emeente kan niet op tegen vrije grondprijzen 10 ilmclub „Cine Leusden" snthousiast van start: M april: grote avond Laatste hobby- instuif Blijhof J L BDU l m ni uu Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden ithouder: FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant jaar Een klein feestje èn het lezen waard! Reimus&Snel Deze week in de Leusder Krant De Leusder Krant: A! 10 jaar: praten tegen de wethouders... COMMENTAREN/MENINGEN T Donderdag 19 april - 11e jaargang no. 7 1979 v nii(\ ft o o <§>7, Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.fl.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. een medewerker) JSDEN - De gemeente kan niet gen de prijzen die op de vrije voor grond betaald worden, laakt het voor de gemeente zeer lijk om grond te kopen en daar- duren onderhandelingen met iérs die voor uitbreidingsplan- jrond moeten afstaan vaak zo •hrikkelijk lang. us wethouder Gijs van Wouden- vorige week donderdag tot de le an de werkgroep ..Agrarische Za- In deze gemeentelijke werkgroep, jrige week voor het eerst bijeen kwam, stelde de Leusdense ABTB- vertegenwoordiger De Groot de kwes tie van het uitkopen van boeren aan de orde. De Groot wees er op dat het voor al de lange duur van de procedures is die onzekerheid voor de betrokken boeren veroorzaakt ..Die onzekerheid knaagt aan de gezinnen en dat is een zeer droevige zaak De meeste stappen tegen hun zin op; ze doen het voor de gemeenschap. En als er dan zo'n tijd overheen gaat voordat je zeker weet wat er met je gaat gebéuren, dan vind ik dat je door de gemeente slecht behan deld wordt", aldus De Groot. Wethouder van Woudenberg bleek het met de spreker eens. dat boeren die vertrekken vanwege uitbreidingen dat doen ten behoeve van de gemeen schap. ..Daarom moet je er ook goed voor schadeloos gesteld worden", al dus de wethouder, die vervolgens aan gaf. waarom het uitkopen vaak zo lang duurt. Niettemin zegde de wethouder toe. waar mogelijk, snelheid te be- trachten.'Ook het raadslid Evelien Blom (CDA) leek dat zeer wenselijk. ..anders hebben we straks nog een maat schappelijk werker speciaal voor de agrariërs nodig". Dat was het belangrijkste punt van bespreking tijdens de eerste vergade ring van de werkgroep, die door de wet houder werd geinstalleerd. Namens de gemeenteraad maken Marjon Defares (PL). Evelien Blom (CDA). Gerrit van Tiel (VVD) en Harm Offereins (SGP/ GPV) er deel van uit. De standsorgani saties zijn verteaenwoordiad door Ver beek (ULG), De Groot (ABTB Leusden) Van Dam (CBTB) en Boersen (ABTB Achterveld) De heer H. Winkelman staat de werkgroep als ambtelijk me dewerker terzijde. Tijdens hun eerste zitting kregen de werkgroepsleden een toelichting van de heer A. van Kraaikamp op de ver koop van gras en mais door de ge meente. Verder bepaalden zij. waar over zij zich in de komende vergaderin gen over zullen buigen. Op het pro gramma kwamen onder meer te staan: de onroerend goed-belasting. de hin derwet en agrarische bedrijven, water overlast, plantrecht langs wegen en het wegenplan in het Buitengebied. De werkgroep vergadert eens per kwartaal en de eerst volgende bijeen komst is vastgesteld op 19 juni aan staande. -EUSDEN - Vele honderden hoolkinderen hebben vorige Bek gestreden om de hoogste etbaleer. Zij deden dat tijdens het traditionele paastoernooi voor de Leusdense scholen, dat op het Burg. Buiningpark ge houden werd. De foto toont een aantal van de enthousiaste deel nemers met op de voorgrond de bekers die wethouder Van Woudenberg uit kwam reiken. Voor een verslag van dit sport evenement zie de sportpagina. I.QSk-l 'an de redaktie) LEUSDEN - De amateur-filmclub Cine Leusden" is enthousiast van tart gegaan. In de eerste plaats vordt een grote introduktie-avond ehouden op dinsdagavond 24 april i. in boerderij Groot-Krakhorst om acht uur. Vanaf kwart voor acht is de zaal open. Voor en na de pauze zul len er amateur-films worden ver toond. waaronder de nog niet ver toonde films over de feestelijkheden van Leusden 1200 en over boerde rijen in en om Leusden, afgewisseld door informatie over „Cine Leus den". Een aardig schouwspel kan de korte film over de gekostumeerde voetbalwedstrijd tussen de Wetering en Alandsbeek opleveren, gemaakt op Koninginnedag. Tijdens deze avond kunt u natuurlijk kennis ma ken met de bestuursleden. De filmclub ..Cine Leusden" heeft als doel het behartigen van de belangen van haar leden als filmamateur onder meer door middel van werk- en instruk- tieavonden. bijeenkomsten en film voorstellingen van eigen produkties, demonstraties en excursies, filmwed strijden etc. De vereniging richt zich op ama teurfilmers. die samen met anderen willen streven naar een beter resultaat Dit kan door elkaar hulp en advies te geven en door het inschakelen van ex terne deskundigen. De Cine Club Leusden wil geen elite-clubje van top- amateurs zijn, maar richt zich op fil mers. die ook van gewone familiefilms iets leuks willen maken. En vrouwen zijn natuurlijk eveneens van harte wel kom. want filmen is echt niet alleen een mannenzaak De club heeft reeds verschillende ak- tiviteiten voor de komende periode gepland, die op dinsdagavond 24 april zullen worden toegelicht Zo staat voor 12 juni a s reeds een bijeenkomst vast. waarop met behulp van een externe deskundige voorlichting en praktische tips worden gegeven. Hebt u interesse voor film? Wilt u er meer over weten hoe u uw eigen films nog beter kunt maken? U bent natuurlijk welkom op 24 april a.s. in Groot-Krakhorst! Verdere informa tie: Cine Leusden. bij voorzitter Piet Rijswijk, Travertijn 24, tel. 43341. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUI Verschijnt elke week in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel. (32 cent per mm.) Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uurgeopend. Zaterdags' gesloten. gramma, een oude Engelse volkskunst ..Quilling" geheten. Van kiezelstenen zijn ook leuke dingen te maken. Van eigengemaakte kralen kun je een ketting rijgen Iedereen is welkom. LEUSDEN - Voor de laatste keer in dit seizoen kan er a s. zaterdag geknut seld worden bij Blijhof. Je kunt er van 10 tot 12 uur terecht met vrienden en vriendinnen. De kleintjes kunnen kleien of timmeren. Voor de oudere kinderen staat een bij zonder aardige techniek op het pro- Rozendaallaan 9 Leusden-C. Geef als abonnee een nieuwe abonnee op en u, zowel als de nieuwe abonnee maakt kans op een feestelijke taart. Leusder Krant Rozendaallaan 9 Leusden-C. - tel. 033-41495 (gebruik voor opgave de bon elders in dit nummer) Taxaties Hypotheken Woonfotogids Verzekeringen Diapresentatie Accountantsadviezen bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden. tel. 033-44569 baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a.» 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-43880. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-40928. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). Tel. 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141. na vijf uur: 03420-4679 PAGINA 3: PAGINA 5: PAGINA 7: EN 9: PAGINA 11 EN 13: PAGINA 15 EN 17: - Twintig jaar Astma-fonds De mens in z'n werk - Maria-internaat een toevluchtsoord voor kinderen: „Vaak komen ze hier op een slof en een oude voetbalschoen" - Achtervelds nieuws Sport Loep op Leusden Kerkdiensten, medische weekeind-diensten - Ingezonden brieven - En tenslotte PAGINA 19: - Uitgelezen, nieuwe boeken gelezen en besproken PAGINA 21:- Kijk op de film Cursief bekeken: op de schaatsplank. VERKEERS- SPREEKUUR I. QI In het blad „Wegwijs" van Veilig Verkeer Nederland, las ik in het aprilnummer een interessant artikel van de hand van Bert J. Woudenberg over het „Verkeers- spreekuur" in de gemeente Eindhoven. Een enorm succes. Wij citeren uit dit artikel: „Een voorbeeld van een suc cesvol verkeersspreekuur Is In Eindhoven te vinden. Sinds 9 mei 1977 wordt daar aan het Frederik van Eedenplein op maandag om de veertien dagen een bijzonder doeltreffend spreekuur gehou den, waarvan de Eindhovenaren een goed gebruik maken. Intussen behandelden de zit ting houdende ambtenaren ir. E. Vos (of zijn plaatsvervanger H. van Vlijmen) van de dienst Ruimtelijke ordening en verkeer en H. Geenen van de dienst Ge meentewerken menig verkeers probleem. In bijna twee jaar tijd maakten zo n 300 man een af spraak, want geregeld is wel dat de Eindhovenaar die iets te berde wil brengen tevoren even belt, opdat er op die bewuste maan dagmiddag tussen vier en zes uur alle aandacht aan zijn probleem besteed kan worden. Het verkeersspreekuur stelt de inwoners in staat op een gemak kelijke, informele wijze de aan dacht te vestigen op een in hun ogen onjuiste situatie en boven dien van gemeentewege uitzicht te krijgen op een al dan niet snelle verbetering hiervan. Dat werkt uitstekend. Tot dusver kreeg het gemeentebestuur de meest uit eenlopende verkeersproblemen op zijn boterham, zoals verzoe ken om afsluiting van wegen, de instelling van eenrichtingsver keer, verplaatsing van bushaltes, de inrichting van straten, het ma ken van woonerven en het paal en perk stellen aan ongewenst par- keergedrag en sluiproutes. Wat direct opvalt aan het ver keersspreekuur In Eindhoven is dat de ambtenarengroep die is belast met het te woord staan van de inwoners, zelf kan beslissen gehoor te geven aan een reèle klacht of in te gaan op een zinnige wens. Het College van Bur gemeester en Wethouders heeft er namelijk voor gezorgd dat de bevolking geen lange ambtelijke weg dient te bewandelen alvo rens er iets gebeurt. Indien de te nemen maatregelen niet zo in grijpend zijn hebben de Eindho- vense ambtenaren de bevoegd heid aan het door de bevolking aangekaarte probleem wat te gaan doen. Maar er is één beper king: de uitvoering van het ver beteringsproject mag niet meer dan 25.000,- kosten. De gemeenteraad heeft voor deze regeling een krediet van 200.000,-per jaar verleend. Een aardig „potje", waaruit voor ver scheidene praktische verbeterin gen al het nodige is geput. „We zijn blij in deze grote stad met onze kleine verkeersproble men goed terecht te kunnen", zei ons een Eindhovenaar, die op een verkeersspreekuur maatregelen had bepleit om de bromfietsers van het trottoir te weren. De op tafel gekomen suggesties zullen worden bekeken door de amb tenaren, die echter al hebben vastgesteld dat daarvoor overleg met de buurt noodzakelijk is om na te gaan of de gevraagde voor ziening door anderen geaccep teerd kan worden. De Eindhove naar zal dus even op antwoord moeten wachten. Maar één ding weet hij zeker: dat antwoord komt en wel zo gauw mogelijk", aldus „Wegwijs" van de VVN over het „verkeersspreekuur". In de gemeente Leusden - dat is kortgeleden overduidelijk ge bleken - wordt het verkeer in al haar facetten door de inwoners als zeer belangrijk ervaren. De grote verkeersavond was daar een sprekend voorbeeld van. Het idee van Eindhoven is daarom zeer zeker erg goed toepasbaar op de situatie in Leusden. En dan moet de gemeente een dergelijk spreekuur natuurlijk niet houden zonder dat er enig geld be schikbaar is. Juist het feit, dat voor verschillende, wellicht sim pel op te lossen problemen, geld beschikbaar is, zal een dergelijk in te stellen spreekuur effektief kunnen zijn. Wethouder Wage naar: het woord is aan u V.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1