iuinige winst hockey-heren 1 Nieuwe tennisseizoen begint met vertraging Itv ode eemelaar SNIKT HOCKEK I34MNS Leusden praktisch veilig SPANNING BIJ KLAVERJASSERS IJF WEKEN LANG VERWOEDE STRIJD OM TITELS WAT DACHT U? Leusder Krant - Sport DONDERDAG 5 APRIL 1979 lEUSDEN/CENTRUM - Uit de 4-2 [slag van de wedstrijd Leusden- r kan opgemaakt worden, dat de Jenpartij (drager van de rode lan- i redelijk tegenstand heeft ge- ben. De waarheid is echter anders. Leusden was heer en meester op het goed bespeeelbare veld, maar ging zeer slordig om met vele kansen. Zo werd - bij de stand 1-1 - zelfs een strafpush gemist! De Leusdenaren openden de score met een waarlijk fantastisch diagonaal schot van Pieter van Breuqel, die zon dag weer uitstekend op dreef was als spits Via een lange hoekslag kwam Goor weer langszij, maar de thuisclub herstelde hierna opnieuw het over- r was Pieter van Breugel (2e van links) een tegenstander te vlug af. Frank Marree (1) en Erik Timmer (r) stonden voor event, bijstand. leed wicht. In deze periode viel de gemiste strafpush. Nog voor de rust kwamen de Leusdenaren weer op voorsprong De ..strafcorner-automaat" met Eric Wes- sel als aangever, Frank Marree als stopper en Peter Elffers als afmaker, was daarvoor aansprakelijk. Uit een na de hervatting kort op links genomen volgende Leusdense corner sloeg Erik Timmer de bal hard in. Uit de rebound profiteerde de attent meegekomen Pieter van Breugel. die daarmee voor 3-1 zorgde Goor liet toen zien, dat uit een strafpush betrekkelijk gemakkelijk kan worden gedoelpunt., maar gaf defi nitief de strijd op, nadat de Leusdense strafcomermachine nogmaals doeltreffend had uitgehaald. Bij 4-2 is het gebleven. De verder uitslagen wa ren: Heren 3 - Schaerw 11 2-2 Heren 4 - Kampong 13 4-3 Veteranan A -1- Loenen A 0-0 Dames 2 - Be Fair 4 8-0 Shinty 2 - Heren 2 Doorn 3 - Heren 5 0-0 Barneveld 1 - Dames 1 afgelast Kampong 10 - Dames 3 1-1 Bij de jeugd waren de resultaten: Meisjes A1 - H sum A2 1-2 Meisjes A2 - Vianen A1 1-1 Meisjes C2 - SCHC C5 1 -6 Meisjes D3 - Karjipóng D3 0-6 Jongens B2 - A'foort B3 afgelast Jongens B3 - Laren B5 1-6 Jongens B3 - Laren B5 1-6 Jongens C2 - Schaerweyde C4 2-0 (de eerste zege van het seizoen!) Jongens C3 - Leerdam C1 1-2 Jongens D2 - Fletiomare D1 6-1 Jongens D4 - Vianen D1 12-0 Kampong B2 - Meisjes B1 1-2 Haaskamp C1 - Meisjes C1 7-0 Shinty D1 - Meisjes D1 afgelast een deel van haar vrije tijd doorge bracht met het ontwerpen van een nieuw (modern) verenigingsembleem. Voorts werden allerlei plannen m.b.t het komende siezoen uitgewerkt. De Eemelaar heeft rekening gehouden met vertraagd begin van het seizoen. Hef openingstournooi voor de senioren vindt plaats op 8 april (voor de jeugd een dag eerder) Later in het jaar volgen nog~ enkele tournooien en de club kampioenschappen In de landelijke park zijn afgeleverd. Met wat extra zelf werkzaamheid wordt gehoopt het vorstverlet spoedig te hebben inge haald. Met een bijzonder geslaagd feest opende de LTV Leusden zaterdag avond het nieuwe tennisjaar Het was erg gezellig in de Johanneshoeve en een groot aantal van de circa 200 nieuwe leden (door de uitbreiding van de baancapaciteit verdween een flink stuk van de wachtlijst) hebben van deze IEUSDEN/ACHTERVELD - Het nisseizoen kon dit jaar niet, zoals iruikelijk, op 1 april beginnen. De lormaal strenge en lange winter de oorzaak van het niet op tijd leed komen van de banen, maar Aergste nood lijkt inmiddels voor- 1 Aangenomen mag worden, dat in komende weekeinde in Achter- d en Leusden een voorzichtig be- Ikan worden gemaakt met deze ir onze gemeente nog altijd uitge- oken zomersport, en nieuwe lente, een nieuw geluid taal uit Achterveld en met name uit loek van de LTV de Eemelaar. De >r driekwart vernieuwde redactie van Iclubblad bracht no 1 VAN DE 5e gang - het instuctienummer - uit in nieuw jasje In de achter ons lig- Ide winter heeft het tennisbestuur zondagcompetitie komt de Eemelaar in actie met 2 mixed teams en 1 herenfor matie, in de damesdistrictcompetitie met 4 heren- en 3 mixedformaties. Nog niet gereed, maar wel in een vergevor derd stadium van voorbereiding ver keren de realisatie van het nieuwe clubhuis en de verlichting van de banen 1 en 2. waarvoor de 17-meter lange masten inmiddels op het Kerstensport- gelegenheid gebruik gemaakt om on derling kennis te maken en met de.ou de hap" Het voor 1 april geplande openingstournooi kon, doordat de ba nen niet tijdig gereed kwamen, geen doorgang vinden. Het ligt nu in de be doeling daarvoor de tweede Paasdag te benutten. Het jeugdtournooi wordt op Paaszaterdag gehouden (aanvang 10 00 uur) met een middagfeestje voor de kinderen tot en met 11 jaar en een avonddito voor de ouderen t/m 17 jaar Voor 2 en 3 juni staat een dub- beltournooi op de kalender en de club kampioenschappen volgen van 13 tot 27 augustus. Het weekend van 22 en 23 september is gereserveerd voor het spelen van het slottournooi. Met hoe veel teams en in welke competities de LTV Leusden gaat spelen, is ons tot nu toe nog niet gemeld. De LTV Lockhorst opent het seizoen met het van ouds bekende „bel tournooi" op 7 en 8 april (voor de jeugd is dat in de Paasvakantie gepland op 12 april) Uiteraard zat! CeUsdens oudste tennisclub nog meer evenementen or ganiseren. Die werden nog niet vermeld in het maartnummer van het clubblad de Gravelton (dat wij overigens pas in april ontvingen) of het moet zijn, dat e e a op de blanco pagina 2 had moe ten staan Ook over de senioren competities ontvingen wij nog geen mededelingen De Lockhorstjeugd doet in elk geval mee aan de ITA- woensdagmiddagcompetitie (met 3 teams), aan de districtswoensdagcom- petitie (1 team) en aan de dito-zater- 'dagcompetitie (2 jongens- en 3 mixedteams). Ondanks de (persoonlijke) meerderheid - althans op dit plaatje - won Leus den gemakkelijk met 4-2. Laren D3 - Meisjes D2 1 -0 Be Fair A2 - Jongens A1 3-0 Laren B2 - Jongens B1 3-1 A'foort C2 - Jongens C1 2-1 Be Fair D1 - Jongens D1 1-1 Hoevelaken D1 - Jongens D3 2-0 Er wordt gestreefd om de hockey- competitie voor de jeugd tegen het ein de van april te beeindigen Dit brengt ons weer tot de jaarlijkse oproep van de hockeyclub aan het adres van can- didaatleden. De clubs moeten, om speelgelegenheid voor de nieuwelin gen te verkrijgen, de nieuwe leden al in een zeer vroeg stadium opgeven aan de bond Een spoedige aanmelden is derhalve gewenst. De minimum-leeftijd voor toetreding is 8 jaar (de candidaten moeten geboren zijn vóór 1 oktober 1971), Voor verdere informatie en aanmelding kunt u terecht bij de sec retaresse van de MHCL Mevr A Schitrups, Landweg 259. Leusden-C (telf 43949) LEUSDEN/CENTRUM - Met (te) be scheiden cijfers versloeg Leusdens eerste herenteam het bezoekende elf tal van Goor Hiermee hebben de óranjehemderi zich praktisch naar een. veilig plaatsje gespeeld Twee clubs degraderen dit jaar. Gooris bijna zeker "reeds veroordeeld en het Nijmeegse Quick maakt een goede kans om even eens weer de 3e klasse te moeten op zoeken. De uitslagen van 1 april waren: Deventer - Arnhem 0-2 ,Quick - Drienerlo 0-0 Ares - Doetinchem 1-0 P.W - Appeldoorn 1-1 Leusden - Goor 4-2 Ranglijst: Apelaoorn 12 19 24- 9 Deventer 13 19 26-13 Arnhem 14 18 30-15 Ares 14 16 21-20 Pr Wilhelmina 14 14 15-12 Leusden 14 13 22-30 Doetinchem 13 11 14-17 .Drienetlo 13 11 10-15 iQuick;' 13- 8 15-28 .Goor 12 4 12-30 Programma 8 april: Niet ontvangen LEUSDEN/CENTRUM - De heer v. d. Heide won verleden week de com petitieronde van de klaverjasclub Leusden Troef. Hij benaderde tot op 179 punten koploper de heer Knol, die op zijn beurt maar 96 punten voorbleef op de heer Kool. Het blijft dus zeer spannend. De uitslag van de afgelopen week was: 1 Dhr v. d. Heiden 5688 pnt. 2 Dhr. v Egdom 5326 pnt. 3. Mevrouw Kuyper 5289 pnt. 4. Mevr v. Waterschoot 5279 pnt. 5. Dhr. v. d Berg 4850 pnt, De ranglijst werd 1. Dhr Knol 65993 pnt 2. Dhr. Kool 65897 pnt 3 Dhr v d. Heiden 65714 pnt 4 Dhr Kleefstra 65268 pnt 5 Mevr. Kleefstra 64640 pnt 6 Dhr. v. waterschoot 63700 pnt 7 Mevr v. Waterschoot 63594 pnt Club-informaties verstrekt secretaris M C Knol (telf 44289) LEUSDEN/CENTRUM - Op het ge vaar af beschuldigd te worden de heer Peddemors en zijn keuze-commissie te beïnvloeden bij het aanwijzen van de club of de enkelingdie volgend jaar voor het onderhoud mag zorgen van de Jaro van Rootse!aartrofee, kom ik toch met een tip. Als de Antilopen weer naast de pot plassen, komt m.i. alleen Joop van Santen in aanmerking voor de eervolle onderscheiding. Met name voor zijn belange- en tomeloze inzet bij de uitbreiding van het gemeentelijk be- zi' aan vastgoed. In weer en wind, bij nacht en ontij en overdag op de meest onverwachte momenten, was hij aan het werk bij de verbouwing van de ge meentelijke overdekte sportac commodatie op het Buinmgpark. Tot nut en voordeel van de circa 350 leden van de schaak-, de korfbal en de tafel tennisclubs en de dreigende stijging van de gebruiksvergoedingen ten spijt Wat dacht u? Heeft ,,Ome Joop'' de beker verdiend? Op een heel ander vlak ligt het ple zierige bericht - althans voor de inwo ners van Lemmer- dat een ex-inwoner deze Friese gemeente een complete sporthal met bowlingcentrum wil aan bieden Gratis, cadeau en voor nop! Een 52-jarige oud-bakkersknecht is thans schatrijk en in de Verenigde Staten eigenaar van een grote bakkeri/. Hij wil in Lemmer een oude boerderij kopen en die laten verbouwen tot de bedoelde sporthal. Wat dacht u? Zou een naar de USA of waarheen dan ok uitgeweken ex-Leusdenaar - hij hoeft met persé bakker te zijn - ooit zover zijn te krijgen? Aan oude boerderijen heerst hier al vast geen gebrek. Tot slot kom ik nog even terug op het schoolschaaktoumooi, dat 5 weken lang in Leusden werd gehouden. Met veel ontzag kijk ik op naar jeugdleider J. Boemaars,die met de hulp van di verse sëniorén-schakers en onder wijskrachten, behalve de rust in de tent, het toumooi tot een goed einde heeft gebracht. Wilt u er even aan den ken, dat maar liefst 123 jeugdige schakers aan de titelstrijd deelnamen? Schakers verrijkt de geest", wordt wel eens beweerd. Wat dacht uZou een gemeentelijke subsidie niet eerder op zijn plaats zijn dan straks een verho ging van de gebruiksvergoeding voor het desbetreffende clubhuis, dat bo vendien op dit moment met zeer veel zelfwerkzaamheid vergroot wordt? P c. Donderdag 5 april: 21 15 uur. herenvolley NVC-Avanti te Nijkerkerveen 21 30 uur. damesvolley SHV 2 - Avanti in de Koppel. Zaterdag 7 april: 9 00 uur beltournooi LTV Lockhorst op het Buiningpark. 9 00 uur: Schieten om het Wilhelm Teil-schild op de Leusderheide (org. Sv Leusden). 14.45 uur: damesvolley 'Leos-Hellas in de Meent. 16.15 uur: herenvolley Leos- KGU/V&S in de Meent. 15.00 uur: voetbal Roda-Vitesse op het Buininpark 16.00 uur: korfbal SKV-Antilopen te Amsterdam. Zondag 8 april: ?.00 uur: vervolg beltournooi Lock horst op het Buiningpark. 9.30 uur. openingstournooi LTV de Eemelaar op het Kerstenssportpark. 12 15 uur dameshandbal Impala- AAV op het Buiningpark. 14.00 uur. herenhandbal RHC-lm- pala te Rhenen 14 30 uur. voetbal Achterveld-Veen- sche Boys, Kerstenssportpark 14.30 uur voetbal EMM - Roda sportpark Wasmeer te Hilversum. Maandag 9 april: 19.30 uur: jeugdleidersavond met Rob Baan in de Roda-kantine op het Buininqpark. Dinsdag 10 april: 9.00 tot 17.15 uur: schoolvoetbal op het Buiningpark. Woensdag 11 april: 9.00 tot 15.50 uur: schoolvoetbal op het Buiningpark. Woensdag 11 april: 9.00 tot 15.50 uur: schoolvoetbal vervolg. Donderdag 12 april: 7.00 uur jeugd-openingstournooi LTV Lockhorst op het Buiningpark 20 00 uur: jaarvergadering handbal- Impale in de Meent. DIVERSEN De bijzondere gebeur tenissen rond het Euro-zwembad en de Roda-sporthal zijn om ver schillende redenen niet doorgegaan. Jammer vonden velen, want vooral in de loop van de middag van 1 april was het weer uitstekend voor dit soort grapjes. ZAALVOETBAL Wij horen tegen woordig niet veel meer over FCO, dat naast FC Opstelten ook Finis Coronat Opus (of op zijn Hamers- velds ..eind goed, al goed") betekent L)e Leusdense zaalvoetbalclub leeft echter nog en onlangs zagen wij de ranglijst van de 3e klasse C (rayon Utrecht). FCO had toen 10 punten uit 13 wedstrijden (nu wellicht méér) en stond op de 6e plaats van de 10 clubs. MOTORSPORT De Grasbaan Motorsport Bond (GMB) organiseert in het komende seizoen op 10 juni wedstrijden in Leusden en op 25 augustus in Amersfoort TAFELTENNIS. De heer W A H v. d. Laaken treedt per 1 mei a s. af als TTCL-voorzitter Dat was hij reeds eerder van plan i.v.m. een tekort aan voldoende vrije tijd. Tot de eerstko mende ledenvergadering neemt se cretaris W. Verhoeven voorlopig de voorzittershamer over. WATERPOLO. Haaien 3 won in Baarn de competitiewedstrijd tegen Vuursche 3 met 9-3. Voor de Leusdense doelpunten zorgden Ruud van Broekhoven (4x), Harry Klok (2x), Jan Groen (2x) en Peter Berendse. HANDBAL Op de jaarvergadering I van handbal-Impala (12 april, 20.00 uur en in sportzaal de Meent) treden niet minder dan 6 bestuursleden (periodiek) af. Vier van hen zijn her kiesbaar. Voorzitter Ruud Drager en secretaresse Jenny Meijerink echter niet! lEUSDEN/CENTRUM - Vijf weken I is, onder grote belangstelling I onderwijskrachten en ouders, in I clubhuis van de schaakvereni- Leusden verwoed gestreden |de school schaaktitels van Leus- Organisator J. Boemaars, [Idleider van de SVL, werd geluk- goed terzijde gestaan door een tal seniorleden van de schaak- Ook de schooljeugd toonde I interesse voor het tournooi op 4-ruitige borden. Met 341 e, 2e en ((lassers. 38 4e klassers, 34 5e sers en 17 leerlingen uit de 6e sen - in totaal dus 123 deelne- s, hetgeen een nieuw record be nde - werden de voorronden ge- eld. De 10 beste schakers uit elke ep ontmoetten elkaar, soms met krassend resultaat, opnieuw in de P'e, waarvoor ook sportstich- bsvoorzitter B. W. Peddemors pngstelling toonde. or dit tournooi en mede door de [-•activiteiten op diverse Leusdense iolen, is de interesse van de jeugd tor het edele schaakspel enorm be vorderd. Dat heeft reeds geleid tot de stormachtige groei van de SVL- jeugdafdeling en er bestaan nu ook plannen om in Achterveld tot een soort van filiaal te komen. De juniorensectie van de Leusdense schaakclub omvat thans reeds meer dan 70 leden en nog regelmatig komen aanmeldingen bin nen De opname-capaciteit is evenwel niet onbegrensd en dat is toch wel jam mer Ondertussen wordt hard gewerkt aan de uitbreiding van de accommodatie, die o m gebruikt wordt als clubhuis van de schakers (de nieuwbouw op het BB- park leek woensdag anders meer op een overdekt zwembad) en dat kan misschien leiden tot een verdere uit bouw van de schaakvereniging. Het vinden van een geschikt kader is echter ook nog een niet opgelost probleem. Na alle medewerkers en belangstellende te hebben bedankt reikte de heer Boemaars aan het slot van het toernooi de prijzen uit De winnaars van de 4 groepen ont vingen een herinneringsstandaard, de 5 beste finishers een diploma en de overigen een eervolle vermelding. De resultaten waren: 1e, 2e en 3e klassers: 1Remco Louwen (3e kl 2 Thijs Wuts (1e kl.) 3. Jaap de Jager (1e kl.) 4 Vincent Gautier (3e kl.) 5, Daniël Opsteegh (2e kl.) 4e klassers: 1Tom Wuts 2. Erwin Zijlstra 3. Guido de Gans 4. Gijsbert Geerders 5 Pieter de jager en Frank Kooman 5e klassers: 1 Ferry Sonder 2. Jochyon Brongers 3. Benno Smit 4 Mark de Looze 5. Cornel Straver klassers: 1. Take Jan Bloemhof 2. Erwin van Klaveren 3. Sander de Gans 4. Radboud Berg 5. Joep Roseboom Toernooileider J. A. M. Boemaars met de vier 1e prijswinnaars.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 19