luwcommissie iirpshuis-Zuid moet Igaan van zeven ton Te weinig belangstelling voor uitstekende jazz Chr. Onderwijs m de Smoussesteeg jf onderscheiden Leusdenaren Wijkorganen moeten vereni gingen worden 1 eusd en kn geeft kader aari Wethouder licht plan toe Initiatiefvoorstel VVD: Leusder Krant Herdenking gevallenen FOTO-KOPIE NODIG? plaatselijk nieuws ERDAG 3 ME11979 W '.65^.1(3 onzer verslaggevers) EN - De bouwcommis- rich gaat bezighouden voorbereiding van de n een Dorpshuis voor Zuid moet er van uit t voor die voorziening ),- beschikbaar is. Dat kader heeft de ge- tad donderdagavond aangegeven. In juni van jaar ging de raad er nog dat het Dorpshuis 900.000,- zou mogen kosten, maar inmiddels heeft, zoals be kend, het Ministerie van CRM la ten weten dat van haar geen sub sidie voor de stichting van het Dorpshuis te verwachten is. Men was uitgegaan van een rijksbij drage van twee ton en de raad stemde nu in met de gedachte van Rients Bergsma (VVD), ,,dat het geen automatisme is dat we dan als gemeente toch het vol ledige bedrag beschikbaar stel len." Het was de liberale fractievoorzitter die met kracht aandrong op het aange ven van een duidelijk financieel kader Hij ging er daarbij van uit, dat de ge meente hetzelfde bedrag als eerder vastgesteld zou beschikbaar stellen, te weten 600 000- Met de provinciale bijdrage van eén ton is het uitgangspunt voor de bouwcommissie dan vast te stellen op 700.000,- Bergsma ..We hebben er helemaal niets aan om nu tegen de bouwcommissie te zeggen, maak maar plannen, terwijl je straks een deel daarvan niet kan verwezenlij ken, omdat er geen geld voor is. Je vraagt een aantal burgers om wat te doen, en als raad zouden we tekort schieten, als we hen niet een duidelijk kader zouden meegeven. Als we het niet doen, sturen we die mensen het bos in met een irreële opdracht." De volledige raad kon daarmee ak koord gaan. al had PL-woordvoerster Corrie Verduin Bergsma's voorstel aanvankelijk nog ..een dwaze manier van werken" qenoemd. Liever had de progressieve fractie geen limiet ge steld. er vanuitgaand dat de bouwcommissie toch wel bereid zou zijn tot het opstellen van een hard pro gramma van eisen en het maken van een sobere kostencalculatie Maar uit eindelijk ging ook Progressief Leusden met het liberale voorstel mee Ook een wijzigingsvoorstel van het CDA verkreeg de instemming van alle raadsleden. Daarin werd gesteld dat de bouwcommissie op een zo breed mo gelijke basis moet worden samen gesteld en dat er een inspraakproce dure met de toekomstige bewoners moet worden gehouden. Bovendien vraagt het wijzigingsvoorstel van de bouwcommissie nog eens te bezien of er geen bestaand gebouw verbouwd kan worden tot een dorpshuis. De an dere fracties zagen daar weinig in, om dat in het verleden al uitvoerig is onder zocht of een bestaand gebouw geschikt zou zijn en die onderzoekingen altijd resulteerden in de conclusie dat niets aan de eisen voldoet. Maar als er niet te veel tijd aan wordt besteed, dan mag de bouwcommissie ook deze vraag nog eens bekijken gulden ,,Cine gaat n (tot 1 dat er in foto- usden" jn twee Deharti- urs aan >club in •usden" hen.zo jni a.s. i ..Cine drie in uur. teken filmp- tl - Op de informatie- )or ouders van (toekom- rlingen van de christelijke ooi in de tweede fase. welke nd op 3 april jl., werden de nformeerd over de situe- de noodlokalen welke ge- ouden gaan worden in af- van de oplevering van een fite school in 1980 of 1981. werd toen genoemd een >ok gelegen dicht tegen de basisschool ,,de Heerd". sder Krant van twee dagen ^scheen echter het bericht ri h ander gewijzigd zou gaan Een dag later stond een af- van de ouders op de wethouder J. Wagenaar om een nadere toelichting te ze gelegenheid zegde de er toe, graag persoonlijk de ie over lokatie, verkeers- etc. aan de ouders te ver strekken aan de hand van overzicht stekeningen. Op dinsdag jl. kwamen een veertigtal ouders van leerlingen en toekomstige leerlingen in ,,de Heerd' bijeen om kennis te nemen van de beloofde toe lichting Wethouder J. Wagenaar maakte de aanwezigen duidelijk dat de gemeente er alles aan doet om ervoor te zorgen dat met ingang van het ko mende schooljaar alle geplande voor zieningen gereed zijn De Montessori school zal gereed moeten zijn alvorens de grote vakantie begint, de noodloka len waarin deze school nu huist zullen verplaatst moeten worden naar het terrein waar in totaal zeven noodlokalen moeten gaan verschijnen. Bedoelde lo kalen moeten gebruikt gaan worden door het christelijk kleuter- en basison derwijs die vier lokalen nodig heeft Twee lokalen gaan gebruikt worden om er vier klassen basisonderwijs in te her bergen, twee lokalen worden gebruikt voor het kleuteronderwijs. Lukt het niet om alles op tijd te reali seren dan zullen er voor een groep leer lingen noodmaatregelen getroffen moeten worden, gedacht wordt zelfs dan aan de mogelijkheid de kinderen elke dag per bus naar leegstaande lo kalen in Leusden-zuid te vervoeren SMOUSSESTEEG Met de plaats van de noodlokalen hadden de ouders verder niet veel moeite, al hadden enkelen bedenkin gen over de veiligheid, omdat de loka len dicht aan het water gelegen zullen zijn Om de lokalen te bereiken zal ook de Smoussesteeg overgestoken moe- redaktie) DEN - De jaarlijkse lintjes- wam dit jaar als een mild ap- over de gemeente Leusden. instelling tot vorige jaren, in de gemeente maar liefst .denaren met een koninklijke iheiding bedacht. trIOUW STREEFLAND If >uw E. A. Streefland. Hondsdraf n ng uit handen van burgemees- emaker in het Gereformeerd u icentrum de koninklijke onder- 1 ig tot ridder in de orde van Nassau. Mevrouw Streefland, 1946 tot september 1962 in Su- werkte in dienst van de Evan- i Broedergemeente, was een n indlegsters van de afdeling n> Zending. Ook in Nederland aktief ten behoeve van de Sub tending. Na een tijdelijk as- ïjchap van dr. W Kuiperi, het ge- bijbels onderwijs op openbare Daaruit vloeide haar werk i de Indische buurt in Am- Mevrouw Streefplan verbleef jd in Zwitserland waar zij werk- - Burgemeester Rademaker speldt de versierselen op bij mejuffrouw Streefland zaam was als lerares Frans, was men- trix van het Diakonessenhuis te Utrecht en direktrice van een bejaarden centrum in Dordrecht. Per 1 februari 1977 is mevrouw Streefland werkzaam onderscheiden mevrouw Pothoven temidden van de bur- ister en haar echtgenoot als studie-secretaris voor de relatie man/vrouw in de kerk, maatschappij en familieverband binnen de Gerefor meerde Kerken MEVROUW A. J. POTHO VEN-BRAKMAN Burgemeester Rademaker speldde mevrouw Pothoven in Leusden-cen trum de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau op. Mevrouw Pothoven heeft vrijwel haar hele leven in dienst gesteld van het on derwijs. Zij was als zodanig werkzaam in Renswoude. Woudenberg, Hoog land, Barneveld. Terschuur, Nijkerk, Stroe en tenslotte in Achterveld, waar ze op 1 augustus vorig jaar werkzaam was aan de Ned. Hervormde basis school, waarna ze eervol ontslag kreeg wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Mevrouw Pothoven begon haar carrière als lera res in Krimpen aan de IJssel op 1 juni 1933. DE HEER W. A. VER WOERT De heer W A. Verwoert uit Leusden- ten worden. De wethouder kon wat dit betreft de ouders geruststellen. De Smoussesteeg zal vanaf de school tot aan het hoofdcentrum rijwielpad gaan worden Verder zal de Smoussesteeg slechts dienen als tijdelijke bouwstraat. daartoe zal de steeg voorzien worden van een (tijdelijke) verharde laag. Met betrekking tot het gevaar, welke de waterpartij met zich meebrengt zegde de wethouder toe in overleg met een door de ouders te formeren werkgroep te bezoen welke veiligheidsmaatrege len er getroffen moeten gaan worden. Op de vraag wat er gaat gebeuren met het gebied waarop de noodlo kalen geprojecteerd zijn als deze er over 6 tot 8 jaar weer Afgaan ant woordde tfe WèWbuder dat hët ge biedje voorbestemd is om er scholen op te plaatsen. In de verre toekomst ziet hij dan ook mogelijkheden om te komen tot één groot scholeneiland met mogelijk diverse vormen van onderwijs. zuid kreeg vrijdag uit handen van bur gemeester Vermeer van Amersfoort in de Open Hof te Amersfoort de ereme daille in goud. verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Verwoert is sinds 1947 in dienst bij de Raad van Arbeid te Amersfoort als commies, be last met de leiding van de groep ..Kin derbijslag buitenlandse werknemers". Hij is gedurende vele jaren actief ge weest op het terrein van de vakorgani satie en is thans nog voorzitter van de VASOV in het district Amersfoort De heer Verwoert begon zijn carrière in dienst van de gemeente Kesteren van 1937 tot 1943 Hij was van 1945 tot 1947 werkzaam bij de Raad van Arbeid ?e Eindhoven. DE HEER J. SCHRAA De heer J. Schraa uit Leusden-cen trum kreeg uit handen van bur gemeester Rademaker de versierse len, behorend tot het ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau De Leusdense burgemeester reisde daar voor speciaal naar Zeist, waar de uitrei king plaats vond in het gebouw van de Bedrijfsvereniging voor de Gezondheid Geestelijke en Maatschappelijke Be- LEUSDEN - Sinds 14 maart worden in eetcafé-galeriede Hakhorst" om de veertien dagen jazz-concerten georganiseerd. Het inmiddels bijna tot ,,Hak- horsthuisorkest' uit te roepen trio Nico Bunmk Friends speelt dan met gast- solisten. Nadat in een proefserie van drie con certen reeds bekende saxofonisten als Theo Loevendie en Dick Vennik als gast meespeelden, was het woensdag 25 april Eet Albers. die ook al weer voor de tweede keer, het kwartet kwam completeren. De samenstelling van Nico Bunnik Friends was intussen enig zins gewij zigd. Naast Nico Bunnik (piano) en Henk Zomer (drums) was bassist Mark Miller vervangen door Wilbur Little, een bekende gast in Nederland en onlangs nog met o.a. Nedley Elstak en Johnny Engels jr. een van de coryfeèen tijdens een jamsession in het BIM-Huis te Am sterdam. Evenals de eerste drie avonden mocht ook dit concert muzikaal gezien een sukses worden genoemd Alleen jammer voor de organisatoren, dat ook nu weer een te gering aantal liefheb bers kwam opdagen om mee te ge nieten van het gebodene. Nico Bunink, die destijds voor drie maanden naar Amerika ging, er elf /a- ren bleef en met vele grote uit de jazz- wereld speelde, blijkt nog steeds sterk geïnspireerd door een aantal van hen, waarvan Charles Mingus, Ben Webster en Thelounius Monk enkele zeer be kende zijn. Zijn stijl kenmerkt zich door een ge weldige veelzijdigheid en is misschien het best te omschrijven als een optel som van de gangbare jazzmuziek uit de vijftiger en zestiger jaren zonder overgangen naar de avant-garde. Elementen uit de Bebop en de Cool- jazz waren basis voor een aantal num mers Afwisselend en ook verrassend werden enkele zeer goede bluesnum mers ten gehore gebracht, waarbij gast Eef Albers, verleden week nog te horen bij het orkest van Clous van Me- chelen tijdens de ,,Alles is anders show" voor de KRO-TV, een indruk wekkende glansrol kon vervullen. Zijn sublieme gitaarspel, met soms jammer genoeg net iets teveel volume waardoor de bassist enigszins weg viel, groeide aan het slot tot een mach tige climax. Bassist Wilbur Little, op zichzelf een interressant solist, had met enkele compositorische bijdragen een be langrijk aandeel in het geheel. Mede ook door het degelijk onder steunende werk van drummer Hen Zomer, groeide er uit deze verschillen de muzikale persoonlijkhede zoiets als een consensus, waardoor het publiek geboeid bleef luisteren. En weer krijgen de wegblijvers een herkansing. Op 9 mei a s. is er weer een jazz-con- cert in de Hakhorst J.B i .OïL.i LEUSDEN - Bestaande en toe komstige wijkorganen in Leusden moeten een verenigingstruktuur krijgen. Om als gesprekspartner te worden aanvaard moet zo'n wijk- vereniging tenminste 50 van de - De heer Jacob Schraa, ridder in de orde van Oranje Nassau langen De heer Schraa is vanaf augustus 1973 hoofd van de interne ac countantsdienst op het hoofdkantoor van de BVG te Zeist. Bovendien is hij - De Leusdenaar W.A. Verwoert (links eveneens onderscheiden collega's van foort op de foto) tezamen met twee de Raad van Arbeid in Amers- wijkbewoners tot lid hebben. De doelstellingen van de wijkvereniging moeten duidelijk zijn geformuleerd en betrekking hebben op de belan genbehartiging en het welzijn van de wijk. De leden van een wijkvereni ging moeten een bescheiden eigen bijdrage betalen, maar daarnaast is er ruimte voor een subsidie van de gemeente. Aldus de belangrijkste punten uit een initiatiefvoorstel van de VVD inzake wijkorganen Het initiatiefvoorstel inza ke dit onderwerp, waarover door het college overigens een binnenkort te verwachten nota is toegezegd, werd donderdagavond door Rients Bergsma en Gerrit van Tiel ingediend en zal in de eerstvolgende vergadering van de commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken aan de orde komen. De VVD wil dat burgemeester en wethouders een inventarisatie laten maken van de behoefte aan wijkorga nen in de diverse Leusdense wijken. De raad zou, aldus het VVD-voorstel, een uitspraak moe ten doen. dat wijkorga nen een verenigingsstruktuur moeten bezitten, op basis van een door de raad vastgesteld huishoudelijk reglement en statuten Die zouden na inspraak moe ten worden opgesteld door het college van B en W In het initiatiefvoorstel wordt gewe zen op de verschillende juridische mo- landelijk voorzitter van de Nederlandse Bond van Amateurfotografen Vereni gingen. De heer Schraa begon zijn car rière in 1939 in dienst van Centraal Be heer in Amsterdam Hij nam als reser ve-luitenant deel aan de gevechts handelingen o.a. bij de Grebbeberg In 1952 kwam hij als mspekteur in de buitendienst van het GAK, werd in 1953 adjunct direkteur van het bijkantoor GAK te Zaandam en in 1963 werd hij adjunct-afdelingschef op het hoofd kantoor van het Gemeenschappelijk Administratie Kantoor te Amsterdam In 1965 werd hij benoemd tot direkteur van de Invaliditeitscoöperatie te Den Haag en op 1 januari 1967 tot direkteur van het BVG-bijkantoor in Den Haag DE HEER H. J. BAALMAN De heer H J Baaiman. o m beheer der van Ons Gebouw te Achterveld werd eveneens koninklijk onderschei den. Hij ontving uit handen van bur gemeester Rademaker de eremedaille in zilver. Voor een verslag van de bij eenkomst zie onze pagina ..Achter- velds nieuws". gelijkheden voor wijkorganen. Daarbij noemt de VVD ook de mogelijkheid van commissies ex artikel 61 van de Ge meentewet. ,,Voor zover wij dit nu kun nen beoordelen, lijkt het ons vooralsnog juist, dat de bijzondere omstandighe den, die een dergelijke publiek"-*; iij- ke wijkraad rechtvaardigen, in Leusden niet aanwezig zijn", zo staat in het ini tiatiefvoorstel te lezen. Rozendaallaan 9 LeusdenC LEUSDEN - In verband met de herdenking van de gevallenen op vrijdag 4 mei wordt de inwoners van Leusden verzocht van 18.00 tot 20.02 uur de Nederlandse vlag (zonder oranje wimpel) halfstok te hangen. Om 20.02 uur - na de 2 minuten stilte - dient de vlag in top te worden ge hesen en vervolgens om 21.00 uur - bij zonsondergang - te worden ge streken. Overeenkomstig de richtlijnen van het Comité Nationale Herdenking heeft het gemeentebestuur de plaatselijke horeca-bedrijven verzocht op 4 mei tussen 18 00 en 21.00 uur de buiten verlichting te doven, geen andere mu ziek dan die van de officiële Nederland se radioprogramma's ten gehore te brengen en verder ieder vermakelijk heidsaspect te vermijden. De gebruikelijke Stille-Tocht begint om 19.00 uur op de Appelweg, nabij de Laan 1919. Om ca. 19.15 uur zullen bloemen en kransen worden gelegd bij het monument op de fussilladeplaats van het voormalig concentratiekamp Amersfoort. Vandaar wordt de tocht voortgezet naar de oorlogsaraven op de begraafplaats Rusthof waar de stoet na de 2 minuten stilte wordt ont bonden Ter aankondiging van de 2 minu ten stilte zullen van 19.45 tot 19.59 uur de klokken van alle kerken en van de toren in Oud-Leusden luiden. Op een ieder wordt het dringend beroep gedaan de 2 minuten stilte (van 20.00 tot 20.02 uur) daadwerke lijk in acht te nemen.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11