KPO besloot seizoen leusder krnnt Activiteiten PJ MgüfiiwiaaWMBSia- Dames wonnen DONDERDAG 3 ME11979 Achtervelds nieuws 15 chterveld vierde Koninginnedag met al van geslaagde evenementen ACHTERVELD - Het feestcomité te ihterveld had in verband met de ste verjaardag van H.M. de Konin- n een mooi feestprogramma in el- ar gezet. Het programma begon eds zondag morgen met de start n een gezelligheidsrit per fiets. De was uitgezet in de mooie omge- ig van Achterveld. Aan deze rit kon lor iedereen mee worden gedaan. deelname was overweldigend. >or 161 personen werd inge- hreve n voor deelname aan de rit et uitvoering van enkele kleine op- achten terwijl er ook nog een aan- aan deze rit deelnamen alleen ior het fiets plezier. In totaal werd ior ongeveer 200 personen aan de- rit deelgenomen. Het was bij het vertrek wel koud. lar gelukkig droog. Ongeveer een uur er brak gelukkig de zon door zodat de tstocht hierdoor ook aantrekkelijker >rd Na afloop was het voor de jury 'n heel rekenwerk voordat de prijs- nnaars bekend konden worden ge- aakt. De 1 e prijs was voor Hans v. d. jes, de tweede voor Wim Tolboom en derde voor W. Tolboom elk met 30 afpunten Verder waren er nog 18 elnemers die een prijsje in ontvangst ochten nemen. De poedelprijs was or Nic v. d. Heuvel met 180 strafpun- i. De algemene reactie was dat dit ker voor herhaling vatbaar was. AMPIONOPTOCHT Zondagavond was er dan de lampion tocht. Kort voor de opstelling begon t echter te regenen. De aanwe zige kinderen en ouders vonden dat ondanks dit de optocht toch maar door moest gaan Ondanks de weers omstandigheden was er toch nog een grote deelname. De geplande route werd dwel een heel stuk ingekort Door zowel de kinderen als de ouders was er weer veel werk gemaakt zowel van de kleding die werd gedragen als van de zelf gemaakte lampionnen. Er waren enkele echte kunstwerken bij. Dank zij de medewerking van de ouders en de kinderen kon ook deze optocht weer zeer geslaagd worden genoemd. Zeer werd het op prijs gesteld dat juist voor de ontbinding van de optocht bij Ons Gebouw burgemeester Rademaker ter plaatse verscheen. Nadat alle kinderen in Ons Gebouw aren verzameld sprak de burgemeester een heel kort woord tot de kinderen. Hierna werd door de burgemeester de prijzen aan de win naars uitgereikt. Bij de eenlingen gin gen de prijzen naar 1e. kabouter PADDESTOEL lampion Astrid Smit, 2e. monster der vervuiling, was zeer origneel, Petra van Rossum, 3e een muis. Ester Eggenkamp, 4e. zeerover met lantaarn Sjouk Sieswerda, 5e. oud vrouw Anja Voorburg 6e. lampion met hartjes marleen Lokhorst, 7e indiaan Christel Schipper. Paren: 1e. een ei hoort erbij kinderen Blom - Vos, 2e Crepepapier vuurpot lampions kinderen Tijmensen, 3e rood-wit-blauwe lampions kinderen Wouters - Peters. Groepen: 1 e verpleegster met geef ons meer personeel-Sheila en Judith Keizer en Sjoukje Lunter, 2e familie Doorsnee ACHTERVELD - Door de schiet- reniging Ons Genoegen is de P.J. uitgenodigd om een kaart- 'ond te houden. Deze kaartavond worden gehouden op maandag 7 fel in de zaal bij Rien Coenders. Bar de vorige kaartwedstrijd door K.P.J. werd gewonnen kan de hietvereniging nu revanche ne en. Als de wedstrijd uitloopt tot na aalven zal gelijk de verjaardag van "K.P.J. voorzitter worden gevierd. Zaterdag 19 mei zal de sluitings- avond van het seizoen worden gehou den. Door de leden zullen er dan enkele toneelstukjes worden opgevoerd Daar er nog dringend enkele leden nodig zijn voor het toneel wordt wel verzocht de genen die daaraan mee willen doen zich zo spoedig mogelijk te willen opge ven. Ook zal er deze avond afscheid worden genomen van drie bestuursle den Door de K P.J Eemnes wordt op 24 mei een voetbaltournooi georgani seerd Door Achterveld zal aan dit tournooi met een dames en een heren team worden deelgenomen. Voor het dames elftal zijn er nog wat dames te kort. De dames die mee willen voetbal len worden verzocht zich hiervoor zo spoedig mogelijk te willen opgeven bij het bestuur Kaarten in de Peerdestal Nelhe-Edwin-Robert-Ria en Dennis van Dalen, 3e knipperwagen van Daat- selaar. Nadat alle kinderen van een zakje snoep waren voorzien ging men weer huiswaarts. REVEILLE De maandagmorgen werd al vroeg ingezet met de reveille Om 7.00 uur werd er gestart. Op alle mogelijke ma nieren werd er lawaai gemaakt. Er wa ren ook weer enkele zeer orginele voertuigen in elkaar gezet Ook met de ze reveille waren weer enkele prijzen te winnen De door het dorp rijdende en lopende herrie maken de jeugd werkte zo aanstekelijk op de bestuurder van een vrachtauto dat hij alle register van zijnmeertonige hoorn openzette en zo ook meedeed. De prijzen van deze reveille werden gewonnen door 1 e. kinderen Jan Rutte, 2e. kinderen Henk Smit 3e. kinderen Gerard v. d. Pol en 4e Wim van Karei Voskuilen Direct na afloop van de re veille maakte de muziekvereniging D.W S voorafgegaan door de minere- tes, de majorettes en de drumband een rondgang door het dorp. Dat de reille goed gewerkt had bleek al bij de rond gang door de muzeiekvereniging, want bij veel woningen was inmiddels de vlag al uitgehangen. VOSSENJACHT Om 9 00 uur begon voor de jeugd van ouder dan 10 jaar een Vossenjacht door het dorp en was er voor de kinderen tot tien jaar een film in Ons Gebouw Beide programma onderdelen hadden niet over belangstelling te klagen Bij de Vossenjacht waren een aantal echte vossen ingeschakeld doch er konden ook wel eens valse tussen lopen ver schillende bekende personen werden daardoor wel aan de tand gevoeld of ze een echte of een valse waren. Soms bleek het geen van beiden te zijn. Nadat alles binnen was kon ook hier de prijs winnaars bekenchworden gemaakt 1e. was de groep Ingen. Jansen, Carla Hoogland. Roselien v d Heuvel. Jen nie Blotenburg én Els Zwarts met 45 punten, 2e de groep van Thijs Nabuurs. Claudi van Dordt. Paul Leermakers. Rob Boersema en Eerhad Voorburg, met 45 punten. De derde prijs was voor de groep van Jose v d Berg, Lieke Hilhorst, Linda Voorburg, en M. K van Rossum ook met 45 punten ZESKAMP Maandagmiddag was er de zeskamp op het sportpark Er was wel publieke belangstelling doch gezien het koude weer zijn er wel mensen thuis gebleven die er anders altijd waren. Gelukkig is het ook deze middag weer droog geble ven Aan deze zeskamp werd door acht ploegen deelgenomen Deze hadden wel, heel toepasselijke namen bedacht De ploegen waren De Gerrie stekkers, De oude koster Boys (fam. v Bekkum), F. C. Moorst, De Beukenhof (fam De Vette). De Lieverdjes een heel toepas selijke naam voor deze ploeg (fam Smink), De eierkolen en de Hes- sennaren De zeskamp bestond uit de navolgende onderdelen strandballo pen. berkers overbrengen, skiloop wippekonten, (een zeer moeilijk pro grammaonderdeel), kruiwagen race, mast klimmen en flessenprikken. Alle ploegen moesten alle onderdelen af werken Het werd een hèel gezellige wedstrijd waarbij zowel door de deel nemers als door het aanwezige publiek zeer veel is gelachen Na afloop werd de opmerking al gehoord, volgend jaar weer, maar dan nog meer ploegen. Ook hier moest weer veel rekenwerk aan te pas komen om de juiste uitslag bekend te maken De 1e prijs was voor de Lieverdjes met 195 punten, de 2e voor De Beukenhof met 175 punten, de 3e voor de Hessennaren en de 4e voor F C Moorst DANSEN In de avonduren was er dansen voor de jeugd tot 16 jaar in Ons Gebouw De muziek werd deze avond weer verzorgd door Oebi Doebi. Ook hier was weer grote opkomst Voor de ouderen was het kaarten in D'Ouwe Peerdestal. Hier kon zowel geschut als geklaverjast worden Er waren totaal tachtig kaarters aanwezig t w 56 klaverjassers en 24 schutjassers Ook hier werd vlot en sportief gespeeld. Het was verplicht spelen hetgeen bij sommige wel eens heel wat zuchten kostte als zij moesten spelen. Ondanks dat er vrij vlot werd gespeeld was het toch al vrij laat in de avond voor de prijzen bekend konden worden gemaakt Bij het klaverjassen waren de eershe tien prijzen voor aantal punten 1 mevr Hilverts5805 (rekord aantal) 2 Gerda de Ridder 5380 3. Hans Ossendrijver 5311 4. mevnv.d. Hengel De Ridder 5171 5 Lenneke Shit 5040 6 Rinus Eggenkamp 4978 7 P Smink 4932 8 Marius Boersen 4929 9 P van AJhm 4872 10 mevr v d Burgwal-Smit 4862 In totaal werden er bij het klaverjas sen 31 prijzen uitgereikt Bij het schut jassen waren de eerste tien prij zen voor: 1 A de Ridder 96 2. E. Heiligers 95 3. Harry van Ruitenbeek 95 4 C G Prinsen Sr. 95 5 Wim de Ridder 92 6. W. Tijmensen 83 7 C de Vette 78 8 J van Laar 74 9. G. Prinsen 72 10 Kees Prinsen Jr 70 Hier werden in totaal 13 prijzen uitge reikt. Na afloop van het feeste werden alle medewerkenden en deelnemers hartelijk dank gebracht voor het vele werk dat er was verzet en het leuke meedoen door de deelnemers. Men hoopte dat volgend jaar vooral met de zeskamp nog meer groepen zou den meedoen. Ook de scheids rechters werden bedankt voor het werk dat zij bij de zeskamp hadden verricht. Achterveld kan ook nu weer terug zien op een zeer geslaagde viering van de Koninginnedag. ACHTERVELD - Op 26 april werd in de zaal van café Buitenlust de slotavond van het KPO-seizoen ge houden. Het was wel jammer dat er deze avond zo weinig leden aanwe zig waren. Van de 115 leden waren er slechts 35 aanwezig. Daar het deze avond tevens de jaar lijkse ledenvergadering was werd na de opening eerst het verslag van het afge lopen jaar voorgelezen. Hieruit bleek dat de KPO een heel actief jaar achter de rug had Na voorlezing van het fi nanciële verslag bleek dat er een klein batig saldo was Ondanks dit werd er voorgesteld de contributie met vijf gul den te verhogen. Dit werd voorgesteld omdat er vaak heel leuke ideeën zijn voor te organiseren avonden doch dat dit niet kan door kan gaan omdat het geld hiervoor ontbreekt. In de pauze werd volop genoten van een heerlijk kopje koffie met cake. Zoals gewoonlijk werd er na de pauze een bingo gehouden. De bingo werd geleid door Frans Kerkhof die het deze avond weer op de van hem bekende gezellige manier deed Toen er als prijs een mooie pluche hond te winnen was, ver zocht hij de dame of dames die bingo hadden geen bingo te roepen, doch te blaffen De hoofdprijs was een fraaie tuinstoel die door mevrouw Van Mid delaar-van Burgsteden werd gewon nen Alle bingo-briefjes werden van de naam van de deelneemster voorzien. Na afloop van de bingo werd er met deze briefjes nog een verloting gehou den voor een fijne mokkataart De win nares van de hoofdprijs werd verzocht de loting te doen Tot haar stomme ver bazing trok zij haar eigen naam, dit tot grote hilariteit van de aanwezigen. Zij kon dus deze avond met twee mooie prijzen huiswaarts keren. Na de bingo bleven de dames onder het genot van een borreltje nog enige tijd gezellig bij een. Het jaarlijkse zomerreisje zal dit jaar zijn op 15 mei De dames die met dit reisje mee willen gaan kunnen zich hiervoor nog tot uiterlijk 5 mei opgeven. ACHTERVELD - Zondagmorgen speelde het Achterveldse dames elftal een thuiswedstrijd tegen het voor hen geheel onbekende BVC- elftal uit Bilthoven. De te spelen wedstrijd tegen deze damesploeg was reeds driemaal afgelast. Daar de scheidsrechter niet kwam opdagen en er gewacht moest worden op een vervanger begon de wedstrijd een half uur te laat. Het is voor Achterveld een bijzonder moeilijke wedstrijd geweest De BVC- dames gingen op elke bal in hetgeen door Achterveld wel eens werd nage laten. Het was Achterveld die de score opende Het was R van Dijk die een dieptepass gaf naar L. Kerkhof die met haar linkervoet goed uithaalde en zo de stand op 1-0 bracht Het bleef voor Achterveld toch steeds goed oppassen voor de soms gevaarlij ke uitvallen van BVC. Jammer was dat A. de Vette even voor de rust een kans miste Na de rust kreeg men ongeveer hetzelfde spelbeeld te zien Wel werd er bij Achterveld veel meer balverlies ge leden dan nodig was. Men wachtte soms veel te lang om in te grijpen. Het was aan de Achterveldse achterhoede en aan de steeds goed uitlopende keepster T van Westerlaak te danken dat de BVC-dames niet tot het Achter veldse doel konden doordringen. On geveer één minuut voor het einde van de wedstrijd stevende R. van Dijk alleen op het vijandelijke doel af. Een tweede doelpunt bleek in zicht Haar schot be landde echter recht op de keepster zo dat de eindstand 1 -0 bleef. Donderdag 3 mei de moeilijke uitwedstrijd tegen 's-Graveland De aanvang van deze wedstrijd is om 19.30 uur UITLAAI STUESI1 bellen! 033-33939 driekwart uur service KeuKensir 9 11030 31 22 7 r 4 033 -3 39 39 J I

Leusder Krant | 1979 | | pagina 15