KPO vierde jubileum in gezellige sfeer jarage Bloemendal imgebouwd POLITIE Kinderen bleven in De Til evens subdealer Honda en Vauxhall Amnesty schrijft weer DONDERDAG 26 april 1979 plaatselijk nieuws zichtigen zijn Ook heeft de garage nieuwe apparatuur zoals een hydrauli sche tweekolomsbrug. een hyper modern wielbalanceerapparaat en een remreiniger/remontwetter Het verbouwde pand, waar Bloemendal al zo'n tien jaar gevestigd is, ziet er als volgt uit: De voorkant toont de garage/showroom met daarnaast een verkoopruimte waar de meest gangbare onderdelen van alle merken auto's te verkrijgen zijn. Via de ver koopruimte leidt een deur aan de rech ter kant naar het magazijn, tevens kof fiekamer Via de koffiekamer kom je door het kleine keukentje in een ruim kantoor. Zoals voorheen zal Bloemen dal ook occasions blijven kopen en ver kopen. Deautowasinrichting, die achter het bedrijf stond is wegens plaatsge brek komen te vervallen. De open dag zelf trok veel bezoekers. Hapjes en drankjes waren in ruime mate aanwezig en zelfs de kleinsten werden niet vergeten. Voor hen stond er een grabbelton met leuke verrassin gen. LEUSDEN - Vanwege het koude en natte weer konden de kinderen, die zich opgegeven hadden voor de spelmid- dag, georganiseerd door het jeugd- en jongerenwerk op dinsdag 19 april niet naar De Treek. Daar zou namelijk een spelmiddag gehouden worden voor kinderen van zes tot en met acht jaar en een puzzeltocht voor kinderen vanaf 9 jaar De puzzeltocht was al helemaal uitgezet, maar helaas moesten de kin deren zich vermaken in de Til. Daar konden zij (het waren zeker 56 kinde ren) allerlei spelletjes doen zoals bus sen werpen, kegelen, ringwerpen, hen gelen, ballen rollen, eierrek werpen en pijltjes werpen. De kinderen hebben zich uitstekend vermaakt en stonden vaak rustig in de rij te wachten tot zij aan de beurt kwamen Voor de beste resul taten waren er wat kleine prijsjes be schikbaar. Al was het voor iedereen leuk ge weest om naar de Treek te gaan het werd toch een gezellige en welbestede middag. LEUSDEN - Het autoservice- station van de heer B. Bloemendal aan de Zwarteweg, is de laatste we ken omgebouwd tot een komplete garage annex showroom van 3000 vierkante meter. Vrijdag 20 april werd de verbouwing gevierd in de vorm van een open dag voor alle klanten, vrienden en kennissen. De heer Bloemendal, die samen met zijn zoon en een monteur de zaak runt is tevens subdealer geworden van Honda en Vauxhall. Dit was dan ook duidelijk tenzien aan de splinternieuwe wagens die er stonden en van nu af aan te be- IJDEN MET ONVERZE- ËRDE BROMFIETSEN Het valt de Leusdense politie de itste tijd op. dat er veelvuldig wordt reden met bromfietsen, die niet zijn rzekerd. Hoewel de politie aanvan- !i|k meende met een waarschuwing kunnen volstaan, blijkt er niets in de uatie te zijn verbeterd De politie zal nu strenger gaan optre- n en direkt procesverbaal opmaken het geval de bromfietser geen verze- ing blijkt te hebben. ODE REE ANGETROFFEN Op het terrein van Defensie aan de ïusderhei werd door de gemeente ïn dode ree aangetroffen. Het dier as in verregaande staat van ontbin- ng. De politie heeft het kadaver doen voeren. ERKEERSKONTROLE Bij een verkeerskontrole op Densdag 18 april moest de bestuurder in een auto worden bekeurd wegens it rijden met een gladde band. Een estuurder ging op de bon voor het rij en door rood licht. Een bromfietser, die Dnder helm reed, liep ook een bekeu- op 'p donderdag 19 april moest een achtwagen uit het verkeer worden enomen. De bestuurder van de achtwagen had geen rijbewijs en leek ook nog geen 18 jaar te zijn Het entekenbewijs van de vrachtwagen as niet in orde en de vrachtwagen be- chikte niet over een tachograaf De ingen reed met de vrachtwagen op de 'oornseweg. Op woensdag 18 april hield de politie ivens een kontrole op de Bur- emeester de Beaufortweg De be- tuurder van een bromfiets werd be- eurd, omdat hij zonder verzekering reed en omdat de voorrem aan zijn bromfiets ontbrak. Een autobestuurster ging op de bon wegens het rijden met een lekke uitlaat POGING TOT INBRAAK Op de Hohorstlaan in Leusden-cen trum konstateerden de bewoners op donderdag 19 april, dat onbevoegden zich toegang hadden willen verschaffen tot hun woning. Die ochtend had men de ruit van de achterdeur willen verwij deren. Een hoek van de ruit was afge broken. De daders poogden de raam- pennen te verwijderen waarbij ze wer den gestoord, want het bleef bij een poging om binnen te komen. BRANDMELDING BASISSCHOOL T HAMERSVELD Via attente inwoners van Leusden kreeg de politie op vrijdag 20 april een brandmelding binnen bij de basisschool ,,'t Hamersveld". De jeugd was daar een vuurtje aan het stoken De politie kon er gelukkig een stokje voor steken, voordat er iets aan de school vernield kon worden. DIEFSTAL BROMFIETS Op zaterdag 21 april deed mevrouw A. Guit Leusden-centrum er bij de poli tie aangifte van dat haar bromfiets was gestolen. Ze hadden de bromfiets op het stuurslot staan in de garage onder de woonetage van haar flat. KONTROLE OP FIETSERS Op vrijdag 20 april hield de politie 's morgens vroeg een kontrole op fietsers op 3 plaatsen, namelijk de Hessenweg, de Arnhemseweg en de Burgemeester de Beaufortweg De kontrole was voor al gericht op de schooljeugd. De kinderen, die met drie naast el kaar op de fiets zaten, werden allen ge waarschuwd Op de Arnhemseweg moesten 2 fietsers worden bekeurd, die door rood licht reden. LEUSDEN - In groten getale waren de leden van de KPO vrijdag 20 april met echtgenoten aanwezig in 't Ros Beyaart. Op deze avond werd name lijk het 20-jarig bestaan van de afde ling in Leusden gevierd. De KPO Leusden, die 18 februari 1959 werd opgericht startte met zo'n 34 leden en heeft nu zeker 115 leden. Een bewijs dat organisaties en verenigingen voor vrouwen nog steeds springlevend zijn en in een duidelijke behoefte voor zien Begon de KPO in eerste instantie met onderwerpen zoals huishouding en opvoeding, tegenwoordig is het een or ganisatie die wedijvert voor de bewust wording van de vrouw, maar daarbij het ontspannende aspekt niet vergeet in de vorm van gezellige avonden Zo ook deze avond Bij binnenkomst werd ie dereen hartelijk welkom geheten door Evelien Blom, voorzitter van de KPO Onder het genot van een kopje koffie vertelde Evelien dat deze avond tevens het winterseizoen afsloot en het zomer seizoen opende Dinsdag 15 mei is er LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag avond 1 mei a.s. wordt de maande lijkse schrijfaktie van Amnesty In ternational: „Schrijven voor Ge vangenen'' gehouden in de Johan- neshoeve, Hamersveldseweg 40 van 19.30 tot 22.00 uur. Tijdens de schrijfavond wordt naar de autoriteiten van een vijftal landen ge schreven, te weten: 1. Uruguay, voor een 60-jarige man, bekend lurist, historicus en journalist. BRAND KLEUTERSCHOOL DE SPRINGPLANK Via de brandweer van Amersfoort werd de politie op de hoogte gesteld van een brand in de kleuterschool ,.De Springplank" aan de Asschatterweg. De brand is vermoedelijk het werk van kinderen. De Leusdense brandweer bluste de brand De politie heeft de zaak in onderzoek. die sinds 1976 gevangen zit op be schuldiging van ,,het moreel van de gewapende macht ondermijnende mis drijven". Gevraagd wordt om onmiddel lijke vrijlating 2. Maleisië, voor een onderwijzer die sinds 1967 zonder vorm van proces ge vangen wordt gehouden. Ook hier een verzoek tot vrijlating. 3. Tsjechoslowakije. waar een 48-jari- ge arbeider tot 3 jaar gevangenisstraf is veroordeeld, omdat hij in brochures kri tiek zou hebben geleverd op de rege ring t.a.v. haar beleid tegen Charta '77 Deze man is epilepticus, maar de ge vangenisarts ontzegt hem de benodig de medicijnen. Verzocht wordt om vrij lating. 4. Argentinië, waar in oktober 1977 een echtpaar uit hun huis werd ont voerd en gefolterd. Het echtpaar heeft vijf kinderen, die onverzorgd achter zijn gebleven Zij, noch andere familieleden weten waar het echtpaar gevangen wordt gehouden Gevraagd wordt om een bevestiging van het feit dat het echtpaar gevangen/zich officieel in ge vangenschap bevindt, om bekendma king van hun verblijfplaats, het hun ten laste gelegde en waarborgen voor hun veiligheid 5. Chili, waar politieke gevangenen tij dens hun detentie door agenten van de Central Nacional de Informaciones worden ondervraagd, hetgeen in strijd is met de huidige wet. Daarnaast wor den in verscheidene Chileense ge vangenissen de politieke gevangenen door de bewakers gepest. Ze stelen kleren, levensmiddelen e.d. Verzocht wordt o.a. om naleving van de wettelijke en gezondheidsvoorschriften. Zoals gebruikelijk is achtergrond-in formatie aanwezig. Evenals postpapier en pen. Tevens liggen voorbeelden van brieven klaar om overgeschreven te worden Amnesty International is een onpartijdi ge en onafhankelijke organisatie die zich inzet voor politieke gevangenen overal ter wereld Door middel van de schrijfakties kan een steentje bijgedra gen worden tot verbetering van het lot van deze mensen Daarom wordt ie dereen van harte uitgenodigd te komen schrijven voor gevangenen a.s. dins dag 1 mei, van 19.30 tot 22.00 uur in de Johanneshoeve, Hamersveldseweg 40, t.o. de R.K. kerk in Leusden-Cen trum. Veel dames, maar ook heren op de jubileumviering van de KPO 'Heilsoldaten' luisteren jubileumviering KPO op ©P.B AAFK LAV\/U>S* een wandeltocht georganiseerd en dinsdag 12 juni een fietstocht. Zuster Martina, die tijdens de liturgieviering ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan gecollecteerd had voor armen, zieken en kinderen in Indonesië had veel meer opgehaald, dan zij aanvankelijk ge dacht had, namelijk f 761,65. Per brief bedankte zij alle l^den. De levende muiiek, in de vorm van elektronisch orgelspel werd op uitste kende wijze gebracht Er werd gestart met een fijne foxtrot en binnen de kort ste keren waren de beentjes van de vloer In de loop van de avond zongen enkele leden gekleed in Leger des Heilsuniformen om de kerstpot heen het wel en wee van 20 jaar KPO op zeer originele wijze. Een ondeugend scheppingsverhaal door drie leden oogstte ook erg veel sukses Tussendoor werd er gedanst, spel letjes gedaan en gezellig gepraat. Het was een zeer geslaagde avond. In het nieuwe seizoen zal de KPO gaan star ten met een kursus economische voor- lichtinq voor boerinnen KPO-voorzitter Evelien Blom bedankt de optredende leden met een bloemetje

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7