choolhoofd verwijt onderwijscommissie lichtvaardig denken an Woudenberg gaat joch pleiten bij CRM POEDIGE AFRONDING fERWACHT INZAKE EBRUIKSVERGOEDING ivenementencentrum in augustus '81 klaar BOUW MONTESSORISCHOOL VORDERT Kijkavond Woelige Hoek in teken van beroepen iubsidielijst zonder rijziging naar CRM lodlokalen vlak bij water 1 rOLGENS WETHOUDER VAN WOUDENBERG: i V- •2- leus ;der km int ER GELDEN VOOR EDUCATIEF WERK CV Leusder Krant Fietspad langs Lockhorsterweg bijna klaar Gemeentehuis gesloten op Goede Vrijdag Gemeente stuurt verslag van <9/ verkeersavond Kadavermelding paasweekeinde PAASVUUR OP 1EPAASDAG I.QS.J FOTO-KOPIE NODIG? ,KL)kayon:d 144 TUIMT0K0 JONDERDAG 12 APRIL 1979 plaatselijk nieuws jf USDEN - De heer A. Vermeulen, olhoofd van de openbare ba- hool de Heerd, tevens lid van de K>lraad voor het openbaar on- s, stak tijdens de dinsdag j.l. luden vergadering van de com- ie onderwijs niet onder stoelen nken dat hij het angstige gevoel dat de commissie zeer licht rt over het feit dat de noodloka- velke in de tweede fase geplaatst rten gaan worden, gepland zijn in lirekte nabijheid van een water- commissie Ruimtelijke Ordening in een eerder stadium de plaats vastgesteld waar 7 noodlokalen ten be hoeve van het openbaar en protestants christelijk en later wellicht rooms katho liek basisonderwijs moeten verrijzen. Als meest gunstige plaats is gekozen voor een plek in de nabijheid van de Smoussesteeg. Een aantal lokalen is bestemd om te dienen als uitbreiding van de openbare basisschool de Heerd is echter dat het.scholeneiland" van de Heerd is gescheiden door een water partij. Ook de toezegging dat een brug getje zal worden aangelegd kon de heer Vermeulen niet gerust stellen. Hij voor ziet problemen met ouders en ouder commissie die niet gelukkig zullen zijn met het voorstel. Hij verweet de ge meente dat er teveel van achter de te kentafel wordt gedacht en geen reke ning wordt gehouden met de mensen die in een bepaalde situatie moeten werken. De onderwijscommissie toonde wel begrip voor de bezwaren van de heer Vermeulen, die van de voorzitter ruim schoots de kans kreeg zijn zegje te doen vanaf de publieke tribune. Op de lange termijn vindt men echter het voor stel zoals dat voorlag wel juist. Immers, door een scholeneiland te creëren met zeven noodlokalen, is men de komende jaren erg flexibel voor wat betreft de toewijzing van lokalen aan bestaande of op te richten scholen PERMANENT De heer J. Konijnenbelt (CDA) voor zag wel wat onrust bij protestants christelijk onderwijs met betrekking tot de gekozen oplossing, omdat men er in deze kringen rekening mee hield dat de noodlokalen zouden verschijnen op een groenstrook nabij de Heerd De nu voorgestelde oplossing kon echter ook zijn goedkeuring wegdragen mits per augustus 19Q0 gestart kan worden met een permanente school voor protes tants onderwijs in de tweede fase. De voorzitter kon dienaangaande geen toezegging doen omdat tot op heden goede plannen van een schoolbestuur ontbreken. Komen de plannen op korte termijn op tafel dan is het gemeentebe stuur graag bereid daar alle medewer king aan te verlenen. VERKEERSBRIGADIERS Weer eens kwam ter sprake het feit dat niet alle kleuter- en basisscholen dezelfde schooltijden hebben waardoor het voorkomt dat een verkeersbrigadier noodgedwongen drie kwartier moet wachten tot alle kinderen gepasseerd zijn Mede door dit feit is de belangstel ling om deel te nemen aan de regeling tanende. Om te proberen de schooltij den en ook de vakanties van scholen in Leusden enigszins gelijk te trekken is er op 26 april een bijeenkomst belegd van alle schoolhoofden om schooltijden wat te stroomlijnen De gemeente is zich bewust in deze niets dwingend te kun nen voorschrijven, men hoopt echter dat met overleg goede resultaten te bereiken zijn WERKGROEP Tenslotte besloot de commissie onderwijs tot het instellen van een werkgroep onderwijs. In deze werk groep zullen alle geledingen van het onderwijs participeren, verder zullen 3 tot 5 raadsleden deelnemen in de werkgroep. Dat er aan een permanent overlegor gaan binnen het onderwijs behoefte bleek te bestaan is gebleken uit schriftelijke reacties van de diverse onderwijsgroeperingen. \-0% n één onzer redakteuren). EUSDEN - Wethouder Van udenberg kondigde maandag- md tijdens de vergadering van de mmissie Welzijn aan, met de pro- ciaal vertegenwoordigster van M, mevrouw Dix, van gedachten uilen wisselen over het door CRM fijzend beschikken op de isdense aanvraag om in aanmer- g te komen voor rijksbijdragen Dr educatieve activiteiten. De wet- uder zet daarmee de stap waarop vrouw Verduin (Progressief Leusden) tijdens de afgelopen raadsvergadering zo duidelijk aan drong, maar die hij toen naar het leek niet bereid was te zetten. De wethou der verklaarde bovendien „naar Den Haag" te zullen gaan, indien zou blij ken dat dat mogelijkheden zou bie den om alsnog voor extra gelden in aanmerking te komen. Tijdens de raadsvergadering had mevrouw Verduin o.m. gewezen op een zogenaamde knelpuntenpot waaruit gemeenten die door de afwijzende be schikking in moeilijkheden dreigden te komen, financieel gesteund zouden kunnen worden In die pot. zo liet ze de raad bij die gelegenheid weten, zou maar liefst twaalf miljoen gulden zitten. Mevrouw van Amerom (VVD) deelde de leden van de commissie Welzijn mee. dat navraag bij CRM haar had geleerd dat die pot met twaalf miljoen er nog niet was, laat staan de criteria die gehanteerd zouden worden bij het uit keren van qelden. Commissiesecreta ris Lakeman zei op grond van de van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten ontvangen mededelingen, dat er in ieder geval wel plannen bestaan om tot een dergelijke pot te komen. |an één onzer redakteuren) LEUSDEN - Wethouder Van foudenberg sprak maandagavond |dens de vergadering van de com- Éssie Welzijn de verwachting uit, kt de kwestie rond de door de sportverenigingen te betalen (ho gere) gebruiksvergoeding binnen anderhalve maand geheel kan wor den afgerond. De Sportstichting, die zich aangaande de bewuste materie heeft laten adviseren door deskun digen van buitenaf, werkt, zo deelde de wethouder mee, momenteel aan een aan de sportverenigingen voor te leggen voorstel. Door het raadplegen van externe deskundigen heeft, zo zei de wethou der, de Sportstichting meer spelregels in de hand gekregen Dat mede daar door binnen afzienbare tijd tot een af ronding van de kwestie kan worden ge komen, noemde de wethouder een ple zierige zaak. Plezierig des te meer met het oog op de voor 1980 op te stellen gemeentebegroting, waarin de nieuwe gebruikersvergoe dingen meegenomen zullen kunnen worden. pan één onzer redakteuren). LEUSDEN - Augustus 1981 werd maandagavond tijdens de vergade- Ing van de commissie Welzijn door lethouder Van Woudenberg ge- •emd als het tijdstip waarop het kenementencentrum, het centrum laarover al zo vaak en zo veel is ge- jproken, gereed zal zijn. De bij de kalisering van het centrum betrok- Jenen, zoals de financier Delta- |loyd en de exploitant Sportdak, zijn iet de voorbereidingen al in een lergevorderd stadium en hebben (imiddels ook al een architect aan trokken, de heer Kalfsbeek uit lorger. I Bij de besprekingen over het centrum ijn ook ambtenaren van de gemeente fetrokken, alsmede het Bureau Zuider- ek. Op korte termijn, aldus wethou- ler Van Woudenberg, kan de commis- le Welzijn concrete voorstellen tege moet zien. In tegenstelling tot anders luidende berichten deelde wethouder Van Woudenberg ter vergadering mee, dat ten aanzien van de tennishal de tennis sers alle kansen zullen krijgen „om op deze zaak in te spreken" De tennishal, te bouwen en te exploiteren door Delta- Lloyd. zou volgens de wethouder nog dit jaar gerealiseerd kunnen worden Probleem is nog de plaats waar die hal gebouwd zou moeten worden Verschil van mening daarover is er met de Provinciale Planologische Dienst. Met klem stelde de wethouder, dat de straks voor het gebruik van de tennishal te hanteren tarieven .aan vaardbaar" zullen zijn. I. GS. I LEUSDEN - In de nabijheid van de Smoussesteeg wordt hard gewerkt aan het nieuwe onderkomen voor de Montessorischool. Het is de bedoeling, dat het nieuwe schoolgebouw bij het begin van het komende schoolseizoen in gebruik kan worden genomen. kleuterschool UXoeliqe •eliqe Hoek" Gijs van Woudenberg (CDA) Van één onzer redakteuren) LEUSDEN - Er komt geen wijzl- |ing In de aan het ministerie van :RM te sturen lijst op grond waarvan Leusden zal trachten in aanmerking lekomen voor bijdragen In het kader van de rijksregeling voor sociaal- kilturele activiteiten. De lijst, die tij- ens de afgelopen raadsvergadering aan de raad werd voorgelegd, maar voor het aanbrengen van eventuele wijzigingen nog even werd terugge speeld naar de commissie Welzijn, onderging maandagavond tijdens de Rozendaallaan 9 Leusden-C. vergadering van die commissie geen enkele verandering. Mevrouw Verduin, die tijdens de raadsvergadering had opgemerkt o m. de subsidie-aanvrage voor kinderop vang op de lijst te missen, kreeg tijdens de commissie-vergadering te horen, dat voor deze activiteit geen aanvrage was inqediend in het kader van de rijks bijdrageregeling, en derhalve dus ook niet op de lijst van aanvragers kon wor den gezet Mevrouw Van Amerom, die graag de activiteiten van de UW op het gebied van bejaardenzorg op de bij CRM in te dienen lijst geplaatst zei te zien, kreeg als antwoord, dat een der gelijke activiteit niet onder sociaal-cul turele activiteiten te rangschikkeh is Het liberale commissielid, dat een warm pleidooi voerde voor geldelijke onder steuning van deze tak van diensten van de UW, kreeg te horen, dat ten aanzien van deze en andere activiteiten die noch onder de ene noch onder de an dere rijksbijdrageregelingen vallen, de gebruikelijke procedure moet worden gevolgd: het indienen van een subsi dieverzoek op grond waarvan in een later stadium een voorstel kan worden gepresenteerd aan de raad vV beroepen - LEUSDEN - Woensdagavond 4 april was de jaarlijkse kijkavond voor ouders in de christelijke kleuter school „De woelige hoek" te Leus den-Zuid. De avond stond dit jaar in het teken van de beroepen. Kleuterschoolleidster mej.: F. Orsel had diverse ouders uitgenodigd om op school over hun beroep te komen ver tellen Naar aanleiding van hetgeen de ouders vertelden, ging zij met de kin deren aan het werk in de beroepen- sfeer. Een arts, een verpleegster, een boer, een moeder, een vrachtwagen chauffeur en een kok kwamen op school over hun beroep vertellen. De kleuters vonden dat een groot feest. De kok kwam kompleet met de hoge witte muts op school, en hij had allerlie gerei meegebracht, onder andere een serie lange en scherpe messen, waar naar de kinderen met ontzag keken. De kok nodigde de kleuters uit om in Hotel Den Treek, waar hij werkte, te komen kijken. Dat was aan geen dovemanso ren gezegd. De kleuters kwamen in het befaamde hotel, en keken hun ogen uit Van de arts mochten ze door de ste- toskoop luisteren naar hun hartslag, en kregen ze röntgenfoto's te zien. de vrachtwagencha ffeur reed met zijn grote auto voor, de moeder bracht een babietje mee. bij de boer kregen de kleuters een overzicht over alles wat er zo al op de boerderij plaatsvond. Ze brachten er een hele middag door. en kwamen met opgewonden verhalen thuis. Op de tentoonstelling in de klasloka len, waar de ouders het werk van hun kleuters konden zien, hing een lijst: wat lust je het liefst? Daar stond genoteerd: appeltaart, patat, hagelslag, paling met vla, witte pap Als antwoord op de vraag: wat wil je het liefst worden7 had den de kinderen een tekening gemaakt. Eén meisje had een artistiek beroep gekozen: danseres. Er waren ook kleuters, die het wat dichter bij huis zochten ruitenmaker, kapster, tim merman. dokter, soldaat, moeder De klassen waren versierd met paasmandjes. ..De woelige hoek" bood een vrolijke aanblik, en de ouders wa ren dan ook zéér content met de werk stukken, die ze van de kinderen konden zien Een héél kleine peuter speelde eerst tussen de zelfgemaakte koetjes op de boerderij, en ging daarna met een auto rijden in de hoek. die ingericht was voor het Rode Kruis Juffrouw Orsel kreeg van ver schillende zijden komplimenten over de wijze waarop zij ,,De woelige hoek" voortzette na het huwelijk van kleuter leidster Mej Van der Neut LEUSDEN - In de loop van de vol gende week zal het fietspad langs de Lockhorsterweg in gebruik kunnen worden genomen. Het is de bedoe ling op woensdag 11 april de ver keerslichten bij de Hertekop en de kruising Lockhorsterweg - Heili- genoergerweg aan de gewijzigde situatie aan te passen. De dag daar op kunnen de fietsers van de nieuwe route gebruik gaan maken. De eerstkomende tijd dient men er rekening mee te houden dat de ver keerslichtenregeling nog niet optimaal zal functioneren Dit geldt met name voor de fietsers die de Arnhemseweg oversteken. Rijkswaterstaat verwacht - in overleg met de gemeenten Amers foort en Leusden - op korte termijn een regeling te hébben uitgewerkt, waar mee zowel het auto- als het fietsverkeer op de Hertekop zo vlot mogelijk kan worden afgewikkeld. LEUSDEN - Op vrijdag 13 april (Goede Vrijdag) zullen alle afdelin gen van de gemeente-secretarie en de Dienst Gemeentewerken de ge hele dag gesloten zijn. Ook de wekelijkse avondopen stelling van de afdeling Burgerzaken komt op 13 april te vervallen. LEUSDEN - Het ligt in de bedoe ling van 't gemeentebestuur om eind volgende week het verslag van de op 26 maart gehouden verkeersavond toe te zenden aan alle instellingen en organisaties die half maart het ver keersinformatiepakket hebben ont vangen. Tevens wordt het verslag toegezonden aan degenen, die zich daarvoor op de verkeersavond heb ben aangemeld. Aan het verslag is een samenvatting toegevoegd van alle inspraakbrieven die naar aanleiding van de verkeersex- positie op 19 maart zijn ingezonden De schrijvers ervan hebben inmiddels een ontvangstbevestiging ontvangen met de toezegging dat zij op zo kort mogelij ke termijn een antwoord zullen krijgen op de door hen gemaakte opmerkin gen. Belangstellenden die alsnog in aan merking willen komen voor toezending van het verslag kunnen zich hiervoor opgeven bij het bureau voorlichting, Burg. de Beaufortweg 63. kamer 26, telefoon 41247, toestel 116. Hier zijn ook nog een beperkt aantal infor matiepakketten verkrijgbaar LEUSDEN - In verband met de Paasdagen is de melding van kada vers als volgt geregeld: Op Goede Vrijdag 13 april is mel ding uitsluitend mogelijk tussen 8.00 en 9.00 uur. De kadavers worden dan nog dezelfde dag weggehaald. Op zaterdag 14 april kunnen kada vers eveneens uitsluitend tussen 8 00 en 9.00 uur worden gemeld, maar deze zullen eerst op dinsdag 17 april worden weggehaald. Voor meldingen op 13 en 14 april dient men niet met het gemeentehuis, maar rechtstreeks met het Openbaar Slachthuis in Amersfoort contact op te nemen Het Openbaar Slachthuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (033) 15678 Gedurende de Paasda gen is het slachthuis gesloten. LEUSDEN - Zoals elk jaar traditie, wordt ook dit jaar op 1e Paasdag door de stichting Jeugd- en Jon gerenwerk een Paasvuur ontstoken. Het Paasvuur ligt dit jaar aan het ein de van de Middenweg even voor het eetcafé „De Hakhorst". Het vuur zal om ongeveer 21.00 uur worden ont stoken en de organisatoren nodigen iedere belangstellende uit hierbij een kijkje te komen nemen. Ook dit jaar heeft de plantsoenendienst van de gemeente weer spontaan het hier voor benodigde hout enz. geleverd. Uit onze tuinwinkel GARDENA SLANGE WAGEN voor 50m. tuinslang Van 92.50 nu /D.üU GAINS grote zak (25 lbs) Nu van 37.95 voor slechts30. trefpunt «iw ptanttnvrtenden AMSTERDAMSE WEG 139 -033-17031 3812 RR AMERSFOORT

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7