.Realisering sportpark dringend gewenst Klachten over Bouwfonds bij toverslag verdwenen VOORZIENINGEN ACHTER OP HUIDIGE BEHOEFTE iEMEENTE KOMT MET EEN iOCIAAL JAARVERSLAG ichooltandverzorging iet een jaar verlengd lijhof kan gaan bouwen onder vertraging Gratis bomen voor 'u-k nieuwe wijkbewoners SCHOUDERKLOP" VAN f 750,- VOOR DIPLOMA 99 IER0EP GEDAAN OP RECLAMANTEN EN GRONDEIGENAREN ^loemhof „valt" over bijschrift erkeersavond eslaagd, vindt eraad Versiering Opvang van Vietnamese vluchtelingen gevraagd Dik 7,3 miljoen aan personeels kosten in '78 Agrarische werkgroep vergadert VAN TIEL IN RAAD: „SCHRIJNENDE TOESTAND" s Snelle rijders Langesteeg: meer controle noodzakelijk Leusder Krant - raad Leusden DONDERDAG 5 APRIL 1979 7 lan één onzer redakteuren) I LEUSDEN - Vooruitlopend op de jaststelling van het ontwerp be- Remmingsplan sportcomplex Bur gemeester Buiningpark, een vast- Helling waartoe donderdag door de |ad eensgezind werd besloten, ed de liberaal Van Tiel een beroep degenen die bezwaarschriften ladden ingedien, om nu aan een helle realisering van het plan mee te ■erken. Een beroep deed hij voorts de eigenaren van de benodigde |ond, om tot eén snelle overdracht j komen. Van Tiel: „Het bestem mingsplan loopt al enige jaren. De >zwaren zijn nu behandeld. Gebaat |n we nu bij een snelle realisering. Kis de bezwaarden hun bezwaren fcuden voortzetten bij Provincie of Croon, leggen ze een zware last op schouder van de gemeente." Met realisering van het sportcomplex is volgens de VVD-woordvoerder nu spoed geboden. Lag Leusden namelijk destijds met haar sportvoorzieningen vóór op de behoefte, thans is ze daarop een heel stuk achtergeraakt. Als extra handicap noemde de heer Van Tiel de toestand waarin de noodvelden aan de Centrumweg geraakt zijn ten gevolge van het weer tijdens de afgelopen win terperiode. „Een toestand", aldus de liberaal, ..die sportbeoefening nauwe lijks nog toestaat Met de heer Wisman (CDA) vroeg de heer Van Tiel zich af, of de door de gemeente gevolgde procedure ten aanzien van de reclamanten wel de juiste was geweest Had er niet eerder met hen gepraat kunnen worden, hoe ongebruikelijk dat misschien dan ook is. zo stelden beiden Gepraat is er, en dat in een al heel vroeg stadium, liet wet houder Wagenaar weten. Hij tekende daarbij aan, er niet voor gevoeld te heb ben om ,,te gaan lobbyen om de be zwaarschriften ingetrokken te krijgen." Een zijns inziens juiste procedure was er gevolgd, met als laatste fase de ter visie legging om iedereen in de gele genheid te stellen schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp in te dienen. Ook in een vroeg stadium, aldus de wethouder, waren pogingen onderno men om de benodigde gronden in bezit te krijgen. Zonder resultaat echter. On derhandelingen waren er ondermeer geweest met het Schoutenhuis, de grootste eigenaar, met wie door de ge meente getracht was tot een driehoeksruil met gemeente en Den Treek te komen Het Schoutenhuis had volgens de wethouder echter laten we ten, op de uitspraak van de raad te wil len wachten Wethouder Wagenaar verwachtte, dat thans „minder moeilijk" over het in eigendom krijgen van de gronden zou kunnen worden onderhandeld. De heer Wisman, die o m. gevraagd had waar de aanvankelijk in het plan opgenomen tennisgebouw gebleven was, kreeg van de wethouder te horen, dat een mogelijkheid tot bouw ervan was opengelaten, mede omdat het de vraag is of aan zo'n gebouw nog be hoefte is als straks elders een evene mentenhal en een tennishal gereali seerd zijn. GROENHOUTEN Geen moeite zei wethouder Wage naar te hebben met het verzoek van mevrouw Defares (Progressief Leusden) om bewoners, omwonen den en wijkvereniglng tijdig te ken nen in wijzigingen In het bestem mingsplan „Groenhouten", waarbij mevr. Detares met „tijdig" bedoelde het in de plannen betrekken van de door haar genoemde groeperingen vóór de ter visie legging van het be stemmingsplan. van Tiel (VVD) V t>0 wan één onzer redakteuren) I LEUSDEN - Het dezer dagen uit- fekomen Sociaal Jaarverslag 1978 in de gemeente Leusden, een uit- pve bedoeld om het gemeentelijk ■rsoneel een overzicht te bieden ten aktiviteiten en andere wetens waardigheden binnen de organisa- lé, is maandagavond in de commis- Algemene Bestuurszaken en- ousiast ontvangen. Kleine detail- jpmerkingen werden er slechts ge laakt, daarbij duidelijk aangevend, f begrijpen, dat zo'n allereerst so- jaal jaarverslag niet één, twee, drie pies kan bevatten wat men er graag ^opgenomen zou willen zien. Zoiets et groeien, vaste vorm gaan krij- Het sociaal jaarverslag, samen gesteld door de stafafdeling Per soneelszaken in samenwerking met Bureau Voorlichting, bevat een over zicht van al die elementen waaruit per soneelsbeleid vandaag de dag bestaat (van personeelsplanning tot en met loopbaanbeleid) en feiten, gebeurte nissen en cijfers de organisatie betref fende. De heer Van Gooi, hoofd van de staf afdeling die het jaarverslag samen stelt: „In tegenstelling tot wat je altijd hoort beweren, blijkt het gemeentelijk apparaat van Leusden op grond van de cijfers in het verslag helemaal geen doorgangshuis te zijn." Ook rekent het verslag volgens hem af met de bewe ring dat hier voornamelijk jongeren - „ikzelf denk dan aan de groep tussen 20 en 30 jaar" - zouden werken. Waren de leden van de commissie Algemene Bestuurszaken vrij en thousiast over het jaarverslag - er wer den slechts kleine kanttekeningen ge maakt - de heer Bloemhof (Progressief Leusden) wilde wel even kwijt, weinig gelukkig te zijn met een onderschrift geplaatst bij een van de vele in het ver slag opgenomen foto's. In het onder schrift bij een foto van de per soneelsbeoordeling stond n.l. de zins nede „onder het mes nemen". En dat, aldus de heer Bloemhof, terwijl een personeelsbeoordeling „een op bouwend gesprek tot verbetering" is Commissievoorzitter Rademaker sprak over een stilistische vrijheid, en zei dat dat onderschrift niet al te letterlijk moest worden gelezen. an één onzer redakteuren) jLEUSDEN - De raad is donderdag aniem akkoord gegaan met het voor- il van b. en w. om het lidmaatschap de schooltandverzorgingsdienst it tenminste één jaar te verlengen. Al et men wat aan tegen de eraan ver- nden kosten (meerdere malen is ids aangedrongen op een herzien dq kostenverdeelsleutel), men eft uiteindelijk toch „ja" gezegd, om kinderen, die thans van de dienst bruik maken, niet te duperen. Fijdens de behandeling van het voor- I sprak wethouder Van Woudenberg de hoop uit, dat in de nabije toekomst ziekenfonds en particuliere ziektekos tenverzekeraars de aan de school- tandverzorging verbonden kosten op zich zullen nemen. Mevrouw Van Amerom (VVD), die, daarmee doelen op de vele malen dat in commissies en raad al over die school- tandverzorging gesproken is, opmerkte dat de Leusdense raad „de tanden er wel in heeft gezet", liet weten, het nog altijd oneens te zijn over de wijze waar op door de stichting de kosten worden verdeeld. Ze hechtte vooralsnog ge noeg belang aan de diensten van de stichting om met het voorstel akkoord te kunnen gaag. De door de stichting ge geven voorlichting kende ze in preven tief opzicht grote waarde toe, al vroeg ze zich af in hoeverre van preventie sprake kan zijn „zo lang Mars je nog fit houdt". De heer Kuypers (Gem. Belang) zei „geschrokken te zijn" van het per centage kinderen dat van de school tandverzorgingsdienst gebruik maakt. Dat percentage (elf) vond hij erg laag. Mevrouw Blom liet namens het CDA weten, blij te zijn met een continuering van de dienstverlening, omdat deze, vooral kinderen uit de buitengebieden, in een bepaalde behoefte voorziet. De opmerking van mevrouw Van Amerom over het „tanden erin zetten" had eerder burgemeester Rademaker de uitspraak ontlokt, dat de tanden er in ieder geval nog niet op stuk gebeten waren. lvO{ Bn de redaktie) ■EUSDEN - De raad vond de grote rkeersavond erg geslaagd. Dat sek uit de komplimenten, die zowel organiserende ambtenaren als de thouder kregen toegezwaaid, mplimenten ook voor de deelne- nde belangengroeperingen, die werkelijk erg goed hebben ge- an, zoals de heer Bloemhof ten ervloede nog eens vaststelde. )e progressief had uit de vergade- jde indruk gekregen, dat het meren- >l van de aanwezigen vooral priori- en wil stellen aan het langzame ver- Hij vroeg het gemeentebestuur extra aandacht hiervoor en was erg nieuwsgierig naar de antwoorden van b en w. Wethouder Wagenaar vond de avond zelf ook erg geslaagd, vooral door de plezierig gevoerde diskussie Hij vond het echter jammer, dat hij, door allerlei oorzaken, de avond niet op de juiste wijze had kunnen afronden. Tijd gebrek speelde hierbij een rol. De heer Wagenaar deelde mee. dat een aantal wensen op korte termijn gerealiseerd kunnen worden. Verder was hij eigenlijk vergeten op die avond mee te delen, dat het van belang is, dat voor de realise ring van verschillende andere wensen, verdere medewerking van de desbe treffende belangengroeperingen nood zakelijk is om hun wensen op de juiste j wijze uit te kunnen voeren. Als voorbeeld noemde hij de wens van de Verkeersbrigadiersdienst ten aanzien van het verleggen van som mige zebrapaden. Dit zal op korte termijn in overleg met deze dienst plaatsvinden. in de redaktie) EUSDEN - Het voorstel van de leraal Bergsma in de commis- ivergadering Financiën om de rmale procedure te volgen inzake bsidieverstrekking aan Blijhof ten hoeve van haar uitbreiding club- bouw, had na afloop van de ver- Sering nogal onrust gewekt in de ihof-gelederen, omdat een derge- le procedure zonder meer vertra- ig zou betekenen. Een vertraging, dat GS de begroting voor 1979 9 niet heeft goedgekeurd en der- Ive ook begrotingswijzigingen niet zal goedkeuren. Het voorstel van het gemeentebestuur omzeilde deze moeilijkheid. Tijdens de raadsver gadering van vorige week don derdagavond maakte wethouder Mandemaker duidelijk, dat men niet ongerust behoefde te zijn. Overleg met de desbetreffende dienst van de provincie had tot resultaat, dat de normale procedure gevolgd kan worden (wat de heer Bergsma graag wilde) en dat dit voorstel door GS zal worden goedgekeurd. Geen vertra ging dus voor Blijhof en een tevre den WD-fraktie. (Van de redaktie) LEUSDEN - Opvallend donderdag avond waren de drie wandlampen van „oude snit", die inde raadzaal zijn aan gebracht. Het duurde tot de rondvraag voordat iemand der raadsleden niet langer zijn nieuwsgierigheid kon be dwingen. De heer Wisman wilde wel eens weten, waarom die lampen waren opgehangen Burgemeester Radema ker: „Ach. het is alleen maar om de raadzaal wat te versieren, wat meer sfeer te geven Ik hoop. dat u het op prijs stelt.Dat deden de raadsleden LEUSDEN - Mevrouw Van Ameron (WD) verzocht donderdag tijdens de toen gehouden raadsvergadering b. en w. te bekijken in hoeverre Leus den mee zou kunnen helpen bij het huisvesten van bootvluchtelingen uit Vietnam. Ze zei daarbij te denken aan de opvang in Leusden van zo'n drie vier gezinnen. Burgemeester Rademaker zegde toe de door mevrouw Van Ameron aange kaarte problematiek te willen bestude ren, maar zei de opvang van genoemde vluchtelingen in eerste instantie een kwestie voor het Rijk te vinden: „Het Rijk heeft de verantwoordelijkheid voor de mensen die hetjoelaat". De raadsvoorzitter wees voorts op de mogelijkheid die het Rijk heeft om voor 't huisvesten van deze vluchtelingen ge bruik te maken van de claim die het heeft op 10% van het conbngent wo ningwetwoningen D(J> (Van één onzer redakteuren) LEUSDEN - Op 31 december 1978 waren er 181 mensen werk zaam bij de gemeente Leusden. Van genoemd aantal werkten er 64 op de secretarie, 65 bij de dienst Gemeentewerken, en 52 bij het onderwijs. De totale salariskosten be droegen (op begrotingsbasis) in clusief sociale lasten 7.353.000. Omgerekend waren de kosten in clusief sociale lasten per per soneelslid 57.000- (gemid deld). De totale gemeentelijke kosten bedroegen naar raming 22.984.000, zo dat gesteld kan worden, dat de personeelskosten 32% vormden van de totale kos ten. Was het landelijk ziekteverzuim in genoemd verslagjaar in pro centen uitgedrukt 9,5 voor het gemeentelijk personeel was dat percentage 4,2. De Leusdense ambtenaren waren wat vaker ziek dan hun vrouwelijke collega's. Het ziekteverzuimpercentage voor de vrouwen bedroeg name lijk 3,2 dat voor de mannen 4,4. In 1978 ontstonden in totaal 26 vakatures bij de gemeente. Om in die vakatures te voorzien, werd 74 maal geadverteerd. Er kwamen in totaal 500 sollicitatiebrieven bin nen. Eén en ander is op te maken uit het zojuist verschenen - aller eerste - sociaal jaarverslag van de gemeente. LEUSDEN - Donderdagavond 12 april komt de werkgroep agrarische aangelegenheden in het gemeente lijk voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg ter vergadering bijeen. Deze vergadering, die openbaar is, begint om 20.00 uur. Op de agenda staat o.m. vaststelling van het vergaderschema en een toe lichting door de heer A. Kraaikamp op de procedure van gras- en maisverko- pen. LEUSDEN - Evenals in het verle den stelt het gemeentebestuur ook aan de bewoners van de nieuwe wij ken in de 2e fase een gratis boom beschikbaar. De enige voorwaarde die hieraan verbonden wordt, is dat de boom in de voortuin komt te staan. De bewoners van de tot nu toe ge reedgekomen woningen in de wijken Akkerhoeve en Noordwijk zijn inmid dels in de gelegenheid gesteld gratis een boom te bestellen. Zij konder daarbij een keuze maken uit een lijs terbesberk, zoete kers. haagbeuk, meidoorn, krenteboompje en gele kor- noeltje. Hen was bericht dat ze de be stelde boom op een nader te bepalen datum bij de afdeling plantsoenen kon den afhalen. Het is echter praktischer gebleken de bomen bij de bewoners thuis af te leveren Dit gaat vrijdag aan staande - 6 april - gebeuren. I.v.m. het einde van het plantseizoen zullen bewoners die de komende maanden hun nieuwe woning in Ak kerhoeve of Noordwijk betrekken, eerst in september de mogelijkheid kunnen worden geboden een gratis boom te bestellen. Tegen .die tijd zullen zij hier van persoonlijk bericht ontvangen. (Van één onzer redakteuren) LEUSDEN - Wat commissielid Ko nijnenbelt juist zo aardig zei te vin den, een gelijk bedrag voor leder personeelslid van de gemeente dat een diploma in de wacht weet te sle pen, vond de liberaal Bergsma duidelijk minder geslaagd. Enig on derscheid zou er volgens de heer Bergsma toch wel moeten wezen, omdat het volgens hem echt wel wat uithaalt, of je een diploma groen- spuiten haalt of de studie GA 1 met goed gevolg hebt weten af te sluiten. Die diploma-regeling voor gemeen telijk personeel, tot stand gekomen in overleg met het Centraal Overleg, gaat in de plaats komen van de tot op heden geldende diploma-toeslagenregeling, en werd maandagavond doorgespro ken door de commissie Algemene Be stuurszaken, die er uiteindelijk haar goedkeuring aan hechtte Volgens de nieuwe regeling krijgt men 750,- voor een behaald diploma of getuigschrift. Éénmaal overigens maar, en dat dan nog alleen, als de studie op z'n minst een half jaar heeft geduurd en het geen studie betreft die in opdracht van b. en w. betreft, die in diensttijd werd gevolgd. Over de eenmalige toekenning van die 750,- merkte de heer Van Gooi, hoofd van de stafafdeling Per soneelszaken. Organisatie en Statis tiek op, dat die gezien moest worden als „een schouderklopje" (Van één onzer redakteuren) LEUSDEN - Het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten heeft een be gin gemaakt met herstelwerkzaam heden in het kader van de tweede oplevering van door haar gebouwde woningen in de wijk Akkerhoeve. In hoeverre nu alle klachten werden verholpen waarmee de bewoners eigenaars zitten, is vooralsnog de vraag. Trouwens, nu een begin is gemaakt met het herstellen van de gebreken, zijn de bewoners nauwe lijks nog tot klagen bereid en dat ter wijl raadslid Van Tiel (WD) vorige week donderdag in de gemeenteraad sprak van „schrijnende toestan den", de heer Kuypers bij die gele genheid zei dat het Bouwfonds „slecht werk" had afgeleverd en wethouder Wagenaar naar aanlei ding van deze opmerkingen en op grond van een van een bewoner ont vangen waslijst-met-klachten aan kondigde „de zaak onder druk" te zullen zetten. „Alles wordt naar tevredenheid af gewikkeld" is al wat de schrijver van de brief aan de gemeente op dit moment nog kwijt wil „Klachten?", vraagt een ander, „wat voor klachten?" Eén mevrouw staat een kijkje in haar woning toe. laat zien hoe haar man scheuren eigenhandig heeft weg gewerkt met latjes („aan die scheuren was namelijk toch niets te doen werd Scheuren en kieren ons gezegd") en hoe als er ge- douched wordt, rondom in de badkamer handdoeken worden neergelegd om het water dat maar niet naar de afvoer wil stromen, wat in te dammen. „Ze zijn er met een waterpas bij geweest en zeggen dat alles in orde is", vertelt zer De drempel tussen badkamer en gang werd opgehoogd, zodat het water in ieder geval niet meer de gang in kan. Ze klaagt over opgetreden kleurver schillen in het plafond van de huiska mer, over tocht, die vrijspel heeft in het toilet, en over scheuren en kieren her en der. Stille hoop heeft ze, dat de euvels verholpen zullen worden Een bewoon ster (n dezelfde straat: „Ach je hebt mensen die overal over vallen. Handdoeken op de grond om het water in de douche wat in te dammen. (Van de redaktie) LEUSDEN - CDA-raadslid Os sendrijver vroeg tijdens de rondvraag de dringende aandacht voor de Lan gesteeg Het is in de afgelopen periode steeds meer gebleken, dat het over de Langesteeg rijdende sluipverkeer naar rijksweg 28 en het werkgelegenheids- gebied van Leusden met onverant woordelijke snelheden rijdt. De heer Ossendrijver: „Het is geble ken, dat sommige auto's met snelheden van meer dan 120 kilometer per uur over de Langesteeg razen De bewo ners zijn tot nu toe niet tot aktie overge gaan, maar als aan dit probleem geen einde wordt gemaakt, dan ben ik bang, dat de bewoners wel tot aktie overgaan. Ik wil u dringend vragen de politie te verzoeken juist op de Langesteeg fre- kwentere controle uit te voerenHij wees vooral op de onveiligheid voor het fietsend verkeer op de Langesteeg door deze hoge snelheden van automobi listen „Ik ben bang dat daardoor on gelukken gaan gebeuren. Er wordt veel gebruik gemaakt van deze weg door schoolkinderen", voegde hij er aan toe Burgemeester Rademaker vond dit eveneens geen goede zaak en beloof de het te zullen onderzoeken.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7