inst en gelijkspel or Achterveldse dames uldoto brengt twee eenacters k evangenispredikant sprak voor de NCVB Avanti houdt ledenvergadering Weinig belangstelling voor K.P.J.-spelavond leusdep hranl: usdenaren monstreren Soesterberg gen jmwapens PARKETt EURON Uitslag kaarten Emmaüsgangers komen weer •swirl. Jaar vergade ring K.P.0. LOMANS B.V. HARDERWIJK Elektra technisch installatie bureau NIEUWBOUW HERENHUIZEN ABC makelaardij BV Greidanus Kamer NDERDAG 19 APRIL 1979 Achtervelds nieuws -KOlJ katu TERVELD - Door het Achter- damesvoetbalelftal werden het en weekend twee wedstrijden ld Hoewel de eerste wedstrijd derdagavond tegen de dames st met 0-8 werd gewonnen was n wedstrl|d waarop met plezier irden teruggezien In de eerste elft kon Achterveld helemaal niet ipel komen. Er werden veel kan- n aajmist en er werd heel slecht ge- Desondanks werden er voor de ;h zes doelpunten gescoord. i 95 eld, twee maal door M Hak en vier maal door L. Kerkhof. De rust ging zo in met een 6-0 voorsprong Blijkbaar had de trainer in de rust wel een hartig woordje met de dames van Achterveld gesproken. Het spel na de rust was beter. De Zeister dames kwa men er na de rust in het geheel niet meer aan te pas. Toch werden er door Achterveld ook na de rust nog een aantal heel mooie scoringskansen ge mist. De dames M Hak en L Kerkhof za gen kans om na de rust elk nog een doelpunt te maken, zodat deze wed strijd eindigde met een 0-6 overwin ning. Na de rust werden er door Achter veld twee debutanten in het veld ge bracht, namelijk M van Ruitenbeek en L. van Middelaar. Zij speelden beiden een heel redelijke wedstrijd en zullen als zij wat meer ervaring opgedaan hebben, er zeker wel komen Op tweede paasdag speelde het da meselftal een thuiswedstrijd tegen de dames van KVVA uit Amersfoort. Bij deze wedstrijd moesten de punten wor den gedeeld daar de eindstand 6-0 was. In deze wedstrijd begon Achter veld met de aftrap en speelde met de wind tegen. Achterveld nam het initiatief en er werden heel wat goede aanvallen opgezet Tot scoren kwam het echter niet. De KVVA-verdediging ging van het standpunt uit: ..weg is weg" en wist zo het maken van doelpunten door Ach terveld te voorkomen Een zeer goede voorzet van B van Ruitenbeek naar M. Hak die een schot loste werd door de KVVA-keepster met moeite gestopt KVVA speelde steeds met negen man in het zestien meter gebied zodat er voor Achterveld geen doorkomen aan was De eindstand van deze wed strijd was dan ook 0-0 Wel jammer voor Achterveld, dat hier een zeer kost baar puntje verspeelde Zondag 22 april speelt Achterveld om 10.00 uur weer een thuiswedstrijd tegen PVCV H VERVELD - Door de toneel- ijging Culdoto zal op zaterdag zondag 22 april weer een uit- ng worden gegeven In Ons Ge- De toneelvereniging, duidelijk jg naar het betere repertoire, zal twee heel leuke één-acters op- 5n In de eerste een-acter geti- ,Het Aquarium" neemt de jver van dit stuk, Ferenc Dagan, oopje met de gevestigde nor en laat op een slapstickachtige zien hoe de mensen zodanig :lch zelf beziq zijn dat die zoge naamde normen voor iedereen en op elk moment belachelijk worden. Na de pauze zal dan de tweede een- acter worden opgevoerd getiteld Har ten 2 - Harten 3. Deze eenacter sluit geheel aan op die van voor de pauze. De schrijver van dit stuk, Paul Rodenko, geeft hier een voorbeeld over de sleur van het huwelijksleven. Het is een spit se komedie, voor ieder een herkenbaar in een beetje moderne toneelvorm. Het zal mogelijk verbazing wekken dat de toneelmeester, de belichter en de re- aie-assistentie in dit stuk meespelen. Doch bij dit stuk zal men van de ene in de andere verbazing vallen. In de eerst eenacter: vader - Gerrit Tijmensen, moeder - Nan Nabuurs- Weusten. dochter Mararet van Druten. nmoordenaar Henk Schouten. Tony de kapper - Hans Wittebrood, brandweer man - Timo v.d. Burgwal, dienstmeisje - Evelien Hak, dr Vogelstrauss - Riek v. d. Hengel-Brouwer, soufleuze - Clara v. d. Span-Noot. In de tweede eenacter Dr. Westerhuis/dr Oosterhuis - Henk Schouten, Huib Martens/Bob Klassens - Wim Vos. Ellen Martens (zijn vrouw) - Greet Wessels-Freessen, regieassis- tente/Mona/verpleegster/dienstmeisje - Mien van Dalen - Voskuilen, inspiciënt (toneelmeester) - Henk Smit, belichter - Martin de Jong, soufleuze - Evelien Hak. De grime is voor deze avond weer in handen van Marijke Hulshof-Velthuijs en de algehele leiding is weer in de bekwame handen van Wout Bakkenes. De aanvang is op beide avonden om 20 00 uur zaal open vanaf 19.30 uur. De toegangsprijs is 4,- en voor perso nen beneden de 14 jaar 2,50. USCJpN - Op zaterdag 19 mei a s. sn groep verontruste Eeusderwen- - y/i samen met vele anderen uit de provin cie Utrecht en heel Nederland deelne men aan een demonstratie tegen kern wapens. Deze liggen o.a opgeslagen vlak bij ons op de vliegbasis in Soester berg, waar de demonstratie zal plaats vinden. De angst voor vreedzame kernenergie is na de ramp bij Harrisburg velen om het hart geslagen. De nsico's voor een onbeschrijfelijke catastrophe zijn groter dan experts ons hadden voorgehouden en het geloof in de zegeningen ervan heeft in heel de wereld een schok ge had. Maar vreedzame kernenergie is nog heel wat anders dan dreigende kernwapens, wapens waarmee de su permachten elkaar 50 x (vijftig maal!) - -kunne»* vernietigen 'L Hi/ivifiV li T -I Als wij ons niet meer veilig voelen bij kernenergie-centrales, kurfhen en mo gen wij ons dan wel veilig voelen bij alles vernietigende kernwapens? Uit breiding, ontwikkeling en verfijning van deze kernwapens brengen een kern oorlog immers steeds dichterbij. Kun nen en mogen wij onzeveiligheid" wel zeker stellen door onze tegenstanders te bedreigen met massale en af schuwelijke vernietiging9 Velen, ook hier in Leusden, onder de rook van de vliegbasis in Soesterberg. waar deze kernwapens al jaren liggen opgeslagen, zijn hierover met recht verontrust Onlangs heeft de hervorm de synode hierover opnieuw haar stem laten horen; een kernwapenrapport is in de maak. waarin een radicaal nee te gen het bëzif .alleen, al van kern wapens wordt uitgesproken. Dit radi cale nee tegen kernwapens willen Leusdenaren alvast laten zien en horen in de demonstratie te Soesterberg De kern van de werkgroep IKV-Leus- den organiseert vanuit Leusden de deelname aan deze demonstratie, die landelijk wordt voorbereid door het In terkerkelijk Vredesberaad en de werk groepen ,,Stop de Neutronenbom/Stop de Kernwapenwedloop" Leden van de plaatselijke kerken, politieke partijen en jeugdorganisaties worden uitgenodigd mee te trekken naar Soesterberg. Na dere bijzonderheden zullen tijdig be kend gemaakt worden, leder die dit nee tegen kernwapens mee willen onder strepen door deelname aan de demon stratie. notere alvast de datum van za terdag 19 mei. 0 USDEN - Op dinsdag 10 april de Nederlandse Christen en Bond, afdeling Leusden- bijeen in wijkcentrum ,,'t Tref- aan de Arnhemseweg. vrouw Abbring opende de bijeen- t met het gezamenlijk zingen van 33, de verzen 7 en 8. Daarna las esidente uit Jesaja 40 de verzen 31 met daarin de woorden ,,maar e Heere verwachten" Hiervoor |zi) een meditatie Daarna ging me; Abbring voor in gebed en werd enlijk lied 177 de verzen 12 en 6 mgen. Na de gedane mededelingen was het woord aan ds. Willemse. de spreker van de avond Na 28 jaar als predikant in Muider- berg en Kampen te hebben gestaan, en 12 jaar in Hilversum, kreeg ds. Willem- se het aanbod gevangenispredikant te worden. Hij werd belast met de geeste lijke verzorging van jonge, soms zeer jonge gevangenen. Een heel mooi, maar moeilijke taak Op levendige wijze vertelde ds Wil lemse over zijn werk Het is heel erg moeilijk voor de meeste mensen om van hun vrijheid beroofd te worden bonis Kan ut; muis auueiywuieven vrouw (of man) het opvoeden van de opgroeiende kinderen niet meer aan Sommige familieleden kunnen de schande en het verdriet niet verwerken Het huwelijk, het gezinsleven stranden Veel gevangenen kennen grote angst en ervaren reeds bij voorbaat de schande om weer te moeten terugkeren in de oude omgeving. Er zijn ook gevangenen die door op voeding en milieu zó geworden zijn, dat ze zich in de gevangenis bescherm voelen tegen de buitenwereld Deze mensen durven het leven in de gewone maatschappij eigenlijk niet meer aan Ds. Willemse vertelde ook over de vergaande konsekwenties voor men sen. die in hun jeugd een misdaad of moord begaan hebben en die hun hele leven daar verder mee gekonfronteerd blijven bij alles wat ze ondernemen, waar ze gaan of staan. De NCVB-vrouwen waren zeer onder de indruk van hetgeen ds. Willemse vertelde en stelden een groot aantal vragen. Tenslotte werd gezamenlijk lied 182 vers 6 gezongen en sloot ds. Willemse de bijeenkomst met gebed. Zo vergeet ik de brief niet op ie post te doen." Kastanjelaan 3 Leusden Telefoon 40544 43 TON VAN BERGEN] Tel.033-4 17 00 Leusden-C. Parket zalf leggen of laten leggen? Euron adviseert vakkundig' Kom naar onze showroom (enorme sortering!) of maak een afspraak voor bezoek aan huis met monstercollectie. Door grote omzet altijd lage prijzen en wekelijks speciale aanbiedingen Doe-het-zelvers begeleiden wij van A tot Z. Showroom dagelijks geopend van 14-17 uur. zaterdags van 10-15 uur, donderdags koopavond, 's Maandags gesloten Uw Parketvakman: Euron Houten Vloeren, Ganzenstraat 15 (naast de kapper), Amersfoort Tel. 033-52295, b.g.g. 03425-1671. Keuze uit 15 types In het plan Stadsweiden te Harderwijk. Gunstig gelegen nabij winkelcentrum, scho len, openbaar vervoer en op korte afstand van het Veluwemeer. De woningen hebben als indeling een ruime hal met schoonmetselwerk, woonkamer van plm. 40 m2 met open haard, keuken en bijkeuken met ruimte voor diverse huishou delijke apparaten. Badkamer met 2e toilet, ligbad en doucheruimte. Naar keuze 4 of 5 slaapkamers en carport of garage. In het plan is o.m. een PRAKTIJKWONING opgenomen. Prijsindicatie vanal f255.000,- all in. Inlichtingen en documentatie worden vrijblij vend verstrekt door: Directie makelaar Arnhem Makelaar Oranjelaan 60 Harderwijk Tel. 03410-16048 ACHTERVELD - Vrijdag 20 april zal er door de sportvereniging Avanti een buitengewone algemene ledenverga dering worden gehouden Deze verga dering die zal aanvangen om 20 00 uur zal worden gehouden in de koffiekamer van Ons Gebouw De agenda omvat 11 punten, te weten: 1. opening. 2. Wijziging en aanvulling agenda. 3 notulen algemene ledenvergade ring d.d. 9-11-1978; 4. binnengekomen stukken en me dedelingen; 5 verslag commissie van goede diensten, 6. voorstel tot afsplitsing sectie vol leybal pauze 7. wijziging statuten: 8 aanvulling en wijziging sectiebe- stuursleden; 9 opheffing commissie van goede diensten. 10 rondvraag; 11 sluiting Gezien de belangrijkheid van deze buitengewone algemene ledenverga dering hoopt het bestuur dat er een groot aantal van de leden van de ver eniging aanwezig zullen zijn. Zeker in verband met twee heel belangrijke agendapunten, het voorstel tot afsplit sing van de sektie volleybal en de nieuwe verenigingsstatuten De door de algemene ledenvergade ring van 9 november 1978 benoemde commissie van goede diensten heeft met de gesprekken tussen het hoofd bestuur en de sektie volleybal niet kun nen leiden tot oplossing van de com municatiestoornis tussen deze beide De voorstellen van de commissie van goede diensten waren niet aan vaardbaar voor de sektie volleybal. Door deze communicatiestoornis tus sen het hoofdbestuur en de sektie vol leybal heeft de afdeling volleybal de wens te kennen gegeven om als zelf standige volleybalsektie binnen de ver eniging te gaan functioneren. In deze buitengewone ledenvergadering kun nen de leden zich uitspreken voor a. sportvereniging Avanti inclusief volleybalsporl; b. sportvereniging Avanti zonder vol- leybalsport. Het tweede heel belangrijke agenda punt is de behandeling van de nieuwe verenigingsstatuten. In verband met het nieuwe verenigingsrecht moeten voor 26 juli 1979 nieuwe goedgekeurde sta tuten worden gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel, dit na een nota riële goedkeuring Een aantal punten van de oude statuten moet gewijzigd of aangepast worden Ook in verband hier mede is het zeker belangrijk om deze vergadering te bezoeken om in de sta tuten de nieuwe rechten en plichten van bestuur en leden zullen omschreven worden ACHTERVELD - Ondanks de zeer geringe opkomst van de leden is de op donderdag avond door de KPJ georga niseerde spelavond toch een succes geworden. Het was weer een echte ge zellige KPJ-avond. De spelen die op deze avond gedaan werden waren schaken, dammen, voetbalspelen, ta feltennis, pijltjes werpen en werpspel Alleen bij de voetbalspelen en het tafeltennis werd een competitie georganiseerd. Bij tyet voetbal was het Herman v. d. Berg die beslag op de eerste plaats wist te leggen en bij het tafeltennis Gijs van Ruitenbeek Jam mer voor de dammers was dat zii in verband met het einde van de avond hun spel moesten afbreken Door de KPJ zal ook weer worden deelgenomen aan het voetbaltoernooi dat op 27 mei zal worden gehouden. De training hiervoor zal op vrijdagavond 20 april aanvangen De trainingstijden zijn voor de dames van 19 00-20.00 uur en voor de heren van 20 00-21 00 uur. Zaterdagavond 21 april zal er weer een dansavond worden gehouden in de zaal bij Rien Coenders. De toegang is alleen voor leden van de KPJ, niet al leen uit Achterveld doch voor alle leden van de KPJ-krtng. De muziek wordt de ze avond weer verzorgd door Oebi Doebi Het is voor de KPJ wel een heel druk bezet weekend. Zondag nog het volley baltoernooi dat zal worden gehouden in de sporthal Beukendal te Soest De aanvang van dit toernooi is om 11.00 uur. De deelnemende leden worden wel verzocht om 10I00 uur aanwezig te wil len zijn bij Rien Coenders. Supporters zijn natuurlijk ook van harte welkom Het daarop volgende weekend zal ook weer bezet zijn daar er dan van 27-29 april een sportweekend zal worden ge houden in de Papendal te Nijmegen ACHTERVELD - Maandagavond 9 april organiseerde de S.V. Achterveld weer een paaskaarting voor haar leden en donateurs. Er kon zowel geklaver jast als geschutjast worden. Aan deze kaarting. waar een groot aantal aan trekkelijke prijzen te winnen waren werd door 64 personen deelgenomen Er waren 52 klaverjassers en 12 schutjas- sers. Het was een gezellige avond en er werd vlot gespeeld zodat om 23.30 uur door mej B van Ruitenbeek en P Smink, die deze avond ook weer de leiding hadden, de winnaars konden worden bekend gemaakt. Blijkbaar was men al volop in paasstemmmg want de heer Smink moest wel met stemverhef fing spreken wilde hij zich verstaanbaar maken, om de winnaars bekend te kun nen maken. De uitslag was 1 Hans Ossendrijver. 4998 pnt2. A Tolboom, 4893 pnt 3 P v d Hengel. 4855 pnt.; 4 mej M van Ruitenbeek. 4761 pnt., 5. mej L. Smit. 4723 pnt., 6. Arie Wouters. 4716 pnt.; 7 mevr Voor burg, 4710 pnt.; 8 mevr. Van Bekkum, 4701 pnt9. mevr Barreveld. 4698 pnt.; 10. B de Vette. 4694 pnt; 11 mevr Van Hamersveld. 4684 pnt12. mevr. Ossendrijver, 4675 pnt.; 13. mevr. Burgsteden, 4657 pnt14. mevr. v d Burgwal-Smit, 4654; 15 T Lam- mers. 4635 pnt16 W de Jong. 4627 pnt.; 17. J. Smink, 4614 pnt., 18 Albert Wouters, 4579 pnt., 19. B Tolboom, 4550; 20 R Koller, 4519 pnt.; 21J. van Bekkum. 4516 pnt. De poedelprijs was voor W Tolboom met 3062 punten. ACHTERVELD - Het zonnige weer van zaterdag en zondag lokte veel kinderen naar de vij vers, waar men veel plezier beleefde aan allerlei water-spelle tjes. Onze fotograaf kwam langs en kon natuurlijk niet verder gaan zonder dat hij een paar plaatjes had geschoten ACHTERVELD - Nu de voorjaars schoonmaak weer in volle gang is en er weer heel wat op te ruimen valt zullen de Emmaüsgangers ook dit jaar weer proberen hier een graantje van mee te pikken. Zaterdag 28 april zullen zij weer in Achterveld aanwezia zijn od de welbe kende plaats, de parkeerstrook voor hotel de Roskam van 10.00-12 00 uur ledereen die gebruikte en oude kleren heeft op te ruimen kunnen die dan daar weer kwijt De Emmaüsgangers zullen dankbaar in ontvangst nemen Gevraagd: met gebruik van keuken en douche voor één onzer personeelsleden (man). Aanbiedingen aan: Hoogvliet B.V. Parallelweg 22, Woudenberg t.a.v. de heerS. L. Rozendaal, tel. 03498-2881. WILT U LEKKER QAAN ETEN? Chinees-Indisch Restaurant AT||C In onze gezellige en sfeervol LUTUb Ingericht# zaak kunt u kiezen uit echte Chinees-Indische mtnu't, waaronder onze gespecialiseerde ~'JS===^ CHINESE RIJSTTAFEL Tot zlona In: Ook moenoemaervlce. Chinees-Indische Restaurant LOTUS BIEZEN KM AP 33 LEUSDEN-C. TELEFOON 033-44499 WIJ zijn lodare dag gaopand (ook 'a zondaga) ven 11.00 uur 'e morgens tot 'e avonda 22.00 uur. ONS GENOEGEN ACHTERVELD - Aan de onderlinge schietwedstrijd op de binnenbaan van de schietvereniging Ons Genoegen werd door 16 schutters deelgenomen Ook ditmaal wist één van de heren Vos kuilen weer het maximum aantal te be halen punten te schieten De uitslag was 1 B Voskuilen. 50 pnt2. W. Voskuilen, 49 pnt3. G. Tol boom, 47 pnt4. F Koenen, 47 pnt 5 J. Kommer, 47 pnt6. A. Vlug, 45 pnt 7. J E. van Hamersveld, 45 pnt8 W v d. Kletersteeg, 44 pnt.; 9 P. Smink, 44 pnt10. J. van Nimwegen, 43 pnt 11. W. Wittebrood. 43 pnt 12. K. Jonkman, 43 pnt.13. J. J. van Hamers veld, 42 pnt 14 T Vos. 41 pnt 15 J Voorburg Gz.. 40 pnt. 16 Th v d Koedijk. 39 pnt. ACHTERVELD - Als sluitstuk van het K P O winterprogramma zal op don derdag 26 april de jaarvergadering worden gehouden. Deze avond die aanvangt om 20.00 uur zal worden ge houden in de zaal van café Buitenlust Na het officiële gedeelte zal er nog een gezellige bingo worden gehouden on der leiding van de heer Frans Kerkhof.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9