,Elke dag met plezier naar mijn werk" :ilmklub „Cine Leusden" ïnthousiast van start Leusdenaar derde bij schermen werk Verkoopster Jacqueline Groenestein: Jubileumlid op de planken bij „De Eendracht" Poggenpohl badkamerkomfort is niet afhankelijk van de ruimte. Nog drie open avonden voor ledenwerving „Forma-Concepta" plaatselijk nieuws DONDERDAG 3 ME11979 LEUSDEN - Op zondag 22 april werd in Den Haag geschermd om het Algemeen jeugdkampioenschap Sabel, onder de deelnemers was de Leusdenaar Ronald Hoogendijk. Ronald heeft het tot een derde plaats weten te brengen. ..Ja. een maal in dedrie weken ben je vrij op zaterdag Dan werk je vrijdags avonds en hebt vrij tot en met maandag Dan heb ik een lang weekend en kan ik lekker met mijn man iets gaan doen. bijvoorbeed een dagje naar Am sterdam Wanneer ik zaterdags moet werken is dat ook niet erg. want dan is zaterdag eigenlijk de fijnste dag van de week Op zaterdag sluiten we namelijk eerder en dan gaan we met z'n allen schoonmaken. Door de weeks gebeurt dat ook iedere dag maar zaterdags wordt alles schoongemaakt, de muren, ramen vloeren, de vitrines Ondertus sen wassen twee meisjes alles af Is het klaar, dan gaan we met z'n allen koffie drinken Door de weeks doe je dat om beurten Wij werken met z'n zessen in de winkel (drie vrouwen en dne man nen) verder springt mevrouw Timmer bij als het druk is en zijn er twee part-time- krachten. een voor de vrijdagavond en zaterdag en een voor de zaterdag Heb je bij je volledige baan en je huishouden nog tijd voor hobbies ..O ja. ik heb veel hobbies, breien (ik De kampioenschappen en waarvoor alleen de 12 hoogst geklaseerde jeugd was uitgenodigd, verliep vlot Er werd erg sterk geschermd In het begin zag het er naar uit dat Ronald recht op de eerste plaats af stevende Maar door enig mening verschil met de jury verloor hij 2 partijen Deze twee verloren par tijen maakten Ronald zo fel dat hij de andere partijen kort en krachtig af maakte De drie eerste plaatsen wer den bezet door. 1 v d Hout - zaal Kardolu 2 A. Kardolu - zaal Kardolus 3. R Hoogendijk - A N S.C moet nog een sprei afbreien) naaien, schilderen vind 'k leuk. koken ook. maar dat doet mijn man meestal Hij leert het al aardig. Dat kan ook bijna niet anders, omdat we niets aan onze avond hebben als ik. wanneer ik thuis kom ook nog moet gaan koken Ik zit ook op beat- gym Mijn man werkt namelijk voor zijn hobbie zondagsmiddags in de Til Dat is natuurlijk prima, maar dan wil je zelf ook wel een hobbie hebben." Doen jullie ook wel eens iets gezel ligs met het personeel in de vorm van een gezellig avondje of zoiets? ..leder jaar is er een gezellig avond voor de slagers en hun personeel van zo'n twintig keurslagerijen Ook wordt er regelmatig een informatieavond ge geven. over hoe je bijvoorbeeld vlees af moet snijden of hoe je een toonbank leuk kunt inrichten. Binnenkort start er een cursus met als onderwerp verko pen. Alles bij elkaar bevalt het me pri ma. wij werken met een leuke groep samen De baas is ook altijd vrolijk Ik ga dan ook iedere dag met plezier naar mijn werk Een Poggenpohl badkamer biedt plaats voor alles Geen overbodig geloop meer. De inbouwmeubelen zijn van wand tot wand inpasbaar De fraaie wastafels rusten in een blad uit één stuk Dus geen naden En dat met alle snufjes die het verblijf in een Poggenpohl badkamer zo prettig maken U kiest uit verschillende uitvoeringen en kleuren. In kunststof Keuken/badkamerstudio Amersfoort: Lieve Vrouwenstraat 12-14 (achter de Lange Jan) Tel (033) 1 17 03. Amsterdam: Chr Huygensplein 34-36 (bij de Middenweg) Tel (020)9318 59 Hilversum: Groest 36 Tel. (035) 110 76 LEUSDEN - Jacqueline Groenes tein (22 jaar) werkt als verkoopster bij keurslagerij F. Timmer. Van haar geboorte heeft zij in Leusden ge woond aan de Leusbroekerweg. Daar hebben haar ouders een boerderij. Sinds twee maanden (zij is namelijk twee maanden getrouwd), woont zij in Amersfoort in het Soesterkwartier. Achter de winkel bevindt zich een keukentje met een tafel en twee stoeltjes. Daar gaan wij even zitten. De koffie staat te pruttelen in het ap paraat, mevrouw Timmer vouwt nog wat was en zegt dat zij zo klaar is, zodat wij ongestoord verder kunnen praten. Het woonhuis is namelijk bo ven en het keukentje doet dienst als koffieruimte. Hoe ben /e eigenlijk in een slagerij terechtgekomen? ..Ik heb vier jaar thuis gewerkt, vanaf mijn 15e en twee jaar in een doktersge zin in Achterveld. Dat was ook heel leuk. Soms moest ik. wanneer er een spoedgeval was en er was niemand thuis, de dokter oproepen, dat vond ik wel een beetje spannend Op een ge geven moment ging ik toch eens sol liciteren. dat was in Amersfoort, bij een kruidenier Stomtoevallig deed ik ook nog even een boodschap bij de salgerij en zag een bordje hangen met ..win kelmeisje gevraagd De sfeer leek me meteen al leuk. Toen die kruideniers winkel op mets uit liep heb ik meteen gebeld Ik kon die middag komen pra ten. ze zagen wel wat in me en ik werd aangenomen Het was in eerste instantie de bedoe ling dat Jacqueline half in de huishou ding, half in de winkel zou komen te werken, maar toen er een goede kracht weg ging was zij harder in de winkel nodig. V/aar bestaat het werk van een ver koopster uit? ..O. je doet van alles, de klanten hel pen natuurlijk daar heb je soms veel geduld voor nodig. Ik leer de klanten nu al een beetje kennen en dat praat dan gemakkelijker. Verder de koelmeubels bijhouden, slavinken maken en schnit zels paneren, de winkel bijhouden, ma chines schoonmaken, spek afsnijden. Het vlees zelf snijdt de slager af Voor vlees moet je veel geld betalen en daarom moet het goed afgesneden worden. In mijn werk zit veel variatie, je bent ook best zelfstandig. Als je ziet dat er iets gedaan moet worden of bijgevuld, dan doe je dat gewoon. Het is gewoon hardstikke leuk Ik hou er wel van om flink rrlijn handen uit de mouwen te ste ken."' Je moet ook op zaterdag werken? LIDMAATSCHAP Nieuwe leden betalen tien gulden entree-geld voor de filmclub ,,Cine Leusden". Het lidmaatschap gaat voorlopig 40 - per jaar kosten (tot 1 januari 1980) Tijdens de bijeenkomst bleek, dat er ook belangstelling was voor een foto club Het bestuur van ,,Cine Leusden" is echter van mening, dat zij geen twee verschillende zaken wil en kan beharti gen en zij raadde de foto-amateurs aan om de oprichting van een fotoclub in overweging te nemen. ..Cine Leusden" zou dit initiatief uiteraard toejuichen, zo werd gesteld DRIE OPEN AVONDEN Op 15 en 29 mei en op 12 juni a.s. zullen er drie open avonden van ..Cine Leusden" worden gehouden, alle drie in ..Groot-Krakhorst". aanvang 20 uur. De eerste avond zal in het teken staan van het draaien van kleine filmp jes van belangstellenden voor deze avond Het meegebrachte filmpje geldt als toegangsbewijs (maar ook zon der filmpje bent u echt wel welkom). De filmpjes mogen niet te lang zijn. want anders wordt het nachtwerk en ook dat is niet de bedoöling Op de tweede avond worden wat films vertoond en zal worden gepraat over het eerste te maken werkstuk. De derde avond staat in het teken van consumentenvoorlichting door de fa brikant van Eumig-filmapparatuur Op die avonden zullen allerlei projektoren en camera's (met toebehoren) worden getoond en gedemonstreerd De eerste avond van „Cine Leus- den'' is zonder meer geslaagd. Er werden tussen alle informatieve be drijven door allerlei zelfgemaakte filmpjes vertoond, waaronder eentje over de viering van Leusden 1200 en één van de Latent-Talent-film- cursusgroep over „Boerderijen in LeusdenDe door het bestuur mee gebrachte filmpjes waren nog „ruw", dus compleet met alle verkeerde, onscherpe en nog niet goed ge monteerde beelden, waaruit duide lijk bleek, dat ook het bestuur geen van allen de pretentie hebben om voor professionals te worden ver sleten. Kortom: „Cine Leusden" is een filmclub voor iedere amateurfil mer, die graag wat wil leren over zijn of haar hobby, zonder dat perfektie wordt nagestreefd. Inlichtingen: se cretaris Max Bremer, telefoon 42805. Met Poggenpohl wordt uw bad kamer mooier en moderner, gerie felijker en gezelliger Waarbij het vele komfort vooral wordt bepaald door een optimaal gebruik van de inbouw meubelen Dat geldt ook voor beperkte ruimtes. of hout, 13 verschillende uitvoeringen Een Poggenpohl badkamer niet alleen om te baden, maar ook om u te verzor gen en te ontspannen En wij van Forma Concepta luisteren naar uw wensen. Bekijken de inbouwmogelijkheden. Maken gratis ontwerp. Daarna beslist u pas. voor het eerst in zijn bestaan het honderdste lid inschrijven, boven dien speelt dit lid een rol in het to neelstuk, dat vorige week dinsdag al een „try-out" beleefde voor de be jaarden van 't Hamersveld. Die honderdste „Eendrachteling" was Marian Bolle, die kort na haar aan melding als lid door regisseur N.G. Pie- ters aangezocht werd voor 'n rol in de nieuwe klucht. Aanvankelijk speelde zij de artieste ZoeZoe, (naar later moest zij wegens ziekte deze rol inruilen voor de meer bescheiden rol van wasvrouw. Die zij overigens ook op uitstekende wijze gestalte bleek te kunnen geven Regisseur Pieters ..Van de acht spe lers in dit nieuwe stuk zijn er maar liefst vier debutanten, maar ik ben erg tevre den over de wijze waarop zij zich heb ben ontplooid Dat bleek zowel tijdens de repetities als tijdens de uitvoering in 't Hamersveld. Overigens krijgen de tonelisten het druk genoeg met „Je moet er niet mee spelen" Zaterdag gaat het stuk voor het eerst voor „heel Leusden" in 't Ros Beyaart en de week daarop is er niet alleen nog een voorstelling in 't Ros, maar bovendien nog 's middags een extra uitvoering voor de Leusdense bejaardenvereniging. Twee voorstel lingen op éen dag is een prestatie die Eendracht tot nu toe niet geleverd heeft. Met de keuze voor „Je moet er niet mee spelen" lijkt Eendracht weer defi nitief de weg te hebben ingeslagen naar het „lichtere" werk. na enkele keren wat „moeilijker" stukken vertolkt te hebben. Een definitieve keuze is dat overigens niet In de praktijk echter blijkt het trouwe publiek van de vereniging zich het meest aangetrokken te voelen tot de vrolijke stukken en die wens kunnen bestuur en regisseur moeilijk naast zich neerleggen. Van tijd tot tijd zal niettemin getracht worden ook stukken met wat meer diepgang in 't Ros te brengen. Een ongebruikte slaap-, rommel of logeer kamer kan worden bijgetrokken om uw badkamer tot een ruim verblijf te maken. LEUSDEN/CENTRUM - Geld had tofeel vereniging Eendracht niet meer om het 45-jarig bestaan, dat dit seizoen herdacht werd, te vieren. Maar met de uitvoeringen van „Je moet er niet mee spelen" van Hes Nesna zorgt de aloude toneelclub wel voor een waardige afsluiting. Niet alleen namelijk kon Eendracht douche oude situatie rommel-/ logeer kamer cotheek van filmmuziek op te gaan zetten, waaruit de leden hun muziek en geluidseffekten kunnen kiezen. Het collectief abonneren op ver schillende film-hobbybladen behoort ook tot de plannen van het bestuur en wellicht zijn er nog andere suggesties. Op dit moment is het bestuur bezig te bezien, in hoeverre tegen een geredu ceerde prijs materiaal kan worden inge kocht door de leden van de filmclub. Andere (toekomstige) mogelijkhe den: het zelf aanschaffen van een zo genaamde stripe-machine, waardoor het mogelijk is. dat de leden van de filmclub hun eigen films zelf van een geluidsspoor kunnen voorzien. Ook de aanschaf van een titel-apparaat be hoort tot de mogelijkheden. nieuwe situatie Nan de redaktie) AKTIEF FILMEN LEUSDEN - De filmclub „Cine Leusden" gaat met nog drie open avonden (an start. Tijdens de eerste bijeenkomst van deze op 13 maart van dit jaar gerichte filmclub, waarvoor in Groot-Krakhorst een behoorlijke belang stelling bestond, deelde voorzitter Piet Rijswijk mee, dat op 15 en 29 mei en 12 juni voor alle filmamateurs interessante avonden zullen worden ge- iouden, die ook als doel zullen hebben zoveel mogelijk nieuwe leden voor ^eze enthousiast van start gegane filmclub te winnen. Aan het eind van de jvond kon het bestuur zes nieuwe leden noteren en bovendien waren er nminste vijftien aanwezigen, die serieus overwegen om ook lid te worden tan de filmclub. In totaal waren ruim veertig Leusdenaren gekomen om te luisteren en te kijken naar wat de kersverse filmclub had te vertellen en te lonen. Naast het leren van eikaars ervaringen en problemen biedt zo'n clubavond natuurlijk ook een stukje gezelligheid. Naast het vertonen van eigen ge maakte filmpjes, zullen er ook wer- kavonden worden gehouden. Met door de leden meegenomen apparafuur kan dan worden gewerkt. Zo denkt het be stuur aan bijvoorbeeld het maken van titels voor een film, hoe je animatiefilms kunt maken, het toevoegen van geluid aan films etc Er zijn wat dat betreft tal loze mogelijkheden. Daarnaast is het mogelijk, dat er filmwedstrijden zullen worden georganiseerd, hetzij in club verband of voor iedereen, die daar aan mee wil doen Bestuurslid Yke Schulp legde (tussen ft vertonen van allerlei door het be ur gemaakt filmpjes door) uit. wat de 'doeling is van de filmclub. „Vaak laken we filmpjes, draaien die een ier voor de familie en leggen die dan in kast om er nooit meer naar te kijken ^Vat de filmclub eigenlijk wil proberen is S m haar leden bewust en aktief te leren ilmen. waarbij ook de afwerking (mon- age, de film voorzien van geluid en ti ls) een belangrijk onderdeel van het ilmen vormt Het is zoveel leuker om ilmpjes te maken met een begin en een and, filmpjes met een verhaal. Dat wil ie club niet alleen stimuleren, maar als nen daar prijs op stelt, kan daarover jepraat worden, er kunnen adviezen vorden gegeven en ervaringen van an- lere leden kunnen worden uitgewis- ;eld. Ook de techniek van het filmen tan natuurlijk altijd worden verbeterd. )at is een groeiproces, dat gaat niet de ene op de andere dag. Wij zijn zoals we hier zitten, huis-tuin- keukenfilmers en het is ook niet de dat we via de filmclub straks illemaal professionals gaan worden". PRODUKTINFORMATIE Regelmatig zal aandacht worden be steed aan nieuwe apparatuur. Deze voorlichtingsavonden zullen in club verband worden verzorgd door desbe treffende fabrikanten en importeurs van de apparatuur. Het bestuur heeft inmid dels al twee van dergelijke avonden gepland. Die zullen worden verzorgd door Eumig. FILMBIBLIOTHEEK Het ligt in de bedoeling om elke drie, weken een clubavond te houden leden kunnen door hen gemaakte 5 dan laten zien en via opbouwende kan men daar wat van leren. De filmclub kan natuurlijk nog meer voordelen bieden aan haar leden. Zo wordt gedacht aan het samenstellen van een film-bibliotheek met boeken en tijdschriften over filmmaken e d. Ook lijkt het aantrekkelijk om een eigen dis-

Leusder Krant | 1979 | | pagina 13