raatgroepjes naar voren werd gebracht at er op de verkeersavond door de Fietspad ockhorsterweg is te smal" Commissie RO over beleidsplan reclame 8B „Doe proef met woonerf" „Handhaaf fietspad Roo van Aldewerelt- laan" Achterveld: „Neem ons serieus" Jeugdraad vergadert FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant E LEUSDER KRANT EUSDER KRANT Rozendaallaan 9 Leusden-C. DONDERDAG 29 MAART 1979 verdere doorvoer van het verkeer op Amersfoorts grondgebied van belang. - Een probleem vormt de overgang van wegen van de tweede orde naar wegen van de derde orde Op die pun ten komen de fietsers vanaf de fietspa den de autoweg op. VERKEERSMENTALITEIT Een goede mentaliteit van de over heid beïnvloedt de mentaliteit van de weggebruiker positief, aldus luidde één van de stellingen van de praatgroep: .Verkeersmentaliteit' -EVERING REDAKTIE-KOPIJ: lij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag mr op ons kantoor worden ingeleverd. VERTENTIES EN ADMINISTRATIE: opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het van betalingen kunt u terecht op ons kantoor endaallaan 9, Leusden-centrum erkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ONNEMENTSGELD: abonnementsgeld bedraagt f 7,25 per kwartaal, f14,25 per half en f28,- per jaar. CHTEN BEZORGING: abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te n ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): foon 033-40691. geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur be ing, overdag 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. BESTELLEN FOTO'S meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe- len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij injitbetaling van f5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm.) op r. 871441 t.n.v. de 6DU b.v. te Bameveld met duidelijke vermei- 3 van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop oto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, endaallaan 9, leusden/Centrum. leveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste s thuis. en uitgave van de BDU-Krantencombinatie, Postbus 67, 3770 I Bameveld. r een medewerker) USDEN - Hieronder treft u j. overzicht aan van hetgeen H de rapporteurs van de di- praatgroepjes naar voren gebracht. De volgorde is an opkomst op de verkeers- d. FIETSROUTES De aanwezigen die zich hadden be ziggehouden met het onderwerp ..Fietsroutes" hadden allereerst vast gesteld, dat fietsers zich ook qua ti|d gediscrimineerd voelen. De woordvoerder doelde daarmee op het feit, dat fietsers vaak langer moeten EDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: avr. A. Bijl, v. Oldenbameveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 Chterveld); Iheer P. C. op den Camp, Flnnmark 32, Leusden-c., tel. 033-41380 urt); vrouw T. Middelkoop, Waarden 20, leusden-c., tel. 033-43724 (al- neen); iheer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-c., tel. 033-42553 (al- neen); irr. A. de Knijff-Mali, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- kl, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). wachting van de woordvoerder zullen er op dit te smalle pad alleen nog maar meer ongelukken gebeuren dan in het verleden zi|n voorgevallen. ACHTERVELD gedeeltelijk door Groenhouten Noord zou rijden, omdat hij dan de daar gele gen bejaardenwoningen kan aandoen - Het zou zeer wenselijk zijn, wan neer de Centraal-Nederland-lijn 56 over Leusden-centrum naar Zuid zou rijden, want daardoor zou een direkte Voorts achtte deze groep het van be lang dat het aankweken van een goede verkeersmentaliteit in nauwe samen werking gaat tussen scholen, politie en pers. Bijvoorbeeld zouden deze ver schillende instanties kunnen inhaken op de akties van de Centrale Politie Verkeerscommissie. Er zou in de Tweede Fase een proef genomen moeten worden met een woonerf. Hoewel de woordvoerder van de werkgroep die zich met dit onder werp onledig hield, zich realiseerde dat er over deze materie verschillend wordt gedacht, drong hij toch op een proef aan Er wordt nu al zo n tijd door de werkgroep ad hoc over dit onderwerp gepraat, dat een concrete proefneming op zijn plaats is, zo meende hij. - Een onderzoek naar het func tioneren van woonerven in andere ge meenten kan voor Leusden nuttig in formatiemateriaal opleveren LANGZAAM VERKEER Er moet een politieke keuze gedaan worden voor de veiligheid van het lang zaam verkeer, aldus de betreffende praatgroep Het is nodig dat door ge meente en politie meer geld en energie hieraan wordt besteed Wanneer je door meer inspanning komt tot een ver- keersveiligheidsplan. dan is het moge lijk om de feitelijke situatie aan te pas sen. Het was de groep niet mogelijk om in te gaan op concrete punten. ..omdat het een kwestie van het hele systeem is". VERKEERSSTRUCTUUR URSULINEWEG LEUSDEN - Tijdens de dinsdag avond 3 april in het voorlich tingscentrum aan de Zwarteweg te houden openbare vergadering van de commissies openbare werken en ruimtelijke ordening zal o.m. ge sproken worden over een beleids plan inzake het aanbrengen van re clames. Tot nu toe werd er in Leus den geen duidelijk beleid ten aanzien van het aanbrengen van reclame borden (al of niet verlicht) gevoerd. Daarin wil men thans verandering brengen. Tijdens de vergadering, waarvan de aanvang is gesteld op 20 00 uur. zullen blijkens de agenda mededelingen wor den gedaan over o a de bestemming voor boerderij Claverenblad. de ijs baan. de verkeersdrempels Kanaal- weg. de standplaatsen voor zigeuners, uitbreiding van Achterveld, welzijnstoe- zicht, aichitectenwinkel en plaatsen noodlokalen. Aan de orde komen voorts voorbe- reidingsbesluiten tot wijziging van de bestemmingsplannen ,,De Wetering" en ..Rozenboom" en een voorbe- reidingsbesluit ..Leusderheide". dat laatste met het oog op de door G S opgelegde verplichting, om in het be stemmingsplan ..Leusderheide" een stelsel van gebruiksbepalingen en aanlegvergunningen op te nemen, ten einde daarmee de Leusderhei meer te beschermen tegen ongewenste ont wikkelingen. LEUSDEN - In het Gemeentelijk voorlichtingscentrum aan de Zwar teweg vergadert donderdag 5 april de Stichting Jeugdraad Leusden. De agenda voor de vergadering die om 20.00 uur begint, vermeldt: ope ning; notulen; film (met korte ge- dachtenwisseling) „Gale is dood"; stand van zaken m.b.t. de werkgroe pen; verbouwing jeugdcentrum Achterveld; rondvraag en sluiting en rondleiding Til. e groep was de verkeersveiligheid van het langzaam verkeer aan BDU afhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. chijnt iedere donderdag. EDAKTIE: •rf Vos, Bob Braakman. Kfaktie-adres: Postbus 11, LeusdenJC. llefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. irantwoordelijk redakteun fri Vos. Een grote groep belangstellenden boog zich over de schoolroutes. wachten bij verkeerslichten dan auto mobilisten. Dat roept frustraties op. die zouden uitmonden in verkeersovertre dingen van de fietsers. - Het wegleiden van fietspaden vanaf de autoweg bij kruispunten is geen goede zaak De automobilisten krijgen daardoor minder zicht op fiets- verkeer met alle gevaarlijke gevolgen vandien. Het zou beter zijn fietspaden ook bij kruispunten rechtdoor langs de autoweg te laten lopen - Het is nodig om binnen woonwij ken meer doorgaande fietspaden aan te leggen. Omdat die thans nog ontbre ken. zoeken fietsers vaak een illegale oplossing door gebruik te maken van de voetpaden. - Met schrik had men kennis geno men van de gemeentelijke plannen om de fietspaden langs de Roo van Alde- wereltlaan en de Middenweg op te hef fen en het fietsverkeer over de autoweg te laten rijden. Daardoor zou de fietser gaan dienen als mobiel verkeersob stakel en dat leek de woordvoerder een onprettig idee - Speciale aandacht vroeg men voor het gevaarlijke kruispunt Burg. Beaufortweg/Groene Zoom Omdat dat in de toekomst nog drukker gaat wor den, pleitte men voor een tunnel voor fietsers en voetgangers op dat punt - Het feit dat langs de Noorderinslag slechts gedeeltelijk fietspaden aan bei de kanten lopen, betekent dat de fietsers deze drukke weg moeten over steken en dat is gevaarlijk. - Een verplichte lagere verkeers snelheid binnen de wijken zou de veiligheid van het langzame verkeer aanzienlijk bevorderen - Er moeten meer interlokale fiets paden komen, met name ook tussen Leusden en Amersfoort. SCHOOLROUTES De woordvoerder van het groepje dat zich had bezig gehouden met de schoolroutes begon met op te merken dat met name Leusdense inwoners, die afkomstig zijn uit grotere steden op merken dat de schoolkinderen ook niet al te zeer beschermd moeten worden bij hun weg naar school. Een al te be schermde opvoeding zou ook gevaarlijk zijn. Verder: - Het is nodig om alle kruispunten waar klaarovers staan te reorganise ren In overleg met de moeders die de kinderen overzetten, de politie en de gemeente moet er gekomen worden tot een reorganisatie van deze punten wat betreft plaats en organisatie - Er schort met name nogal wat aan de verkeersmentaliteit van jeugd in de leeftijd van twaalf tot zestien jaar. Kin deren op de basisschool hebben over het algemeen een redelijk verkeersge drag. maar de oudere jeugd gedraagt zich ..erbarmelijk" Verkeersonderwijs na de lagere school zou daar verbete ring in moeten brengen - Het autoverkeer in de buurt van -scholen moet beperkt worden Met na me zouden ouders in mindere mate hun kinderen naar school moeten brengen en vandaar afhalen. - Ook de mentaliteit van ouders laat te wensen over. Ouders geven vaak verkeerde voorbeelden en het is dan geen wonder dat ook kinderen zich niet geheel volgens de regels gedragen - De door de gemeente aangegeven schoolroutes gaan voorbij aan de realiteit De routes gaan er vanuit dat kinderen uit een bepaalde wijk ook de school in die wijk bezoeken In wer kelijkheid zijn er heel wat kinderen die buiten hun wijk op school zitten - De schooltijden en vakanties van de verschillende Leusdense scholen moeten meer op elkaar worden afge stemd. - Een fietspad langs de Heiligen- bergerweg is zeer urgent, vooral voor de jeugd die in Amersfoort naar school gaat - Het fietspad langs de Lock- horsterweg is veel te smal. Naar ver- Inwoners van Leusden-zuid bespreken de situatie in hun kern. De discussiegroep ..Verkeersstruc- tuur" kwam met de suggestie om de verkeersafwikkeling in Leusden-cen trum te regelen via een ruitstructuur om de kern heen. De Centrumweg, Noord erinslag en Asschatterweg kunnen in die optiek wegen van de tweede orde worden. Dat betekent dan automatisch dat een tweede brug over het Valleika- naal niet in het verlengde van de Noorderinslag moet komen te liggen Het CDA-alternatief moet in deze op zijn meritus beoordeeld worden. - Bij studie over het knooppunt Heiligenbergerweg in de verbinding Amersfoort-Leusden, is vooral ook de Op dit moment moet er aan het kruispunt Groene Zoom/Burg Beaufortweg niets veranderen. Wan neer de geplande uitvalswegen van Leusden zijn gerealiseerd, dan moet de Burg. de Beaufortweg weer openge steld worden voor alle verkeer Ook zal er dan een goede afslag van de Noord errandweg op de Driftakkerweg moeten komen. Aldus de mening van de woordvoerder van het groepje dat zich met de Ursulineweg had beziggehou den. Deze groep bestond voornamelijk uit kwekers, die daar hun bedrijf heb ben, en die bereikbaarheid van hun be drijven van groot belang vinden LEUSDEN-ZUID De woordvoerder van de groep die zich met Achterveldse problemen had beziggehouden begon met het uitspre ken van het verlangen door de ge meente serieus genomen te worden Daartoe is allereerst een gesprek nodig tussen Achterveld en de gemeente, waarin gepoogd zou moeten worden de plannen van beide kanten beter op el kaar af te stemmen Voorts drong men aan op - Dringend noodzakelijk zijn maat regelen bij de Achterveldse scholen, die allereerst uit dranghekken zouden kun nen bestaan - De gemeentelijke visie op de func tie van de Pater Stormstraat wijkt aan zienlijk af van die van de Achtervelders. Zeker wanneer Achterveld in de toe komst wordt uitgebreid, wil men aan dringen op afsluiting van deze straat Een verbetering van de Stoutenburger- laan heeft volgens de Achtervelders weinig of geen invloed op de verkeers situatie in de Pater Stormstraat. - Graag ontvangen de Achtervel- Achtervelders concludeerden dat zij in de eerste plaats serieus geno men willen worden. Een select groepje aanwezigen besprak het openbaar vervoer. ders tijdig alle mogelijke informatie over de uitbreidingsplannen van hun dorp, zodat ze daarover, ook verkeerstech nisch, van het begin af aan over mee kunnen denken OPENBAAR VERVOER De woordvoerder van de gespreks groep Openbaar Vervoer" wees er al lereerst op dat een goed functioneren van buslijnen allereerst afhankelijk is van de mate waarin er gebruik van ge maakt wordt. Hij noemde het een kwes tie van mentaliteit, dat er te weinig van de bus gebruik gemaakt wordt Verder kwam naar voren: - Met name voor de bejaarden zou het aantrekkelijk zijn wanneer VAD lijn 6 busverbinding tussen deze twee ker nen gerealiseerd zijn. - De mogelijkheid om een Buxi of Minibus in te zetten voor verbinding tussen Achterveld, Centrum en Zuid. moet worden onderzocht. WOONERVEN De aanwezigen die zich bogen over de verkeerssituatie in Leusden-Zuid' toonden zich allereerst bezorgd over de gemeentelijke plannen om het fietspad langs de Roo van Aldewereltlaan op te heffen Men hield een krachtig pleidooi voor handhaving van dit fietspad, waar bij men het wellicht mogelijk achtte bromfietsers over de autoweg te leiden - Het oversteken bij het Burg. Buiningpark door fietsers en bromfiet sers levert regelmatig gevaarlijke situa ties op Omdat het pad aan de overzijde van het sportpark ligt, zou een ongelijk vloerse kruising nodig zijn om veiligheid van het langzaam verkeer te vergroten. - Op de Roo van Aldewereltlaan zijn snelheidsbeperkende maatregelen no dig. - Bij het scholeneiland in Zuid is een maatregel in de Willem de Zwijgerlaan van hoge prioriteit Ook zijn er bij het winkelcentrum De Bieshaar dringend maatregelen nodig - De Schuttershoeflaan verdient aandacht

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3