I Tipala-handbal met pheffing bedreigd iridgeclub sloot :ompetitie af TV Lookhorst opende het nieuwe seizoen HOCKEK MLAHS Schoolvoetbal ging toch door Impala speelde thuis wedstrijden in Amersfoort MOEILIJKHEDEN DOOR TOESTAND VELDEN faasplons- istijn in Savoort Nog drie kansen ■eusder la Uitslagen van Leusden Troef V TOESTAND VELDEN WAS NIET BEST GEEN UITSTEL VAN HANDBALVERBOND in ijs nte pen iet t zij a. en-B« KG. ONDERDAG 12 APRIL 1979 JSDEN/CENTRUM - Al jaren zit ndbalvereniging Impala in de emen, die op dit moment een itisch hoogtepunt hebben be- Het voortbestaan van deze zeer gezonde sportvereniging op het spel. Oorspronkelijk la- ]emoeilijkhedenophetvlakvan e lage ledenbestand. Met pak- 40 tot 50 enthousiastelingen I men wel erg plezierige onder contacten, maar dat aantal is ■nmaal onvoldoende voor een inte verenigingsopbouw. Met veel moeite en met nog meer ld werd in de afgelopen twee een florerende jeugdafdeling ebouwd - verleden week werd welpenteam kampioen! - en het ntal benadert al aardig de hon- I. Impala leek een goede toe- ist tegemoet te gaan. jrealiteit is echter heel anders. Het Jbalveld op het Burg Buiningpark oei al ]aren niet meer aan de eisen, hel Nederlands Handbal Verbond en wie de omstandigheden kent, de bond alleen maar gelijk geven el minste of geringste regenbuitje fGEN '00 wordt het veld een waar moeras, waar op geen handbal kan worden gespeeld. De onlangs hervatte veldcompetitie be gon prompt met een afqekeurd Impala terrein Voorts heeft het handbalver- bond de verenigingen al jaren gewezen op het feit, dat m i.v augustus 1980 alleen nog maar op z g verharde vel den mag worden gespeeld. Ook door Impala DISPENSATIE Overtuigd van de goede wil van het Impala-bestuur en oorspronkelijk ook van het begrip van het gemeentebe stuur voor de problemen, die niet in een handomdraai op te lossen zijn, verleen de de bond de Leusdense vereniging tijdelijk dispensatie Men voelde goed aan. dat de gemeente het afgekeurde veld niet zou blijven onderhouden, wanneer er toch plannen zouden wor den gemaakt voor een nieuw - en dan verhard - handbalveldje. Impala gaf de gemeente o m. de tip om het woestijntje (méér is het niet) achter de sportzaal in Groenhouten van een harde beklaag te voorzien en de club had geen bezwaar tegen mede-gebruik van het veld door de wijkbewoners. Eén keer werd (per ongeluk'') de suggestie ..groen asfalt" genoemd door een hoge gemeente functionaris. maar het danig gehavende stukje ..natuur" ligt nog altijd als een schandvlek in de betrokken woonwijk van het moderne Leusden. En de moeders blijven maar klagen, dat hun kinderen zo vuil thuiskomen STUKJE GROND Er moeten mogelijkheden zijn om Impala aan een stukje grond te helpen Wij weten, dat het anders is, maar soms lijkt het erop. dat de wil daartoe ont breekt. Wij hebben een tijdje terug nog een poging gedaan tot een oplossing Het binnenterrein van de te realiseren ijsbaan aan de Noorder Inslag zou best bruikbaar gemaakt kunnen worden als handbalveld, maar de desbetreffende wethouder mikt op een soort kano-vij ver op die plaats. Alsof er nog geen water genoeg is in onze gemeente! Misschien echter is een later geopper de mogelijkheid (leq het handbalveld aan naast de tennisbal i o ook nog een alternatief? De gemeentelijke reactie moet namelijk nog komen Inmiddels zit de kat bij het bonds- bestuur wel in de vitrage. De heren zijn daar het vruchteloos wachten op ant woord van het gemeentebestuur beu en hebben Impala op 5 maart schriftelijk laten weten, dat de bestaande situatie niet langer houdbaar is. Het komt er op neer, dat de Leusdense handbalver eniging na 30 augustus 1980 al haar wedstrijden elders moet spelen. Afge zien van de vraag of in Amersfoort. Baarn en Nijkerk (plaatsen in de omge ving. waar handbal wordt bedreven) onderdak is te vinden, vragen wij ons af. wat er dan nog voor aantrekkelijkheid zit in een lidmaatschap van Impala. Bij voorbeeld voor ex-Leusdenaren. die naar Amersfoort verhuisden maar hun club trouw zijn gebleven REDDEN In september 1962 kwam handbal in Leusden van de grond. De hand balvereniging Hamersveld (in 1963 omgedoopt in handbalvereni ging Leusden) ging vanaf 1968 verder als handbalsectie van de v.v.l.o.s. Impala. Wij kunnen niet aannemen, dat het gemeentebestuur eer>sportclub, die hier bijna 17 jaar bestaat, niet van de ondergang wil redden. Als het daar toch van zal komen, rest ons: Adios Impala! Wie volgt? Is er - dat is dan de vierde suggestie - door de gemeentelijke planologen misschien nog Iets te verzinnen in de richting van een combinatie van een handbalveldje met een skate-boardbaan? Het gaat - wat handbal betreft - slechts om een lapje grond van 40x20 m. plus een rand van pakweg 2 m. en mis schien zijn er mogelijkheden bij de gymzaal van de o.b.s. de Heerd (met een zeer sportief schoolhoofd)! Daar is reeds kleedgelegenheid aanwezig. jEUSDEN - De Bridgeclub Leusden f)t de wintercompetitie 1978/1979 af. tnership R. Dijkgraaf jr.—Sj. de Jon- taerden kampioen. Met de beëmdi- g van de derde ronde kon ook de jstand van de wintercompetitie op- laakt worden. Door de twee beste bres van de drie series te tellen ont- f\ó de volgende rangschikking (in. ;enten): A-groep Hr. Dijkgraaf jr.-De Jonge Echtpaar Hofman Hr. Bennink-Dijkgraaf sr. Echtpaar Schutrups Echtpaar Elsackers Echtpaar Zevenboom Echtpaar De Jong Mevr. Dekker-hr. Kroon Hr. Albers-Vos 456,04 451,90 430,27 428,10 424,68 418,27 416-.38 415,21 407,85 I LEUSDEN - Op de laatste dag van e Paasvakantie (woensdag 18 april bn 13.30 tot 15.30 uur) wordt in 2 leusdense binnenbaden een dub- )el evenement gehouden. Op de ïrste plaats vindt dan een examen plaats voor de deelnemers aan de cursus recreatieve zwemleider (met 5 Leusdense candidatenj en als on derwerp van dit examen wordt voor kinderen van 7 t/m 14 jaar het Paas- plonsfestijn georganiseerd. Dat is een royale hoeveelheid spel letjes in het water - onder leiding - met daaromheen een leuk randgebeuren met diverse verrassende elementen. Voor de deelnemende kinderen, die zich bij het binnenkomen kunnen aan melden. geldt de normale toegangsprijs van 2,50 p p HET BUITENSEIZOEN VAN .BA- VOORT" BEGINT OP 28 APRIL Hr. Lablans-Ten Raa 406,87 Echtpaar v. Hinsbergen 405,58 Mevr. v. d. Kaller>-hr. Schuil 400,83 Echtpaar Smink 380,15 Dam. Donkers-Gout 365,37 Hr. Bloemendaal-Koster 357,97 B-groep: Echtpaar Velthuis 434,39 Echtpaar Luijendijk 432,84 Mevr. Reynen-dhr. Sweep 428,92 Echtpaar De Roode 428,76 Echtpaar Kruseman 419,05 Echtpaar Beintema 407,91 Mevr. Schokking-dhr Verhey 407,88 Dam. Van Rooijen-Verhey 399.97 Echtpaar Van Rooijen 398.28 Echtpaar Boermans 394,99 Dam. Baede-Salomons 385,99 Mevr. Stokvis-hr. Diepenbroek 381,05 Mevr Witte-hr. v. d Poll 371.84 Dam. Van Leur-Blasé 365,51 Echtpaar v. d. Hoogen 364.46 Echtpaar Versluis 343,33 De heren Dijkgraaf jr en De Jonge kwamen hierdoor voor de tweede maal in successie in het bezit van de wis selplaquette Op 5 april jl. werd er niet voor de com petitie gespeeld Boven het gemiddelde eindigden: A-groep: Hr. Albers-Vos 69 Hr. Dijkgraaf jr.-De Jonge 63,5 Echtpaar Smink 61,5 Mevr Witte-hr. v d. Poll 51 Echtpaar Luijendijk 50,5 B-groep: Echtpaar Schutrups 71 Dames Donkers-Gout 60 Echtpaar Elsackers 59,5 Echtpaar De Roode 59 LEUSDEN/CENTRUM - Onder de irofiteurs van het eerste mooie voorjaarsweekend van dit jaar was plaatselijke tennisvereniging ockhorst, die op 7 en 8 april het openingstoernooi organiseerde. Wel waren er nog wat problemen te Jverwinnen, omdat maar op 3 van de "banen kon worden gespeeld i.v.m. de nawerking van de strenge winter. Zaterdagochtend moest ook nog eworden gewacht tot de zon op de drie goede banen de gevolgen van de re cente regen en nachtvorst had over wonnen, maar om 13.00 uur kon men dan toch van start gaan 72 Lock- horstleden kwamen deze eerste dag in aktie in een tot driemaal 20 minuten ingekort programmma en zondag ging dat evenzo. Het koesterende zonnetje was na de lange winterstop een extra attraktie. Voorzitter M. de Boer sprak in ee kort slotwoord bij dit toernooi de verwach ting uit, dat de drie overige banen tegen het Paasweekeinde wel speelklaar zouden zijn en dat ook het clubhuis spoedig verder zal kunnen worden ver beterd. In dit clubhuis zal Lockhorst op zaterdagavond 28 april voor de leden een Koninginnefeestbal met verrassin gen organiseren. °ok Lockhorst opende - op 3 van de 6 banen - het nieuwe tennlsselzoen. Uitslag 5-4-79: 1 Mevr Kleepstra 2. Heer Plattel 3. Heer Kool 4. Heer Knol 5. Mevr. v. Waterschoot Stand per 5-4-79 1Heer Knol 2. Heer Kool 3. Heer v. d Heiden 4. Mevr. Kleepstra 5 Heer Kleepstra Secretaris M. C. Knol 5185 pnt. 5107 pnt 5014 pnt. 4939 pnt 4813 pnt. 70932 pnt. 70911 pnt. 70374 pnt. 69825 pnt. 68851- Dnt tel 44289 Donderdag 12 april: 10 00 uur: openingstennistoernooi Lockhorst-jeugd op het BB-park. 20 00 uur: jaarvergadering Impala handbal in sportzaal de Meent Zaterdag 14 april: 10.00 uur: jeugdtennistoernooi LTVL Leusden aan het Valleikanaal. 10.00 uur finales jeugdbiljarttoernooi BV75 in de Rosmolen. 14 00 uur: voetbal Argon-Roda (zat.) te Mijdrecht. 14 30 uur voetbal Roda (zo - KVVA op het Buiningpark 14.30 uur: voetbal Amsvorde-Achter- veld, Nimmerdor, Amersfoort. Maandag 16 april: 10.00 uur: openingstoernooi LTV Leusden (senioren), Valleikanaal 14.30 uur voetbal Achterveld-DSO (U.) op het Kerstenssportpark 14.30 uur: voetbal DWSM-Roda (zo.) te Maarssen 15.00 uur: voetbal Roda (za.) - Eem- nes op het Buiningpark Woensdag 18 april: 19.00 uur. voetbal VVJ - Roda (za.) te Utrecht 21.30 uur: waterpolo Haaien - Snip pen in het sportfondsenbad. TOERFIETSEN. Op 26 mei organi seert de ARTC Amersfoort (afd. rij- wieltoerisme) de ..Acht van Amers foort" met toertochten van 50, 100 en 150 km naar keuze Start en inschrij ving: van 7 00 tot 9 00 uur in het club huis aan de Radiumweg. ATLETIEK. De atletiekverenigingen Hellas (Utrecht) en Altis (Amersfoort) organiseren met de Utrechtse Politie Sportclub op 5 mei voor de tweede keer de hele- en de halve marathon Utrecht- Amersfoort-Utrecht (v.v. 42 km). Om 11.00 uur wordt gestart vanaf de sin- telbaan Maarschalkerweerd in de dom stad en via Zeist en Soesterberg is het eind- resp. keerpunt de politieschool de Boskamp aan de Appelweg Informa ties zijn o m verkrijgbaar bij de AAV Altis SPORTHALLEN. Uit een nota van de Friese Sportstichting blijkt, dat het aantal sporthallen in Friesland sinds 1968 is toegenomen van 5 tot 35 stuks. In de gehele provincie zijn nog maar 9 gemeenten zonder een eigen sporthal. WIELRENNEN. De 3e ronde van Leusden voor junioren en amateurs wordt op 30 mei georganiseerd door de RTC Amersfoort m.m.v. Leusdense bedrijven en winkeliers De overigè wielerwedstrijden van de RTCA in onze omgeving zijn te Amersfoort (Klein Zwitserland) op 27 mei, Putten 16 juni. Voorthuizen 23 juni. Scherpenzeel 25 augustus en Hooglanderveen 9 sep tember LEUSDEN/CENTRUM - De nederlaag tegen topclub Deventer, zeker nu Leusden het zonder Frank Marree en Erik Timmer moest stellen, was niet verontrustend. De 3-0 uitslag heeft verder ook weinig invloed gehad op de ranglijst. Leusden heeft nu de drie sterkste teams tweemaal ontmoet en dat is voor de naaste toekomst een hele zorg minder. In de drie resterende duels krijgt Heren 1 drie rële kansen en met thuis tegen P.W. en uit tegen Ares en Quick voldoende mogelijkheden om de onderste twee (degradatie) plaatsen aan anderen over te laten. De uitslagen waren: Apeldoorn - Goor 1 -0 Doetinchem - Quick 1-3 - Drienerlo - Arnhem 1 -2 Deventer - Leusden Ranglijst: Apeldoorn Deventer Arnhem Ares P.W. Leusden Doetinchem Drienerlo Quick Goor 13 21 25- 9 14 21 21-13 15 20 32-16 14 15 21-20 14 14 15-12 15 13 22-33 14 11 15-20 14 11 11-17 14 10 18-29 13 4 12-31 De uitslagen van de jeugd waren: Meisjes A1 - Laren A3 Meisjes A2 - SCHC A5 Meisjes C2 - Hoevel C1 Jongens B1 - Culemb. B1 Jongens B2 - Gooische B4 Jongens C2 - SCHC. C3 Jongens C3 - Doorn C2 Jongens D2 - Haaskamp D1 Jongens D4 - H'sum D4 Be Fair B2 - Meisjes B1 Kampong C2 - Meisjes C1 H'sum D2 - Meisjes D1 Schaerw. D3 - Meisjes D2 Phoenix A1 - Jongens A1 Doorn B2 - Jongens B3 Phoenix A1 - Jonqens A1 Gooische C2 - Jongens C1 SCHC D1 - Jongens D1 Scharw. D2 - Jongens D3 Jlv m V jr Flinke strijd werd er geleverd tijdens het schoolvoetbaltoernooi. LEUSDEN - Het heeft er nog even naar uitgezien, dat het 7e schoolvoet- baltournooi op 10 en 11 april, vanwege de toestand der velden, geen doorgang zou vinden of op zijn minst ,,aan de overkant" zou moeten worden ge speeld. De familie Wijnands - barkee pers van Roda - was al bijna geheel ingesteld op de volksverhuizing naar de noodvelden en Frits had zelfs de gas- voorziening t b v de benodigde ap paratuur aan de gewijzigde situatie aangepast. .Gelukkig" bleek dat alle maal voor niets want ter elfder ure mocht toch op het Buinignspark worden gespeeld. Het tournooi begon met een dik halfuur vertraqinq. Niet vanwege een fout in de organisatie, maar de ge meente had de beloofde aangepaste doelen" niet tijdig ter plekke Bur gemeester J. W M Rademaker was daar door te vroeg op het sportpark om de hem bij wijze van verrassing toege dachte officiële aftrap te kunnen ver richten. Daarom werd om half tien maar ..gewoon" begonnen aan de lange wedstrijdenreeks, want reeds rond acht uur waren de eerste voetballertjes pre sent en wachten duurt nu eenmaal erg lang Over het weer op de eerste speeldag - de tweede tournooidag viel net buiten de sluitngstermijn van deze krant - had niemand te klagen. Het was weer een vrolijk en kleurrijk gezicht met die hon derden kinderen in hun schoolshirtjes (met hier en daar ook nog de zo om streden shirt-reclame) en er werd, ook door de meijes. gevoetbald alsof het om een wereldkampioenschap ging. Veel meer onderwijskrachten en ouders dan in voorgaande jaren gaven hun ploegen nog een laatste goedbedoeld advies, maar of de enthousiaste kinderen daar oor voor hadden, leek niet het geval. Er werd anders gespeeld dan voorheen en wel „overdwars op velden" en dat bleek een uitstekende vondst Nog een twee de vondst werd voorzichtig gelanceerd door enkele senioren met mevrouw D. Zoetmulder als hennetje-de-voorste. Er werden pogingen aangewend om aan het slot van het tournooi - als de reken kamer in volle werking is - een erewed- strijdje te „versieren" tussen de leiders onderling. Of dat gelukt is, hoort u de volgende week. Als rand gebeuren van het tournooi viel tenslotte op, dat de biertap van Frits en Alie de concurren tieslag tegen de limonade, ijsjes, drop en aanverwant spul glansrijk had ver loren. LEUSDEN/CENTRUM - Het hand balveld (of wat daarvoor doorgaat) op het Burg. Buiningpark was nog steeds onbespeelbaar. Het Neder lands Handbalverbond gaf Impala geen verder uitstel en zo moesten diverse thuiswedstrijden van de Leusdenaren (met dank aan de gas theren) in Amersfoort worden ge speeld. Voor de senioren is dat reeds een onplezierige zaak, maar voor de jeugd - wat dacht u van het vervoer van de kinderen - wordt dat op den duur een onmogelijkheid. Toch kan deze kwestie noa een hele tijd duren. De gemeente Leusden - anders dik wijls Haantje-de voorste - ziet geen kans om de vereniging van bijna honderd leden op een redelijke ter mijn aan een speelveldje van 80 x 40 meter te helpen. Ondanks de moeilijkheden hebben de standaardteams zich niet van de wijs laten brengen. De dames speelden hun thuiswedstrijd tegen AAV in de keistad. De reeds vroeg opgelopen 0-1 achter stand bleek een goede stimulans tot de latere winst. Hetty v. d. Boom c.s. kwa men op korte termijn aan een 3-1 voor sprong. Jenny Meyerink en Yvonne Leijenhorst zorgden successievelijk voor 4 en 5-1 en de Impala's gingen maar door. Het werd 6-1voordat AAV iets kon terug doen en daarna werd via GienGreefhorsten Hetty v d Boomde 9-2 eindstand bereikt. De Heren speelden in Rhenen tegen RHC een zeer doelpuntrijke wedstrijd en met in totaal 34 treffers hebben ook de keepers zich bepaald niet verveeld. In de eerste helft was Impala duidelijk sterker en met doelpunten van Daan Bluel, Jos de Valk, Theo Prinsen en Herman Brouwer werd met 6-14 de rust bereikt. In de tweede helft was de lol er een beetje af en lieten de Leusdenaren de thuisclub ook kansen tot scoren. Met de 7-7 uit de tweede periode werd als eindstand 13-21 op het wedstrijdfor muliertje vermeld.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 15