tvoering van DWS een geslaagd gebeuren i n el wat oud-ijzer voor actie van KPJ Wij gaan niet overéén nacht ijs Twee volleybal zeges voor Avanti Achterveldse dames aan kop rijfavond van en voor nesty International 'n Poggenpohl keuken. poggenpohl STE OPENBARE OPTREDEN VAN MINIRETTES „Forma-Concepta" Oud-papier voor DWS l-ÖST.I ENDE WEEK ISEDORUSFEEST Paaskaarting HEEL GESLAAGD FRÜHSCHOPPEN LAATSTE RONDE KLAVERJASSEN HESSENKAR BREDERODES GEKLOPT MET 3-0 2.95 4.50 M TUINT0K0 ier Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 5 APRIL 1979 15 U U y am "«.viUJ». |L voor DWS tijdens de jaarlijkse uitvoering. ACHTERVELD - Zaterdagavond hield de muziekvereniging DWS haar jaarlijkse muziekuitvoering in Ons Gebouw. De avond werd geopend door de voorzitter van de vereniging de heer W. Wouters. Een hartelijk welkom voor iedereen. Hij was blij dat de zaal deze avond geheel gevuld was. Een bijzonder woord van wel kom sprak hij tot de burgemeester, die met zijn echtgenote aanwezig was en tot de aanwezige leden van diverse buurtverenigingen. Het pro gramma was zodanig gekozen dat er voor elk wat wils bij was. Voorzitter Wouters hoopte dat alle aanwezigen zouden genieten van hetgeen deze avond door de vereniging muzikaal werd gebracht. De te spelen nummers werden deze avond aangekondigd door de leidster van de drumband. Connie Ossendrij ver. Zij deed dit op een voortreffelijke manier. Op duidelijke en voor iedereen begrijpelijke wijze legde zij de inhoud van de te spelen muziekstukken uit. De avond werd geopend met de Mars der Medici, daarna volgde Strange Party, Micko (met optreden van majo rettes en drumband), Oklahoma, optre den van de drumband, mars Drumbo met drumband en tamboers, Bergkristal met optreden van de minirettes, Ceasar en Cleopatra, Down bij the Riverside met majorettes, Spanish Eyes en de Finale. Tussen Spanish Eyes kreeg men nog het optreden van de minirettes Het was het eerste optredea voor publiek van deze jonge groep onder leiding van Connie Ossendrijver. Hoewel het hun eerste optreden voor het publiek was, werd dit optreden op een voortreffelijke wijze uitgevoerd. Dat hun optreden wel in de smaak viel, bleek wel uit het daverend applaus dat zij in ontvangst mochten nemen. Doch niet alleen het optreden van de minirettes- was voortreffelijk, ook het optreden van de muziekvereniging, de majorettes en de tamboers werd op voortreffelijke wijze uitgevoerd. Na elk gebracht stuk volgde een hartelijk ap plaus. Vooral na de finale volgde er nog maals een daverend applaus, hetgeen wel bewees dat de aanwezigen volop van het gebrachte hadden genoten^, GEBREK AAN TAMBOERS Aan het einde van dit muzikale ge deelte van de avond dankte de voorzit ter voor dit applaus Ook kreeg de diri gent de heer Steenbeek een woord van dank voor zijn zeer goede leiding. Het was de eerste maal dat de heer Steen beek als vaste dirigent op een dergelij ke uitvoering de leiding had. Verder bracht de heer Wouters nog naar voren, dat er een dringend gebrek aan tamboers dreigt te ontstaan. Mo menteel zijn er nog slechts zes tam boers. Dit groepje zou in verband met de studie van enkele van hen nog in krimpen. Het zou wel jammer zijn als tengevolge van het niet meer aanwezig zijn van leden deze tamboergroep zou moeten verdwijnen. De heer Wouters deed dan ook een beroep op de Achter- veldse jeugd, om eens een keer op de repetitie-avond te komen kijken, waar bij dan mogelijk belangstelling kan ont staan om dit tamboerkorps weer te kunnen aanvullen. In de pauze werd er een grote ver loting gehouden waarbij een groot aantal mooie prijzen te winnen was. Na de pauze werden de tafels en stoelen aan de kant geschoven, waarna de dansliefhebbers hun hart konden ophalen. Het was het Trio Mix dat de dansmuziek voor deze avond verzorgde. Tot in de kleine uurtjes bleef men nog gezellig bij- IVELD-Zaterdag 31 maart (PJ weer haar jaarlijkse :tie. Ook deze oudijzerac- een heel groot succes ge- ijdag waren er enkele le- i begonnen om in de en het een en ander op te ch zaterdagmorgen om gon de grote slag. Met een kers waarachter een aan- n was gekoppeld, gingen i0 van de mannelijke leden ot laat in de namiddag is geweest. Het bleek wel, wat Stoutenburgers en ers wat op te ruimen had den. Er werd alleen oud ijzer en vod den in ontvangst genomen. Onder luid gezang trok men de wijken en buurten in. Zo de gehele dag door kwam men volgeladen wagens tegen. Toen de laatste wagen binnen was, bleek deze actie een groot succes te zijn geweest Er bleek dit jaar veel meer te zijn opgehaald dan voorgaande ja ren. Alles werd gedeponeerd bij het be drijf van de familie Van den Hengel aan de Hessenweg te Stoutenburg. Er was heel hard gewerkt, niet alleen door de jongens, maar ook door de drie meisjes die voor de inwendige mens zorgden. Deze dames zorgden ervoor dat er steeds volop pannekoeken en gebakken eieren aanwezig waren. In totaal is er die dag door de heren 10 kg bloem, 17 liter melk en 300 ge bakken eieren naar binnen gewerkt Begrijpelijk, dat deze drie meisjes na afloop geen pannekoek of gebakken ei meer konden zien Tot besluit van deze dag was er om 20.30 uur voor alle me dewerkers en overige leden van de KPJ nog een gezellige avond in de zaal van de Klaveet. Onder het draaien van plaatjes werd er nog gezellig nagepraat over de afgelopen dag. SPELAVOND IVELD - Maandag 9 april mevrouw N. Schwager- in Oldenbarneveldstraat Is weer beschikbaar voor velders, die willen komen roor de politieke gevange- mnesty International. Ge wordt er tussen 19.30 en International is een onpar- ifhankelijke organisatie die ter wereld inzet voor men- )p grond van hun ras, geloofs-, levens- of poli- liging door de overheid van ivangen worden gezet. Am- teert slechts die gevange elf geen geweld gepleegd ordat ze gevangen werden )ok ziet Amnesty Internatio nal er op toe. dat in ieder land zo goed mogelijk de Universele Verklaring van de rechten van de Mens worden nage leefd Naast de vele onderzoeken die Am nesty instelt naar de omstandigheden van politieke gevangenen, voert zij ook akties. Een van de meest bekende ak- ties is Schrijven voor gevangenen". Door middel van deze aktie probeert Amnesty onder meer vrijlating van poli tieke gevangenen te bewerkstelligen. Onlangs werden de resultaten van deze aktie over 1978 bekend. Er werd geschreven voor 44 mensen uit 29 lan den. Mede dankzij deze aktie werden 7 gevangenen onvoorwaardelijk ontsla gen, werden 6 anderen voorwaardelijk in vrijheid gesteld en zullen waarschijn lijk nog 2 gevangenen tegen het eind van het jaar vrijgewjten worden Twee gevangenen kregen een proces en werden gevonnist; over de overigen is niets naders bekend. Tijdens de schrijfavond van 9 april a s wordt geschreven naar de autori teiten van: 1Nicaragua, waar een 30- jarige, ernstig gehandicapte schrijver sinds de opstand in september 1978 gevangen wordt gehouden zonder me dische verzorging en zonder berecht te zijn. Verzocht wordt om vrijlating en medische behandeling; 2. De Sovjet- Unie, waar 2 journalisten gevangen worden gehouden op beschuldiging van anti-sovjet-agitatie. De één is ver oordeeld tot opsluiting in een bijzondere psychiatrische inrichting, de ander zit in een heropvoedingskamp met streng regime; 3. Rhodesié, waar een man wegens politieke overtredingen sinds mei 1977 voor onbepaalde tijd gevan gen is gezet. Gevraagd wordt om vrijla ting. Alle Achtervelders zijn van harte wel kom om te komen schrijven voor de po litieke gevangenen van Amnesty Inter national. U wilt een kwaliteitskeuken? 'n Poggenpohl? 'n Belangrijke beslissing Wij van Forma .Concepta nemen royaal de tijd voor u. Luisteren naar al uw persoonlijke wensen. Type keuken. Kleur Hout of kunststof De apparatuur Enzovoorts Alles afgestemd op uw ruimte en budget. Wij komen thuis opmeten. Maken ontwerp, compleet met per- spektieftekening. Gratis Daarna beslist u pas Ook maken wij nog een inbouwwerktekening voor de aannemer. Waarbij we rekening houden met schuine vloer Ongelijke wanden. Electriciteit, waterleiding etc Leveren op het afge sproken tijdstip af Controleren alles nog eens extra. Leggen uit hoe de inbouwapparatuur werkt. U ziet- bij een Poggenpohl is veel extra's inbegrepen Dat maakt hem zo waardevol. En de prijs zo redelijk. U heeft wensenwij de mensen. Keuken/badkamerstudio Wrooms maandag t/m zaterdag geopend van 9.00 tot 17 00 uur )rsfoort: Lieve Vrouwestraat 12-14 (achter de Lange Jan), telefoon (033) 11703. Amsterdam: Chr Huygens- 34-36 (bij de Middenweg), telefoon (020) 931859 Hilversum: Groest 36, telefoon (035) 11076 amerstudio alleen Hilversum 1e etage. Donderdagavond 12 april zal er weer een echte gezellige spelavond worden georganiseerd voor de leden van de KPJ. Deze ouderwetse spelavond zal worden gehouden in Ons Gebouw en aanvangen om 20 00 uur. Het belooft een echte gezellige avond te worden waar voor ieder wat wils is georgani seerd Het bestuur hoopt dat er ook de ze avond weer grote belangstelling van de zijde van de leden zal zijn. Vrijdagavond 6 april zal de KPJ sa men met de afdeling van de ABTB weer het Isedorus-feest vieren. Alle leden van de beide afdelingen zijn van harte welkom met echtgenotes en verloof den. Om 19 30 uur zal de avond worden begonnen met een Eucharistieviering in de R.K. Kerk te Achterveld. Het Achter- veldse jeugdkoor zal tijdens deze dienst haar medewerking verlenen. Daarna zal het feest worden voortge zet in Ons Gebouw. Onder het genot van een kop koffie zullen alle aanwezi gen worden verwelkomd door de voor zitter van de ABTB, de heer Kooloos. STERREN KIJKEN Hierna zal de KPJ de aanwezigen vermaken met het toneelstuk „Ster ren kijken", waarna de ABTB nog een kwis zal presenteren. In de pauze zal er een verloting worden gehou den waarbij een aantal mooie prijzen te winnen zijn. Na de pauze zal er nog geruime tijd gezellig gedanst kunnen worden. De muzikale medewerking zal deze avond worden verzorgd door het welbekende dansorkest The Spiker. ACHTERVELD - Door de S.V Ach terveld zal op maandag 9 april een Paaskaarting worden georganiseerd. Deze kaarting, die alleen is voor leden en donateurs van de vereniging, wordt gehouden in de kantine op het Ker stensportpark. De aanvang is om 20 00 ACHTERVELD - Zondag was het in D'Ouwe Peerdestaal weer Fruh- schoppen. Het muzikale gedeelte werd weer verzorgd door de Hin- terfelder Musikanten. Het is weer een echte gezellige bij eenkomst geweest. Bij het begin was er nog niet zo heel veel belangstelling, doch dit werd steeds beter. Na een goed half uur was de zaal geheel gevuld met belangstellenden. Dank zij de Hinterfelder Musikanten zat de stemming er al heel vlug in. Dit fruh- schoppen blijkt ook buiten het dorp steeds meer in de belangstelling te ko men. Dit bleek ook deze morgen weer. Veel bezoekers kwamen van ver buiten het dorp. Het volgende Fruhschoppen en tevens het laatste van dit seizoen zal zijn op 27 mei Dit beloofd een heel bijzonder Fruhschoppen te worden, zo dat een bezoek hieraan zeker de moeite waard zal zijn. DWS in actie onder leiding van dirigent Steenbeek. ACHTERVELD - Zaterdag 7 april is weer de eerste zaterdag van de maand. Al degenen die die dag tot en met ongeveer 14.00 uur van hun oud papier afwillen, kunnen dat dan weer brengen naar de container die weer zal staan op het Coöperatieplein. De muziekvereniging D.W.S. gaat nog steeds door met haar oud pa pieractie en zij hoopt dat de container ook nu weer geheel gevuld zal.zijn. De genen die in verband met bijzondere omstandigheden niet in de gelegenheid zijn om hun.oud papier zelf te bréngen kunnen dit even telefonisch doorgeven naar de volgende nummers 033-41197 en 03425-1688. Het oud papier zal dan zeker worden opgehaald ACHTERVELD - De zaterdagmid dag in sportzaal de Meent gespeelde volleybalwedstrijd Avanti-Set Up begon met een charmant „incident". De Achtervelders, hartelijk als altijd, boden hun inmiddels kampioen ge worden opponenten uit Scherpen- zeel zeer fraaie boeketjes voor jaarsbloemen aan. Hoewel het ons bekend is, dat bloemen in deze tijd van het jaar nogal prijzig kunnen zijn, gaat het te ver om tussen deze geste en de toch wel verrassende 3-1 uit slag enig verband te leggen. U wilt een bewijs? Wel, dat kan! De scheidsrechter viel buiten de florale huldiging en floot desondanks niet te gen Avanti. Van stoeien met steekpen ningen was derhalve geen sprake En fin, leest u maar mee met het verloop van de zeer sportieve wedstrijd. Als ex tra-informatie mag u nog weten, dat het team uit Achterveld en zeer verre om streken bij het behouden van de thans ingenomen 6e plaats op de ranglijst (vermoedelijk) niet zal degraderen uit de 1e klasse. Set Up verloor met moeite de eerste set, die na een bijna gelijkopgaand be gin op 15-13 uitliep. Vanaf de tweede set is Avanti ook de jeugdige supporters - niet groot in aantal, maar lawaai meer dan voldoende - veel dank ver schuldigd De score groeide van 2-7, via 7-7 en 11-13 (een sterk set-upper- ACHTERVELD - Vrijdag 6 maart zal de zevende en laatste ronde worden gespeeld van het Hessenkar kJaver- jastournooi. De aanvang is om 20.00 uur in de Hessenkar. Deze avond zal de beslissing brengen van de winnaar of winnares van het tournooi Het beloofd wel een spannende wedloop te worden. De aanvoerster van de totaal stand kan deze avond nog ingehaald worden en van haar eerste plaats worden verdre ven. tje!) naar winst met 15-13 en de Achter velders waren toen al zeker van mini maal de helft van de buit. De derde set was duidelijk een Scherpenzeelse aan gelegenheid. uitgedrukt in de cijfers 8-15. Onder de nu wereklijk oorverdo vende aanmoedigingen van de jeugd (Achterveld en Leusden waren samen één blok!) kwamen de witblauwe Ach tervelders via 6-1 op 9-3 tegen de blauwwitte Scherpenzeelse formatie, die evenwel terugkwam tot 9-9. Eén van de twee Achterveldse sup porters in onze nabijheid (meer waren er niet) had het bijna niet meer, maar herstelde zich vlot toen Avanti haar topform hervond en behalve de set ook de 2 wedstrijdpuntjes won De dames van Avanti versloegen Vios 3 in 3 sets en blijven hun kansen op het kam pioenschap behouden. ACHTERVELD - Zondagmorgen speelde het Achterveldse dames elftal een thuiswedstrijd tegen me- dekoploopster Brederodes uit Via- nen. Daar beide ploegen met een ge lijk aantal punten de lijst aanvoer den, was het voor de beide ploegen wel een belangrijke wedstrijd. Om goed 10.00 uur werd het start^ignaal gegeven. Voor Brederodes, die de aftrap mochten nemen, was het na een rust van 15 weken weer hun eerste wedstrijd. Het was een mooie gelijk opgaande wedstrijd waarbij vooral in de eerste helft aan beide zijden veel kansen wa ren die echter niet werden benut. Ook de achterhoedes van de beide ploegen vervulden hun taak heel goed Vooral de laatste speelster van Brederodes, wel die morgen de beste van het veld, had een dubbele taak. Zij moest n.look de goalgetter van Achterveld. Lia Kerk hof, bewaken hetgeen haar heel goed lukte. Aan de Achterveldse kant was het Eef Steenbeek die de Brederodes spits geen enkele kans gaf. Ongeveer 10 mi nuten voor rust wist L Kerkhof zich toch even van haar bewaakster te ontdoen en benutte deze kans met een on houdbaar schot. De ruststand ging in met een 1-0 stand. Na de rust kwam Brederodes wel steeds goed opzetten, doch de Achter veldse verdediging gaf geen krimp al ging dit wel een paar maal ten koste varï een corner die weggegeven moest worden. Ongeveer 10 minuten voor het einde was het M. Hak die op het mid denveld de bal kreeg toegespeeld. Zij wist alle belemmeringen te omzeilen en maakte er 2-0 van Een zucht van ver lichting ging er door de speelsters en toeschouwers. Het leek een gewonnen wedstrijd, doch Brederodes stuurde de laatste man uit de verdediging naar voren het geen een verhoging van het gevaar dat er door de tegenpartij gescoord zou worden opleverde. Achterveld hield de hoofden koel. Het was L. Kerkhof die ongeveer drie minuten voor het einde de zaak "veilig stelde. Met een prachtig gericht schot wist zij de stand op 3-0 te brengen. Door deze overwinning is Achterveld nu al leen aanvoerdster van de ranglijst. Zondag 8 april speelt Achterveld een uitwedstrijd tegen de Meeuwen. Aan vang van de wedstrijd is 10.30 uur Uit onze bloemenkas Grote maat KRALENPLANTEN- HANGER van 5.50 nu 3.00 Setje van 3 mandjes van 4.50 nu WIT P0RCELEINEN ZWAANTJE van 6.50 nu trefpunt voor ptintenvHenden AMSTEROAMSEWEG 139 -033-17031 3812 RR AMERSFOORT

Leusder Krant | 1979 | | pagina 15