arkeervoorzieningen zo nodig in het openbare groen Eerste woningwet woningen opgeleverd Gevarieerd programma Oranjefeesten Leusden Inzameling slaagde ITWERP-BESTEMMINGSPLAN ROZENOAAL: <9/ Bedrijfsgebruik woningen wordt verboden Leusder Krant LEUSDER KRANT FOTO-KOPIE NODIG? ffi DE LEUSDER KRANT IONDERDAG 26 april 1979 plaatselijk nieuws de redaktie) EUSDEN - In de openbare com- sie-vergadering voor Ruimtelijke ening en Publieke Werken komt ontwerp-bestemmingsplan Ro- idaal aan de orde. commissieleden zullen zich rbij dienen te beraden over het lende: Het ontwerp-bestemmingsplan izendaal heeft van 2 januari tot 2 uari 1979 ter inzage gelegen irbij is. overeenkomstig de Wet op Ruimtelijke Ordening, de mogelijk- geboden om eventuele bezwaren in het ontwerp schriftelijk bij de ge- iteraad in te dienen deze mogelijkheid is gebruik ge- ikt door de heer M Nathans. Ar men 60 te Leusden Het bezwaar- ift van de heer Nathans is tijdig m- iend. maar gericht aan het college burgemeester en wethouders. Dit op zich zou dienen te leiden tot het •ontvankelijk verklaren van de heer ians in zijn bezwaar. Daarmee zou verdere beroeps-mogelijkheid len weggenomen. Voorgesteld rdt daarom om de heer Nathans wel •ankelijk te verklaren. De heer Na- heeft bezwaar tegen het ontbre- van een bepaling in de voorschrif- die het verbiedt om de woningen te uiken als pension of kamer- iuurbedrijf. heer Nathans heeft tegen een jelijk gebruik bezwaar, omdat: ij bewoning van een woning door teerdere gezinnen er geluidshinder geluidsoverlast ontstaat; Ie brandbeveiliging van de wonin- jen niet toereikend is voor bewoning ior meerdere gezinnen; Ie parkeercapaciteit van het plan liet is afgestemd op bewoning van n woning door meerdere gezin- len. let betrekking tot deze bezwaren It door het gemeentebestuur het jende opgemerkt. Ontwikkelingen, zoals door re- ant bedoeld, zouden inderdaad tot conflictsituaties kunnen leiden Bewo ning van een woning door meerdere gezinnen kan echter 'niet door middel van bestemmingsvoorschriften effectief worden geweerd, omdat het ..wonen" als zodanig niet in strijd met de be stemming ..woondoeleinden" is. Wel kan er in bepaalde situaties strijd met o.a. de bouwverordening ontstaan. In die gevallen biedt de toepasselijke ver ordening of andere regeling grond om, indien nodig, op te treden. Het bedrijfsmatig gebruiken van een woning als pension of kamer verhuurbedrijf is wel verboden In artikel 13 van de voorschriften is bepaald, dat het verboden is de gebouwen (i.e. de woningen) te gebruiken voor de uit oefening van enige tak van handel, be drijf of beroep. Een pension of kamer verhuurbedrijf dient te worden aange merkt als enige tak van bedrijf, en valt derhalve onder die verbodsbepaling. Gelet echter op het feit. dat het be stemmingsplan ..Rozendaal" nog niet onherroepelijk is en derhalve nog geen rechtskracht heeft, heeft de onderhavi ge verbodsbepaling nog geen ef fectieve werking en kan de naleving daarvan eerst gevorderd worden, nadat het bestemmingsplan onherroepelijk is geworden. De verbodsbepaling op zich bevat voldoende waarborgen om ongewen ste ontwikkelingen tegen te kunnen gaan Een uitbreiding van die verbodsbepa ling, e.g. het met name noemen van bepaalde takken van bedrijf, wordt niet noodzakelijk geacht. Het bezwaar van de heer Nathans dient op grond van het vorenstaande onge grond te worden verklaard Het ontwerp-bestemmingsplan Ro zendaal behoeft op enkele onderdelen wijziging Op de plankaart dient het tracé van de Noorderinslag-Middenweg, in de zuid oostelijke hoek van het plangebied, conform de nu bestaande situatie te worden aangegeven PARKEREN Het verdient verder aanbeveling om in de voorschriften de mogelijkheid te openen om. indien dat noodzakelijk mocht blijken, buiten de bestemming ..wegen" extra parkeervoorzieningen aan te leggen. Die parkeervoorzieningen zouden in die gevallen in het openbaar groen die nen te worden aangelegd Daartoe dient artikel 14 van de ont werpvoorschriften te worden uitgebreid met de bevoegheid voor het college van burgemeester en wethouders om vrij stelling te verlenen voor het aanleggen van parkeervoorzieningen binnen de bestemming ..openbaar groen en wa ter". In het belang van de rechtszeker heid dient daarbij bepaald te worden, dat die vrijstelling eerst kan worden verleend, nadat belanghebbenden in de gelegenheid zijn gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van die vrijstelling kenbaar te maken. indien de commissie R.O. daarmee instemt, zal aan de gemeenteraad worden voorgesteld om: a. de bezwaren van. de heer Na thans, voornoemd, ongegrond te verklaren; b. de hiervoor genoemde wijzigin gen in het ontwerp aan te bren gen; c. het ontwerp-bestemmingsplan „Rozendaal" gewijzigd vast te stellen. (Door een medewerker) LEUSDEN - Me! de gebruike lijke poespas - burgemeester, bloemetje, borreltje - is vorige week donderdag de oplevering gevierd van de eerste acht wo ningwetwoningen in de Tweede Fase. Nadat de aannemer het complex had overgedragen aan de Woningstichting mocht bur gemeester Rademaker de sleutel van de eerste woning overhandi gen aan het echtpaar Veldhuizen. Deze eerste acht woningen zijn onderdeel van het totale complex van 325 huurwoningen die de Wo ningstichting Leusden in Ak kerhoeve en Noordwijk laat bou wen. Het is het eerste project dat de stichting zelf realiseert en het heeft een bijzonder karakter De wo ningstichting deed een poging om voor deze woningen het predikaat „Goed en Goedkoop" te verkrijgen. wat aanzienlijke subsidies per wo ning kan opleveren. Gedeeltelijk is dat predikaat inmiddels toegekend. Per woning ontvangt de woning stichting 'n bedrag van 500,- ter honorering van de aan de toekom stige bewoners geboden in spraakmogelijkheden. Een tweede extra-bijdrage, groot maximaal 4000 - per woning, kan nog toe gekend worden Daarvoor bekijkt de commissie „Goed en Goedkoop" de uiteindelijke kwali teit van de woningen en de woon omgeving. vandaar ook bij de eerste ople vering de aanwezigheid van de heer Janssen, voorzitter van de ge noemde commissie Naast hem woonden vertegenwoordigers van de gemeente, de gemeenteraad, de bouwwereld en de woningstich ting de overdracht bij. Zij allen luisterden naar een paar woorden van de heer Reinders, lid van de raad van bestuur van Reinbouw B.V., de aannemer van het com plex Deze wees onder meer op moeilijkheden tijdens de bouw on dervonden. zoals de extreem strenge winter en de schaarste aan vaklui. Na hem stak woningstich tingvoorzitter Van der Weijden zijn vreugde niet onder stoelen of ban ken De voorzitter bejubelde uitge breid de „bijzonderheid van deze dag", waarop eindelijk weer eens sociale woningbouw in Leusden opgeleverd werd. Ook burgemeester Rademaker toonde zich enthousiast Hij dankte alle betrokkenen en sprak de ver wachting uit dat 1979 op het gebied van de sociale woningbouw een goed jaar voor Leusden zal worden. In de komende maanden zullen de overige woningwetwoningen van de stichting geleidelijk aan worden opgeleverd Rozendaallaan 9 Leusden-C. BDU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden. Verschijnt iedere donderdag. REDAKTIE: Bert Vos. en Marnix Kreyns Redaktie-adres: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. REDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 (Achterveld); De heer P. C. op den Camp, Finnmark 32, Leusden-c., tel. 033-41380 (sport); Mevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, leusden-c., tel. 033-43724 (al gemeen); De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-c., tel. 033-42553 (al gemeen); Mevr. A. de Knijff-Mali, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- zuid, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Voor opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoon Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt f7,25 per kwartaal, f14,25 per half jaar en f28,- per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling van f5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm.) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Bameveld met duidelijke vermel ding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de toto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, leusden/Centrum. Óngeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. is een uitgave van de BDU-Krantencombinatie, Postbus 67, 3770 AB Bameveld. (Van de redaktie) LEUSDEN - De Oranjevereniging Leusden heeft voor jong en oud een gevarieerd programma voor 30 april a.s. samengesteld, met daar naast verschillende aktiviteiten vóór en na Koninginnedag. Hoewel alle Leusdenaren het programma-boekje thuisbezorgd hebben gekregen, volgt hier toch nog (voor het gemak) een kort overzicht van dat pro gramma: Vrijdag 27 april: De Oranjevereniging Leusden trakteert elk schoolkind. Voor de kinderen, die wel in Leusden wonen, maar hier niet op school gaan kan de traktatie afgehaald worden bij de heer W. Schoonderbeek, Hamersveldseweg 20 Leusden(C) tussen 17 en 20 uur. Vrijdag 27 april: 19.30 uur-feesttent aan de Noorderinslag/Groenhouten. AVRO's Toppop. Zaterdag 28 april: 10 00 uur - feesttent - feestprogramma voor de kleuters met het pop pentheater „Mia Comi" 13.30 uur - gekostumeerde kinderoptocht, opstelling in Leusden-Zuid. Start 14.00 uur. Route door Leusden-Zuid 18.30 uur - Grote zeskamp op het terrein bij de feesttent Na afloop prijsuit reiking en dansje na in de feesttent Maandag 30 april: 07.00 uur - Reveille in Leusden-Zuid en Leusden-Centrum 08.45 uur - Start van de grote optocht. Start in Leusden-Zuid naar gemeen tehuis Leusden/C. Na afloop: plein voor gemeentehuis: grote aubade Daarna: vervolg grote optocht door Leusden-Centrum 12.45 uur - Grote autocross. Terrein Smoussesteeg. 20.00 uur - Oranjebal in de feesttent. Met prijsuitreiking auto-cross. Maandag 30 april: Van 14.00 tot 16.30 uur - Ansfriduslaan Feestelijk programma van „Blij- hof". Volksdansen voor iedereen onder leiding van Nona v d Burg en kin derspelen. voor kinderen vanaf 3 jaar. 's Middags zijn ook twee kramen aanwezig met boeken en kinderkleding (opbrengst voor nieuw gebouw). Toegang gratis voor iedereen. Maandag 30 april: Oranje-avond - 19.15 uur in de Dorpskerk te Leusden-Zuid. Optreden van verschillende koren en onder meer vertoning van de filmBeatrix de bruid". Woensdag 2 mei: 13.00 en 15.00 uur - Kinderprogramma voor leerlingen van de basisscho len „Clown Huppie en Zusje Nel". 17.00 uur - opening vande kermis, bij de feesttent. Zaterdag 5 mei: Dansavond met de band „Occasion". 20.00 uur. LEUSDEN - Zondag 22 april j.l. werd door notaris Buters uit Leusden de trek king verricht voor de loterij welke werd gehouden t.b.v. de actie waterputten voor India. Door de M.O.V.-groep Leusden werd in het kader van de vastenactie een pro ject aangenomen voor het bouwen van waterputten. Het streefbedrag voor dit project was 10.200- Door middel van een loterij, kerk- collectes en activiteiten van de kinderen van de basisscholen hoopten de or ganisatoren dit bedrag bijeen te bren gen. Tijdens de trekking van de loterij kon bekend gemaakt worden, dat het streefbedrag van 10.200- ruim schoots was overschreden. Het totale eindbedrag is nog niet bekend, omdat nog enkele acties afgerond dienen te worden De M.O.V.-groep wil langs deze weg allen hartelijk danken die aan het wel slagen van deze actie hun bijdrage hebben geleverd In het bijzonder een dankwoord aan de schoolkinderen die met veel enthousiasme hun steentjes voor de putten hebben ingezameld. In Leusden blijkt men nog steeds bereid te zijn zich in te zetten voor de mede mens in nood, hetgeen blijkt uit de op brengst van deze inzameling. De organisatoren steken hun waarde ring hiervoor niet onder stoelen of ban ken en zijn zeer verheugd over het wel slagen van hun oproep tot bijdragen aan het ontwikkelingswerk. De prijzen van de loterij zijn gevallen op de nummers: Serie A roze loten: troostpr. 2e prijs 1e prijs 0081 0540 00336 0593 0271 0284 01025 0167 De eerste acht woningwetwoningen in de Tweede Fase. Burgemeester Rademaker overhandigt de sleutels aan het echtpaar Veldhuizen. Woningstichtingsvoorzitter Van der Weijden vindt het leuk. Serie B groene loten: 0045 0118 0199 00142 Serie C gele loten: 0135 0607 0159 0115 0493 0237 0556. 0229. 0440. 0420. 0133 De prijzen kunnen worden afgehaald na tel afspraak bij: J S van Gameren. Kon Sophielaan3 Leusden-Z. tel. 033- 40312. U gelieve het winnende lot me de te nemen Per 22 april 1980 zullen de niet afge haalde prijzen beschikbaar worden ge steld voor een andere inzamelingsac tie.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3