Fietspad Horsterweg: nog enkele horden te nemen Belangenvereniging „Hamershof" vorige week officieel opgericht Plaatsing van zeven noodlokalen voor scholen ELIJKVLOERSE KRUISING OF TUNNEL? I- en Commissie RO in het kort Kermis langs de Noorderinslag LEUSDER KRANT OP PLAATS VAN VOORMALIGE BOERDERIJ Vergadering werkgroep R.O. DE LEUSDER KRANT Ut TUINT0K0 Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 5 APRIL 1979 twee omwonenden drie alternatieven. Daarover dient in de volgende verga dering verder te worden gediskus- sieerd. De voorzitter gaf in de eerste plaats de commissieleden in overwe ging om te kiezen voor een vervolgen van het fietspad aan de andere kant van de Horsterweg (wat een gelijkvloerse kruising van links naar rechts zou bete kenen, gezien van Leusden), eenzelfde oplossing maar dan via een fietstunnel- tje is het tweede alternatief en de derde en wellicht duurdere oplossing is het verleggen van de Horsterweg op dat punt naar het oosten, zodat er aan de linkerzijde méér ruimte voor het fiets pad vrij komt en geen gebruik gemaakt hoeft te worden van de voortuin der twee aanwonenden. Twee aanwezige Stoutenburgse in woonsters noemden het alternatief van de gelijkvloerse kruising onaan vaardbaar Zij wezen de wethouder er op, dat de Stoutenburgers nu al vrij lang hebben moeten wachten op de aanleg van dit fietspad en dat elke dag hun kinderen daardoor bloot staan aan het gevaarlijke autoverkeer over deze drukke weg. Wat betreft de aanleg van tunnels, bracht wethouder Wagenaar naar vo ren. dat men steeds minder (financieel gezien) afwijzend tegenover het ge bruik van tunnels staat De gemeente ontwikkelt op dit moment een nieuwe filosofie, waarin ook tunnels een niet onbelangrijke plaats zullen krijgen ,,Door de steeds verder ontwikkelde technieken, mede door metrobouw e.d.wordt het steeds aantrekkelijker en goedkoper om tunnels aan te leggen in vergelijking met jaren geleden," aldus de voorzitter. SLOOT DICHT Een suggestie van de publieke tribu ne om de aanwezige sloot dicht te gooi en en daarover heen het fietspad te leggen, wilde de heer Wagenaar niet geheel afwijzen, maar .ik ben de laatste jaren wel wat voorzichtiger ge worden ten aanzien van het zo maar dichtgooien van sloten en zo. Ik kom dan zeker in konflikt met de meest vreemde beestjes en plantjes, die in en bij die sloot levenOverigens was de suggestie van de Stoutenburgse mevrouw reeds ter sprake gebracht, temeer, omdat ook de rioléring naar de hoofdafvoer langs de Horsterweg ge legd dient te worden Verder is de ge meente gebonden aan voorwaarden van de provincie, mede in verband ook met subsidie van die zijde Als de gemeente een snelle (en veilige) oplossing kan vinden voor het probleem van de twee aanwo nenden (door één van de drie alter natieven te kiezen), dan hoeft de realisering van het fietspad van Stoutenburg tot Leusden niet zo lang meer te duren. „Wilt u wel opschieten?" was het vriendelijke, maar dringende ver zoek van de Stoutenburgers, „we wachten nou al zo lang. Hoeveel jaar moeten we nu nog wachten?" Wet houder Wagenaar vond het denken in jaren wat al te pessimistisch ge dacht. „Ik hoop zo snel mogelijk. Ik doe mijn best", zo besloot hij de dis- kussie. Van de redaktie) EUSDEN - Het fietspad langs de rsterweg van Leusden-centrum het kruispunt Stoutenburg, zal g niet direkt gerealiseerd kunnen irden, tenzij enkele problemen zo el mogelijk worden opgelost. Over grondaankopen zijn overeen- immingen bereikt, met uitzonde- g van twee aanwonenden aan het noordelijke deel van de Horsterweg. Voor hen zou grondverkoop beteke nen, dat het fietspad vlak langs het raam zou lopen, hetgeen door hen onaanvaardbaar wordt geacht. Ont eigening van deze grond zou aan de andere kant een onverantwoorde vertraging betekenen, aldus wet houder Wagenaar tijdens de com missievergadering R.O. en Publieke Werken, dinsdagavond in het ge meentelijke voorlichtingscentrum. Wat wel op korte termijn kan worden gerealiseerd is de rekonstruktie van de Horsterweg binnen de bebouwde kom van Stoutenburg. de aanleg van het fietspad daar en de aanleg van de lang verwachte riolering. De wethouder ver wacht hiermee nog dit jaar te kunnen beginnen TUNNEL Er zijn voor de problemen van de INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Voor opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoon Rozeridaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt f7,25 per kwartaal, 714,25 per half jaar en f28,- per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling van f5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm.) op Jiro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermel ding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste ioto's thuis. is een uitgave van de BDU-Krantencombinatie, Postbus 67, 3770 AB Bameveld. (Van de redaktie) LEUSDEN - De commissie R.O. en Publieke werken was het er unaniem over eens: de plaatsing van de zeven noodlokalen (straks gebouw), dient niet te geschieden op het terrein van de openbare basisschool De Heerd aan de Smoussesteeg. Zoals bekend heeft men voor het Protestants Christelijk onderwijs in de tweede fase een schoolvoorziening nodig. Mede in verband met de bezuinigin- Uit onze buitenafdeling: HILLH0UT VLECHTSCHERM afm. 180 x 180 cm. Van 57.- nu 39.90 trefpunt voor planttnvrfenden AMSTEROAMSEWEG 139 -033-17031 3812 RR AMERSFOORT gen van de regering ook op het ter rein van het onderwijs, is de bouw van de permanent schoolgebouw aan het eind van de Smoussesteeg in Langenbeek voorlopig niet te ver wachten. De gemeente wil daarom de zeven noodlokalen voor dit doel gebruiken. Voor het Protestants Christelijk onder wijs denkt men vier noodlokalen nodig te hebben in de tweede fase en voor het openbaar onderwijs (De Heerd) mini maal één. Een voorstel om die noodlokalen te plaatsen op een groen-terrein voor de Heerd, werd door de commissie niet als erg gelukkig ervaren, omdat dit zou betekenen, dat de Heerd én de ge bruikers van de gymzaal voor minstens zes tot acht jaar géén gebruik kunnen maken van dit speelveld, waarbij bo vendien sowieso weinig speelruimte over zou blijven. Een alternatief was ook aanwezig en daarvoor koos de commissie. Hierin worden de zeven noodlokalen in twee groepen (van vier en drie) neergezet op de plaats, waar nu de voormalige boerderij van de heer Verbeek staat (bewoond door studenten). Realisering op die plaats zou betekenen, dat een scholeneiland wordt gekreéerd, mits de Smoussesteeg op korte termijn kan worden ingericht als groenstrook en fiets- en wandelgebied, volgens het be stemmingsplan tweede fase Deze weg zou dan niet meer mogen dienen als bouwstraat BOUWVERKEER Het bouwverkeer zal dan haar weg moeten zoeken over een snel aan te leggen bouwstraat volgens het tracé BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt iedere donderdag. REDAKTIE: Bert Vos, Bob Braakman. Redaktie-adras: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteur Bert Vos. REDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 (Achterveld); De heer P. C. op den Camp, Finnmark 32, Leusden-c., tel. 033-41380 (sport); Mevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, leusden-c., tel. 033-43724 (al gemeen); De heerA. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-c., tel. 033-42553 (al gemeen); Mevr. A. de Knijff-Mali, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- zuid, tel. 033-40273(kunst, algemeen). van de doorgaande weg door de wij ken Langenbeek, Bosveld, Mun- nikhoven en Zwanenburg. Overi gens zal de Smoussesteeg bin nenkort een asfaltlaag(je) krijgen, om te voorkomen, dat dit a.s. zomer een woestijngebied gaat worden. Wethouder Wagenaar zegde toe, dat nader zal worden bekeken, hoe het door de commissie gekozen al ternatief kan worden gerealiseerd. Voor de studenten in het huis aan de Smoussesteeg zal natuurlijk een oplossing gevonden moeten wor den. Boerderij Verbeek aan de Smousseweg, waar noodlokalen voor scholen komen. ■■l kern van Stoutenburg kan binnen afzienbare tijd - wachten, met daarbij de aanleg van een riolering. wellicht dit jaar nog LEUSDEN - Ir. Dortmond, hoofd van de hoofdafdeling stadsuitleg is bé- noemd tot direkteur Gemeentewerken te Tiel, aldus een mededeling van wet houder Wagenaar tijdens de commissie R.O.-vergadering, dinsdagavond De beruchte haakse bocht in de Heiligenbergerweg zal - als de raad ak koord gaat - zodanig worden verlegd, dat een vloeiende bocht ontstaat Kos ten van deze verlegging: 153.000- (inclusief bijkomende werkzaamhe den). Oorspronkelijk was voor dit punt een bedrag van bijna vier ton geraamd, maar omdat aansluiting op de Cen- j trumweg niet door gaat, kon dit aan- j zienlijk lager worden. Medio juni kan worden gestart met de rekonstruktie van de Zwarteweg, bin- nen de bebouwde kom tussen ge- i meentehuis en Larikslaan Er zal niet veel veranderen. Wel zal de onderlig gende veenlaag worden verwijderd en nieuwe riolering worden aangelegd. De I weg zal van asfalt worden voorzien. Deze rekonstruktie zal in gedeelten worden gerealiseerd en men zal trach ten om daarbij de omwonenden zo weinig mogelijk overlast te bezorgen. Woensdagavond (gisteren)waren de bewoners op persoonlijke uitnodiging op bezoek jDij de dienst gemeentewer ken om heteén en ander nader te bekij ken err voor nader^ uitleg Ongeveer ter hoogte van het nieuw te bouwen gemeentehuis zal aan de over zijde van de Centrumweg een semi permanent politiebureau worden ge realiseerd, indien de raad akkoord gaat. Dit gebouw met een grootte van circa 80 m2 moet een betere behuizing bie den voor de rijkspolitie, die daardoor een betere dienstverlening kan garan deren. Natuurlijk moet wel eerst toe stemming worden verkregen van de Rijksgebouwendienst, die de huur van dit gebouw dient goed te keuren. Het semi-permanente gebouw kan gereali seerd worden via artikel 17 van de wet op de R.O. Er zal een voorbereidingsbesluit voor het bestemmingsplan De Wetering worden genomen waardoor het moge lijk zal zijn voor het gemeentebestuur verschillende aanvragen voor ver- bouwinkjes e.d in te willigen, voor zo- bouw van het complex - aktief mee gaan spreken. De ondernemers achten het van groot belang, dat zij nu reeds een vinger in de winkel-pap van de Hamershof hebben om tijdig eventuele problemen te kunnen on dervangen. Er is een bestuur van vier man gekozen, waarvan de heer J. M. de Vogel voorlopig voorzitter is. Tijdens de vergadering, die onder leiding stond van KNOV-voorzitter J. C MLieshout, werd uitgebreid gesproken over huur-, koop- en leasingmocjelijk- heden in de Hamershof Opnieuw bleek dat circa 95 procent van de gegadigden ver passend in het nog te wijzigen be stemmingsplan. Het ontwerp-bestemmingsplan Ro- zendaal laat nog even op zich wachten. Men bestudeert nog op de bezwaren die zijn binnen gekomen, met name ten aanzien van het gebruik van de wonin gen voor bedrijfsruimte Naar verwach ting zal het plan in mei ih dé raad'wor den behandeld. Door de afdeling Plantsoenen zijn een aantal buurtbaantjes ontworpen voor skate-board Deze plannen zullen binnenkort ter sprake worden gebracht In mei kan een meer uitgewerkt plan worden verwacht ten aanzien van de ijsbaan-rekreatievijver aan de Noor derinslag. inclusief skate-board-baan. Boerderij het Claeverenblad (op de monumentenlijst) zal aan de Geref Hervormde Jeugdraad te koop worden aangeboden, bestemd voor hun jon- geren-aktiviteiten. Snelle (en gevaarljke) rijders op de Kanaalweg moeten meer zelfdiscipline tonen is de mening van de raadsleden in de commissie R.O. Er zullen in ieder geval geen verkeersdrempels worden aangelegd Het beschikbaar stellen van huisves ting aan zigeuners wordt voorlopig als suggestie in de ijskast opgeborgen een voorstander te zijn van koop of daartoe reeds zijn overgegaan. Drs. J. E. P. Roosmalen van de KNOV behan delde de problemen en vragen rond de offertes van Delta Lloyd, waarbij vooral de knelpunten aan de orde kwamen, van belang voor hen, die nog moeten tekenen. Een onderdeel hiervan was de Wet op de Investeringsregeling en de Selektieve Investerings Regeling (WIR en SIR). Zoals het er nu uit ziet, is het wel zo goed als zeker, dat de 23% re geling van de WIR van toepassing zal zijn, een zaak van belang voor onder nemers. die het wel of niet investeren in belangrijke mate laten afhangen van de aard van de regeringsbijdrage De Belangenvereniging Hamershof kan overigens niet alléén funktioneren. zo werd vorige week benadrukt, omdat het hoofdwinkelcentrum niet alleen be staat uit winkels, maar ook uit kantoren j en woningen Daarom is het van be- I lang. dat straks een onderdeel van de I Belangenvereniging Hamershof be staat uit een vertegenwoordiging van 1 LEUSDEN - Dinsdag 10 april ver gadert de werkgroep R.O. van het C.M.L. in het gemeentelijk voorlich tingscentrum aan de Zwarteweg. De vergadering begint om 20.00 uur. Behandeld worden o.m. het alge meen planningschema (ontwikke ling bestemmingsplan tot realisering woningbouw) en het functioneren van de C.M.L. werkgroep ruimtelijke ordening. Een terugblik wordt geworpen op de onlangs gehouden verkeers- avond. - een rekonstruktie van de Horsterweg (Van de redaktie) LEUSDEN - In een zeer druk be zochte vergadering van het Konink lijk Nederlands Ondernemers Ver bond (NOV) afdeling Leusden, vori ge week donderdagavond in 't Ros Beyaart, werd besloten tot de op richting van de „Belangenvereni ging Hamershof". Dat kon op dat moment gebeuren, omdat alle gega digden voor het nieuwe hoofdwin kelcentrum aanwezig waren. De Be langenvereniging Hamershof zal nu reeds - nog voor de definitieve af- de bewoners. De vereniging zal dan gesplitst kunnen worden in een com merciële en een particuliere sector. Op 8 mei a.s. zal de Belangenver eniging Hamershof voor het eerst bijeenkomen. De bijeenkomst van donderdag avond werd o.m. bijgewoond door de leden van de commissie Midden- en Kleinbedrijf en de BAC, de beleids adviescommissie. Ongeveer twee derde van de gegadigden heeft in middels overeenstemming bereikt met Delta Lloyd over vestiging in De Hamershof. LEUSDEN - Als het aan de werkgroep „Midden- en Kleinbe drijf" ligt, komt de Koninginne- dagkermis dit jaar langs de Noorderinslag ter hoogte van het Klaverland te staan. De werk groep adviseert de gemeenteraad - die daarover moet beslissen - om de kermis daar te laten plaatsvinden. Het is het terrein naast de firma Van de Berg en de bejaardenwo ningen, dat eerder reeds plaats bood aan een feesttent voor Leusden 1200 en het circus Mik- kenie. De bewoners van de bejaar denwoningen zullen er tijdig van op de hoogte worden gesteld dat het festijn zich dit jaar naast hun deur zal afspelen.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3