X Felle discussie rond rekonstrukties van 'ostweg en deel Langesteeg SLECHT WEGDEK Commissie R.O. kiest voor beste alternatief a OSSENDRIJVER (CDA) TEGEN VOORSTEL B. EN W.: BDU I J L N Deze week in de Leusder Krant Reimus&Snel Leusder Krant FIETSPAD LANGS HORSTERWEG: 444 44 4 cir Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Leusder Krant: Zonder meer het beste alternatief. FOTO-KOPIE NODIG? Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktle en administratie: Rozendaaliaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41485 b.g.g «03420)6141 Telex B.D.U. 40261 Qiro 871441 Uitgave B.O.U. B.V. Donderdag 3 mei - 11e jaargang no. 9 1979 VÖIï.Ui in de redaktie) -EUSDEN - Mede naar aanleiding n vragen van de aktiegroep „Veilig (er" en de ENFB (de Eerste Neder- idse Fietsers Bond) ontstond een gal felle en langdurige diskussie de Commissie R.O. en Publieke irken naar aanleiding van de orgenomen rekonstrukties (en rbreding) van de Postweg en de ngesteeg (deel tussen Lapeerse- g en Voskuilerweg). De aktieg- ep Veilig Over en de ENFB stelden, t asfaltering en verbreding zonder »er zou leiden tot meer aantrekken n sluipverkeer, hogere snelheden n auto's en grotere onveiligheid or de fietsers. De heer Ossendrij- (CDA) onderschreef deze me- ig, maar tekende er bij aan, dat hij principe geen bezwaar had tegen (altering van de Postweg, wel te- n verbreding. Zijn voorstel was om bescherming van de bermranden tonnen randen neer te leggen, als de gemeente Woudenberg ook ngs de Kolfschoterdijk heeft ge- an. „Dan laat men het wel om te rd te rijden, want rijden over zo n betonnen rand is geen pretje", aldus de heer Ossendrijver. „En het komt de veiligheid ten goede? De diskussie binnen de commissie ging hoofdzakelijk tussen voorzitter Wagenaar en commissielid Ossendrij ver, wiens opvattingen lijnrecht tegen over elkaar stonden Wethouder Wagenaar ,,De vorige raad heeft vastgesteld, dat alle door gaande wegen in Leusden van asfalt zullen moeten worden voorzien. Eén van de weinige stukjes, die nog een klinkerbestrating hebben, is de Post weg. Asfaltering van die weg levert zonder meer financiële voordelen op. omdat herbestrating niet alleen geen oplossing biedt voor het stukrijden van de weg. maar ook omdat stratenmakers bijna niet meer te vinden zijn. Afgezien daarvan is de ondergrond van de weg zodanig, dat vooral in de natte periodes, de weg zonder meer zal worden stuk gereden, omdat de „klinkers dan drij ven op de ondergrond." Om steeds maar weer dure onderhoudskosten te voorkomen, wordt daarom asfaltering voorgesteld." Het argument, dat breder maken van Postweg (tussen Asschatterweg en Moorsterweg) en van de Langesteeg, meer sluipverkeer zal aantrekken achtte wethouder Wagenaar in dit ver band niet van toepassing. „Het gaat er om. dat het plaatselijke verkeer, waar onder soms zware agrarische vracht wagens, voldoende ruimte krijgen om elkaar te passeren, zonder dat de ber men kapot worden gereden Het sluipverkeer blijft toch wel gebruik ma ken van de kortste weg. of die nu breed, smal of al dan niet geasfalteerd is De heer Ossendrijver bleef op zijn standpunt staan, dat verbreding van wegen in het buitengebied uit de boze is, vooral van wegen, waarover sluipverkeer rijdt Het argument van wethouder Wagenaar, dat de heer Os sendrijver wel voorstander is van ver breding van de Stoutenburgerlaan (de verbinding met Hoevelaken) sprak de Achterveldse CDA-er dan ook niet aan. De voorzitter bleef er bij, dat smallere wegen gevaar opleveren voor de fietsers. Mevrouw Defares (PPL) voel de veel voor de argumenten van de heer Ossendrijver De andere commis sieleden zagen niet zoveel bezwaren tegen het voorstel. Langesteeg zal ook verbreed worden. Overigens niet het deel tussen mersveldseweg en Lapeerseweg, zoals wij vorige week abuisievelijk had- i geschreven. Ook tegen deze verbreding bestonden dezelfde bezwaren tegen de verbreding van de Postweg. Het woord is nu aan de raad. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt elke week in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel. (32 cent per mm.) Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaaliaan 9 te Leusden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags: gesloten. a r- i De Postweg tussen Asschatterweg en Moorsterweg. De vooraenomen ver breding stuitte op bezwaren van de heer Ossendrijver (COm) die nogal fel inging tegen de argumenten van wethouder Wagenaar. Hij stond overigens niet alleen: ook de ENFB en de aktiegroep Veilig Over struikelden over de oneigenlijke argumenten van het gemeentebestuur. De heer Roggenkamp lichtte het voorstel nog eens uitgebreid toe en be sprak nogmaals de problematiek van het sluipverkeer. waarbij er op werd gewezen, dat sluipverkeer alleen maar ontstaat, doordat dat doorgaande ver keer niet meer terecht kan op wegen, waar het in eerste instantie hoort. „Dat sluipverkeer is echter geen zaak van de gemeente. Wij hebben alleen te maken met het plaatselijke verkeer", aldus de heer Roggenkamp „Binnenkort gaat een brief naar GS, waarin door het ge meentebestuur van Leusden bij Gede puteerde Staten wordt aangedrongen om met oplossingen voor dit probleem te komen. In het nieuwe provinciale we genplan zijn wel wegen geschrapt, maar er worden geen alternatieven ge boden om het sluipverkeer tegen te gaan Dat is echter wel degelijk een provinciale taak.' De heer Roggenkamp wees er op. dat de voorgestelde verbreding van de Postweg tussen Moorsterweg en As schatterweg op zich logisch is Zowel de Asschatterweg en de Moorsterweg hebben reeds ongeveer die breedte en het stukje Postweg vormt gewoon de verbinding tussen deze twee wegen. Zowel Landinrichting ats Staatsbosbe heer kunnen zich verenigen met dit voorstel. Het aanleggen van een fiets pad langs de Postweg naar De Glind gaat tegen het beleid van fietspad langs de Postweg naar De Glind gaat tegen het beleid van Staatsbosbeheer in, zo dat dit alternatief niet kan worden over wogen". aldus de heer Roggenkamp in zijn toelichting Zowel de heer Ossendrijver als op de publieke tribune aanwezige om wonenden van Postweg en Lan gesteeg bleven tegen het voorstel van b. en w. Vanwege het late uur (het was inmiddels half twaalf ge worden) kapte voorzitter Wagenaar de diskussie af met de mededeling, dat de tegenstanders dan maar in de raadsvergadering tegen het voorstel moeten stemmen. PAGINA 3: WD boos op G.S. eri Progressief Leusden PAGINA 5: Ontwerpbestemmingsplan Rozendaal opnieuw teruggetrokken Raad dient voor meerjaren prioriteitenlijst op te stellen Architecten-advertentie verscheen te vroeg in dagblad „Cobouw" Nieuw gemeentehuis gaat 15 miljoen kosten PAGINA 8 en 9: Oranjefeest enthousiast gevierd in Leusden PAGINA 11 Bouwcommissie Leusden-Z. moet uitgaan van zeven ton Koninklijke onderscheidingen Wijkorganen moeten verenigingen worden PAGINA 13: Filmclub „Cine Leusden" enthousiast van start De mens in z'n werk: Jacqueline Groenestein PAGINA 15 en 17: Achtervelds nieuws: Herman Baaiman koninklijk onderscheiden; veel plezier tijdens zeskamp Weinig belangstelling voor uitstekend concert PAGINA 19: Sport in Leusden PAGINA 23: Loep op Leusden PAGINA 25: Kijk op de film Taxaties Hypotheken Woonfotogids Verzekeringen Diapresentatie Accountantsadviezen bv makelaardij og Rozendaaliaan 9 Leusden-C. hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-44569 (Van de redaktie) LEUSDEN - „We praten er nu al jaren over zonder dat er iets gebeurt. Wanneer, meneer de voorzitter, kun nen we nu eindelijk eens de realise ring van het fietspad langs de Hor- sterweg verwachten", vroeg een Stoutenburgse met een diepe zucht tijdens de behandeling van het des betreffende voorstel in de commis sie R.O. en Publieke Werken, dins dagavond in het gemeentelijke voor lichtingscentrum. Voorzitter Wage naar moest - hoewel de commissie akkoord ging met het beste alter natief - opnieuw deze vraag afdoen met: „Zo snel mogelijk mevrouw." En dat „zo snel mogelijk" betekent De Horsterweg. Deze bocht zal worden verlegd, waardoor voldoende ruimte zal worden geschapen voor het fietspad dat rechts zal worden aangelegd (gezien vanaf Stoutenburg). dan, zodra de gronden, die nodig zijn voor het gewijzigde tracé van fiets pad en Horsterweg zijn verkregen en ook het provinciaal overleg naar te vredenheid is afgerond. De commis sie koos voor een alternatief; aanleg van het fietspad langs de Hor sterweg aan de rechterkant (gezien vanuit Stoutenburg). Daarbij zal de Horsterweg ter hoogte van elke dicht bij de weg staande woningen zoda nig worden verlegd, dat deze wonin gen geen last zullen krijgen van dit fietspad. De vrij scherpe bocht in de Horsterweg zal eveneens enigszins worden verlegd en minder scherp worden. De commissie en ook de aanwezige Stoutenburgers vonden dat een prima oplossing, want hiermee wordt voor komen. dat het fietspad ergens hal verwege de Horsterweg moet overste ken via verkeerslicht of tunnel. Een ver keerslicht levert toch gevaar op voor de fietsers en een tunnel moeite voor min- der-validen, die vaak de hellingen van een tunnel minder gemakkelijk kunnen overwinnen, zoals door enkele com missieleden was gesteld Commissielid Ossendrijver (CDA) had het fietspad in de kom van Stouten burg het liefst aan de andere kant ge had, omdat dan het autoverkeer vanaf de Hogeweg richting Leusden-Centrum wordt vermeden, maar die oplossing zou toch weer leideii tot een latere oversteek met alle problemen vandien. Ook werd door de voorzitter zelf gewe zen op een eventuel later te realiseren afbuiging van de Horsterweg om Stoutenburg heen richting Hogeweg- Hoevelaken, indien de aansluiting van de Noorderrandweg op Rijksweg 28 definitief te lang op zich zou laten wachten, maar vond tevens dat dit niet in de besluitvorming mocht worden be trokken. In Stoutenburg zelf komen verkeers lichten voor de fietsers, die over de Hessenweg richting Leusden-Centrum moeten Of dit een drukknop-systeem wordt of dat voor een andere oplossing wordt gekozen, werd dinsdagavond niet duidelijk „Daar wordt nog op ge studeerd". deelde de voorzitter mee. Een aanwezige inwoonster van Stoutenburg was van mening, dat de situatie van de schoolgaande kinderen op dit moment al zo gevaarlijk is. dat aanleg van een dergelijke installatie reeds nu noodzakelijk is nog voordat het fietspad wordt aangelegd. Voorzit ter Wagenaar was echter van mening, dat dit uit technisch-financieel oogpunt beter gelijktijdig met de aanleg van de riolering en de rekonstruktie van de Horsterweg en aanleg van het fietspad gerealiseerd kan worden Ter geruststelling ook bij het kruispunt Noorderrandweg-Zwar- teweg (bij de Bankgirocentrale) komt een verkeerslicht. Het fietspad gaat echter niet verder op de Zwarteweg binnen de bebouwde kom. Dit was oorspronkelijk wel het plan, aldus wethouder Wagenaar, maar doordat de bezwaren van de bewoners van de Zwarteweg door de provincie zijn erkend, gaat dit niet door. Bovendien zal dit straks minder noodzakelijk zijn, want na aansluiting van de Noorderrandweg op Rijksweg 28 krijgt de Zwarteweg binnen de be bouwde kom van Leusden een min der belangrijk karakter. Door ver keersbeperkende maatregelen zal deze weg in ieder geval haar door gaande karakter verliezen, aldus de wethouder. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel 033-40691. Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679 baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a.* 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-43880. EUROPESE VERKIEZINGEN Dinsdag 8 mei, 20.00 uur: Jan Terlouw in „De Open Hof", Veenbesstraat 2 (wijk Klaarwater), Soest. Woensdag 9 mei v.a. 19.00 uur Politieke markt in hal stadhuis Amersfoort met o.a. Suzanne Dekker van D'66 SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid Telefoon 033-40928.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1