Joh. v. d. Hengel-bokaal voor J. van Rossum Achterveld niet verder dan een gelijkspel Help een handje met je voeten «Schoolvoetbal toernooi met h35 wedstrijden TAFELTENNISKAMPIOENEN GOUDEN SPELDEN VOOR RESTUURSLEDEN IERJONGDE PLOEG RAAKT OP ELKAAR INGESPEELD Zestig jaar oude CJVV op zoek naar oude leden help een handje met je voeten SCHIETUITSLAG ONS GENOEGEN NATIONALE „LOOP VOOR UNICEF" OP 19 MEI EERSTE TEAM ZEGEVIEREND TERUG UIT HOEVELAKEN s.v. Achterveld Leusder Krant - Sport DONDERDAG 5 APRIL 1979 23 ACHTERVELD - Zaterdagavond hield de schietvereniging Ons Ge noegen haar jaarlijkse feestavond. Tijdens deze avond zou ook de Joh. v.d. Hengel-bokaal worden uitge reikt aan de winnaar van de onder linge wedstrijd voor deze bokaal. De avond werd door de voorzitter van de vereniging de heer J. J. van Hamersveld geopend met een harte lijk welkom voor alle aanwezigen. Op de hem welbekende manier sprak hij nog een kort woord. Hij dankte de bestuursleden en de leden van de vereniging voor hun fijne medewer king. De vereniging gaat steeds vooruit het geen wel is gebleken op diverse wedstrijden met anders ver enigingen. Hij wenste iedereen een heel prettige avond toe. Het is van avond een feestavond en geen schietavond. Maak er wat van en pak er wat van", aldus Van Hamersveld. Direct na de opening werd door de organisator van de bokaal competitie overgegaan tot de uitreiking van de prij zen. Hij bracht nog even naar voren, dat Joh v.d Hengel tot zijn overlijden na een ongeval in 1976. lid van de vereni ging was geweest Door de ouders, broer en zusters van Johan werd aan de ereniging de Joh. v.d Hengel bokaal geschonken. De bokaal blijft in het bezit van de vereniging doch de winnaar «rijgt wel een blijvend aandenken De competitie was zodanig in elkaar gezet dat alle leden, dus zowel de goede als Je minder goede schutters, een kans (regen om de bokaal te winnen Jam- ner was dat enkele leden die er heel joed voorstonden, door werkzaamhe- len en ziekte enkele wedstrijdavonden rerstek hadden moeten laten gaan. Na deze korte uitleg werd overge- jaan tot het uitreiken van de prijzen. Er waren in totaal drie prijzen beschikbaar gesteld t w de genoemde bokaal en nog twee medailles Begonnen werd met de derde prijs een medaille. Deze was voor K Jonkman met 1473 punten. De tweede prijs was voor W J. Lage- rweij, die ook een medaille in ontvangst mocht nemen met 1475 punten Aan de achterzijde van de medaille was een inscriptie aangebracht ..schiet wedstrijd Joh v.d Henkei bokaal 1979" Het was de heer J van Rossum die de bokaal had weten te bemachtigen met 1526 punten De heer Viskuiten overhandigde aan de heer van Rossum de bokaal Hij mocht hem even vast houden en daarna weer teruggeven waarna aan hem een herinnerings pla quette werd overhandigd. De totale uit slag van deze bokaal competitie was aantal punten 1 J van Rossum 1526 2 W. J. Lagerweij 1475 3 K Jonkman 1473 4 B. Voskuilen 1469 5 W Vosjuilen 1456 6 J. E. van Hamersveld 1444 7 H. J. van Ruitenbeek 1438 8 J Voorburg Gz. 1319 9 A van Daatselaar 1293 10 J van Nimwegen 1279 11 A Vlug 1271 13. W van de Klatersteeg 1249 14 W Wittebrood 1245 15 T Daatselaar 1243 16. G Tolboom 1230 17 F. Koenen 1199 18 H Holst 1184 19. J. Pepping 1157 20 H. J. van Nimwegen 1014 GOUDEN SPELDEN Na de prijsuitreiking was het officiële gedeelte echter nog niet achter ds rug Bij een vorige feestavond werd aan en kele leden een zilveren speld uitgereikt wegens het 25 jarig lidmaatschap van de vereniging. Tijdens deze avond was het niet alleen zilver dat zou worden uitgereikt, doch ook goed Als eerste werd de heer J J. van Hamersveld naar voren geroepen Deze kreeg de gouden speld in verband met zijn 25 jarig werk als bestuurslid Zijn echtgenote kreeg bloemen. Ook de heer W. Wittebrood kreeg de gouden speld omdat ook hij 25 jaar achtereen bestuurslid was Het zil ver ging naar Frans van Dalen die 25 jaar lid van de vereniging was. Er werd de opmerking gemaakt als je dat zo hoort zou je denken dat Ons Ge noegen een bejaarden vereniging is. Doch dit is niet zo. want toen de vereni ging werd opgericht waren de eerste leden nog allemaal broekjes. De zilve ren speld die Frans van Dalen kreeg werd hem door zijn vrouw, die ook een bloemetje kreeg opgespeld. Na dit officiële gedeelte dacht men dat het afgelopen was. Doch dit bleek niet zo te zijn. Het was nu de heer H. J. van Ruitenbeek die naar voren kwam en verzocht of de voorzitter J J van Hamersveld even voor het front wilde komen Nadat de heer van Hamersveld aan het verzoek gevolg had gegeven werd door de heer van Ruitenbeek een kort woord tot hem gesproken U bent aldus de heer van Ruitenbeek ruim 25 jaar voorzitter Als voorzitter doe u uw werk op een dusdanige manier dat de vereniging heel goed draait en wel op een ongedwongen manier. U bent geestig, doch ook een goed leider. Als dank hiervoor willen wij u. de leden, echtgenotes en verloofden een ge schenk aanbieden. Wij hopen dat als u het gebruik veel aan de verenigng zal denken. Hierna overhandigde de heer van Ruitenbeek aan de voorzitter van Ha mersveld een aansteker met inscriptie, terwijl zijn echtgenote een bloemtje kreeg aan geboden Tot slot was het mevrouw Vlug die ver zocht werd naar voren te komen Ook zij kreeg een bloemetje als dank voor de vele uren die zij alleen had gezeten als haar man weg was in verband met zijn werkzaamheden voor de vereniging .Als wij een beroep op hem doen staat hij altijd direct klaar en we zijn hem daar zeer dankbaar voor" Hiermede was het officiële gedeelte van deze feestavond afgelopen en werd het verdere van de avond met een gezellig muziekje en een dansje voortgezet De heer B. Voskuilen (I) reikte de v. d. Hengel-trofee uit. ACHTERVELD - Achterveld heeft ten verdiend gelijk spel behaald te- jen middenmoter Domstad in Jtrecht. De Achterveldse formatie iérscheen binnen de krijtlijnen in irecies dezelfde opstelling als vori- je week tegen Nederhorst. De half weg de competitie verjongde ploeg ïegint nu meer op elkaar ingespeeld e raken. Al direct na het aanvangssignaal van icheidsrechter Srvencke kon men zien lat er bijna 2 gelijkwaardige elftallen 'ilkaar zouden bestrijden Om de beurt 'an de doelen van de beide keepers in jevaar en van echt krachtsverschil was an ook geen sprake. Wel was bij Dom- itad het samenspel en plaatsen veel leter. Daarentegenover stelde Achter- eld een geweldige inzet wat veel com- nseerde Na een kwartier moesten de gasthe ren even terug en moesten enkele cor ners weggeven. Uit een hiervan was het Johan Hakdie precies over de Domstad lat kopte. Direct hierna bij een uitval Van Domstad wist Hans Versteeg niets an ders te doen dan corner te koppen. De ze werd via via keurig ingeschoten, docht even keurig van de doellijn ge trapt door Gijs Hak. Achterveld die wind in de rug had, speelde de bal vaak verkeerd af, en de technische middenvelders van Dom stad grepen steeds keurig in. De wedstrijd die een boeiend kijkspel gaf te zien veranderde op slag toen het eerste doelpunt viel. Vanuit het middenveld kreeg Albert Tolboom de bal aange speeld Deze schoot onmiddellijk door naar Jan Kerkhof die zeer scherpe op gesteld stond en op het randje van buitenspel de bal onhoudbaar langs de Domstad doelman kon werken 1-0 Een felle strijd met Domstad in de aan val gaf binnen 3 minuten de gelijkmaker te zienK-Bij een Domstad aanval be landde op de rug van zijn medespeler Gijs Hak. Jammerlijk genoeg kwam de bal precies voor de schietgrage voeten van de Utrechtse midvoor, die van dichtbij doelman Tolboom het nakijken kon geven 1-1. Tot aan de rust kwam er er in deze stand geen verandering meer. Na de thee opnieuw 2 fel strijdende ploegen waarbij Domstad soms fors optrad om het spel naar zijn hand te zetten. Scheidsrechter Srvencke had de touwtjes echter strak in de handen Een voorzet van de goed werkende Jan Kerkhof naar Johan Hak kon maar net door de Domstad doelman over de lat getikt worden Domstad probeerde ge steund door de wind Achterveld op de knieen te krijgen, doch de verdediging kon steeds reddend ingrijpen, soms ten koste van een paar corners. Uit een van deze corners wérd de bal achter doelman Tolboom geschoten. De scheidsrechter twijfelde om dit doelpunt goed te keuren en raadpleegde grens rechter Van Harwijk Deze was resoluut in zijn waarneming Geen geldig doelpunt. Domstad was door deze afkeuring geenszins uit het veld geslagen en be waarde zijn krachten voor het laatste kwartier van de strijd. Herman v. Ruitenbeek ging tegen de grasmat bij een confrontatie met een Domstad man Verzorger Piet Smink wist hem na enige tijd toch weer op de been te krij- geri. Domstad bleef werken voor suc ces en Achtervelds verdediging pro beerden de Utrechters uit hun spel te halen door de bal veel over de zijlijn te trappen Achterveld wist toch zo nu en dan gevaarlijk terug te komen en door dat Domstad ver op begon te dringen waren er kansen voor een snelle uitval Een van deze kansen werd benut want de scherp opgestelde spits Jan Kerkhof wist na 20 minuten in de 2e helft de bal te plaatsen naar rechtsbui ten Johan Hak. De Utrechtse doelman moest vissen bij het schot van de kleine rechtsbuiten 2-1Domstand gooide nu alles in de resterende tijd op de aanval. Achterveld probeerde angstvallig de gelederen gesloten te houden Tot 5 minuten voor tijd bleef het een knappe voorsprong voor Achterveld. Er volgde een wissel bij Domstad en aanval op aanval rolde op Achtervelds doel af Doelman Tolboom toonde zijn keep- erskwaliteiten o.a door een zeker schijnend doelpunt over de lat te tip pen. Alles wat Domstad was ging naar voren inclusief de doelman Bij een te nemen corner door Domstad stonden alle 22 spelers in het strafschopgebied van Achterveld. Na een onoverzichtelijk heen en weer getrap wist een van de Utrechters de bal langs doelman Tol boom te werken 2-2. Dit gebeurde in de allertlaatste minuten van de blessure tijd Het spel werd nog wel hervat na dit doelpunt maar het was een bekeken zaak. De uitslag was eveneens als in Achterveld destijds 2-2. Daar bleef het bij. Opstelling B. Tolboom, G. Hak, H. Versteeg, J. Schouten, J. Be- kkum, H. Ruitenbeek, B. v. Houten, J. Kerkhof. J. Hak, A. Tolboom 4-0 13-0 0-2 4-0 4-1 0-5 0-0 3-1 Uitslagen van zaterdag 31 maart JUNIOREN Achterveld A1 - Amsvorde A1 0-3 C.J.V.V. A2 - Achterveld A2 0-0 Achterveld B1 - IJsselm. Vogels B29-2 Achterveld B4 - Quick B4 1 -3 Hoevelaken C1 - Achterveld C1 1-8 V.V.Z.A. C4 - Achterveld C2 V.V.Z.A. C5 - Achterveld C3 PUPILLEN Achterveld D1 - Quick D1 Achterveld D2 - K V.V.A D2 Baarn D4 - Achterveld D3 Achterveld E1 - A P. W C E2 Achterveld E2 - Roda E4 Achterveld F1 - Hoogland F1 Programma voor zaterdag 7 april. JUNIOREN Hoogland A1 - Achterveld A1 13.45 uur Achterveld A2 - Cobu Boys A1 16 15 uur A.P.W.C.B1 -AchterveldB1 16.15 uur Hoogland B3 - Achterveld B2 15 00 uur C.J VV C1-Achterveld C113.45 uur Quick C4 - Achterveld C2 13.45 uur PUPILLEN Baarn D1 - Achterveld D1 13.00 uur Spakenburg D2 - Achterveld D2 13.00 uur Achterveld D3 - IJsselm Vogels D5 13.00 uur Baarn E2 - Achterveld E1 13.00 uur Baarn E4 - Achterveld E2 12.00 uur Amsvorde F1 - Achterveld F1 13.00 uur ACHTERVELD - Aan de onderlin ge schietwedstrijd van de schiet vereniging ons genoegen werd door 16 schutters deelgenomen. Slechts één schutter wist het totaal van 50 punten te behalen. De uitslag was. 1W. Voskuilen 2. G. Tolboom 3 A Vlug 4. B Voskuilen 5. W. J. Lagerweij 6. H. J. van Ruitenbeek 7. 8 9. 10 11. 12 13 14 15 16. J. E. van Hamersveld T. Daatselaar T. Vos J. Kommer W. Wittebrood J van Nimwegen K Jonkman J. J van Hamersveld A van Daatselaar P Smink 50 pnt. 48 pnt 48 pnt 48 pnt. 47 pnt. 46 pnt. 46 pnt. 45 pnt. 44 pnt. 44 pnt 43 pnt. 42 pnt. 42 pnt 42 pnt. 40 pnt 40 pnt. Zondag 8 april 1979 Programma: Achterveld - Veensche Boys 1 14.30 Achterveld 2 - Quick 4 11.30 Achterveld 3 - Limvio 3 12.00 V.V.Z.A 5 - Achterveld 5 11 30 Amerf. Boys 6 - Achterveld 6 14.30 Odi 2 - Achterveld 7 12.00 Uitslagen 1 april 1979 Domstad 1 - Achterveld 1 2-2 HVC 3 - Achterveld 2 2-3 Achterveld 3 - APWC 5 1-2 Achterveld 4 - Mal Muda 3 8-0 Achterveld 5 - Limvio 5 1-2 Achterveld 6 - S O.Soest 8 3-3 Achterveld 7 - VVZA 7 4-3 AMERSFOORT - Ter coördina tie van de festiviteiten rond de 60e verjaardag van de Amersfoortse Christelijke voetbalvereniging CJVV (met heel wat leden uit Leusden) is een jubileumcom missie gevormd, bestaande uit voorzitter W. Th. Vernhout, se cretaris J. Hueber, pen ningmeester W. de Jong en de le den P. en C. Nagelkerke en H. van Surksum. Laatsgenoemd drietal heeft tevens zitting (met voorzit ter P. v. d. Hoorn en de dames Wispelwey en de Roo) in de ba- zarcommissie. Uit de opbrengst van de op 16 september te houden bazar hoopt men twee reeds lang bij het CJVV- bestuur levende wensen (verlichting van het hoofdveld en modernisering van de kleedkamers) te kunnen be kostigen als jubileumgeschenk aan de club De bazarcommissie kan nog heel goed ..handel' gebruiken Wie nog spulletjes beschikbaar wil stellen (met de ..grote schoonmaak voor de deur is de tijd nu zeer gun stig!) kan voor het afhalen daarvan o m bellen 44580 (voor Leusden) en 33300 en/of 26473 (voor Amersfoort) Voorts zoekt de jubileumcommis sie contact met zoveel mogelijk oud leden. Ook zij worden verzocht contact op te nemen met CJVV. Alle leden en donateurs worden (wer den) via een rondschrijven in de ge- AMERSFOORT legenheid gesteld deel te nemen aan de financiële actie t.g.v het ju bileumgeschenk. Onlangs heeft CJVV in kleine kring de 59E VERJAARDAG GE VIERD Voorzitter C van Zwol van .het ere-comité cjw 60 jaar' bood de verenigingsvoorzitter als sym bolische voorloper van 1980 een maxi-krentebrood aan De heer A Wispelwey. kennelijk niet zo verle gen, bedankte voor het geschenk maar voegde daar meteen aan toe. dat hij bij het 12e lustrum toch liever centen ziet i.p.v. krenten! LEUSDEN/CENTRUM - De stich ting Nederlands comité UNICEF, het kinderfonds van de Verenigde Na ties, organiseert op zaterdag 19 mei in een groot aantal steden en dorpen de ,,Loop voor Unicef". Gezonde kinderen in het welvarende Neder land krijgen in het jaar van het kind de gelegenheid om iets te doen voor de verwaarloosde kinderen in een drietal ontwikkelingslanden en met name voor de kinderen uit de slop pen van Bankok (Thailand), Lima (Peru) en Lusaka (Zambia). De ..Loop voor Unicef" is een .,ge- sponserde" wandeltocht - beslist geen wedstrijd - van een onbekende afstand over goed begaanbare en zo nodig be veiligde wegen en straten Uitgangs punt is, dat de deelnemende kinderen geen inleggeld betalen en qeen prijs winnen De wandelaars zoeken vooraf - vandaar deze vroege mededeling - .sponsors" (ouders, grootouders, ooms. tantes buren of wie dan ook), die garant staan voor een bepaald bedrag voor elke afgelegde kilometer. Stel dat pa zijn zoon Piet of dochter Anita een dubbeltje (eenkwartje mag natuurlijk ook) belooft per kilometer, dan kost dat de sponsor (in dit geval pa) 60 cent voor elk van zijn kinderen, als die 6 km. heb ben gewandeld. Dat is niet veel maar alle beetjes lopen toch nog lekker op. Hoe meer sponsors de kinderen heb ben kunne vinden, des te groter is de opbrengst voor het bijzonder goed doel Het comité, dat de Leusdense ..Loop voor Unicef" organiseert, bestaat uit de dames Otter (v B. van Oosterhoutlaan 12 in Zuid. telf 40955. Robbemond Maisland in Centrum telf. 41901), In 't Veld (Schutterhoeflaan 28 in Zuid, telf 40982) en Bronkhorst (Kon Juliana- laan 52 in Zuid, telf 40557) en de heren Peddemors (Dalmatië 66 in Centrum, telf. 42394). Valkenet (Ursulineweg 4 in Centrum telf 40942 Gressie (Arden nen 21 in Centrum, telf 42269 en v d Werve (Gironde 15 telf. 43624) Dit comité verstrekt gegevens Duidelijk wordt gesteld, dat de deel nemers voor eigen risico lopen Er zijn kinderen, die in hun enthousiasme de neiging hebben om te lang te lopen Het is voor de organisatoren onmogelijk, dat helemaal tegen te gaan, hoewel er natuurlijk wel gelet wordt op het voor komen van overdrijving De ouders kunnen te allen tijde nagaan, waar hun kinderen zich bevinden. Zelf meelopen mag ook. Dat is goed voor hen, leuk voor de kinderen en fijn voor Unicef. De route van 6 km is duidelijk uitgezet met controleposten om de 2km Gestart kan worden tussen 10 00 en 14.00 uur en de organisatoren zijn de gehele dag bereikbaar op het startpunt, vermoede lijk de Til LEUSDEN/CENTRUM - Op 10 en 1 april wordt op het Burg. Buining- •ark het 7e Leusdense schoolvoet- •altournooi gehouden. Als vanouds «rust de leiding weer bij de heer J. .ohuis en zijn medewerkers J. te toller. K. Bijkerk en J. v.d. Ploeg. De ►cheidsrechters op een van de (of >eide) dagen zijn de heren S. Polak, v.d. Broek, H. wesseling, C. .J-eyenaar, P. Soethof, B. Lohuis en R. ohuis. Het immense tournooi (met bü elftal len die 135 wedstrijden spelen) vindt op dinsdag plaats van 9 00 tot 17 15 uur en op woensdag van 9.00 tot circa 15.50 uur Daarna wordt de prijsuitrei king gehouden De spelers en speelsters zijn in vijf groepen inge deeld Groep A omvat de jongens van 8-9 jaar. groep B de jongens van 10-11 jaar en groep C de jongens van 12-13 jaar. Het betreft 37 elftallen De meisjes komen in actie met 23 teams. Die van 8-10 jaar in groep D en die van 11-13 jaar in groep E. Vooral door de grote medewerking van onderwijskrachten en vele ouders wordt een goedlopende wedstrijdenreeks verwacht. Zeker, als het weer een beetje meewerkt. Op de tweede dag, 's middags om 16.00 uur. zal wethouder G van Woudenberg de prijzen uitreiken Jan Lohuis. j LEUSDEN/CENTRUM - Verleden week donderdag brandde er nog erg laat licht in de speelzaal van de Tafcltennis- club Leusden. Reden hiervan was het spontane feestje, dat ontstond toen het eerste team zegevierend uit Hoevela ken terugkeerde, alwaar het kampioen schap van de 3e klasse A een feit was geworden. Vooral dankzij Jan Caspers, die geweldig op dreef was en driemaal wist te winnen, werd het deze keer zelfs een zeer royale 2-8 zege. Vreugde dus bij TTCL 1, dat het in september weer in de 2e klasse gaat proberen. Vreugde ook bij het vijfde team, dat aeheel volqens de verwachting even eens kampioen werd en wel van de 5e klasse E Tegenstander WIK uit Auster- litz kon de kampioensaspiraties niet in gevaar brengen. Via een 10-0 zege zijn Rinus ter Hoeven. Stef den Ouden en Peter van Schaick na een half jaar weer terug in de 4e klasse. Rob de Kromme wist zijn beide ."•s- terende partijen te winnen, terwijl Max Muller en Aart van Klompenburg elk 1 punt bijdroegen in de uiteindelijke 7-3 overwinning Op een veilige 3e plaats in de 3e klasse B kan dit team niets meer gebeuren Veel kritieker is de situatie voor het derde team geworden Wel iswaar staat het nu noq op de 4e plaats. maar Smash 2 heeft slechts 1 punt min der en moet in staat geacht worden straks van Quick 4 te winnen, hetgeen betekent, dat TTCL 3 moet winnen van OTIO 4 om niet alsnog te degraderen. TTCL 4. dat reeds zeker was van degradatie, zag ook tegen Rega geen kans om eens verrassend uit te halen Met 8-2 bleef de overwinning in Nijkerk. het zesde team tenslotte kon tegen Hoogland 4 zijn draai niet vinden. Al leen Dick letswaard en Hen Nieuwen- burg kwamen eenmaal tot scoren Een 2-8 nederlaag dus. waaraan voor de stand nauwelijks konsekwenties ver bonden zijn.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 23