I weede badmintonclub in Leusden: BVO 79 feel tijdwinst voor zwemmers in Bavoort /lidvastenbal: sluitstuk an Gouden Klomp-seizoen ATERP0L0-HAAIEN EER OP GOEDE PAD Wij voelen ons verantwoordelijk. EDENTAL VOORLOPIG TOT 50 BEPERKT \- KPJ-avond over EHBO 'n Poggenpohl keuken. „Forma-Concepta" poggenpohl J B-KRINGZWEMWEDSTRIJDEN Rlm van Ingmar Bergman in Vrouwencafé r, it Haaien present bij limietzwemmen in Amersfoort KPJ-volleybal toernooi Examens voor EHBO-diploma Keuken/badkamerstudio Leusder Krant - Varia DONDERDAG 22 MAART 1979 EUSDEN/CENTRUM - De be- gstelling voor de badmintonsport Nederland is groot en Leusden ate|ft op dit gebied niet achter. Helaas jben de meeste verenigingen te ipen met gebrek aan zaalruimte, jat een ledenstop voor veel lief- >bers een ernstige belemmerin- is om tot de beoefening van hun oriete vrijetijdsbesteding te ko- bi \iellicht vraagt u zich af, hoe met de ichting van een nieuwe club de pro- el' nen verminderen? In feite heel sim- pel door genoegen te nemen met de (ogenschijnlijk ongunstige) uren, die in een beoaalde accommodatie nog vrij zijn. Dat is in Leusden gebeurd. Hier wonen kennelijk heel wat badminton- liefhebbers, die bereid zijn hun TV-za- erdagavond in te leveren voor een paar uur gezonde ontspanning. De sportzaal De Meent was ojxdie laatste avond van de week nog beschikbaar en in de (korte) praktijk is gebleken, dat het daar dan met racket en shuttle ook best ge zellig kan zijn. Hoe de nieuwe club is ontstaan, kan snel verteld worden. Cor en Joke Boersma hadden bezoek van of waren op visite bij (dat is ons even ontschoten) Inge Troeleman en Dick Timmerman en op een gegeven mo ment werd zomaar vanzelf de bad mintonsport in de gesprekken betrok ken. Van het een kwam het ander en vlak voor het naar huis gaan werd afge sproken om ..overmorgen de oprichting van een club te spreken". Die overmor gen stond als 17 februari op de kalender en het viertal, versterkt met Joop Pa- schedag. sloeg toen spijkers met kop pen. ledereen had alle consequenties en mogelijkheden goed overwogen en niets stond het ontstaan van de club nog in de weg. Cor Boersma werd voor zitter en Joop Paschedag kreeg ,,vice" voor die functie. Inge Troeleman (Ho- geweg 7c. Amersfoort en telf. 20024) kreeg het secretariaat toebedeeld en Dick Timmerman was bereid de centjes te beheren. Hoewel er uiteraard nog niets in de kas zat. werd Joke Boersma 2e penningmeester. Regeren is immers vooruitzien. Het bestuur ging naarstig aan het werk De sportzaal werd besproken en de aansluiting bij de Nederlandse Bad minton Bond en de Sportstichting Leusden aangevraagd Inmiddels reageerde de bond reeds positief. Bui ten het bestuur heeft een club ook leden nodig en die zag men in gedachten al reageren op een paar in de Leusder Krant geplaatste advertenties Bij het opgeven van die annonces bleek evenwel, dat de club nog geen naam had gekregen en aan de balie werd snel M E R S (de afkorting van Met Een Racket Slaan) verzonnen. Achteraf bleek M.E.R.S, niet zo'n gelukkige vondst en daarom werd het B V O. '79. waarbij de drie letters staan voor Bad minton Voor Ontspanning. De ad vertenties bleven niet zonder resultaat en uit de reacties zijn inmiddels de eerste 21 leden ingeschreven en een tiental candidaten houdt het lidmaat schap nog in beraad Het ledental blijgt voorlopig tot 50 be perkt De gehele organisatie is nog in opbouw en er moet voldoende speel- npipoonhoirj blijven bestaan. Nog in de loop van dit seizoen worden cluo- kampioenschappen en een onderling tournooi gehouden. Sponsor is wellicht wat veel gezegd, maar de fa. Besseling steekt BVO '79 een leuk handje toe. ORGANISATIE NOG IN OPBOUW Met 1 of 2 teams wordt in het a.s. najaar in de bondscompetitie gestart en daarnaast wordt veel ruimte ge geven aan recreatief badminton. Ook beginners (mits 15 jaar of ouder) zullen zo plezierig mogelijk worden opgevangen. Zaterdag 31 maart houdt BVO '79 van 19.00 tot 23.00 uur een „open avond", waarop iedere badmintonliefhebber welkom is. Te circa 19.45 uur presenteert het be stuur zich aan de leden en aan spor tief Leusden. Geldgebrek en zin voor de realiteit weerhoudt het bestuur van een grote receptie, maar van de andere kant mag iedereen best we ten wie en wat BVO '79 is en dat is dan ook de opzet van de kennisma kingsavond. EUSDEN/CENTRUM - Met een schooltje van 11 jonge Haaien imen de dames Leusink en ;eler als ploegleidsters uitste- voor de dag op de zaterdag in zwembad Bavoort gehouden ledstrijden van de KNZB-kring cht. Er waren 16 deelnemend^, nigingen, hetgeen een grote' currentie betekende, maar bijna haaitjes konden hun tot dan toe beste tijd, soms met vele seconden, verbeteren en een gouden en een zil veren plak bleven in Leusden. Te recht was de TC bijzonder tevreden met de behaalde resultaten. Op de 200 m. wisselslag voor jon gens o/12 bleef Jan Kreikamp met 3 27.0 boven zijn kunnen (3.19.8) Bri gitte van Ruitenbeek was beter in haar clement. Nadat zij eerst de 100 m. schoolslag voor meisjes o/14 in 1.43.8 (was 1.45.9) had gezwommen, lag later op de middag goud op haar te wachten op de 100 m rugslag. Met 7,4 sec vooruitgang won zij in 1.28.4 dit programma-onderdeel. Gonnie Snijder profiteerde van dit geweld en stelde haar tijd van 1.34 0 tot 1.31.0 scherper Bij de jongens o/14. bracht Matijn van Went op de 100 m. schoolslag van 1.46.6. tot 1.43.9 terug. De 100 m. ruq- slag voor de leeftijdsgroep o/16 gaf ver lies en (prima) winst te zien Brigitte Jacobs finishte in 1.32.9 (1.30.6), maar Marcel Gundmann legde beslag op de zilveren medalje Een mooie beloning voor zijn 7,9 sec. tijd winsttot 1 24.1 (was 1.32.0). Bij de jon gens o/10 kwam Ramon van Zoeren van 2.09 3 tot 2 05.5 op de 100 m schoolslag en zowel Erica Exterkate in 1.23 6 (was 1.26.4) als Halinka van Dijk in 1.25.6 (1.26.4) boekten vooruitgang op de 100 m. vrij voor meisjes o/12. Tonny Wesselooin 1.20.0 (1.24.9) en Luc v.d Meer in 1 36.2 (1.41 6) bleven op de 100 m vrij voor jongens o/12 niet achter Ook het slotnummer bracht tijd winst voor een Haai. Op de 100 m. rug slag voor jongens o/14 bracht Marcel Fieseler zijn persoonlijk record van 1.29.7 tot 1.27.4 terug USDEN/CENTRUM - Als voor- j sluitstuk van het carnavals- "dstuk 1978-1979 - zo u wilt de ringsperiode van prins Pier en Wurmpie - staat voor a.s. zater- ivond het Midvastenbal op het iramma van de Leusdense car- Isclub de Gouden Klomp. Voor en. burgers en buitenlui vindt dat plaats in het Ros Beyaart. ..The Simple Melody s" zullen trach ten uw beentjes op de dansvloer en uzelf in de polonaises te houuden. Laat die kans niet verloren gaan GK-leden mogen gratis naar binnen en de overige lolbroeken en pretrokjes nadat zij twee knaken (lawaaibelasting?) hebben geofferd aan de prinselijke ontvanger. de heer ney. die daarop bij de ingang van de feestzaal zit te wachten Het spul begint om 20.30 uur en van u wordt verwacht, dat u de weg naar de beken de biertapperij tegenover de Johan- neshoeve aan de Hamersveldseweg weer weet te vinden. De kleding is v ij, maar niemand zal het u verwijten als u desondanks toch leuk gecostumeerd ter plekke verschijnt. USDEN/CENTRUM - De verle- week zondag tegen Qe Ham ge- nederlaag van de Haaien- irpoloploeg is kennelijk toch een tijdelijke black-out ge it. Drie dagen later namen de .denaren in het Amersfoortse sportfondsenbad revanche en de Duinkikkers uit Soest waren het slachtoffer. Het werd een vrij forse maar faire wedstrijd, die pas in de tweede helft tot een definitieve be slissing kwam. Na de openingstref fer van de Duinkikkers herstelde W. van de Klashorst het evenwicht en pas na een nieuwe achterstand kwamen de Haaien via Harry Abbing (2x) en Hans van Mourik op 4-2. Duinkikkers kwam terug tot 4-4, maar Harry Abbing en Jan van de Grootev- heen in het derde kwart en Hans van Mourik, Teun van Spriel en Jan van de Grootevheen in de slotperiode brachten de eindstand op 9-4. De Haaien en De Ham hebben nu met 26 punten uit 16 wedstrijden samen de leiding in hun af deling. met nog 4 te spelen ontmoetin gen in het verschiet. Na de uitwedstrij den tegen Wilskracht (24 maart) en De Vest (i april) volgen in het sportfond senbad nog de ontmoetingen met Olympus (4 april) en tenslotte De Snip pen (18 april) Het plezierige van dit slotprogramma is het feit. dat de Haaien kampioen kunnen worden in hun eigen omgeving en dat vooral bij de laatste wedstrijden <yeel supporters aanwezig zullen zijn, lijkt zeer waarschijnlijk LEUSDEN - Maandag 26 maart draait in het Vrouwencafé Leus den de Bergman-film „Schreeuw zonder antwoord". Deze anderhalf uur durende kleurenfilm gaat over dood, lief de, vernedering en jeugdherin neringen van 4 vrouwen. De film begint om 20.30 uur in de schuur van de Hakhorst. Kaartjes a f 5.- zijn verkrijgbaar aan de zaal en bij Riet van Heere waarden, Melafier 7. 43689; Ans Aarts. Haverland 8. 43552; Rose Verkerk. Wederik 40; Noortje Klinkenberg. Marterhoeve 56. 40755. Voor inlichtingen over het Vrouwencafé kan men terecht bij Ada v. d. Vlist. 42214 en bij Riet van Heerewaarden. 43689. 'an Overbeek demonstreert een toerfiets RZAME AVOND VOOR iRFIETSERS iderdagavond j.l. presenteerde )erclub Batavus afd. Leusden in nwerkmg met rijwielhandel Blom ijzonder prettige informatie-avond Ie toersport. een tak van trimsport zonder snel groeit, waarin jong en ch op sportieve wijze kunnen ont- len groot aantal potentiele toer- s waren bijeen in de Til om door deskundig verhaal van toersport- >tor Jan van Overbeek kennis te van de verschillende mogelijk heden die de toersport aan gezonde sportieve mensen te bieden heeft. Naast de uiteenzetting over het recre atieve nut van deze sport was het tech nische verhaal over het verschil in fiet sen. diverse accessoires, kleding en onderhoud bijzonder interessant Daaruit kon men vaststellen dat het on der meer niet nodig is dat een willekeu rige toerfietser na een normale toer tocht (plm. 100 km) met hevige spierpij nen van zijn tweewieler afstapt. Vele factoren kunnen ertoe leiden dat vooral een beginneling zich onnodig laat pijni gen o a niet de juiste maat van fiets ten opzichte van zijn eigen lichaamslengte, verkeerd zadel, de stand en maat van het stuur, kleding en vele andere kleine onderdelen. Daarom is het van eminent belang om alvorens zich met deze trim sport sportief bezig te houden eens een vakkundig advies te vragen aan een er kende tweewielerspecialist. Deze gele genheid werd door Rijwielhandel Blom nog eens extra geboden op vrijdagmid dag in zijn eigen zaak aan de Zwar- teweg alwaar een ieder geheel vrijblij vend zich kon laten adviseren door Jan van Overbeek. Velen maakten dank baar gebruik van deze mogelijkheid om wellicht in de komende lente al op ver antwoorde wijze op een toerfiets te klimmen. LEUSDEN/CENTRUM - Zondag middag organiseerde AZ&PC in het keistedelijke sportfondsenbad z.g. limietwedstrijden. Met een kleine groep leden heeft de Leusder zwem- club de Haaien daar geprobeerd de limieten te halen, die door de KNZB gesteld zijn als voorwaarde tot deel name aan de a.s. Nederlandse zwemkappioenschappen. De Haaien hebben de handicap van hun ..eigen" 25-meterbad t.o.v. de 50- meterbanen in Amersfoort nog niet overwonnen. Daar is tijd voor nodig De TC blijft optimistisch en ziet nog vol doende mogelijkheden om met een aantal Haaien aan de nationale titel strijd te mogen meedoen. Op de schoolslag kwamen Annemiek Tukker, Maaike Snijder. Anne van Gessel, Mark en Harold Hulst, Gerlach Jacobs en Frank v d. Hurk in actie. Op de vrije slag Marriëtte Leusink, Karina van Holst Pellekaan en Frank Leusing, op de rug slag Gerlach Jacobs en op de vlinder slag Karina van Holst Pellekaan en Frank Leusink. ACHTERVELD - Zondag 22 april zal weer het jaarlijkse KPJ-volleybal toernooi in Soest worden gehouden. Daar ook de Achterveldse KPJ aan dit toernooi zal deelnemen is er ge start met de training. Elke zondagmorgen zal er onder lei ding van de heer Van Dijk worden ge traind in de gymzaal van 10.00 - 11.00 uur Om geen slecht figuur te slaan is het wel wenselijk dat de deelnemers en deelneemsters op de training aanwezig zijn. ACHTERVELD - Donderdagavond 22 maart, vanavond dus. houdt de KPJ een bijeenkomst in de zaal bij Rien Coenders Deze avond zal het gaan over de E.H B O. Déze avond is georganiseerd in samenwerking met de plaatselijke E.H B O.-afdeling. De aan vang is 20.00 uur Daar het een zeer leerzame avond beloofd te worden, hoopt het bestuur dat er een grote le denopkomst zal zijn WAARSCHUWING SKA- TEBOARD-RIDING De politie te Leusden verzoekt de ouders hun kinderen er op te wijzen, dat zij op hun skateboards rijdend geen ge bruik mogen maken van de openbare rijweg en de voetpaden Dit levert zó veel gevaar op voor de andere weg gebruikers. en uiteraard ook voor de kinderen zelf. dat het van zéér groot belang is, dat de ouders hun kinderen hierover strakke instrukties geven. De kinderen moeten met de skate- of speedboards op de speelplaatsen blij ven. De ouders moeten hun kinderen er ook op attent maken, dat deze met de speedboards in de hand naar de speelplaats moeten toestaan en zich niet vanaf de woning via de openbare weg op de speelboards naar de speel plaats mogen begeven. VOS GESIGNALEERD Bij de Rijkspolitie kwamen in de af gelopen week verscheiderte meldingen binnen van een vos. die in Leusden- centrum zou zijn gesignaleerd. Het dier zou zich ophouden in de omgeving van de Asschatterweg en de Hamers veldseweg. Vorige week misten diverse inwoners van Leusden enige pluimvee Aanvan kelijk dacht men aan diefstal, maar de politie begint nu het verdwijnen van de kippen en de signalering van de vos met elkaar in verband te brengen. Ook op zondag 18 maart leek de vos zijn „jachtterrein" binnen de Leusdense bebouwde kom te hebben verlegd. Hij verorberde op die dag een haan, die toebehoorde aan de pluimveestapel van een inwoner van Leusden-cen trum De politie verzoekt de inwoners van het centrum attent te willen blijven, en direkt bij signalering van het dier een berichtje aan het buro te willen doorge ven met opgave van de plaats van waarneming Telefoon Rijkspolitie: 033-4444 of 42885 SCHERFHANDGRANAAT GEVONDEN Vrijdag 16 maart vond een inwoner van Leusden een granaat nabij manége „De Klaveet" aan de Postweg. De gra naat bleek een zogenaamde scherf- handgranaat te zijn Het gevaarlijke projectiel werd inmiddels opgehaald door de Explosieven Opruimingsdienst, en is onschadelijk gemaakt. DOOD GEVONDEN In de omgeving van het Klooster in Leusden-centrum werd op zaterdag 17 maart een ree dood aangetroffen langs de weg VREEMDELINGEN CON TROLE Op maandag 12 maart hield de politie een vreemdelingen controle in Leus den. Eén illegaal in Leusden verblijven de.Chinees werd opgespoord. De man werd op het vliegtuig naar zijn eigen land gezet VERLOREN Een gouden oorknopje, mej G Schueler. Hessenweg 218. Achterveld. GEVONDEN 2 Lipssleutels; sleutel aan stukje touw in Den Treek; een herenfiets merk „Peerless" die aan een ketting op slot stond. AANKOMEN VLIEGEN Een krielhaan; een goudfazanthaan VERLOREN Zilveren armband met inscriptie „Margo giropas met 12 girobetaal kaarten; rood sleuteletui met 8 sleutels; gouden armband met naamplaat ..Ma rijke rode lederen portemonnee met 320 - en giro-betaalpas. rood fluwe len tasje met bruin leren portemonnee met 120 - en 3 sleutels Inlichtingen worden u gaarne per soonlijk of telefonisch verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-zuid. Oude Rijksweg-Arnhemseweg. telefoon 033-44444. ACHTERVELD - Zullen de zenu wen van de Achterveldse E.H.B.O.- deelneemsters vrijdag 23 maart bij de districtswedstrijd tot het uiterste gespannen zijn, hetzelfde zal dins dag 27 maart en dinsdag 3 april het geval zijn bij de cursisten die de E.H.B.O-cursus hebben gevolgd. Op deze dagen zullen de cursisten na melijk het examen afleggen voor het verkrijgen van een E.H.B.O.-di ploma. De belangstelling voor deze clirsus was ook nu weer niet gering. Maar liefst 24 personen namen aan deze cursus deel De aanschaf van een keuken is een belangrijke beslissing. Wij van Forma Concepta willen uw Poggenpohl keukenaanschaf goed begeleiden. Vanaf het eerste moment dat u bij ons binnenkomt tot en met de inbouw En daarna Tenslotte heeft u 1 jaar garantie En nog 5 jaar op materiaal We gaan nauwgezet te werk. Luisteren naar uw wensen Komen de maten zelf opnemen Maken gratis ontwerp en perspectief tekening We leveren zelf af Begeleiden de inbouw Controleren alles nog eens extra. Leggen precies uit hoe de inbouwapparaten werken. Bij een Poggenpohl is veel extra's bij de prijs inbegrepen Dat maakt 'm zo waardevol En de prijs zo redelijk. U heeft wensenwij de mensen. Showrooms maandag t/m zaterdag geopend van 9.00 tot 17 00 uur Amersfoort: Lieve Vrouwestraat 12-14 (achter de Lange Jan), telefoon (033) 11703 Amsterdam: Chr Huygens- plein 34-36 (bij de Middenweg), telefoon (020) 931859 Hilversum: Groest 36. telefoon (035) 11076 Badkamerstudio alleen Hilversum 1e etage.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 13