El fel Tour dit jaar met 24 verenigingen Achterveld zakt als pudding in elkaar Resultaten De Eemelaar niet erg rooskleurig Achterveldse dames maken kans op promotie L fiKiS De Singels in de prijzen Roskam wint klaverjassen Limiet zwemmen in Amersfoort Runner- upcup jeugd- biljarters fcgAMP INT. ■JOUR DE ACHTEl kamp. INT. itURbkjUii s.v. Achterveld SCHIETEN Joximann Rust 0-0; eindstand 8-1 DONDERDAG 10 ME11979 Achtervelds nieuws AGHTERVELD - Zaterdag 28 april werden bij de Leersumse Plas te Leer- sum de streekwedstrijden gehouden voor paarden- en ponydressuur De ponyclub de Singels was bij deze ACHTERVELD - Vrijdag 4 mei werd in de Hessenkar de tweede ronde ge speeld van de klaverjaswedstrijd tus sen de loterijclub van de Hessenkar en de loterijclub De Roskam. Deze avond zou beslist worden welke loterijclub in het bezit zou komen van de wisselbe ker De uitslag van deze avond was aantal punten 1. mevr T. Smink 5000 2 E. Heiligers 4874 3 mevr. Houtveen-Blom 4827 4 G. v.d. Broek 4824 5. J. van Putten 4777 6. Fr. Kerkhof 4732 7. P. v.d. Hengel 4693 8 K. v.d Berg 4525 9. P. v. Uhm 4510 10 J Voorneveld 4486 ACHTERVELD - Uitslagen van za terdag 5 mei. Junioren Roda A2 - Achterveld A1 4-1 SEC A2 - Achterveld A2 7-0 Achterveld B1 - Hoevelaken B1 1-1 VVZA B3 - Achterveld B2 afgelast KVVA C1 - Achterveld C1 1-2 Achterveld C2 - Hoogland C2 0-2 Achterveld C3 - KVVA C5 0-0 Pupillen Amsvorde D1 - Achterveld D1 3-2 IJsselm. Vogels D2 - Achterveld D23-1 Achterveld D3 - WZA D5 1 -2 AMERSFOORT - In het sportfond- senbad hebben op 6 mei 7 jonge Haai en deelgenomen^ aan de Limietwed strijden. Dit zijn wedstrijden, die duide lijk gericht zijn op het behalen van li mieten voor deelname aan de a s. Ne derlandse kampioenschappen. Een li miet werd ditmaal niet gehaald door de Leusdense deelnemers, maar wel een nieuw clubrecord op de 200 meter wis selslag voor meisjes onder 14 jaar. LEUSDEN/CENTRUM - De bil jartvereniging BV ,75 organiseert op zaterdag 12 mei a.s. een toernooi voor biljarters in de dop om de ..Runner Up- cup". Het is bedoeld voor jongens, die streekwedstrijd vertegenwoordigd met vier ponyruiters. Twee van de pony- ruiters wisten hier een succes te boe ken. Fred van Dort behaalde hier met zijn pony Liza in de B-dressuur een derde prijs met 123 punten in ring 1. Zeker mag niet onvermeld blijven dat zijn broer Claudy van Dort met zijn pony Kanuska ook een winstpunt behaalde in de B-dressuur. Anja Schimmel behaalde 112 punten hetgeen net niet voldoende was voor een winstpunt in de B dressuur. 11. M. Vos 4391 12. mevr. v.d Berg-Vos 4241 13 A. de Ridder 4215 14. C. Hoogland 4178 15. mevr. v. Marwijk-Blom 4165 16. mevr. Vos 4140 17. M. van Wieringen 4023 18. mevr v.d. Goes-van Dijk 3999 19. J. Houtveen 3970 20 J. v Hamersveld 3889 De poedelprijs was voor mevr. van Putten-Eggenkamp Na het bekend worden van de uitslag van deze avond bleek dat de club van de Roskam in de twee wedstrijden het meeste aantal punten had behaald en hierdoor win naar werd van de wisselbeker voor het seizoen 1978-1979. De Roskam be haalde in de eerste wedstrijd 73948 punten en in de tweede 69024 hetgeen een totaal opleverde van 142927 pun ten. De Hessenkar behaalde' in de eerste wedstrijd 75798 punten en in de tweede 59638 een totaal van 135436 punten De Hessenkar verloor de wed strijd om de wisselbeker dus met een verschil van 7491 punten. Quick E2 - Achterveld E1 2-0 Achterveld E2 - Amf. Boys E2 0-1 Achterveld F1 - IJsselm Vogels F30-3 Zaterdag 12 mei worden er twee voetbal tournooien georganiseerd waaraan door drie jeugdelftallen uit Achterveld zal worden deelgenomen. Een tournooi wordt georganiseerd bij S E C te Soest en het andere bij V.V.Z.A. te Amersfoort. Bij SEC. Soest zullen de elftallen D1 en E1 deelnemen. De aanvang van de eerste wedstrijd voor D1 is om 11.50 uur en voor E1 om 11.30 uur. Aan het tournooi bij V.V.Z A. te Amers foort zal door het elftal C1 worden deel genomen. De aanvang van de eerste wedstrijd voor dit elftal is om 10.10 uur. Marriétte Leusink zwom 2.50.6 (haar beste tijd en tevens clubrecord stond op 2.51.1 sec Karina van Holst Pel- lekaan zwom op dit nummer 2.54.9 (was 2.59.1). Op de 200 m schoolslag meisjes geboren in 1967 kwam Ellen Salters op 3.27 5 (was 3.39.0). Haar 100-metertijd was 1 38.6 en die tijd kon belangrijk zijn, omdat het mogelijk is om de eerste 100 m te klokken voor de limiet. Helaas werd Ellen gediskwalifi ceerd Annemiek Tukker zwom de 200 m schoolslag (meisjes 1967) in 3.30.3 (was 3.29.5) en 1 36.5 was haar 100- metertijd. Maaike Snijder kwam op 3.17.3 (was 3.08.6) op de 200 meter en 1.26.6 op de 100 meter. Bij de jongens van 1967 op de 100 m schoolslag zwom Mare Hulst in 1.31.7 (was 1.31.4). Tenslotte de 1.09 2 (was 1.07.8) op de 100 rn vrij van Mariëtte Leusink en de 200 m dito in 2 20.4 (was 2.16.2) van Frank Leusink. nog niet zoo lang geleden aan de bil- jartsport zijn begonnen en om te wen nen aan de sfeer, die biljartwedstrijden en -toernooien met zich meebrengt. Om 10.00 uur wordt in de Rosmolen (Hamersveldseweg 118) de eerste bal aan het rollen gebracht. Het einde van het toernooi wordt rond 17.00 uur ver wacht. Deelnemers zijn M. van Lent en H. Sandel van VW. R Kraan en J van Bekkum van Neptunus en van BV '75 doen mee Jack Bijkerk. Melt Ballintijn, Willem Bastmeier en Voor alle deel nemers is er een prijsje, terwijl de naam van de winnaar wordt gegraveerd in de mooie wisselbeker, die beschikbaar gesteld wordt door de tienjarige Leusder Krant. ACHTERVELD - Aan de onderlinge schietwedstrijd van de schietvereniging Ons Genoegen gehouden op de bin nenbaan van de vereniging werd door 16 schutters deelgenomen Ook nu was er weer slechts een van de schutters die het totaal van 50 punten wist te beha len De uitslag was: 1B. Voskuilen 50 pnt. 2. J. van hossum 49 pnt. 3. A. van Daatselaar 48 pnt. 4. A Vlug 47 pnt. 5. J E. van Hamersveld 47 pnt. 6 W. J. Lagerweij 47 pnt. 7. P. van Nimwegen 47 pnt. 8. H. J. van Ruitenbeek 46 pnt. 9 G. Tolboom 45 pnt 10. J. van Nimwegen 45 pnt. 11. J. Voorburg Gz 44 pnt. 12 H. Hols 44 pnt. 13. F. Koenen 44 pnt. 14 J. J. van Hamersveld 43 pnt. 15. W. v.d. Kletersteeg 40 pnt. 16 T. Vos 40 pnt. meubilering en stoffering AMERSPCXDRT LANGESTRAAT 53-TEL 1332A ACHTERVELD - Maandagochtend hield de Tour de Junior haar jaarver gadering in D'Ouwe Peerdestal. De voorzitter de heer W. Meinten open de deze vergadering met een harte lijk welkomswoord. Hij was zeer ver heugd dat er op deze 22ste jaarver gadering zoveel medewerkers aan wezig waren. Op drie personen na, waarvan er een met kennisgeving afwezig was, waren alle medewer kers aanwezig. Na de opening kreeg de secretaris gelegenheid tot het voorlezen van de notulen van de vorige jaarvergadering die onveranderd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek dat de activi teiten van de Tour de Junior het afgelo pen jaar weer naar ieders bevredenheid waren verlopen. Uit het verslag van de pen ningmeester bleek dat de Tour de Ju- i.ass nior het afgelopen jaar zonder verlies had kunnen werken. De kascommissie had de zaken gecontroleerd en had al les in orde bevonden Na dit verslag kreeg men de verkiezing van twee nieuwe leden van de kascommissie. Aftredend waren de heren L Enters en J. van Hamersveld Als nieuwe leden van de kascommissie werden benoemd de heren A van Robendaal en D. Bijl zodat de kascommissie momenteel be staat uit H. Legdeur en de beide nieuw gekozen leden. Na deze verkiezing volgde de be stuursverkiezing. Aftredend waren de heren J. van Donkersgoed, J. C. de Jong en R v. d. Burgwal. Deze leden, die zich herkiesbaar hadden gesteld, werden met algemene stemmen weer herkozen. Daar de heer W. Smink in verband met zijn werkzaamheden zijn bestuursfunctie niet langer kon vervul len bedankte hij tussentijds als be stuurslid Door het bestuur waren als kandidaten voor deze bestuursfunctie voorgesteld de heren Anton Kok en Ad Rozendaal. De heer Kok werd met een meerderheid van vijf stemmen geko zen. Hij nam zijn benoeming aan en nam daarna de plaats van de heer Smink in DANK De heer Meinten dankte het aftre dende bestuurslid de heer Smink voor zijn vele werk dat hij voor de Tour de Junior had gedaan. Vanaf de start van de Tour nu 22 jaar geleden was hij me dewerker en bestuurslid geweest. Een officieel afscheid van dit bestuurslid is na een latere datum verschoven. De heer Smink blijft nog wel medewerker van de Tour. Hierna sprak de heer Meinten een hartelijk welkom tegen het nieuwe bestuurslid de heer Kok. Hij hoopte dat ook hij zich net zo zou in zetten als zijn voorganger Doch daar werd wel niet aan getwijfeld gezien het feit dat hij reeds geruime tijd als mede werker aan de Tour verbonden is. Bij het agenda punt mededelingen werden door de voorzitter een aantal medede lingen gedaan betreffende de op han den zijnde 22ste Tour de Junior Er hebben 26 verenigingen ingeschreven. Twee verenigingen hebben zich echter teruggetrokken en kunnen nu ook niet meer meedoen. Er kan op worden ge rekend dat het aantal deelnemers dit jaar tussen de 135 en 140 is geleqen. Ook zullen er weer buitenlandse deel nemers aanwezig zijn. Van de Duitsers is reeds bericht van deelname ontvan gen. Van de Engelsen en Schotten is nog geen bericht binnen of zij wel of niet zullen deelnemen. De wedstrijd voor nieuwelingen zal dit jaar worden gehouden op zondag 1 juli. Ook met de sponsors loopt het weer goed. Twee sponsors zijn afgevallen doch hiervoor zijn alweer twee nieuwe in de plaats gekomen. Besloten werd dat er ook dit jaar weer met vier jongens zal worden deelgenomen aan een wed strijd in Engeland Van de rondvraag werd door enkele aanwezigen gebruik T3ÏJFORTMANN EN HEHENKAMP VINDT U EEN PRACHTIGE KOLLEKTIE BRONZEN DIERENFIGUREN, GEMAAKT MET VEEL LIEFDE VOOR HET DIER EN EEN GOED OOG VOOR DETAIL. VARIËREND VAN 'N KIKKER VAN 3 CM HOOG TOT EEN RENPAARD VAN 35 CM. ELK BEELDJE IS EEN KUNSTWERK OP ZICH. Paard: 25cm hoog gemaakt. Om ongeveer 22.00 uur sloot dering Hij dankte alle aanwezigen voor niet alleen een gezellige doch ook een de voorzitter deze vlot verlopen verga- hun inbreng deze avond waardoor het zeer nuttige avond was geweest echter geen penalty, hij had niets gezien Aan de andere kant had D W.S.M meer succes want Achterveld stond met het grootste gemak van de wereld alsnog drie doelpunten toe Achterveld werd zodoende ingemaakt als ..koekemut" maar zij vonden het niet erg, volgende keer beter was de mening, opstelling B. Tolboom, H Versteeg, A Wouters. B. v. Houten, J. Schouten, H. v Ruitenbeek. De bouw van het clubhuis van de LTV De Eemelaar vordert. ACHTERVELD - Achterveld heeft het In de uitwedstrijd tegen D. W.S.M. er lelijk bij laten zitten. Met een ne derlaag van maar liefst 8-1 werd de ploeg van trainer Baas om de oren geslagen. Tot ieders verrassing ging de wedstrijd ondanks de regenval in Maarssen toch door op een vrijrede- lijk bespeelbaar veld liet scheids rechter Ekelschot uit Utrecht de ploegen aantreden. Daar beide ploegen sinds men senheugenis niet tegen elkaar ge speeld hadden werd er begonnen met eikaars zwakke plekken op te zoeken. Die waren er aan geen van beide zijden te ontdekken. Zowel D.W.S.M. als Achterveld probeerden de macht op het middenveld te krijgen. Met verre trap pen onderschepten beide verdedigin gen alle aanvallen. Acbtervelds aanval draaide goed en zowel Jan Boersen als Jan Kerkhof lieten veel goede acties zien. De Maarssenaren die nog een reële kans hadden op het kampioen schap troffen het op hun beurt niet best met hun tegenstoten Met veel inzet en kundig verdedigingswerk wisten de Achtervelders alle aanvallen in de kiem te smoren Het sloot in de achterhoede als een bus. De wedstrijd gaf voor de slechts 65 aanwezigen toeschouwers een boeiend schouwspel te zien. Echter er vielen geen doelpunten en dat was jammer. Rust 0-0. Na de rust bleek Jan Kerkhof en Toon Kalshoven vervangen te zijn door Henk Voorburg en Antoon Hak. Hierdoor waren enkele omzettingen nodig Deze omzettingen hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd. Al spoedig na de hervatting vielen de eerste doelpunten. Binnen 5 minuten walste D W.S M. over de falende Achterveldse achterhoede heen en scoorde twee maal Achterveld kwam nog even terug Henk Voorburg kreeg op rechts een cornerbal te ne men. De bal kwam voor de schietgrage voeten van Albert Tolboom die met een droge knal de D.W.S.M. -doelman het nakijken gaf (1-2). Maar toen was het ook gebeurd met de Achtervelders. De achterhoede ging weifelend spelen en hun systeem zakte (als een slagroom pudding bij tropische temperaturen) in elkaar. De beide backs Hans Versteeg en Antoon Hak haalden niet meer dan een dikke onvoldoende op hun rapport. Met de regelmaat van de klok buitte D.W S M. de zwakheid van de Achter velders uit en voerde de score op Het spannende competitieslot waarin Achterveld zich veel heeft moeten ge ven om het eerste klasserschap te be houden ging zich nu wreken Nu de stoom van de ketel af was ging men lusteloos verder voetballen D.W S M ging daarentegen steeds serieuzer spelen en kon hierdoor met ACHTERVELD - Bij de Eemelaar hoopt men dat tijdens het aanstaan de weekeinde de temperatuur flirtk gaat stijgen omdat men zo langza merhand zou gaan geloven dat de competitieresultaten daarvan af hankelijk zijn. Van de in totaal 17 teams (in landelijke en districts competitie) kwamen er slechts 4 tot winst en 2 tot een gelijke spel. Het eerste zondagsteam ging op een .knullige'' manier met 5-3 in Soest ten onder tegen Soest V, terwijl ook overige zondagteams geen winst punten konden boeken. De twee ge lijke spelen kwamen op naam te staan van de twee laagste dames teams. De beide andere damesteams verloren voor de tweede maal, waar door het voor deze teams oppassen geblazen is om niet in degradatiege vaar te komen. De gemengde zaterdag teams deden het afgelopen zaterdag duidelijk beter; het A-team verloor weliswaar met 3-2, de beiden andere seniorenteams won nen echter met 3-2, respectievelijk 4-1 Het gemengde juniorenteam haalde helemaal fors uit: 5-0 winst tegen Hooglanderveen A. van de vier heren teams kwam alleen het 3e team tot winst, terwijl voor de derde maal bleek dat de jongensteams nog niet zijn op gewassen tegen de speelsterkte van de andere teams in deze competitie de uitslagen waren Soest V - Senioren I 5-3 Senioren II - Weldam II 2-6 Heren I - Stort I 2-4 Dames A - Bosheim A 1-3 Eemslag A - Dames B 3-1 Dames C - Vreeswijk F 2-2 Lockhorst E - Dames D 2-2 Senioren A - Bosch en Duin C 2-3 Het Laer C - Senioren B 2-3 Heren A - Velp B 2-4 Linschoten B - Heren B 2-4 Heren C - Phonosmash 0-6 Mijdrecht D - Heren D geen opgave Junioren A - Hooglanderveen A 5-0 Jongens A - Hoogland A 1-7 (advertentie) de regelmaat van de klok de stand op voeren. Het was niet meer bij te houden hoe de doelpunten tot stand kwamen. De achterhoede van Achterveld was zo lek als een zeef met hele grote gatne. Toen de stand voor D.W.S.M 5-1 was meende Jaap Schouten toch iets terug te moeten doen. Via een soloren pas seerde hij vier Maarssenaren, doch de vijfde en laatste man stopte hem onre- qelementair af. de scheidsrechter gaf J Boersen, J. Kerkhof, T. Kalkshoven, A Tolboom, J. v Dalen, wissels A. Hak en H. Voorburg. Uitslagen S.v! Achterveld D.W S.M. - Achterveld 8-1 Lelystad 1 - Achterveld 1 2-0 Amsvorde 3 - Achterveld 2 5-1 Asvorde 4 - Achterveld 3 2-1 K V.V A 8 - Achterveld 5 7-2 K.W.A. 9 - Achterveld 6 3-3 Programma zondag 13 mei Achterveld 1 - D.W S.M. 1 14.30 ACHTERVELD - Zondagmorgen speelde het Achterveldse dame selftal een uitwedstrijd tegen het dameselftal uit Maarssen. Daar Achterveld de thuiswedstrijd met 4-0 had gewonnen kon er wel verwacht worden dat de dames uit Maarssen op een revanche belust waren. Ach terveld mocht de aftrap nemen en reeds na 2 minuten spelen was het L. Kerkhof die een kans kreeg om te scoren. Deze kans werd echter ge mist. Ongeveer 5 minuten later was het weer L. Kerkhof die een schot op het doel van de tegenstandster lost- te. De Maarssense keepster kreeg deze bal niet goed onder controle en het was de goed meegekomen J. van Dijk die deze kans benutte en de stand op 0-1 bracht. Vrij kort daarop was het M. Hak die van ongeveer 30 meter een schot op het vijandelijke doel afvuurde. Dit schot was zo effectvol dat het voor de Maars sense keepster onhoudbaar was. Daar L. Kerkhof even te voren ook had weten te scoren bracht M. Hak zo de stand op 0-3. M. Hak krijgt bekendheid door haar gevaarlijke afstandsschoten, het was L Kerkhof die er voor de rust nog 0-5 van wist te maken. Na de rust kwam Achterveld met een gewijzigd elftal in het veld G. Schouten was vervangen door N Voorburg en Rian van Dijk door C. de Jong. J. van Dijk was van de links buiten plaats naar het middenveld geplaatst. Reeds vrij vlug na de aanvang van de tweede speelhelft was het L Kerkhof die een mooie voorzet gaf waarvan H v.d. Heuvel gebruik wist te maken door de bal ineens in te schieten L. Kerkhof bracht de stand op 0-7 terwijl het M Hak was die de eindstand op 0-8 wist te brengen. Haar schot kvyam tegen de onderkant van de lat en draaide zo het doel van Maarssen in. Het was een bijzonder goed gespeel de wedstrijd van Achterveld doch ook de dames uit Maarssen gaven een mooie partij voetbal te zien. Het is een wedstrijd geweest die het zien zeker waard was. Door het winnen van deze wedstrijd is de promotiekans voor de Achterveldse dames in zicht gekomen. Als dit elftal zo blijft spelen zoals zij nu deze zondag gedaan hebben dan is er wel kans dat er over veertien dagen feest is in Achterveld.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 13