rote belangstelling voor edal-test in de Mof Langesteeg wordt verbeterd en breder volgens voorstel deel breder SLECHT WEGDEK Gedeputeerde Venzelaar sprak voor Vrouwenraad n,je" ders raakten Mrumenten discussieerde NBP COMMISSIE EN RAAD AKKOORD GAAN FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant iNDERDAG 26 april 1979 plaatselijk nieuws Mi LEUSDEN - Het wegdek van de Langesteeg verkeert reeds geruime tijd in een dermate slechte staat dat hierin met de gebruikelijke onder- houdsmaatregelen geen afdoende verbetering kan worden bereikt. Deze slechte toestand wordt voor namelijk veroorzaakt door de in de laatste jaren toegenomen asbelas- tingen van het vrachtverkeer, waar door scheurvorming en verzakkin gen optraden. Doordat tevens de verkeersintensi teit toenam, komen op deze smalle weg 3.70 m) veel passeerbewegingen voor. Hierdoor ontstaat een regelmatig terugkerende afbrokkeling van de zij kanten Door het adviesbureau Arnhem werd voor deze weg een verbeterings plan opgesteld dat uitgaat van het 1Uitbreken van de bestaande verhar dingsconstructie aan de zijkanten van de weg en het tot aan breedte van 4.20 m aanvullen met lava steen. 2. Aanbrengen van een opvul- en dek laag van totaal gemiddeld 10 cm grindasfaltbeton met slijtlaag 3. Aanpassen van de bermen aan de weghoogte 4 Aanbrengen van betonstraatstenen in de inritten De wegbreedte wordt zodanig ge maakt (4.20 m) dat elkaar passerende auto's niet de bermen zullen gebruiken De laanbeplanting van eiken wordt door deze werkwijze onaangetast gelaten Voor dit plan is het in principe mogelijk een subsidie te verkrijgen. In de openbare commissieverga dering van Ruimtelijke Ordening en Publieke Werken zal over deze kwestie worden gepraat en zal het advies van de commissie worden gevraagd. De bijeenkomst wordt ge houden aan de Zwarteweg in het ge meentelijke voorlichtingscentrum en begint om acht uur. doende vlak wegdek te maken. Overigens is herstraten van deze weg niet in overeenstemming met de eerder vastgestelde gedragslijn voor wegen buiten de bebouwde kom gele gen en een doorgaand karakter heb ben Daar deze weg tevens dagelijks door vele wielrijders wordt gebruikt, is een zo vlak mogelijk wegdek zeer ge- wenct SDEN - Maandag 23 april hield irspeelzaal Nijntje een ouder- d. n ha'astige verhuizing van de Hak- naar Groot Krakhorst vanwege dubbele boeking van de schuur even een consternatie, maar toen tuders (het aantal was wel bene verwachting) daar gearriveerd B. en w denken daarom aan het uit breken van de bestaande klinkerver- harding en het aanbrengen van een asfaltverharding. Over het gedeelte tussen Asschatterweg en Moorsterweg is het noodzakelijk in verband met de verkeersintensiteit de weg tot 4,50 m te verbreden en een asfaltdikte van 16 cm aan te brengen. Het overige gedeelte kan op de huidige breedte van 4.00 m worden gehandhaafd, met een as- faltdikte van 12 cm. In verband met het aanbrengen van een asfaltverharding is het gewenst de plaatselijk aanwezige (overigens in minder goede staat ver kerende) populierbeplanting te vervan gen door een beplanting van eiken. Voor dit plan zal getracht worden een subsidie te verkrijgen. In de openbare commissieverga dering van Ruimtelijke Ordening en Publieke Werken op dinsdag 1 mei a.s. om 20.00 uur in het voorlich tingscentrum aan de Zwarteweg zal de commissie om advies worden ge vraagd in deze zaak. waren hield mevrouw P. van Dijk een korte inleiding over het maken van een voudige muziekinstrumenten. Hierna kon er gestart worden Op verschillende tafels lagen de materialen klaar met de nodige (en die waren er in ruime mate aanwezig) gereedschappen. Er werden hoofdzakelijk trommels, bellenstokjes, triangels en xylofoons gemaakt Of het niets was stonden de meeste vrouwen (er waren slechts twee mannen) te za gen, te schuren en te timmeren. De re sultaten waren boven verwachting. Er kon voor eigen gebruik en voor de peuterspeelzaal instrumenten gemaakt worden, ledereen voelde zich best vol daan na voltooiing van en werkstuk Tot slot was het de bedoeling om samen nog wat muziek te maken, maar door dat de avond laat gestart was, veriang* den toch veel mensen naar huis en liet men het bij het maken van de leuke muziekinstrumenten LEUSDEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Leusden kwam woensdag 18 april in de Marcuskerk bijeen om, onder lei ding van mevrouw A. van der Steeg, te discussiëren over het onderwerp: „Ik en jijhoe leven wij". In haar inleiding memoreerde me vrouw Van der Steeg hoe zeer onze samenleving de laatste jaren verandert. .Vroeger vormden de gezinnen de leef gemeenschap Nu bestaat nog maar 35% van de Nederlandse bevolking uit gezinnen Er komen steeds meer alleenstaan den en andere vormen van samenwo nen. Door middel van een Ganzenspel, dat in kleine groepjes werd gespeeld, kwamen de vragen op tafel. De vraag die men het belangrijkst of moeilijkst vond werd na een poosje in het alge meen behandeld. Iedere groep had op deze manier zijn eigen inbreng en kön ook nog inhaken op de vragen die door andere groepen waren besproken. Dankzij de voortreffelijke leiding van de discussieleidster en het en thousiasme van de aanwezige dames, kan er op een geslaagde avond terug gekeken worden. LEUSDEN - In de schuur van ,,De Hakhorst" had de Vrouwenraad Leus den op dinsdagavond 17 april een poli tieke bijeenkomst belegd. Mevrouw C. Venzelaar-de Boer, gedeputeerde in de Provinciale Staten van Utrecht, kwam spreken over het onderwerp ..Politiek een mannenzaak: Kom nou!" Voor in totaal 14 vrouwen (6 belangstellenden plus 8 leden van de Vrouwenraad zelf) hield mevrouw Venzelaar haar betoog. De Vrouwenraad hoort wel eens. jullie moeten geen bijeenkomsten in de ochtenduren beleggen, want dan kun nen veel vrouwen niet komen Door het zestal belangstellende vrouwen die de ze avondbijeenkomst bijwoonden, is deze bewering wel gelogenstraft. De China- en de Europa-bijeenkomsten, die door de Vrouwenraad 's morgens werden georganiseerd, konden zich in een veel groter aantal bezoeksters ver heugen Mogelijk is natuurlijk ook, dat het onderwerp politiek de vrouwen in Leusden niet of nauwelijks vermag te interesseren. Dat de bijeenkomsten, die de Vrouwenraad Leusden over al gemene en bizondere onderwerpen or ganiseert, toegankelijk zijn voor alle le den van de Leusdense vrouwenvereni gingen, mag langzamerhand toch wel als voldoende bekend worden geacht. Mogelijk is ook. dat de publiciteit van de algemene bijeenkomsten van de Vrouwenraad nog niet optimaal resul taat oplevert. Misschien is de voorpagi na van de Leusder Krant, met een inge kaderd stukje voorzien van het vignet van de Vrouwenraad, de enig juiste manier van publikatie. En dan twee of drie weken van tevoren achter elkaar. Vrouwen moeten waarschijnlijk nog leren om hun agenda te trekken, en zo n datum enige wekerv van tevoren me teen in hun agenda blokkeren Mevrouw Venzelaar sprak in haar inleiding over alle politieke beslissin gen, die ten grondslag liggen aan de vele zaken, waarmee eén ieder in kon- takt komt vanaf het moment dat zij 's morgens de hand uitsteekt naar het knopje van het elektrisch licht, na het moment dat ze over de openbare weg naar haar werk of iets anders gaat, tot de terugkeer ('s avonds) in haar huis Ze liet al die zaken de revue passeren en wees op het belang van politieke beslissingen (elektriciteit, aardgas, water, wegen, scholen, ziekenhuizen, openbaar vervoer, bejaardentehuizen, enzovoorts) Aan de hand van vragen gingen de vrouwen in twee groepen met elkaar aan de praat. Vragen waren onder meer: Kun je voor jezelf aangeven wat je bij het woord politiek ervaart? In hoeverre voel je je bij de politiek betrok ken? Is politiek een mannenzaak. Waarom, waarom niet? Hoe stem je als vrouw9 en hoe stem je als vrouw zou ook de vraag kunnen inhouden: als je man. of als je vader Na de pauze konden er vragen wor den gesteld FORUMAVOND Op woensdag 9 mei zullen de vrou wen uit Leusden - alle vrouwen ian de Leusdense vereniging zijn welkom! - een politieke forumavond bijwonen in Amersfoort, georganiseerd door de Vrouwenraad van Amersfoort. Uitge nodigd zijn vertegenwoordigers van het CDA, de WD, de PvdA err de PPR om te spreken over ..Rechten van min derjarigen" De avond wordt gehouden in het Doopsgezind Centrum aan de Stadsring 137 in Amersfoort. De toe gangsprijs bedraagt 5- Op woensdagavond 9 mei zal in de hal van het Amersfoortse stadhuis een Eruopamarkt worden georganiseerd door de Vrouwenraad Amersfoort. Uit genodigd zijn de politieke partijen, die aan de Europese verkiezingen deel nemen De Vrouwenraad Leusden wil met de Leusdense vrouwen deze markt be zoeken Maakt u onderling afspraken om met elkaar in de auto naar Amers foort te gaan. Wie helpen wil de markt in te richten kan zich telefonisch verstaan met vrouw De Kruijff. 40273. Rozêndaallaan-9 Leusden-C - Het wegdek van de wordt gevormd door een slechte klinkerverharding. Doordat deze klinkers onderling zeer grote maatverschillen vertonen is het niet mogelijk door herstraten een vol- dagavond en het late uur ongunstige factoren, waaraan de heer en mevrouw Van de Heuvel helaas niet tegemoet kunnen komen. ,,ln Leusden is er be halve de zaal van ,,De Mof" geen gele genheid, waar een dergelijk dansfestijn gehouden kan worden. We hopen in Leusden nog eens de gelegenheid te krijgen een eigen accommodatie te realiseren, zodat we dan ook de tests wellicht over meerdere avonden kun nen uitsmeren. Op dit moment is het praktisch onmogelijk in Leusden in het week-end een geschikte ruimte te vin den. zodat we noodgedwongen naar een weekse avond moeten uitwijken," aldus mevrouw Van de Heuvel. Rond middernacht kwam er een ein de aan deze geslaagde medal-test. Zilver met ster was uitsluitend weg gelegd voor diegenen die bij de ball- roomdansen ook nog de slowfoxtrot dansten. Deze dans die als de moeilijk ste doch ook waarschijnlijk als de mooi ste dans te boek staat, werd door een kleiner aantal paren op zeer ver dienstelijke wijze gebracht Bij de La tijns-Amerikaanse dansen moest het pakket worden aangevuld met de sam ba, hetgeen de deelnemers en deel neemsters goed afging. BIJ MOERING TEGENLIGGERS 6E8RUIK MAKEN IfAN PASSEERVAKKEN v--: USDEN - Op maandag 23 april erd de slogan „Dansen is plezier twee" in de grote zaal van „De weer in praktijk gebracht, •school Van de Heuvel organi- de voor de tweede maal de me est. belangstelling voor stijldansen Latijns-Amerikaanse dansen nt toe, gezien de overweldigen- lelangstelling. Ruim 150 afdan- waren aanwezig met de nodige lang, zodat de zaal van „De Mof' i uit zijn voegen barstte. In totaal tests werden er die avond afge- waarbij zo n 50% voor brons ite en 50% voor een zilveren dje, hetgeen dan betekent, dat gevorderd is. de ballroom dansen moest men de ilse wals. de tango en de quickstep eren, terwijl de rumba, de cha-cha- m de jive het pakket vormden voor atijns-Amerikaanse deel. sn danste ongeveer 90 seconden lans met een aantal van 6 8 paren lijk. zodat er voldoende ruimte was Ie passen zo goed mogelijk uit te en Vooral bij de beginners heeft nog wel wat moeite met het be- ïn van de dansvloer Ondanks de te zocht men elkaar toch nog re gelmatig op. waardoor er dan botsingen ontstaan en men ,,er uit" is De heer Van de Heuvel was er ook dit jaar weer in geslaagd de heer en me vrouw J. G Mittelmeijer naar Leusden te halen om het geheel met ken nersblikken te aanschouwen en dit jury echtpaar heeft het niet makkelijk gehad met het beoordelen van zo'n 260 per sonen Toch hebben zij zich voortreffe lijk van hun taak gekweten, hetgeen hun vakmanschap benadrukt Een pi kante bijzonderheid is toch wel, dat dit echtpaar de in Nederland nu zo popu laire Saterday-night fever en Grease dansen hebben geïntroduceerd Rond elf uur waren de tests achter de rug en kon men beginnen met het uitrei ken van de diploma's en speldjes waar bij menigmaal een hoeraatje opging, als men brons of zilver met ster had verkre gen waaruit dan bleek, dat men het ge leerde op een wel bijzonder goede wijze had gedemonstreerd De leeftijden van de danslustigen la gen ook nogal wat uit elkaar zodat in één dansronde dertienjarigen tegelijk dansten met echtparen die Abraham reeds lang geleden ontmoet hadden. Voor de jeugd en met name voor de schoolgaande jeugd waren de maan-

Leusder Krant | 1979 | | pagina 5