I edorusfeest met toneel en kwisjes annebier bij De Eemelaar Eind mei weer avondvierdaagse in Achterveld Mevr. Houtveen wint Hessenkar-toernooi DEN VAN BRETELS WAS EEN PROBLEEM isactie (inebloem lEUsder' h VEEL SPANNING IN LAATSTE RONDE Flinke opbrengst bij collecte Hartstichting Avanti-dames volgende week kampioen? JNDERDAG 12 APRIL 1979 ERVELD - Vrijdagavond 6 rd door de leden van de n KPJ gezamenlijk het Ise- est gevierd. De avond, waar de echtgenoten en verloof de leden waren meegeko- verd begonnen met een stieviering in de R.K. kerk, het Achterveldse jeugdkoor lewerking verleende. Na de- it ging men naar Ons Ge- aar het feest werd voortge zet. Na eerst een kopje koffie te heb ben gedronken werd de bijeenkomst door de voorzitter van de ABTB, de heer C. Kooloos, geopend met een hartelijk welkom voor allen. „Hoewel er geen al te groot aantal leden aan wezig is, geloof ik wel dat we ons toch met elkaar zullen vermaken. Ik hoop dat allen die hier aanwezig zijn een heel prettige avond zullen heb ben," aldus de heer Kooloos. Na dit openingswoord was het de beurt aan een aantal leden van de KPJ, dat het toneelstukje opvoerde, getiteld „Sterren kijken thuis". In verband met een televisieprogramma waarin op ver zoek van kijkers een interview werd af genomen aan een bekende ster, werd een bezoek gebracht aan de familie Travolta. De bekende filmster John Travolta, bekend van de film Grease werd in deze uitzending geïnterviewd. De gehele fa milie Travolta, opa, vader en moeder, twee zusjes en een broertje van de be kende filmster waren bij het interview aanwezig Door de verslaggever werd een aantal vragen op de filmster afge vuurd, die evenals de antwoorden hier op gegeven, de lachspieren wel in be weging wisten te brengen Op de vraag waar de laatste film waarin de ster de hoofdrol speelde, getiteld Griesmeel pudding, betrekking op had. antwoord de Travolta dat zijn spelen in de film de hedendaagse jeugd als moraal had De tiidens het vraaggesprek gelanceerde opmerkingen betreffende deze film door overige familieleden, lieten aan duidelijkheid niets te wensen over. Het bleek dat heel veel fabrikanten van griesmeel naar aanleiding van de film Griesmeelpudding de familie Travolta overstroomd hadden met het door hun vervaardigde produkt. Dit had tot ge volg dat de hele familie geen griesmeelpudding meer kon zien Na afloop van het interview deelde de verslaggever aan John Travolta mede dat hij nog een grote verrassing voor hem had. Deze verrassing bleek te be staan uit het verschijnen van de tegen speelster van Travolta. Ook zij werd nog in het kort geïnterviewd. Na afloop hiervan zongen de twee filmsterren nog een liedje uit de bekende film. Dit liedje werd gezongen in het Nederlands. Het stuk werd op een vlotte en heel leuke wijze gebracht Na afloop kregen de spelers en speelsters niet alleen een daverend applaus, doch allen werden ook nog verrast met een bloemetje. KWIS Ook de ABTB wilde deze avond niet achter blijven. Door hen werd een kwis in elkaar gezet waaraan drie leden van de ABTB en drie leden van de KPJ het tegen elkaar moesten opnemen. Er werden vier ronden gespeeld. In de eerste ronde werd er een aantal vragen gesteld, waarop binnen bepaalde tijd een antwoord gegeven moest worden Er waren wel vragen bij waarbij een foefje was ingebouwd. Diverse deel nemers trapten daar in De tweede ron de bestond uit het raden van personen. Door het stellen van vragen moest men proberen achter de identiteit te komen van de persoon waarvan de naam aan de zaal was bekend gemaakt Bij de derde ronde werd medewerking ver- Achtervelds nieuws leend door een lid van de Achterveldse toneelvereniging, namelijk Mien van Dalen Door middel van gebaren beeld de zij een aantal bezigheden uit, die door de deelnemers van de kwis moesten worden geraden In deze ron de scoorden de beide teams evenveel punten.. De laatste ronde vormde het hoogte punt Door de kwis-deelnemers moest nu een aantal voorwerpen in de zaal worden verzameld, zoals een linker schoen en linker-sok en nog enkele an dere voorwerpen Bij deze voorwerpen moest ook een paar bretels worden meegebracht. Tot ieders 'grote verba zing bleek er slecht één paar bretels in de hele zaal aanwezig te zijn, en deze waren nog gebruikt bij het opgevoerde toneelstuk. De score van deze kwis werd bij gehouden door Marina Wouters die na de laatste ronde de volgende uit slag aan de jury kon overhandigen. 1 e werd de KPJ met 120 punten en 2e de ABTB met 100 punten. Mevrouw Van Dalen en Marina Wouters wer den voor hen medewerking beloond met een ruikertje. In de pauze werd er onder gezellig gebabbel nog van een kopje koffie genoten waarna de tafeltjes en stoe len aan de kant gingen en dé dans liefhebbers hun hart konden opha len. De muziek werd deze avond ver zorgd door de welbekende band The Spikes. Deze wisten al heel spoedig veel van de aanwezigen op de vloer te krijgen. Tot in de kleine uurtjes bleef men nog heel gezellig bij el kaar. KPJ-deelnemers aan dé kwis. TERVELD - Dankzij het werk dames van de Zonnebloem deze daaen voor Pasen weer een groot aantal zieken, gehan dicapten en eenzame bejaarden verrast met een paassurprise. Door de Zonnebloem-dames werden ruim honderd paashazen vervaardigd. Heel veel uren arbeid zijn hieraan be steed. Knippen, vullen en naaien. De kleur van de stof waarvan deze hazen werden vervaardigd, kwam geheel overeen met de kleur van de echte haas. Elke haas had een gevlochten mandje bij zich gevuld met eieren. Het was weer een fantastisch gezicht toen al deze hazen, kort voor de aanvang van het weg brengen, bij elkaar stonden uitgestald. veel werk is er verzet aldus deze Zonnebloemdames, „doch de dank baarheid en de vreugde van de ontvan gers van deze paassurprise is voor ons wel de grootste beloning." ITERVELD - Donderdag 5 april e klok van 15.00 uur werd-bij jw van het nieuwe Eemelaar- )en het „hoogste punt" be- )it hoogste punt mag tevens oogtepunt in de Eemelaarge- lenis worden genoemd, aldus ir Knipscher, die rnet de heer e Bos de gemeente aan de n, die daadwerkelijk voor het te punt hadden gezorgd, een en enveloppe (naar wij aan- met inhoud, hoewel wat of el erin zat, niet werd verteld) Bndigde. urlijk bleef het „pannebier" niet erder deed ook het tennisbestuur it in het (plastic) zakje. Alle bij de jetrokkenen ontvingen zo'n zak Ie enige echte Achterveldse ste-punt-boeren-bouw-worst." lannemer Bouwmeester kwam ren een kijkje nemen bij dit fees- gebeuren en samen met de aar-bouwcommissie (Wim ewegen, Jan Bosma, Bob Vons derik Tielenius Kruythoff) het na- g volledige Eemelaarbestuur en at genodigden, begon de bijeen- aardig te lijken op een complete Volgens oud-Eemelaars ge- ras van de werktafel al spoedig ar gefabriceerd met de drie dak- in en vele grijze regenwolken als plafond. Tochtig was het daar wel, maar dat weerhield niemand van het heffen van het glas op dit staaltje van hard werken, duidelijk getoond in de c pen drie weken, waardoor het er naar uitziet, dat de Eemelaarders over een maand of wat weer een dak boven het hoofd zullen hebben. De heer Knipscheer (namens de gemeente) als het goede heertje. ACHTERVELD - Vrijdag 6 april werd de zevende en tevens laatste ronde gespeeld van het Hessenkar klaverjastoernooi 1978/1979. Het werd deze avond eprrfceel spannen de wedstrijd. Er werd door 40 deel nemers aan deze laatste wedstrijd deelgenomen. Er kon nog van alles gebeuren. De leidster van het alge meen klassement, mevr. Houtveen- Blom kon door de heren P. van Nim- wegen en W. de Jong nog van haar eerste plaats worden verdreven. Voor de tweede en derde plaats was ook nog van alles mogelijk. Voor de ze plaatsen konden nog in aanmer king komen F. Kerkhof. van Ros- sum, G. Horst, mevr. Van Rossum, G. Druif, mevr. v. d. Burgwal-Smit, M. Boersen, J. Hoefkens en H. Eg- genkamp. ACHTERVELD - Vorige week werd de jaarlijkse huis-aan-huiscollecte gehouden in Achterveld en Stouten- burg. Deze collecte heeft het mooie bedrag van 2.275,89 opgebracht. Het bestuur van de Achterveldse af deling van de Hartstichting is iedereen die hieraan heeft meegewerkt bijzonder dankbaar dat dit bedrag bijeen is ge bracht. Niet alleen de collectanten die hun vrije avonden hebben gegeven doch ook iedereen die met zijn/haar gave dit mooie bedrag hebben bijeen gebracht worden hartelijk bedankt Bij het ingaan van de laatste' ronde steeg de spanning wel, doch na deze ronde bleek er weinig verandering in de algehele eindstand te zijn gekomen. De wjnnaars van dit klavprjastoernooi 1978/1979 bleken te zijn 1. mevr. Houtveen-Vos. 27020 pnt2. P. van Nimwegen, 26890 pnt.; 3. W. de Jong, 26688 pnt. Deze winnaars mochten elk een beker in ontvangst nemen. Ook waren er voor de wedstrijd deze avond nog een aantal prijzen be schikbaar gesteld. De winnaars hiervan waren: 1, mevr. Houtveen-Blom. 4749 pnt.; 2. J. van Rossum. 4737 pnt.; 3. p Smink, 4709 pnt.; 4. W. Kerkhof, 4706 pnt.; 5. G. Druif, 4696 pnt6. F. Kerk hof. 4641 pnt.; 7. mevr Kerkhof-Smit, 4598 pnt., 8. mevr. Horst-Vos. 4577 pnt9. P van Nimwegen. 4533 pnt10. J. Hak, 4492 pnt.; 11. R van Druten, 4483 pnt.; 12. mevr. v. d. Brom, 4459 pnt.; 13. P van den Hengel, 4451 pnt 14. D. v. d. Burgwal, 4431 pnt.; 15. W. de Jong, 4368 pnt16. G. Horst, 4294 pnt17. W. Meinten, 4291 pnt18. W. Tolboom sr., 4262 pnt.; 19. J. Houtveen, 4261 pnt., 20. mevr Van Rossum, 4216 pnt. Beeld van de laatste klaverjaswedstrijd van De Hessenkar nog kale karkas wordt binnenkort het nieuwe Eemelaar-paviljoen. ACHTERVELD- Op 28,29,30 en 31 mei organiseert de wandelkring Utrecht 't Gooi en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Bond voor lichamelijke opvoeding weer de avondvierdaagse in een aantal plaatsen in de provincie Utrecht en 't Gooi en omstreken. Ook zal gezien het grote succes van vorig jaar in Achterveld weer een avond vierdaagse worden gehouden op eerder genoemde data. Ook zal de organisatie weer In handen zijn van de Hervormde jeugdvereniging Con Amore uit Achterveld. Het comité van aanbeveling bestaat uit de heren mr. J. W. M. Rademaker, bur gemeester van Leusden, G. van Woudenberg, wethouder welzijns zaken gemeente Leusden en de arts J. H. A. Boersema. De plaatselijke commissie is als volgt samengesteld voorzitter E. Kamphorst jr., Oldenbarnevelderweg 87, Bar- neveld. tel 03420-7163. secretaresse G ter Maaten, Stoutenburgerweg 27. Achterveld, tel 03425-1466, pen ningmeester E. Lagemaat, Hessenweg 193a, Achterveld, tel 03425-1702 en leden M Donselaar, Hessenweg 189a, Achterveld, tel. 03425-1219 en D Bijl, van Oldenbarneveltstraat 18. Achter veld, tel 03425-2090. De afstanden van deze avond vierdaagse zijn 5,10 en 15 km. De kin deren tot 10 jaar lopen de 5 km, en de kinderen van 10-14 jaar de 5 of 10 km, de overiqen kunnen de 15 km lopen. Het inschrijfgeld bedraagt voor de ouderen 3,75 en voor de beide an dere groepen 2,75. Om als groep te kunnen deelnemen moet deze bestaan uit tenminste elf personen de leider of leidster hierbij inbegrepen. De leeftijd van de leider of leidster moet wel 18 jaar of ouder zijn. De laatste avond zal er weer een défilé worden gehouden. De organisatie hiervan is eveneens in han den van Con Amore De plaats van het défilé zal nog nader worden bekend gemaakt. INSCHRIJVING De Inschrijving voor deelname aan deze avondvierdaagse Is op don derdag 17 mei en dinsdag 22 mei In de christelijke school aan de Walter van Amersloortstraat van 19.00- 22.00 uur. De startplaats Is Ons Ge bouw en de starttijden zijn elke avond van 18.30-19.00 uur. ACHTERVELD - Worden het eerste en tweede damesvolleybal team van de sportvereniging Avanti donderdag 19 april kampioen in hun afdeling? Donderdag 19 april spelen deze beide teams in de sporthal De Koppel te Amersfoort. Het eerste elftal speelt om 20.30 uur, terwijl het tweede team om 21.30 uur moet spelen. Deze beide wedstrijden zijn voor de beide teams zeer belangrijk Deze avond zal blijken of zij kampioen van de afdeling worden waarin zij spelen. De dames van de teams verwachten die avond dan ook veel Avanti volleybal- supporters om hen naar de overwinning te schreeuwen. Na afloop van de beide wedstrijden zullen de beide teams met hun aanhang naar Achterveld gaan waar in de Hes senkar dan nog een gezellig feestje zal zijn. De Avanti-volleybalfans worden niet alleen in grote getale in De Koppel verwacht, doch daarna ook in de Hes senkar

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9