OEPOP AMIVEDI Leusder Krant donderdag 12 april 1979 19 paasversieringen gemaakt bij blijhof erlingën van palet brachten id in beeld zing over tm in ioot krakhorst zing voor :ref. bond treecksangh zoekt versterking collecte stichting EN TEN SLOTTE. ZITTEN DEZE WEEK IN DE GEMEENTE oud-paier voor de haaien milieu inspraak aktiviteiten plat telandsvrouwen bond FOTO-KOPIE NODIG? KOOKHOEKJE HET KA hoe hard rijdt u nu? //hx' Üle»,4 aansluiting bij paasversieringen blijhof loep op Leusden Alsof hun leven er vanaf hing, met zoveel inzet, zoveel overgave zetten tal van jongens en meisjes zich af gelopen zaterdagmorgen in het ge bouw van Blijhof aan het maken van paasversieringen. Er werd geplakt, geknipt en geverfd, en het resultaat van dat ingespannen bezig zijn was een veelheid aan fraaie, zeer origi nele versieringen, die het straks, met Pasen, in het ouderlijk huis ontzet tend goed zullen doen, dat ouderlijk huis op z'n paasbest zal doen ogen. eerlingen van de tweede klas van openbare basisschool 't Palet aan Willem de Zwijgerlaan hebben onder leiding van de kwekelingen Chris Gijtenbeek en Ruud Drost de eigen wijk keurig netjes in beeld ge bracht met fotokarton. Van dat kar ton werden huizen, scholen, winkels en wat er verder in het ,,echt" maar in Leusden-zuid „voorradig" is nage maakt, totdat uiteindelijk nagenoeg de hele wijk in miniatuur gestalte had Yoensdag 18 april zal in „De laapskooi" van boerderij Groot khorst aan de Bolderikhof een le- ic worden gehouden over het nscendente Meditatieprogram- ranscendente Meditatie (TM) is techniek om de geest tot alge- e rust te laten komen. In deze iniek, zo heet het, worden de ni- us van het denken overschreden jetranscendeerd. Als gevolg van en ander bereikt men een groot te van ontspanning, met, zo zeg- TM-beoefenaren, tal van voor- en op psychologisch, lichamelijk sociaal gebied. e lezing begint om 20.00 uur. De gang is vrij. n het jeugdgebouw aan de Ooie- irshorsterweg houdt ds. G.S.A. de uit Barneveld donderdag- >nd 19 april een lezing voor de ref Bond te Leusden. Ds. De egt zal spreken over het thema ebedsgestalten en gebedsverho- g". De avond begint om 20.00 uur. Treecksangh, Leusdens ge mengd koor, kan de nodige verster king gébruiken. Momenteel telt het koor vijftig leden, maar dat zouden er volgens het bestuur best honderd mogen zijn. Sopranen, alten, maar vooral ook bassen, zijn meer dan welkom. Bijzondere stemkwaliteiten worden niet verlangd, ledereen die houdt van muziek, en in het bijzon der van zang, kan men bij Treeck sangh gebruiken. Het repertoire van het koor is klassiek en licht- klassiek. Jaarlijks wordt tenminste één groot concert verzorgd. Voorts ligt het in de bedoeling wat informele uitvoeringen te geven in bejaarden tehuizen en dergelijke. Wekelijks, op de woensdagavon den tussen 20.15 en 22.15 uur, wordt in het Ros Beyaart aan de Hamers- veldseweg onder leiding van dirigent Jan van Spaendonck gerepeteerd. Men kan daar vrijblijvend een keer een kijkje gaan nemen. Voor nadere informatie: mevr. W. Diderich, Azuriet 12, tel. 44103 en mevr. D. Godefrooij, Travertijn 35, tel. 42061. Hoe goed zit Jan Mandemaker? Niet alleen een belangrijke vraag voor iemand met een slechte rug, ook een kwestie van belang voor een wethouder Als we Jan zelf mogen geloven, dan zit hij goed Ten overstaan van zijn geloofsgenoten heeft hij vorige week uitgelegd dat de eerste zes maanden voor het nieuwe college niet geheel zonder oneffenheden waren verlopen, maar dat de andere jongens hem nu al een beetje be gonnen te vertrouwen. En de ambtenaren, die zagen hem nu ook wel zitten en omge keerd van ambtenaren heeft de wethouder een hoge pet op Zoiets zeg je, zelfs als wethouder, natuurlijk niet zomaar Jan Man demaker heeft namelijk op een ambtenarenteen gestaan en die zijn uiterst gevoelig Tijdens een com missievergadering een paar weken geleden kritiseerde een van de le den het slordige werk dat door het ambtelijke apparaat was geleverd: notulen niet op tijd klaar, verkeerde stukken op tafel Daarop zei Man demaker iets in de geest van: inder daad. dat kan zo niet langer, daar moet snel wat aan gebeuren. Die opmerking dient de wethou der tenminste één strafpunt op te leveren, ^o is een gangbare opinie binnen het ..apparaat", om eens een vakterm te gebruiken De. liever ge zegd: een wethouder moet in het openbaar zijn ambtenaren niet af vallen. in tegendeel hij moet ze dek ken De wethouder is politiek ver antwoordelijk voor de daden van zijn ambtenaren, ook voor de fouten die zij maken. Dat is net zoiets als met de regering en de leden van het ko ninklijk huis, maar dan een beetje anders De ambtenaren zullen wel gelijk hebben Niet omdat ze dat altijd hebben, maar omdat het formeel wel zo zal liggen. Maar voor mij heeft het toch iets van de prinses op de erwt. Kennelijk is de Leusdense ambtenaar gevoelig voor kritiek van deze soort Maar maakt u zich niet ongerust: voorshands raakt de doorsnee Leusdense ambtenaar er niet van over z'n toeren. Volgens het ge meentelijk sociaal jaarverslag over 1978 was de Leusdense ambtenaar ruim de helft minder ziek dan de ge middelde Nederlandse werknemer. Vooral de vrouwelijke ambtenaar in dit dorp heeft een ijzeren gestel. Haar ziekteverzuim-percentage be droeg slechts 3,2, terwijl mannelijke collega's 4,4 procent van hun werk tijd in bed lagen Maar nogmaals: dat is nog niet de helft van de tijd die de doorsnee Nederlander in de lap penmand doorbrengt Deze cijfers hebben wel betrek king op het vorig jaar en toen was Jan Mandemaker nog maar een blauwe maandag aan de macht. Hoe goed zit Jan Mandemaker, was de vraag Wellicht had de vraag moeten luiden hoe goed zit de Leusdense ambtenaar nog? We houden u op de hoogte. K. gekregen. Een bijna geheel complete maquette werd het, met het poli tiebureau, het winkelcentrum De Kroon, het Esso-pompstation, de vijvers en de sloten. De maquette werd gemaakt tijdens de lesuren handenarbeid. Vanaf vrijdagavond kan men - en dat het gehele Paasweekeinde lang - oud-papier deponeren in een hiertoe speciaal bij het zwembad Bavoort geplaatste container. De opbrengst van het oud-papier is voor de zwem- club De Haaien. HART- De van 2 tot en met 6 april gehou den collecte ten bate van de Hart stichting heeft in Leusden-centrum en Leusden-zuid in totaal 11.175,11 opgebracht. De organisatoren willen graag collectanten, medewerkers en gulle gevers hartelijk dank zeggen voor dit mooie resultaat. Het tweede themanummer van het blad „Milieu Inspraak" van het Comité Milieuzorg Leusden van april '79 staat in het teken van afval. En daarvoor valt nog best het één en ander te zeggen. Dat was ook de me ning van thema-redakteur Max Mul ler, die het grootste deel van dit nummer bij elkaar schreef. Hoewel voor veel mensen het the ma „afval" niet direkt tot de meest aantrekkelijke onderwerpen be hoort, is „Milieu Inspraak" over dit afval best het lezen waard. Naast aandacht voor de landelijke afval-problematiek wordt uiteraard ook aandacht besteed aan de plaat selijke aspekten. Wim Veen mijmert een eind weg over „Zwerfvuil" en komt dan op een ander onderwerp terecht dan u zou verwachten: het verkeer en met na me de verkeersonveiligheid in de gemeente Leusden. Verder aandacht voor het sorte ren, terugwinnen en besparen van vuil. Marijke Walta kwam vroeg uit de veren om een dagje mee te maken uit het dagelijkse leven der Leusdense vuilnismannen en zij vond dat een verbijsterende aangelegenheid. „En dan is het hier nog heilig vergeleken met Soest", wordt haar verzekerd. Onder meer met bijpassende teke ningen van Leusdense school kinderen geïllustreerd. Voor de sta tistieken: Leusden produceert 60.000 kg afval per week Op de kinderpagina leveren kin deren van de vijfde en zesde klas van de R.K. Basisschool Kinderland hun bijdragen aan dit themanummer. Onderwerp, u raadt het: afval. Erg optimistisch zijn die kinderen niet. Diana van Woerden en Jolanda van Beek: „Wanneer houden ze op: dat duurt vast nog erg lang „Afval", het thema-nummer van „Milieu Inspraak!" voor mensen, die hart hebben voor de wereld, waarin zij wonen. Want afval behoort tot één der grootste problemen van deze tijd. Hebt u het nummer nog niet in uw brievenbus gekregen? Het redak- tieadres is Landweg 315 Leusden- centrum. Eén seintje en ook u kunt lezen over alles wat met afval te ma ken heeft én wat u er aan kunt doen om die grote stroom vervuiling te verminderen (V.) ACHTERVELD Donderdag 12 april: 13.30 uur: Be- jaardensoos, Ons Gebouw Dinsdag 17 april: Welfareclub Zon nebloem, 9 00 uur Ons Gebouw Woensdag 18 april: 9.00 uur: Hand- werkhobbyclub. Ons Gebouw Donderdag 19 april: 13 30 uur Be- jaardensoos. Ons Gebouw LEUSDEN-CENTRUM EN -ZUID Donderdag 12 april: Gemeentelijk voorlichtingscentrum. Zwarteweg, 20.00 uur: Vergadering werkgroep ag rarische aangelegenheden. Zaterdag 14 april: Clubgebouw Blijhof, 19.30 uur. Start paaseieren-zoektocht Dinsdag 17 april: De Til, 13.30 uur Spelmiddag Dinsdag 17 april: De Hakhorst, 20.00 uur: Bijeenkomst Vrouwenraad met mevr. Venzelaar-De Boer Woensdag 18 april: Marcuskerk, 20.00 uur Discussie-avond NPB over ..Ik en jij, hoe leven wij'?' Donderdag 19 april: Jeugdgebouw Ooievaarshorsterweg, 20 00 uur: Le zing door ds De Knegt voor Geref Bond over ..Gebedsgestalten en gebe- dsverhorino' De Nederlandse bond voor plat telandsvrouwen heeft voor de ko mende maanden de volgende ak- tiviteiten op haar programma staan: Dinsdag 17 april. Aanvang 20.00 uur. De Vrouwenraad van Leusden heeft mevrouw Venzelaar-de Boer, gedeputeerde van de provincie Utrecht, als spreekster uitgenodigd. Zij zal deze avond spreken over het onderwerp: Is politiek een man nenzaak? Kom nou! De bijeenkomst wordt gehouden in boerderij Groot Krakhorst, Bolderikhof 18, Leusden- centrum. De toegang is gratis. Woensdag 18 april. Aanvang 20.00 uur. Diskussie-avond. Het nieuwe diskussieonderwerp „Ik en jijhoe leven wij?" is een thema met vele facetten. Reden temeer om met el kaar hierover van gedachten te wis selen. Deze avond wordt geleid door mevrouw A. van der Steeg en tevens één van de provinciale diskussie- leidsters. De bijeenkomst wordt ge houden in de Marcuskerk, As- schatterweg. Leusden. Dinsdag 8 mei. Fietsmiddag. We- derom zal er deze middag gefietst worden, uiteraard bij goed weer. Vertrek 13.30 uur van de parkeer plaats tegenover de Marcuskerk. In lichtingen C. Pollé-Blom, tel. 43957. Registratie van vermiste en gevonden huisdieren, Amivedi Amersfoort en Omstreken. Inlichtingen: mevr. M. Heijn, Fluitekamp 107, Hoogland, tel. 033- 803036. Amersfoort - vermist: 15/3 Peki- 'nees, bruin-zwart, groene halsb. reu, 1 1/2 jr (Isoldevel); 28/3 Pekinees, reu. bruin-wit (C. Dopperstr); 28/3 Kater, donkercypers, zwarte halsb. naam- kokertje, gecastr (Utrechtseweg); 2/4 Kater rood-wit gemell. iets wit aan de poten, korte staart (J. Israëlstr begin maart, Kater donkercypers (P Pot- terstr.) Leusden - vermist: begin maart. Kater donkercypers (Hondsdraf); 31/3 Kater grijs-zwart cypers, ge castr. lichtere plek op de buik, 6 jr. (Koolzaadland). Putten - vermist: 29/3 Pointer, wit met bruine vlekken, reu, bruine halsb. (Hunnepad). Amersfoort - gevonden: 30/3 Groene papegaai of parkiet (Ceramstr). Dierentehuis Laan 1914 tel.: 16665: 3/4 Pekinees, bruin-zwart, reu (Politie Amersfoort); 3/4 Bast. herder, beharing iets lang, staande oren. reu, (Gelders Landschap Nij- kerk). Bunschoten - gevonden: 29/3 Dalmatiër, reu. 5 jr. (Haydnplant- soen). Leusden - gevonden: Soort lapjes poes, 4 mnd, grote witte bef, witte pootjes (Hakhorst). verloren en gevonden ACHTERVELD - Bij de politie te Achterveld, tel 03425-1607. zijn de navolgende goederen als gevonden opgegeven: zwarte portemonnee: zwarte ballpoint met tijdsaanduiding, damesfiets, merk Union, Weggelopen: zwarte poesje met wit befje rood bandje om met de naam Dropje 8 mnd. oud. tel 43315. Verloren: houten step, tas met school boeken; twee biljetten van 5.-; bruine leren portemonnee met inhoud; blauwe kinderfiets; 400 - aan bankbiljetten; zwarte portefeuille; copie deel III 4806 vd. groene plunjezak; zwarte leren pol stas Weggelopen: Cypeerse kat Gevonden: herenhorloge; dames horloge; elpee; leren heren hand- i schoen; horloge Inlichtingen worden u verstrekt tele fonisch of persoonlijk door de Rijkspoli- 1 tie te Leusden-Zuid. Oude Rijksweg- I Amhemseweg, telefoon 033-44444. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Paasmenu Heldere Bouillon Lende met zure room Gepofte aardappelen Bleekselderij Plakken verse ananas met kirsch Koffie Ik heb geprobeerd een menu te maken wat niet al te bewerkelijk is, niet te zwaar en toch Jekker. Heldere Bouillon Laat een pond klapstuk trekken met een ui, 1 wortel, 2 laurier blaadjes en peperkorrels, wat zout. Laat hem minstens 1 dag trekken, liever ook nog een nacht, zeven en serveren met verse toast. Lende met zure room Vraag uw slager gelijke plakken lende, en bak ze als biefstuk. Meng een potje zure room met knoflook en peterselie en peper en zout goed door elkaar. Neem per pers een grote aard appel goed schoongemaakt, en wikkel hem in aluminiumfolie, leg ze op een rooster in de oven en bak gaar in 1 uur. Snijd ze open en doe er schepjes zure room in. Denk er aan de oven moet goed heet zijn. Geven met bleeksel derij. Ananas met kirsch Snijd de ananas in plakken en besprenkel ze met kirsch, even in laten trekken verdelen over gla zen schaaltjes en garneren met cocktailkersen Lunch's gerecht Hargekookte eieren met pa prika. U hebt nodig. 2 hardgekookte eieren per pers 35 gr boter 35 gr bloem 1/41 melk 3 theel. paprikapoeder, 1 eetlepel room Maak van bovengenoemde in grediënten een saus en giet over de hardgekookte eieren. Prettige Paasdagen Japieja Verkeersrubriek in samen werking met de aktiegroep „Veilig Over" Pappa, vertel nog eens van vroeger van de energiecrisis. Toen kind. eind '73, kwam er een minister op de tv, die zei dat wij de gordijnen dicht moesten doen En de minister president zei dat het nooit meer zo werd als vroeger. En er waren auto loze zondagen, een paar maar, hoor. En op de grote wegen mocht je vanaf februari '74 niet harder rijden dan 100 km per uur En je moest wat minder gebruik maken van de auto en wat meer van de fiets Want de olie raakte op En hielden de mensen zich daar dan aan? Ja hoor, want ze wilden niet dat de olie opraakte. En toen waren er in '74 18% minder verkeersdoden dan in '73 Want er waren minder botsin gen bij links afslaan en bij inhalen en bij plotseling afremmen. Houden de mensen zich er nu noq aan? Nou, niet zo goed Is er dan olie genoeg? Nee. maar de mensen kregen in de gaten dat er ook niet genoeg poli tie was en niet genoeg geld om goed op te letten of de mensen niet harder reden dan 100 op de grote weg of 50 in Leusden. En als ze nou wél con troleren, pappa9 Dat heeft de politie op 27 maart op de Noorderinslag gedaan Daar mag je 50 km rijden 21 bestuurders van auto's werden bekeurd. Ze re den tussen de 65 en 96 km per uur! Als de politie controleert helpt dat over een afstand van 5 km, daarna rijdt bijna iedereen weer te hard Het lijkt wel of de meeste grote mensen in het verkeer nog niet groot zijn, hè pappa Uit SWOV-onderzoek is gebleken dat het percenta ge te hard rijdende auto mobilisten (meer dan 110 km per uur) op de weg Veenendaal-Maarsbergen van 29% daalde naar 19% wanneer de politiecontrole werd verhoogd. Het per centage zeer snelle rijders (meer dan 125 km per uur) daalde van 7% tot 3,5 kerkdiensten ACHTERVELD NED. HERV. KERK Zondag 15 april, eerste paasdag, 9.00 uur: ds. Kamerbeek uit Hoevelaken. R.K. KERK Donderdag 12 april, witte donderdag, 19.30 uur: laatste avondmaalsviering Vrijdag 13 april, Goede Vrijdag, 15 00 uur: Kruisweg: 19.30 uur: Kruisplech- tigheid. Zaterdag 14 april, paaszaterdag. 21.00 uur. Paaswake Zondag 15 april, eerste paasdag. 8.30 uur: H. Mis; 10.30 uur: Hoog Mis. Maandag 16 april, tweede paasdag, 10.30 uur: Hoog Mis. LEUSDEN -HERVORMDE GEMEENTE/GERE- FORMEERDE KERK Donderdag 12 april, witte donderdag, Marcuskerk: 19.30 uur: ds. Ridderbos, Geref./Herv. dienst, viering H. Avond maal. Vrijdag 13 april, Goede Vrijdag, Dorps kerk 19.30 uur: ds Wéernekers, Ge- ref./Herv dienst, viering H. Avondmaal. Marcuskerk: 19.30 uur: ds Kelder. Geref./Herv. dienst. Zaterdag 14 april, stille zaterdaq: Mar cuskerk: 22.00uur ds Kooman, Geref./ Herv dienst (Paaswake). Zondag 15 april, eerste paasdag: Dorpskerk: 9.00 uur: ds Ridderbos, Geref. dienst; 10.30 uur: ds. Weerne- kers, Herv. dienst; 18 30 uur: ds. J H. Cirkel, Woudenberg, Herv deinst (GB) Marcuskerk: 9 00 uur: ds Kooman, Herv. dienst; 10 30 uur: ds. Ridderbos. Geref dienst. 19.00 uur: ds Weerne- kers, Gerf./Herv. dienst. GEREF. KERK VRIJGEM. Zondag 15 april 8.30 uur ds. M Nap, kerkgebouw ,,De Kandelaar". Amers foort; 16.30 uur ds. M Nap, Dorpskerk te Leusden-zuid. V Komende zaterdag kunnen kin deren vanaf een jaar of vier op ini tiatief van Blijhof paaseieren gaan zoeken in het Lockhorsterbos. De deelname is gratis. Genoemde za terdag wordt - weer of geen weer - om 9.30 uur verzameld bij het club gebouw van Blijhof aan de Ans- friduslaan. Om 9.45 wordt vertrok ken. Deelnemende kinderen moeten de fiets meenemen! In het bos aan gekomen zullen de kinderen naar leeftijd in groepen worden verdeeld. Wie de meeste eieren vindt, maakt kans op een extra prijs. De kinderen wordt verzocht een tasje of iets der gelijks mee te nemen. Blijhof rekent voorts op een aantal ouders om de kinderen te begeleiden. RK St. Jozefkerk Witte Donderdag 19.00 uur: Gezin spaaswake. Goede Vrijdag: 15.00 uur: meditatie bij de Kruisweg; 19.00 uur Herdenking lij den en sterven van de Heer. Eerste Paasdag 9.00 uur: Hoogmis; 11.00 uur: H. Mis met volkszang. Kapel Don Bosco Witte Donderdag. 19.15 uur. Eucharis tieviering Goede Vrijdag: 19.15 uur: Viering rond lijden en kruis. Paaszaterdag 20.30 uur: Paaswake Eerste paasdag: 10 00 uur Hoogmis, met medewerking van het dameskoor Vivace weekenddiensten Weekeinde: 14/15 en 16 april (Pasen) HUISARTSEN Voor de huisartsen in de qemeente Leusden, voor de praktijken van de artsen Van den Berg/Binkhorst/du Boeuff, Boersema/Koch, Lantink/Verhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekein de waar: J. H. Lantink en E. H. Verhagen, Burg. de Beaufortweg 61, Leusden-C., tel. 41210. Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14 00 uur Visites graag voor 10.00 uur 's morgens aanvragen APOTHEEK Apotheek Leusden, Torenakkerweg-win- kelcentrum Rozendaal Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 18.00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 tot 20.00 uur Op zater dag en zondag geopend van 14 00 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18 00 uur WIJKVERPLEGING Dit weekeinde heeft zr. S. S. Steringa-de Boer, Marterhoeve 4, Leusden-C., tel. 033-43882 dienst. In de week volgende op dit weekeinde heeft avonddienst zr. S. S. Steringa-de Boer. VERLOSKUNDIGE Mevr. Brink-Bruin, Borgesiuslaan 26, Amersfoort, tel. 033-15272, b.g.g. 22000. TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde Dok terscentrale Amersfoort, tel. 033-22000. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINS VERZORGING De spreekuren van de gezamenlijke dienstverleningsinstellingen in Leusden en Achterveld zijn als volgt LEUSDEN/CENTRUM In de boerderij Groot-Krakhorst. Bolderikhof 18. Leusden-Centrum, tel. 45618 Maandag en dinsdag 14.00-15.00 uur Maatsch werk en Gezinsverzorging, donderdag 14.00- 15.00 uur Maatsch werk. LEUSDEN/ZUID In het Groene Kruisgebouw, Roo van Alde- wereltlaan 13, tel 40818 maandag en vrij dag 14.00-15 00 uur Gezinsverzorging en Maatsch. werk Weekendbereikbaarheid- 33924 DIERENARTSEN Dierenkliniek: dierenarts M J S. C. Tijmen- sen-van de Kamp, Landweg 321Leusden. tel. 033-44488 Dierenartsenpraktijk Henegouwen 11 Leusden-C dierenartsen P. J. Werkman en K. Schipper Voor noodzakelijke behan delingen en spoedgevallen van kleine huis dieren (gezelschapsdieren) eerst bellen 033-21827 DIERENTEHUIS Laan 1914 nr. 29. Amersfoort, tel 033- 16665 Alle dagen ook feestdagen geopend van 8.00-12.00 en 13.00-17 00 uur Voor nood gevallen tussen 17 00 en 18 00 uur kunt u zich wenden tot de hulppost familie De Win ter. Willibrordusstraat 30. tel. 18409. ACHTERVELD In het Wit-Gele Kruisgebouw, Walter van Amersfoortstr. 30, tel. 03425-1333: maan dag 11 00-12.00 uur Maatsch werk, vrij dag 9 00-10 00 uur Gezinsverzorging Moeders voor Moeders, mevrouw M. L. Ro- zendaal-Doucet, Jan van Arkelweg 47, Achterveld, tel. 03425-1853.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 19