Stampvolle tent bij Top Pop Koninginnedag 1979 „Mia Comi" terugblik DONDERDAG 3 ME11979 LEUSDEN - In de stampvolle feesttent was vrijdagavond 27 april AVRO's Top-pop te gast in Leusden. Zij brachten uiteraard popmuziek van dit moment en zoals dat heet gouwe ouwe met name platen van de Stones. Bij mij kwam het over als hard en denderend, waarschijnlijk ook bij de omwoners, maar iedereen die voor AVRO's Toppop kwam. genoot zicht baar. Of je stond ritmisch mee te dei nen al kauwgum kauwend of rokend, of je stond op de dansvloer met overgave te dansen. Zelfs de versterkers dan sten mee door het bewegen van de vloer. Persoonlijk had ik me er meer van voorgesteld omdat er altijd zo'n re- klame voor gemaakt wordt. De disc- jockey gaf zo nu en dan schreeuw tus sen de platen door, hetgeen soms op een aankondiging leek, maar meestal leek het alsof het bij de plaat hoorde. Een bepaald genre muziek kon ik er niet uit halen. Meer dan tien jaar gelden speelde in iedere dancing een bandje van goede of minder goede kwaliteit. Ik vond dat toch meer sfeer geven. Natuurlijk is het belangrijkste dat ie dereen zich uitstekend vermaakt op zo'n avond En dat was zeker het geval. T.M. - Beeld van het Oranjebal LEUSDEN - Het koninginnefeesl 1979 werd uitgebreid gevierd in de gemeente Leusden. In verslagen (van zeskamp en auto-cross) en in foto's een beeld van dit gebeuren. Voor de Achterveldse festiviteiten: zie onze Achterveldse pagina. - De Nederlandse driekleur wordt gehesen door burgemeester Rademaker, bijgestaan door de heer v.d. Hengel, voorzitter van de Oranjevereniging Leusden. - De poppenkastvoorstelling viel bijzonder in de smaak. Hier twee foto's van dit kostelijke gebeuren. - Lisiduna had op koninginnedag uiteraard een groot muzikaal aandeel, - zoals hier tijdens de aubade. - Het Koninginnefeest van Blijhof vond plaats in de grote tent van de Oran jevereniging. Dankzij de medewerking van de OVL hoefde Blijhof niet haar feest in de gure openlucht te vieren. De belangstelling voor zowel volksdan sen als de kinderspelen was bijzonder goed. Hier een beeld van het volks dansen. - Beelden van de grote optocht in Leusden. - Zingen tijdens de aubade LEUSDEN- Het poppentheater ..Mia Comi" gaf zaterdagochtend 28 april voor de kleuters uit Leusden een voor stelling in de feesttent Globaal waren er zo'n 200 kindertjes die. behalve die allerkleinsten, helemaal opgingen in het poppenkastspel. Gradus v.d. Hengel, die de voorstel ling inleidde en ook weer afsloot, startte uiteraard met verwelkoming van de kin deren en met een lang zal ze leven voor de koningin. Het poppenkastspel zelf ging over een mandarijn in China, die in het bezit was van een gouden zwaard met tover kracht. Een dief in de vorm van meneer Ping Ping probeerde het zwaard te stelen om veel geld te kunnen toveren. Na veel verwikkelingen kwam alles toch nog goed, vooral door de kinderen die meehielpen iedereen te roepen als het spannend werd en ook iedere pop waarschuwde voor meneer Ping Ping.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 8