lijhof en Lisiduna straks goed onder dak C] Li Seen geld voor nieuwe en hogere subsidies Wel of geen dorpshuis nastreven voor Zuid? Oranjevereniging haalt Top Pop naar Leusden Lisiduna" geeft haar winter-uitvoering VOOR RENOVATIE EN UITBREIDING OOR BEGROTINGSTEKORT EN HOUDING CRM OOK ZESKAMP OP KONINGINNEDAG „Welzijn" akkoord met steun door gemeente -£.Or).35-|.3S-i NVESTERINGSSUBSIDIE IS AFGEWEZEN VdA LEUSDEN VERGADERT OP 0 MAART A.S. Eerste aanzet tot toetreding Woonwagenschap Spreekuur van Maatschappelijk werkster Leusder Krant Schoolraad vergadert vanavond TUINTOKOTIP HILLHOUT VLECHT- SCHERM VUURDOORN TUINT0K0 Voorstel gehoord" FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 15 MAART 1979 'an één onzer redakteuren) LEUSDEN - In overleg met de ge rente heeft de speeltuinvereniging ijhof besloten, om de zo noodza- >|jjke uitbreiding van het veel te ein geworden clubgebouw achter Ansfriduslaan niet in permanente >uw te doen realiseren, maar in aats daarvan de ontstane ruimte- >od op te lossen door de aankoop in een zogenaamd mobiel houten bouw. Dat houten gebouw kan laks op het bestaande gebouw orden geplaatst en door middel van >n verbindingssluis daarmee wor- n verbonden. Mocht in de toe- imst ooit een verplaatsing van de eeltuinaccommodatie als wen- lijk worden beschouwd (het col- ge van b. en w. heeft laten weten de idige situering niet al te ideaal te nden en meer te voelen voor een at centralere ligging, maar daar- ior op dit moment geen geschikte aats te weten) dan zal zonder al te r: hl-] i -> -i i I '.2. I Zo zal het Blijhof-onderkomen eruit gaan zien: rechts het te renoveren oude clubgebouw, in het midden de verbin dingssluis met het te kopen mobiele houten gebouw. Dat houten gebouw (links op de tekening) zal overigens zes in plaats van de in de tekening opgenomen vijf eenheden gaan omvatten. veel kosten het houten gebouw el ders geplaatst kunnen worden. Be halve de voor de toekomst nodige flexibiliteit wordt, als voordeel van de oplossing waarvoor thans geko zen is, het kostenaspect genoemd. De voorgestane oplossing is uit fi nancieel oogpunt namelijk veel aan trekkelijker. Uitbreiding van het aktiviteitenpakket van Blijhof - naast de oorspronkelijke aktiviteiten houdt de vereniging zich te genwoordig ook bezig met de exploita tie van peuterspeelzalen en het organi seren van clubwerk, feesten, tentoon stellingen, volksdansen en uitvoeringen - deed de vereniging meer en meer in ruimtenood qeraken. Daarbii kwam nog. dat het huidige clubgebouw drin gend aan verbetering toe is: de sanitai re voorzieningen zijn onvoldoende, de keukenruimte voldoet niet aan de mini male eisen, de garderoberuimte is on toereikend. er is nauwelijks bergruimte, en de verwarming is gebrekkig. In eén slag hoopt Blijhof nu uit alle problemen te qeraken door de huidige accommo datie geheel te renoveren en aanslui ting te geven op het nog aan te schaffen houten gebouw. Bij het uitwerken van de plannen is vanaf het begin nauw kontakt geweest met het harmoniegezelschap Lisiduna dat het huidige gebouwtje als repeti tielokaliteit gebruikt en straks ook een eigen plaats in het nieuwe onderkomen zal krijgen. Met renovatie en nieuwbouw zal ruim 155.000 - gemoeid zijn. Getracht zal worden voor subsidies in aanmerking te komen van onder meer CRM. NUSO en Nationaal Jeugdfonds. terwijl Blijhof en Lisiduna zelf ook de nodige steentjes hopen bij te dragen, onder andere door zelf bepaalde werkzaamheden te gaan uitvoeren. Medewerking van de ge meente wordt gevraagd in de vorm van een garant staan voor een af te sluiten hypotheek ten bedrage van 50.000.-. door het verlenen van recht van opstal en door het verstrekken van een bijdra ge a fonds perdu tot maximaal een be drag van 70.000,- WAARDERING Met dit aan de gemeente gerichte verzoek had maandagavond de com missie welzijn geen enkele moeite. Woorden van waardering klonken er voor de aktiviteiten van zowel Blijhof als Lisiduna, en unaniem zei men blij te zijn, dat beide verenigingen nu eindelijk de beschikking zullen gaan krijgen over een goed onderkomen. (Van één onzer redakteuren) LEUSDEN - De gemeenteljke be- •oting biedt geen mogelijkheden n dit jaar nieuwe of hogere subsi- es toe te kennen. Tot deze con- usie komt het college van b. en w. zijn toelichting op het deze maand )or de raad te behandelen subsi everdelingsplan. Gewezen wordt tarbij op het forse tekort dat de ge- eentebegroting vertoont Als te- nvaller wordt voorts genoemd de wijzende beschikking op het inge- ende verzoek om in aanmerking te ogen komen vooreen rijksbijdrage n behoeve van het educatief pro- amma. Een mogelijkhejd tot verruiming n de budgettaire ruimte in de sub- iesfeer voor dit jaar hoopt het llege nog te vinden in het kader n de uitvoering van de onlangs in werking getreden rijksbijdragerege ling sociaal-culturele activiteiten. Alhoewel de verwachtingen ten aan zien van die rijksbijdrageregeling bepaald niet hooggespannen zijn, adviseerde de commissie welzijn, die zich maandagavond over het subsidieverdelingsplan boog, tot het indienen van de nodige bescheiden daarvoor bij de overheid. Teleurstelling was er bij de leden van de commissie welzijn alom. Eerder tij dens de vergadering al was er bij com missievoorzitter Van Woudenberg op aangedrongen protest aan te tekenen tegen de afwijzende beschikking van CRM inzake een rijksbijdrage voor het educatief programma, en het niet alleen te laten bij het kenbaar maken var\ Leüsdèns ongenoegen over de gang van zaken bij de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten. In de toelichting op het subsidiever delingsplan merkt het college van b en w op te verwachten, dat het begro tingsbeeld voor 1980 en volgende jaren gunstiger zal zijn dan dat voor dit jaar, maar dat het desondanks niet de indruk heeft, dat er in de nabije toekomst veel financiële speelruimte zal ontstaan ten behoeve van het op een veel ruimere schaal verstrekken van gemeentelijke subsidies. .Veeleer menen wij", aldus het college, ,,dat onderzocht zal dienen te worden in welke mate kan worden gekomen tot een herschikking van de ter beschikking te stellen middelen ten behoeve van de diverse welzijnssec toren". Daarbij wordt aangetekend, dat b. en w een duidelijk beeld hierover wil hebben voordat een begin wordt ge maakt met het opstellen van de begro ting vo"on'980: Voorgesteld wordt ver volgens om binnenkort de leden van de commissies financiële en economische zaken en welzijn het nodige materiaal te doen toekomen, om een gedach- tenwisseling hierover op gang te bren gen. Gewezen wordt ook op de pogingen om voor dit jaar al tot een wat andere verdeling van de gelden te komen. o m. door het verhogen van de aan de sport verenigingen te berekenen ver bruikersvergoeding. De onderhande lingen over die vergoeding verliepen stroef, en zijn nog steeds nog niet af gerond. Door commissieleden nader naar het verloop van die onderhande lingen gevraagd, zei wethouder Van Woudenberg niet veel meer te kunnen zeggen, dan dat de Sportstichting zich binnenkort zal laten adviseren door de directeur van Provinciale Sportraad. Ook vertelde hij, dat de Sportstichting inmiddels een bepaald aanbod heeft gedaan, waarover, het college echter nog geen uitspraak heeft gedaan Wet houder Van Woudenberg ..Meer kan ik er op dit moment niet over zeggen. Eer der al zijn een collega-wethouder en ik door de Sportstichting aan ons jasje getrokken omdat we uit de school zou den hebben qeklapt." TELEURSTELLING Voor de leden van de commissie wel zijn restte weinig meer dan uiting te ge ven aan hun teleurstelling over het feit, dat er voor de verenigingen en organi saties die dit jaar om subsidie aanklop ten niet meer geld kan worden gegeven dan in het voorgaande jaar, en dat nieuwe aanvragen in het geheel niet gehonoreerd zullen kunnen worden. Mevrouw Van Ameron (VVD) vqoeg de wethouder nog, hoe de handelwijze zou gaan worden bij ad hoe subsidieaan vragen Nadat de commissievoorzitter eerst had laten weten daar ook zo zijn zorgen over te hebben, een uitspraak die de liberale woordvoerdster liet vol gen door een ,,Daar schieten we niets mee op", zei hij wat later deze ad hoe aanvragen stuk voor stuk nauwkeurig op hun merites te willen bekijken Mevrouw Blom (CDA) bepleitte ,,een of ander potje of fondsje' om verenigin gen. die met het oog op de te verwach ten rijksbijdrage te grootse program ma's hadden opgesteld een eenmalig financieel steuntje in de rug te geven Voorts drong ze aan op een extra steuntje aan Achterveldse verenigin gen die door de aldaar spelende pro blematiek van vergrijzing in de versuk keling dreigen te raken VRAAGTEKENS Mevrouw Verduin (Progressief Leusden) zette de nodige vraagte kens bij de in het subsidieverde lingsplan opgenomen subsidiebe dragen. Tijdens eerdere vergaderin gen zou in enkele gevallen over an dere bedragen gesproken zijn. Ge zien het nog niet gereed zijn van de notulen van die vergaderingen, was een verifiëren van een en ander met de toen gemaakte afspraken niet mogelijk. Wethouder Van Wouden berg zegde toe ervoor te zullen zor gen, dat de destijds overeengeko men bedragen zullen worden opge nomen in het in de komende raadsvergadering te behandelen voorstel. ZIGEUNERS Tijdens de vergadering gaf het hoofd van de hoofdafdeling welzijn, de heer Boogaard, nadere informatie over de opvangmogelijkheden voor zigeuner- gezinnen. Uit kontakten met de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten was hem duidelijk geworden, dat inmiddels een oplossing is gevonden voor het huisvesten van de zigeunergezinnen die Utrecht en Amsterdam dienen te verlaten. Van een eventueel aanbod door Leusden om een aantal gezinnen op te vangen, zal derhalve waarschijn lijk geen gebruik gemaakt worden. Ge wacht dient volgens hem thans te wqr- den op een eventueel verzoek om me dewerking door het ministerie van Bin nenlandse Zaken QS<o. Ui 'an één onzer redakteuren) LEUSDEN - De initiatiefgroep orpshuis Leusden-Zuid heeft een Wijzende beschikking gekregen op jar verzoek om een investerings- ibsidie ten bedrage van 275.000,-. Tenzij de gemeente be id is op enigerlei wijze financieel •er de brug te komen, is daarmee het hele plan om tot een sociaal- culturele ruimte in Leusden-Zuid te komen op losse schroeven komen te staan. Het college, aldus maandagavond voorzitter Van Woudenberg tijdens de vergadering van de commissie welzijn, blijft voorstander van het realiseren van een dergelijke ruimte, de vraag is thans echter hoe de commissies daar tegen over staan nu bekend is, dat niet op subsidie gerekend mag worden, en de totale kosten derhalve voor de ge meente zullen zijn. Pogingen van wethouder Van Woudenberg om de opinie van de leden van de commissie welzijn in dezen te peilen, mislukten Mevrouw Verduin (Progressief Leusden): „We hebben in het verleden in principe een uitspraak gedaan. Ik heb geen zin om die nu even onderhands te wijzigen." Ze stelde de wethouders voor om het college met een voorstel te laten komen; een aan beveling, die door de overige commis sieleden werd gesteund Overigens liet mevrouw Verduin overduidelijk weten, EUSDEN - Op dinsdag, 20 maart om 8 uur vergadert de afdeling usden van de partij van de arbeid iet jongerencentrum De Til. Op de enda staan verschillende onder- 'rpen, die op het aanstaande con es van 26,27 en 28 april besproken ïeten worden. Wat is de werkwijze men de partij, welke strategie st men ten opzichte van het CDA, VVD en de progressieve partijen 66, PPR, PSP), en dergelijke. Maar k zal er een lijn moeten worden Qezet ten opzichte van een te eren economische strategie en opzichte van de NAVO. Ten aanzien van de economische discussie zal vastgesteld dienen te worden hoe de PvdA denkt in een toe komstig kabinet werk te kunnen creë ren: waar kan de overheid zelf iets doen (kollektieve sector, quartaire sector), hoe kan het stimuleren dat anderen werkplaatsen creëren en hoe wordt over de vakbondsideeën gedacht (kor ter werken, verdergaande werkne mersinvloed in het bedrijfsleven e.d.). Van één onzer redakteuren) LEUSDEN - Volgende week maandag heeft een eerste gesprek plaats dat uiteindelijk zal moeten lei den tot een opnieuw aansluiten van de gemeente Leusden bij het Woon wagenschap. Dit deelde wethouder Van Woudenberg maandagavond tijdens de vergadering van de com missie welzijn mee naar aanleiding van vragen van mevrouw Verduin (Progressief Leusden). Mevrouw Verduin kwam tot die vra gen naar aanleiding van de inmiddels door Provinciale Staten aangenomen nota Woonwagenbeleid. Uit onze buitenafdeling: afm. 180 x180 cm. Afhaalprijs van 57.- nu slechts 39.90 1e kwaliteit. Van6.75 nu 4«" trefpunt mr pdnttnvdenf en AMSTERDAMSEWEG 139 - 033-17031 3812 RR AMERSFOORT LEUSDEN - Een goed bericht voor de jeugdige Leusdenaren: de Oran jevereniging Leusden heeft definitief AVRO's Top Pop op de lijst van ac tiviteiten rond koninginnedag kun nen plaatsen. In de grote feesttent welke vrijwel zeker geplaatst gaat worden op het terrein naast de fa. v. d. Berg aan de Noorderinslag, zal op 27 april a.s. het disco geweld kunnen losbarsten. Ook de andere activitei ten van de Oranjevereniging mogen zich nu al van voldoende deelname verzekerd weten. Men heeft evenveel mensen moeten teleurstellen als er deelnemers zijn aan de op 28 april te houden zeskamp Om praktische redenen was het niet moge lijk alle 18 groepen welke zich aange meld hadden mee te laten doen, zodat er nu 9 groepen van 10 personen (zes heren en vier dames) op het strijdtoneel zullen verschijnen. Onder leiding van een NOS-medewerker zullen de to neelvereniging Eendracht, de PJGU, de KPJ, de Til, de Biljardvereniging BV '75, Impala, LEOS, de muziekschool en de carnavalsvereniging ,,de Gouden Klomp" de sportieve strijd aanbinden. Na een eerste contact van de captains van de ploegen met de spelleiders en de hoofdscheidsrechter zijn de ploegen inmiddels druk in de weer om zich voor te bereiden Ook de optocht op 30 april zal defini tief doorgang vinden. Op dit moment hebben zich reeds 10 wagens/groepen voor deelname aangemeld. Of er in de diverse wijken van Leusden nog apart festiviteiten plaats vinden, is nog niet bekend Elke Leusdenaar zal echter begin april definitief geïnformeerd wor den over het juiste programma, dan verschijnt weer huis aan huis het com plete overzicht. weinig gelukkig te zijn met de hele gang van zaken rond de plannenmakerij voor het Dorpshuis. Ze vroeg zich onder meer af waar al die destijds zo groot scheeps aangekondigde informatie avonden en inspraakbrieven waren ge bleven Voorts zei ze zich de kran tekoppen nog te herinneren, die spra ken van ,,Op 1 januari 1977 gaat de eerste paal grond in" en ,,ln 1978 kan het Dorpshuis gaan draaien". Mevrouw Verduin besloot haar opmerkingen met ..Veel beloven, weinig geven, doet de gek in vreugde leven Van één onzer redakteuren) LEUSDEN - Het Protestants Christelijk Maatschappelijk Werk heeft de gemeente aangeboden gra tis een stagiaire te willen inzetten voor het houden van spreekuren voor maatschappelijke dienstverle ning in Achterveld. Dit aanbod, maandagavond tijdens de vergadering van de commissie wel zijn door wethouder Van Woudenberg geopenbaard, werd gedaan om ge deeltelijk in de leemte te voorzien die is ontstaan door het niet kunnen invullen van de vacature van een maatschappe lijk werker van het KIMDE STATUTEN Inmiddels heeft een buitengewone ledenvergadering van de Oranjever eniging Leusden deze vereniging nieuwe statuten bezorgd De statuten waarmee men het tot nu toe moest doen dateerden van 1961 en waren zo langzamerhand aan wijziging toe Zo stond er in de statuten dat van de 6 bestuursleden er minstens 3 rooms- katholiek moesten zijn, één van de be palingen die men zoals enkele anderen gewoon geschrapt heeft (Van één onzer redakteuren) LEUSDEN - Om. zoals ze ter toe lichting liet weten, te voorkomen dat raadsvergaderingen gaan verwor den tot een zaak van hamerstukken en om te voorkomen ook, dat haar, zoals onlangs, tijdens raadsverga deringen de mond wordt gesnoerd onder verwijzing naar het akkoord gaan met de voorstellen door de be trokken commissies, zal de Prog ressief Leusdense Corri Verduin bij commissievergaderingen niet meer kenbaar maken of zij zich al dan niet met een voorstel kan verenigen In den vervolge zal ze bij commis sievergaderingen laten aantekenen in zake de voorstellen .gehoord" te zijn. Tijdens de maandagavond ge houden vergadering van de com missie welzijn maakte mevr Ver duin dit voornemen kenbaar, om het daarna direkt in de praktijk te bren gen Rozendaallaan 9 Leusden-C LEUSDEN - De gemeenschappen lijke Schoolraad voor het openbaar onderwijs vergadert vanavond in de raadszaal van het gemeentehuis. De agenda voor de om 20 00 uur bei ginnende vergadering vermeldt o.a. een bespreking van de situatie bij het openbaar onderwijs, een behandeling van de afvloeiingsregeling leerkrachten en een planning inhoudelijke punten. 33 LEUSDEN - De jaarlijkse grote winteruitvoering van „Lisiduna", Leusdens harmoniegezelschap, staat weer voor de deur. Op vrijdag 23 maart geeft het muziekgezel schap, kompleet met majorettes en tamboers een uitvoering in de zaal van Pon aan de Bavoortseweg nr. 2. Het konsert begint om 20.00 uur. De zaal is open om 19.30 uur. Het muziekgezelschap staat onder leiding van de heer M. Timmer De ma jorettes worden geleid door Anita Voor burg Tambourmaïtre is de heer G. Striesenau. Het programma vermeldt onder meer de volgende nummers ..Lucky Star" van Albert Kappert, Dance with me" van Randy Beck, ..Beat en sweet" van Max Leeman en ..Treinritme" van A van Veluwen Dit wat betreft de num mers die door 't orkest zullen worden ge speeld De majoretten zullen onder an dere dansen op ..Happy end" en ..Enz- helm" Als eerste nummer na de pauze zullen de tamboers in de dop de stok* ken laten roffelen. De oudere tamboers' kunt u horen in Marsvaardig" doof Theo van Campen, ..Drumfestijn" vanf Egberts. „L'Armée" van Theo vart Campen In de pauze zal een grote verloting plaats vinden Aan het slot van de avond kan er gei danst worden op de muziek van het dansorkest ,,De Fillies". Geeft u op als donateur voor „Lisidu^ na", de Leusdense muziekvereniging^ die zo veel luister bijzet aan al wat er irj de gemeente pleegt plaats te vinden Heb je zin om te komen spelen bij ..Lisiduna"? Of om te komen tromme-, len? Of om mee te zwieren met dg ma| joretten? Kom dan eens een kijkje ne* men in het repetitiegebouw van dë speeltuin ..Blijhof' in Leusden-centrunr Het orkest repeteert op vrijdagavond van 20.00 tot 22.00 uur Majorettes efl tamboers musiceren en dansen op dinsdagavond tussen 18.30 en 22.00 uur.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7