I 12april 1979 I leusilen kranfc terugblik 22 De Jeugdraad gaat op 13 mei van start Voorzitter G. Cloosterman wordt alvast geïnterviewd. Hij zegt. ,,De mensen voelen zich vaak be dreigd door de jeugd, ze sluiten zich 1 vaak voor hun problemen af." De jeugdraad zal ook daar het nodige aan doen. Wethouder Wagenaar intus sen, zo blijkt, heeft z'n mond voorbij gepraat. Winkelvoorzie ningen op wieletjes? Dat kan helemaal niet. Maar de wethou der Is handig genoeg en ver wacht voor 21 mei nieuwe plan nen gereed te hebben. Niet voor één gat te vangen, dus. En bo vendien zijn de verkiezingen op komst en dan moet je wel wat, nietwaar? Het Oranjefeest slaagt, zoals elk jaar maar weer. De bewoners van De Wetering willen een wijkvereni- ging, zo lezen we in de krant van 3 mei 1974. Ze zullen een wijkorgaan krijgen. Het CML zit nog steeds in de zor gen. De inspraak loopt niet goed, leden voelen zich belazerd, kortom: er moet iets worden verzonnen om de zaak weer redelijk op gang te krijgen In een langdurige vergade ring wordt besloten om uit te huilen en opnieuw te beginnen. De staf- groep CML wordt gewoon coördi natieteam" en zal niet zoveel be voegdheden meer overhouden Coördineren en stimuleren, dat wordt haar belangrijkste taak Commentator V (wie is toch die betweter?) is een tevreden mens Hij hoopt, dat het nu allemaal goed zal gaan. WEER EEN REL IN ACH TERVELD Wie denkt, dat het in Achter veld altijd pais en vrede is, die heeft het lelijk mis, want ook daar kunnen ze er wat van als het no dig is. Door Wilskracht Sterk wordt ontzettend boos als blijkt, dat leerlingen van de R. K. St. Jo- sephschool en grote oudpapier- aktie beginnen, terwijl DWS ook alle moeite doet om papier te ver zamelen en dat al jaren met suc ces doet De leiding van de school geeft de kinderen geld voor het papier dat zij verzame len en dat betekent, dat het hele dorp wordt afgestroopt. DWS- voorzltter Wouters: „We zijn teleurgesteld door het onspor tieve gedrag van de St. Joseph- school." Later kreeg de krant de schuld van alles Commissaris der Koningin van Utrecht, mr Verdam opent de Lisi- dunahof officieel. De Leusder Krant-redaktie heeft iets nieuws bedacht In haar ver kiezingsrubriek van 9 mei introdu ceert zij de ..Verknipte kandidaat" Wie 25 - wil winnen moet probe vens aan. dat noodwinkel- voorzieningen zullen worden ge bouwd op het terrein van de ijsbaan aan de Noorderinslag Com mentator V van de Leusder Krant is stomverbaasd Hij zet boven zijn commentaar de ietwat verbijsterde kop ,,Wat krijgen we nou9" Het antwoord zal niet lang op zich laten wachten: heibel, wat anders? De verbouwde en gemoder niseerde speeltuin van Blijhof werd feestelijk in gebruik genomen Bij het gemeente-complex aan de Zwarteweg wordt de nieuwe brandweergarage annex kantine officieel overgedragen aan Leusdens vrijwillige brandweer korps. De heibel rond de Groenstichting en het ontwerp-bestemmingsplan Rozendaal is nog niet voorbij. Vra gen in de raad en ingezonden brie ven in de krant. Het is weer lekker ouderwets Plattegrond-borden worden ge plaatst Leusden begint ingewik keld te worden, vandaar De WD- Leusden verwelkomt haar 250ste lid. Die heeft de juiste weg wel ge vonden De laatste verknipte kan didaten worden op een hoop ge- gc>oidcen Progressief Leusden gooit Q otvt 3 itnii WINKELIERS HET WACH TEN BEU Het kon natuurlijk niet uitblijven. De winkeliers van Leusden-cen- trum zijn het wachten beu „Ge meentebestuur en raad schieten schromelijk tekort." vinden zij, „de winkelvoorzieningen lopen jaren achter. De bevriezing van de Ha- mersveldseweg moet worden op geheven". Met die bevriezing werd de verordening bedoeld, waarmee B. en W. van Leusden bouwen, verbouwen e.d. voor win keldoeleinden had lamgelegd Pastoor Kitselaar begint met de verbouwing van „zijn" boerderij, de Johanneshoeve aan de Hamers- veldseweg. Dat mocht wel. Kopspijker signaleert in zijn ru briek „En tenslotte", dat er steeds goudvissen uit particuliere vijvers verdwijnen Geen vandalisme, maar, zo ondekte hij, het werk van een visgrage reiger De oud-voorzitter en mede-op richter van de Leusdense PvdA-af- deling de heer S. Polak bedankt als lid van de partij. Hij stelt zich achter de heer Kuijpers Koninginnedag begon voor de commentator van de Leusder Krant allerbelabberdst en hij steekt dat in zijn rubriek dan ook niet onder stoelen of banken. Want die re veille, ach dat was wel leuk, maar die bromfiets-nozems die de zaak bleven verzieken tot meer dan een uur na het ludieke gebeuren, nee dat werd niet op prijs gesteld. JEUGDRAAD ren de stukken weer te lijmen om achter de naam van de raads-kan- didaat te komen. Het is een enorm succes. Raadslid Mandemaker stapt uit het bestuur van de Groenstichting Rozendaal. Voor hem is de maat vol. Bij het intrekken van het plan Rozendaal zou geen overleg zijn gepleegd met het bestuur der Groenstichting. ook al zegt het col lege, dat dit wel het geval is De Jeugdraad werd geïnstal leerd: „Het jongerenwerk is als champagne, bruisend en levendig, maar het moet niet in de fles blijven zitten" aldus voorzitter Clooster man veelbelovend. Onze vaste briefschrijver K. Grool- een hele tijd geleden, dat we iets van hem hoorden- komt nog eens terug op het bestem mingsplan Rozendaal (zijn ge liefdste stokpaardje) onder de titel: „Knap staaltje". Hij schrijft met ge mak weer een halve pagina vol. vandaar de titel VERRASSING De verrassing zo vlak voor de verkiezingen is het plaatsen van de noodwinkelvoorziening. „Een aar dige verkiezingstunt van wethouder Wagenaar," zo wordt in het dorp gefluisterd. Op de Noorderinslag- hoek Middenweg verschenen plot seling enkele aardige winkel-ge bouwtjes. De wethouder kondigt te- een hele advertentie pagina in de strijd om de gunst der kiezers. „Juist in een slaapstad als Leusden is er behoefte aan wakkere raadsleden". Aardig gevonden, dat wel. Ze lopen over de tweede brug over het Valleikanaal Een vooruit ziende blik? De Leusder Krant draagt haar steentje bij aan de politieke duide lijkheid en komt met een speciale verkiezingsbijlage, waarin alle deelnemende politieke partijen in de gemeente Leusden aan het woord komen. En dan de uitslag: een verras send resultaat voor de heer Kuijpers: twee zetels. Dat het re sultaat voor Progressief Leus den daarentegen teleurstellend was, zal niemand hebben ver baasd. Drie zetels. Net zoveel als de KVP, één minder dan de WD, die met vier zetels de grootste partij werd. In dezelfde krant wordt de bouw van een nieuw semi-permanent winkelcentrum aan de Noorderinslag aange kondigd. 2200 vierkante meter winkelruimte op het terrein van de ijsbaan. Wethouder Wagenaar is er nu stellig van overtuigd: „De Biezenkamp zal een lijdensweg blijven". Een echte profeet, die man. De winkeliersvereniging Leus den: „Gemeentebestuur, moet dat nou zo?" In een klein, maar fijn ingezonden stukje treffen we Dit plaatje eind oktober 1973 spreekt boekdelen. Verontwaardigde burgers, boeren en buitenlui laten duidelijk blijken wat ze van de plannen van de gemeente denken: ophangen. Begin oktober 1973 komen de agrariërs in opstand. Dit unieke moment zou een geheel nieuwe periode van inspraak inluiden. De aanvankelijke tweede fase-plannen, met bouw ten oosten van het Valleikanaal, werd door het grootste deel van de bevolking afge keurd. Hier een beeld van de boeren-protest-optocht. Evelien Blom aan, die pleit voor meer verdraagzaamheid ten op zichte van elkaar. De Nederlandse Invaliden Sport bond (NIS) hield haar Nationale NIS-kampioenschappen in het zwembad Bavoort. Het werd een succes. De Politieschool „De Boskamp" nam afscheid van haar direkteur. commissaris B. Scholten. Pastoor Kitselaar. met voor keurstemmen gekozen in de ge meenteraad. wordt door het cen traal stembureau als zodanig be noemd. In de krant van 13 juni besteedt de hoofdredakteur een groot deel van de voorpagina aan „De Biezenkamp, het Leusdense Peyton Place". Het begint zo lang zamerhand wel een melodrama in vele bedrijven te worden en dat al lemaal ten koste van de inwoners, die daér niets voor kopen, zo stelt hij. De Hobbit - en dat is heel iets anders - wordt officieel in gebruik genomen. De burgemeester doet dat zelf door de deur open te doen. ROOD Voor de muziekschool staat het Sein op rood. zo meldt de Leusder Krant op de voorpagina van 20 juni 1974 in fikse blauwe letters. De mu ziekschool Leusden heeft ernstige problemen. Onvoldoende les ruimte. dat spreekt De verantwoordelijk redakteur van de krant gaat drie weken met vakantie en sluit de tent groten deels: alleen op dinsdagmorgen geopend en dat is al méér dan vori ge jaren... Het tweede nummer van het CML-Journaal verschijnt. Begin juli onthult burgemeester Van der Post de naam van de bejaardenwonin gen in Achterveld. „Sine Cura". De Achtervelders vinden dat geen mooie naam. De werkgroep R.O. van het CML stelt na een moeizame diskussie de deelnota „bevolking" vast. De prognose-cijfers ten aanzien van de toekomstige aantallen inwoners verschillen nogal, vandaar. Eind juli zegt GS. dat de uitbrei ding van de Biezenkamp helemaal geen forse ingreep op een jonge wijk betekent, zoals de tegenstan ders aanvoerden. De aanleg van de Groene Zoom ging van start. Raadslid Ossendrijver roept emotioneel tijdens de raadsverga dering van juli: „De naam Achter veld mag nooit verloren gaan". De Tour de Junior, inmiddels weer met groots wielergeweld van start ge gaan, zorgt daar wel voor... Het Achterveldse raadslid kan gerust zijn. Wethouder Wagenaar had intus sen ook niet stilgezeten en in de krant van 1 augustus wordt met for- se letters de bouw van een nood- winkelcentrum aan de Noorderin slag aangekondigd op de plaats, waar tot dan de ijsbaan ligt. Com mentator V. klimt in de pen om' Knalgroen van repliek te dienen, dietj op haar beurt in de pen was ge-S klommen, omdat de commentator! volgens hen wat al te lichtvaardig^ over Knalgroen had geoordeeld in-| zake de strijd om de inwoner-aanj4 tallen in 1985 tussen Knalgroen enfe CML en de gemeente. Op 8 augustus wordt in de krartfi aangekondigd, dat Biezenkamp- bewoners, winkeliers en het gel meentebestuur samen gaan praters over het ingediende schetsplan. Del Studentenhuisvesting Leusdeu- gaat vanaf 1 augustus van start L In Achterveld werd een ere produktieve koe gehuldigd: Ger ritje gaf meer dan 100.000 kilc melk en dat schijnt erg veel U zijn. Eigenaar Aart Voorburgj De aktie tegen de bouwplannen van de gemeente had succes. In totaal ondertekenden 3500 Leusdenaren een bezwaarschrift tegen Leusden's tweede fase. Op de foto de overhandiging van de grote hoeveelheid handtekeningen op het gemeentehuis. Het gemeente bestuur schitterde door afwezigheid. Voorlichter Polak nam de hon neurs waar. Oktober 1973.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 48