Uitvoering DWS i Ons Gebouw Achterveldse dames met forse winst naar huis «gradatie kandidaat chterveld in de zorgen werkgroep Verkeersveiligheid aanwezig op grote verkeersavond anavond finale om .d. Hengel-bokaal istricts wed strijde n HBO in Achterveld Openingsrit van AMBC .INK GEKLOPT DOOR MINISTERPARK ZES DOELPUNTEN VAN L. KERKHOF Volleybalrace tussen SVH- en dames van Avanti EEN VERTROUWD ADRES WAAR U BONT KOOPT li <jONT| ■{.EIDOOI VOOR TREFFEN VAN MAATREGELEN IN ACHTERVELD I. 0I sm. Achterveld Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 22 MAART 1979 ICHTERVELD-Zaterdag 31 maart Ide muziekvereniging DWS in Ons Jbouw te Achterveld haar jaarlijkse toering geven. Niet alleen het mu- Jkkorps zal aan deze uitvoering felnemen, doch ook de majorettes, de tamboers en de minirettes zullen hun medewerking verlenen. De aan vang Is om 20.00 uur terwijl de zaal open zal zijn om 19.30 uur. Het geheel belooft weer een avond te worden zoals men dit al jaren van DWS gewend is. dus een avond die er zijn mag Het programma voor de pauze is als volgt: 1 Mars der Medici. 2. Strange Party. 3 Micko. dit met optreden van de majorettes en de drumband. 4. Oklahoma. 5. optreden drumband. 6. Mars Drumbo. met optreden drumband. 7. Bergkristal, met optreden minirettes, 8 Caesar en Cleopatra, 9. Down by the Riverside, met optreden met majoret tes, 10 Spanish Eyes en 11 Finale In de pauze zal er een verloting wor den gehouden met mooie prijzen. Na de pauze zal er nog volop gelegenheid zijn om gezellig te dansen met de muzikale medewerking van het Trio Mix Een avond om zich na de weekse beslommeringen eens heerlijk te ont spannen. CHTERVELD - Aan de onderlin- schietwedstrijd op de binnenbaan de schietvereniging Öns Ge- >gen werd door 14 schutters Igenomen. Slechts één schutter tt het hooaste aantal te behalen punten van 50 te schieten. De uitslag was: 1W. Voskuilen 2 W J Lagerweij 3. B Voskuilen aantal punten 50 49 49 4 P van Nimwegen 49 5. A Vlug 47 6 G. Tolboom 47 7. Th. v. d Koedijk 46 8. P. Smink 46 9. J. van Rossum 46 10 A. van Daatselaar 46 11. J E. van Hamersveld 45 12. J. van Nimwegen 45 13 T Daatselaar 44 14 T. Vos 44 Donderdagavond 22 maart, van avond dus. zal de finale plaatsvinden om de Joh v.d. Hengel-bokaal Aan vang 20.00 uur ICHTERVELD - Vrijdag 23 maart fin Achterveld de EHBO-districts- ■Jpstrijd worden gehouden. Deze ■lictswedstrijd wordt door de ïiterveldse afdeling in samen- (Tking met het distrikt Utrecht georganiseerd. Aan deze districtswedstrijddie zal worden gehouden in Ons Gebouw en om 20 00 uur zal aanvangen, wordt deelgenomer door de ploegen die op de rayonswedstrijden als 1 e en 2e zijn geëindigd. Ook zal een Achterveldse ploeg aan deze wedstrijd deelnemen. Deze ploeg bestaande uit de dames N. Teunissen- Kerkhof. tevens leidster, mevr R. van Westerlaak-Kerkhof, en mevr. G. Jan- sen-Rijnders werden op de rayons wedstrijd te Leusden eerste. Zij zijn le den van de Achterveldse afdeling. De ploegen die deze avond als eerste en tweede eindigen zullen worden af gevaardigd naar de landelijke wedstrijd. Het Achterveldse bestuur rekent er de- zó avond wel op dat alle EHBO-leden aanwezig zullen zijn als supporters Verder zijn natuurlijk ook alle andere belangstellenden van harte welkom Programma zaterdag 24 maart: Afdeling jeugd: Junioren: Limvio A1 - Achterveld A1 15.00 Achterveld B1 - Roda B2 15.00 Quick A5 - Achterveld A2 16.15 Hoevelaken B2 - Achterveld B2 15 00 SEC C1 - Achterveld C1 15.00 Achterveld C2 vrij IJsselm.vog. C5 - Achterveld C312.30 Pupillen: Limvio D1 - Achterveld D1 13.00 APWC D2 - Achterveld D2 f3.00 Limvio D5 - Achterveld D3 11 00 Achterveld E1 - KVVA E2 13.00 Spakenburg E4 - Achterveld E2 12 00 Hoevelaken F1 - Achterveld F1 12.00 ACHTERVELD - Zondag 25 maart wordt door de Auto Motor en Brom fiets Club Achterveld de openingsrit van dit seizoen georganiseerd. Er worden dit jaar door de AMBC alleen gezelligheidsritten gehouden met een eigen reglement. Er kan gestart worden in de Tour- en Sport-klasse. De eerste oriëntatierit van dit seizoen is uitgezet door de heren K Lorist en C. van t Klooster Het zal een leuke rit worden, die voor niemand moeilijk zal zijn. Er kan gestart worden in de Sport en Tourklasse. De gemiddelde snelheid voor de sportklasse is 30 km/uur en in de Tourklasse 24 km/uur De te winnen prijzen zijn ge bruiksgoederen. De inschrijving voor de beide klassen is vanaf 13.30 uur in Hotel De Roskam, Hessenweg 212. De start is om 14 01 uur. Het inschrijfgeld voor leden is 7 - en voor niet leden 10,-. Kruispunt Pater Stormstraat-Johan v. Oldebarneveldstraat, een punt van zorg van de Werkgroep Verkeersveiligheid ACHTERVELD - Zondag speelde het Achterveldse dameselftal een uitwedstrijd tegen de dames uit 't Goy. Het was de eerste wedstrijd die sinds 19 november vorig jaar door Achterveld gespeeld werd. Het was voor beide partijen wel weer even wennen na zo'n lange tijd van rust, en, al was het veld heel goed be speelbaar, toch moest even naar het ritme worden gezocht. Ondanks dit alles wisten de Achterveldse dames deze wedstrijd te winnen met 1-7. In de eerste speelhelft werd er door Achterveld zeer goed gespeeld Heel veel kansen waren er doch die werden niet benut. M. Hak kreeg twee opgeleg de kansen doch haar schoten werden door de paal gekeerd Ondanks de niet benutte kansen ging de rust in met een 0-4 stand voor Achterveld De vier doelpunten werden gemaakt door L Kerkhof Na de rust zakte het spel wel wat in en waren er ook niet meer zoveel kansen als voor de rust Ondanks dat, wist Achterveld nog drie maal te scoren. Bij de stand 0-5 kreeg de tegenpartij een penalty toegewezen. Deze kans werd benut Zo kwam hierdoor de stand op 1-5 Bij het eindsignaal bleek de uit eindelijke stand 1-7 te zijn geworden Zes doelpunten waren gescoord door L. Kerkhof terwijl M. Hak het zevende doelpunt voor haar rekening had ge nomen. Het Achterveldse team bestond ditmaal uit T. van Westerlaak, B van Ruitenbeek. M. Tolboom, E Steen beek. E. Smink. I. v. Houten, M Hak, G Schouten. M Wouters, L. Kerkhof en A. Groenestein met als wissels C. de Jong en C de Vette. iCHTERVELD - Degradatiekan- aat Achterveld heeft van het be- ïkende Ministerpark flink klop ge- gen. Met een uitslag van 4-1 esten de Achtervelders de kleed- ner opzoeken. Door verschillende standigheden moest de schei- ide trainer Baas maar liefst 5 an- e spelers opstellen, chterveld begon de wedstrijd op het tekend bespeelbare Kerstens >rtpark de eerste 5 minuten sterk 'vallend. Ministerpark moest ten- ste al gauw enkele corners wegge- die echter door de lange trapvaste Jedigers weggewerkt konden wor- Met een tomeloze inzet probeer den de Achtervelders een doelpunt te forceren. Door snelle uitvallen via de vleugels kwam Ministerpark echter goed onder de druk uit. Langzaam maar zeker wisten de gasten het spel te ver plaatsen en ontstond een gelijkop- gaande strijd op het middenveld Al gauw bleek dat de Naardense ploeg een paar goede schutters in hun mid den had Met schoten uit de tweede lijn werd het doel van Bertus Tolboom on der vuur genomen Johan v Bekkum groeide uit in deze periode tot de beste man van het veld. Met goede passen zette hij de voorhoede voortdurend aan het werk De vleugelspelers van Ach terveld bleken echter niet voor hun taak berekend en trokken voortdurend aan het kortste eind De vechtlust was er wel, dat wel, maar daar alleen produ ceer je nog geen doelpunten mee. In de 25e minuut kon Hans Versteeg bij een snelle Ministerpark-doorbraak niets anders doen dan de bal corner te tikken Dit was de inleidipg voor het openingsdoelpunt. De scherp genomen hoekschop verdween via het hoofd van Antoon Hak langs de verbouwereerde doelman Tolboom, 0-1Achterveld gaf de moed echter nog lang niet op en kwam voortdurend op de Ministerpark- helft door lange trappen van vooral Jo han v. Bekkum en de goed spelende Gijs Hak. De voorhoede van Achterveld kwam echter kracht te kort tegen de technisch spelende verdedigers van Ministerpark. Tien minuten na het eerste doelpunt viel er opnieuw een doelpunt. Uit een door Ministerpark te nemen hoekschop werd de bal voor het doel een paar maal doorgekopt wat uiteindelijk doel trof, 2-0. Toch bleef Achterveld ^invallend voetbal spelen. De laatste man van Ministerpark speelde kort voor de rust de bal met de hand en scheidsrechter Bakker be strafte dit met een penalty. Herman v. Ruitenbeek voltrok het vonnis en scoorde in de uiterste benedenhoek, 1 -2 Direct hierna een vrije trap wegens obstructie Herman v. Ruitenbeek plaatste de bal op het hoofd van Albert Tolboom, die zijn kopbal precies in de handen van de Ministerpark-doelman zag belanden. PERSPECTIEVEN De tweede speelhelft waarin Achter veld het windvoordeel genoot, bood nog alle perspectieven. Ministerpark liet echter zien door tactisch en technisch spel op de grasmat te leggen wie de betere ploeg was. De Achterveld-ver dediging begon onzeker te spelen en het ontbrak aan organisatie Iedere speler gaf zich ten volle maar in het spel zat geen lijn meer. Een enkele maal werd de voorhoede via goede passes van Johan Bekkum en Jaap Schouten aan het werk gezet. De resoluut ingrij pende Naardense verdediging legde de voorhoede vrij gemakkelijk aan ban den Het spelpeil zakte zienderogen en Ministerpark wist met de regelmaat van de klok de stand op te voeren tot 4-1 Zo kwam het einde van de sportief gespeelde wedstrijd De Achter velders staan nu stevig op de onder ste plaats Opstelling: B Tolboom, J. Dalen, G. Hak, H. Versteeg, A Hak, H v. Ruitenbeek, J. Bekkum, H. Voorburg, A Tolboom, J. Schouten ,J. Hak. Spelbeeld uit de wedstrijd Achterveld-Ministerpark UITSLAGEN ACHTERVELD Zondag 18 maart 1979 Achterveld 2-Hoogland 3 3-1 Achterveld 3-Veense Boys 1-0 Achterveld 5-Veense Boys 5 2-1 SEC 6-Achterveld 6 1-2 Achterveld 7-Hoogl. veen 5 2-0 Dames Achterveld-'t Goy 7-1 ACHTERVELD - Het blijft nog steeds ontzettend spannend in de competitieafdeling van de Achter veldse volleybaldames. Met nog drie te spelen wedstrijden staan SV Hoogland en Avanti samen op kop. Avanti speelde zaterdag tegen VIOS 4 dat in de eerste competitiehelft met moeite op 2-1 kon worden gehouden. Bij de huidige stand van zaken konden de Avanti's zich geen set verlies per- miteren. Alleen de volle winst geeft kans op te titel en de promotie. Daar waren de Achterveldse dames zich kennelijk zeer goed van bewust, want met regelmatig en effectief spel werden de eerste twee sets vlot binnengehaald. Toen echter ging het VlOS-publiek zich goed laten horen, maar uiteindelijk liep ook de laatste set uit op winst voor Avanti. Het werd dus 3-0 en daarmee kwam de ploeg op 33 punten uit 14 wedstrijden. m T*l*foon 03420-21 55 B G G TEL 03423 1200 Openingstijden: Vrijdag van 9 00-12 00 uur en 13.30-18 00 uur En van 19.00-21 00 uur Zaterdag van 9 00-12 00 uur en 13 30 16 00 uur Andere dagen volgens afspraak. VOORTHUIZEN Kerkstraat 10 CHTERVELD - Maandag werd in isden een expositie gehouden r de verkeerssituatie in de ge- »nte Leusden. Op deze expositie, irover elders in dit blad ook aan- ht wordt besteed, was ook de iterveldse Werkgroep Verkeers- igheid in Achterveld aanwezig, imer was dat er op deze goed be- hte avond maar een zeer matige ingstelling was van de zijde van Achtervelders. Gezien eerdere reacties van Achter velders op de lokale verkeerssituatie, de standpunten van de werkgroep ver keersveiligheid en de voorstellen van de gemeente Leusden, is er voldoende stof tot discussie aanwezig. Maandag 26 maart is er in het Gereformeerde Dienstcentrum aan de Burg Beaufort- weg te Leusden een vervolg op deze expositie. De gemeente heeft voor die avond een discussiebijeenkomst georganiseerd. §ie geheel gewijd zal zijn aan het verkeerk De plannen, die de werkgroep verkeersveiligheid heeft ontwikkeld, mede naar aanleiding van een door haar gehouden schoolroute onderzoek, worden ook daar onder de aandacht gebracht. Enkele van de belangrijkste punten van de Werkgroep Verkeersveiligheid Achterveld zijn 1 het veiliger maken van de woonstraten door vermindering van de snelheid van het auto-verkeer: 2. het weren van doorgaand verkeer in de Pater Stormstraat; 3. vergroten van de veiligheid van spelende en naar schoolgaande kinderen; 4. verbetering van de verkeerssituatie bij de scholen, met name bij de scholen aan de Jan van Arkelweg; 5. verbetering van de over zichtelijkheid van kruispunten e.d.; 6. realisering van een fietspad langs de Asschatterweg naar Leusden; 7. de verkeersontsluiting van de uitbreiding van Achterveld

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11