Leusden heeft nu eigen filmclub iangtalent ontdekt op Midvastenbal Gouden Klomp leugd demonstreerde oor skate-board-baan [ijken naar woningen 105 angenbeek-op-papier Winteruitvoering Lisiduna werd groots muziekfestijn ROTE AVOND VAN „CINE LEUSDEN" OLGENDE WEEK GESPREK MET BURGEMEESTER IEMIEK00P EN GESCHAKELDE VRIJE-SECTORWONINGEN eusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 29 MAART 1979 Van de filmredaktie). LEUSDEN - Eigenlijk hadden »e ons al eens afgevraagd wan- »er er in Leusden een filmclub Du worden opgericht. In de ge beente zijn zo langzamerhand llerlei soorten verenigingen te Inden, maar een echte filmclub lleef tot nu toe achterwege. Het Mormatieboekje van de ge- fieente „Wegwijs in Leusden" lan voor 1979 aangevuld worden: ausden hééft een filmclub. Deze lleuwe vereniging, de Amateur- llmclub „Cine Leusden" werd 113 maart jl. opgericht. Er is in middels een bestuur samen- testeld bestaande uit zeven le- •n. (vijf mannen en twee vrou- fen). Voorzitter is de heer Piet Hjswijk, secretaris Max Bremer en penningmeester Dick Rooker. De zeven bestuursleden zijn allen ex-cursisten van de filmcursus van „Latent Talent", die van me ning zijn. dat ze zich via een der gelijke filmclub verder kunnen bekwamen in het maken van (amateur-)films. Ook enkele an dere filmamateurs hebben zich hierbij aangesloten. De vereni ging zal in de eerste week van ap ril worden ingeschreven in het verenigingsregister van de Ka mer van Koophandel. DOEL Doehvan de vereniging is onder andere het samen met andere amateurfilmers komen tot een beter filmresultaat door middel van werk bijeenkomsten. demonstratie- en instructie-avonden etc. Verder zul len er filmvoorstellingen van eigen produkties worden georganiseerd, maar ook filmwedstrijden en ex cursies Amateurs, die zelf bezig zijn met het maken van familie-films e d. die wat méér willen, dan het louter ach ter elkaar plakken van hun filmpjes, zijn natuurlijk van harte welkom, waarbij met name ook de vrouwen niet mogen ontbreken, omdat de praktijk leert, dat die doorgaans nauwelijks het filmapparaat hante ren. omdat ze het niet durven of kunnen Kortom, iedereen, die het leuk vindt om wat met gemaakte films te gaan doen. iedereen, die van anderen en samen iets wil leren over het boeiende fenomeen film. is welkom Het is niet de bedoeling, aldus het be§tuur, om een ..exclusief" groepje te gaan vormen van ..hoog peil"-fil mers. want daarmee zou voorbijge schoten worden aan de doelstellin gen van de vereniging in oprichting. U wilt er natuurlijk méér over we ten. Dat kan, want op dinsdag 24 april a s. wordt op de deel van Groot-Krakhorst een grote openingsavond gehouden, waarop het bestuur zich voorstelt en een avondvullend (film-)programma zal worden gepresenteerd U bent wel kom. Inlichtingen worden graag ver strekt door: secretaris Max Bre mer, Kornoelje 14, telefoon 42805. USDEB/CENTRUM - Het is gebeurd met de (car- ilsjkoopman. het voorlopige stuk van het Gouden Klomper >en 1978-1979 vond zaterdag s. Er rest ons nu nog de itsoverdracht van Pier aan de we prins op de elfde van de elf- f zal die vanwege de zondag op ovember worden gevierd? Wat iet ons schelen - wie dan leeft nu nog niet zorgen - en wij be en ons maar tot het Midvasten- de princelijke dependance aan imersveidseweg, waar het knap luidruchtig en warm was, maar weer uiterst gezellig, te verwacht had - wij zitten immers jen in de vastentijd, dat het stil zou In de feestzaal, was verkeerd inge- Bijna iedereen was te plekke s Pier (ditmaal gewoon als heer vermomd), zijn adjudant Folkert (als boer), een loslopende eresenator. een groot deel van de Raad van Elf en het complete GK-bestuur hielden zich in wankel evenwicht op de bijpassende geluidjes van de ..Simple Melody's". De barones van Leersum was er ook. evenals Joost (mag weten wie) en vooral een groot aantal Leusdense sportlui van Roda, TTCL. de Haaien (na hun 9-3 winst op Wilskracht!), Lock- horst en de bekende schoolvoetbal- scheidsrechter S.P Dat was nog niet alles, maar ter wille van de beschikbare plaatsruimte gaan wij niet verder dan de Taktfuivers. Dat is een verleden jaar uit de hand balclub Takt voortgekomen formatie carnavalisten. die nu stage lopen bij de profs van de Gouden Klomp Wij zijn in de wereld om te helpen nietwaar? Al gemeen is de indruk, dat de Bilthovense zotten en zottinnen wel zullen slagen in het moeilijke hosseklossenbedrijf. Wij hebben een voorbeeld: onlangs was de Gouden Klomp op visite in Bilthoven. waar de uit Leusden geëmigreerde Ire ne Kreikamp en haar betere helft de biertapperij exploiteren, die mede dient tot Taktfuiverresidentie Het was daags voor een degradatiewedstrijd van Takt in de handbalcompetitie en de Taktelin- gen deden kalmaan met de biertap. Fout. helemaal fout. volgens de Leusdense experts. Pakken wat getapt kan worden is de allerbeste indoortrai- ning en zo kon het gebeuren, dat het degradatiespook met 12-10 en een middelzware kater werd verdreven. Gewoonlijk is het Midvastenbal geen extra-explosieve onderneming (de voorraad prinselijke onderscheidingen is inmiddels uitgedeeld) maar nu bracht het de sensatie van een spontaan en (nog) gratis optreden van drie zan geressen. die u wellicht binnenkort al leen maar voor veel geld en goede woorden kunt beluisteren. Eerder ge noemde Irene Kreikamp bracht met wat hulp van een Simple Melody-er een vrije versie van het levensliedje ..Pap pie" ten gehore, waarna het duo Ma rianne Marysha (van der Werve Van Schaik voor de TV-talentenjagers (het fraaie exotische „Boeleballebal- loe" (of iets daarop lijkends) vertaalden met ..Wij zijn twee vrienden". Rond de klok van twaalf kwamen Arie Houtveen en zijn eega. regelrecht uit Playa del Ingles (Gran Canaria). op het feestge druis af. De hoofdprijs van de loterij van de concurrerende Leutbroeken uit de keistad was alleszins bevallen. Lang zaam maar onverbiddellijk naderde het sluitingsuur en daarmee het einde van het geslaagde Midvastenbal pUSDEN - Onder luid getoeter en ep van „wij willen een skate- ird baan" en uitgerust met een lifidoek waarop stond „onder een skate-board zitten meer wielen dan er in Nederland banen zijn" stonden zeker 40 kinderen woensdagmiddag 21 maart om 3 uur voor het gemeen tehuis. Ze hadden op eigen initiatief een demonstratie georganiseerd, die startte bij Kinderland en via het kantoor van de Leusder krant naar het gemeentehuis leidde. Veel kinderen droegen een skate board met zich mee, (u weet wel zo'n plankje met twee wielen, waar je met twee voeten op moet staan om je voort te bewegen) en hadden de speciale skate-board helm op het hoofd Kom pleet met brief stevenden de jongens en meisjes op de deur van het gemeente huis af. om de burgemeester te spre ken. Maar er deed niemand open. Nog maar eens toeteren en roepen in het microfoontje aan de deur. En jawel hoor daar kwam iemand aan. Het was niet de burgemeester, maar deze meneer die verscheen, wist wel te vertellen, dat de burgemeester er niet was. In de brief, die de kinderen bij zich hadden, stond, dat de kinderen in Leusden graag willen skate-boarden. Maar de politie vindt dat niet goed op de openbare weg, en stuurt de kinderen door naar schoolpleinen Maar op die schoolpleinen gaat het volgens de kin deren niet Het moet op asfalt, liefst van een heuveltje af Voor Pon gaat het prima, maar daar zijn ze ook weg gestuurd Er wordt iedere keer gezegd misschien en misschien, maar daar hebben we niets aan", aldus de jeugd. De brief werd afgegeven De kinde ren bleven maar staan voor het geval de burgemeester misschien tóch nog kwam Dit gebeurde echter niet Wie wel arriveerde was wethouder Wage naar Dan daar maar op. af Wethouder Wagenaar begreep niet precies wat er aan de hand was en liep maar naar binnen Even later kwam hij toch terug met de brief in zijn hand en vertelde de kinderen dat de burgemeester in Utrecht was, maar dat hij er persoonlijk voor zou zorgen, dat de brief bij de bur gemeester terecht zou komen. Als de kinderen een afspraak met de bur gemeester hadden gemaakt, zou hij nu zeker aanwezig geweest zijn. Maar ja. daar schoot je nu niets mee op Wet houder Wagenaar ging weer naar bin nen en na wat heen en weer gedrentel .riep één van de kinderen, „we gaan een afspraak maken". Met z'n dertigen naar binnen, de afspraak werd gemaakt voor 4 april om twee uur je redaktie) USDEN - Al wie daar belang in e, kon dinsdagavond in de ge- telijke expositieruimte aan de leweg kennis komen nemen e definitieve ontwerpen van de angenbeek te bouwen pre- oop- en geschakelde vrije sec- oningen. In genoemde exposi tieruimte waren daartoe tal van teke ningen opgehangen. Aangegeven werd ook, hoe men zich in de wijk de loop van fiets- en voetpaden gedacht heeft, en hoe het er met de parkeer voorzieningen gesteld zal zijn. Zoals bekend, zullen in Langenbeek in totaal 180 premiekoopwoningen ge bouwd gaan worden, waarvan 122 in steen en 58 in houtskeletbouw. Voor de 122 eerstgenoemde huizen treedt Na tionaal Grondbezet als opdrachtgever óp. De ontwerpen zijn gemaakt door de architecten Hopmans en Olthoff uit Den Bosch Naar ontwerp van het Amersfoortse architectenbureau E.D. zullen de wo ningen in houtskeletbouw worden uit gevoerd In de wijk komen voorts 42 zoge naamde geschakelde vrijesectorwo- ningen Ze worden neergezet in op dracht van Nationaal Grondbezet. De ontwerpen zijn van architect J. Mool- huysen. Met de bouw van de eerste pre miekoopwoningen zal in augustus, september van dit jaar begonnen wor den. De eerste huizen denkt men in ap ril, mei volgend jaar gereed te hebben, de laatste woningen in oktober van dat jaar. Voor wat betreft de geschakelde vrije sector-woningen (niet te ver warren overigens met de zng. clus terwoningen waarvoor een groep particulieren een opdracht hebben gegeven aan architect Ruijssenaars) beginnen de bouwaktiviteiten vol gend jaar februari, maart. De eerste huizen in deze categorie moeten in oktober 1980 gereed zijn, de laatste in maart 1981. Prins Pier (links) als heer vermomd op het Midvastenbal van de Gouden Klomp. LEUSDEN - Vrijdag 23 maart werd de jaarlijkse winteruitvoering van het Harmoniegezelschap „Lisiduna" gegeven. In de zaal van Pon was het een groots muziekfestijn, met me dewerking van de majorettes en tamboers. In het openingswoord door de heer Verhoef werd Baron van Boetselaer. beschermheer van Lisiduna' welkom geheten Verder wenste de heer Ver hoef alle aanwezigen een prettige avond toe Onder de enthousiaste leiding van de heer Timmer werden er o.a. werken van Albert Kappert (Lucky Star), Randy Beck (Dance with me). Albert Niemeijer (To thee my heart), Max Leeman (Beat and Sweet). J Ouvadsti (Flambeau). W Laseroms (Marching notes) ge speeld. Dat er hard gestudeerd was. bleek uit de verscheidenheid van de te spelen muziekstukken, marsen, moderne mu ziek, gevoelige stukjes en negro spiri tuals. Aan het eind van het concert werd door publiek, samen met orkest inMarching notes" enthousiasme betuigd door in rithme mee te klappen De heer Timmer bleek ook een goed entertainer te zijn en vulde bepaalde hiaten toepasselijk op. De aspirant leden werden niet over geslagen. Deze traden in diverse com binaties op en lieten zich niet onbetuigd. De resultaten van de jonge mensen waren vaak verrassend, na een korte tijd van studie. Drie jonge aspirant-leden traden voor het voetlicht en bliezen oud-Hollandse versjes, o.a. .,'t Vogeltje tikt tegen 't raam"enz. Vervolgens traden de majoretten en de tamboers individueel en ook gezamenlijk met orkest op. De majoretten geleid door Anita Voorburg, en begeleid door het orkest toonden een fleurig optreden in hun dansjes „Happy End" en „Enzhelm" De tamboers speelden „Met de drumband op pad" goed en gedisci plineerd en lieten hun stokken flink rof felen. De senioren tamboers waren te beluisteren in ..Marsvaardig" van Theo van Campen. „Drumfestijn' van Eg berts. en „L'armeé" van Theo van Campen. De „la Luna's" hadden een eigen in breng Hun blazersensemble bleek uit een goed homogeen samenspel te be staan. Het waren enthousiaste men sen. die bezig zijn hun resultaten steeds te verbeteren. Ze bleken vaak huiselijke feesten e.d. op te luisteren en waren ook bij het publiek van vrijdagavond po pulair! Tot slot werd de finale goed gekarak teriseerd door het „Trein ritme" Al met al een avond waarin iedereen genoten had van de spontane, onge dwongen manier van samenzijn OORKONDE VOOR OUD DIRIGENT „Lisidunade Leusdense mu- j ziekvereniging. die veel betekent in on- ze regio maakte ook deze avond tot een succes. De heer Rijne, oud dirigent, werd aan het slot van de avond een oorkonde uitgereikt Hij werd hiermee erelid van „Lisiduna" Hierna werd met gezellig samenzijn, dansen en verloting de avond voortge zet o.l.v. het dansorkest „The Valleys I H.K Optreden van de majorettes. Lisiduna in actie tijdens de uitvoering in Zaal Pon.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9