leusdei' huw; Meer dan 25 Lockhorst- teams in competitie Paastoernooi Leusden Troef Poggenpohl badkamerkomfort is niet afhankelijk van de ruimte. „Forma-Concepta" NDERDAG 19 APRIL 1979 sporl 13 'COEN Schoolvoetbaltoernooi wercl enorm succes EUSDEN/CENTTRUM - Van- ig is de heer J. F. L. Lohuis g (proficiaat) maar niet alleen irom komt hij in de krant. Hij laniseert al 7 jaar lang het isdense schoolvoet- :oernooi, dat dit jaar bestond een dikke 900 spelers, eelsters en reserves, pakweg leiders, leidsters, onder skrachten en behulpzame ouders, een burgemeester aan het begin en een wethouder aan het slot van het sportieve schoolfeest, een dozijn scheidsrechters, Jan Lohuis en zijn 3 mede-organisatoren, de „restaurerende'' familie Wij- nands en enkele tientallen zo maar loslopende belangstellen den. Ruim 1000 Leusdenaren beleefden twee probleemloos verlopen voetbaldagen op het zonvergoten Burgemeester Buiningpark. Het welslagen moet voor de heer Lohuis wel het mooiste verjaardagscadeau zijn geweest. Ook al kwam het wat vroeg. Op"l 0 en 11 april speelden 62 elftal len van 15 Leusdense scholen 135 wedstrijden plus als toegift het inder haast door mevrouw D Zoetmulder Beeld van een van de vele wedstrijden mmmm ,-c .t,." - -• - AC-* _L J - .v -* v -v - V*'.'- 'T - .1*/ yy )jK> Onderwijzers, juffen, leiders en leidsters vormden tezamen de elftallen F.C. Knudde en F.C. Wanhoop. (van 't Palet) versierde ..snoepje van het toernooi": de ontmoeting van de F.C. Knudde en de S.V. Wanhoop De schoolvoetbalwedstrijden leverden 181 doelpunten op en 1 strafschop (een vergissing van een van de scheids rechters) Groenhorst (poule B) be reikte met 5-0 de hoogste score in tweemaal 10 minuten en via 49x ..elf meter" moesten een aantal gelijkop- gaande wedstrijden worden beslist. Blijkbaar is wethouder G. van Wouden berg. die Jan Lohuis na het toernooi vlot van zijn zilverwerk heeft afgeholpen, bijzonder verrast door het uiterst spor tieve verloop van het geheel, want heel voorzichtig liet hij los niet onwelwillend te staan tegenover een eventuele kleine subsidie voor het toernooi in 1980 Het indienen van een aanvraag daartoe verbood hij in ieder geval niet en dat is al heel wat. Dank woorden spraken de prijsuitreiking wethouder en de organisator uit aan het adres van alle medewerkers en aan Roda (inclusief Frits en Alie) voor de gastvrije en pret tige ontvangst. Op de eerste toernooidag bezorgde een ..aan de overkant" gierende boer (een zijn grasland bemestende agrariër zogezegd) een paar net uit Amsterdam geëmigreerde nieuwe Leusdemaartjes de sensatie van ongekende landelijke geurtjes. Het meisjesvoetbal gaf ook dit jaar veel charme aan het toernooi. Er gens midden in een zich wat langzaam over het veld voortbewegende kluit van 20 speelster (de keepsters mochten persé hun hok niet verlaten) bevond zich de bal, die af en toe een flinke peut in de goede richting kreeg. Hockey- schoenen deden het kennelijk ook goed bij de ..dames" en één speelstertje (wij mochten haar naam niet noemen) had het nog slimmer aangepakt: ,,lk heb de voetbalschoenen van mijn broertje ge pikt en hij speelt nu op gympies!" EREWEDSTRIJD Direct na de wedstrijdenreeks - met de Achterveldse finale St. Jozef - Onze Wereld als zeer spannende sluitstuk - ging de rekenkamer aan het werk om naarstig alle resultaten netjes op rijtjes te zetten. Die tijd werd voor de jeugd bekort met de profwedstrijd van de se nioren tussen de F.C. Knudde en S.V Wanhoop. Ouders en onderwijskrach ten konden de kinderen nu eens laten zien. hoe voetbal ook gespeeld kan worden. F.C. Knudde was in het oranje (of groen) en S.V Wanhoop in het groen (of oranje). De oranjeploeg kwam op voorsprong door de groene keepster (er deden diverse dames mee) met bal en al in het doel te kieperen. Volgens een Roda-vakman speelden de groen tjes na de rust (zonder thee) het be faamde 8-1-1 systeem en dat hielp, evenals de medewerking van de af en toe driftiq meevoetballende scheids rechter Cees Leyenaar. Astrid en Jos (de achternamen zijn bij de redactie be kend) kregen een gele kaart wegens spelbederf de bal néast het doel schieten) en de groentjes een penalty wegens hands van de oranjekeepster, maar die werd, met zes man in het doel. helaas niet benut. Toch werd op onver klaarbare wijze de gelijkmaker ge scoord en toen het zover was vond de fluitist het genoeg. Met de bal onder zijn arm vluchtte hij naar de Roda-cantine. RESULTATEN Het heeft nu - het toernooi viel voor de krant op een zeer ongelukkig tijdstip - weinig zin om meer alle uitslagen te vermelden. De jeugd denkt inmiddels al weer aan het toernooi van 1980, maar de eindstanden in de diverse groepen mogen wij u niet onthouden. In groep E voor meisjes van 11-13 jaar won de Hobbit vóór Onze Wereld en Klim-op, Groenhorst, Sint Jozef en de Bongerd In groep D voor meisjes van 8-10 jaar werd Groenhorst winnaar, gevolgd door 't Palet, de Bonqers en Kinderland 2. De - Wethouder Van Woudenberg en Jan Lohuis reiken de prijzen uit. jongens van 12-13 jaar in groep C kre gen Onze Wereld op de 1e plaats met St. Jozef, Rossenberg, de Bongerd, Gorenhorst en Loysden in hun kielzog. De Wegwijzer won de eerste Leusder Krant-jubileumbeker door bij de jon gens van 10-11 jaar in groep B te win nen, vóór 't Palet 1. Rossenberg, Go renhorst, de Hobbit en T Palet 2 Bij de jongens van 8-9 jaar in groep A won Rossenberg met klim-op. de Weg wijzer, de Hobbit, Kinderland en 't palet in hun spoor. De nieuwe o.l.s. de Heerd deed met 1 elftal mee. maar dat ploegje pikte wel de beker in voor het sportiefste elftal. De sportiefste school was Klim-op, maar het mooiste van al les was misschien nog, dat op de beide toernooidagen in Leusden bijzonder weinig kattekwaad uitgehaald werd! d&SSi - Wethouder Gijs van Woudenberg spreekt de deelnemers toe. - Het kampioensteam van „Onze Wereld". LEUSDEN/CENTRUM - Op een wel zeer breed front begint de LTV Lookhorst in het komende weekein de aan de tennlscompetities van het district en de KNLTB. Gelukkig zijn de banen, met medewerking van di verse Lockhorsters, door de desbe treffende gemeentelijke dienst weer tijdig speelklaar gemaakt. In de za terdagse districtscompetitie zal de oudste Leusdense tennisclub met 2 teams senioren (gemengd), met 3 herenteams, met 3 juniorenploegen en met 2 formaties jongens tot 15 jaar uitkomen. Het eerste gemengd team speelt in de districtshoofdklas se met de dames H. Bolk en A. van Keulen en de heren H. Noordkamp en Ph. Kamerbeek en Zaterdag-Heren 1 - in de 2e districtsklasse - met de heren H. Janse, S. de Jonge. S. Heijnis en O. Wagenaar. In de zondagse (landelijke) competi tie verschiint Lockhorst met 7 teams (5 gemengde- en 2 herenploegen) Hier speelt het mixed-standaardteam in de Overgangsklasse B met de dames M Vos en S Dijkgraaf en de heren H Bloemendal, R. Di|kgraaf en W. Mats- zat. De eerste herenformatie met de heren C. Teeken. J. Hageman. J. Hol dorp en G van Eldert speelt in de 4e klasse. In de dames-dinsdag-districts- competitie heeft Lockhorst 7 teams in actie. De standaardploeg (2e klasse) bestaat uit de dames B. van Vuuren, G. de Jonge. A. Küh en M Huiting. In de woensdag-jongenscompetitie (tot 12 jaar) speelt 1 Lockhorstploeg mee. Naast deze massale deelname brengt Lockhorst nog eens 8 teams in de ITA- damescompetitie (woensdagmorgen) en enige ITA-jeugdteams in de strijd. De competitieleiders bij de senioren zi|n LEUSDEN/CENTRUM - Op 12 april hield de Leusdense klaverjasclub het traditionele Paastoernooi. De hoofd- de heren A. Wisman en R. Dijkgraaf. - De zaterdagcompetitie begint op 21 april en gaat verder op de 5 volgende, zaterdagen. Voor de zondag-affaire gelden 22 april en de 5 volgende zon-, dagen. Zondag 1 speelt thuis op 22 april en op 20 en 27 mei (aanvang 10.00: uur). Voor Zaterdag A geldt 21 april en. 19 en 26 mei (aanvang 13.30 uur). In het Lockhorst-paviljoen hangt overi gens een volledig overzicht van alle thuiswedstrijden. In het district Utrecht spelen dit seizoen 1182 teams com petitie (vorig jaar 140 minder) en voor de KNLTB-competitie geldt ver houdingsgewijs dezelfde vooruitgang: Tenslotte wordt op 28 april het Lock- horst-Oranjebal gehouden in het club huis (aanvang 21.00 uur) met o.m de uitreiking van de Oranjebal en dat wordt vast iets heel moois! prijzen werden gewonnen door me vrouw N. Kleefstra en de heer Kuijperr en mevrouw Arns en secretaris Knol deelden de marsenprijs. maar uiteinde lijk was er voor iedereen een prijs. De feestcommissie, bestaande uit de da mes N Kleefstra en H van Water schoot heeft haar taak uitstekend ver richt. hetgeen ook bleek uit de aanbie ding van een mooi boeket bloemen. Onder het genot van een drankje en een hapje had de avond een bijzonder gezellig verloop m ÜC l Met Poggenpohl wordt uw bad kamer mooier en moderner, gerie felijker en gezelliger Waarbij het vele komfort vooral wordt bepaald door een optimaal gebruik van de inbouw- meubelen Dat geldt ook voor beperkte ruimtes Een Poggenpohl badkamer biedt plaats voor alles Geen overbodig geloop meer De inbouwmeubelen zijn van wand tot wand inpasbaar De fraaie wastafels rusten in een blad uit één stuk. Dus geen naden En dat met alle snufjes die het verblijf in een Poggenpohl badkamer zo prettig maken. U kiest uit verschillende uitvoeringen en kleuren In kunststof Keuken/badkamerstudio of hout, 13 verschillende uitvoeringen Een Poggenpohl badkamer niet alleen om te baden, maar ook om u te verzor gen en te ontspannen. En wij van Forma Concepta luisteren naar uw wensen Bekijken de inbouwmogelijkheden Maken gratis ontwerp. Daarna beslist u pas Een ongebruikte slaap-, rommel of logeer kamer kan worden bijgetrokken om uw badkamer tot een ruim verblijf te maken Amersfoort: Lieve Vrouwenstraat 12-14 (achter de Lange Jan). Tel (033) 117 03. Amsterdam: Chr Huygensplein 34-36 (bij de Middenweg) Tel (020) 9318 59 Hilversum: Groest 36 Tel (035) 1 10 76. douche oude situatie rommel-/ logeer kamer nieuwe situatie

Leusder Krant | 1979 | | pagina 13