uldoto blijkt experiment olledig aan te kunnen Winst voor Impala dames en -heren leusilen hrnnt mmerdor ganiseerde ing- incours oda's eerste ampioen is iterdag 5 Antilopen verspelen kans op promotie Ex-Antilopen in Spaanse problemen PJGU kreeg shirtreclame Drie clubs houden open avond Zaterdag judo kampioenschap -ONDERDAG 26 april 1979 Achtervelds nieuws iUSDEN - Op het bekende ter- aan de Buurtweg in Den Treek niseerde de LRV PC Nim- dor een tweetal dressuur- en ngconcoursen. Op Paas-zater- (met bijzonder mooi weer) voor yruiters en op 2e Paasdag voor loren. De (te laat voor het num- van de vorige week ontvangen) iltaten waren: yruiters 14 april: 1 B-dressuur: 4. Claudi van Dort luska de Singels) 3 B-dressuur 3 Fred van Dort t/de Singels). 4 B-dressuur: 3. Anja Schimmel y/de Singels). 5 L2-dress 3. Bridie Reems :USDEN/CENTRUM - De zater- ■veteranen van Roda'46 - smalend eens aangeduid met de ..oude ten-formatie" - zijn in het afgelopen keinde de allereerste roodzwarte 'pioensploeg van dit jaar geworden jrootste en enig overgebleven con- ent - dat was het Amersfoortse So- ■werd met 2-1 verslagen Om het mend te houden en om de keiste ngen een afgang te besparen drong la niet al te zeer aan. Het ..gouden 'punt" kwam van de bijna versleten tbalschoen van Wim van den Berg rk op kippehokken gericht!) en hel ook wel in de krant, dat het de je treffer was van Roda's rechts- en in de 16 tot nu toe gespeelde 'strijden. Met nog 2 wedstrijden te el heeft zaterdag 5 nu 6 punten rsprong en in totaal 29 winstpunten aald De grootste zege was die met Oop Barneveld en de twee „vergis- |en" waren een 2-2 gelijkspel en nederlaag met 2-3. De doelcijfers 14 spreken voor zich, evenals de 37 ers (waarvan 35 op een presen- blaadje aangeboden?) van cen- tspits Ko de Kruif (bijna 1 doelpunt levensjaar!) en dat zijn er meer dan totaal van Zaterdag 1 Toch wordt in hogere teams nog hardnekkig be- ifd. dat in .,het vijfde" geen toe tst zit. •e spelers mogen dan grijs zijn of I. maar voetballen kunnen ze (nog) De oudste speler (en alleen dèér- EVEN WENNEN Ook de vriendin van de echtgenote speelt hierin een grote rol. Als uiteinde lijk de echtgenote weer genezen thuis komt herhaalt de sleur zich weer zoals dit in het begin van het spel werd ge speeld. Dit ontaardt in een echte ech telijke twist waarbij de kopjes door de kamer vliegen. Doch dit geeft een zo danige ontspanning dat alle problemen ineens worden opgelost De tweede eenacter moest men wel even aan wennen. Want dit stuk werd opgevoerd zoals dit bij een receptie gaat Een heel nieuwe wijze van het brengen van een toneel stuk. Men zag niet alleen de speelsters en de spelers, doch ook de toneelmeester die steeds zijn aanwijzingen gaf aan de belichter en zijn opmerkingen maakte tegen de spelers De beide stukken werden goed en met vaart gespeeld De beide een- acters zijn goed bij het publiek overge komen en het werd door het publiek zeer gewaardeerd Het besluit om nu eens wat anders dan een gewoon to neelstuk te brengen is zeer goed ge slaagd Niet alleen de regiseur Wout Bak- kenes. doch ook de speelsters en spe lers hebben zeer veel aan deze stukken beleefd Culdoto is momenteel op een zodanige niveau beland dat het bren gen van dergelijke stukken verant woord is. Het spelen van de dubbele rollen was wel een zware opgave doch is geweldig gelukt. In de eerste eenacter speelden mee vader - Gerrit Tijmensen, moeder - Nan Nabuurs - Weusten, dochter Margret van Druten. moordenaar - Henk Schouten, Tony de kapper - Hans Wit tebrood. brandweerman - Timo v. d Burgwal, dienstmeisje - Evelien Hak. dr. Vogelstrauss - Riek v.d. Hengel - Brouwer In de tweede eenacter waren het dr. Westerhuis/dr. Oosterhuis Henk Schouten, Huib Marten/Bok Klaassens - Wim Vos, Ellen Martens (zijn vrouw) Greet Wessels - Freessens, regieas- sistente/Mona, verpleegster/ dienstmeisje - Mien van Dalen - Vos kuilen. toneelmeester - Henk Smit en belichter - Martin de Jong. De grime was deze avond weer in handen van Marijke Hulshof De soufleuse in het eerste stuk was Clara v. d. Span en in het tweede stuk Evelien Hak De algehele leiding was weer in handen van Wout Bakkenes. (Shamrock/Nimmerdor). Ring 8 L1 -dress.. 2. André Baars (Pur- dy/Nimmerdor), 5. Wilma Kreikamp (Donar/Nimmerdor) Ring 9 L1-dress.: 2 Marin v. Klooster (Marco/Nimmerdor); 3 Marie Louise Baars (Pegas/Nimmerdor); 4 Michel v. Nimwegen (Patty/Nimmerdor) B-springen (D): 7. Petra Kempkes (Playboy/Nimmerdor); 8 Jolanda v.d. Meer (Diana/Nimmerdor) B-springen (D); 3. Michel v Nimwegen (Patty/Nimmerdor). L-springen (BCD): 3. Ageeth Pries (Skinny/Nimmerdor); 6. Martin v Klooster (Marco/Nimmerdor). Paarden 16 april Ring 1 B-dressuur: 1 Mej. C. v.d. Heuvel (Pascal/Nimmerdor). Ring 2 B-dressuur: 1 Mej. C. Vrugt (Pardoes/Nimmerdor). Ring 5 L1-dress 1. Mej. B. v.d. Pol (Parcival/Nimmerdor). Ring 6 L2-dress 3. Mevr A. Dersjant (Jelle/de singels) Ring 6 M1-dress.: 2. Mevr. A Oostra (Formaat/Nimmerdor) B-springen: 1. L. Jansen (Abbas/Nim- merdor); 6. Mej H. v. Andel (Nikara/ Nimmerdor); 11 H. Hoogendoorn (Nimbus/Nimmerdor) L -springen: 4. W. Oosterboer (Olaf/ Nimmerdor). om aanvoerder) is les Hoogendam (47) en verder wordt de ploeg samengesteld uit Dick Opstelten (40). Ko de kruif (38). Dick van Garderen (37), Wim Oskam (37). Wim v d Berg (37) Joop Vaar kamp (36). Tjeerd Knoop (36). Ton Huijbregts (35), Jan Santinga (359). Jan Ver hoeve (34) en de drie jon kies" Rien v d. Berg en Teus Schut (elk 33) en benjamin Koos van Soeren (32). Coach Jan v d Vis past met zijn 42 jaar qua leeftijd goed bij de ploeg, die het komende weekeinde de interlandwed strijd tegen ..Kaunitz" (gütersloh) in Duitsland gaat spelen om de een of an dere biercup. De totale leeftijd van de selectie van Zaterdag 5 is circa 587 jaar en het gewicht (op een paar ons na) 1150 kilo LEUSDEN - De Antilopen vergooi den afgelopen zaterdag in hun eerste thuiswedstrijd na de micro, de kans op een tweede plaats en daarmee de kans op promotie. Van Antilopen- kant werd er vooral de eerste helft zeer ongeïnspireerd en ongecon centreerd gespeeld en er was een hemelsbreed verschil met de ploeg die twee weken geleden zo makkelijk van SKV won. In het begin liep het nog wel goed, twee snelle goals zorgden voor een vlugge voorsprong. De twee Antilo pen-aanval liet echter een mooie kan sen liggen om de voorsprong verder uit te bouwen Celeritas profiteerde wel van de geboden kansen en bracht de stand op 2-2. Antilopen kon d.m.v. een strafworp op 3-2 komen. Even later lag 4-2 voor het grijpen, toen voor dezelfde overtreding weer een strafworp werd gegeven. Helaas werd deze gemist. Dit gaf de Alkmaarder wat inspiratie en de gelijkmaker liet niet lang op zich wach ten (3—3) Het leek er op dat Antilopen mentaal wat terugzakte en het overwicht dat de thuisclub het eerste kwartier nog had, was aan het eind van de eerste helft helemaal weg. Voor rust kon Celeritas dan ook via een goed genomen vrije bal een doorloopbal de stand op 3-5 bren gen. Na rust was het weer Celeritas dal MARBELLA - Tot de oprichters in 1965 en de eerste bestuursleden van de Leusdense Korfbalclub Antilopen behoorden Kees Terol en Sylvia Lith. In het einde van de zestiger jaren emig reerden de gezinnen Terol en Lith naar Spanje, waar zij een gezellig eethuisje in Marbella begonnen Daarnaast intro duceerden de zwagers Kees Terol en René Lith de oer-Nederlandse korf balsport aan de Costa del Sol (Tor- remolinos. Fuengirola, Marbella, enz.) en de Nederlanders en hun echtgeno tes kregen daar in sportkringen een grote populariteit Diezelfde Costa del Sol komt echter ook al diverse jaren in het nieuws met nogal eens een staking LEUSDEN - 17 april jl heeft de P.J G.U. splinternieuwe sportkleding mogen ontvangen van zeilmakerij G Veenendaal, Ambachtsweg 9 in Leus den. Deze was bereid om de PJGU d.m.v. schirtreclame te steunen. En daar waren de plattelandsjongeren erg mee in hun schik. En ze zullen ze zeker met plezier dragen Zaterdag 28 april zullen ze voor het eerst te zien zijn op het provinciaal volleybaltoernooi te IJsselstein waar ze met 2 heren en 1 dames team hun kam- RODA S NIEUWE TRAINERS LEUSDEN/CENTRUM - Uit een veelheid van sollicitaties - de Leusden se voetbalclub ligt kennelijk goed in de markt - heeft het Roda-bestuur verle den week haar keuze gemaakt i.z. de nieuwe trainers, die met ingang van 1 augustus a s de roodzwarte belangen zullen behartigen. Voor de zaterdag selectie is aangetrokken de in Amers foort wonende Marinus Beumer (32). laatstelijk B-trainer van de zaterdagclub DOVO uit Veenendaal. De zondag-se lectie krijgt te maken met Evert van Gin- kel (33) uit Baarn Deze ex-profvoet baller (HVC en Wagenmgen) heeft KVVA een jaar getraind, maar was vooral succesvol bij „Baarn". Hij bracht in korte tijd zowel het zaterdag- als het zondag-elftal uit de onderbond naar de KNVB en dat is, zoals u kunt weten, ook een oud stokpaardje van het Leusden se voetbalbestuur Volledigheidshalve vermelden wij nog. dat de jeugd-selec- tie getraind wordt door Martin Ruiten berg, de huidige zaterdagtrainer. LEUSDEN - Zondag j I. was het voor de heren en dames van Impala een succesvolle dag daar beide teams tot een overwinning kwamen. De dames bereikten in Soest tegen BDC 3 een 19—4 zege. terwijl de heren het bezoekende SDO een 8-6 neder laag toebrachten De wedstrijd in Soest is een zeer eenzijdige zaak geworden waarin Im pala de boventoon voerde en af snel tol een 0-5 voorsprong kwam De doelpuntenhonger van de Leusdense dames werd door een treffer van BDC 3 even onderbroken maar daarna ging het feest verder tot 1-12 Vlak voor het rustsignaal kon BDC 3 haar tweede treffer laten noteren, 2-12. In de tweede helft deed Impala het wat rustiger aan 2-14 en kon BDC 3 door de goedmoedigheid van haar gasten weer scoren 3-14. Het werd nog 4—16 waarna deze eenzijdige vertoning bij de stand 4-19 werd afgefloten. Gien Greefhorst. Ivonne Leijenhorst. Hetty v d Boom. Karin Vos en Margo Agterberg scoorden de doelpunten De heren namen in de achtste minuut door een doelpunt van Theo Prinsen de leiding. Hiervoor hadden beide ploegen enkele kansen onbenut gelaten. Doelman Henk Rijnders speelde in de ze ontmoeting weer een uitstekende partij en ook het werk van de Bussumse keeper mag vermeld worden. Na een mislukte breakout werd het toch 2-0 uit een afstandsschot van Herman Brouwer Impala speelde net iets beter dan zijn tegenstander die met hard spel probeerde te imponeren. Uit een hoekworp bracht Gerard Voskuilen de stand op 3-0 waarna Theo Prinsen er 4-0 van maakte. Hierna viel Impala wat terug waardoor SDO zijn achterstand tot 4-3 kon terugbrengen. Nog voor de rust zorgde Daan Bleizel voor 5-3 Na twee minuten spelen in de tweede helft kreeg Daan Bleuel via Jos de Valk de bal toegespeeld en zijn schot beteken de 6-3. Opnieuw viel de thuisclub terug en wederom kon SDO toeslaan maar door Henk Rijnders bleef Impala over eind 6-4. Eindelijk kwam er weer enige opleving bij Impala, maar na het doelpunt van Theo Prinsen kon SDO tot terugkomen. De laatste minuten verlie pen spannend waarin Theo Prinsen de zege veilig kon stellen, 8-6 HTERVELD - Zaterdag- en agavond werd door de toneel- iging Culdoto weer een toneel- aring gegeven. Ditmaal ston- twee één-acters op het pro- ma. Zaterdag was de zaal niet al gevuld, zondag was de zaal e laatste plaats bezet. Voor de ewerd de een-acter „Het aqua- opgevoerd en na de pauze de cter„Harten 2 - Harten 3." schrijver van het eerste stuk, nc Dagan neemt hier een loopje de gevestigde normen. Op een stickachtige wijze laat hij zien sommige mensen zodanig met zich zelf bezig zijn, dat die zoge naamde normen voor iedereen en op elk moment belachelijk worden. De vrouw des huizes is zodanig met de ziekte van haar lievelingsvis bezig dat het haar welkom is als een per soon zich meldt die mededeelt de moordenaar van haar echtgenoot te zijn. Dit wordt door haar als een wel kome afwisseling aangenomen. De dochter is met haar probleem als niet gewaardeerde ster bezig dat ook zij die mededeling als een welkome af wisseling accepteerd. Op komische wijze bespreken zij hoe zij de begrafenis van echtgenoot en va- l.s der zullen regelen. De binnenkomende brandweerman is zo zelf ingenomen dat hij de brand laat voor wat deze is en liever over zijn heldendaden verteld. Het dienstmeisje heeft ook zo haar pro blemen. Zij is verliefd op de Italiaanse dameskapper doch haar hart trekt toch meer naar de stoere brandweerman Dit brengt de kapper ook weer in de problemen omdat hij zijn geliefde niet aan de brandweerman wil afstaan. De vrouwelijke veearts stelt de ziekte van de vis vast. Zij laat hierbij heel goed uitkomen hoe goed zij het wel weet. Dit wordt door haar wel op een zeer komi sche wijze naar voren gebracht. Als uit eindelijk de vader binnenkomt en met zijn moordenaar kennis maakt neemt hij op een bepaalde gelaten wijze hier ge noegen mee. Hij heeft problemen met zijn mede vennoot en werkt zo volop mede om zich van het leven te laten beroven. Tijdens een duel sneuvelden de kapper en de brandweerman zodat de echtgenote uiteindelijk met drie lij ken en een zieke vis blijft zitten. Daar de beide aanbidders van het dienstmeisje er niet meer zijn trouwt zij maar met de moordenaar want haar bruidskapsel en haar bruidsjurk zijn niet voor niets ge maakt. RODENKO De tweede eenacter van de schrijver Paul Rodenko sloot geheel aan bij het eerste stuk In het stuk Harten 2 - Har ten 3 wordt de draak gestoken met de normale voorkomen sleur van het hu welijk. Het aan de ontbijttafel zittende echtpaar geeft elkaar automatisch ant woord op de door hen aan elkaar ge stelde vragen Hieruit komt goed naar voren dat hun huwelijk al zodanig ver vlakt is dat zij tot bepaalde hoogte ge woon langs elkaar heen leven. Als de echtgenote echter een auto ongeluk krijgt beseft de echtgenoot dat zij toch nog iets voor hem betekent Samen met de behandelende specialist en een psychiater die een boek geschreven heeft over deze problemen wordt een scène in touw gezet De echtgenoot die bij zijn echtgenote op bezoek is ge weest is door haar als de behandelende arts aangezien Dit spel wordt nu door beiden met behulp van de arts voortge zet. Dit geeft uiteindelijk problemen. het eerst tot scoren kon komen (3—6) Antilopen kwam wat bij zijn positieven en begon hard te werken aan het weg werken van de achterstand. Een door loopbal en twee afstandstreffers lever den inderdaad het gewenste resultaat op 6-6. In de laatste periode bleek echter de Alkmaarse ploeg het sterkst en scoorde nog twee keer. Antilopen kon ondanks verwoede pogingen geen verandering in de stand brengen (6-8). A.s. zaterdag wordt in Utrecht tegen Vogel gespeeld, een zwakke ploeg die onderaan staat. Wil Antilopen echter beide punten mee naar huis nemen dan zal men veel beter moeten spelen als afgelopen zaterdag Doelpunten kwamen van Frans ter Maten 2x Pieter Kraaikamp 1x Rob Geutjes 1x Derk Hueting 1x Frank Geutjes 1 x LEUSDEN/CENTRUM - Op zater dag a.s. om 20.30 uur wordt het met zeer veel zelfwerkzaamheid aanmer kelijk uitgebreide clubhuis van de korf bal-. schaak- en tafeltennisclubs op een spectaculaire wijze geopend. Dat is een week later dan de oorspronkelijke planning, maar door de strenge winter ligt de gehele bouwactiviteit in Leusden achter op het schema. Sportstich tingsvoorzitter B W Peddemors zal ..in de geest van drie clubs", die de desbe treffende accommodatie gebruiken, de openingshandeling op een „korf- schaak-tafelachtige" manier verrich ten. Nooit eerder vertoond in Leusden. De drie verenigingen houden tevens een „open avond", waarop iedere geïnteresseerde welkom is. Hoofdthe ma van de festiviteiten is de verbroede ring van de drie samenwerkende ver enigingen en dat thema zal als een rode draad door het gehele programma zijn te volgend. Wij zouden nog wel meer kunnen vertellen, maar dan is de aar digheid er goeddeels van af Wat let u om zelf eens een kijkje te komen ne men, o.m. meer naar het enorme doe- het-zelf-werk. dat in de afgelopen we ken op het Buiningpark is verricht? Wel licht stimuleert u dat tot medewerking aan een volgende klus en op een borrel of een hapje wordt op de open-avond beslist niet gekeken. in de horeca-sector. Ook nu wordt daar zo n conflict uitgevochten en ditmaal treden de stakers wel erg hardhandig op Het Nederlandse restaurant - Me tropol heet die gezellige tent - werd op Paas-zondag rechtstreeks betrokken in de narigheden. Stakers sloegen de ruiten in en bereidden het assortiment drankjes uit met een molotov-cocktail. Een flinke schade aan het interieur was het gevolg en het zal nog wel even du ren. voordat Kees en René hun eet huisje zodanig opgeknapt hebben, dat er weer gasten kunnen worden ontvan gen. pioen titels gaan verdedigen, dat zal wel wat zweetdruppels kosten maar de schirts krijgen geen gelegenheid om te drogen, want 's avonds is de P J.G.U. weer present op de zeskamp georgani seerd door de Oranjevereniging te Leusden Verdere aktiviteiten zijn o a 21 april disco-avond in de Roda kantine m.m.v. BeBo disco-show 27 april playback wedstrijd in Oudewater en 30 april doen ze mee met de Oranje Op tocht in Leusden. LEUSDEN/CENTRUM - Op zater dag 28 april worden in de gymzaal aan de Asschatterweg (Alandsbeek) de ju dokampioenschappen van Leusden gehouden in de klassen licht en zwaar. Het wedstrijdenschema is: 09.00 uur: 6- 7 jaar 10.00 uur: 8- 9 iaar 11.30 uur: 10-11 jaar 12.30 uur: 12—14 jaar Ouders en verdere belangstellenden zijn uiteraard welkom, eveneens op 12 mei. als tijdens de eigen lesuren de ju do-examens worden gehouden. G j VEENENDAAL V Autokappen Dekkleden ed Verhuur dekkleden

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9