POLITIE Inschrijving verenigingen en stichtingen bij de K.v.K. VRO'S TOPPOP OP 7 APRIL IN LEUSDEN Spel- of filmmiddag voor de kinderen leusrier krant ALS GEVOLG VAN WETTELIJKE WIJZIGINGEN Oscars voor „Thé deer Hunter" DONDERDAG 12 APRIL 1979 plaatselijk nieuws 25 HERHAALD nnrrr E Itomj waste t ten^Je maandag 2 april kon de Leusden- itie een bromfiets, die in Amers- was gestolen achterhalen De aar van deze bromfiets, woon- in Soest, kan zijn karretje op het n Leusden-Zuid komen afhalen RLAST AAN VAKAN- /IERDERS iet clubhuis Ingeborg aan de Pa- weg veroorzaakte een aantal jon- noeilijkheden op maandag 2 april, ngelui lieten vakantiegangers in lubhuis Ingeborg niet met rust. Jen wandelingen en sport en spel. en de banden van de fietsen leeg politie zal de omgeving van Klub- ngeborg met haar surveillance- ns extra in de gaten houden. )S BRANDALARM woensdag 4 april vond vanuit de Pon een brandalarm plaatst Poli- brandweer snelden naar de plek inheils. bleek loos alarm te zijn. De brandmelder bij Pon was gaan werken, vermoedelijk doordat de uitlaatgassen van een vrachtwagen de melder daar toe een impuls gaven VERKEERSLICHTEN OP HERTENKOP ALLEEN OP WOENSDAG UIT Integenstelling tot wat vorige week werd vermeld zijn de werkzaamheden, waarvoor de verkeerslichten aan de Hertenkop een gehele week buiten werking zouden worden gesteld, uitge steld tot de maand mei Alleen op woensdag 11 april zijn de verkeers lichten op de Hertenkop buiten werking gesteld Nader zal worden gepu bliceerd op welke dagen dit in mei het geval zal zijn. OVERSPANNEN VROUW AANGETROFFEN De politiepatrouille vond op woensdag 4 april een in staat van over spanning verkerende vrouw op de Doornseweg. De vrouw was gaan wan delen. en was de weg kwijt geraakt De politie bracht de vrouw terug naar het psychiatrisch ziekenhuis .Zon en Schild" PONY GAF TRAP Een pony. die toebehoort aan de heer J R S uit Amersfoort, veroorzaakte op vrijdag 6 april enige schade De pony van de heer S schrok, omdat hij een klap kreeg van een terugslaande tak an de redaktie) USDEN - Op vrijdag 27 april a s. zal AVRO's Toppop'Discoshow in Leusden iden. Dat gebeurt in het kader van het feestprogramma van de Oranjevereni- Leusden, De dansliefhebbers kunnen die avond om acht uur terecht in de ttent op het terrein Noorderinslag/Groenhouten-Noord. Discjockey's zijn die nd Krijn Torringa van Jan Willem Krooshof De show duurt 3 lh uur lang en laat uit non-stop muziek, compleet met lichtshow ervolg van pagina 23 a de grote neutronenoorlogen is de eld verdeeld in woestijnen en Istaten. De stadstaten zijn de oude tra van nucleaire en militaire tech- >gie, gebouwd om gebruikt te wor- na een aanval van de vijand. De ammelingen van hun eerste bewo- heten Staatmannen. Dat is één lij Daarnaast zwerven er nog heel groepen mensen rond in de istijnen en de semi-vruchtbare ge- Jen tussen de stadstatenDat zijn de ïsetende Mutanten en de Range van een heg De pony reageerde daar op door het uitdelen van een trap Deze trap kwam tegen de auto van de juist passerende heer R J. H uitGroenekan aan. Er ontstond schade aan de auto BOTSING MET VIJF AUTO'S Op de Arnhemseweg stonden op vrijdag 6 april enige auto's stil om links af te slaan in de richting van de Treker- weg. Het waren de bestuurders van drie auto's, deheren N N V. H uit Leusden. L. J. P uit Amersfoort en G C J G uit Hierden Dit werd te laat bemerkt door de be stuurder van een vierde auto de heer G H uit Woudenberg De heer H. reed met zijn auto op de achterzijde van de auto van de heer G. uit Hierden. Deze drukte op zijn beurt de auto van de heer P in elkaar, waardoor deze doorschoof naar de auto van de heer H Alsof dat nóg niet voldoende was na derde op dat moment de heer T W uit Heerhugowaard in zijn auto Deze zag de ravage niet. en reed er op in. Er ontstond zéér aanzienlijke uit sluitend materiële schade Wonder bo ven wonder werd niemand gewond Proces-verbaal is opgemaakt. SLECHTZIENDE MAN VERKLEUMD AANGETROFFEN Op vrijdag 6 april trof de politie 's avonds tegen elf uur langs de Door nseweg een slecht ziende man aan. Het bleek de 82-jarige heer G. te zijn, die 's middags om 2 uur vanuit Zeist was gaan wandelen Hij was in de bossen verdwaald Nat en verkleumd werd hij naar het politieburo gebracht, waar hij weer wat op verhaal kon komen. Door de verzorgers van het Zeister tehuis, waar hij woonde, werd de heer G later afgehaald. FIETSPAD DOOR AUTO MOBILISTEN GEBRUIKT Op zaterdag 7 april kwamen diverse klachten bij de politie binnen, dat het fietspad aan de Middenweg in de rich ting van het sportveld door automobi listen, als racebaan werd gebruikt Passerende fietsers moesten diverse -kapriolen uithalen om op hun eigen fietspad niet van de sokken te worden gereden. De politie zal met spoed kontakt op nemen met Gemeentewerken van Leusden. opdat maatregelen kunnen worden genomen om de veiligheid voor de fietsers te waarborgen, en de auto mobilisten te belemmeren van dit fiets pad gebruik te maken. De politie zal inmiddels een ver scherpte kontrole op het pad uitoefe- I nen. MOEILIJKHEDEN HOCKEYVELD Gidsen, een beter ras van mutanten, die bovendien bovenmenselijke gaven hebben. Ze leiden een onafhankelijk, zwervend bestaan en gehoorzamen aan een eigen code. Dat is de andere partij. Ik zal u niet vermoeien met het ver dere verhaal, dat is duidelijk genoeg. De Staatmannen van Helix City, een diktatuur, willen de slinkende brandstof aanvullen met die van Tritan en daartoe worden allerlei gevechtsmethoden ontwikkeld, zoals de „Deathsport". Daarbij wordt gebruik gemaakt van ultra moderne motoren met afschrik wekkende wapens, die mensen tot 0.0 reduceren De Range Gidsen Kaz Os- hay (David Carradine) en Deneer (Claudia Jennongs) worden door Ankar IN HET KORT ène uit: National Lampoon's Animal House", een knotsgekke slapstick- ewball-komedie van John Landis, de maker van „Kentucky Fried Movie". Voor het overige zijn alle films ge prolongeerd: „Kentucky Fried Movie" van John Landis (van Grand 4 naar Grand 1). „Popeyes Super Festival" (matinee Grand 1), „Mijn vriend", de voortreffelijke nieuwe speelfilm van Fons Rademakers gebaseerd op het geruchtmakende proces van de Belgi sche onderzoeksrechter Guy Jespers en een formidabele hoofdrol van Peter Faber (toch maar eens gaan kijken in Grand 2), „Les Bronzés", een aardig vakantiefilmpje voor de liefhebbers (in Grand 4). „My name is nobody met Terence Hill en Henry Fonda in Grand 5 (een tikkeltje verdwaald. maar goed „De gendarme ziet ze vlie gen". de nieuwste Louis de Funès-film in Cinema 1. „Foul Play" een prima thriller-komedie in Cinema 2, en voor de rest kunnen de sex en porno-liefheb bers zoals gebruikelijk weer terecht in Duo 1 „Kom speel met ons" (porno in het weekprogramma) en „De leeuw brult om sex" een overigens prima Deense sexfilm in de nachtvoorstellin gen. In de nachtvoorstellingen van Duo 2 tenslotte aktie met „De ratten van duister Harlem" (Shaft). En dat is alles bij elkaar een res pectabel paasprogramma, met voor ie dereen wat. maar vooral met veel nieuwe films. De nieuwste FALSCHE BEWEGING WIM WENDERS Naar een scenario van Peter Handke gebaseerd op „Wilhelm Meisters Lehrjahre" van Johann Wolfgang von Goethe maakte de OP Op de Leusdense hockeyvelden de den zich op zaterdag 7 april enkele moeilijkheden voor Een aantal jongelui Moor, een verderfelijke staatsman, uit gekozen om dat zaakje te beproeven en om de bewoners van Helix City ervan te overtuigen, dat hun motoren en wapens onoverwinnelijk zijn. Dat dit een kleine vergissing is, behoeft geen betoog, want Carradi ne is Carradine, nietwaar? Claudia Jennings mag er ook in alle opzich ten zijn. Waar het dus om gaat in de ze film is aktie, aktie en nog eens aktie. En dat kun je best aan super visor Roger Corman overlaten. Re gisseur Henry Susa beantwoordt wat dat betreft precies aan de verwach tingen en het uiteindelijke resultaat is een niet onverdienstelijke aktie- film, maar ook niet meer dan dat. (Duo 2, eerste week, 16 jaar). probeerde de spelers te imtimideren, hetgeen de sportiviteit op het veld niet ten goede kwam. hetgeen evenmin be vorderlijk was voor de goede gang van zaken ten opzichte van de gastklub De politie moest worden gewaar schuwd Toen deze ter plaatse ar riveerde. waren de belhamels ver dwenen Doormiddel van de vergaarde signalementen zal de politie proberen de daders op te sporen SKATEBOARD RIDING In de afgelopen week kwamen weer diverse klachten bij de politie binnen over het rijden op skateboards Vooral oudere mensen dienden klachten bij de politie in Zij schrokken hevig, als zij plotseling zo n jongen op een skate board langs zich heen zagen vliegen, of als zij een plank onbemand op zich za gen af komen OUDE PERSONENAUTO WORDT GESLOOPT Op Ardennen is de jeugd bezig een oude, aldaar geparkeerd staande'per sonenauto te slopen. De politie is bezig met het opsporen van de eigenaar om deze te verzoeken, als de auto voor de sloop is bestemd, deze te doen afvoe ren naar een autosloopbedrijf VERSCHERPTE VERKEERSKONTROLE OP KRUISPUNTEN Naar aanleiding van het zeer slechte en ongedisciplineerde verkeersgedrag van de weggebruikers vooral op kruispunten besloot de politie in de af gelopen week een verscherpte ver- keerskontrole op de Leusdense kruispunten te houden Er werd niet meer gewaarschuwd De politie trad direkt verbaliserend op De kontrole op de kruispunten betrof: a. het onvoorzichtig op rijden op een kruispunt. b het niet verlenen van vrije doorgang of voorrang op een kruising, c. het rijden door rood licht, d. het aangeven van richting door au tomobilisten vooral wat de rechterrij- richting^betreft, e. het overtreden van de maximum snelheid. f het voorzichtig naderen van de voetgangers oversteekplaatsen en het onbelemmerd laten oversteken van de voetgangers, g het inhalen op kruispunten In totaal moesten er 50 processen- verbaal worden opgemaakt ter zake van de eerder genoemde punten. Een stopteken van de Verkeersbri- gade werd door een automobilist gene geerd Gebruik makend van zijn be voegdheid maakte het lid van de Ver- keersbrigade, in samenwerking met een aantal getuigen, proces-verbaal op van deze ernstige overtreding van de verkeersveiligheid ten bate van de overstekende schoolkinderen Duitse cineast Wim Wenders de film „Falsche Bewegung". Wenders, die met zijn meest recente film „Der Amerikanischen Freund" opnieuw heeft bewezen tot één der meest vooraanstaande Duitse regisseurs AMERSFOORT - Op 26 juli 1976 werd Boek 2 van het Nieuw Burger lijk Wetboek ingevoerd. Als gevolg daarvan is een verenigingen- en een stichtingenregister ingevoerd, dat ondergebracht is bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken. Tot op heden - bijna 3 jaar na bovenge noemde invoering - blijkt dat lang niet alle verenigingen en stichtingen zich hebben laten registreren. Wel iswaar bestaat de mogeljjkheid daar toe nog tot 26 juli 1979, maar niette min verdient het aanbeveling dat be stuurders tijdig de nodige maatre gelen treffen. In vele gevallen zullen de bestaande statuten op grond van de nieuwe wetgeving moeten wor den aangepast, terwijl het achterwe ge laten van (tijdige) inschrijving in de registers bij de Kamer van Kood- handel hoofdelijke aansprakelijkheid van de bestuurders als konsekwen- tie heeft. Volgens een globale schatting zou den, voor wat betreft de regio Eemland, ongeveer 500 stichtingen en 1500 ver enigingen in het register bij de Kamer opgenomen moeten worden. Genoem de aantallen zijn verkregen o a. bij de diverse gemeenten bekend zijnde ver enigingen en stichti'ngen, met dien ver stande dat het in dit geval voornamelijk door de gemeenten gesubsidieerde verenigingen en stichtingen betrof. N a.v het hiervoren gestelde moet nog worden medegedeeld, dat tot op heden 750 verenigingen en stichtingen ge registreerd werden. Om te voorkomen, dat de inschrijvin gen niet vóór 26 juli a s gerealiseerd kunnen worden is het noodzakelijk dat de besturen der verenigingen en stich tingen thans met spoed de nodige maatregelen treffen; immers de werk zaamheden welke gepaard gaan met de eventuele statuten-aanpassingen, bijeen te roepen ledenvergaderingen en notariële en Kamer van Koophan del-werkzaamheden brengen al gauw een anderhalve maand tijd met zich mede en op 26 juli 1979 moeten de bestuurders der verenigingen en stich tingen aan hun verplichting tot inschrij ving bij de Kamer hebben voldaan. Inschrijving van zowel verenigingen als stichtingen in genoemde registers dient te geschieden vóór 26 juli 1979. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Eemland (telefoon 033-12964, toestel 13) de heer G. F N. van Wouw. LOS ANGELES - Christopher Walken heeft dinsdag in Hollywood de Oscar voor de beste ondersteunende rol gekre gen voor zijn rol als een van de drie vrien den in „The deer hunter", over de oorlog in Vietnam. Intussen demonstreerden buiten het gebouw waar de prijzen wer den uitgereikt Vietnam-Veteranen omdat ze „deer hunter" een racistische film vin den. De Oscar voor de beste vrouwelijke rol is toegekend aan Jane Fonda voor haar spel In de film „Coming home" van Hal Ashby. Haar tegenspeler in deze film. John Voigth, kreeg eveneens een Oscar. LEUSDEN - Op dinsdag 17 april wordt voor de kinderen vanaf 6 jaar een spelmiddag gehouden welke zal wor den gehouden in De Treek en zal be- ctaan v/nnr Hp kinrlprpn van ft t/m ft ippr in het eierenzoeken en kleine spelle tjes. Voor kinderen vanaf 9 jaar wordt een puzzle-zoektocht gehouden De kinderèn worden om 13 15 uur bij De Til" verwacht tenzij anders wordt afge sproken met ouders of andere die de kinderen willen wegbrengen De or ganisatoren vragen nog enkele perso nen die de kinderen even met de auto naar De Treek willen brengen en weer ophalen of eventueel ook even willen helpen met het toezicht Om de hele zaak goed te kunnen voorbereiden stellen de oraamsatoren het op prijs dat kijk op de film te behoren, werd onder meer ook be kend met films als „Alice inden Stadten" en „Der Angst der Tor- manns beim Elfmeter Wenders maakt films over Duitsland, films over mensen, die onderweq zijn de kinderen zich even melden waartoe gelegenheid is op de 2e paasdag maandag 16 april van 10 00 t/m 13.00 uur in ,.De Til" eventueel telefonisch 41826 De deelnemerskosten zijn 1.- per kind Er worden prijsjes en traktaties verstrekt. Mochten de weersom standigheden slecht zijn dan zullen in De Til vanaf 14 00 uur films worden ge draaid en zal getracht worden mogelijk een quiz te houden. Dus er is die mid dag altijd wat te doen, hetzij een spel middag of filmmiddag Het geheel wordt verzorgd door de stichting Jeugd- en Jongerenwerk. De kinderen, die zich reeds via de scholen hebben gemeld, behoeven zich niet opnieuw te melden „The deer hunter", het verhaal over drie vrienden uit Pennsylvania die naar de oorlog in Vietnam gingen, is met een Oscar onderscheiden als de beste film De lijst van de in 1979 voor de 51ste keer toegekende Oscars: beste film: The deer hunter, beste hoofdrolacteur: John Volght in Coming Home, beste hoofdrol actrice: Jane Fonda in Coming Home, beste acteur in een ondersteunende rol: Christopher Walken in The deer hunter, beste actrice in een ondersteunende rol: Maggie Smith in California suite., beste regisseur: Michael Clmino. regisseur van The deer hunter, beste korte film: Teen age father van New Visions -inc.. beste korte tekenfilm: special Delivery door National Film Board of Canada, beste montage: Peter Zinner in The deer hunter, beste geluidsopname: Richard Portman. William Mccaughey, Aaron Rochin en Darin Knight in The deer hunter, beste oorspronkelijke song Last Dance uit Thank God its friday, beste oorspron kelijke muziek: Giorgio Moroder in Mid night Express, beste aangepaste muziek: Joe Renzetti in The Buddy Holly Story, beste rechtstreeks voor de film geschre ven scenario: van Waldo Salt en Robert C. Jones voor Coming Home. wat in „Falsche Bewegung eveneens het geval is. Een jongeman verlaat het ouderlijk huis. Zijn moeder zal ergens anders gaan wonen (een tehuis? een sanato rium? een hotel9) en zegt: „Ik hoop dat ik nog wat van je hoor Wantik houd van je" In de trein ontmoet hij twee mensen Een man met een bloedneus die mond harmonica speelt en die aankondigt zijn verhaal te zullen vertellen Een doof stom meisje. Een lange doordringende blik wordt uitgewisseld met een meisje in een andere wagon. Daarna zal zijn gezelschap steeds verder groeien, in Bonn, in een hotel, in een gehuurd ap partement vervolgens. Er komt een vrouw bij. Er komt een jongen bij die hem, de HOLLYWOOD - De actrice Jane Fonda is onderscheiden met een Oscar voor de beste vrouwelijke hoofdrol in de film „Coming Home" Jane Fonda, die de onderscheiding al reeds een keer eerder ontving, bedankte de jury in „vin- gertaal" uit naam van de gehandicap ten. schrijver, zijn gedichten wil voorlezen. Het gezelschap trekt naar buiten, naar een oom van de dichter. In plaats van de oom staat bij het huis een man met een geweer die blij is bezoek te hebben, want zijn vrouw is net dood 's Nachts is er een korte ontmoeting tussen de jongeman en het meisje in de trein En de volgende dag maakt het gezelschap een lange wandeling, tij dens welke in afwisselende paren ver halen worden verteld Op de terugweg klinkt een schot uit het huis. Het geweer van de oom die geen oom is En de jongeman besluit: Ik ga weg. ik wil wer ken. ik hou het niet meer tussen jullie uit. (Filmhuis, zaterdag tot en met dins dag. 20.15 uur). Claudia Jennings in het nauw gedreven. Beeld uit de film: „Death sport", waarin het gaat om de strijd tussen de goeden en de kwaden. Staatmannen en Range Gidsen. In het jaar 3000. Scène uit „National Lampoon's Animal House vlak voordat het grote slot feest losbreekt Orde en netheid, dat is ver te zoeken in Animal House op de eerbiedwaardige universiteit in het kleine stadje in het noordoosten van de VS. Scène uit „National Lampoon's Animal House".

Leusder Krant | 1979 | | pagina 25