkspolitie en de CML-werk- »p Ruimtelijke Ordening. Het is bedoeling, dat zoveel mogelijk sdenaren uit de hele gemeente de tentoonstelling komen om flsie van zowel de gemeente ais de belangegroeperingen te aan- ouwen. Ook de wensen, ideeën, hten e.d. op het gebied van de [eersveiligheid en het verkeer in algemeen in de gemeente Leus- kunnen die dag via in- lakbrieven bij de gemeente wor- ingeleverd. In feite is de exposi- ledoeld voor het uitwisselen van evens en ideeën tussen ge- •nte en de geïnteresseerde sdenaar. Al die gegevens, wen- klachten en ideeën zullen dan week later, op maandag 26 maart in het Gereformeerde Diensten- trum aan de Burgemeester de ufortweg worden besproken. Op avond zal het mogelijk zijn om zowel over de gemeentelijke plannen als over de inbreng van belan gengroeperingen in individuele in woners te praten en te diskussiëren. Uiteindelijk met als doel om tot een zo veilig mogelijk opzet te komen van de totale wegenstruktuur voor alle weggebruikers in de gemeente Leusden. Dat dit geen eenvoudig zaak is, lijkt duidelijk. Ten behoeve van de exposi tie en de discussie-avond is een informatie-pakket samen gesteld, bestaande uit 12 no ta's met bijbehorende kaarten. Dit pakket is inmiddels naar meer dan honderd plaatselijke instellingen, organisaties en verenigingen gezonden. Het informatiepakket ligt boven dien ter inzage bij het Bureau Voorlichting, Burg. de Beaufortweg 63, kamer 26 en in de gemeentelijke infor matiestand in de bibliotheek Nieuw-Langenbeek. Voor de genen die zich uit hoofde van hun functie of interesse nader willen verdiepen in de Leusdense verkeerspro blematiek heeft het Bureau Voorlichting nog een beperkt aantal informatiepakketten beschikbaar. VERKEERSNOTAS Tijdens de expositie zal de gemeen telijke visie op het verkeersgebeuren Van één onzer redakteuren) EUSDEN - Mevrouw Van Ame- (VVD) en de heer Offereins P/GPV) bepleitten maandag- nd tijdens de vergadering van de missie welzijn om in den vervol- >ij het toekennen van subsidies verengingen en organisaties de die subsidieverlening te stellen rwaarden dusdanig te formule dat bij een eventele liquidatie de vereniging of organisatie een ntueel batig saldo in eerste in- fitie ten goede dient te komen aan lemeente. beide commissieleden kaartten kwestie aan tijdens de behande ling van een brief van de Stichting Kreatieve Handvaardigheid Leusden, in welke brief het bestuur van de stich ting meedeelde de stichting te liquide ren en een deel van het liquidatiesaldo te willen aanwenden voor een in juni/juli dit jaar te organiseren dag van het kind (gedacht wordt daarbij aan een mani festatie in het creatieve vlak ten be hoeve van de Leusdense jeugd). Al hoewel de commissieleden waardering zeiden te hebben voor dit gebaar van de stichting, zeiden ze het in voorkomende gevallen gewenster te vinden, als aan de raad wordt overgelaten om een be stemming aan de resterende (van oor sprong gemeenschaps-)gelden te ge ven - s JE -2'. Het rietspad langs de Roo van Aldewereltlaan in Leusden-Zuid wordt voetpad na de rekonstruktie van het kruispunt Maanweg - Roo van Aldewereltlaan. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke week in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. leusderheitjes 95 cent per regel. (32 cent per mm.) Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdag»: gesloten. aan de wand hangen door middel van kaarten, schetsen, foto's etc Daar naast heeft de afdeling Civiele Werken (waaronder de wegenstruktuur valt) twaalf nota's uitgegeven, waarin deze visie en het voorgestelde gemeentelijke beleid nog eens zwart op wit is weerqe- geven. Hoewel in die nota's in grote trekken het beleid van het gemeente bestuur is weergegeven, zijn het tevens diskussienota's. Er kan op 26 maart a s. over gepraat worden en de gemeente is best bereid om hun ideeën in te ruilen voor betere De inspraakbrieven. die op de tentoonstelling van 19 maart a.s. zijn binnengekomen, zullen tevens op 26 maart a.s. worden besproken tijdens de diskussie-avond. De twaalf verkeersnota's bieden een hele brok informatie. Zowel de voorge schiedenis. de huidige toestand als de toekomst van het Leusdense wegennet is hierin te lezen, maar daarnaast wordt ook aandacht geschonken aan het openbaar vervoer, veilige routes naar school, het fietspadennet, de parkeer- behoefte, de verkeersstruktuur van Achterveld en van Leusden-Zuid de problematiek rond verkeerslichten en de aanwezige knelpunten. Het is natuurlijk ondoenlijk om dit allemaal uitgebreid te publiceren, maar wij zullen in ieder geval trach ten de belangrijkste punten voor u op een rijtje te zetten. We zullen in ieder geval aandacht schenken aan de fietsroutes, de veilige routes naar school, het openbaar vervoer, de verkeerslichtenproblematiek, de problemen rond het parkeren In de verschillende kernen en de oplos singen die de gemeente ziet en de verschillende knelpunten, zoals Rijksweg 28. Noorderrandweg, S 10, Arnhemseweg, Dodeweg, Hor- sterweg, Asschatterweg, Burg. de Beaufortweg etc. Voldoende stof tot een pittige diskussie, dat hoeft geen betoog. Maar dat is dan ook de be doeling van zowel expositie als dis kussie-avond. De expositie is op maandag 19 maart geopend van 14.00 tot 17.00 uur en van 20.00 tot 22.00 uur. U bent van harte welkom! LEUSDEN - De Leusder Krant komt in verband met haar tienjarig bestaan op donderdag 5 april met een extra editie, waarin de redaktie vol verbazing bladert in 520 nummers. De geschiedenis van tien jaar Leusder Krant en tien jaar groeiend Leusden. Van 1969 tot nu. Natuurlijk is er ook gelegenheid om in deze extra editie te adverteren. Middenstanders (en ook anderen natuurlijk) die belangstelling hebben en ook graag present willen zijn in deze extra editie, kunnen daarvoor kontakt opnemen met de administratie van de Leusder Krant, Rozen daallaan 9, telefoon 41495. Uw advertentie dient uiterlijk 20 maart a.s. in ons bezit te zijn. (Van de redaktie) LEUSDEN - Vandaag beginnen we aan het eerste nummer van de elfde jaargang. Het is maar dat u het weet. Tien jaar liggen achter ons, hopelijk nog vele jaren voor ons. Hoe het ook zij, in de komende maanden willen wij u een tikkeltje verwennen. Een klein beetje maar, want waar blijven we anders als we 25 jaar bestaan? Om te beginnen ontvangt ieder in Leusden geboren kind in de maan den april, mei en juni een gratis geboortetegel, wanneer de geboorte kaartjes bij de Leusder Krant zijn besteld. Leuk voor later. Voor de verenigingen, die in de maanden april, mei en juni een evenement organiseren stelt de Leusder Krant een gratis beker be schikbaar. Het dienen natuurlijk evenementen te zijn met een wed strijd-element. Als vereniging dient u zich tijdig in verbinding te stellen met de redaktie, wanneer u van deze aanbieding wilt profiteren. Wij hebben nog meer voor u in petto. Dat hoort u dan nog. redaktie en administratie Leusder Krant. Rozendaallaan 9 Leusden-C Taxaties Hypotheken Woonfotogids Verzekeringen Diapresentatie Accountantsadviezen bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-44569 Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-40691. Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur 03420-4679.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1