toda (zat.) won fan Brederodes Roda's tweede kampioen Volwassenen en scholieren zwommen af Uitslagen jeugd- judokampioenschappen De Witte leusder krant mpala erliest >P't nippertje Iranjeballen jij Lockhorst Roda kansloos bij DSO Uitslagen LTV Leusden Jeugdige biljarters niet in finale yy Scherpenzeel (Gld.) yy Mi Holevoet in Hé, wat een heerlijk avondje uit dat diner in „de Witte Holevoet". Sfeervol, die open haard - fijne keuken, plezierige wijnen en dat vanaf 45,- per menu! - n i DONDERDAG 3 ME11979 LEUSDEN - De Roda-ploeg van iner Martin Ruitenberg had er za- fdagmiddag duidelijk zin in. De >eg was door omstandigheden en assures gewijzigd. Keeper Henk i Ham was geblesseerd en het doel rd deze middag verdedigd door ;o Tijmesen. Verder speelde Harm ophitius (uitstekend) als rechts- ck en schoof Henk van Pluvier op ar het middenveld, hetgeen deze all-rounder bijzonder goed af ging. Zoals eerder gemeld had de ploeg er zin in, tevens had het nog wat goed te maken voor de vorig jaar geleden nederlaag. Roda'46 startte met zeer aanvallend voetbal. De Roda-voorwaartsen waren deze middag zeer aktief. Na circa 20 minuten was het al raak Een goede pass van Henk van Pluuren belandde precies op het hoofd van Fred de Sma- eelden uit de wedstrijd van Roda-zaterdag len, die met een simpel knikje 1-0 liet aantekenen. Roda ging goed door en Brederodes diende zich uitsluitend ver dedigend op te stellen. Aanval na aan val rolde op de uitstekend keepende laatste man van Brederodes af. De Ro- da-achterhoede. met de goed spelende aanvoerder Ron van Ooyen. bleef zijn voorhoede met uitstekende combina ties van werk voorzien Na precies 35 minuten was het op nieuw raak. Uit een dieptepass van een Roda-verdediger stapte Fred de Sma len listig over de bal heen en schonk Rijk Rijnders een goede kans. Dit bete kende een 2-0 ruststand en tevens Rijk Rijnders z'n tweede seizoentreffer Na de rust eenzelfde speelbeeld, al hoewel Brederodes alles bleef probe ren, maar Roda was deze middag te sterk voor deze in degradatie verkeren de ploeg. Na een kwartier in de 2e helft ging Fred de Smalen op de solo-toer, speelde diverse tegenstanders volledig uit en met een droge knal was het 3-0 De Brederodes-spelers gingen hierna steeds chaotischer spelen en hierdoor kregen de Roda-voorwaartsen steeds meer kansen. Maar diverse malen kon den Roda-spelers, alleen op de Bre- derodes-doelverdediger afstevend, de stand niet opvoeren. Drie minuten voor tijd kon Rijk Rijnders alleen via een overtreding in het straf schopgebied door de Brederodes- keeper gestopt worden De door de goedleidende arbiter H. Dekkers toe gekende strafschop werd door René Stoelhorst onberispelijk ingeschoten (4-0). Dit was tevens de eindstand van deze bijzonder sportief door beide ploegen gespeelde wedstrijd, en het verkleumde publiek ging tevreden huiswaarts .EUSDEN - De wedstrijd tussen heren van DSO en Impala die in echt werd verspeeld is een span- nde en sportieve ontmoeting ge worden waarin weinig krachtsver schil te bespeuren was. De einduit slag 16-15 in het voordeel van DSO mag geflatteerd genoemd worden en een gelijkspel zou de juiste uitslag geweest zijn. De Utrechtenaren namen al snel een 1-0 voorsprong maar Theo Prinsen zag kans met twee treffers Impala de leiding te geven 1-2. Hierna kreeg DSO een strafworp te nemen die echter door Henk Rijnders werd gestopt. Even later kon de thuisclub toch gelijkmaken waarna zich een spannende strijd om- twikkelde waarin beide teams ombeur- ten scoorden. Bij de rust was de stand 6-6 mede door doelpunten van Gerard Voskuilen en Herman Brouwer Na de rust zag DSO kans om tot 9-6 weg te lopen maar door Daan Bleuel en Theo Prinsen kwamen de ploegen weer naast elkaar 9-9. Na het doelpunt van Jos de Valk slaagde DSO er opnieuw in om afstand te nemen 15-11 maar door Gerard Voskuilen en Jos de Valk kwam Impala tot 15-14 terug. In de laatste minuten had DSO niet over pech te kla gen toen de bal enkele malen buiten bereik van de Utrechtse keeper door de doelpalen werd gekeerd Een snelle te genaanval betekende 16-14 en winst voor de gastheren ondanks dat Jos de Valk de achterstand nog tot 16-15 kon terugbrengen. .EUSDEN - Al enige jaren vindt de inisclub Lockhorst de verjaardag In Koningin Juliana een goede nleiding een klein eigen feestje te luden. Het nieuwe seizoen is be- innen, de eerste competitie-wed- rijden zijn gespeeld, iedereen komt ier een beetje in de stemming. Dat dde dus tot een Koninginnedag- est op een zaterdagavond dicht bij april. Afgelopen zaterdag was het weer zo, tor de vierde keer Maar ditmaal had- in de organisatoren voor een euwigheid gezorgd: op het Oranjebal uitreiking van oranje-ballen aan de eest toegewijde clubleden van het af- elopen jaar Bestuurslid Jan Elsackers gde uit wat de diepere gedachte was chter de oranjeballen. De laatste ja- in. zei hij, was het in de club een beetje ewoonte geworden met name ugdleden voor het verrichten van ommige werkjes te belonen Vorig jaar as hieraan een einde aemaakt bii het rondbrengen van het clubblad De Gra- velton. Dit bespaarde de club veel por tokosten en daarom kregen de 17 be trokken jeugdleden nu als dank ieder drie oranje-kleurige tennisballen Uit gereikt, benevens een heuse oorkonde, die de feiten vastlegde Later op de avond werden ook oran jeballen, ditmaal gevat in een houdertje, uitgereikt aan de seniorleden die zich vorig jaar voor de club het meest ver dienstelijk hadden gemaakt Door een gemengd groepje van bestuurs- en feestcommissie-leden waren unaniem als zodanig aangewezen mevrouw Ag nes van Keulen en penningmeester Sjoerd de Jonge beiden actief op vele terreinen van het verenigingsleven Van deze verkiezing wordt vanaf nu een jaarlijkse traditie gemaakt De feestvreugde op dit Oranjebal in het Lockhorst-clubhuis op het Buining- park duurde voorl tot in de kleine uur tjes. LEUSDEN - Roda '46 heeft het tegen koploper D.S O. niet kunnen maken Roda opende weliswaar al in de vijfde minuut de score door Jos Vrijhof na goed aangegeven van Piet Trappel Daarna was Roda niet erg fortuinlijk meer, omdat Henk Malenstein zijn vrije trappen en afstandschoten de lat of paal of de doelman van D S.O. op weg vonden Voor de rust maakte de achterhoede een paar schoonheidsfoutjes en een afstandschot van Ries Cote bepaalde de ruststand op 3-1 voor D.S.O Na de rust beheerste D.S O. het spel wat na 20 minuten al resulteerde in een 5-1 voorsprong. Hierna deed Roda noch wat terug, Rob Hogebijl werd in het strafschopgebied getackeld, en de strafschop werd door Evert Schafthui zen via de lat in het doel gewerkt. DSO. bepaalde de eindstand op 6-2. een slechte middag voor Roda om maar gauw te vergeten. LEUSDEN - Roda's tweede elftal (afd zondag) is kampioen Qeworden door de wedstrijd tegen Amersfoortse Boys 4 met 7-1 te win nen Roda's tweede speelde 16 wedstrij den. won er 13. speelde er eén gelijk en verloor er twee. Doelsaldo 48-15 Het elftal wordt gevormd door: Jos Maas. Roel Snoek, Flip Weerdestein, Andre Snoek. Jan Pouw, Jack de Smalen. Cor Brons. Hans Vrijhoef. Fred Telnekens. Eddy Hoogedam, Bertus Schoon- derbeek; wisselspelers Billy Nolten en Jaap van Linschoten; grensrechter. Hans Brandsen; leider Wil Snoek. LEUSDEN - De LTV Leusden neemt dit seizoen met 6 teams aan de dis trictscompetitie deel èn met 3 teams aan de landelijke competitie Tot op he den bereikten ons de volgende uitsla gen Zaterdag (districtscompetitie) Senioren mixed. 3e klasse, afdeling 16 21 APRIL: Zuilen B-Leusden A 5-0 30 april. Leusden A-Groenvliet C 0-5 Senioren mixed, 3e klasse, afd. 17: 21 april Leusden B-Oudenrijn C 3-2 30 april Flehite C-Leusdeo.' B 2-3 Heren, 4e klasse. AFD 4: 21 april: Leusden A-wilskracht C 2-4 30 april Geldermalsen B-Leusden A 3-3 Heren. 4e klasse, afd. 5 21 april: Eemelaar B-Leusden B 5-1 28 april: Leusden B-Linschoten B 1-5 Zondag (landelijke competitie): Senioren mixed. 5e klasse-west. afd 82: 22 april Bunnik 1-Leusden 1 0-8 29 april Leusden 1-ALTA 8 6-2 Senioren mixed, 5e kl. oost. afd. 26: 22 april: Leusden 2-Vale Ouwe 4 2-6 29 april. Nijkerk 3-Leusden 2 4-4 Heren. 5e klasse, afd. 32. 22 april Leusden 1-Maarn 2 6-0 29 april: Uitwijk 1-Leusden 1 1-5 Dinsdag (districtscompetitie): Dames. 4e klasse, afd. 26: 24 april Eemslag B-Leusden A 2-2 Dames, 5e klasse afd. 6: 24 april: Leusden B-Hoogland B 0-4 Hoewel pas na drie ronden een duidelijke tekening van de strijd ver wacht mag worden kan nu reeds ge steld worden, dat de LTV Leusden zo wel in haar eerste senioren- als in haar herenteam in de landelijke competitie twee pottentiéle kampioenen heeft. Met minder overmacht heeft het tweede zaterdag seniorenteam ook duidelijke kansen. Meer moeite zullen het eerste zaterdagherenteam en het 2e zondag- seniorenteam hebben. Voor de overige zaterdag- en zondagteams zijn de kan sen op een eervolle pouleplaats nu reeds bijzonder klein. Door de tweede ronde dames-dinsdag bij het ter perse gaan nog niet gespeeld was is een ver wachting niet mogelijk. OVERIGE UITSLAGEN Zaterdag gemengd: De Meent A-Lockh. A 5-0 Lockh. B-Gooiland B 3-2 Zaterdag heren: Kamerik A-Lockh. A 4-2 Lockh. B-'t Laer C 6-0 Lopik Radio A-Lockh. C 3-3 Zondag gemengd: Rapiditas ll-Lockh I 6-2 Lockh ll-Amstelland I 1-7 Lockh. Ill-Loenen 8-0 Vleuten De Meern Vll-Lockh 0-8 Flehite Vl-Lockh. V 6-2 Zondag heren: Lockh. I-Ludenti I 1-5 Luckraeck I ll-Lockh. II LEUSDEN - Jongstleden zaterdag werd er in het zwembad Bavoort di ploma-zwemmen gehouden. Scholieren en volwassenen zwom men er voor de diploma's A, B en C. De resultaten waren als volgt: DIPLOMA A Bart Goseling, Sebastiaan den Daas, Michel Droog, Gerrit Jan Methorst, Nossa v.d. Vlies. Manon Scheper. Ma deion Bremer. Susanne Baaiman. His- ke de Ridder, Margot Streefkerk. Nico- line Slingenberg, Michiel Heilijgers. Marcel Koenen. Judith Barbara Hul- senbeck, Wouter van Asten. Marja Veldman. Ester Kreuger. Victor Cuervo, Arlette Bergman. IJsbrand Zwanen burg, Jörgenlngmar van de Meulen, Arjan Antonie Bernard Kool, Nienke Jolanda Neumann, Arjan Verbrugge. Angelique Gerritsen, Saskia de Groot, Rob de Groot, Ramon Eijnthoven, Ka- thelijne A. de Koning. Remko Welles, Edwin Besseling, Bouke Jan Koelstra. Phyllis Mars, Ivo Ruben Vincent Out, Judith dp Moei AnandeBoer Paul v.d Kaaden. Marinka Birkhoff. Ivo Jonk man, Vincent Griffioen. Kjell Bottema. Arno Westerhof. Marika-Wouthera Flipse. Arno Jonkers, Marieke van der Lelie, Willeke van Voorthuizen, Evelien Visser. Friso v.d Kolk. Liesbeth Dik, Tilly Annelies Janssen, Roemer Bech. Margo van Asten, Carola Catrina B K VAN DEN Broek, Judith van Donselaar, Jacqueline van Aken. Enno-Frank Kemper, Sonja Boon, Mariëlle Baar. Hans v.d. Pol, Rob de Groot, Martine Nicoline Burgering. Ester-Britt Col- paart. Suzan de Vette. Léonard Hans Nobels. Waseem Ah. Denise Adolfs, Maaike Jansje Vos, Sten Iseger, An- nemarie Visser-Hohorst. Jolanda Tijs- sen, Nicoline Tania, Sander Zaal en Maurice v. Cool DIPLOMA B Mark Bastiaan Zwerus, Christian Jan sen, Marcel Dammers, Marcel Hars, Mariëlle Goes. Chantal Martini. Marie- José Gijtenbeek, Michel Goed. Bea Wolswijk. Annemarie Akkerman. Claudia Nicole v.d. Horst. Mark van Dijk, Peter Kok. Gijsbert Boer en Willy Donk DIPLOMA C Willeke v d Lagemaat. Monique van der Lans. H. Gerrit Hendrik Harthoorn. Petrus A v.d Lans en Marinus Schimmel. DIPLOMA A VOLWASSE NEN Gerrit Blankenstijn, Hannie van Leent, Ria Petersen, Trees de Graat, Joke Jans en W. J. Bouw-Franken. DIPLOMA B VOLWASSE NEN Tineke Hekhuis-Klein, Rita Eijkelen- boom. Rudolf Sleutel, Wil de Vlieger. Anneke Pels-Knook. Ada Kerk- hof-Eijkelenboom LEUSDEN - In de gymzaal in de wijk Alandsbeek vonden zaterdag de jeugdjudokampioenschappen van Leusden plaats. Voor deze, onder auspiciën van sportschool Boersma uit Amersfoort gehouden wedstrij den, bestond een goede belangstel ling van de zijde van het publiek. Alle deelnemers ontvingen voor hun sportieve inspanningen een herin nering. De uitslagen waren als volgt: 6-7 jaar, licht: 1. Harald Profitius. 2. Mianer Zwanenburg, 3 Marco v. d. Berq, 3. Jaap de Jaqer 6-7 jaar, zwaar: 1Icor v. Pesi. 2. Vin cent Koopman, 3 Edwin v. Breda, 3. Ivar de Ruiter. 8-9 jaar, licht: 1 Peter v. Loen, 2. Eric Cornelissen, 3. Edwin Cornelissen, 4 Lars Ruitenbeek. 8-9 jaar, zwaar: 1 Mark v Doorn 2. Robert Nijenhuis. 3 Bert Jan Baron. 4. Edwin Vriens. 10-11 jaar, licht: 1Ronald Bleeker. 2. Tom Wuts, 3. Gordon Nyessen, 4. Bob Mobach 10-11 jaar, zwaar: 1 Arthur Rem- bonts, 2. Bart Borgman. 3 Maarten Verhoeven, 4. Miahior de Vries 13 jaar, licht: 1Gerard Smit, 2 Robert Boersema, 3 Jos Boersema. 3 Derk v. Went. 13 jaar, zwaar: 1 Gerard Blankestan, 2. Jimmy Kool. 3. Paul Tijssen, 4. Paul Boelaard 14+8 Ys^fsS 1 Rick Mobach. 2 Sandra Walter. 3. onno Spaargaren. 14+, zwaar: 1. Stephen Wollaars, 2. Gerard Hermi, 3 Erik v Plateringen Jeugdjudo-wedstrijden in Leusden LEUSDEN - Afgelopen zondag hebben de sterkste jeugdspelers van B.v.,75 de laatste wedstrijden voor de topteamcompetitie-Midden Ne derland gespeeld. De afronding van deze competitie, die plaatsvond in het Krasnapolsky te A dam, is niet volgens wens verlopen. De jeugdploeg, bestaande uit kopman F. Schoneville, J. Kramer en C. Kis- teman is er niet in geslaagd bij de twee hoogst geplaatste van deze poule te eindigen, wat hun het recht had gegeven deel te nemen aan de nationale finale voor topteams. Volgens insiders, had het jeugdteam zich wel voor de genoemde eindstrijd weten te plaatsen als de wed strijdmentaliteit en voorbereiding een vorm hadden gehad, die sporters van dit kaliber betaamd Coach Joop Kra mer was dan ook terecht ontevreden over een speler die volstrekt onnodig drie partijen uit handen gaf. De spelers van het jeugdteam hebben echter wel ervaring opgedaan en tevens hebben zij lering getrokken uit het feit dat top prestaties niet alleen afhankelijk zijn van talent, maar ook van wilskracht en het bereid zijn tot inleveren t.g.v. pres taties in de sport die zij beoefenen Het enthousiasme bij de jeugdspe lers is echter niet getaand. Integendeel. zij zullen trachten zich volgend seizoen met een hoger algemeen gemiddelde te manifesteren Eindstand 1. Amsterdam 38 pnt. 2. Den Bosch 33 pnt. 3. Arnhem 29 pnt. 4 Eemland 25 pnt Telefoon 03497-1336 - Op maandag gesloten. AfllOOOBN LEUSOÏN >BARNfv€lD A f/ VS y «1ST *J S hm r -1 V fcm COC J\ ARNHEM

Leusder Krant | 1979 | | pagina 21