Plezierige kennismaking met Vlaams Strijkers Trio Nieuwe chr. basisschool wil starten met twee klassen )e Til" verrijkt met kunstwerk van Oeben Gemeente bestudeert diverse mogelijkheden voor aparte skate-board-banen - STE KONTAKT TUSSEN JONGENS EN MEISJES GESYMBOLISEERD Beeld door burgemeester onthuld LEUSDER KRANT LAATSTE VALLEICONCERT VAN DIT SEIZOEN DE LEUSDER KRANT ONDERDAG 12 APRIL 1979 plaatselijk nieuws BDU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden. Verschijnt iedere donderdag. Het beeld van Johannes dat destiids in de nis geplaatst was geweest bracht de burgemeester, die verklaarde aan vankelijk aangenomen te hebben, dat er een beeld van St. Jozef had gestaan, o.m tot de uitspraak ..Al die heiligen hebben op ons neergekeken Laten we hopen dat ze dat nog steeds doen." Burgemeester Rademaker merkte voorts op, dat Leusden tot op heden bepaald niet rijkelijk met-kunstvoorwer pen bedeeld is. Het werkstuk van Ruud Oeben noemde hij een welkome aan winst. Ruud Oeben over het door hem ont worpen en gemaakte beeld: .Eén van de belangrijkste, zo niet het belang rijkste van een jongerencentrum vind ik het feit dat jonens en meisjes elkaar aardig beginnen te vinden, interesse in elkaar beginnen te krijgen Dit als op volging van de fase waarin kinderen zich in clubjes van gelijke sexe het meest thuisvoelen Het beeld is ge maakt voor die leeftijdsgroep die het meest gebruik maakt van De Til. Het beeld symboliseert het eerste kontakt tussen beide sexen De korte onthullingsplechtigheid, die o.a. werd bijgewoond door verte genwoordigers van de stichting Soccle en door afvaardigingen van verschillende Leusdense jeugd- en jongerenorganisaties, werd gevolgd door een geanimeeerd samen zijn in De Til. I 09. J samenwerking met team en ouders Hij legde er de nadruk op, dat hij de basis school (kleuteronderwijs en lager-on- derwijs) ziet als een geïntegreerde school Hierna konden de aanwezige ouders vragen stellen. Verder werd er meege deeld, dat ook de tweede leerkracht voor de basisschool aangetrokken kan worden, zodat er op basis van de huidi ge gegevens gestart kan worden met een gecombineerde klas 1 2 en een klas 3+4. Van de gemeente was bericht ont vangen over de nieuwe situering van de noodlokalen per augustus aanstaande Achteraf is namelijk gebleken (zie Leusder Krant 5 april), dat de plannen (noodlokalen plaatsen op de plaats /vaar de nieuwe school komt te staan) niet gerealiseerd kunnen worden Dit heeft geleid tot overleg tussen bestuur en gemeente (wethouder Wagenaar) Wethouder Wagenaar heeft toege zegd het één en ander te komen toe lichten op 24 april aanstaande tussen 19 45 en 20 15 uur. zodat geïnteres seerden zich precies op de hoogte kun nen stellen wat betreft de gang van za ken Dit zal in de kleuterklas in het openbare schoolgebouw ,.de Heerd" worden georganiseerd ledereen wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste loto's thuis. Is een uitgave van de BDU-Krantencombinatie, Postbus 67, 3770 AB Bameveld. Hans van Dijk vertelde, in het kort weergegeven, bli| te zijn met zijn be noeming en enthousiast te willen gaan starten in het nieuwe seizoen in goede IEDAKTIE: lert Vos, Bob Braakman, ledaktie-adres: Postbus 11, Leusden/C. elefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. /erantwoordelijk redakteur Jert Vos. 1EDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Aevr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 Achterveld); )e heer P. C. op den Camp, Finnmark 32, Leusden-c., tel. 033-41380 sport); Aevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, leusden-c., tel. 033-43724 (al- )emeen); 3e heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-c., tel. 033-42553 (al gemeen); Hevr. A. de Knijff-Mali, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- ruid, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). NLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Éopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 2 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Voor opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt f 7,25 per kwartaal, f 14,25 per half jaar en/28,-per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling van 15,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm.) op B'ro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Bameveld met duidelijke vermel ding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, leusden/Centrum. De heer Faber van Gemeentewerken licht een deputatie van de skate-board-jeugd wat plannetjes voor banen toe. Links burgemeester Rademaker. Burgemeester Rademaker spreekt de jongens en meisjes die voor een skate-board-baan pleiten, toe. LEUSDEN - De nis boven de hoofdingang van het jongeren centrum ,,De Til" is weer gevuld. Had in de tijd dat het gebouw nog dienst deed als R. K. Jongensschool een beeld van de heilige Johannes er een plaatsje, de uitsparing boven de deur wordt thans ingenomen door een door de Amersfoortse kunstenaar Ruud Oeben gemaakt kunstwerk, dat het eerste kontakt tussen jongens en meisjes symboliseert. Een eerste kontakt, dat Oeben als „schuchter, maar toch wel lief" omschrijft. Het kunstwerk werd zaterdagmiddag in aanwezigheid van tal van genodig den onthuld door burgemeester Rade maker, nadat voorzitter G Th van de Hengel van de stichting R. K. Jeugd- en Jongerenwerk uiteen had gezet, dat aanschaf mogelijk was gemaakt door de stichting Soccle, die daartoe een bij drage had gekregen van het Koningin Julianafonds. Met een ruk aan een koordje deed Leusdens eerste burger de paarse gor dijntjes uiteenwijken waarachter het beeldenpaar van kunstenaar Oeben de afgelopen dagen schuil was gegaan De onthullingsceremonie, zo liet bur gemeester Rademaker weten, deed hem denken aan de tijd van weleer, toen op paaszaterdag de voor heiligen beelden aangebrachte gordijntjes wer den weggehaald LEUSDEN - Dinsdag 3 april werd er een 2e informatie-avond gehou den over de nieuw op te richten christelijke basisschool. Na de verwelkoming en een kort ver slag van de hoofdleidster van de kleuterschool, Marion Fransen, over de gang van zaken tot nu toe, werd de hoofdleider voor de basisschool. Hans van Dijk, voorgesteld, die voor deze gelegenheid samen met zijn vrouw naar Leusden was gekomen. LEUSDEN - Het laatste Valleiconcert van het seizoen 78-79 werd op 4 april jl. gegeven m de Dorpskerk te Leusden- zuid door het Vlaams Strijkers Trio uit Gent, bestaande uit Eliane van der Schueren (viool), Hubert van Waeyen- berghe (altviool) en Adrien van Waeyenberghe (cello). Het concert vond plaats in het kader van het Ne derlands-Belgisch cultureel accoord Trio's voor strijkers zijn er niet zo veel geschreven. De meeste componisten geven de voorkeur aan het strijkkwar tet, dat door de toevoeging van een tweede viool een beter uitgebalan ceerde klank heeft. Toch bleek tijdens dit concert dat ook in de muziek het spreekwoord ..onbekend maakt on bemind" geldtr De kennismaking met het Vlaams Strijkers Trio was heel ple zierig Het drietal speelde met veel elan, vaart en warmte. De musici vor men een hecht en goed ingespeeld ensemble. Alleen de altist had naar mijn smaak best wat minder beschei den zijn partij mogen vertolken. In de totaalklank was de middenstem wat zwak to v. de veel nadrukkelijker aan wezige viool en cello We hoorden het Trio op. 9, nr. 3 in c kl. t. (Vlaams do kl t.) van Ludwig van Beethoven, één van de vroegste wer ken, waarin de componist duidelijk laat horen, dat hij zich heeft losgemaakt van de invloeden van oudere meesters, en een zeer persoonlijke stijl aan het ont wikkelen is. Met name was dit frappant in het adagio en in het ritmisch zeer originele scherzo. De Belgische componist Legley, van wie vervolgens een Trio uit 1973 klonk, bleek sterk beïnvloed door grotere 20e eeuwse componisten Ik moest regel matig denken aan de muziek van Bela Bartok. Het stuk was vakkundig ge componeerd. De musici losten de ge compliceerde ritmische problemen schijnbaar moeiteloos op Na de pauze hoorden we nog een Trio van Max Reger. een componist die tegenwoordig niet zo pupulair meer is. Zijn breedsprakigheid en zucht naar eindeloze modulaties (waarbij de stap naar de atonaliteit toch nooit wordt ge zet) zullen daar wel schuldig aan zijn. Dit Trio was echter gelukkig het aan horen alleszins waard Als toegift werd het scherzo uit het Trio van Beethoven herhaald. Het con cert had best een talrijker publiek ver diend. Willem Boelhouwer. (Van één onzer redakteuren) LEUSDEN - De gemeente Leusden is het ernst in haar pogingen om de skate-boarding-beoefenende jon geren veilige en goede banen te be zorgen. Mogelijkheden hoe en waar deze banen aan te leggen vormen echter momenteel nog een punt van studie en overleg. Daar kwamen woensdagmiddag de woorden van burgemeester Rademaker op neer tijdens het onderhoud dat hij ten gemeentenuize had met een afvaar diging van Leusdense jongeren die die middag, maar ook ai bij een eer dere gepdgenheid, voor het creëren van voor skate-boarding te gebrui ken plaatsen demonstreerden. Burgemeester Rademak^r liet de jongelui weten, dat de desbetreffende afdelingen naarstig aan het uitpluizen zijn waar skate-boarding het best beoefend zou kunnen worden Overi gens tekende Leusdens eerste burger daarbij aan, dat de aanleg van een spe ciale baan nogal Wat geld kost, op z'n minst 25 000,-. Daar gedacht wordt aan een baan of vieris met die banen al met al dus een fiks bedrag gemoeid Goedkoper is het. zo liet de bur gemeester weten, om gebruik te maken van uitneembare banen van plastic (el ders in het land zijn dat soort banen al in gebruik), maar de vraag is dan weer waar zulke banen opgebouwd zouden kunnen worden. Dat zou kunnen ge beuren in gebeuren in gymnastieklo kalen, maar moeilijkheid daarbij is dan weer. dat de meeste gymlokalen nage noeg de hele week al voor sport en spel in gebruik zijn In ieder geval, aldus de burgemeester, wordt ook deze moge- ijkheid momenteel nader bestudeerd Hij vroeg zijn jeugdige gesprek spartners met de gemeente te willen meedenken, en zelf. zo mogelijk, ideeén aan de hand te doen voor plaat sen waar skate board-banen aange legd zouden kunnen worden Zo lang er in Leusden nog geen echte banen zijn - dat kan gezien de studie en het overleg dat nog ndoig is nog wel even duren, zo liet de burgemeester weten - zal de jeugd zich nog moeten behelpen, waarbij de burgemeester een beroep op de jongelui deed om daarbij het verkeer en zichzelf niet in gevaar te brengen Bij het onderhoud dat de bur gemeester met de jongeren had was ook staffunctionaris de heer Faber van de dienst Gemeentewerken aanwezig

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3