ilveren eremedaille oor Herman Baalmain iemelaar onder invloed ran een depressie oor uitstekend concert St. Joseph heeft nu straatnamen leusder krant; Leusden Troef klopte De Roskam Uitslag klaverjassen Klaverjassen Finale SKGV Van Druten en Smink winnaars Oranjerit Donderdag 3 mei koopavond in Barneveld!! Vacantie- sport- medewerker Impala/handbal SCHIETEN s.v. Achterveld DONDERDAG 3 ME11979 Achtervelds nieuws iCHTERVELD - H. Baaiman werd dag onderscheiden met de ere- daille in zilver van Oranje Nas- Om ongeveer 10.30 uur werd ze onderscheiding door de heer rgemeester J. W. M. Rademaker erhandigd aan mevrouw Baaiman deze bij haar echtgenoot op- eldde. De uitreiking vond plaats in ffiekamer van Ons Gebouw. Tij- ns zijn toespraak wees de heer rgemeester op de vele verdien en van de heer Baaiman. 3i| de oprichting van de R K. Sport- reniging Achterveld heeft hij een tot aandeel gehad. Ook is hij een groot aantal jaren lid geweest van het feestcomité en heeft daar ook steeds zijn beste krachten aan gewijd. Samen met zijn vrouw heeft hij ongeveer 20 jaar het beheer gehad over Ons Ge bouw Bij de uitreiking van deze onder scheiding waren o m aanwezig de voorzitter van de Stichting Ons Ge bouw. de heer Boersema die bij zijn gelukwensen tevens bloemen aan bood. en de directeur van de P T T te Amersfoort waar de heer Baaiman werkzaam is. Deze ging tijdens zijn korte toespraak in op de kwaliteiten van de heer Baaiman in het bedrijf van de P T T Namens de Directeur Generaal reikte hij de eremedaille van de P.T.T. uit. Het uitreiken van deze onderschei ding kwam voor de heer Baaiman als een volkomen verrassing Men heeft heel wat moeite moeten doen om hem op tijd in Ons Gebouw aanwezig te doen zijn. Hij was op zijn werk en was er volgens hem niets bijzonders te doen in Ons Gebouw waarom hij het niet nodig achtte om even naar Achterveld te ko men. Uiteindelijk heeft men hem toch kunnen overtuigen dat zijn aanwezig heid dringend nodig was. zodat hij toch nog op tijd arriveerde. ACHTERVELD - De competitiere- ultaten van de meeste Eemelaar- ams hebben veel weg van de lersomstandigheden van de af lopen weken: „zeer wisselvallig", leen het eerste seniorenteam in de ndelijke competitie, bestaande uit ke Muns, Wil Jehee, Henk Eek en ob Langereis, kon voor de tweede taal de volle winst ïnee naar huis imen, ditmaal bij Flehite V. Ook het tweede team kwam dit- laal tot winst, niet in de laatste aats door het goede spel van andra (Xandra) Beyneveld die geen an haar drie partijen verloor. Het erenteam verloor na een langdurige rijd met 4-2 van Randenbroek II. De eerste competitiedag is voor de imesteams in de districtscompetitie ipaald niet rooskleurig verlopen. Het irste team. dat zich vorig seizoen als >ede tweede in de tweede klasse wist handhaven, verloor met 3-1 van het eerste team van Weldam. Ook de ove rige damesteams konden niet tot winst komen. Het senioren A-team ging met maar liefst 5-0 ten onder tegen het te sterke eerste team van 't Stort. De te genstanders van het B-team. Wilsk racht E. deden hun geen eer aan en moesten genoegen nemen met een 0-5 nederlaag. Senioren C verloor evenals de vorige week. met 3-2 hetgeen echter toch eén wedstrijdpunt oplevert. Van de herenteams bleef alleen het eerste overeind. De heren speelden weliswaar gelijk (3-3) tegen Montfoort D. maar blijven daardoor nog volledig in de strijd Dit vooral door het goede spel van de gebroeders Tino en Arthur Scherpenzeel. De overige herenteams kwamen allen niet verder dan een 4-2 nederlaag. Ook in de juniorencompetitie blijken er weer grote verschillen in speelsterkte te bestaan Wist het juniorenteam vori ge week nog met 5-0 te winnen, het afgelopen weekeinde werd het een 5-0 nederlaag tegen Lockhorst C. De jon gensteams hebben nog te weinig wed strijdervaring en moesten dan ook deze week weer vrij forse nederlagen incas seren De uitslagen: Flehite V - Senioren l 3-5 Senioren II - Bilthoven VI 5-3 Randenbroek II - Heren I 4-2 Weldam A - Dames A 3-1 Dames B - Weldam C 1 -3 Stort D - Dames C 3-1 Dames D - Randenbroek B 0-4 Stort A - Senioren A 5-0 Sen. B - Wilskracht E 5-0 Soest Z A - Sen C 3-2 Heren A - Montfoort D 3-3 Blaricum B - Heren B 4-2 Heren C - Eemnes B 2-4 Heren D - Reinhuyzen D 2-4 Lockhorst C - Junioren A 5-0 Jongens A - Soesterberg A 1 -7 Stort A - Jongens B 8-0 r« H i m f ACHTERVELD - Vrijdagavond md voor de tweede maal een Walk Concert plaats in de R.K. kerk te :hterveld. Medewerkenden deze ond waren het R.K. kerkkoor uit :hterveld, het Lesuder Kamerkoor, (centen Trio muziekschool Leus- n, Toonkunst koor Treeksangh usden en de organist J. van laendonck. De organisatie van de- avond was in handen van de heer eddeman die deze avond met een >rt woord opende. Ook werden de ibrachte nummers door de heer eddeman toegelicht. Vermoedelijk is de vrijdagavond een geschikte avond voor een derge- k concert of er is mogelijk te weinig ekendheid aangegeven In ieder geval as er een minimale belangstelling oor dit concert Dit was natuurlijk zeer mmer voor de uitvoerenden van dit oncert Hetgeen er gebracht werd was zeer hoge kwaliteit en voor de sfhebbers een genot om naar te steren Het programma was las volgt luziekschool Trio speelde eerst Trio in delen van J. Kreutzer, a Allegro Re- oluto, b adigio en c. alia polacco R K erkoor Achterveld, a Glory, glory Hal- iluja, b 0 Musica, c Wir lieben sehrim erzen, d Odi et Arno en e Had hij niet ieer gedronken dan geleden, dit alles nder leidinq van de heer H Wijnands Als derde trad op de heer J van paendonck orgel. Het Leusder Ka- lerkoor onder leiding van J van paendonck bracht de volgende num- ïers ten gehore, a Christus Factus st. b Domme Jesu Christie, Mijn siele diep gewoghen. d Doe Loreley en e lailhed. Hierna volgde weer een optre- len van van het docenten Trio met Trio lummer 1 - Musique d'Automne van ^ndor Kovach Als laatste kwam het "oonkunstkoor Treeksangh onder lei- ling van de heer J. van Spaendonck met a Erlkonigs Tochter. b Herr Oluf ibends hielt an sein Ross. b Om Ost jeht die sonne auf. 2 Lentekoor uit Die Jahrijzeiten en 3 Deutsche Tan- Zowel het orgelspel als het ge- irachte door het Muziekschool Trio was een heel fijne afwisseling Ook voor de uitvoerenden is het een avond geweest waarvan zij hebben kunnen genieten Het was echt fijn om elkaar zo eens te kunnen horen Het is wel de bedoeling dat er nog verschillende van deze con certen zullen volgen Beelden van het Walk-ln concert in Achterveld. - Herman Baaiman is blij met de eremedaille, die hem door zijn echt genote wordt opgespeld - Uit handen van de heer Van Hattem ontving Baaiman ook nog de PTT-medaille ACHTERVELD - Woensdag 25 ap ril vond In de recreatiezaal van Huize St. Joseph voor de bewoners van het huis en voor de bewoners van Sine- cura de laatste ontspanningsavond plaats van dit seizoen. Door de be wonerscommissie was er voor deze avond weer een bingo-avond gep land. Dat de voorgaande bingoavon den goed in de smaak waren geval len bleek wel uit de grote opkomst deze avond. Toen de heer Hilhorst, directeur van het huis, deze avond met een kort welkomswoord opende was de zaal geheel gevuld. De bingo werd geleid door mevrouw Noliet en de heer S Kerkhof. Als eerste prijs was er een heel mooie bloeiende azalea die door het huis beschikbaar was gesteld Buiten de azalea waren er nog een aantal leuke bruikbare prijzen Er werd met een en de zelfde kaart net zo lang gespeeld tot alle prijzen op wa ren. Na de pauze werden de uitslag be kend gemaakt van prijsvraag betreffen de de naamgeving van de gangen in het huis. Het huis heeft een begane grond een een eerste en een tweede verdie ping. Het bleek wel een smoeilijkheden op te leveren als met het over de afde lingen had. Velen wisten natuurlijk wel welke afdeling er bedoeld werd, doch wilde men ergens op bezoek wist men nooit zeker of men nu links of rechts van de gang moest zijn Daarom werd een rpijsvraag uitgeschreven onder de be woners om de gangen van een naam te voorzien. Er waren in totaal 45 inzen dingen binnen gekomen De hury had zeker geen gemakkelijke taak gehad om de juiste keus te maken Ver schillende malen zijn de inzendingen bekeken, doch steeds kwam dezelfde inzending naar voren De winnares van de rpijsvraag was zuster Polycarpa De eenvoud van de namen en de uitleg hierover hadden wel de doorslag gege ven De begane grond kreeg de namen ..Weidelaan" en ..Weide dreef", de eerste verdieping werd bedacht met de namen ..Valklaan" en ..Valkdreef' en de tweede verdieping met de namen ..Torenlaan" en .Torendreef". Er was voor deze naam geving door de jury gekozen omdat er nu maar drie namen onthouden moes ten worden De lanen liggen als men voor het gebouw staat links en de dre ven rechts. Uit de reactie van de aanwezigen bleek wel dat hier een juiste keus was gedaan De betreffende naambordjes waren inmiddels ook reeds klaar en de ze werden door de winnares onthuld Tevens kreeg zij nog heel mooie prijs. Als er iets nieuws wordt ingewijd wordt daar meestal een borreltje opge dronken De directeur de her Hilhorst stelde voor om dit nu ook maar te doen Hij hoefde dit geen twee maal voor te stellen Aan het slot van de avond dankte mevrouw Noliet als voorzitser van de bewonerscommissie de aanwe zigen voor het grote opkomst. Zij hoopte dat het volgend sezoen van de ontspanningsavonden weer net zo goed en mooi zou verlopen als het af gelopen seizoen. Zij dankte iedereen die op elke wijze dan ook had meege werkt om al deze avond zo goed te doen slagen IMPALA-VELD WORDT EVERBE- TERD Van één onzer verslaggevers. LEUSDEN - Het veld van de hand balvereniging Impala wordt verbe terd. Zo spoedig mogelijk wordt het nu onbruikbare veld gedraineerd en van graszoden voorzien. Het is mo gelijk, dat de handbalvereniging met ingang van het seizoen 1980/1981 de beschikking heeft over een verhard speelveld. Daarmee zullen de ge- meenteraadsledèn zich in de eerst volgende vergadering van de be treffende commissie bezighouden. bekend geweest te zijn met de slechte kwaliteit van het handbalveld. ,,We gaan er nu zo gauw mogelijk wat aan doen Misschien dat de handballers nog een tijdje zullen moeten uitwijken naar de noodhockeyvelden in De Wetering. Maar dat zou dan maar tijdelijk zijn en echt van korte duur", aldus de wethou der. Aldus deelde wethouder Jan Wage naar (VVD) jongstleden donderdag de leden van de gemeenteraad mee Hij deed dat naar aanleiding van vragen van de raadsleden Gerrit van Tiel (VVD) en Ad Wisman (CDA), die een brief van Impala hiertoe aangrepen Van Tiel noemde het een trieste zaak dat eén van Leusdens oudste sportverenigin gen thans gedupeerd wordt door een onbruikbaar speelveld. Voor haar com petitiewedstrijden moet Impala uitwij ken naar Amersfoort Ook Wisman wees op de oude rechten van de hand ballers ,Het zou toch wel zuur zijn voor Impala, als we straks wel over een skateboardbaan beschikken, maar niet over een behoorlijk'handbalveld", aldus de CDA-er Daarop kwam Wagenaar met zijn toezegging het veld te verbeteren De wethouder verklaarde tot voor kort niet LEUSDEN - Onze sportmede- werker is nog t/m 6 mei met va- cantie. Voor contact tot die datum kunt u terecht op het redactie adres Rozendaallaan 9, Leusden- Centrum (tel. 41495). ACHTERVELD - Aan de onderlinge wedstrijd op de binnenbaan van Ons Genoegen werd deze avond door een minimum aantal leden deelgenomen. Slechts acht schutters waren deze avond present De uitslag was aantal punten 1 W J Lagerweij 49 2. B. Voskuilen 49 3. A. Vlug 48 4 J E van Hamersveld 48 5. J. van Rossum 47 6. P. Smink 43 7 J. van Nimwegen 41 8 T Vos 41 ACHTERVELD - In hotel de Roskam vond een uitwisselingskaartavond plaats De loterijclub van De Roskam speelde tegen de club Leusden Troef uit Leusden. Er werd deze avond pittig doch wel sportief gespeeld. Door 44 spelers werd aan deze avond deelge nomen. De Roskam moest het wel af leggen tegen Leusden Troef De Leusdense club won deze kaartwed- stnjd met 64756 punten tegen 59166 punten voor de Achterveldse ploeg. De persoonlijke prijzen werd door de na volgende personen gewonnen: Mevr. van Egdom 5025 Dhr. Kleefstra 4833 Dhr Bolt 4779 Dhr. Grimberg 4776 Rien van Marwijk 4741 Bert Ruitenbeek 4728 Dhr. Veerbeek 4691 Ed de Wijs 4672 Mevr Grunberg 4621 Mevr v. d. Berg 4581 Dhr van Egdom 4542 Mevr. Bolt 4497 J. Bontje 4484 Fr. Kerkhof 4468 Dhr. Arns 4446 Gradus Kuit 4432 Nol Wessels 4383 Wijnen 4381 LEUS DEN - De uitslag van de op 26 april gehouden wedstrijd van ..Leusden Troef' is als volgt 1. heer Plattel. 5590 pnt, 2. heer Grimberg. 5481 pnt 3. heer Kleefstra. 5449; 4. HEER Bolt, 5027 pnt.; 5. heer v. Egdom, 5021 pnt. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. heer Kool, 80257 pnt.2. heer Knol, 80241 pnt, 3. heer v. d. Heiden, 80139; 4. heer Kleefstra, 79223; 5. mevr. Kleefstra, 78488 pnt., 6. mevr. v. Wa terschot, 77660; 7. heer Grimberg, 76842. Secretaris M C. Knol, tel. 033- 44289 ACHTERVELD - Vnjdag 4 mei zal in de Hessenkar een klaverjaswedstrijd worden gespeeld tussen de Loterijclub van De Roskam en de loterijclub van De Hessenkar. Deze avond zal beslist worden wie er dit jaar de wisselbeker in zijn bezit krijgt De vorige wedstrijd die in de Roskam werd gespeeld werd ge wonnen door de Hessenkar. doch met een niet al te groot verschil. ACHTERVELD - Door de Schiet Kring Gelderse Vallei werd voor de ze vende maal door de daarbij aangeslo ten verenigingen waaronder ook de Achterveldse schietvereniging, de wedstrijden gehouden voor de Vallei Cup Dinsdag 24 april werd op de bin nenbaan van de schietvereniging Ons Genoegen te Achterveld de Cupfinale gehouden De schietverenigingen uit Hoevelaken en Driebergen moesten deze avond uit maken wie als eerste en wie als tweede zou eindigen De schiet verenigingen uit Ermelo en Terschuur moesten dit doen voor de 3e en 4e plaats. Het is een spannende finale ge worden. Driebergen werd eerste met 476 punten en kreeg zo de Cup in zijn bezit. Met 455 punten, dus slechts 21 punten verschil werd Hoevelaken 2e. Ook de strijd om de 3e en 4e plaats was wel spannend Terschuur wist met 465 punten beslag te leggen op de 3e plaats terwijl Ermelo met een vierde plaats ge noegen moest nemen met slechts drie punten verschil dus met462 punten. Na afloop werd tijdens een gezellig samen zijn in café Buitenlust de Cup officieus aan de winnaar uitgereikt De officiéle uitreiking zal plaatshebben tijdens de jaarlijkse ledenvergadering Uitslagen van zaterdag 28 april Junioren: Achterveld A1 - V.V Z "49 A1 0-2 Achterveld A2 - Soest A4 0-2 C.J V V B1 - Achterveld B1 afgelast H.V.C. C1 - Achterveld C1 afgelast Spakenburg C3 - Achterveld C2 4-1 Achterveld D3 - T.O.V. C3 3-2 Pupillen: Achterveld D1 - S E C. D1 Achterveld D2 - Soest D2 Spakenburg D5 - Achterveld D3 Achterveld E1 - C.J.V.V E1 Quick E4 - Achterveld E2 S E C F2 - Achterveld F1 Programma voor zaterdag 5 mei Junioren: 1-1 3-1 6-0 3-0 0-3 4-2 15.00 uur: 16.15 uur. 16.15 uur: B1 15.00 uur: 13.45 uur: 15 00 uur C2 13.45 uur Pupillen: 13.00 uur D1 13.00 uur: D2 13 00 uur 13.00 uur 12 00 uur E2 12 00 uur gels F1 Roda A2 - Achterveld D1 S E C. A2 - Achterveld A2 Achterveld B1 - Hoevelaken V.V.Z A. B3 - Achterveld B2 K.V VA. C1-Achterveld C1 Achterveld C2 - Hoogland Achterveld C3 - K.V.V.A. C5 Amsvorde D1 - Achterveld IJsselm.Vogels D2 - A'veld Achterveld D3 - V V Z.A D5 Quick E2 - Achterveld E1 Achterveld E2 - Amf Boys Achterveld F1 - IJsselm. Vo- ACHTERVELD - In verband met de viering van Koninginnedag organiseer de de A.M.B.C maandag 30 april een Oranjerit. Deze gezelligheidsrit werd gereden onder een eigen reglement en er kon zowel in de tour- als in de sport- klasse worden mee gedaan Aan deze rit werd door 50 equipes deelgenomen De uitzetters van deze rit waren de he ren G. van Marwijk en T. Born Con troleur was de heer J. van Loenen. Voor de kinderen was het wel jammer dat de aangekondigde grabbelton door on voorziene omstandigheden niet aan wezig was De uitslag van deze rit was: Tourklasse: H. van Druten 43 Leon Lorist 44 Cor Hoogland 57 M. van 't Klooster 58 J. Blotenburg 67 A Rozendaal 68 H. v. d Geer 70 Langeveen 72 W H van Dijk 73 G. v. d. Lagemaat 74 Sportklasse: Theo Smink 20 H Schopping 21 Menkema 26 mc Op donderdag 3 mei zijn de winkels in Barneveld geopend tot 's avonds 21.00 uur. Vrijdag 4 mei (dodenherdenking), sluiting om 18.00 uur. Bestuur B.M.V.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 17