POLITIE Help een handje met je voeten „De Witte" leusder hrant feiiies nipala- iandbal Avanti- dames wonnen Gymdag Impala Bridgeclub start zomer competitie School- korfbal 16 mei Lookhorst verloor LEOS organiseert recreanten- toernooi Snel schaken Geslaagd toernooi TTCL BV '75 kampioen midden-Nederland Scherpenzeel (Gld.) Holevoet in Hé, wat een heerlijk avondje uit, dat diner in „De Witte Holevoet". Sfeervol, die open haard - fijne keuken, plezierige wijnen en dat vanaf plm. f 45,- per menu! DONDERDAG 10 ME11979 sport 17 LEUSDEN/CENTRUM - De 4-5 ne erlaag van de Impala-dames tegen SV 2 heeft, mede door de zege van mersfoort op BDC 3, het kam- oenschap bij Amersfoort gebracht i tevens de promotie naar de afde- igs 2e klasse. Een hele teleurstel- ig voor Impala, dat na een uitste- >nd seizoen een goede kans op de el had. De ontmoeting tegen BSV 2 ond plaats zonder de geblesseerde vonne Leyenhorst (dat scheelde en slok op een borrel) en hoewel npala aanvulling had gekregen van e oud-speelsters Ria Rosbergen en ésireeZeegers, bleef het beoogde ucces uit. BSV wist een 3-1 voor- prong te nemen. Door Hetty v. d. oom, die overigens alle Impala- LEUSDEN/CENTRUM - Zondag ond, weer onder leiding van good-old iet v. d. Bree. het jaarlijks dub- eltoernooi van TTCL plaats. In een vlot »mpo werden de diverse partijen van e 20 deelnemers gespeeld. Het sys tem, waarmee de paren werden ge- jrmeerd, was even eenvoudig als loeltreffend: zet de 10 beste spelers op en rijtje en ga dan loten, wie van de 10 ets minder sterke spelers daaraan morden vastgeplakt. Dit systeem van oppelvorming (uiteraard alleen voor Ie toernooidag) bleek zeer goed te be- allen. Een grote dosis spanning en nmstens evenveel plezier vloeiden ruit voort en vormden de pijlers van de eer geslaagde dag, waarop tegen 5 00 uur de finales begonnen. Die irachten in de verliezerspoule Ad v d. VIJF KINDEREN GEHOORD VOOR BRANDSTICHTING Naar aanleiding van de brand stichting in kleuterschool ,,De Spring plank" heeft de politie in de afgelopen week een onderzoek ingesteld naar de daders. Vijf kinderen in de leeftijd van 11 tot 14 jaar, allen uit Leusden afkom stig. konden tenslotte door de politie worden gehoord. Alle vijf waren de kin deren bij de brandstichting betrokken. Een rapport over dit gebeuren wordt door de politie opgemaakt, en ter beoordeling overhandigd aan de officier van justitie. VERDACHTEN VAN INBRAKEN AANGEHOUDEN In samenwerking met de gemeente politie van Amersfoort kon de Leusden- se politie twee verdachten aanhouden, bij welke aanhouding is komen vast te staan, dat zij ook verantwoordelijk wa ren voor een drietal inbraken in de ge meente Leusden. Het onderzoek naar meederde straf bare feiten is nog gaande. AANRIJDING Tijdens de autocross op maandag 30 april vond op de Smousesteeg een aanrijding plaats, die alleen materiële schade opleverde. De heer H. V. uit Woudenberg reed in zijn auto achteruit, en lette niet op een ter plaatse geparkeerd staande auto Hij reed daardoor met de achterkant van zijn auto tegen de geparkeerd staande auto op, die toebehoorde aan de heer D. H. H. uit Amersfoort. Er onstond materiële schade. GEREEDSCHAPS KIST GESTOLEN Op dinsdag 1 mei kon de politie de heren E. P. O. en M. R D. uit Leusden aanhouden Zij werden verhoord in ver band met het stelen van een bromfiets in de vorige week uit de ruimte onder een flat in de Wetering. Vele onderde len waren door de heren reeds van de bromfiets afgesloopt. Een gedeelte van de bromfiets kon in beslag worden genomen. Proces-verbaal wordt door de politie opgemaakt wegens diefstal. doelpunten voor haar rekening nam, werd de ruststand 3-3. In de tweede helft kon BSV uitlopen tot 5-3, voor dat Impala terugkwam tot 5-4 en daar is het bij gebleven. Vermeld mag worden, dat de Leusdense keepster Nel Rijnders een strafworp stopte. De heren hebben in de wedstrijd te gen Takt, die door afkeuring van het veld op het Leusdense sportpark in Amersfoort moest worden gespeeld, hun positie in de afdelings 1e klasse door de 9-17 nederlaag nog niet veilig kunnen stellen. Ze hebben het tegen de kampioenen niet gemakkelijk gehad. Na de openingstreffer van Takt, scoor den Theo Prinsen en Gerard Voskuilen voor Impala, maar daarmee hadden de Leusdenaren tot aan de rust hun kruit verschoten en Takt kon een 8-2 voor sprong nemen. Na 9-2 scoorde Ron Kersten nog eens voor Impala. Bij de stand 3-10 stopte Henk Rijnders een strafworp en pas daarna konden de Leusdenaren door Jos de Valk, Theo Prinsen en Daan Bluel tot 6-10 terug komen. Tegenover de treffers van Ron Kersten, Daan Bluel en Theo Prinsen scoorde Takt 7 doelpunten en dat bracht de eindstand op 9-17. Takt was gewoon veel te sterk. Broek en Henk Nieuwenburg tegen ex- voorzitter Wim v. d. Laaken met Rinus ter Hoeven als strijdmakker. In drie sets wonnen eerstgenoemden met een zeer gering verschil. In de winnaarspoule vochten Coby Middelman en Derek de Schipper de strijd uit tegen Rudolf Dra ger em Dolf de Haan. Hoewel de ..eigen kweek" van TTCL - dat zijn immers Ru- dolf en Dolf - geweldig partij gaf, wer den de routiniers Coby en Derek (zoals dat behoort) winnaars. De spannende eindstrijd vormde een waardige afsluiting van het toernooi. Het was aan voorzitter ad-interim Wim Verhoeven gegund om de prijzen te mogen uitreiken. Daaronder bevond zich als hoofdprijs de beker van de tienjarige Leusder Krant als wisseltro fee. ACHTERVELD - In onze krant van 26 april werd bij de kampioenswed strijd van Avanti Dames 1 en Dames 2 vermeld, dat de uitslag van de wed strijd Dames 2 - Doto 2-1 was. Dat is echter onjuist en moet 3-0 zijn. LEUSDEN/CENTRUM - De v.v.l o s. Impala houdt a.s. zaterdag een gymdag in sportzaal de Meent. Van 10.30 tot 12.00 uur komen de kleuters aan bod en van 13.30 tot 18.00 uur volgen de finales van de onderlinge wedstrijden, die onlangs zijn gehouden. AUTO BESCHADIGD De eigenaar van een auto deed er op maandag 30 april bij de politie aangifte van. dat er door onverlaten vernielingen aan zijn auto waren aangebracht. De vernielers hadden twee groene buitenbrievenbussen op zijn auto ge smeten, waardoor deze enkele fikse deuken had opgelopen De politie stelt een onderzoek in naar de daders. DEUR BOERDERIJ OPENGEBROKEN Op maandag 30 april werd een deur van boerderij Munnikhoven aan de Centrumweg door vandalen openge broken. In de boerderijruimte werden verschillende vernielingen aange bracht. De schade is nog niet bekend. De politie stelt een onderzoek in naar de daders. Op de kruising van de Arnhemseweg met de Leusbroekerweg deed zich op woensdag 2 mei een aanrijding voor, waarbij een automobilist en een fietser betrokken wéren Er deden zich geluk kig geen persoonlijke ongelukken voor. Automobilist J. v. B. uit Woudenberg verleende op het kruispunt geen voor rang aan de fietser P. v. N. uit Wouden berg, die op het fietspad van de Arn hemseweg reed Er ontstond een botsing, en fiets en auto liepen materiëlfe schade op. LEUSDEN - Donderdagavond j I werd in Groot Krakhorst de eerste wed strijd gespeeld voor de zomercompeti tie. Er wordt gespeeld met gedupliceer de spellen, zodat er per avond, middels de top-intearaal telling één ranqlijst LEUSDEN/CENTRUM - Het eerste jeugdteam van BV'75, bestaande uit John Kramer, Cor Kisteman en Wim Wery, dat kampioen is van het district Eemland, mocht uit dien hoofde deel nemen aan het kampioenschap van Midden-Nederland. Dat vond in Kras- napolski (Amsterdam) plaats. In de voorronde werd door Bv "75 met 5-2 gewonnen van het hoofdstedelijke Kantershof en met 3-4 verloren van Entree uit Oss. Hiermee plaatsten de Leusdenaren zich voor de eindstrijden. Door overwinningen op Altijd Cadre ('s Hertogenbosch) met 5-2 op ONA (Arn hem) werd het Leusdense team kam- LEUSDEN - „Help een handje met je voeten". Onder dat motto houdt de Unicef op zaterdag 19 mei in het ge hele land wandeltochten voor de jeugd uit de sloppen. Het gaat bij de ze actie om kinderen uit de slop penwijken van Lusuka (Zambia), Li ma (Peru) en Klong Toey-Bangkok (Thailand). Ook in Leusden heeft men een plaatselijk actie-comité op gericht, dat voor de negentiende mei een tocht heeft uitgezet met vertrek en startpunt vanaf De Til. Vanaf tien uur 's morgens kan men vertrekken om zoveel mogelijk kilometers voor de sloppenkinderen af te leggen. De bedoeling is dat de wandelaars voor de 19e mei een zogenaamde sponsorkaart afhalen. Met die kaart moeten „sponsors" gevonden worden. Familieleden, vrienden, buren kunnen namelijk een bepaald bedrag per kilo meter toezeggen, dat op de spon sorkaart ingevuld moet worden. Naar aanleiding van het aantal kilometers, dat de deelnemer aflegt, wordt het be drag voor Unicef bepaald. In Leusden kan op zaterdag 19 mei tussen tien uur en twee uur gestart worden vanaf De Til. Om vier uur uiterlijk moeten de deelnemers weer binnen zijn. Dan wordt berekend hoeveel Leusden voor de sloppenkinderen bijeen heeft gelo pen Nog diezelfde middag wordt het totale bedrag van deze landelijke actie via de televisie bekend gemaakt. De sponsorkaarten zijn nu al af te halen op de volgende adressen, waar men u ook alle inlichtingen kan ver strekken: Kon. Julianalaan 52 en Van Boetzelaar van Oosterhoutlaan 12 in Leusden-Zuid: Maisland 5. Gironde 15 en het VW-kantoor op de Amrobank (Torenakkerweg) in Leusden-centrum. Ook de WV Amersfoort op het Sta tionsplein heeft kaarten in voorraad. Het Leusdense organisatie-comité (de dames Otter, Bronkhorst, In 't Veld en Robbemond en de heren Gressie, Ped- demors en Valkenet) heeft inmiddels alle scholen en sportverenigingen aan- KONTROLES Bij een verkeerskontrole op dinsdag 1 mei moest de politie een auto uit het verkeer nemen, die zodanige gebreken vertoonde, dat het vervoermiddel in de ze staat niet langer aan het verkeer kon deelnemen. Het kentekenbewijs van de auto werd door de politie ingenomen, en de eigenaar kan het bewijs op het poli- tieburo terug komen halen op het mo ment dat alle technische gebreken aan de auto hersteld zouden zijn Op donderdag 3 mei hield de politie een speciale roodlichtkontrole ten aan zien van fietsers en bromfietsers op de kruising van de Arnhemseweg met de Prinses Margrietlaan. In het totaal moesten 5 bromfietsers en 4 fietsers worden bekeurd, die het rode licht ne geerden Eveneens op donderdag 3 mei hield de politie in Leusden op verschillende plaatsen kontrole ten aanzien van het naar rechts afslaan en richting aange ven, en het stoppen voor het rode ver keerslicht door automobilisten. 7 AUTOMOBILISTEN MOESTEN WORDEN BEKEURD. Op de Noorderinslag hield de politie diezelfde dag een snelheidskontrole waarbij 11 automobilisten moesten worden bekeurd. De politie noteerde snelheden van 65 tot 85 kilometer, ter wijl maximaal 50 kilometer is toege staan. ontstaat Voor de einduitslag tellen slechts de resultaten van de zes avon den, waarop de beste resultaten wer den behaald Boven het gemiddelde eindigden 1 Heren Dijkgraaf jr.-De Jonge63 2 Echtpaar Smink 59,5% 3. Echtpaar De Jong 58,25% 4. Mevr. Schokking-de hr Ver- heij 56,5% 5. Echtpaar Hofman 55,75% 6 /7 Echtpaar Elsackers 54,75% 6 nHeren Lablans-ten Raa 54,75% 8 Mevr Reijnen-de hr. Sweep 53,75% 9. Echtpaar Luijendijk 52% 10 /11 Echtpaar v. Hinsbergen51,5% 10/11 Mevr. Stokvis-hr Diepenb- roek 51.5% 12 Echtpaar Van Schalk 50,5% 13 Mevr v.d Kallen-hr. Schuil50,25% pioen' Een zeer mooie prestatie Op 16 en 17 juni volgt de strijd om het lands kampioenschap' In de voorwedstrijden extra-klasse-libre (jeugd) hebben Fake Schonewille (ongeslagen) en John Kramer, beiden van BV '75, de hoofd prijzen verdeeld Fake maakte een par tij van 300 caramboles in één beurt uit en bereikte een geprolongeerde serie van 671 caramboles De eindstand werd: Fake Schonewille, Bv '75 12 pnt. John Kramer, BV '75 8 pnt. Odin Sardjoe, Victoria 4 pnt Rein van Londen, Enschede 4 pnt Harry Boom. BBG 2 pnt. geschreven Men hoopt vooral dat de scholen in het jaar van het kind mee zullen werken aan deze actie Het par cours van circa vier kilometer gaat van af De Til naar de Noorderinslag. Daar gaat men het wandelpad door het Prin- senhofDark od Men loopt het gehele park door en komt uit op.de Zwarteweg, daarna gaat het weer via Hamers- KOEIEN IN MOEILIJKHEDEN Bij de Leusdense politie kwam op woensdag 2 mei de melding binnen, dat er lanqs het Valleikanaal ter hoogte van Rijksweg 28 enkele koeien in moeilijk heden waren gekomen In verband met de langdurige regen val was het water in het Valleikanaal zó hoog gestegen, dat een groepje koeien in de problemen kwam In samenwerking met de eigenaar zorgde de politie ervoor, dat de dieren naar hoger gelegen gronden werden overgebracht LOSLOPENDE HONDEN Tegen twee inwoners van Leusden werd op donderdag 3 mei proces-ver baal opgemaakt wegens het los laten lopen van honden DIEFSTAL AUTO- GRIL De heer P H. uit Leusden deed er op zaterdag 5 mei bij de politie aangifte van dat de gril van zijn personenauto was gestolen De politie stelt een onderzoek in naar de daders. LEUSDEN/CENTRUM - Het jaarlijk se schoolkorfbaltournooi van Antilopen wordt - vanwege de nog lopende com petitie - dit jaar gehouden op een woensdagmiddag en wel op 16 mei a s Met een recordaantal van 21 ploegen wordt gespeeld in 5 poules. De eerste teams maken uit, wie Leusden t.z.t mag verteaenwoordiaen in het Drovin- LEUSDEN/CENTRUM - Dat er in de Overgangsklasse-B vaak sterk wordt getennist, ondervond het eerste ge mengde team van de LTV Lockhorst zondag in Apeldoorn Het enige punt veroverde Marieke Vos in haar enkel spel Op de helft van de competitie kijkt Lockhorst 1 nu terug op eenmaal winst en twee keer verlies. Na een overrom pelende 7-1 winst in de eerste wed strijd, twee weken geleden, werd het vorige week een 2-6 nederlaag en nu zelfs verlies met 1-7 Het team speelt ook volgende week uit, maar de laatste twee competitiedagen worden op het Buiningpark afgewerkt. Mede daarom «/eldseweg naar De Til. Voor de kleinere kinderen is het mogelijk een kleiner parcours (circa twee kilometer) af te werken. Ook hier „leven" kinderen Dit is de krottenwijk Klong Thoey in Bangkok (Thailand), waar een handelaar met zijn bootje langs de huizen gaat (foto wel willend afgestaan door Unicef). KLANDESTIENE ZENDER IN BESLAG GENOMEN Op donderdag 3 mei moest de politie wederom een klandestiene zender uit een auto in beslag nemen De zender was in het bezit van de heer A. K. uit Amersfoort De politie verwijderde de zender, daar de heer K. niet in het bezit bleek te zijn van de vereiste vergunning. Tegen de heer K werd proces-verbaal opge maakt. ciale kampioenschap De wedstrijden beginnen om 14.00 uur en de finale rond 16 45 uur. Zaterdag werd op een zwaar veld te gen Hoger Op gespeeld Met hard wer ken heeft Antilopen de puntjes in eigen huis kunnen houden Hoger Op scoor de na 10 minuten de openingstreffer en na een half uur ploeteren kon Rob Geutjes een strafworp in de gelijkmaker omzetten. Nog voor de rust maakte Frans ter Maten met een verrassende doorloopbal het tweede Leusdense doelpunt. Karing Osnabrugge zorgde even na de rust voor 3-1maar al snel kwam Hoger Op tot 3-2 terug. Frouk Geutjes bracht het verschil weer op 2 treffers Vlak voor tijd was het evenwel vrij verrassend toch weer 4-4, maar tot grote opluchting van de Leusdenaren zorgde Karin Osnabrugge toch nog voor 5-4. blijft Lockhorst nog in deze competitie hopen op betere tijden. De uitslagen waren: Zaterdag 5 mei: Senioren-mixed: Larsheim A - Lockhorst A 3-2 Lockhorst B - Mijdrecht A 1 -4 Heren: Lockhorst A - Fléhite A 6-0 Breukelen A - Lockhorst B 0-6 Montfoort E - Lockhorst C 3-3 Zondag 6 mei: Senioren-mixed: Daisy 1 - Lockhorst 1 7-1 Lockhorst 2 - Vinkeveen 1 4-4 Lockhorst 3 - Vechtlust 6 2-6 Lockhorst 4 - Griffensteyn 5 4-4 Eemslag - Lockhorst 5 ?-? Heren: Lockhorst 1 - Bilthoven 1 1 -5 Montfoort 3 - Lockhorst 2 4-4 LEUSDEN/CENTRUM - Op 11 en 18 mei organiseert de recreantenafde ling van Leos haar jaarlijkse vollyebal- tournooi in sportzaal de Meent. Op bei de avonden wordt om 19 30 uur begon nen. Supporters en andere belangstel lenden zijn zeer welkom. Op de eerste tournooidag zullen de dames van Leos (Leusden) sportief de strijd aanbinden met SVH (Hoogland), Avanti (Achter veld) en Renswouw (Renswoude) om de door de jubilerende Leusder Krant beschikbaar gestelde wisselbeker. De herenteams van Leos, Renswouw (be kerhouder), Surf (Hoevelaken), ISC (Woudenberg) en Avanti bestrijden el kaar om de A G Elshoff-wisselbeker Veel verenigingen in Leusden moe ten er (noodgedwongen) een leiden- stop op nahouden. Niet echter Leos en met name de recrantenafdeling Vooral volleyballende heren kunnen nog vol doende worden geplaatst, maar ook dames zijn welkom De recreanten hebben op donderdag hun clubavond in de gymzaal aan de Prinses Margriet laan in Leusden-Zuid Informaties ver strekt mevr J. Verhoeven (telf. 41823), Galicië 43, leusden-Centrum. LEUSDEN/CENTRUM - De 7 editie van het unieke 5 minuten-snelschaak- tournooi van de schaakvereniging Leusden wordt dit jaar op vrijdag 18 mei gehouden in het schaakhome op het Burg. Buiningpark. Het is bedoeld voor alle schakers (ook thuisspelers) uit de regio Begonnen (om 19.00 uur) wordt met poules, die alfabetisch zijn ge vormd Later volgt een herindeling via het behaalde puntenaantal, zodat min der sterke schakers evengoed in de prijzen kunnen vallen. De organisatie is dit jaar in handen van de heren E J. Halkes en O Harlaar U kunt zich voor deelname opgeven aan de heer Halkes (telf 40205) of op de tournooiavond tot 18.30 uur in de zaal. De kosten bedra gen voor junioren tot 18 jaar 2,- en voor senioren 4,- p p. Klaverjasclub „Leusden Troef' LEUSDEN Uitslag 3-5- 79 1. Heer v.d. Heiden 5771 pnt 2. Mevr v. Waterschoot 5368 pnt 3. Mevr Bolt 5343 pnt. 4 Mevr v Egdom 5301 pnt 5. Heer Kleefstra 4770 pnt Algemeen klassement: 1. Heer v.d. Heiden 85910 pnt 2. Heer Knol 84938 pnt 3. Heer Kool 84634 pnt. 4 Heer Kleefstra 83993 pnt 5 Mevr v. Waterschoot 83028 pnt. 6. Mevr Kleefstra 82789 pnt. 7. Heer Grimberg 81281 pnt. Secr. M. C. Knol. Tel. 44289 Nieuwe leden zijn van harte welkom. C( Vanaf 7 mei ook op maandag geopend. Telefoon 03497-1336 Tijdens de autocross op maandag 30 april werd uit de auto van één der deel nemers aan de cross een gereed schapskist ontvreemd. De benadeelde deed ogenblikkelijk aangifte bij de poli tie van de vermissing van zijn kist. Twintig minuten later konden de daders in Amersfoort worden aangehouden. De daders werden overgebracht naar 't politieburo in Leusden. Terzake van diefstal zal tegen hen proces-vergaal worden opgemaakt. AANGEHOUDEN WEGENS BROM FIETSDIEFSTAL AANRIJDING Op de Arnhemseweg vond op dins dag 1 mei een aanrijding plaats, waarbij twee auto's total loss raakten. De heer R. R uit Putten bemerkte in zijn auto te laat, dat de heer H. V. L. uit Haren in zijn auto afremde De heer R. reed op de achterzijde van de auto van de heer L. in. Beide auto's werden totaal vernield. Er deden zich gelukkig geen persoonlijke ongelukken voor. AANRIJDING

Leusder Krant | 1979 | | pagina 17