Het overbruggingsproces LOEP OP WEEK-AKTIVITEITEN 144 TUINT0K0 T( <v De Leusder Krant nieuwe Leusdenaartjes geboortetegel KOOKHOEKJE Leusder Krant - Loep op Leusden DONDERDAG 5 APRIL 1979 weekenddiensten Weekeinde 7/8 april HUISARTSEN: Voor de huisartsen in de gemeente Leus den voor de praktijken van de artsen Van den Berg Binkhorst/du Boeuff Boersema/ Koch. Lantink/Verhagen. Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar J. van Nieuwkerk, Berkenlaan 3. Leusden-C, tel. 44541. Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14 uur Visites graag voor 10 uur 's morgens aanvragen APOTHEEK: Apotheek Leusden, Torenakkerweg-win- kelcentrum Rozendaal Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8 30 tot 18 00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19 30 tot 20 00 uur Op zater dag en zondag geopend van 14 00 tot 14.30 uur en van 17 30 tot 18.00 uur WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft zr. M. A. Bos, Burg. de Beaufortweg 4, Leusden-C, tel. 033- 42081 dienst. In de week volgende op dit weekeinde heeft avonddienst: zr. M. A. Bos. VERLOSKUNDIGE: Mevrouw Thuls-Paulussen, Kon. Wil- helminalaan 18, Amersfoort, tel. 033- 10886 TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeinde Dok tercentrale Amersfoort tel. 033-22000. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINSVERZORGING: De spreekuren van de gezamenlijke dienstverlenings instellingen in Leusden en Achterveld zijn als volgt: LEUSDEN-CENTRUM: In de boerderij Groot-Krakhorst. Bolderikhof 18. Leusden-centrum, tel. 45618: maandag 14.00-15.00 uur Maatschappelijk werk en Gezinsverzorging; dinsdag 14.00-15 00 uur Maatschappelijk werk en Gezinsverzorging; donderdag 14.00-15 00 uur Maatschappe lijk werk. LEUSDEN-ZUID: In het Groene Kruisgebouw, Roo van Alde- wereltlaan 13. tel 40818 maandag 14 00- 15 00 uur Gezinsverzorging en Maat schappelijk werk. vrijdag 14 00-15 00 uur Maatschappelijk werk en Gezinsverzorging Weekendbereikbaarheid: tel. 33924. DIERENARTSEN: Dierenkliniek dierenarts M J S C Tijmen sen-van de Kamp, Landweg 321. Leusden, tel. 033-44488 Dierenartsenpraktijk Hene gouwen 11Leusden-C. dierenartsen. P J Werkman en K Schipper. Voor noodzakelij ke behandelingen en spoedgevallen van kleine huisdieren (gezelschapsdieren) eerst bellen 033-21827 ACHTERVELD: In het Witgele Kruisgebouw, Walter van Amersfoortstraat 30, tel. 03425-1333 maandag 11 00-12 00 uur Maatschappelijk werk; vrijdag 9.00-10.00 uur Gezinsverzor ging MOEDERS VOOR MOEDERS: Mevrouw M L Rozendaal-Doucet. Jan van Arkelweg 47. Achterveld, tel. 03425-1853 kerkdiensten ACHTERVELD NED. HERV. KERK Zondag 8 april, 9.00 uur: de eerwaarde heer W. Mulder uit Amersfoort. R.K. KERK Zaterdag 7 april, 19 00 uur: H Mis. Zondag 8 april, 8.00 uur: H, Mis; 10.30 uur: Hoog Mis. LEUSDEN HERVORMDE GEMEENTE/GERE FORMEERDE KERK Zondag 8 april Dorpskerk: 9.00 uur: ds. Kelder. Ge- ref./Herv. dienst, 10.30 uur: ds. Maar- singh. Amersfoort. Geref /Herv. jeugddienst. 18.30 uur ds Weerne- kers, Geref./Herv. dienst m.m.v. can- torij. Marcuskerk: 9.00 uur ds P van Strien. Woudenberg, Geref dienst; 10 30 uur ds Kooman. Herv. dienst, bediening H Doop. m.m.v. kindercan- torij; 19 00 uur ds. Kelder. Geref /Herv dienst, Openbare Geloofsbelijdenis en viering H Avondmaal. M.m.v. .Refor mation" GEREF. KERK (VRIJGEM.) Zondag 8 april: 8 30 uur: ds M. Nap. Kerkgebouw ..De Kandelaar", Amersfoort; 16 30 uur: ds. M. Nap. Dorpskerk te Leusden-Zuid. R.K. KERK Euch. vieringen. St. Jozefkerkr Leus- den-C.. za 19.00 uur; zo. 9.00 en 11.00 uur Don Bosco-kapel Leusden-Z za. 19.15 en zo. 10 00 uur Hendrika. d v W G. Voskuilen en M A H Blom; Gebke. dv P IJtsma en S van Dijk, 15 maart: Nicole Antoinette, d.v G A J Kraaijenbrink en W A Jon ker; 17 maart: Vanessa, d.v R P Floor en J A M Blanken. 21 maart: Michiel Alexander, z.v. J. M de Boeren E. Kool; Björn. z.v. R H. Maaskant en J. Brouwer; 22 maart Lisanne Carlijn d v Th F C M. Elschot en M F. van der Veer; 23 maart: Kim Sophia, d v L 6 J. Westgeest en A M. van Huik. Overleden: 19 maart Jhr. Herman Rademacher Schorer oud 83 jaar. geh m. J M. Clotterbooke Patijn; 27 maart: Johannes Petrus Reinardus Kuipers, oud 44 jaar. geh. m. M A. Hinke 28 maart Roosje Levie, oud 87 jaar. Gehuwd: 23 maart: N J G Klunder en A H. M. Huisman; 26 maart: R J Bouwer en P J Staal verloren en gevonden VERLOREN Donkerrode jongensfiets; sterren beeldhanger. ram, wiel van racefiets, sleutels aan ring; rood witte leren voetbal, kentekenplaat 9198 FH, rood plastic dames-portemonnee met 60,-; bruin kinderschoentje maat 21. 7 bankbiljetten van 1000,-. 4 bank biljetten van ƒ100,-; vogelkooi met rietendak: bromfietsverzekermgs- plaatje RHW 372; rode leren portemon nee met 320-; zwarte portemonnee met rij- en kentekenbewijs; rode por tefeuille met paspoort en betaalpas GEVONDEN Linker kinderschoen, bruin, maat 22; lichtbeige leren gevoerde herenhand schoen, sleutel merk Abut; portemon nee met 40 cent; slofje van konijnen bont, ankerhorloge met zwartblauw herenbandje; gouden ring; kindermuts; zwarte damesfiets merk Gruno; heren horloge Sully spcial; zilveren ster renbeeld stier; zilveren sterrenbeeld tweeling, horloge merk Lado met rood zwarte band. AANKOMEN VLIEGEN Bij de heer Verhagen. Karekiet 12, telefoon 41759 is een tortelduif aan komen vliegen, beige met een donker grijze streep bij de hals. Inlichtingen worden u persoonlijk of telefonisch verstrekt door de Rijkspoli tie. Oude Rijksweg-Arnhemseweg. telefoon 033-44444 MARCUSPASSIE IN DE DORPSKERK Op zondag 8 april. Palmzondag, zal de Cantorij in de avonddienst om 18 30 uur het lijdensevangelie van Marcus ten gehore brengen De muziek in deze Marcuspassie is van Willem Vogel, die in de Oude Kerk te Amsterdam de Sweelinck-cantorij leidt. De tekst van Marcus 14 en 15 is een vertaling van dr. J H van Beusekom te Amsterdam. NCVB, TRUM LEUSDEN-CEN- Op maandag 9 april 12.00 en 19 45 uur houdt de NCVB Leusden-centrum een bijeenkomst in het Diensten centrum aan de Burgemeester de Beaufortweg. In het kader van het jaarthema .Sa men levenzullen de dames Smit en Wagenvorst uit Vreeland een korte in leiding houden over het onderwerp i ..Trouw en ontrouw Het is de bedoe ling om dit onderwerp in diskussiegroe- pen verder te bespreken NCVB LEUSDEN-ZUID Dinsdagavond 10 april houdt de NCVB Leusden-zuid een bijeenkomst in ,.'t Trefpunt" te Leusden-zuid. Aan vang 20 00 uur. Ds P A. Elderenbosch van de Amersfoortse Bergkerk zal ver tellen en dia's laten zien over de reizen van Paulus. Zijn lezing is getiteld: ..Bij belse herinneringen in het Middelland se Zeegebied PALMZONDAG IN DE MARKUSKERK AVOND DIENST In de avonddienst op zondag 8 april om 19.00 uur in de Markuskerk zullen tien jongeren hun geloof belijden. Me dewerking verleent het jeugdkoor ..Reformation". burgerlijke stand Geboren: 26 maart: Wendy, d.v. F. Reiding en M. de Vaal: Anna Maria „Mijn man heeft geen vertrouwen meer in u, dokter.'' Uit onze tuinwinkel GARDENA SLANGE WAGEN voor 50 m. tuinslang Van 92.50 nu /O.OU GAINS grote zak (25 lbs) Nu van 37.95 voor slechts30.- trtfpunt mr ptinttnvricnden Geboren: 1 Mat bilde van Hamersveld op 15-3-1979 te ieusden Gewicht: 3470 gram. viert een klein beet/e feest, want zij bestaat 10 jaar. Ter gelegenheid hiervan wil zii graag alle verwelkomen met een gratis Deze aanbieding geldt alleen voor die Leusdenaartjes, die de •Leusdense bevolking gedurende de maanden april, mei en juni komen versterken (mits uiteraard de geboortekaarten bi/ ons zijn besteld). De Leusder Krant- al tien jaar kind aan huis bij duizenden Leusdenaren. KLEDINGBEURS OP WOENSDAG 25 APRIL IN T TREFPUNT In 't Trefpunt aan de Arnhemseweg zal op woensdag 25 april weer een kle- dingbeurs worden gehouden van 14 00 tot 17 00 uur. Mocht u nog goede en bruikbare kle ding hebben, dan kunt u die brengen op maandag 23 april en dinsdag 24 april van 14 00 tot 15.00 uur in 't Trefpunt. Als u naar de volgende telefoonnum mers belt wordt de kleding bij u afge haald. als u zelf niet kunt komen: 40456. 45T30. 42047 40832 oiQM'i- - ri»»D8h -itb ISBm QOW De opbrengst Is weer bestemd voor het verzenden van kleding naar Ma- melodie in Zuid-Afrika. De rest van de opbrengst is bestemd voor het adopte ren van een tehuis voor verlaten kin deren en voor een waterpomp in Mala- v&\ Ingezonden buiten verantwoordelijkheid van de redactie Er was eens zo beginnen alle sprookjes en zo begint dit sprookje ook. Er was dus eens een heel charmant dorp. Dit dorp had alles wat haar hart begeerde, schone luchten, groene weilanden, werk aan huis en de bevol king was nog zeer vruchtbaar ook. En de kinderen hadden het best naar hun zin in dit dorp, want er was ruimte ge noeg. Bovendien was het woord ver keer een onbekend begrip bij deze dor pelingen. Nou ja. er kronkelde wel een weg door het dorp waar af en toe een mestkar, traktor of een verdwaalde auto overheen kroop, maar daar was uiter aard prima mee te leven, ledereen kon wel op z'n vingers natellen, hoe goed die bevolking zich hier thuisvoelde. Tot deze bevolking opeens opschrok door de opdracht van buitenaf, het dorp moest groeien, groeien en nog eens groeien, ledereen keek toen om zich heen, waar al die huizen dan wel moesten staan, ze vonden dat hier en daar nog wel een huis neergezet kon worden, maar verder zagen ze het toch echt niet zitten. Maar gelukkig werden er van buitenaf voldoende deskundolo- gen aangetrokken om uit te maken waar die uitbreidingen zouden plaatsvinden. Uiteraard hikte de bevol king daar eerst wel een beetje teger aan. maar zoals reeds gezegd was het was een aardige bevolking en het wilde ook best wel een tehuis bieden aan al die vreemdelingen, die van hein de en verre zouden komen en het waar schijnlijk niet zo goed hadden als zij. In de daarop volgende tijd zagen de dorpelingen hijskranen betonmolens, betonblokken en wat dies meer zij aan hun oog voorbijtrekken En hele volks stammen bezetten de uit de grond ge stampte wijken van het dorp. Ondertussen werden er hoe langer hoe meer deskundologen aangetrok ken om hoe langer hoe meer wijken uit de grond te stampen En al die deskun dologen wilden natuurlijk allemaal graag aan bod komen, want het zou heel frustrerend zijn als je als maar plannen ontwerpt en ze zouden niet uit gevoerd worden. Dus om deze deskun dologen toch een beetje tegemoet te komen, zouden hun plannen zelfs tot over Het Kanaal worden uitgevoerd Maar hiertegen begonnen de boeren, burgers en buitenlui zich toch wel een beetje af te zetten. Ze waren hier geko men voor hun rust, het was hier heel gezellig in het dorp en zó wensten ze het te houden. Eensgezindheid vierde hoogtij in die dagen en daarom togen zowel de inboorlingen als de importlin- gen op weg om handtekeningen te ver zamelen, die een halt toe moesten roe pen aan de bebouwing over Het Ka naal. Er werden 3800 handtekeningen verzameld - ja, u leest het goed, 3800 stuks en die zouden door een boer met vechtlust in z'n aderen aan de schout en schepenen van het dorp overhandigd worden Trots en fier op z'n boerenpaard ge zeten. Karei de Grote had het hem 1200 jaar geleden niet kunnen verbeteren, koerste hij richting 't Schoutenhuis en z'n gevolg bestond uit boeren gewa pend met hooivorken en ander strijd vaardig materiaal en helemaal achter aan kwamen de Hamersvelders. de Rozendalers, de Rossenbergers en de Weterianen. En ondertussen bouwde men voort in het dorp De anders zo rustige we gen werden overspoeld door importlin- gen. En je kunt zeggen wat je wilt. ze wa ren toch echt net een beetje anders dan de bevolking die er altijd gewoond had. Ze hadden altijd haast en gaven de in druk of ze bijna nooit echt ergens tijd voor hadden. Dat kwam natuurlijk, om dat ze voornamelijk van de grote steden kwamen, daar lag het tempo heel an ders. Om enigszins aan de haast van de gemotoriseerde importlingen tegemoet te komen, werden er grote brede ..startbanen in het dorp aangelegd. Eén van die startbanen heette de Grote Startbaan en het grappige was. dat de ze het hele dorp doormidden sneed Helaas veroorzaakte dat gemotori seerde verkeer wel enig lawaai in het dorp. De importlingen die hier gekomen waren voor hun broodnodige rust, kre gen echter niet de rust, die ze juist zo broodnodig hadden Ze werden daar door zo onrdstig, dat ze niet meer kon den slapen van alle verkeerslawaai Daarom begonnen ze aarden wallen op te werpen om de geluidshinder van de startbanen enigszins te weren. Boven dien - zo zeiden ze - bood dat weer voordelen bij een eventuele nieuwe oorlog, want dan zou dit dorp niet op nieuw voorzien hoeven te worden van een liniedijk Maar er ontstonden ook sociale pro blemen, want de helft van de importlin gen dat wil zeggen, dèf deel dat aan de noordzijde van de Grote Startbaan woonde, zag bijna geen kans om de importlingen aan de zuidzijde van de Grote Startbaan te bereiken, want zoals reeds eerder gezegd, deze Grote Start baan sneed het dorp doormidden En het volk begon te morren Om het morrende volk een beetje te gemoet te komen, boden schout en schepenen hen allerlei leuke kadootjes aan Het volk aan de noordzijde van de Grote Startbaan kreeg een nog mooier winkelcentrum dan ze al hadden Het volk aan de zuidzijde van de Grote Startbaan werd nog veel beter bedacht zij kreeg een nog groter en nog mooier winkelcentrum, een evenementenhal, nou ja, te veel om op te noemen. Schout en schepenen hadden zich zelf ook niet vergeten hoor, want zij na men hun intrek in een nieuw Schouten huis In andere dorpen zou de bevolking zich erg verwend voelen met zo'n ver rassingspakket, maar hier bleef het volk doormorren. Vooral het volk aan de noordzijde van de Grote Startbaan En je kunt nooit raden wat ze nu weer be dacht hadden Ze vonden de Grote Startbaan levensgevaarlijk om over te steken, vooral als je dat op de ouder wetse manier wilde doen, namelijk te voet of per fiets. Maar deze bevolking had een kreatieve inslag wie niet snel is moet slim zijn Aan deze zijde van de Grote Start baan, dat wil zeggen de noordzijde or ganiseerden de volksstammen Ha mersvelders, Rozendalers, Ros senbergers. Weterianen en Allands- bekers kreatieve speldagen om zich betër in het snel verplaatsen te kunnen oefenen. Het werd een enorm sociaal gebeuren op de hofjes, pleintjes en straatjes Men werd zeer deskundig door in de haast aangetrokken deskun dologen opgeleid om zo goed en snel mogelijk de Grote Startbaan over te kunnen steken Het kreatieve spel heette ,,'t Hijgend hert der jacht ontko men" en de schout stelde zelfs prijzen beschikbaar voor de zich snelst te voet of per fiets verplaatsende import- ling aan deze zijde Ook werden er kin derprijzen uitgedeeld en het was verba zingwekkend hoe snel die kinderen zich leerden te verplaatsen De schout en schepenen, die ook aan deze zijde woonden, hadden niet vol doende tijd om het spel-./t Hijgend hert der jacht ontkomen" te beoefenen Daarom vluchtte het grootste deel van schout en schepenen naar gene zijde van de Grote Startbaan In allerijl werd aan gene zijde het op vangcentrum ..Langenbeek" voor hen ingericht Nu zou het best leuk zijn om het sprookje te beëindigen met ,,en de Langenbekers de Groenhoutenaren, de Akkerhoevers en de Noordwijkers - want al deze importlingen leefden aan gene zijde - leefden nog lang en geluk kig' maar de bevolking aan deze zijde bleef maar doormorren. Daarom besloot één van de schepe nen - de schepen van welzijn - om zich eens uitgebreid in het probleem te ver diepen Gelukkig werd hij bijgestaan door maatschappologen en andere ogen en samen stelden ze een heel fijn welzijnsplan op Bovendien ontstond er zeer spon taan vanuit de bevolking var. deze zijde een aktiegroep met de naam ,,we shall overcome Deze aktiegroep had tot taak gene zijde uit te leggen, waarom deze zijde gene zijde niet meer kon be zoeken Maar gene zijde begreep helemaal niet. waarom de aktiegroep we shall overcome" haar met een bezoek ver eerde, want gene zijde had geen enkel probleem. Zij had alles wat haar hartje begeerde. Gene zijde had zich totaal anders ontwikkeld vanwege het verras singspakket aan gene zijde, ja, ze was zelfs een heel andere taal gaan spre ken. zonder dat deze zijde daarvan op de hoogte was. Er ontstond dus een Babylonische spraakverwarring De schout van gene zijde - een zeer sociaal bewogen mens - wilde kost wat kost zowel deze zijde als gene zijde betrekken in zijn sociale kontakten, maar helaas begreep deze zijde noch gene zijde zijn goede bedoelingen, want hij sprak een dusdanig mondje Latijn, dat de hele essentie zowel aan deze zijde als aan gene zijde voorbij ging De spontaan in het leven geroepen aktiegroep ..we shall overcome" or ganiseerde voor alle importlingen aan deze zijde een grote overbruggings avond om zich nog eens uitgebreid in het probleem te verdiepen De schout en schepenen ontvingen natuurlijk ook een uitnodiging - uiteindelijk was het ook een beetje hun overbruggingspro bleem - maar vanwege de heersende spraakverwarring begrepen noch schout noch schepenen wat de over bruggingspoging precies inhield. De schepen die zich zo had ingezet voor de uitbreiding van het dorp en de aanleg van de startbanen - men noemde hem de schepen van de ruimtelijke ordening, want hij had alles goed moeten ordenen - deed nog een lichte poging om orde op zaken te stellen, maar ook hij be greep het niet meer helemaal Wie weet. misschien wilde men het ook niet begrijpen, maar in elk geval vertrokken schout en schepenen on- overbrugd weer naar gene zijde. De importlingen aan deze zijde - zoals reeds gezegd - vormden een kreatieve bevolking, tr werd zeer ge motiveerd. geïnspireerd en geëva lueerd gediskussieerd aan deze zijde van de Grote Startbaan en dit resul teerde erin dat men zelf de handen uit de mouwen stak Vakmanschap is meesterschap maar wat men aan deze zijde van plan was was werkelijk een zeer professionele aanpak. Opnieuw daverden en denderden de hijskranen, de betonblokken, de be tonmolens en wat dies meer zij door het dorp De importlingen aan gene zijde wre ven hun ogen uit van verbazing. Aan deze zijde van de Grote Startbaan wer den tonnen zand"gedolven. Er ontstond zowaar een soort duinenrij langs de Grote Startbaan. Na gedane arbeid is het zoet rusten en daarom trokken de importlingen aan deze zijde in het weekend naar de duinen om zich daar heerlijk te verpozen Bruin geblakerd en vol energie togen ze na zo n weekend weer aan hun werk Er ontstond een lange autotunnel naast de Grote Startbaan en onder lei ding van zeer deskundige weg-ologen werden er aan het begin en aan het eind van deze tunnel in- en uitritten aange legd. Het gemotoriseerde verkeer on dergronds kon nu volledig haar gang gaan en hoefde gelukkig helemaal geen rekening meer te houden met het verkeer dat zich op een andere manier wilde verplaatsen. De Grote Startbaan had voor het ver keer, dat gewend was zich op de meest snelle manier te verplaatsen, natuurlijk geen functie meer, nu alles onder gronds plaatsvond. En daarom plavei de men deze baan met nostalgische kinderkopjes en louter goede voorne mens. De met goede voornemens gepla veide weg kreeg de naam ,,De Grote Overbrugging" en werd puur en alleen gebruikt voor kreatieve doeleinden Vanwege de Babylonische spraakver warring was het gehele gebeuren aan schout en schepenen voorbijgegaan Maar omdat deze zijde gene zijde weer kon bereiken, loste de spraakverwar ring zich vanzelf op En het gehele volk zong nog heel vaak en zeer gelukkig: „We can overcome" Aktie Veilig Over. p/a Porfier 3 Leusden-C Opgave voor deze rubriek uitsluitend schriftelijk (zo kort mogelijk) aan de redaktie van de Leusder Krant, vaste week-aktiviteiten, Postbus( 11Leusden-centrum of op ons kantoor: Rozendaallaan 9. De redaktie stelt zich niet verantwoordelijk voor eventuele fouten in de opgaven. KINDERCLUBS Kinderclubs werkgroep Geref kerk (vrijgemaakt) Elke zaterdagmorgen boerderij Groot Krakhorst voor kinderen van 5 tot 12 jaar van 10 tot 11 30 uur. DE ZONNEBLOEM Bejaardensoos. iedere dinsdag van 14 tot 17 uur Handwerkclub iedere donderdag van 14.30 tot 17 uur Deze aktiviteiten worden gehouden in de Johanneshoeve. Hamersveldseweg 40. Leusden-centrum LATENT TALENT Kursussen voor en door inwoners op het gebied van Samenleving, Hobby en Techniek, Cultuur en natuur. Moderne talen en Kreatieve Handvaardig heid Programmablad verschijnt halfjaarlijks half augustus en eind decem ber. Nadere inlichtingen 033-41580 en 42992 BIBLIOTHEKEN Nieuw Langenbeek: Leusden/Centrum dinsdag van 14 tot 17 30 uur en van 18.30 tot 21 uur. Woensdag van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 30 uur. Donderdag van 18 30 tot 21 uur Vrijdag van 14 tot 17.30 uur en van 18 30 tot 21 uur Zaterdag van 10 tot 12.30 uur. Zondag en maandag gesloten Boekenmolen: Leusden/Zuid: Maandag van 14 tot 17 uur. Dinsdag van 19 tot 20 uur Donderdag van 14 tot 17 uur Vrijdag van 18.30 tot 20 uur Achterveld: Vrijdag van 19 tot 20 uur Zondag van 10.30 tot 12 uur. Dinsdag van 15 15 tot 16 30 uur OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas kunt u bellen naar mevr B. Hassink, Azuriet 17, tel. 43132, Leusden-Centrum JEUGDCLUBS 't Claeverenblad, uitgaande van de Hervormd/Gereformeerde Kerk Leusden Jeugdclubs in het jeugdhonk 't Claerverenblad, Hamersveldse weg 102, Leusden-centrum, telefoon 033-43901 - 5 t/m 7 jaar: elke woensdagmiddag, van 14.30-16 00 uur - 8 t/m 10 jaar: elke maandagavond van 18 30-20.00 uur. - 11 t/m 13 jaar: elke woensdagavond van 19.30-21 00 uur - 14 t/m 15 jaar: elke vrijdagavond van 19 30-21.30 uur - 16 jaar en ouder: elke donderdagavond, van 20.00-22 30 uur. Elke zaterdagavond soosavond voor jongelui van 16 jaar en ouder Leusdenaren kunnen hiervoor een pasje krijgen Start: zaterdagavond 16/9 om 20.00 uur 't Trefpunt. Arnhemseweg 75. Leusden/Zuid. telefoon 033-41040. Uit gaande van de Nederl Herv./Gererform. Kerk. - 7 t/m 9 jaar: elke maandagavond van 18.30-20 00 uur - 10 t/m 12 jaar: elke woensdagavond van 19.00-20 30 uur - 13 t/m 15 jaar: elke vrijdagavond van 19.30-21 00 uur (onder voorbe houd). DE UVV-LEUSDEN ORGANISEERT: In Centrum: iedere donderdagmiddag van 14 00 tot ca. 16.30 uur en een seniorensoos in Sportzaal Groenhouten. De Meent 4. In Zuid: iedere dinsdagmiddag van 14 00 tot ca 16 30 uur een senioren soos in de Roda-kantine. Burg Buiningpark Op beide sociëteiten kunt u o.a. kaarten, handwerken, sjoelen, een praatje maken e.d. en ieder is daarbij van harte welkom Voor bezoekers/sters die slecht er been zijn of niet op eigen gelegenheid naar één der sociëteiten kunnen komen, kan eventueel voor vervoer ge zorgd worden Wilt u daarover dan even bellen naar mevr Geomini, tel 42339 voor Centrum en naar mevr. Brinkert. tel. 40710 voor Zuid. SENIORENGYMNASTIEK Elke donderdagmorgen van 9.30-10.00 uur in de Johanneshoeve Ha mersveldseweg 40, Leusden-c. BLIJHOF Speel- en rekreatievereniging Alle aktiviteiten vinden plaats in het club gebouw Ansfriduslaan 49 Peuterspeelzaal: Iedere ochtend van 8 45-12.00 uur. leeftijd 2-4 jaar Winterclubs: 6 en 7 jaar, woensdag 14.00-15.15 uur; 8 t/m 10 jaar, don derdag 16 15-17 30 uur 0 Volksdansen: maandag 16 15—17.15 uur, 6 t/m 9 jaar. maandag 19 00-20.00 uur. 10 jaar en ouder maandag 20.30-22.00 uur jongeren en volwassenen. Hobby-instuif: eens in de 14 dagen op zaterdag van 10 00-12.00 uur. vanaf 4 jaar. Let op aparte berichtjes in de krant. Film: iedere laatste woensdag van de maand vanaf 4 jaar Aanvang 13.30 en 15.30 uur PROGRESSIEF LEUSDEN Iedere dinsdag vóór de raadsvergadering houdt Progressief Leusden haar openbare fraktievergadering in het gemeentelijke voorlichtingscen trum aan de Zwarteweg. Aanvang 20 00 uur. ledereen is welkom. GEMENGD KOOR TREEKSANGH Iedere woensdagavond van 20 15 uur tot 22 15 uur repetitie in de grote zaal van 't Ros Beyaart. Hebt u belangstelling kom dan eens langs VROUWENCAFÉ LEUSDEN Elke maandag van 20 tot 24 uur. Eet-café De Hakhorst. Waarden 25. Leusden-centrum Inlichtingen Ada v d Vlist. Landweg 76, Leusden-c telefoon 42214, en Riet van Heerewaarden, tel. 43689 ARCHITECTENWINKEL LEUSDEN De Architektenwinkel Leusden houdt iedere 2e en 4e dinsdag van de maand zitting in de openbare bibliotheek Nieuw Langenbeek van 19.00 tot 21.00 uur Voor gratis advies en informatie op het gebied van bouwen verbouwen, inrichten en her-inrichten, techniek, procedures etc. AARDAPPELSCHOTEL U hebt nodig 1 kg aardappelen peper. zout. '/2 blik champignonsoep. 1/4 I. melk 150 gr. gemalen kaas beetje boter Snijd de aardappelen in dunne plakjes en leg ze in een beboterde ovenschotel, strooi er peper en zout over. Roer de soep en de melk goed door elkaar en giet dit mengsel over de aardappelen Leg over de hele schaal klontjes boter en strooi dan de gemalen kaas erover Zet de schaal in een warme oven 200 graden en laat gaar worden in onge veer 11/2 uur. Als de kaas te bruin wordt leg er dan een stukje aluminiumfolie op Geef er gebraden gehakt bij er verse sla Eet smakelijk Japieja

Leusder Krant | 1979 | | pagina 24