iMUZIEKSCHOOL LEUSDEN TIEN JAAR eestelijke aktiviteiten: expositie zelf istrumenten maken en veel meer hr. basisschool in 2e fase wil met vier klassen starten EERST IN NOODLOKALEN MONTESSORISCHOOL AUGUSTUS 1980 IN EEN EIGEN GEBOUW? .as.i Toneelstuk „Nestwarmte in Ros Beyaart eusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 15 MAART 1979 Op dit moment wordt er in de volgen de vakken les gegeven: richtprijs nieuw instrument piano Orgel (elektronisch) viool altviool cello vedel blokfluit, sopraan blokfluit, alt dwarsfluit klarinet hobo SDEN - In deze krant komen de lijke aktiviteiten rond het tienjarig in van de Leusdense Muziek- aan bod. En dat zijn er heel wat. /eek van 22 tot en met 31 maart jn ze allerwege los Bestuurslid Kolthof en direkteur Henk de trekken alle registers uit om de- nfonie over de Leusdense hoof- te strooien. FGEMAAKTE INSTRUMENTEN MU- erste is er de wedstrijd in het zelf van muziekinstrumenten. Aan •lingen en de leerkrachten van de ense basisscholen is op 16 fe- een stencil uitgereikt, waarin gevraagd om méé te doen met de 'ijd en een muziekinstrument zelf een. hetzij thuis of op school De ense Muziekschool denkt, dat or het .omgaan met muziek" aandacht krijgt, een streven dat iziekschool Leusden na aan het Leusdense Muziekschool heeft rkrachten gevraagd deze aktivi- bij de leerlingen bekend te ma- Jeeen met de leerlingen dóór te mogelijk wat materiaal be- taar te stellen, eventueel in de ikele instrumenten te vervaardi- begrip instrument" kan zó ruim ijk worden opgevat: het kan een erp zijn, dat één of meer duidelij- 'of grappige klanken of tonen kan rengen IEKINSTRUMENTEN TOONSTELLING IN LIOTHEEK Muziekschool reikte daar enkele over aan. De vervaardigde in enten blijven het eigendom van 'enders. en zpjlen.ta zien zijn op ^nloonstelling die van maandag en met zaterdag 31 maart in de lare leeszaal en bibliotheek w Langenbeek" te Leusden-cen- /ordt gehouden De instrumenten n later misschien bruikbaar kun- jn in het kader van het vak muziek lool. Ie tentoonstelling zullen door een rijzen worden toegekend aan de 'orgineelste inzendingen. De jury irdelen naar drie leeftijdscatego- le weten de klassen 1 en 2, 3 en n 6 In elke categorie zullen twee lassikaal en/of groepsgewijs dan individueel) drie prijzen be- iaar worden gesteld. ZATERDAG 24 MAART PRIJSUITREIKING Zaterdag 24 maart om 12.00 uur zul len de prijswinnaars, die ook in de Leusder Krant zullen worden gepu bliceerd, worden bekend gemaakt. Misschien maak je wel iets van hout of van blikjes, of van platgeslagen kroonkurken, of van een varkensblaas of van een autobinnenband of van clo setrollen met erwten erin. Met dik nylon vissnoer kun je misschien wel een soort gitaar maken. De instrumenten kunnen ingeleverd worden met een kaartje met na(a)m(en). adres(sen) en leeftijd(en) van de vervaardigers op woensdag 21 maart en donderdag 22 maart tussen 13.00 en 17.00 uur bij de Muziekschool aan de Zwarteweg te Leusden-cen trum, waar de werkstukken op dinsdag 3 en woensdag 4 april weer kunnen worden afgehaald In datum volgorde willen wij de overi ge feestelijke aktiviteiten onder uw aandacht brengen. UITVOERING IN LEUSDENS BEJAARDEN TEHUIS SINT JOZEF De leerlingen van de Muziekschool hebben wat leuke muziekjes ingestu deerd, en die gaan ze spelen in de Leusdense bejaardentehuizen Op donderdag 22 maart om 19.30 uur zullen de leerlingen een uitvoering ge ven in het bejaardentehuis Sint Jozef in Achterveld. SPEELAVOND VOLWASSENEN Een van de volgende aktiviteiten is gericht op de volwassen leerlingen van de school Voor hen zal er op vrijdag 23 maart^om-20.15 uur een speelavond zijn in ,,De Hakhorst". Waarden 25a, einde Noorderinslag De speelavond staat onder leiding van Henri Brokaar, die een ruime ervaring heeft met dit soort muzikale happenings. Ongeveer 25 deelnemers hebben zich hiervoor opgegeven en hun gezamenlijk musi ceren zal zo nu en dan worden afgewis seld met het solistisch optreden van een enkeling, die de stoute schoenen durft aan te trekken. Met elkaar zullen de spelers, begin ners en gevorderden een orkest gaan vormen. Met elkaar zullen ze een aantal speciaal voor deze gelegenheid ge schreven stukjes ten gehore gaan brengen Pianisten en organisten zullen een ritme-instrument kunnen hanteren Muzikaal Leusden zal gezamenlijk musiceren, en het belangstellend pu bliek is van harte welkom in ..De Hak horst" ORGELCONCERT JOZEF KERK Op zaterdag 24 maart om 20.15 uur zal in de Sint Jozefkerk te Leusden-cen trum een orgelconcert worden gege ven. De docenten van de Muziek school. Gerrit 't Hart. Steef van 't Slot en Berend van Surksum zullen werken spelen van onder andere Walther. Pa- chelbel, Bach en Mendelssohn. Het concert is voor belangstellenden gratis toegankelijk KOFFIECONCERT Ook op zaterdag 25 maart zal er een muzikale gebeurtenis in Leusden plaats vinden Even gezellig als dat in grotere plaatsen (Amersfoort) gebeurt, krijgen de Leusdenaren een koffieconcert aangeboden Plaats van handeling: ,,De Hakhorst", Waarden 25a, einde Noorderinslag. Aanvang 12.00 uur. Diverse docenten van de Muziek school zullen aan dit koffieconcert deelnemen U zult hen kunnen horen en zien, spelend op de gitaar, de blokfluit, de klarinet, de dwarsfluit, de viool en de piano Zij zullen werken spelen van Telemann, Bach. Kreutzer. Ravel en Loevendi, om u enkele componisten te noemen. Aan de consertbezoekers wordt net als elders in den lande gratis een kopje koffie (met een stukje koek) geserveerd. UITVOERING IN LEUSDENS BEJAARDEN TEHUIS „LISIDUNAHOF" Op dinsdagavond 27 maart om 19 30 uur gaan de jeugdige leerlingen naar ..Lisidunahof" Ze zullen daar voor de bewoners een muzikale uitvoering geven. UITVOERING IN LEUSDENS BEJAARDEN TEHUIS ,,'t HAMERSVELD" Op donderdag 29 maart trekken de jeugdige musici naar het bejaarden tehuis ,,'t Hamersveld" in Leusden- centrum, alwaar ze wederom hun liefe lijke klanken op de bewoners zullen los laten. CONCERT IN DE HAK HORST MET AAN SLUITEND SALONORKEST Vrijdagavond 30 maart vindt in ,,De Hakhorst". Waarden 25a, einde Noor derinslag. om 20.30 uur een concert plaats dat ongeveer een uur zal duren Er wordt door diverse docenten van de Muziekschool muziek gebracht van Beethoven, Schubert, Mozart Pagani- ni, Corelli, Posci en Poulenc De man doline zal op de klassieke toer gede monstreerd worden Naast de mandoli ne zullen de gitaar, de viool, de piano, de blok- en de dwarsfluit worden ge hanteerd. Belangstellenden zijn van harte welkom. Waarschijnlijk zullen vele bezoekers in ,,De Hakhorst" willen blijven hangen, als ze weten, dat er na afloop van het concert gezellige deuntjes in het kafee zullen worden gespeeld door een salonorkest. Dit salonorkest had een weergaloos succes ten tijde van de fes tiviteiten rond Leusden 1200 Onder een praatje en een drankje voor eigen rekening kunnen de bezoekers het mu ziekje van dit salonorkest op deze vrij dagavond met welgevallen over zich heen laten komen En dat was het dan wat betreft alle publiekelijke feestelijkheden Zaterdag 31 maart is er dan tenslotte om 20.30 uur een feestelijke slotavond voor alle medewerkers, bestuursleden, oud-bestuursleden en docenten van de Stichting Leusdense Muziekschool. En dan gaat de Muziekschool op weg naar de volgende tien jaar, die hopelijk de zo lang verbeide oplossing voor de benar de huisvesting zullen brengen. Tenslotte volgt hier nog enige infor matie over aspirantleerlingen van de Muziekschool. ALGEMENE MUZIKALE VORMING (AMV) leder jaar start een één-jarige kursus Algemene Muziekale Vorming (AMV) Het doel van deze cursus is een bij drage te leveren in de kreatieve ontwik keling van het kind. De kinderen worden met muziek vertrouwd gemaakt. Zij le ren door middel van zang en eenvoudi ge slag- en melodie-instrumenten sa men musiceren. Verder wordt o.m. aandacht gegeven aan stemvorming, ritmische en melodische improvisatie, muziek en beweging, vormgevoel en elementaire kennis van het noten schrift. Deze basiskennis is van het grootste belang als het kind na de kur sus met instrumentaal onderwijs door zou willen gaan. De kursus is in principe bestemd voor leerlingen van de tweede en de derde klas van de basisscholen De kontaktpersonen kunnen nadere gegevens verstrekken. Leerlingen van basisscholen, waar het muziekonderwijs door de con sulente van de muziekschool wordt ge coördineerd, behoeven deze kursus niet te volgen; vanaf de 3e klas kunnen zij aan de muziekschool voor instru mentaal onderwijs ingeschreven wor den INSTRUMENTAAL ONDERWIJS Na de één-jarige kursus AMV bestaat de mogelijkheid een instrument te kie zen. 4500- 3750,- 500- 750- 1000- 450- 35- 103- 700- 650- 2000,- Gitaar, spaanse/klassiek en modern 200,- mandoline 170- slagwerk. compleet drumstel 1100- er kan voorlopig met een zgn. oefen-set worden volstaan. Wil men een instrument bespelen, dat hier niet staat vermeld, dan dient men kontakt op te nemen met de direk teur. Bij voldoende deelname zal ge tracht worden op korte termijn voor dat vak een docent aan te trekken SAMENSPEL De muziekschool geeft ensemble- lessen aan kombinaties van leerlingen met verschillende instrumenten Voor een aantal leerlingen zal de mogelijkheid worden geopend tot het volgen van deze lessen De opzet en samenstelling van deze groepen zal in overleg met de docenten door de direkteur geschieden INSTRUMENTEN Zij die een instrumentale opleiding volgen, dienen over een instrument te beschikken. Het verdient aanbeveling om vóór de aanschaf van een instrument advies aan direkteur of docenten te vragen. Om eenheid te bereiken in de groepslessen dienen leerlingen blok fluit te beschikken over een instrument van het merk ,,Aura" (dubbel-boring). INSTRUMENTENFONDS Op beperkte schaal is het mogelijk om via het instrumentenfonds van de muziekschool een instrument te huren Gedurende de kursus 1977/1978 werden dwarsfluiten, klarinetten en ve dels verhuurd; ook voor andere (gang bare) instrumenten is dit mogelijk De huurtijd is maximaal één jaar. Daarna dient de leerling zelf voor een instrument te zorgen, waarbij het mo gelijk is dat de leerling het huur-instru- ment van de muziekschool koopt In lichtingen bij mevrouw Van Praag. Ber kenlaan 9. Leusden-centrum, telefoon 41503 De muziekschool maakt u erop attent dat bij de muziekhandel de mogelijk heid bestaat een orgel of piano te huren met recht van koop (Bij een eventuele aanschaf wordt de betaalde huur in mindering gebracht). De kontaktpersonen, bij we u inlich tingen kunt verkrijgen zijn: voor Leus den-centrum; mevrouw De Gee, Ro zenhaag 18, telefoon 42542, mevrouw Van Praag, Berkenlaan 9, telefoon 41503; voor Leusden-zuid: mevrouw Servaas, Van Hardenbroek van Lock- horstlaan 13, telefoon 40420: voor Achterveld mevrouw De Gans, Van Oldenbarneveltstraat 72, telefoon 03425-1651. USDEN - Op de eerste bijeen- t in verband met een nieuw te en christelijke basisschool in fase waren zeker 50 mensen ïzig. Het doel van deze avond <ennis te maken met elkaar en Ie hoofdleid(st)er, en om infor- te geven over de nieuwe >l. Het programma kon helaas leheel gevolgd worden, omdat noemingsprocedure rond de illeider nog niet was afgerond. Ismaking met haar/hem was Ive nog niet mogelijk, te Hanszens, lid van de ouder- roep, vertelde het een en ander Ie stichting van de kleuterschool ver de ouderwerkgroep (de rschool is in augustus 1978 ge- i een klaslokaal van de Heerd). aar april kwam een groep ouders V die hun kind voor plaatsing op Hei hadden opgegeven Ze ont- 1 later bericht, dat er geen plaats Een twaalftal ouders koos toen laalsing op de nieuwe christelijke rschool in de tweede fase, die in tus 1978 zou starten Vanaf dat nt is er hard gewerkt in diverse foepjes: benoeming hoofdleidster, zing materialen (geleend van di- scholen) inrichting lokaal en an- 'erkzaamheden Zo ontstond een verkgroep waarin ook vaste ta- erden verdeeld. imngmeester werd Arend van secretaresse Bep Reij, voorzit- m Hanszens De bijeenkomsten e ouderwerkgroep zijn. ook nu openbaar. Door middel van sbrieven krijgen de ouders steeds rige informatie. Ie eerste schooldag, organiseer- ouderwerkgroep, in samen- 9 uiteraard met de hoofdleidster, een drietal ouder-/kontaktavonden De onderwerpen waren: welke verwach tingen hebben de ouders van de kleuterschool en welke van de basis school. Leerkrachten van diverse scholen kwamen wat over aanvankelijk lezen, taalonderwijs en wereldoriëntatie ver tellen en toonden daarbij het materiaal De naam Eendenkorf is door de ouders gekozen en is een voorlopige naam van de kleuterschool Ineke vertelde dat leden van de ouderwerkgroep ook vertegenwoordigd zijn in diverse commissies en wel, al gemeen bestuur Wim Hanszens, schoolcapaciteitscommissie Arend van Steeg en onderwijscommissie Ineke Hanszens Aansluitend op dit betoog stelde Marion Fransen zich voor als hoofdleidster van de Eendenkorf. Ze deed nog een aantal mededelingen met betrekking tot de kleuterschool Het aantal leerlingen is gestegen van twaalf tot eenentwintig het kontakt en sa menwerking met de ouderwerkgroep is erg goed en plezierig, voor vragen staat zij altijd klaar. Tot besluit van de kleuterschoolin formatie werd de film gedraaid die door Arend van Steeg gemaakt werd over de eerste kleuterschoolochtend Het tweede deel van het programma be vatte informatie over de in augustus van dit jaar te stichten basisschool ENQUÊTE Wim Hanszens noemde een zestal punten die achtereen volgens aan de orde zou komen. De enquête, de schoolstichting, benoeming schoollei ding, huisvesting, onderwijsvorm en de start in augustus 1979. Albert Buisman vertelde, dat er ongeveer vijfentwintig ouders hebben gereageerd op de en quête om zo de belangstelling voor de nieuwe school te kunnen peilen. Op ba sis van deze gegevens zou het mogelijk zijn om een school te stichten, omdat Protestant Christelijk Onderwijs (PCO) Leusden genoeg leergeld heeft betaald om niet zomaar met iets te beginnen De nieuwe school zal de capaci teitsproblemen van de Vallei kunnen oplossen, hoewel er vrijheid van schoolkeuze geldt binnen PCO Leus den Hierna konden de aanwezigen vra gen stellen, die in het kort hieronder zijn weergegeven. Er komt niet alleen een eerste klas: er kan op grond van de enquête gestart worden met klas 1 tot en met 4, Omdat er ook leerlingen uit de 2e fase bij kunnen komen, moet aan de enquête een relatieve waarde worden toegekend. Het aantal leerkrachten is afhankelijk van het aantal leerlingen tot 22 leerlingen een leerkrachht, daar bo ven twee en bij ongeveer 50 leerlingen drie leerkrachten GROEPEN Over de verdeling van de groepen is moeilijk iets definitiefs te zeggen. Het is mogelijk, dat er drie groepen in één lo kaal komen, maar dat hangt af van de vraag of de ouders dat willen, en hoe zij zich de klassenindeling voorstellen Genoemde kwesties zullen in een later stadium aan de orde komen De vra gen, is het bestuur niet te afwachtend wat betreft de nieuwe bewoners en kan de gemeente geen opgaaf verstrekken van namen en adressen van nieuwe- bewoners, werden als volgt beant woordt. Het is een erg moeilijke zaak, omdat de mogelijkheden zeer beperkt zijn. Vroeger was het gemakkelijker namen met adressenlijsten te krijgen omdat er toen een gezamenlijke on derwijscommissie bestond, waarin dit soort zaken besproken werden. Albert Buisman zal pogingen doen om de ge gevens te verzamelen. Hij merkte op, dat dit geen eenvoudige opgave is. BENOEMING SCHOOLLEIDER VAN Na deze vragen werd het volgende punt van de agenda aan de orde ge steld, benoeming van de schoolleider. Arend van Steeg deed hierover verslag. In het kader van de selectieprocedure werd een benoemingscommissie sa mengesteld bestaande uit een teamlid van de onderbouw, een uit de boven bouw (schoolhoofd), de hoofdleidster van de Eendenkorf twee bestuursle den en twee kleuterschoolouders waarvan er een een leerling heeft voor de basisschool in augustus aanstaan de De benoemingscommissie is reeds zo ver gevorderd met haar werkzaam heden. dat twee kandidaten aan het be stuur zijn voorgedragen. Inmiddels kon punt 4, huisvesting", worden aangesneden De toekomstige school zal tegen het plan Langenbeek, in het verlengde van boerderij de Hak horst, komen te staan. Een en ander is voor 99% zeker In augustus, wanneer de Montessorischool de definitieve huisvesting krijgt, krijgt de christelijke school de beschikking over de noodlo- kalen, die dan op de definitieve bouwplaats van de school geplaatst zullen worden. Mocht de Montessori school niet op tijd klaar zijn, vanwege de vorst en andere omstandigheden, dan zullen er noodoplossingen gevonden moeten worden. Naarmate de tijd vor dert en het weer wat zal meewerkenzal hierover meer duidelijkheid gaan be staan In eerste instantie wordt thans gedacht aan april/mei SCHOOLGEBOUW Als alles volgens plan verloopt zal per augustus 1980 een nieuw school gebouw gerealiseerd kunnen worden. Er zal echter rekening mee gehouden moeten worden met het feit, dat de school misschien pas een half tot driekwart jaar later gerealiseerd kan worden. Voor augustus zijn er noodlo- kalen genoeg (dus de huidige Montes sorischool) zodat de beschikking in ieder geval over twee lokalen voor de kleuterschool en drie voor de basis school rond is In een later stadium zal een huisvestingscommissie gevormd moeten worden, die zich gaat bezig houden met verhuizing en inrichting van de lokalen Bij punt 5. de onderwijsvorm, kwam naar voren dat er in augustus gestart wordt met een flexibele school, een vorm van onderwijs waarin ouderparti cipatie mogelijk is en moderne onder wijsvormen ingevoerd kunnen worden. Naarmate het leerlingenaantal groeit zal er met ouders, team en bestuur overleg worden gepleegd over de defi nitieve onderwijsvorm In het komende schooljaar zal dit al de nodige aandacht moeten krijgen Omdat het laatste punt, de start in augustus aanstaande al in diverse vragen aan de orde was geko men. werd besloten dit over te slaan ADRESLIJST Er werd een korte pauze ingelast. waarin de aanwezigen schriftelijk vragen konden indienen en de kleuterschool konden bezoeken. Tot slot van de avond werden er nog twee vragen behandeld over de be kendheid van de school in Wegwijs. Hierover is kontakt opgenomen met de gemeente. Wel komt de school al voor op de schooladreslijst. Tevens werd geattendeerd op de mogelijk heid via de plaatselijke kerken be kendheid aan de school te gaan ge ven. De voorzitter dankte aan het eind van de avond de aanwezigen voor hun komst, en wenste hen een wel thuis. Hij hoopte, dat velen naar aanleiding van deze avond hun kind zouden opgeven. Hij wees tot slot nog op de tweede info-avond, die op 3 april om 20.00 uur in de Heerd zal worden gehouden. 55 LEUSDEN - De KPO Leusden heeft beslag kunnen leggen op het vor mingstoneel ..Nestwarmte" genaamd De Centrale voor Pleeggezinnen in Gelderland en OverijsselJeugd onder dak" heeft dit boeiende toneelstuk in gestudeerd om vooroordelen ten aan zien van pleegkinderen, kindertehuizen e.d. weg te nemen. Leden van vrouwenverenigingen en hun introdu- cees zijn van harte welkom. Deze to neelavond wordt gegeven 20 maart a.s.. 8.00 uur 's avonds in het Ros Beyaard

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9