emeente gaat praten met omwonenden „De Rozendaal' öekomstige bewoners voorzien werkgroep van naamsuggesties Paasbiljarttoernooi voor jeugdbiljarters Schepers winnaar van competitie bandstoten lontessorischool ield open dag kwaiiteits **de schakel" AMGEVING WEGEN LANGENBEEK NU NAGENOEG ROND Leusder Krant Nogmaals: de Groenstichting Rozendaal 99 FOTO-KOPIE NODIG? 5 hcUen-qóeózfer? TÊËzj wrst^O hamlappen {ritanchicg/(£ poo/et 2&6e2tfB b/effoppen <*>a? /gg e/6/a/operi/om? fes" 6 HALEN HEETAiEN slagerij GEBR.VANKOOTEN Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 5 APRIL 1979 13 ierste winkels in „Hamershof tas begin volgend jaar open genstelling tot de winkels hoeft het postkantoor niet aan het einde van dit jaar van zijn huidige plek aan de Toren- akkerweg verdwenen te zijn BIEZENKAMP Een selectiecommissie, met daarin onder meer vertegenwoordigers van het CIMK, de Kamer van Koophandel, de AMRO en de gemeente, houdt zich momenteel bezig met de samenstelling van het meest gewenste branche-pa troon voor de Biezenkamp. Enkele din gen staan nu reeds vast: de apotheek van H Wuts en een vestiging van de Algemene Bank Nederland komen te genover de doe-het-zelfzaak van de heer Snapper. De Spar-supermarkt van de heer Aldenzee komt tussen de huidige RABO-bank en de bestaande Biezenkamp. Verder is er in de nieuwe Biezenkamp nog ruimte voor een groentehandel. een slijter, een bakker, een delicatessenzaak, een bloemisterij en een kapsalon. Enkele zaken die nu nog in de Biezenkamp gevestigd zijn, zullen daar verdwijnen. Zo zullen te zijner tijd de opticien, de NMB en de juwelier verhui zen naar het hoofdcentrum Voor zover dat in haar vermogen ligt zal de ge meente zich inspannen om ook daar weer zaken met eerstelijns-artikelen (min of meer dagelijkse levensbehoef ten) in te brengen. ,,Maar". aldus Jan Mandemaker, ..daarbij zijn we natuurlijk geheel afhankelijk van de medewerking van de eigenaren van de panden." Van middenstandsvertegenwoordi ger F. Timmer kwam de vraaq of de vestiging van een hulppostkantoor in De Biezenkamp tot de mogelijkheden zal behoren. De wethouder zei toe het na te laten vragen. jr een medewerker) USDEN - De eerste win- peningen in het hoofdcen- „Hamershof, zullen niet r dit jaar, maar pas in het te kwartaal van volgend jaar tsvinden. Dat heeft tot ge- dat het noodwinkelcentrum Rozendaal" niet op 1 ja- i aanstaande ontruimd zal ten zijn. De omwonenden „De Ftozendaal" worden iran dezer dagen per brief op toogte gesteld en er zullen nog persoonlijke gesprek- met hen door vertegenwoor- rs van het gemeentebestuur ien gevoerd. ze mededeling is afkomstig van ouder Jan Mandemaker (Progres- .eusden) en hij werd door hem ge daan tijdens de vorige week gehouden vergadering van de werkgroep ..Mid den- en Kleinbedrijf" De wethouder gaf de werkgroepsleden een overzicht van de stand van zaken met betrekking tot „Hamershof" en moest, zoals te ver wachten was, melding maken van een aanzienlijke vertraging door de extreem strenge winter. Delta Lloyd heeft de gemeente laten weten dat de oorspronkelijk geplande opleveringstermijn van oktober niet meer gehaald kan worden Men doet er alles aan om zoveel mogelijk van de achterstand in te halen Maar opleve ring van een nieuw winkelpand in no vember of december is voor de win keliers niet interessant Zij hebben het dan zo druk, dat van verhuizen niets kan komen en dat betekent dus dat pas in de eerste maanden van volgend jaar winkelopeningen in „Hamershof" ver wacht kunnen worden. De opleveringsdatum van het win kelgedeelte van het hoofdcentrum is daarom van zo'n groot belang, omdat het noodwinkelcentrum „De Rozen daal" op 1 januari a.s. ontruimd zou moeten zijn. Indertijd is toestemming voor deze noodvoorziening verleend voor een periode van vijf jaar. Deze pe riode loopt op 1 januari aanstaande af. Door schriftelijke informatie en daarop volgende persoonlijke gesprekken hoopt men bij de omwonenden begrip te kweken voor deze uitloop. PARKEREN De werkgroepsleden maakten van de gelegenheid gebruik om enkele sug gesties ten aanzien van het Hoofdcen trum te doen. Zo vroeg het VVD-raads- lid Gerrit van Tiel of het niet mogelijk zou zijn een tijdelijke parkeerruimte te maken op de plaats waar straks het warenhuis zal moeten verrijzen. Wet houder Mandemaker noemde dit een goede suggestie, die door de ambtelijke diensten in overweging moet worden genomen. Wat betreft het warenhuis deelde hij mee, dat er nog steeds met gegadigden onderhandeld wordt Uit gangspunt is daarbij dat het warenhuis in 1982 geopend zou moeten worden. Opnieuw maakte de heer Spaans, vertegenwoordiger van de Leusdense middenstand, duidelijk dat hij de plaats van het postkantoor in het hoofdcen trum niet zo'n bijster gelukkige vindt Ook al in de werkgroep „ruimtelijke or dening" van het CML had de heer Spaans laten weten dat het postkantoor wat hem betreft beter in oostelijke rich ting gepland had kunnen worden. Maar de PTT schijnt inmiddels de benodigde grond te hebben aangekocht, dus aan de lokatie van het postkantoor valt niet meer te tornen. Overigens zal het post kantoor niet voor 1982 naar de „Ha mershof' worden overgebracht. In te- Het hoofdwinkelcentrum in aanbouw USDEN - Met name de toekom- bewoners van de vrije sector ngen in de wijk Langenbeek en gebruik gemaakt van de mo eheid om mee te denken over de lun straat of weg te geven naam. ;den de werkgroep Naamgeving en, de groep, die vorige maand ns de toen gehouden gemeen- dsvergadering de door haar aakte namenlijst In de prut- ak zag belanden, nadat de heer Tiel (WD) de meerderheid van aad achter zich had gekregen zijn idee de toekomstige bewo- ten aanzien van die naamgeving odige Inspraak te geven, tal van jesties toekomen. Suggesties, over de werkgroep zich maan- ivond boogj om tot een nieuwe te komen. Tot 1 april waren de )mstige Langenbeek-bewoners in elegenheid geweest om met na- die hun voorkeur hebben, op de proppen te komen. Namen die, zo was tevoren duidelijk afgesproken, namen dienden te zijn van waterdieren die in beken en riviertjes voorkomen een voorwaarde overigens waaraan niet iedere inzender zich gehouden had Via de Woningstichting Leusden (voor woningwetwoningen) ep Natio naal Grondbezit (premie-koop en ge- schakkejde vriie.sector woningen) was getracfit ook de toekomstige bewoners in die sectoren met ideeën voor straat namen té laten komen Genoemde po- ging.had echter niet zo heel veel opge leverd. Op grond van de binnengekomen ideeën, besloot de werkgroep de twee grootste straten in Langenbeek straks te bedenken met de namen Salaman der en Beekforel. Namen die voorts voor wegen en straten in die nieuwe wijk werden gereserveerd waren: Libel. Rietspinner, Ruisvoorn, Karper, Snoekbaars. Brasem, Barbeel. Lepe laar en Toermalijn. Nog niet in alle ge vallen werd definitief bepaald welke straat straks welke naam gaat dragen STRAATNAAMBORDEN Tijdens de bijeenkomst liet de werk groep Naamgeving Wegen voorts haar gedachten gaan over een aantal zaken met betrekking tot straatnaamborden. Het resultaat van de gedachten wisse ling was o m. het besluit om na te laten gaan, of het niet aardig zou zijn - en technisch uitvoerbaar - om straat naamborden per nieuwe wijk of serie van een algemeen symbool te voorzien (een molen in de wijk met namen van molens, een waterdier in de wijk met namen van waterdieren enz Bij wijze van proef zei de werkgroep graag te willen experimenteren met re- troflecterende straatnaamborden (bor den die in het duister beter te lezen zijn). De verklarende teksten op straat naamborden wil de werkgroep alleen nog daar aangebracht zien „waar de redelijkheid zulks ingeeft" Voorstander toonden de leden van de werkgroep zich voorts van - waar dat mogelijk is - dubbele straatnaam borden (op voor- en achterkant) van lantarenpalen bijvoorbeeld en van een aangeven van de wijknamen op ,de plattegronden van dë gemeente. Be pleit werd voorts een duidelijke verwij zing met borden naar de verschillende wijken. Een volgende maal wil de werkgroep zich o.a. verdiepen in het al dan niet wenselijk zijn van een zo groot mogelij ke beknoptheid van de namen van straten Volgens die gedachtengang zou bijvoorbeeld een Amalia van Solmslaan Van Solmslaan moeten gaan worden en een De Roo van Al- derwereltlaan De Roolaan of Van Al- dewereltlaan. LEUSDEN/CENTRUM - Op de za terdagen 7 en 14 april wordt in de Rosmolen (Hamersveldseweg 118, Leuaden-Centrum) een Paas- "Ttournooi voor jeugdbiljarters ge hóuden. Aanvang op beide dagen van de Leusdende vereniging te houden. a.s. Zondag wordt (eveneens in de Rosrholen te Leusden) de derde ronde gespeeld van de „top-team"-competi tie met deelname van de sterkste jeugdteams van Midden-Nederland. Belangstellenden, ook aankomende jeugdbiljarters vanaf 12 jaar, zijn op beide evenementen welkom in het clubhuis van BV '75. Voor de competitie 10.00 uur. Tot de 8 sterke deelne mers, die 16 partijen spelen, behoren Jos van Kooy en Tom Kramer vattde wmméwIJflMBB-districi Eemland (se- BV '75. Zij moeten proberen de. ver- niorénj won BV 75 2 met 5-4 van de leden jaar door John Kramer g^w.on-^|goej[ijej^eptfBV 7$ 1 met 9-0 van Er- nen wisselbeker in de prijzénk'ast rrielo 1 JSDEN - Dinsdag 27 maart de Montesorischool open dag. ouders van de leerlingen en imstige leerlingen kwamen een nemen in de klaslokalen terwijl nderen bezig waren. Bij bin- omst werden de ouders welkom ten door de ouderraad, die hen Ide waar zij terecht konden voor euterklassen en waar voor de e school. In de kleuterklas van e, tevens hoofd van de kleuter- ol waren de kinderen bezig met riaal, door henzelf uitgezocht van de principes van het Mon- irionderwijs) bestaat een grote verscheiden- aan materiaal Er is een pop- >ek, een winkel, blokken, plankjes cijfertjes opgelegd kunnen wor- elplaatjes, schuurpapieren letters, om op te noemen. Met veel pie l/aren de kinderen aan het werk. de kinderen gezamenlijk een met de trein hadden uitgebeeld, lijn volgende gang naar de lagere Op de grond in de klaslokalen i diverse kinderen bezig een land- vol te prikken met vlaggetjes waar men van de plaatsen opstonden e kinderen maakten een tekening )ang waren twee kinderen aan het n. Ondanks de verschillende vak- vaar de kinderen mee bezig waren tte er een rustige sfeer. De klas- ijn verdeeld in onderbouw en bo- >uw. dus niet zoals op de meeste en in zes verschillende jaren t leerkrachten pamen de tijd om Ben te woord te staan, en vragen antwoorden. Dit konden zij doen, ij diverse moeders die in de klas- nelpen of voor een kopje koffie en donderdag daarop 29 maart was n ouderavond voor de kleuter- De opkomst was groot en zelfs js die hun kind ingeschreven had oor de toekomst waren aanwezig Dfdleidster Renée heette iedereen hartelijk welkom en startte met het on derwerp, wanneer is een kind rijp voor de onderbouw. Zij deed dit op erg leuke wijze en het kwam er toch wel op neer, dat een kind persé niet dat en dat som metje of die en die letters moet weten voor het kind schoolrijp is. Er wordt met een heleboel factoren rekening gehou den. Het kind moet samen kunnen wer ken. bepaalde opdrachtjes kunnen uit voeren, zelf een keuze kunnen maken en nog veel meer factoren. Het is zelfs zo dat een kind nog geen enkele letter hoeft te kennen en toch schoolrijp kan zijn. Een kind hoeft namelijk op de Montessorikleuterschool niet te leren, maar wil het kind graag iets weten (bij een kind is leren vaak een vorm van spelen), dan zijn de materialen aanwe zig. Juffrouw Patty vertelde iets over de materialen die op deze kleuterschool gebruikt worden Het een is een voor bereiding op rekenen en het ander om de pen goed vast te houden Veel ma terialen worden gebruikt om het kind het verschil te leren van groot en klein, dik en dun, rond vierkant en driehoekiq. Een vragensteller vond het allemaal best leuk. maar vroeg zich af of dit nu allemaal wel nodig was op een kleuter school „Laat een kind toch lekker spe len", was zijn remedie. Nogmaals we zen de leidsters erop dat een kind he lemaal niet hoeft, willen zij het graag (de zogenaamde gevoelige leeftijd) dan zij die materialen aanwezig. Hierna werd er een kopje koffie ge dronken en kon er in het lokaal van Co- ra voornamelijk Tekenmateriaal beke ken worden. Tot slot kon iedereen die nog wat wilde blijven meehelpen aan het vervaardigen van telkaartjes, klok- kijkkaartjes en andere attributen het geen makkelijk zelf te vervaardigen is. maar veel tijd vergt. Zeker 20 mensen hielpen hieraan mee, zittend op de kleine stoeltjes en ondertussen gezellig babbelend De ouderavond en de open dag wa ren een groot succes. LEUSDEN/CENTRUM - W. Schepers is winnaar geworden van de BVL-huiscompetitie bandstoten 1978-1979. Achter de namen van de deelnemers vindt u het aantal ge maakte caramboles, het aantal beurten, de hoogste serie, het moyenne en de behaalde punten. De eindstand werd: W Schepers 640 505 11 1,27 19 H Pet 793 443 13 1,79 16 E Klok A. v d Berg I. Punt 307 259 9 1,19 16 391 522 11 0,74 15 595 571 9 1,04 14 P. Wendel 644 661 15 1,38 1 2 F Voortman 558 559 9 1,00 8 J. Jekel 239 241 11 0.99 8 De huiscompetitie libre 1978-1979 wordt verspeeld in drie poules Poule 3 is uitgespeeld. De eindstand is: J Stappers 408 451 7 0.90 18 J Holt 551 403 13 1,27 18 H Velthuysen 492 384 10 1.28 16 P Buhler 360 418 8 0.86 14 B. Winter 305 402 9 0.76 10 Haaxma 300 461 5 0,65 6 W. Veen 174 411 4 0.42 2 Rozendaallaan 9 Leusden-C. Les op de Montessorischool. (Van de redaktie) LEUSDEN-Ons bericht in het vorige nummer, waarin werd meegedeeld, dat het bestuur van de Groenstichting had be sloten om de Groenstichting Ro zendaal op 1 april 1979 op te heffen vanwege een chronisch gebrek aan belangstelling, heeft nogal wat losgemaakt onder de bewoners. De gemeentelijke voorlichtingsdienst kreeg nogal wat verontruste telefoontjes te verwerken en er waren tal van Rozendalers, die heel trouw hun sleutel in kwamen leveren. Kort om: de kalender heeft veel men sen parten gespeeld. Het bestuur van de Groenstichting is nog niet van plan de zaak op te heffen. Mo menteel legt zij de laatste hand aan een wijziging in de statuten. RJSF-ftNGMQS-OF- L>eNfZOQG£RS €98 Torenakkerweg 26 - leusden C Tel 033-44210

Leusder Krant | 1979 | | pagina 13